Diskusní fórum  www.military-paintball.cz
Vítejte na sdruženém fóru paintballových klubů a přátel značkovacích zbraní, hrajících military paintball
v lesích, domech, hřištích a všude kde se sejde dobrá parta lidí, kteří si rádi zahrají
 
 FAQ   Hledat   Seznam uživatelů   Uživatelské skupiny   Registrace 
 Nastavení   Přihlásit, pro kontrolu soukromých zpráv   Přihlášení 

plneni CO2 lahvy

 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra www.military-paintball.cz -> CO2, Vzduch, Regulátory
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
kuk



Založen: 08. 05. 2007
Příspěvky: 5

PříspěvekZaslal: út květen 08, 2007 7:00 pm    Předmět: plneni CO2 lahvy Odpovědět s citátem

na zacatek rikam ze jsem lama, tak se mi nikdo nesmejte, mam par dotazu.
chci se zeptat jak se plni lahve co2, mam tuto lahev (
kód:
http://www.paintball-shop.cz/co2-vzduch/co2-lahve/pure-energy-co2-lahev-12oz-aluminium-pin-ventil/
a co pro to vsechno potrebuju.
jako je pro to potreba redukce a tak podobne, jestli se to da plnit nekde u benzinky jako propan butan nebo tak neco (vlastniho plneni se bojim). A jestli se to da plnit u benzinky tak jestli by jste nenapsali nejaky misto kde, docela cestuju, tak to pro mne nejni zadnej problem, diky za odpoved KUK22
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Charlie
ADMIN


Založen: 13. 05. 2005
Příspěvky: 324
Bydliště: Chrudim

PříspěvekZaslal: út květen 08, 2007 8:01 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Zdravím, nejprve si přečti zdejší fórum .. informací jak plnit a čím je zde dost.
Prosím nezakládat další již jednou zmiňovaná témata.
Díky
_________________
C H A R L I E
Military-Paintball
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky
kuk



Založen: 08. 05. 2007
Příspěvky: 5

PříspěvekZaslal: st květen 09, 2007 1:36 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Zdravím, nejprve si přečti zdejší fórum .. informací jak plnit a čím je zde dost.

hm, jenze ja se neptal cim plnit a jak, ale kde!!!!!!§§

prave ze jsem nikde nic nenasel
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
vojtech
Pohanský Pes


Založen: 30. 01. 2006
Příspěvky: 197
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: st květen 09, 2007 2:05 pm    Předmět: Re: plneni CO2 lahvy Odpovědět s citátem

kuk napsal:
Zdravím, nejprve si přečti zdejší fórum .. informací jak plnit a čím je zde dost.

hm, jenze ja se neptal cim plnit a jak, ale kde!!!!!!§§

prave ze jsem nikde nic nenasel


Ne, zeptal ses jak !!!!!!$$

kuk napsal:
na zacatek rikam ze jsem lama, tak se mi nikdo nesmejte, mam par dotazu.
chci se zeptat jak se plni lahve co2, mam tuto lahev (
kód:
http://www.paintball-shop.cz/co2-vzduch/co2-lahve/pure-energy-co2-lahev-12oz-aluminium-pin-ventil/
a co pro to vsechno potrebuju.
jako je pro to potreba redukce a tak podobne, jestli se to da plnit nekde u benzinky jako propan butan nebo tak neco (vlastniho plneni se bojim). A jestli se to da plnit u benzinky tak jestli by jste nenapsali nejaky misto kde, docela cestuju, tak to pro mne nejni zadnej problem, diky za odpoved KUK22




redukci potrebujes, pokud plnis z vlastniho hasicaku. naplnit si to muyes nechat v paintballshopech (nebo aspon v tom prazskym)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kuk



Založen: 08. 05. 2007
Příspěvky: 5

PříspěvekZaslal: st květen 09, 2007 3:01 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

hm, uz se k tomu nechci vracet, ale myslel jsem si ze z nasledujiciho bude jasne o co mi jde

na zacatek rikam ze jsem lama, tak se mi nikdo nesmejte, mam par dotazu.
chci se zeptat jak se plni lahve co2, mam tuto lahev (kód:
http://www.paintball-shop.cz/co2-vzduch/co2-lahve/pure-energy-co2-lahev-12oz-aluminium-pin-ventil/

a co pro to vsechno potrebuju.
jako je pro to potreba redukce a tak podobne, jestli se to da plnit nekde u benzinky jako propan butan nebo tak neco (vlastniho plneni se bojim). A jestli se to da plnit u benzinky tak jestli by jste nenapsali nejaky misto kde, docela cestuju, tak to pro mne nejni zadnej problem,
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Charlie
ADMIN


Založen: 13. 05. 2005
Příspěvky: 324
Bydliště: Chrudim

PříspěvekZaslal: st květen 09, 2007 4:45 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Tak tedy ještě jednou z jiného konce. Myslím si, že nejdůležitější je získat si před nákupem informace o paintu, technologii, možnosti poháněného média i jakým způsobem plnit. A pak teprve nakupovat .. no, je vidět že každý máme jiné pořadí Smile.

Co2 lahve nejsou jak se zdá "unlimited" a tak je potřeba čas od času naplnit. Tebou zmiňovaná benzina nic nevyřeší .. hnací médium je oxid uhličitý (co2) a ten na benzině těžko najdeš. Nejběžnější způsoby plnění je přes sněhový hasicí přístroj (6kg) popř. průmyslové/svařovací/potravinářské co2 bomby. K tomu, aby si dostal plyn ze zmiňovaných do tvé paint lahve slouží tzv. plnící redukce. Nabídku redukcí najdeš v každém českém paint shopu. A to jest vše.
Jakým způsobem (myslím provádění samotného plnění) se plní najdeš opravdu zde v tomto fóru a je opravdu zbytečné se o tomto opět rozepisovat.

Takže možnosti jak plnit máš několik .. buď si nechávat plnit lahev přímo v paintshopu, případně na nějaké paint akci kde je hasičáků dostatek (ale většinou pro potřeby každého týmu/jednotlivce) nebo si sehnat z druhé ruky od hasičů (i dobrovolných) nějaký starý hasicí přístroj, dokoupit plnící redukci a plnit si sám). Důležité je, aby hasicí přístroj splňoval revizní zkoušku/kontrolu .. protože se v poslední době setkávám, že v plnírně co2 již odmítají takovéto přístroje plnit kvůli bezpečnosti.

Ale i tak doporučuji, prohledat český web a získat si alespoň pár základních informací o paintballu .. nové informace nejsou nikdy na škodu Wink.
_________________
C H A R L I E
Military-Paintball
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky
kuk



Založen: 08. 05. 2007
Příspěvky: 5

PříspěvekZaslal: st květen 09, 2007 5:30 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

kdo rikal neco o nakupu? Idea
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
setler
Pohanský Pes


Založen: 28. 02. 2006
Příspěvky: 380
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: st květen 09, 2007 5:31 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Charlie, ale jo, na benzinkach mivaji CO2 hasicaky. Jen nevim, jestli by se tvarili stastne kdybych na nej namontoval redukci a zacal plnit Laughing

ad dotaz - vzhledem k tomu, ze jsi lama, tak doporucuji plneni v paintball shopu. mimo jine i proto, ze to v konecnem dusledku pro jednotlivce vyjde levneji, pokud nesezenes hasicak jako ja za flasku tvrdeho a redukci za pul... jinak pocitej s naklady cca 2.000,-, a plneni hasicaku je tak za 200,- u hasicu...

v Praze plni za 40-50,-/12oz lahev, jedine co je opruz je ze clovek musi nekam do shopu.
taky je umi v jedne plnirne technickych plynu na P3, ale uz si nepamatuju jmeno, mozna bych to nekde vyhrabal... ale nevim, jestli umi pinove lahve, obecne nemam pin lahve rad a tohle je jeden z duvodu...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Charlie
ADMIN


Založen: 13. 05. 2005
Příspěvky: 324
Bydliště: Chrudim

PříspěvekZaslal: st květen 09, 2007 6:57 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

kuk napsal:
kdo rikal neco o nakupu? Idea


Chjoooo Sad. Myslel jsem to tak .. že si nejprve získám informace a pak nakupuji. Ty jsi nakoupil a teď teprve získáváš informace. Ale to neřeš ...
_________________
C H A R L I E
Military-Paintball
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky
kuk



Založen: 08. 05. 2007
Příspěvky: 5

PříspěvekZaslal: st květen 09, 2007 7:14 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

lol, ja nic nenakupoval, dostal jsem to darem, tak jak jsem mohl nejdrive ziskavat informace a pak nakupovat?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
henie



Založen: 12. 03. 2007
Příspěvky: 51
Bydliště: Vsude mozne

PříspěvekZaslal: st květen 09, 2007 7:20 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

kuk, ja myslim ze tu neni potreba resit jak si to dostal a nebo kde si to koupil

jestli to chces naplnit tak si skoc do paintball shopu, nebo na nejaky komercni hriste v blizkosti - vsechno to je v seznamech na hlavni strance tohohle webu

na benzince to opravdu nanaplnis
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ares



Založen: 18. 11. 2006
Příspěvky: 389

PříspěvekZaslal: so květen 12, 2007 9:34 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

plneni je strasne jednoduchy, nevim, proc se z toho dela takova kovbojka.
Nejdriv si nekde sezen 6 kg hasicak (necha se koupit za cca 400), kup redukci (cca 500), svoji lahev dej do mrazaku, na stul postav nejakou rozumnou vahu, nejlip digitalni, ale na kuchynsky to jde taky. svoji lahev zvaz (odhadem bude mit prazdna cca 550gr), pak nasroubuj do redukce, otevri ventil a voila, uz se plni-hasicak se neobraci, ma stoupacku, kdyz si poridis bombu na co od svarecky, tak tu musis obratit ventilem dolu. Pri plnem hasicaku to nenechavat prepoustet uplne do vyrovnani tlaku, protoze by si prepustil zbytecne moc, a mohla by pri bezne teplote chrupnout pojistka na lahvi, pro zacatek bych zkusil 4-6 vterin, zalezi na teplote hasicaku. Fofrem zavrit ventil a odsroubovat lahev z hasicaku. Bude to drobet utikat, takze cim rychleji to odsroubujes, tim min cocka ti utece pres pin ventil. Nasleduje prevazeni, kde by k puvodi hmotnosti melo naskocit +-350 gr co2. Kdyz je to o trochu min, kaslat na to, stejne tak o trochu vic. Kdyz to prezenes, odpustit, kdyz neodpustis, praskne pojistka, nic horsiho by se nemelo stat. Hasicak ti naplni od 15 kc/kg, jen si dej pozor, aby ti, jako u nas jeden vykuk, neuctovali 6 kg a do hasicaku prepustili jen necele 3,5 kg-pac jsou liny to chladit-toto se deje ve firme NOVA GAS-Jan Kudr-Nove Straseci, takze tam plnit nechod Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Rudanek



Založen: 14. 07. 2006
Příspěvky: 14
Bydliště: Zliv (u Českých Budějovic)

PříspěvekZaslal: čt květen 24, 2007 7:32 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Jo techika plnění je jednoduchá, taky jsem ji měl nastudovanou (http://forum.military-paintball.cz/viewtopic.php?t=216) a taky to tak dopadlo.
Takže opravil bych předchozí příspěvek, plnění je jednoduché, pokud máš funkční hasičák a funkční flašku.
Když koupíš hasičák a má ventil v pr. tak pak plašíš po sklepě jako já. Už nikdy PIN ventil, neb jak tu někdo napsal, zamrzne a CO2 utíká a utíká...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Yahoo Messenger
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra www.military-paintball.cz -> CO2, Vzduch, Regulátory Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Design by SkaidonDesigns | Distributed by Olate