Diskusní fórum  www.military-paintball.cz
Vítejte na sdruženém fóru paintballových klubů a přátel značkovacích zbraní, hrajících military paintball
v lesích, domech, hřištích a všude kde se sejde dobrá parta lidí, kteří si rádi zahrají
 
 FAQ   Hledat   Seznam uživatelů   Uživatelské skupiny   Registrace 
 Nastavení   Přihlásit, pro kontrolu soukromých zpráv   Přihlášení 

Tippmann X7 E-Grip - pomoc

 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra www.military-paintball.cz -> TIPPMANN - zbraně, hlavně, upgrade
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Commando



Založen: 10. 07. 2007
Příspěvky: 27

PříspěvekZaslal: út prosinec 25, 2007 5:58 pm    Předmět: Tippmann X7 E-Grip - pomoc Odpovědět s citátem

Tak jsem si chtěl na Vánoce udělat radost a vyměnil jsem svůj Kingman Spyder MR1 za Tippmann X7 E-Grip v kapotáži M16 (M4) a přikoupil k němu dvouprůměrovou hlaveň SmartParts All American 14" a tělo pístu JTC Red Hot Power Tube with R/T hole /X7. Tělo pístu jsem si nechal do zbraně zadělat v Paintballshopu v Praze a zbraň si tam i nechal seřídit.

Dnes jsem si řekl, že si dojdu ze zbraně zastřílet a mé zjištění?!?
1) zbraň je šíleně nepřesná, každá kule si letí naprosto jinam a navíc opisují při letu spirálu o průměru asi 1m. Trefit na 8m terč 0,5 x 0.3m se mi téměř nepodařilo!!!
2) přepl jsem na automat a asi po 0,5s se mi ihned rozbila v hlavni kule, zbraň jsem vyčistil (dost opruz), ale na automat se ihned znovu trhla další! (pozor mám kule Titanium Military - pevnější už asi nejsou). Prodavač mi říkal, že se mu také kule při nastavování trhaly, ale že je to prý pevností kulí, což evidentně není Sad
3) rychlost by měla být max 320 fps

Suma sumárum se zbraní se nedá hrát, protože bych prostě nic netrefil a na automat by mi praskaly kule. Tohle mi nepřijde normální! Spyder za 3000,- byl přesný i se základní hlavní. Ještě nevím, jestli mohu mít vpředu na hlavni nasazenou mušku M16, která ucpává část bočních děr, které by měly dodávat kuličkám rotaci.
Samozřejmě, že zbraň ponesu na reklamaci, ale předem bych si rád poslechnul rady a nápady, tuto zbraň tu má víc lidí, před koupí jsem si ji i na jedné akci vyzkoušel a bylo to v pořádku.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Igoreso



Založen: 22. 02. 2007
Příspěvky: 155
Bydliště: Jihlava

PříspěvekZaslal: čt prosinec 27, 2007 9:33 am    Předmět: Odpovědět s citátem

1, moc velka ustovka... skus ji snizit
2, v kterejch mistech praskla? v podavaci,nebo az v hlavni?
kdyz kouli hodis do hlavne propadne? volne? s hrhnutim? nebo nepropadne?
3,ty mas radar?

tippman je drazsi zbran a potrebuje poradne serizeni,pak s ni budes spokojen..
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hogi
MG Team


Založen: 22. 07. 2005
Příspěvky: 361
Bydliště: Davle

PříspěvekZaslal: čt prosinec 27, 2007 10:34 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Je to možná blbost, ale jako první mě napadla otočená blokace dvojího nabití... S úsťovkou si samozřejmě pohraj taky. Když tu kuličku necháš v zimě a pustíš ji ze 2m na beton, tak se odrazí? Těm titanium military nevěřim ani trochu, protože sem už viděl dost zoufalců, kterejm to kvůli nim nestřílelo...
_________________
http://www.hrajpaintball.com/
http://www.airsoft-arena.cz/
http://www.pitbajk.cz/
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
Blade



Založen: 03. 10. 2007
Příspěvky: 38

PříspěvekZaslal: čt prosinec 27, 2007 11:57 am    Předmět: Odpovědět s citátem

souhlasím s Hogim, podle mě tyto kuličky mají do nejpevnější kuličky hooodně daleko. Taky sem si koupil vzorek a nebyl sem s nimi vůbec spokojený. Draxus midnight je podle mě tvrdší a lepší kulička. Tipoval bych tu hlaveň a úsťovku, někde bude zrada...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
johnyz



Založen: 25. 04. 2007
Příspěvky: 88

PříspěvekZaslal: čt prosinec 27, 2007 2:14 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Kup si zimní kuličky a sniž úsťovou rychlost. Střílíš na CO2 nebo na vzduch?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Commando



Založen: 10. 07. 2007
Příspěvky: 27

PříspěvekZaslal: čt prosinec 27, 2007 4:18 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Děkuji za rady, o víkendu budu ještě zkoušet. Zbraň mám takto nastavenou z PB shopu, kde ji samozřejmě rozdělávali, aby tam dali ten Red Hot Tube bolt. Sám nechci zbraň zatím rozdělávat, když dělá takovéto brikule Smile To jestli něco otočili, nevím. Na 320 FPS to nastavovali oni, od oka to mohu zkusit trochu snížit. Střílím na CO2.
Kuličky praskají na začátku (v první pětině) hlavně, ale to je jen můj osobní odhad. Nemyslím si, že praskají v cyklonu při podávání.
Teď k tomu propadávání. Načnul jsem nový balík a zkusil několik kuliček (asi 5) a 2 mi nepropadly zadní částí hlavně a zasekli s v ní, kdy jsem je musel ústy vyfouknout. Koukal jsem dovnitř a jsou oproti hlavni totiž šišaté :S Což je asi špatně. Jinak venku se od země neodrazí, ani neprasknou když je pustím.

Jinak dá se nějak snížit kadence? Je někde návod na e-grip, já ho nikde nenašel, ani v angličtině na stránkách tippmanna.

Je mi jasné, že mám zkusit jiné kule, i když nevím, jestli to onu přesnost nějak vyřeší, protože, jak jsem řekl, lítá si to naprosto, jak si to chce. A co s tím praskáním při automatu? Při prodeji mi říkal, že mu to při testování také praskalo, ale že je to nedostatečnou tvrdostí kulí.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Igoreso



Založen: 22. 02. 2007
Příspěvky: 155
Bydliště: Jihlava

PříspěvekZaslal: čt prosinec 27, 2007 5:05 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Commando napsal:
Děkuji za rady, o víkendu budu ještě zkoušet. Zbraň mám takto nastavenou z PB shopu, kde ji samozřejmě rozdělávali, aby tam dali ten Red Hot Tube bolt. Sám nechci zbraň zatím rozdělávat, když dělá takovéto brikule Smile To jestli něco otočili, nevím. Na 320 FPS to nastavovali oni, od oka to mohu zkusit trochu snížit. Střílím na CO2.
Kuličky praskají na začátku (v první pětině) hlavně, ale to je jen můj osobní odhad. Nemyslím si, že praskají v cyklonu při podávání.
Teď k tomu propadávání. Načnul jsem nový balík a zkusil několik kuliček (asi 5) a 2 mi nepropadly zadní částí hlavně a zasekli s v ní, kdy jsem je musel ústy vyfouknout. Koukal jsem dovnitř a jsou oproti hlavni totiž šišaté :S Což je asi špatně. Jinak venku se od země neodrazí, ani neprasknou když je pustím.

Jinak dá se nějak snížit kadence? Je někde návod na e-grip, já ho nikde nenašel, ani v angličtině na stránkách tippmanna.

Je mi jasné, že mám zkusit jiné kule, i když nevím, jestli to onu přesnost nějak vyřeší, protože, jak jsem řekl, lítá si to naprosto, jak si to chce. A co s tím praskáním při automatu? Při prodeji mi říkal, že mu to při testování také praskalo, ale že je to nedostatečnou tvrdostí kulí.


pokud zbran nebudes rozdelavat a cistit pri pouzivani CO2,tak mi je te zbrane lito Sad
radim ti rozebrat a naucit se to.. nebo prejit na Vzduch Smile
Jo a zkus uplne jine koule...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Commando



Založen: 10. 07. 2007
Příspěvky: 27

PříspěvekZaslal: čt prosinec 27, 2007 5:16 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Samozřejmě, že zbraň čistit budu, ale dokud nevyřeším tento problém, tak ji rozdělávat nechci neboť nehodlám riskovat problémy se zárukou Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Commando



Založen: 10. 07. 2007
Příspěvky: 27

PříspěvekZaslal: pá prosinec 28, 2007 8:15 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Vyzkoušel jsem jiné kule a je to naprosto stejné. Na 10m - 2m rozptyl a šílená praskavost. V podstatě by se zbraň dala použít na vymalování, protože barvu stříká naprosto skvěle, nicméně při paintballu se moc s replikami plamenometů nehraje... Mad
Jiné zbraně na stejné kuličky na místě fungovali naprosto normálně.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Igoreso



Založen: 22. 02. 2007
Příspěvky: 155
Bydliště: Jihlava

PříspěvekZaslal: ne prosinec 30, 2007 8:40 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

zkus jeste co nejvice stahnout ustovku..
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Pugi



Založen: 29. 08. 2006
Příspěvky: 67
Bydliště: Humpolec - Hřbitov

PříspěvekZaslal: po prosinec 31, 2007 10:41 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Jojo na ústovku bacha,asi má gun v základu poměrně tvrdou pružinu. Takže to maj z krámu pěkně přetažený. Já jsem to koupil s úsptovkou přes 340.I když kule mi to netrhalo. Pořádně zatoč regulátor hluboko dovnitř a uvidíš. Pokud ti to bude kule trhat i s úsťovkou na 280 tak jim to hoď v krámu na hlavu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Commando



Založen: 10. 07. 2007
Příspěvky: 27

PříspěvekZaslal: po prosinec 31, 2007 3:34 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Tak už jsem to vyřešil. Bylo to opravdu úsťovkou, ale byla větší než jsem čekal. Jde o to, že vzadu na zbrani je "záslepka", o kterou se opírá pružina. Protože jsem však měl místo záslepky nandanou opěrku Trinity, tak se rapidně změnila úsťová rychlost. Je to tím, že opěrka není originál a tudíž její vnitřní válcovitá část, která je zasunuta ve zbrani, a o kterou se opírá pružina, je podstatně (cca 2 cm) kratší než než ta originální. Tudíž pružina byla o dost méně stlačená... Very Happy
Pokud orig. opěrku vyndám zbraň mi na 25 metrů dělá rozptyl o průměru 50cm a ne 4 m jako před tím. Kule se již také netrhají. Ještě koupím lepší kule neboť tyto některé nepropadnou kvůli šišatosti hlavní.

Takže pozor na opěrky. Moje chyba, že jsem si hned nevšiml, že je vnitřní část tak výrazně jinak dlouhá a tudíž rapidně mění FPS.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra www.military-paintball.cz -> TIPPMANN - zbraně, hlavně, upgrade Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Design by SkaidonDesigns | Distributed by Olate