Diskusní fórum  www.military-paintball.cz
Vítejte na sdruženém fóru paintballových klubů a přátel značkovacích zbraní, hrajících military paintball
v lesích, domech, hřištích a všude kde se sejde dobrá parta lidí, kteří si rádi zahrají
 
 FAQ   Hledat   Seznam uživatelů   Uživatelské skupiny   Registrace 
 Nastavení   Přihlásit, pro kontrolu soukromých zpráv   Přihlášení 

zásah do přilby
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další
 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra www.military-paintball.cz -> Paintball - Různé, off-topic
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Krasty



Založen: 02. 12. 2007
Příspěvky: 119

PříspěvekZaslal: út říjen 13, 2009 7:28 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

osobne nemam problem se zasahem do helmy (zatim sem nebyl na akci kde by byla zvyhodnena) A nosit ji budu i kdyz mi to akorat zvetsuje makovici. Uz mne zachranila i pred par boulema Smile
Pravda je, ze treba v lese kolikrat nevim esli sem dostal zasah nebo jen skrtnul o vetev.

Jinak, tohle pravidlo muze primet teplakysty aby se vohakli poradne zelene
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Jaroslav
Pohanský Pes


Založen: 13. 05. 2005
Příspěvky: 2004
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: út říjen 13, 2009 7:38 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Rosi napsal:
A ty jsi se na ty akce díval ze zvědavosti nebo jsi měl vážný zájem tam vyjet ? ............
Spíše mi vadí nechuť přejít na 30kový zásobníky u hodně ortodoxních military hráčů ( 50satek se drží zuby nehty ) , ale to je na diskuzi někde jinde a né tady .


predne mne celkem zajima jak se MPB vyviji, pak sem admin, takze kontroluju jestli zaznam odpovida zvolenym kriteriim, myslim, ze kdybych mel zajem nekam jet tohle pravidlo by mne neodradilo, jen bych svym lidem naridil, at vyrazneji pojistuji zasahy jako reakci na takove pravidlo

se zasobniky souhlasim, sam ted prechazim na 18 a dava to hre vazne jinou (podle mne celkem zajimavou) dimenzi, ale to nez se prosadi bude trvat opravdu dlouho
_________________
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky
sup



Založen: 01. 06. 2009
Příspěvky: 102

PříspěvekZaslal: út říjen 13, 2009 7:56 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Takže něco pro znalce soudobé vístroje. Neprůstřelně vesty a helmi jsou konstruovány pro zvíšní šamce přežití vojáka vboji (vicvik a plat za několik let nejsou levná zaležitost). Jsou konstruovány pro co největší omezení následků zasahu v dané kategoriji. O civilních/policejních (lehkých / mněkých) vestach nemá cenu se bavit v armádě nemají moc smisl. Tešké vesty SAPI (dragon skyn ) jsou konsruovany vložením pevných platu do nosiče but' složeného z mněké vesty a nosných kapes nebo samostatně v nosném sistemu. Konkretně SAPI je schopen zastavit strelu (dokonce opakovanou ) reže 7.62x54R AP bez jakých koli následků pro nositele žadný šok žadná bolest energije je pohlcena celou pochou vesty (pri je zasach citit jako slabší placnutí v zapalu boje pri i přehlednutelný). To same yb s oněco menší odolností mněli vidržet helmy ktere sjou konstruovane aby se na hlavně protočili (polstrovaní a nosne remení uv nitř helmi) aby dotyčnemu nezlomili vaz a minymalizovali možnost otresu mozku. V případě dragon skinu neni namistě ani omezovat hmotnost ochraneho prostřdku a je ho omezení pohybu ale to je hudba budoucnosti (4 kg vazici vesta ktera mne neomezuje v pohybu a nic kromně cal.0.50 BMG ji neprostřeli).

2. zavedení těchto prvku mnělo sloužit jako zvíhodněni lidí keří si toto vibavení(byt' v kopiji) pořídí. Aspon' takhle sem to někde slišel/četl

ps. prosim omluvte pravopisné chyby dnes sem se docela snžil.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Rosi



Založen: 29. 11. 2007
Příspěvky: 476

PříspěvekZaslal: út říjen 13, 2009 8:36 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Jaroslav napsal:


predne mne celkem zajima jak se MPB vyviji, pak sem admin, takze kontroluju jestli ....


Já vím , jen šťourám . A je dobře , že bdíte Smile .

Ono se dá říct , že je to u většiny akcí dost k h...u , ale myslím , že třeba na ŽT to byl taky rozlišovák .

Jinak i pro mě je to jen lesní manekýnyzmus , pokud mě má někdo trefit , tak mě trefí no ( velkej su dost ) , tak budu " mrtvej " . A aspoň ponaučení pro příště . Prosazování jakýchkoli pravidel , aby byly pŕínosem pro komunitu je na dlouhou , předlouhou cestu a vlastně vznikají tím , źe se " ošahají " v praksi .

ÉÉÉ ten češtin ze mě musí mít radost Embarassed
_________________
Lidí je jak sraček .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
camel



Založen: 04. 03. 2007
Příspěvky: 583
Bydliště: tým Leones

PříspěvekZaslal: út říjen 13, 2009 8:52 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Další věc k zamyšlení je, že helma je o dost větší než hlava a tím zvětšuje zásahovou plochu.
Dle pravidel co jsme hráli my, první zásah do helmy se rovná šokové pauze, druhý zásah do helmy během toho stejného života rovná se smrt.
Obvykle se toto pravidlo používá, pokud se hraje i na mediky a na zásahové zony - lehké/těžké zranění. A na miny a na zásah granátem.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Tantal



Založen: 21. 05. 2008
Příspěvky: 456

PříspěvekZaslal: út říjen 13, 2009 8:59 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Ještě pár takových podivností v pravidlech a je z toho paintball alá "co tým to vlastní pravidla a hry".
Každopádně každému , co jeho jest, holt se tam nepotkáme Wink
_________________
Tippmann X7 Phenom, 12" JJ Edge set, MP5SD mod, Bad Karma TechT bolt, multicam, air system
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
Heckler



Založen: 09. 06. 2007
Příspěvky: 450

PříspěvekZaslal: st říjen 14, 2009 12:33 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Supe, asi čerpáš z hodně starých informací. Neprůsřelné vesty přímo určuje norma STANAG. Standardní neprůstřelná vesta dle této normy obsahuje 20 vrstev kevlaru a 3mm titanu. Garantuju Ti, že náboj 4,6x30mm spolehllivě prostřelí jakoukoliv vestu. A chtěl bych vidět, jak zásah nábojem 7,62x54mm je jen jako plácnutí. To snad ani nemůžeš myslet vážně..
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
vojtech
Pohanský Pes


Založen: 30. 01. 2006
Příspěvky: 197
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: st říjen 14, 2009 5:18 am    Předmět: Odpovědět s citátem

tady mas supe odpoved k helmam, vesty zkusim najit
http://www.theboxotruth.com/docs/bot29.htm

tady mas ruční palné zbraně a protistřepinovku
http://www.theboxotruth.com/docs/bot15.htm

a tady dlouhy
http://www.theboxotruth.com/docs/bot24.htm

vsimej si hlavne te deformace modeliny.

A pokud si koupis dragon skin, sezenu zbran na 7,62x54 a muzem zkouset Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
tracker



Založen: 29. 06. 2007
Příspěvky: 1660
Bydliště: UL

PříspěvekZaslal: st říjen 14, 2009 6:59 am    Předmět: Odpovědět s citátem

ČEkal jsem koho to napadne začít diskusi na toto téma - na hru jsem se dostal, kde toto pravidlo bylo aplikováno.

1 - nechápu jak to nekomu může nějak tak vadit.( hlavně po stránce logiky ) - zase jsme u toho jestli reál nebo nerál -
Jeden kecá jinému do počtu munice, druhý zase do toho že helma se zničí po zásahu...Většinově, když si vezmete příklad voják nenosí tak sníženou munici jak se dnes hraje, to samé platí že většinou helma prostě nevydrží. To samé platí u kulometu - je to jen hračka vyvolávajicí nevýhodnou zbraň v poli. - A přitom z kulometem se dokáže více než nabízí paintball.

Ten kdo nosí helmu moc dobře ví že % zamlžení se mnohonásobně zvyšuje. - Většinou je helma braná spíše pro efekt, možná větší pocit bezpečí. Nezdá se mi že tzv. šokový efekt po zásahu do helmy nemůže být v PB logické ( jako někteřím nepříjde logické střílet s pár kulema ).
Na helmě je jasný znát zásah a helma je snad i vymyšlena pro zvýšení a bezpečí hlavy a né na ozdobu. A to platí i při reálu. Je jasné že jsou náboje co prostřelí hafo věcí. Jenže ko bude pálit s tak drahými náboji, když obyč. má pořád v množství větší efekt škody. ( jsem zvědavej kdo tuto větu opět vytrhne a ujme se poučování ).

Při hře je to jasně prokazatelné, je jasné dopředu, že tato záležitost se neujme v komerčním nebo širokým pojmu. Většinou půjde o pravidlo zadané na soukr. hrách, kde takřka nepřiznávání neexistuje.
Pořád tu je možnost - komu se pravidlo nelíbí, nezmusí se zůčastnit.
V praxi je to zajímavá myšlenka, kterou nikterak nevidím jako blbost.
Stále je tu možnost se po zásahu do helmy dostat k hráči a " dorazit " ho. Jako je to již zmiňovanýmu reálu.

Mimochodem napadlo mě - když dostanu čistej prustřel ( třeba do ramene ) budu zakopanej = medik prostě není. Tak si již nevystřelím ?
Paintball hráče vyřazuje - reálná situace vojákovi dá možnost bojovat, či se obětovat pro udržení pozice i za cenu velkých bolestí/života. Tato možnost volby v Pinbálu prostě padá. Tím chci říct - je divné se ohánět reálnem, když to všechno má k reálnosti hodně daleko.
Toto pravidlo může nabídnou zase nové zajímavé konflikty a akce. ( třeba udržení obrany, větší snahu dorážet nepřítele ) - je jasné že několikátý zásah je blbost a bude sváděn k nebezřetnosti. Ale to je na pořadatelích. Jen chci ještě závěrem dodat, nenavažuji se k MPB a nikoho " zničeho " nenápadně neobviňuji, jen mi to celé příjde jako utopie.
_________________
Jsem jaký jsem, někdo musí být zlý.
www.yourshirts.cz - textil shop
http://conflictshop.cz/ - Military trička
http://www.idj.cz/tracker88/
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
Jaroslav
Pohanský Pes


Založen: 13. 05. 2005
Příspěvky: 2004
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: st říjen 14, 2009 7:15 am    Předmět: Odpovědět s citátem

tracker napsal:
Je jasné že jsou náboje co prostřelí hafo věcí. Jenže ko bude pálit s tak drahými náboji, když obyč. má pořád v množství větší efekt škody. ( jsem zvědavej kdo tuto větu opět vytrhne a ujme se poučování ).


ja Laughing Laughing tady nejde o drahe naboje, jde o to ze prakticky bez vyjimky puskove strelivo (tedy to co se pouziva v konfliktech naprosto bezne) prostreli helmu a vetsinu vest (samozrejme existuji vesty co to vydrzi) ale mi se porad uplne nechapeme, ja jen rikam, ze je to zbytecne dalsi pravidlo, navic odtrzene od jakekoliv reality. Jasne, mas pravdu ze spousta veci u paintballu se k realite jen velmi obtizne priblizuje, nekdy je ji dost vzdalene, ale proc ??? protoze se proste nedokaze vic priblizit, ale tady mame neco, co se zcela umyslne od reality oddeluje.... ale jak sem rikal, chapu ze proste tim nekteri organizatori mohou sledovat nejaky cil, proste nekde na hrach se budou objevovat neprustrelni s vestou, jinde neprustrelni s helmou, jinde nezastrelitelni do vystroje, jini nezastelitelni do koncetin.... jen mi prislo, ze se to zbytecne rozmaha
_________________
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky
GEorGE



Založen: 01. 06. 2006
Příspěvky: 1199
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: st říjen 14, 2009 8:02 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Já fakt nevim, chápu účel helmy jako ochranu hlavy. Stalo se nám, že jeden proskakoval oknem do sklepa Školy a málo se sehnul. No můžu říct, že to byla darda jak hovado a museli jsme ho pod palbou dolu prošťouchat. Neměl helmu takže v šoku byl asi 5 minut, naštěstí to nic vážného nebylo.
Pak jsou zde ty zásahy do helmy a spojím to i s vestami. Prosazuji jednodušší pravidla, aby se nedala ohýbat. Ono je to těžké, když hodně lidí si ani pořádně nepřečte pravidla a pak se dotazují v boji jak to vlastně je. Čím složitější pravidla, tím těchto věcí přibývá. I jeden jediný incident se pak zde na fóru začne šíleně probírat. Dokáži si živě představit dva zásahy do vesty jednou dávkou, kule se nerozprsknou a jak to lidé berou pouze jako zásah do vesty. Helma je samozřejmě větší než hlava, ale je to také jediné, co kouká ze zákopů a překážek společně se zbraní. Tedy na vyřazení člověka potřebujete 2 zásahy (přepokládám i se sekundárkou), jestli si takový vezme ještě vestu pak se z něj stává s nadsázkou chodící štít a nedokáži si představit, že by tuto výstroj měla celá obrana sektoru, navíc podporovaná kulometem. Podle mě nedobytelné nebo dobytelné za šílené kadence. Osobně bych se pak neohlížel, zda jedinec má vestu, helmu nebo oboje a nebo nic, ale každého si pro jistotu pojistil.

Funkční věci jsou rozhodně přínosem, ale začíná mi trochu vadit částečné přichylování k AS. Rozlišovala nás munice, která se ale používá zimní a často se nerozprskne. Dále omezení munice, od kterého se pomalu upouští. Velikost zásobníku, kterou jsme částečně omezili kulometem. Stejně tak se čím dál více rozmáhá bojová technika, která je podle mě vcelku zbytečná a dělá vesměs jen "kulisy". A teď přichází vesty, helmy, které udrží bojovníka déle při životě, chrání proti námi zmiňovaným bolestivým zásahům a objevují se manekýnské a originalistické názory, když už tak originál. No já prostě nevím, co si o tom všem mám myslet. Vůbec bych paintball nepřirovnával k reálu, ale dal mu vlastní rozměr, to ovšem je téměř nemožné, díky hodně rozdílným názorům. Prostě military odtaď potaď.

Paintball hraji pro zábavu, ale také kvůli určitému výcviku. Jenže pak se na akcích člověk setká s kulometem, který zásah pouze vyřadí na pár vteřin + do muničních beden bez efektu, zásah do helmy a vesty to samé. Ještě nám schází, aby zasažený do končetin mohl střílet a bude to pořádný chaos. Chápu určitá zpestření her, ale neměli bychom to moc přehánět, aby z toho nevznikl šílený mišmaš, ve kterém se nikdo nevyzná.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
tracker



Založen: 29. 06. 2007
Příspěvky: 1660
Bydliště: UL

PříspěvekZaslal: st říjen 14, 2009 8:21 am    Předmět: Odpovědět s citátem

jenže takové to pravidlo - tedy zásah do helmy vyřadí na cca 10 sec. - můžeč pořadateli trochu více " rozdělovat " hru co do akce.
Pokud pořadatel bude chtít větší " masu " do útoku - má možnost díky helmě nastvavit " nižší " smrtelnost obrany - to znamená výší LVL obtížnosti co do dobití.
Přece jenom se setkávám s větší chutí do hry jako útočník než kempař na pozici. A tím to se může počet obránářů snižovat. ( zase záleží na typu hry/prostředí/stylu apod.
Je tu zmíňka o vestách - je pravda že tito neporazitelní jsou v tuto chvíli neporazitelní. Jenže pokud se opravdu tato " vyjímka " aplikuje pro obranu ( např. hnízdo chráněné pytli, zákop ) vesta v tuto chvíli není potřeba jako " neprůstřel " obraně opravdu kouká jen lebka se zbraní.
Nesmíme zapomenout že pořád je tu xichtík s maskou. a pokud se na takového " obranáře " sesype 10x vyšší počet hráčů pálicích ( třeba pro umožnění proběhnutí kolegy blíže a hození granátu/dýmovnice - jako je to třeba i v reálu ) - tak maska je v tento moment jako dosti velká plocha pro zásah. A kulomet v ruce ( s vyjímkou - zásah neplatí ) v tuto chvíli docela přibližuje reálnost zakopané pozice.
Snad souhlasíte že dobití stanoviště je pro útok nejstrátovější. A pokud obrana se musí " zbytečně navyšovat ( jako třeba 1/3 celého počtu přihlášených )" v tento moment - vyjímky helmy se opět počet bránících může redukovat na menší počet a pořadatel může takřka všem přihlášeným nabídnout pospolitý útok proti svému týmu.
Je to jeden příklad z dalších kdy se to může dobře využít.
_________________
Jsem jaký jsem, někdo musí být zlý.
www.yourshirts.cz - textil shop
http://conflictshop.cz/ - Military trička
http://www.idj.cz/tracker88/
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
tracker



Založen: 29. 06. 2007
Příspěvky: 1660
Bydliště: UL

PříspěvekZaslal: st říjen 14, 2009 8:32 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Jaroslav napsal:
[ale jak sem rikal, chapu ze proste tim nekteri organizatori mohou sledovat nejaky cil, proste nekde na hrach se budou objevovat neprustrelni s vestou, jinde neprustrelni s helmou, jinde nezastrelitelni do vystroje, jini nezastelitelni do koncetin.... jen mi prislo, ze se to zbytecne rozmaha

nebál bych se toho že se to nijak extrémě rozmůže.
Pokud se objeví vysoká zneužitelnost na určitých hrách, je jasné že se na dané hře další návštěva hráčů sníží. Prostě možnost této vyjímky se mi nezdá jako out. Jen se to pořadateli musí uchopit za správný konec a nepřehánět. Tohle všechno zatím jak dopadne, záleží jen na nás né na jinejch.
Jinak modelkování - bohužel je to věc která se rozmáhá a bohužel bude ještě více...je to reakce na vyšší oblibu PB a vyšší možnosti se dostat k doplňkům/vístroje než před tím.
Když jsem si poprvé kupoval vestu a maskáče, přemýšlel jsem jestkli si mám koupit vestu ve stejném vzoru, nebo černou. Důvod byl právě abych si nepřipadal jako modelka co má všechno " ve stejné " barvě.
Dnes na to kašlu, kupuji si " hračky " ale do AS zatím máme daleko - oni neradi fleky - nám díky zásahům ty fleky pořád hrozí ( tím i máme menší nechuť si lehnout ). Někdy se přiznám že mě deptá když si vyperu vestu a někdo mi jí hned po první hře totálně zmaluje, ale to je osud Wink
_________________
Jsem jaký jsem, někdo musí být zlý.
www.yourshirts.cz - textil shop
http://conflictshop.cz/ - Military trička
http://www.idj.cz/tracker88/
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
SendwiCZ



Založen: 20. 07. 2007
Příspěvky: 628
Bydliště: Zlín

PříspěvekZaslal: st říjen 14, 2009 9:14 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Me porad udivuje proc do techto pravidel stouraji lidi kteri na tyto akce vubec nejezdi, tady ten hollywood jak tomu my rikame, technika, rozlicne pravidla a vsechno kolem pro me ze hry dela nezapomenutelny zazitek se super atmosferou. Jestli vam staci jen to bezhlave strileni tak prosim vase vec ale nenavazejte se do toho co bavi ostatni. Jsou tu priznivci her klasickych jako je WZ, AP a jine. Jsou tu ale taci kteri radi tady ty divadylka (napr. ja) bavi me to proste vic, dokazu se vcitit do role a je to pro me pozitek mnohonasobne vetsi a nehraje tam vuebc zadnou roli zda nekoho zastrelis, trefis-netrefis, nebo si nevystrelis vubec. Nechte to byt, je to proste zbytecna debata. Az budete organizovat hru tak si tam tyto pravidla dejte nebo nedejte vase volba lidi ktere to bavi prijedou a ti kteri jsou proti snad neprijedou sami si zvolite tabor lidi kolem vas.

* k te realite : v realu zadne pravidla nejsou, toto je nejvetsi odchylka.....
_________________
http://www.zona123.cz/
Taktické vybavení http://www.frogman.cz/
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
GEorGE



Založen: 01. 06. 2006
Příspěvky: 1199
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: st říjen 14, 2009 9:50 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Njn SendwiCZi, tak to je a bude. Jenže poslední dobou se tyto akce s "kulisami" a spešl pravidly začínají rozjíždět na plné obrátky. Už to není jedna, dvě, tři akce do roka, ale deset patnáct a to všemi spektry paintballu vyjma speedu. Proto by bylo záhodno si říci, co dělá Military paintball Military paintballem, ono WB si přebírá pravidla právě od nás a to i ta poněkud zcestná.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
Jaroslav
Pohanský Pes


Založen: 13. 05. 2005
Příspěvky: 2004
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: st říjen 14, 2009 10:15 am    Předmět: Odpovědět s citátem

SendwiCZ napsal:
Me porad udivuje proc do techto pravidel stouraji lidi kteri na tyto akce vubec nejezdi....
no nezlob se na mne mne udivuje tva snaha zabranovat lidem v diskusi i o vecech ktere treba zatim nevyzkouseli nebo se jich nezucastnili z jinych duvodu ??? Tohle forum je tu mimo jine o diskusi nad temi vecmi a ne o slepem prijimani nebo slepem odsuzovani.... takze tu rekni svuj nazor na vec, proc si myslis ze je tohle ci tamto dobre nebo spatne ale prosim te nezastrasuj tu diskusi lidi poukazem na to, ze na takove akce nejezdi !
_________________
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky
vojtech
Pohanský Pes


Založen: 30. 01. 2006
Příspěvky: 197
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: st říjen 14, 2009 10:22 am    Předmět: Odpovědět s citátem

k cene: 7,62x39 za 4kc je ten nejlevnejsi puskovi naboj a bohate staci.

k realite: pravidla jsou, fyzikalni, a fyzicke, proto neni potreba jakakoli stanovovat. Kdyz si prostrelis hlavu, z pravidla zemres.


a ze do toho vsichni pindaj ? asi je zajima kam se MPB ubira nemyslis ?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
GEorGE



Založen: 01. 06. 2006
Příspěvky: 1199
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: st říjen 14, 2009 10:23 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Jop, souhlas. Mě tyhlety jednorázové všeshrnující odpovědi (např. Tak tam nejezdi), na které ani přispěvatel nedá šanci odpovědět, také vadí. Proč hned takto odsuzovat lidi, kteří se chtějí nějaké akce zúčastnit a chtějí se něco dozvědět. Stejně tak lidi, kteří jezdí a chtějí vědět, proč je to zrovna tak a tak.

Mno ono to taky bude tím, že se ve všem šťourám a tyto hlášky na moji hlavu směřují každou chvíli Laughing Laughing Laughing

PS: A ano, hraji paintball protože je to paintball. A ano, nepotřebuji mít kulisy a načechrané scénáře, je to moje volba, nikomu ji nevnucuji a ani by mě to ve snu nenapdlo. Jenže, jak jsem psal výše, začínají se tyto akce hodně rozjíždět a oněch akcí, jak ty SendviCZi popisuješ "pifandou", razantně ubývá. Proto bych velice rád věděl, co za tím stojí, a jestli jsem jediný, který prostě na akci techniku oželý a zaplaye raději jednoduchý scénář.


Naposledy upravil GEorGE dne st říjen 14, 2009 10:29 am, celkově upraveno 2 krát
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
SendwiCZ



Založen: 20. 07. 2007
Příspěvky: 628
Bydliště: Zlín

PříspěvekZaslal: st říjen 14, 2009 10:26 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Me proste zase udivuji ty nazory jakoze je to zbytecne, rozmaha se to tady atd atd...Proste kazdemu neco vyhovuje a at to tak zustane. bylo by pekne kdyby byly pravidla jednotne na vsech hrach ale taky by bylo pekne kdyby vseci hraci meli stejne nazory...ale to nemaji a mit nebudou. To vime vseci, ano je tu forum do toho aby se debatovalo ale i ty jako admin casto fora uzamknes protoze se tam resi kraviny...neni to podobny pripad? nechcu se do nikoho navazet, do tebe ani do george a tech co semnou neshouhlasi, ale hold vidim ze kdybyste meli moznost nam tady ty hry zatrhnout tak to mozna i (soude dle reakci) udelate. A to se me popravde moc nelibi. a propo ja se uz k tomu vyjadrovat nebudu pac citim ze by vznikaly leda dalsi flame.
_________________
http://www.zona123.cz/
Taktické vybavení http://www.frogman.cz/
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
GEorGE



Založen: 01. 06. 2006
Příspěvky: 1199
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: st říjen 14, 2009 11:13 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Nikde tu přeci nepadlo slovo o zakazování a ani náznak o tom, jen se chceme dopídit, proč se na více a více akcích objevují pravidla o zásahu do přileb potažmo vest. Jediný důvod je asi to prodloužení života, přičemž to drobet postrádá logiku military.

Já to hodnotím i z osobního hlediska, kdy mi v různých vláknech píšete, ať tam a tam nejezdím, když to pro mě je "až moc military" (kempení, apod.) a pak si vymyslíte ty přilby a vesty, které vlastně donutí ke kadenci a zvýšení životnosti bojovníků.

Jinak na akcích s pravidlem helmy a vesty jsem byl a vůbec mi to nevadilo, vesměs šlo spíše jen o pojištění si zásahu.

Tedy nezavrhuji, ale ptám se proč.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
Jaroslav
Pohanský Pes


Založen: 13. 05. 2005
Příspěvky: 2004
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: st říjen 14, 2009 11:18 am    Předmět: Odpovědět s citátem

SendwiCZ napsal:
ale hold vidim ze kdybyste meli moznost nam tady ty hry zatrhnout tak to mozna i (soude dle reakci) udelate.
mam podobne paranoidniho sefa, mel by ses lecit clovece Laughing Laughing (ted si samozrejme delam srandu) ... proc si myslis, ze bychom to jako delali ? A ani nemam potrebu mit vsude stejna pravidla, jen proste nevidim jediny duvod o te veci nediskutovat, rikal sem si, ze treba tahle moda vznikla z neznalosti moznosti prileb... vzdycky jsme tu byli jedna komunita, chapu, ze ted je to s poctem lidi tezke, diskutovali sme o svych vzajemnych postojich i kdyz kolikrate protichudnych ale meli sme jedno spolecen NAM ZALEZELO NA TOM JAK BUDE VYPADAT MPB, podle toho co ty pises je ti tohle uplne jedno, jde ti o to aby alespon jeho cast vypadala tak jak chces ty, je to proste jen jiny pristup k veci (nerikam ze horsi nebo lepsi, je jiny) asi pochopitelny vzhledem k vyraznemu narustu lidi v komunite a vlastne jakehosi rozpadu teto komunity na nekolik mensich komunit ktere se zda se ani nerespektuji
_________________
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky
Fery



Založen: 24. 05. 2006
Příspěvky: 1047
Bydliště: Forest - Voděrady City

PříspěvekZaslal: st říjen 14, 2009 1:04 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

GEorGE napsal:
Tedy nezavrhuji, ale ptám se proč.

Já bych řekl, že je to prostě další rozšíření. Něco jako medik, různé zásahy nebo kulomet.

Neřeknu kde se to vzalo a jestli to má nějaký základ, když vezmu analogii s vývojem pravidla kulometu. Taky to vypadalo divoce, a nakonec je to pěkné pravidlo.
Když si vezmu výhody a nevýhody.
Výhody:
Jsem nezranitelný do větší části hlavy a těla.
Nevýhody:
Helma - jsem větší cíl (helma je velká), komfort - potí se víc maska
Vesta - těžká (5-6kg navíc je znát), vhodnou vestu s možností vložení plátů

Uznávám že šoková pauza se dá dost ohýbat, a asi se to taky děje.

Myslím si, že nebude moc lidí, který na sebe vezmou těžkou vestu, helmu jen proto, že je to výhodnější. Zvlášť když stejně další zásah většinou vyřazuje. Že prostě nevzniknou legie lidí běhající v tomhle.

Diskutuje a vytváříme tak pravidla MP. Však tu taky vznikly. Jestli tohle patří do pravidel to netuším. Ale medik, kulomet tam jsou. Tak proč ne. Jasně uplatní se to jen v menších hrách, kvůli férovosti. Mohl by to být další bodík na zvážení v pravidlech MP. Vždyť není nutné tohle rozšíření používat, např na WZ nejsou medici, ani není kulomet a přitom je to MP hra.
Někdo má raději složitější pravidla, někde kde se dá použít nějaká výhoda (např. hraní na miny a granáty nebo kulomet).

A ten příklad, že se skupina takto "nesmrtelných" zakope podporovaná kulometem, je reálná, ale v takové hře se bude zřejmě hrát i na granáty. A takové hnízdo stačí jeden granát a už ti z díry lezou a tobě stačí dobře mířit.
_________________
Komunikace a spojení - Forest
Administrativní velitel Sudeta Óre
Kdo hledá řád, najde především hojnost chaosu. Chaos vždy vítězí nad řádem, protože je lépe organizován.
Filozof Li-Tin O'Wevidle
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
No55
MG Team


Založen: 18. 01. 2006
Příspěvky: 801
Bydliště: Březová

PříspěvekZaslal: st říjen 14, 2009 1:08 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

jaroslave musel si to přečíst dvakrát Very Happy hotovej spisovatel Smile jinak mě se třeba líbil železný trojuhleník, a ne díky tomu že tam bylo helmojidní pravidlo ale díky tomu že celá koncepce hry odpovídala podle mě nejvíce realu a to tím že když došlo na kontakt proběhlo párkrát pif pif a rychle pryč. To se dělo pokaždé u každé skupiny pokud se necítila ve velké přesile, a aspon hodně jistá. Nikdo prostě neriskoval pokud neměl velkoupalebnou převahu a to je systém který se mi libí, byl tam strach z toho že budu po zásahu někde otročit Peřímu v nějákem lágru až do druhýho dne a ten strach ovlivnoval hodně hru.....a čim víc byli skupiny vyrovnané tim víc ten strach ovlivnoval taktiku...to je to co bych rád u MPB rozvíjel... Smile Jaroslava v jeho postoji ohledně helmy chápu, neni to jen helma ale i další podle mě "zbytečnosti", myslim že v tomhle jsme stejná krevní skupina.
_________________
Hong cuang ťeie tong - staré vietnamské přísloví, doslovný překlad zní "Máš-li deštník v prdeli, neotvírej ho!"

Vítěz ve skákání v pytli 86
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
KeXo



Založen: 11. 06. 2006
Příspěvky: 456
Bydliště: Trnava, SK

PříspěvekZaslal: st říjen 14, 2009 2:45 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

sup napsal:
zavedení těchto prvku mnělo sloužit jako zvíhodněni lidí keří si toto vibavení(byt' v kopiji) pořídí. Aspon' takhle sem to někde slišel/četl.

Tusim takto nejaky bol zamer, teda znela prvotna myslienka tohoto napadu. Nejdem to tu mlzit, ale za tym vymyslom stoji DG a stojime si za tym. Proste helma je military a vojak bez nej nevyzera moc vojensky, teda aspon pri niektorych hrach/scenaroch kde mala hlavne odlisovat vzajomne strany... islo hlavne o ZT, rozlisit typickych klobuckovych vietnamcov a prilbovych amikov. Slo o to dat tomu atmosferu aj po tejto stranke. Kedze sme vsak vedeli ze bezdovodne do tych plembakov vela ludi nepojde, kedze helma je len na ostaru, rosi sa pri jej noseni maska... tak sa zaviedla tato sokova pauza a toto pravidlo. Zo zaciatku sme si to vyskusali najskor len v ramci nasej uzatvorenej hry "Copak je to za vojacka" a ked sa nam to osvedcilo, tak sme to pouzili na ostro na tom ZT.
Ze sa to takto prevali a zacne sa to pouzivat aj na inych hrach sme ani nepredpokladali, ale o to viac ma to tesi... podla mna to je len naznak toho ze sa to vacsine ludom paci, je to military (ci real alebo nereal ma nezaujima), je to pre bezpecnost ludi (vid. rozbita hlava na WZ, aj ciklisti to nosia, korculiari, ale hlavne vojaci) a privelmi to pravidla nestazuje (pre mna bolo napr. ovela zlozitejsie pochopit piskvorkovy system AP, teda nic v zlom).

Podobne je to aj s tou vestou. Bol to len bonus pre takeho co sa snazi co najviac napodobit plnu zataz skutocneho vojaka, cize nosi na sebe niekolko kilogramovu (bol tam celkom slusny limit) kevlarovu vestu a na ukor toho obmedzuje svoju pohyblivost.

Osobne hram len s 30tkovym zasobnikom (cycloneA5) a preto by som bol rad keby sa aj toto takto samovolne pretlacilo. Ale vzhladom k absencii takychto zasobnikov pre klasicke PB zbrane to nebude asi take jednoduche a ist na to formou prikazu dodrzat toto pravidlo pre nejaku hru by bolo ist proti sebe, kedze na tu hru by asi vela ludi neprislo. Toto sa teda musi riesit dopredu nejakim hlasovanim a vytvorenim nejakeho casoveho planu na zavedenie do pouzivania.
_________________
Taktické vybavení http://www.frogman.cz

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky MSN Messenger
GEorGE



Založen: 01. 06. 2006
Příspěvky: 1199
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: st říjen 14, 2009 3:02 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Fery napsal:
A ten příklad, že se skupina takto "nesmrtelných" zakope podporovaná kulometem, je reálná, ale v takové hře se bude zřejmě hrát i na granáty. A takové hnízdo stačí jeden granát a už ti z díry lezou a tobě stačí dobře mířit.

Naprosto souhlasím. Na druhou stranu, granát ti pomůže jen v uzavřenějších prostorech.

Pokud se ale bude jednat o barák, tak krycí palba do oken vyřadí třeba 2 hráče, jenže ty nevíš, jestli do ruky, zbraně hlavy a ti než se dostaneš do těch jejich místností se znovu oživí. V zákopech a různých teréních nerovnostech je to to samé, vyrazíš, dáš pár výstřelů, postupně vybyješ obranu a ejhle oni se 3 oživí, přičemž jsi si jistý, že jsi všechny sundal, ale nemáš na ně kvůli terénu výhled, protože po zásahu do škeble si ustlali v zákopu. Zbraň při střelbě kreje velkou část hlavy a ještě k tomu přidáme přilbu a to je to jediné co vidíme v těchto případech. Ano, měl by si každý hlídat svůj sektor a dokud někdo neodejde, tak si to místo hlídat, jenže v dnešní době, kdy se hraje na mediky, okrádání atd, hodně lidí zůstává na pozici a teď rozlišuj, zda čeká na oživení nebo okradení a nebo nedej bože až se k němu přiblížíš tak tě vykropí. Takže když takového zevláka někde uvidím, tak mám ho nasrat a poslat do něj kule nebo ne? Jak na dálku rozpoznám vestu? To mi na tom vadí, pojistím si mrtvolu a on ten chudák čeká na okradení nebo co já vím si tam dává sváču!

Věřím, že se to dá vychytat, ale ...

Samozřejmě se tomu až tak nebráním a na spešl akcích to může dát opravdu nový rozměr a třeba i daleko více zkvalitnit hru a zážitek. Jediné co to teď dělá je, že je toto pravidlo zakomponováváno stále do více her, které tuto variantu dávají jen proto, že ji viděli na mpb a ani neplní žádný "scénářový" účel. Takže, jak rád říká Jaroslav, vzniká takový kočkopes Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
KeXo



Založen: 11. 06. 2006
Příspěvky: 456
Bydliště: Trnava, SK

PříspěvekZaslal: st říjen 14, 2009 3:15 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Tak sa kockopsa zbavme a normalne to uzakonme ako klasicke MP pravidlo. Ludom sa toto pravidlo zovseobecnie a nebude s tym ziaden problem. Povinnost nosit prilbu sa tymto predsa neuzakonnuje, len jej dobrovolne nosenie na ukor niecoho za nieco Wink
_________________
Taktické vybavení http://www.frogman.cz

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky MSN Messenger
Jaroslav
Pohanský Pes


Založen: 13. 05. 2005
Příspěvky: 2004
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: st říjen 14, 2009 3:16 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

KeXo napsal:
Nejdem to tu mlzit, ale za tym vymyslom stoji DG a stojime si za tym.
vzdyt vas za to nikdo nepranyruje, uz zacinam chapat proc se tak zurive pro ten system vyjadroval clovek od vas, ale tady vas nikdo za to preci nenapada, jen mne na zacatku zajimalo proc a kdo a k cemu to ma slouzit. Stacilo presne takove vysvetleni, chteli sme rozlisit americany od vietnamcu, myslime si, ze helma k tomu patri, mame pocit ze pro bezpecnost hracu je vhodne aby meli lide helmu a tohle pravidlo je pro ne motivacni bonus... rekl bych vam sice, ze s tim nesouhlasim Wink .. ale mohli sme si odpustit ty zbytecny narazky na to ze nekdo nechape proc tu rejpaj lidi co na takove akci nejezdi, pripadne jine narazky o tom, ze "Nevrazivost a nadavky registuju porad od lidi co hraji ultra HC military styl a pak breci kdyz dostane misto 1kulicky 2" .. vzdyt takovehle vykriky jsou panove trosku zbytecne ne ? pokud vam nekdo konkretni vadi, tak mu to prosim sdelte do oci (pripadne do jeho virtualnich PM oci Laughing ) a nepiste sem takovehle veci, vzdyt nemame duvod spolu byt ve sporu ! alespon si myslim, nic sem vam neudelal ani vy mne, nevim proto proc takova agrese a podezrivani ze snahy vam zakazovat vase pravidla
_________________
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky
KeXo



Založen: 11. 06. 2006
Příspěvky: 456
Bydliště: Trnava, SK

PříspěvekZaslal: st říjen 14, 2009 3:42 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

jjj, to je v pohode, SendwiCZ je trosku prchky (oni to maju v teamovych stanovach) Wink
pritiahneme mu trosku obojok Laughing
_________________
Taktické vybavení http://www.frogman.cz

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky MSN Messenger
No55
MG Team


Založen: 18. 01. 2006
Příspěvky: 801
Bydliště: Březová

PříspěvekZaslal: st říjen 14, 2009 3:44 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Já to vidím tak že "helma zvyšuje" bezpečnost hráčů, ani né tak proti zásahům jako spíš proti zraněním. Letos na wz tam jeden z tekvičkových bratrů vyfasoval krásný steh na hlavě... Smile v otm vidím já hlavní přínos helmy, pohybujeme se po prostorách které sou kolikrát na hranici demolice, jsoutam střepy ostré podhledy atd akže z bezpečnosti ta helma prostě opodstatnění má. Nikoliv kopie z plastu ale funkční helma. toliko muj názor Smile
_________________
Hong cuang ťeie tong - staré vietnamské přísloví, doslovný překlad zní "Máš-li deštník v prdeli, neotvírej ho!"

Vítěz ve skákání v pytli 86
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Mlaďas



Založen: 17. 10. 2008
Příspěvky: 548

PříspěvekZaslal: st říjen 14, 2009 9:14 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

No55 napsal:
helma prostě opodstatnění má. Nikoliv kopie z plastu ale funkční helma. toliko muj názor Smile


S tou plastovou kopii nesouhlasim. Zatim nosim US výcvikovou helmu a i když je z plastu, tak mi zachránila několikrát hlavu v budově. Třeba na AP při běhu do budovy sem si nějak nevšimnul traverzy, která byla v úrovni čela a dostal sem tak hroznou, že me to položilo na záda. Vstal sem a byl sem v pořádku. Helma kupodivu v celku.Idea Takže i taková helma je funkční a bez problémů zvládne i takovýhle pecky. Díky tomu, jak mi zachránila prdel už hrát bez ni nechci. Je to jedna z nejpraktičtějších věcí. Dokonce mě to přemlouvá usmolit penízky na kevlarku. Exclamation
_________________
http://www.pohanskypes.cz/
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra www.military-paintball.cz -> Paintball - Různé, off-topic Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další
Strana 2 z 5

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Design by SkaidonDesigns | Distributed by Olate