Diskusní fórum  www.military-paintball.cz
Vítejte na sdruženém fóru paintballových klubů a přátel značkovacích zbraní, hrajících military paintball
v lesích, domech, hřištích a všude kde se sejde dobrá parta lidí, kteří si rádi zahrají
 
 FAQ   Hledat   Seznam uživatelů   Uživatelské skupiny   Registrace 
 Nastavení   Přihlásit, pro kontrolu soukromých zpráv   Přihlášení 

CPG - Cofeyho paintballový granát

 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra www.military-paintball.cz -> Paintball - masky, vybavení, výstroj, pyrotechnika
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Cofey



Založen: 25. 10. 2006
Příspěvky: 437
Bydliště: Mám

PříspěvekZaslal: po červenec 09, 2007 11:20 pm    Předmět: CPG - Cofeyho paintballový granát Odpovědět s citátem

Reakce na faktickou KoyoTovu poznámku v komentáři k akci Jungle War Kouty

Granát má rozdílné zpoždění výbuchu - to jsem řekl při předávání vzorků a mluvil jsem o cca 2 až 10 vteřinách. Horní hranice zpoždění výbuchu byla patrná při ukázkové explozi u ohniště - někdo napočítal tuším 11 vteřin.
Nevím jestli někdo použil granáty ve hře kromě mě při druhém dobívání budovy (myslím že ne, protože nebyla rozumná příležitost je použít) , každopádně jsem jich házel celkem 5 ks (z toho 2 jsem viděl bouchnou osobně neb jsem lemra a 2x jsem netrefil okno a granáty dopadly ven - jeden bouchl to do těch 10 vteřin, druhý dřív neb byl mírně upraven. Další dva jsem slyšel vevnitř taky v tom 5 - 10 vteřinovém rozpětí. Pátý kus jsem v tom randálu neslyšel - mohl to být ten 30 - 50 vteřinový ikdyž ten čas se mi zdá přehnaný - byl by to první ze 40 ks s tak velkým zpožděním... ale stát se může.

Rozdílné časy zpoždění jsou dány způsobem jakym je dosaženo zpoždění odpalu - celý mechanizmus zpoždění funguje na principu toho že uvolněná pružina musí v první části svého pohybu překonat odpor který jí klade gumová konická "podložka" která je o kousek větší než otvor pod ní. Tímto otvorem ji musí síla pružiny protáhnout a v okamžiku kdy se jí to povede tak následuje dopad úderníku na slepý náboj a výbuch granátu. Rozdílné zpoždění je podle mě z menší části způsobeno výrobními nepřesnostmi a z velké části teplotou která zřejmě ovlivňuje tuhost uvedené gumové podložky a tím i její schopnost odolovat kratší nebo delší čas síle pružiny. Zrychleného odpalu lze dosáhnout odřezání části "zpožďovací" gumové podložky. Myslím že to je jediná cesta k ovlivňování času odpalu.
Tento zásah jsem vyzkoušel zatím na jediném kuse (kterým jsem netrefil okno) a on bouchl téměř okamžitě po dopadu do trávy - řekl bych že max. 4 vteřiny poté co opustil mojí dlaň.
Budu to dál zkoušet - zřejmě na nejbližší akci v Hodoníně - je tam spousta zákopů a bunkrů Smile
V tuto chvíli je v mezi zdejšími PB bojovníky na vyzkoušení 30 ks - prosím o zkušenosti.

Díky

Cofey
_________________
"Si vis pacem, para bellum!"
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Fila



Založen: 23. 10. 2006
Příspěvky: 465
Bydliště: RFM

PříspěvekZaslal: út červenec 10, 2007 7:00 am    Předmět: Odpovědět s citátem

použil jsem ho v poslední hře(když už jsme se konečně dostali v hojném počtu k tomu baráku) a můžu říct,že když jsem ho tam mrsknul oknem,tak řachnul velice brzo,asi už byl ohřátej než když je ráno Kofey vytáhl z auta.Jináč jsou bezva(ještě jeden mám) a pokud by to bylo možné,tak bych si na příští budovy s radostí několik kousků pořídil.....furt lepší než velká dýmovnice Very Happy ,či "la bomba" od RFM pár kroků ode mě! Laughing (ale to byl fičák!!!! Shocked Very Happy )
_________________
si kliďánko umřu........

Sudéta Óre! (Les Kanců)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Fluffy



Založen: 15. 01. 2007
Příspěvky: 114

PříspěvekZaslal: út červenec 10, 2007 7:44 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

ale ale mně tu někdo loupí můj copyright Very Happy Very Happy

to bych mohl dostat jeden CPG gratis a mněl bych pak FPG Wink
_________________
(\__/) | šalamounovo h...o
(+'.'+) | mám ho plnou palici
(")_(") | takže sem moc chytrej
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
KoyoT



Založen: 26. 09. 2005
Příspěvky: 1239
Bydliště: Lihomyšl

PříspěvekZaslal: st červenec 11, 2007 3:07 pm    Předmět: Re: CPG - Cofeyho paintballový granát Odpovědět s citátem

Cofey napsal:
Reakce na faktickou KoyoTovu poznámku v komentáři k akci Jungle War Kouty

Pátý kus jsem v tom randálu neslyšel - mohl to být ten 30 - 50 vteřinový ikdyž ten čas se mi zdá přehnaný - byl by to první ze 40 ks s tak velkým zpožděním... ale stát se může.


Já osobně těch 50s neviděl, jen tlumočím z rozhovoru s ""chemickým alim" od RFM...Smile... sám jsem neměl vhodnou příležitost žádnej hodit, tak doufám, že snad v SaJ... to bude Jarda koukat až mu tam přiletí jeden pod nohy...Wink...
_________________

KoyoT
MPC Forest

VĚČNÝ KUTIL, STAVITEL A OPRAVÁŘ

"... je dobré slyšet svoje kroky... " J. Kulhánek -Noční klub
"Když už si hraju na vojáčky, tak pořádně."
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky MSN Messenger
Cofey



Založen: 25. 10. 2006
Příspěvky: 437
Bydliště: Mám

PříspěvekZaslal: st červenec 11, 2007 6:48 pm    Předmět: Re: CPG - Cofeyho paintballový granát Odpovědět s citátem

Dyť já jsem pochopil že jen tlumočíš.... a jak píšu - je to možné, akorát jsem se s tím nesetkal
Na SaJ podle počasí doporučuji ořezat gumový zpožďovač z jedné případně dvou stran aby Jarda nestačil uskočit...... Wink

Cofey
_________________
"Si vis pacem, para bellum!"
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Cofey



Založen: 25. 10. 2006
Příspěvky: 437
Bydliště: Mám

PříspěvekZaslal: st červenec 11, 2007 9:10 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Fluffy napsal:
ale ale mně tu někdo loupí můj copyright Very Happy Very Happy

to bych mohl dostat jeden CPG gratis a mněl bych pak FPG Wink


Teoreticky ano - mohl bys dostat (v Hodoníně třeba) Wink ale pořád to bude CPG Twisted Evil

Cofey
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra www.military-paintball.cz -> Paintball - masky, vybavení, výstroj, pyrotechnika Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Design by SkaidonDesigns | Distributed by Olate