Diskusní fórum  www.military-paintball.cz
Vítejte na sdruženém fóru paintballových klubů a přátel značkovacích zbraní, hrajících military paintball
v lesích, domech, hřištích a všude kde se sejde dobrá parta lidí, kteří si rádi zahrají
 
 FAQ   Hledat   Seznam uživatelů   Uživatelské skupiny   Registrace 
 Nastavení   Přihlásit, pro kontrolu soukromých zpráv   Přihlášení 

Plnění CO2: Jak a na jak moc
Jdi na stránku 1, 2, 3, 4, 5, 6  Další
 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra www.military-paintball.cz -> CO2, Vzduch, Regulátory
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Rudanek



Založen: 14. 07. 2006
Příspěvky: 14
Bydliště: Zliv (u Českých Budějovic)

PříspěvekZaslal: po srpen 21, 2006 6:14 pm    Předmět: Plnění CO2: Jak a na jak moc Odpovědět s citátem

Ahoj, mám začátečnické dotaz:
1) Jak naplnit 12oz s PIN ventilem CO2. Jde mi o to že pokud malá láhev nemá ON/Off ventil, tak jak otočím PIN ventil (to do té dirky v boku závitu strčím něco jako špendlík a otočím?)
2) Jak poznám, že už je ta malá láhev plná?
3) Je nějaký spec. požadavek na těsnící O-kroužek mezi malou lahví a zbraní/velkou plnící lahví, tj. mohu použí obyč gumové vodoinstalatérské těsnění?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Yahoo Messenger
setler
Pohanský Pes


Založen: 28. 02. 2006
Příspěvky: 380
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: po srpen 21, 2006 7:46 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

1/ ne. kdyz se podivas proti ventilu, tak uprostred je pin. ten je potreba zatlacit dovnitr. nedelej to ale rucne a proti ocim, zacne pod tlakem unikat plyn!!!. a kdyz se podivas do zbrane, je tam patricne tvarovany protikus, ktery to otevre.
2/ zvazis ji pred a po naplneni?
3/ ja pouzivam normalni instalatersky O krouzek a nemam problem. jen ho po pouziti zahazuju.

a ty mas z ceho plnit? mas nejakou redukci? atd...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Flyboy



Založen: 05. 08. 2006
Příspěvky: 176
Bydliště: Aš

PříspěvekZaslal: po srpen 21, 2006 10:45 pm    Předmět: Plneni CO2 Odpovědět s citátem

Jěště bych doporučil láhev před plněním silně podchladit ( např. 3 hodky v mrazáku) pak ji naplníš skoro plnou, skoro-protože pokud nemáš on/off ventil vždy ti nějaké CO2 při demontáži z plnívcího systému z láhve uteče...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
raduz1



Založen: 05. 08. 2006
Příspěvky: 13

PříspěvekZaslal: po srpen 21, 2006 10:50 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

kašli na co2 a kup vzduch je to fakt 100% lepší a dá se koupit za 2000,- 3000psi lahev a rozdíl je big . nevěřil jsem tomu ale je to tak
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Rudanek



Založen: 14. 07. 2006
Příspěvky: 14
Bydliště: Zliv (u Českých Budějovic)

PříspěvekZaslal: út srpen 22, 2006 6:50 am    Předmět: Odpovědět s citátem

setler napsal:
a ty mas z ceho plnit? mas nejakou redukci? atd...

No na velké bombě mám nasazenej takovej díl co je shodný s dílem u zbraně, takže to podle mě tedy pouze nasadím na ten díl a pustím CO2 a ono se to bude plnit.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Yahoo Messenger
Jidas
Team Marklars


Založen: 13. 05. 2005
Příspěvky: 16

PříspěvekZaslal: út srpen 22, 2006 4:02 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

ahoj, vzduch je dobrá věc, ale pořizovací náklady a hlavně plnění nebude taková pohoda jako s COčkem...
_________________
الحرية لسوريا
حيث كان الله في عون
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Jidas
Team Marklars


Založen: 13. 05. 2005
Příspěvky: 16

PříspěvekZaslal: út srpen 22, 2006 4:11 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

a k tvámu dotazu, nejlepší je lahev vážit, osobně to dělám tak, že zbytek z lahve vypustím, tím se lahev ochladí a pak ji naplním (12oz se rovná nějakým 340g CO2). tzn. lahev stavím na váhu (malá digitální) prázdnou, pak váhu vynuluju a přesně vidím, koli CO2 do ní teče. K plnění mám ale redukci s hadicí.
Do té malé dírky nic nestrkej... to je bezpečnostní pojistka proti přeplnění, když to přeženeš s plněním, tak praskne a lahev vysičí (v lepším případě).
_________________
الحرية لسوريا
حيث كان الله في عون
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
setler
Pohanský Pes


Založen: 28. 02. 2006
Příspěvky: 380
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: út srpen 22, 2006 6:17 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

tak ja podchlazuju lahev vypustenim zbytku CO2... ale nesmi se to prehnat, jinak hrozi ze zamrzne ventil.
po naplneni ji nezapomen prevazit a odpustit pripadne prebytecny plyn (doporucuji neplnit na vic nez 90%), jinak ti po zahrati odleti pojistka...

z ceho to budes plnit? hasicak, nebo hospodska bomba? nezapomen, ze bomba musi mit bud stupacku dolu, a nebo ji musis otocit, aby do lahve slo tekute CO2, a ne plyn.

2raduz: co se tyka vzduchu, ukaz mi kde sezenes slusnou lahev s regulatorem za dvojku... obcas se da v bazaru, ale je to zridka. a plneni bude prusvih, protoze je neplni jen tak nekde. a kupovat kvuli tomu kompresor je pro jednoho cloveka rana...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Rudanek



Založen: 14. 07. 2006
Příspěvky: 14
Bydliště: Zliv (u Českých Budějovic)

PříspěvekZaslal: st srpen 23, 2006 6:10 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Je to bomba ala hasičák, taková ta vysoká co má dole postavec jako čtyřlístek a nahoře otáčecí kohout, je to starší typ už se to neprodává. S tím obrácením dolu to musím prozkoumat od bývalého majitele, jak to plnil. Díky za radu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Yahoo Messenger
setler
Pohanský Pes


Založen: 28. 02. 2006
Příspěvky: 380
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: st srpen 23, 2006 10:04 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

jestli je to hasicak, tak to by melo byt ok, ty mely stupacky skoro az dolu. pak jsou bomby na svareni (ochranna atmosfera) nebo do hospod, a ty maji odvod z vrsku, takze berou plynne CO2. ty se musi otacet...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Flyboy



Založen: 05. 08. 2006
Příspěvky: 176
Bydliště: Aš

PříspěvekZaslal: st srpen 23, 2006 10:23 pm    Předmět: Re: plnění Odpovědět s citátem

setler: my máme bombu svářečskou a plníme i bez otáčení, myslím že otáčet se musí až když je toho CO2 v bombe málo... ale netvrdím to se 100% jistotou, nejsem žádný expert
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
setler
Pohanský Pes


Založen: 28. 02. 2006
Příspěvky: 380
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: st srpen 23, 2006 11:14 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

pokud v ni mate dodelanou stupacku, tak se nemusi otacet ani ta svarecska... standardne by tam melo byt odebirane plynne CO2. Kdyz je plna, tak se nemusi otacet, staci naklopit...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Rudanek



Založen: 14. 07. 2006
Příspěvky: 14
Bydliště: Zliv (u Českých Budějovic)

PříspěvekZaslal: st září 06, 2006 6:59 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Ahoj, musim se s vami podelit o nevsedni zazitek z meho vcerejsiho plneni CO2.
Vybaven teoretickymi informacemi z webu, rozhodl jsem se vcera ve 20:00 naplnit 12oz lahev, již na začátku jsem ji nechal mrazit místo plánovaných 20-40 minut, hodinu a čtvrt, když ji ji vyndal, tak jsem zkusil promačkat PIN ventil jestli nezamrzl, hýbal se tak jsem nabyl dojmu, že je vše v pořádku. Ve sklepě na mě čekal hasičák s CO2. Po nandání těsnění na plnící soustavu Smile (proste trubka s kohoutem a přechodový kus na PIN ventily) a našroubování láhve jsem se těšil na rychlé naplnění. Bohužel po otočení hlavního kohoutu hasičáku, začal unikat plyn z jednoho těsnění v plnící soustavě. To mě trochu vyděsilo, ale podle informací z netu i toto je možné. takže jsem otevřel kohout v plnící soustavě, na 2-3 s se unik zastavil a jakoby se plnila lahev, pak ovsem zacal unikat plyn znovu. No nic, řekl jsem si, vypnu kohout a zastavím hasičák. Kohout jsem vypl, hasičákem otočil ve směru Z nadoraz a plyn unikal pořád!!! Nastalo mírné zděšení, že bych si popletl strany, otočil jsem kohoutem hasičáku na druhou stranu, plyn nesyčel, ale přímo stříkal, okolo těsnění se začala objevovat bílá kapalina, jakoby tekutý dusík Smile), V nastalé kritické situaci, jsem tedy otočil opět ve směru Z, plyn se vrátil do normálního stavu, tj. syčel ven. Začal jsem prohlížet hasičák, bohužel při tom jsem nechtěné pootočil druhým kohoutem a do ksichtu se mi vřítila sprška CO2, odskočil jsem metr dozadu a rychle přemýšlel jestli CO2 není žíravina. Po sklepě se začala vinout neučitá vůně jakoby ozónu, opět jsem pomyslel na chemii, zda-li není CO2 jedovatý a neuspí mě a mě pak najdou tuhého, pro jistotu jsem pootvíral všechna okna, co ve sklepě šla. Když jsem viděl svoji bezvýchodnou situaci, řekl jsem si že alespoň omezím ten únik, tak jsem si došel pro klíče, že utáhnu ten problematický závit, bohužel spojka na té trubce byla tak malá na uchcení klíčem, že bez sundání kohoutu to nešlo utáhnout Sad, takže jsem zkoušel pootočit celou plnící soustavou...plyn začal syčet víc, po několika asi 100 pokusech jsem minimalizoval únik plynu, alespoň na původní syčení. Ve 21:00 jsem situaci označil jako Stalingrad a vzdal se, prostře budeme mít ve sklepě CO2. V noci jsem se budil při každé ráně v domě, jestli mi to dole neexplodovala nádoba s plynem. Dnes leží hasičák v kufru auta a po obědě půjde na zkoušku do Výzbrojny pořární ochrany. Jo abych nezapomněl, říkal jsem si že alepoň vyzkouším jestli se mi naplnila lahev. Po nasezení na Spydera a vystřelení to udělalo prrrrrrrrrrrrrrrr jako když na konci střílení vypouštíte vzduch. Ale to bylo asi tím, že se mi ji nepodařilo pořádně naplnit.
Rudánek CO2 lamer
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Yahoo Messenger
setler
Pohanský Pes


Založen: 28. 02. 2006
Příspěvky: 380
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: st září 06, 2006 10:16 am    Předmět: Odpovědět s citátem

nestalo by za to spis vymenit tesneni v plnici soustave, kdyz plyn unikal tudy, nez neco delat s hasicakem? neee ze bych te od toho chtel odrazovat (kdy byl naposledy na kontrole?), ale z nej evidentne nic neunikalo...kdyz uz, tak bych prekontroloval spis tu plnici soupravu. to, ze ti tesnenim utikal plyn i nejakou dobu po zavreni je tim, ze v prostoru mezi uzaverem a koncem plnici soustavy bylo natlakovane CO2, ktere ti utikalo prasklym tesnenim.
Ziravina CO2 rozhodne neni Smile Ale dostat proudem CO2 do oka bych nechtel, mohl bys o nej prijit napriklad diky mrazu, nebo rychle letajicim kouskum spiny a prachu...
Tekuty dusik tam taky nebyl, ta "bila kapalina" byla spis vysrazena voda spolu s krystalky ledu a bordelem z CO2... CO2 pri rozpinani "spotrebovava" energii z okoli, takze silne ochlazuje okoli.

jedna podstatna rada - nezmatkovat, zachovat paniku ...co to placam, klid zachovat Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Rudanek



Založen: 14. 07. 2006
Příspěvky: 14
Bydliště: Zliv (u Českých Budějovic)

PříspěvekZaslal: st září 06, 2006 12:25 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Teh hasičák jsem koupil z druhé ruky a tohle bylo moje první plnění:

Navšteva Výzbrojny požární ochrany v ČB.

Místo: Výzbrojna PO, prodavačka, 2 hasiči, 1 dědula, občas tam proletí nějaký chlap

Prodavačka: Dobrý den, co si přejete?
Já: Dobrý den, potřeboval bych poradit s jedním hasičákem, co nefunguje jako hasičák.
Prodavačka: ???
Já: Já to používám na plnění zbraní.
Prodavačka: !!! (silně znejistí, požárníci zpozorní)
Já: Já mám v tom hasičáku CO2 a to mi utíká.
Prodavačka: Moment já zavolám technika.

Technik: Co potřebujete?
Já: Já mám na hasičáku plnící soustavu a i po zavření ventilu hasičáku mi utíká CO2.
Technik: To je normální.
Confused????
Já:Ale mě to utíká pořád.
Technik: To se vyrovnává tlak mezi vaším kompresorem a tím hasičákem.
Já:Kompresorem????
Já:Ale já tam mám trubku s kohoutem.
Technik:Aha, tak to je možné, že si nesedl kónický ventil toho hasičáku.
(dlouhou dobu se nic neděje)
Já:A co s tím mám dělat.
Technik: Většinou se to spraví po znovu naplnění.
Sadpřemýšlím)
Technik: Ale taky nemusí.
Já:(znervózním)
Technik: Když se to dá na tlakovou zkoušku, tak se to pozná.
Já:(zradostním)
(dlouho se opět nic neděje)
Já: A můžu ho u vás nechat zkontrolovat.
Technik:Vy ho máte tady?
Já:Ano
Já: A když už ho dáme na tu tlakovou zkoušku, tak bysme mohli zkontrolovat, jestli se smí vůbec používat.
(Prodavačka,pořárníci a technik se smějí)
(jdeme k autu)

Já:(otevírám kufr)
Technik:Nojo vy máte ten hranatý typ.
Já:(nevím jestli je to dobře nebo špatně)
Technik: (zkoumá hasičák) jo jo je to OK, je to rok výroby 75 a tyhle mají životnost 40 let
Technik: Ale teď vám tenhle na tlakovku nepošlu, většinou to děláme tak že to měníme kus za kus, tak přijďte příští týden, to už tu nějaké budu mít.
Já: Děkuji
Já: (odcházím a z hasičáku je slyšet ucházející CO2........
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Yahoo Messenger
Flyboy



Založen: 05. 08. 2006
Příspěvky: 176
Bydliště: Aš

PříspěvekZaslal: po září 18, 2006 1:00 pm    Předmět: Plneni Odpovědět s citátem

Very Happy Very Happy tak to je teda kolik ten technik, nejspis se mu do toho nechtelo. Dej sem prosim foto toho systemu i hasicaku a pripadne znazorni odkud ti to CO2 unika. Jinak ja jezdim plnit bombu do jedne chebske firmy, kde jsou velice vstricni, ale to je pro tebe trochu z ruky..
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Rudanek



Založen: 14. 07. 2006
Příspěvky: 14
Bydliště: Zliv (u Českých Budějovic)

PříspěvekZaslal: ne září 24, 2006 10:20 am    Předmět: Odpovědět s citátem

No fotku uz poslat nemuzu, protoze mě čekalo po tlakovce překvapení. šel jsem si pro svůj starý oprýskaný černo červený hasičák a obdržel jsem krásný červený se samolepkama, plombama, atd.. V ceně bylo:
- kontrola přístroje ............. 30 Kč
- montáž a demontáž vadného dílu.. 90 Kč
- likvidace dílu ................ 100 Kč
- tlaková kontrola S6
plnění CO2
barvení
nalepení bezp. samolepek ...... 350 Kč
+ DPH
= 452 Kč
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Yahoo Messenger
MarkAurel



Založen: 26. 12. 2006
Příspěvky: 26
Bydliště: SSK

PříspěvekZaslal: út prosinec 26, 2006 1:54 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

jakou lahev si mam poridit?? jsem total lama, a nevim na co mam pri vybere lahve na co2 koukat.

napriklad co jsou tyhle lahve??

1. CO2 flaša 20 oz bez PINu
2.CO2 flaša 3,5 oz bez ventilu
3.Fľaša 12oz On/Off
4.Fľaša 12oz PIN

treba dokoupit k flasi aj plnenie?? Co potrebuju k plneni kdyz mam v praci CO2 svarecske lahve,nejaky redukci?? Redukcia us/kyveta nebo Redukcia veľká fľaša/us??

Dekuji moc za pomoc
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail MSN Messenger
MarkAurel



Založen: 26. 12. 2006
Příspěvky: 26
Bydliště: SSK

PříspěvekZaslal: út leden 02, 2007 2:54 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

nevie niekto kolko vazi prazdna 20OZ flaska???


Premyslam nad plnenim CO2 doma,a podla udajov ma samotna napln 20OZ 0,560KG, takze potrebujem vahu prazdnej 20OZ flasky,abi som podla vahy vedel presne kedy prestat plnit, ze flaska je plna.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail MSN Messenger
setler
Pohanský Pes


Založen: 28. 02. 2006
Příspěvky: 380
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: út leden 02, 2007 3:03 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

poradim ti, nejdriv ji otevrenim vypust (po kratkych davkach, jinak zamrzne ventil) a potom ji zvaz. co je na tom tezkeho? kazda vazi jinak, podle materialu, ventilu atd...

kup si flasu s on/off ventilem. 12-20oz, mensi nebrat, vetsi taky ne. zalezi, jak moc strilis. me ta 12oz bohate staci na celej den.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
MarkAurel



Založen: 26. 12. 2006
Příspěvky: 26
Bydliště: SSK

PříspěvekZaslal: st leden 03, 2007 2:59 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

pytal sem se protoze nemam jeste vlastnou flasu, a podla prepoctu vychadza napln 20OZ na vahu 0,55kg+vaha prazdnej flase.


Na co je dobry ten ON/OFF ventil?? vazne ho potrebujem??
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail MSN Messenger
Pugi



Založen: 29. 08. 2006
Příspěvky: 67
Bydliště: Humpolec - Hřbitov

PříspěvekZaslal: čt leden 04, 2007 1:15 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

MarkAurel napsal:
pytal sem se protoze nemam jeste vlastnou flasu, a podla prepoctu vychadza napln 20OZ na vahu 0,55kg+vaha prazdnej flase.


Na co je dobry ten ON/OFF ventil?? vazne ho potrebujem??


Je to celkem dobrá věcička.Já bych osobně bez toho flašku už nekupoval. Když máš pin tak ti utíká ĆOčko jak při plnění a pak při každém nandání a sundání ze zbraně.A hlavně pokud máš flašku na zbrani,tak ti do ní COčko teče stále automaticky.
(S on/off čudlíkem si můžeš nechat flašku nandanou jenom to zavřeš a přebytečný plyn ze zbraně vystřílíš.)
I když v podstatě je to jenom o pohodlí a trošinku malinko i o šetření COčkem,prostě bych si to bez toho už nekoupil,ta stovka nebo dvě navíc za to stojí Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
setler
Pohanský Pes


Založen: 28. 02. 2006
Příspěvky: 380
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: čt leden 04, 2007 1:47 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

no tak kdyz ji jeste nemas, tak se podivej do parametru, az ji budes kupovat, ne? vyrobci vahu uvadi. a nebo ji proste zvaz, vypustis zbytek CO2 (stejne je potreba lahev nejak schladit) a zvazis, thats easy.
a taky si zvaz, jestli se ti to vyplati, shanet vybaveni na plneni.
a zapomen na to, ze by si lahev prubezne vazil pri plneni, tak se to nedela. proste ji naplnis (casem zjistis, jak dlouho nechat otevreny ventil) a zvazis, prebytek upustis. a na to upousteni je lepsi on/off

2pugi: uspora CO2 je asi nejmene zajimavou vyhodou Smile)
zajimavejsi je, ze ten on/off nezamrzne (pin ventil muze treba pri odpousteni zamrznout a pak utece cela lahev.
pin se muze ve zbrani ochodit a pak nemusi byt lahev spolehlive otevrena.
v pripade poruchy zbrane (napr. u Spyderu pri narazu muze dojit k uvolneni hadice od lahve k regulatoru) staci otocit kroutikem...

a hlavne, originalni plnici set stoji kolem 1400, a muj soustruznik prohlasil ze mi redukci sice udela za flasku, ale zadne pin nesmysly tam vytvaret nebude Smile)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Fila



Založen: 23. 10. 2006
Příspěvky: 465
Bydliště: RFM

PříspěvekZaslal: čt leden 04, 2007 2:10 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

na plnění pro svoje potřeby mě úplně stačí tohle:

http://www.paintballshop.cz/zbozi/548-co2-fill-adapter
_________________
si kliďánko umřu........

Sudéta Óre! (Les Kanců)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Bajn



Založen: 26. 12. 2006
Příspěvky: 84

PříspěvekZaslal: čt leden 04, 2007 2:13 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Taky jsem mel vcera zajimave plneni, bohuzel ve firme s hasicakama atd. uz bylo zavreno, tak jsem jel na uciliste za znamym svarecem, nejak extra z toho nadseny z toho nebyl, ze s tim nema moc zkusenosti, navic jestli si pamatujete na serial Pat a Mat tak tohle bbyl nejspis Pat a druhy borec dle chovani byl Mat Smile) No nakonec jsme zjistili ze plnici soustava teda na velke 30kg lahve pasuje a zkusili naplnit. Nejdriv lehce unikalo v miste prechodu plnici sestava-pb lafev no tak jsem dotahl lahev a bylo to minimalni, ale pocitam, ze by to melo jit dotahnout vice, ale toho Pata uz jsem mel vazne dost Smile) Nakonec jsem dle pozdejsiho testovani zbrane zjistil, ze jsem to naplnil jenom hodne malo (cca 120 kulicek) lahev on/off ventil 16oz

Ale co jsem si nebyl jisty je, zda PB lahev snese stejny tlak jako ta velka 30kg, kde je myslim nejakych 5MPa Nevite to nahodou nekdo? Ja si myslim, ze by mela, ale nebyl namontovany manometr, tak tezko rict, jak to vlastne s tim tlakem bylo Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
vojtech
Pohanský Pes


Založen: 30. 01. 2006
Příspěvky: 197
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: čt leden 04, 2007 2:29 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Bajn napsal:

Ale co jsem si nebyl jisty je, zda PB lahev snese stejny tlak jako ta velka 30kg, kde je myslim nejakych 5MPa Nevite to nahodou nekdo? Ja si myslim, ze by mela, ale nebyl namontovany manometr, tak tezko rict, jak to vlastne s tim tlakem bylo Smile


Tlak by jsi mel mit vyrazeny na hrdle flasky, nebo nekde u pojistky. Kazdopadne pro tebe je limitni prave tlak pojistky kterej stejne nevim Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Bajn



Založen: 26. 12. 2006
Příspěvky: 84

PříspěvekZaslal: čt leden 04, 2007 2:34 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

vojtech napsal:
Bajn napsal:

Ale co jsem si nebyl jisty je, zda PB lahev snese stejny tlak jako ta velka 30kg, kde je myslim nejakych 5MPa Nevite to nahodou nekdo? Ja si myslim, ze by mela, ale nebyl namontovany manometr, tak tezko rict, jak to vlastne s tim tlakem bylo Smile


Tlak by jsi mel mit vyrazeny na hrdle flasky, nebo nekde u pojistky. Kazdopadne pro tebe je limitni prave tlak pojistky kterej stejne nevim Smile


No to sice ano, ale nejak se v tom nedokazu vyznat na ceskych lahvich klasickych to ma trochu jiny tvar Smile (mysleno ty informace vyrazene na lahvi)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
MarkAurel



Založen: 26. 12. 2006
Příspěvky: 26
Bydliště: SSK

PříspěvekZaslal: čt leden 04, 2007 2:53 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Fila: presne tu prechodku se pokusim s kolegem z prace vysustruzit

Bajn: odvaz si prazdnou flasku a pak prepocitej podle toho jestli mas 16oz nebo 20oz kolik kg CO2 naplne mas pustit, potrebujes vahu.

tady mas prepocitadlo:

http://www.paintballtool.de.vu



do 16OZ flase ma vojst 0.452 KG CO2
do 20OZ flase ma vojst 0.565 KG CO2

musi to bit tak, lebo proc potom prej profi plneni nema na sobe tlakomer

http://www.paintballshop.cz/zbozi/144-co2-fill-station-deluxe



Tady je poistka na pb flasu http://www.paintballshop.cz/zbozi/1373-burst-disc-3000psi vydrzi tlak 3000PSI co je 206bar, to si muzete prepocitat na http://www.paintballtool.de.vu/


Naposledy upravil MarkAurel dne čt leden 04, 2007 3:04 pm, celkově upraveno 2 krát
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail MSN Messenger
Bajn



Založen: 26. 12. 2006
Příspěvky: 84

PříspěvekZaslal: čt leden 04, 2007 2:55 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

MarkAurel napsal:
Fila: presne tu prechodku se pokusim s kolegem z prace vysustruzit

Bajn: odvaz si prazdnou flasku a pak prepocitej podle toho jestli mas 16oz nebo 20oz kolik kg CO2 naplne mas pustit, potrebujes vahu.

tady mas prepocitadlo:

http://www.paintballtool.de.vu


jj tohle je mi jasne, bohuzel v tom miste plneni vaha nebyla, takze to spis vidim na vlastni velkou lahev a plnit budu sam
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
MarkAurel



Založen: 26. 12. 2006
Příspěvky: 26
Bydliště: SSK

PříspěvekZaslal: čt leden 04, 2007 3:05 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Bajn: ja si rozhodne seberu pri plneni i vahu, predse si to nejak smerim a prepoctu,a do bodoucna budu vedet kolik odvazit Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail MSN Messenger
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra www.military-paintball.cz -> CO2, Vzduch, Regulátory Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2, 3, 4, 5, 6  Další
Strana 1 z 6

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Design by SkaidonDesigns | Distributed by Olate