Diskusní fórum  www.military-paintball.cz
Vítejte na sdruženém fóru paintballových klubů a přátel značkovacích zbraní, hrajících military paintball
v lesích, domech, hřištích a všude kde se sejde dobrá parta lidí, kteří si rádi zahrají
 
 FAQ   Hledat   Seznam uživatelů   Uživatelské skupiny   Registrace 
 Nastavení   Přihlásit, pro kontrolu soukromých zpráv   Přihlášení 

PROBLÉM S NABÍJENÍM MR2?

 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra www.military-paintball.cz -> SPYDER - zbraně, hlavně, upgrade
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Heroin



Založen: 04. 03. 2008
Příspěvky: 5
Bydliště: čamlíkov

PříspěvekZaslal: út březen 04, 2008 11:24 am    Předmět: PROBLÉM S NABÍJENÍM MR2? Odpovědět s citátem

Čuste. Čerstvě mi přišla mr2ka z USA. Borec k tomu přiložil adaptér. na 230V. To by mělo být v pořádku.

Kingman
Model: JE1024
230V - 50Hz 3W
Output: 11.2VDC 20mA

V návodu je uvedeno při nabíjení, že by se měla rozsvítit červená ledka. Po nabití se rozsvítí zelená. Baterka funguje. To je ok. Ovšem pokud ji vyjmu a snažím se rozhýbat zbran přes adaptér, tak to nejde. nabíjím baterii v jakem režimu? Nevím tedy kde je problém. Zda v adaptéru, nebo v samotných "střevech" MR2.
Možná jsem lama. baterie je nabitá a nabíjím přes sem mod?. baterie tedy sviti zeleně. rád bych to ale věděl.
Nabíjím přes semi mod?
Pokud s tím má někdo zkušenost nebo může pomoct ozvěte se díky.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
Cofey



Založen: 25. 10. 2006
Příspěvky: 437
Bydliště: Mám

PříspěvekZaslal: út březen 04, 2008 1:40 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Zdar.
Co se pamatuju tak se MR2 nabíjí při vypnutém spínači nastavení modu střelby.
Když máš zbraň na dobíječce tak při zapnutém spínači (semi, 3, fullauto) by to nemělo spínat.
To že když vykucháš baterku a neťuká ti spoušť na napájení adaptérem je logické.
Večer se mrknu doma jak je to s mojí MR2 ale myslím že jsem to napsal správně.

Cofey
_________________
"Si vis pacem, para bellum!"
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
cita.s



Založen: 10. 12. 2006
Příspěvky: 176

PříspěvekZaslal: út březen 04, 2008 4:43 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

napsal jsi to spravne nabiji se pri vypnutem stavu
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Heroin



Založen: 04. 03. 2008
Příspěvky: 5
Bydliště: čamlíkov

PříspěvekZaslal: st březen 05, 2008 12:23 pm    Předmět: hmhm Odpovědět s citátem

Tak to jsem vhajzlu. Při vypnutém stavu to ani netukne. Kde může být chyba?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
cita.s



Založen: 10. 12. 2006
Příspěvky: 176

PříspěvekZaslal: st březen 05, 2008 8:21 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

to taky nema tukat, vypni zbran dej ji na nabijecku treba pres noc a rano vypni nabijecku a zapni zbran a je to Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Cofey



Založen: 25. 10. 2006
Příspěvky: 437
Bydliště: Mám

PříspěvekZaslal: st březen 05, 2008 10:08 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

cita.s napsal:
to taky nema tukat, vypni zbran dej ji na nabijecku treba pres noc a rano vypni nabijecku a zapni zbran a je to Smile


JJ - přesně tak. při nabíjení to neťukne ani mě ale neřekl bych že je to v ha..lu Smile

Cofey
_________________
"Si vis pacem, para bellum!"
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Heroin



Založen: 04. 03. 2008
Příspěvky: 5
Bydliště: čamlíkov

PříspěvekZaslal: st březen 05, 2008 10:12 pm    Předmět: LOL Odpovědět s citátem

Ne kuci Very Happy . já to myslel obrazně. Pokud se to nabíjí při off, tak by se mela roznout dioda a nabíjet se. jenze ja tam strcim adapter a vona se ani nerozsvítí. Prostě nic. Takže nevím čím to může být. pokud mám orig. euro 230V adaptér tak to musí fachat. Takže jsem mešťastnej Confused
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
Laux



Založen: 15. 02. 2008
Příspěvky: 83

PříspěvekZaslal: čt březen 06, 2008 12:24 am    Předmět: Re: LOL Odpovědět s citátem

Heroin napsal:
Ne kuci Very Happy . já to myslel obrazně. Pokud se to nabíjí při off, tak by se mela roznout dioda a nabíjet se. jenze ja tam strcim adapter a vona se ani nerozsvítí. Prostě nic. Takže nevím čím to může být. pokud mám orig. euro 230V adaptér tak to musí fachat. Takže jsem mešťastnej Confused


Kupoval jsem kámošovi MR3, myslím, že to bude stejné nebo hodně podobné, poprvé jsem mu jí nabíjel já. Jak píšou v návodu: nabíjet na off, při nabíjení nic nesvítí, nabíjet max. 24 hodin (baterka by měla být nabitá už po 6-8 hodinách). Ale na 100% při nabíjení ledka nesvítí/nebliká žádnou barvou, ani po dobití nedá nijak vědět, že je hotovo. Ještě jsem snad postřeh, že jakmile je baterka téměř vybitá, tak ledka označující zapnutí zbraně a mód střelby, začne blikat.


Naposledy upravil Laux dne čt březen 06, 2008 9:36 am, celkově upraveno 3 krát
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
cita.s



Založen: 10. 12. 2006
Příspěvky: 176

PříspěvekZaslal: čt březen 06, 2008 7:18 am    Předmět: Odpovědět s citátem

presne tak nic se nerosviti pri uplnem nabiti,hold to neni aku sroubovak Very Happy Very Happy Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Heroin



Založen: 04. 03. 2008
Příspěvky: 5
Bydliště: čamlíkov

PříspěvekZaslal: čt březen 06, 2008 7:54 am    Předmět: Odpovědět s citátem

OK díky. Pokud to tak je, tak je to fajn. Tzn, že až baterku vybiju tak uvidím. Zkusím to soupnout pres noc do elektriky a uvidím. Jen nechápu, proč to tedy píšou v návodu přiloženém k ke zbrani.

1. Plug-in charget to an AC power outlet.
2. Connect the DC plug to the paintball markers trigger frame:
3. The led indicator will be red when the charging is in progress, The led indicator will then switch to green when charging is complete.
4. unplug the charger from the ac pover outlet.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
Cofey



Založen: 25. 10. 2006
Příspěvky: 437
Bydliště: Mám

PříspěvekZaslal: po březen 10, 2008 10:24 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Zdar.
Souhlas s citou.s a Lauxem - moje MR 2 se chová stejně. Fakt je že amici Ti v návodu píšou něco jinýho.....

Cofey
_________________
"Si vis pacem, para bellum!"
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
tommee



Založen: 19. 02. 2008
Příspěvky: 4

PříspěvekZaslal: čt březen 27, 2008 1:36 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

nebal bych se toho. ledka se nerozesviti. je tam neco blbe, takze to neodpovida navodu. ale nabiji bez problemu a pak hlavne dost vydrzi. bal bych se jinych wjecy u MR2. pockej, vsak poznas.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Laux



Založen: 15. 02. 2008
Příspěvky: 83

PříspěvekZaslal: čt březen 27, 2008 1:42 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

tommee napsal:
bal bych se jinych wjecy u MR2. pockej, vsak poznas.


Tajemno jak v Karpatech..... Rolling Eyes
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
tommee



Založen: 19. 02. 2008
Příspěvky: 4

PříspěvekZaslal: čt březen 27, 2008 1:54 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

trhani kuli, poskrabany bolt. nemusi se to stat kazdymu. mam pocit, ze Cofey je treba spokojenej, alespon jak jsem cetl jeho prispevky. my sme ale uz dva ze stodulek, ktery maji uplne stejny problemy s mrkou II a uz jsme vyzkouseli vsechno mozny. CO2 vs vzduch, EVO II s Yboardem vs VL Eye Force L, bolty od Alama, upravy stavajicich boltu a stejne furt cistime a cistime... proste se asi nektery kusy nepovedly...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
A_L_F



Založen: 21. 03. 2008
Příspěvky: 59

PříspěvekZaslal: ne duben 13, 2008 9:48 am    Předmět: elektrika Odpovědět s citátem

Včera při hře s emě zasekla koule, musel sem oddělat ten kryt jak je kolínko a vypadla mě svině ta kulička či co to je jak to hlídá aby nepropadávali kuličky - snad někde seženu. Ale teď se mi stává, že puška na semi cvaká ale když ji přepnu na další mód cvaká pouze jednou. I na full. Může to být tou kuličkou co mě vypadla (o když se mě to nezdá). Ještě to může být baterkou, sem to přes noc nabíjel, otázka je jestli správně. jakou barvou má svítit ta dioda? Svítí mi semi/3 koule/automat barvami zelená, oranžová/červená.
Je to správně? nějaké postřehy?

BTW mam jí nově te zbraň taky z USA
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Cofey



Založen: 25. 10. 2006
Příspěvky: 437
Bydliště: Mám

PříspěvekZaslal: ne duben 13, 2008 4:39 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

tommee napsal:
trhani kuli, poskrabany bolt. nemusi se to stat kazdymu. mam pocit, ze Cofey je treba spokojenej, alespon jak jsem cetl jeho prispevky. my sme ale uz dva ze stodulek, ktery maji uplne stejny problemy s mrkou II a uz jsme vyzkouseli vsechno mozny. CO2 vs vzduch, EVO II s Yboardem vs VL Eye Force L, bolty od Alama, upravy stavajicich boltu a stejne furt cistime a cistime... proste se asi nektery kusy nepovedly...


Já byl spokojený ale je fakt že jsem MR2 ladil (kdysi úprava ventilu a jehly, nová hlaveň, nedávno slabší pružina v boltu=funkční antichop).
To že mám shora trochu podřený bolt neřeším (vystříleno cca 15.000 koulí).
Zkus vyměnit tu pružinu v boltu která tvoří čast antichopu - viz vlákno:
http://forum.military-paintball.cz/viewtopic.php?t=1110&postdays=0&postorder=asc&start=0

- to by mohlo vyřešit to trhání koulí pokud se Ti to stává při vyšší kadenci. Já s tím hrál bez funkčního antichopu asi rok ale nepoznal jsem to že nefunguje protože jsem hrál v semi modu a nijak zvlášť rychlý prsty nemám (dvě koule - pauza - dvě koule Wink )

tož tak

Cofey
_________________
"Si vis pacem, para bellum!"
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Cofey



Založen: 25. 10. 2006
Příspěvky: 437
Bydliště: Mám

PříspěvekZaslal: ne duben 13, 2008 5:08 pm    Předmět: Re: elektrika Odpovědět s citátem

A_L_F napsal:
Včera při hře s emě zasekla koule, musel sem oddělat ten kryt jak je kolínko a vypadla mě svině ta kulička či co to je jak to hlídá aby nepropadávali kuličky - snad někde seženu. Ale teď se mi stává, že puška na semi cvaká ale když ji přepnu na další mód cvaká pouze jednou. I na full. Může to být tou kuličkou co mě vypadla (o když se mě to nezdá). Ještě to může být baterkou, sem to přes noc nabíjel, otázka je jestli správně. jakou barvou má svítit ta dioda? Svítí mi semi/3 koule/automat barvami zelená, oranžová/červená.
Je to správně? nějaké postřehy?

BTW mam jí nově te zbraň taky z USA


Ahoj.
Zřejmě jsi ztratil blokaci kuličky,že jo? Nevím jak v Tvojí americké MR2 ale v mojí "české" je to kus gumy ve tvaru kruhu ze kterého trčí gumový výstupek. V krabici jsem měl jeden náhradní takže se mrkni do té své Smile

Ztráta blokace kuličky nemá s tou další závadou samozřejmě nic společného jak správně tušíš Smile

To co popisuješ (ve všech modech na jedno zmáčknutí jeden výstřel) se mi jeví jako vypadlý nebo uvolněný klem (klemovací spoj) v rukojeti na tištěném spoji zbraně (je to taková červená malá věc která se dá nasunout na dva hroty co trčí z desky kousek od přepínače módů) - musíš sundat krytku rukojeti jako bys chtěl měnit baterku a mrkni se jestli Ti to tam nechybí nebo neplandá Wink .
Stalo se mi jednou přesně to samé co Tobě - asi to tam soudruzi v Číně špatně dotláčejí. Od té doby co jsem ji tam vrátil zpět se mi to už nestalo. (Bacha - je to celkem malé - ať to při rozebírání neztratíš..... pokud ztratíš tak to jde při troše šikovnosti nahradit nějakým vhodným drátem u kterého ale hrozí že když se ti uvolní tak ti vyzkratuje elektroniku.....)

Teď jsem kvůli Tobě Smile tu svoji MRku rozebral - když tam ten klem není tak ve všech přepnutích spínače módů dioda svítí zeleně - tedy jako v semi modu.

Barvy diody když je proklemování na místě:
zelená - semi
oranžová - 3kulová dávka
červená - full auto

Dej vědět kde byla zrada.

Tož tak

Cofey
_________________
"Si vis pacem, para bellum!"
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
snake_cz



Založen: 31. 12. 2006
Příspěvky: 38

PříspěvekZaslal: ne duben 13, 2008 7:06 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

já osobně sice mám MR1, ale občas se podívám na novinky na http://www.spyder.tv/ a teď je tam jako novinka MR2 s elektronickým okem. Možná to by mohl být problém, že ten čurament co ti uletěl byla odrazová ploška pro oko, a bez toho tě to asi nepustí dál (neco jako pojistka)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
A_L_F



Založen: 21. 03. 2008
Příspěvky: 59

PříspěvekZaslal: ne duben 13, 2008 8:15 pm    Předmět: mam to Odpovědět s citátem

ee mam to bez oka. Ale problem elektriky byl opravdy vre vypadlim kontaktu (vypadlej nebyl ale po primackani vse beha) ta mrcha co me upadla je ta blokace kuliceky, nahradni nemam ale snad v servisu sezenu. Akorad se me zasekavali kulicky i pro semi pohraju si s tim boltem
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
snake_cz



Založen: 31. 12. 2006
Příspěvky: 38

PříspěvekZaslal: ne duben 13, 2008 9:03 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

to A.L.F.: OK, detenční hříbek stojí nějakých 30 kaček za kus, a je dobré mít aspoň jeden náhradní. občas se stane, že ho bolt střihne.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
tommee



Založen: 19. 02. 2008
Příspěvky: 4

PříspěvekZaslal: po duben 14, 2008 8:02 am    Předmět: Re: elektrika Odpovědět s citátem

Cofey napsal:

To co popisuješ (ve všech modech na jedno zmáčknutí jeden výstřel) se mi jeví jako vypadlý nebo uvolněný klem (klemovací spoj) v rukojeti na tištěném spoji zbraně (je to taková červená malá věc která se dá nasunout na dva hroty co trčí z desky kousek od přepínače módů) - musíš sundat krytku rukojeti jako bys chtěl měnit baterku a mrkni se jestli Ti to tam nechybí nebo neplandá Wink .
Stalo se mi jednou přesně to samé co Tobě - asi to tam soudruzi v Číně špatně dotláčejí. Od té doby co jsem ji tam vrátil zpět se mi to už nestalo. (Bacha - je to celkem malé - ať to při rozebírání neztratíš..... pokud ztratíš tak to jde při troše šikovnosti nahradit nějakým vhodným drátem u kterého ale hrozí že když se ti uvolní tak ti vyzkratuje elektroniku.....)

cau, jenom detail. opravdu to tak je, ten klem je duvodem proc nejde 3burst a auto. Je to proto, ze zbran se timto da nastavit do turnajoveho modu, kde je automatika zakazana. Vypadavani klemu je jen drobna nespolehlivost, stava se to ale jen obcas. pripadna ztrata se da nahradit nakupem podobne vecicky v nekterem pocitacovem obchode. jsou to ty same klemy, jako se pouzivaji na harddisky pri nastavovani master/slave.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
tommee



Založen: 19. 02. 2008
Příspěvky: 4

PříspěvekZaslal: po duben 14, 2008 8:12 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Cofey napsal:
Já byl spokojený ale je fakt že jsem MR2 ladil (kdysi úprava ventilu a jehly, nová hlaveň, nedávno slabší pružina v boltu=funkční antichop).
To že mám shora trochu podřený bolt neřeším (vystříleno cca 15.000 koulí).
Zkus vyměnit tu pružinu v boltu která tvoří čast antichopu - viz vlákno:
http://forum.military-paintball.cz/viewtopic.php?t=1110&postdays=0&postorder=asc&start=0

cau, ted jsem se trochu zabyval testovanim vsech moznosti, ktere jsem nasel na forech ohledne mrky2. mam uz za sebou i zmekceni pera, ale sel jsem jinym zpusobem nez Alangorax. Pero jsem nevymenoval, jenom jsem natahnul bolt, pod pero dal kolicek a nechal tak par dni.pak staci nekolik tisic kuli a fce ACS se zlepsi. ne prilis, stejn to trhalo dal. takzem jsem koumal a koumal, az jsem si vzpomnel, ze jsem nekce cetl, ze mrky 2 maji problem pri nizsich teplotach. co je presne definovano jako nizsi teplota tam napsano nebylo. nicmene, ted kdyz se zvedla teplota o cca 7 stupnu, tak zbran je opet zase bezchybna. obavam se tedy, ze pri teplotach pod 15 stupnu dochazi k vyrazne castejsimu trhani kulicek nez pri teplotach vyssich. ja tedy taky hraju jen semi, ale strilim dost a i s vetsi kadenci. ted kdyz na hristi bylo 20 stupnu, tak jsem byl uplne v klidu...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra www.military-paintball.cz -> SPYDER - zbraně, hlavně, upgrade Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Design by SkaidonDesigns | Distributed by Olate