Diskusní fórum  www.military-paintball.cz
Vítejte na sdruženém fóru paintballových klubů a přátel značkovacích zbraní, hrajících military paintball
v lesích, domech, hřištích a všude kde se sejde dobrá parta lidí, kteří si rádi zahrají
 
 FAQ   Hledat   Seznam uživatelů   Uživatelské skupiny   Registrace 
 Nastavení   Přihlásit, pro kontrolu soukromých zpráv   Přihlášení 

Tippmann vs. Kingman

 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra www.military-paintball.cz -> TIPPMANN - zbraně, hlavně, upgrade
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Rimrak



Založen: 22. 10. 2007
Příspěvky: 20

PříspěvekZaslal: út říjen 23, 2007 5:58 pm    Předmět: Tippmann vs. Kingman Odpovědět s citátem

zdravim i po precteteni vsech diskuzi ve me zanechalo dojem, ze lide na tomto foru se deli na Tippm. a King. fandy.
PB me velice zaujal jako adrenalinova mene rizikova zabava.
Sem na zacatku, chce to vybaveni, jenze jake v sekci KM slysim samou chvalu na MR1 a nadruhe strane TM do nebe chvali 98-A5
Jak se tedy mam korektene rozhodnout ma nekdo skusenosti s obema "tabory" Ze zacatku se mi doto moc davat neche (ale strop nemam) Tak da se to nejak shrnout:
1-udrzba
2-strelecky podminky
3-zivotnost

Samozherejme sem si vedom nekterych vyhod a nevihod obou stran (MR1 = + cena + jednoduchost - nabijeni - malo nahr. internich dilu)
(98 A5 = + ciklon + velke mnozstvi dilu exter. inter. - cena - spotreba)

dokaze to nekdo posoudit zcela bez ohledu na to cemu fandi?

A jeste myslite pockat az po vanocich az se milionarsti synkove budou zbavovat svich "jetych" a vybirat bazarove nebo rovnou nove zbozi?

PS: davam to do obou "taboru"

Dik
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Charlie
ADMIN


Založen: 13. 05. 2005
Příspěvky: 324
Bydliště: Chrudim

PříspěvekZaslal: út říjen 23, 2007 7:00 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Popravdě se mi tento způsob nezamlouvá a nahrává to opět FLAME WARE Sad. A popravdě tato otázka se zde již nespočetně krát objevila a výsledek je stále stejný a mám cukání tento příspěvek uzamknout. Každý si bude bránit to své .. oba typy si popsal dle svého úsudku docela přesně. Spíš bych ti navrhoval zúčastnit se nějaké PB akce a vyzkoušet si oba typy zbraní a na základě svých vlastních poznatků se rozhodnout. A taky vybírat co preferuješ .. zda chceš do budoucna svou zbraň tunit ze zakoupených dílů a nebo zda chceš provádět tuning svépomocí. V prvním případě Tipp a v druhém Spyder. O ničem jiném to není .. zbraně jsou co se výkonu týče hodně podobné.

A poprosím ty .. kteří se budou vyjadřovat, aby zanechaly emocí a zdrželi se proletářských hesel .. "jednoznačně Tippmann" .. "jednoznačně Spyder". Pokud nebudou vaše příspěvky patřičně zdůvodněny, budu nucen toto vlákno uzamknout.
Děkuji.
_________________
C H A R L I E
Military-Paintball
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky
patras



Založen: 29. 05. 2006
Příspěvky: 997
Bydliště: Náchod

PříspěvekZaslal: st říjen 24, 2007 8:27 am    Předmět: Odpovědět s citátem

ja muzu mluvit poze za zkusenosti PBN ... meli jsme snad vsechno mozny ... i par spyderu a rebelu coz je skoro to samy ... a nakonec jsme vsichni presli na tippmann ... duvodem byla abnormni nespolehlivost kingmanu pri nizkych teplotach a vlhku a taky vetsi potreba plynu (plati v porovnani s tippmanem bez cyklonu) ... s tippmannem mame proste pri extremnim zachazenim ty nejlepsi zkusenosti (hraje se v desti nebo i pri -20°C) .... takze ja doporucim tippmann
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
Hellboy



Založen: 16. 09. 2006
Příspěvky: 1904
Bydliště: Reichenau Farbenkugel Manschaft

PříspěvekZaslal: st říjen 24, 2007 9:49 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Na druhou stranu uz to par let bude co jste meli ty Kingmany ne? Smile Takze ty dnesni jsou uz treba nekde jinde. Me se mrdka (MR1) posrala za rok jen jednou a to na SZ War. Myslel jsem, ze to bude neco hroznyho, ale nepraskly me ani o krouzky. Do zaveru se mi dostalo blato, stacilo ho vycistit. Takze co se spolehlivosti tyce ja jsem spokojeny maximalne. Zasadni plus je ale ten cyklon a moznost upgrade to uznavam.
_________________
Zbraně nezabíjejí, to Chuck Norris.
www.danielvavra.com
BT TM-15 | Solenoid V2 | TM Ripclip | Flasc Barrel | NCStar 40mm red dot + laser || Custom MR1 | Ripclip | Apex
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
Rajko



Založen: 18. 10. 2006
Příspěvky: 1849

PříspěvekZaslal: st říjen 24, 2007 10:43 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Já osobně si myslím, Patras má určitě pravdu, ALE zapomněl zdůraznit, že používají od Tippmanna hlavně karabiny a to jsou dle mého skromného názoru poslední opravdu spolehlivé a bytelné zbraně od téhle firmy(sám jsem si jí nedávno pořídil) to co se vyrábí nyní je sice hezké a umožňuje si dokoupit spoustu krásných doplňků bohužel co se spolehlivosti týče tak díky narůstající složitosti a použitých materiálů je to kus od kusu, někomu funguje perfektně již z shopu a někdo se s ní dost vyvzteká než začne jakž takž fungovat.
Co se Kingmana týče tak tam je problém, že pokud nemáš bujnou fantazii a šikovné ruce tak z jeho výrobků reálně vypadající zbraň nevykouzlíš.
Co se spolehlivosti týče tak to zas nebude tak kritický když si uvědomíš, že většiva půjčoven PB zbraní začínala a do dnes používá celokovové Xtry. Sám jí mám a minulou zimu jsem neměl jedinej problém (jenže je fakt, že to vlastně nebyla zima jak popisuje Patras -20 atd.)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Mihal
Pohanský Pes


Založen: 15. 06. 2006
Příspěvky: 472
Bydliště: Malé Rusko Čejovsko

PříspěvekZaslal: st říjen 24, 2007 11:47 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Je pravou, že ať jsme timpánovej tak se přikláním k Rajkovy, jelikož je mechanismus této zbraně opravdu složitější, předpokládám větší náchylnost na poruchy. Já osobně vlastním timpána už 2 roky a neměl jsem s ním nikdy podotýkám nikdy žádný problém, ale na druhou stranu asi dva, tří kluci od nás (máme téměř všichni timpány) za 2 roky měli drobné poruchy (vyměnit šroubek, vnitřek, na cyklonu atd.. nic zásadního) zato spyder bez závad šlape pořád a pokud se vyskytne problém stačí rozebrat (velmi snadné, né jako u timpána), vyčistit, složit a je po problému. (pokud to není gumičkou nebo nečím horším)

Nemám to nijak podložené statistikou, ale co vím a co jsem zaslech tak bych se přikláněl k názoru, že spydery jsou spolehlivější než timpány (ale nic zásadního). Takže chceš li zbraň s bočním podavačem - podle mě to nejlepší co na timpánu je, která má mnoho možností uprage Wink a nevadí ti do toho vrazit víc peněz, tak si pořiď timpána, v opačném případě zde zmiňované MR

p.s. u timpánů se většina závad točí kolem cyklonu, ale na druhou stranu pokud pořídíš hliníkový vnitřek podávacího mechanismu tak závady odstraníš. Pak už je to jen ten ulomenej šroubek když to někde urazíš.
_________________
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky
vojtech
Pohanský Pes


Založen: 30. 01. 2006
Příspěvky: 197
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: st říjen 24, 2007 11:56 am    Předmět: Odpovědět s citátem

no dalsi obrouvskou vyhodou tipmana diky cyklonu je nizouckej profil (pokud mas tac-cap na 30 samozrejme).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Blade



Založen: 03. 10. 2007
Příspěvky: 38

PříspěvekZaslal: st říjen 24, 2007 1:04 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Zdravím!
Shodou okolností mám zkušenosti jak s MR1,tak i s T98. MRdky máme na půjčování,zatím sice jely jen jeden rok,ale co se týče spolehlivosti,tak nelze nic vytknout,je to opravdu jednoduchá zbraň s jednoduchou údržbou a kromě jedné zlomené pažby (kamarád zakopnul a zalehnul to celou váhou cca 95kg a to tak blbě že to zlomil,ale opravilo se to tak že to není skoro poznat.),sme neměli žádný problém.
Co se týče T98,tu jsem si letos sám koupil. První nutnost je nová hlaveň,hned sem si koupil SP 14",je to sice levnější varianta,ale i tak nám v porovnání se základem u MR1 přijde přesnější. Rozborka je u T98 složitější,ale dá se to zvládnout. Co se týče spolehlivosti,viděl bych to hodně podobně jako u MR1,koulí mi to zatím netrhlo (mám odstříleno přes 3000 kulí) a párkrát se to i vyválelo v blátě,jehličí a kde jakém bordelu a obě jsou v pohodě. Akorát do MR1 se ten bordel trošku víc sype,jelikož má natahování zvrchu.

Jednoznačně poradit ti nemůžu,ale asi bych šel do Tippmanna znovu,ale určitě A5 a to kvůli cyklonu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zbygniew



Založen: 14. 07. 2007
Příspěvky: 23

PříspěvekZaslal: st říjen 24, 2007 8:02 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Kluci z teamu mají MR1čky a střílí jim to, já mám T98 a střílí taky. Laughing
K tipmanům mě nakonec nasměrovala "normální" spoušť na jeden prst a to, že má mušku a hledí, přes které se dá doopravdy mířit. Delší hlaveň sice taky mám, ale většinou střílím s krátkou, protože to je tak nějak (nevím proč) větší sranda Twisted Evil
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Koza



Založen: 25. 10. 2007
Příspěvky: 1

PříspěvekZaslal: čt říjen 25, 2007 3:43 pm    Předmět: cena Odpovědět s citátem

Nazdar lide. Jsem tu poprvé, tak na mě buďte hodní Smile Hele s kámošem si chcem kupovat nějaký kvéry. On je úplně zblblej do tippmanna x7 semi. Mě se teda taky líbí, ale s ohledem na cenu si myslím, že by byla lepší MR1, obzvlášť když jsme předtím nic neměli a ikdyž na ni moc upgrade není, já bych si stím poradil Cool Už jsme na netu proseděli několik desítek hodin a já se pořád nemůžu rozhodnout. Co myslíte Question
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Charlie
ADMIN


Založen: 13. 05. 2005
Příspěvky: 324
Bydliště: Chrudim

PříspěvekZaslal: čt říjen 25, 2007 4:09 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Stále stejná písnička .. Confused
Pokud si tu poprvé, dej si tu práci a dalších desítek hodin prolistuj a pročti zdejší fórum. To jsou otázky .. na které ti málokdo odpoví. To je jako by si položil dotaz .. mám si koupit auto BMW a nebo Mercedes? Mám se dívat na fotbal nebo na hokej? Prostě nelze jednoznačně odpovědět .. prolistuj si fórum, těchto otázek je tady až až a na každou jsou zde nějaké odpovědi.
Uspořádej si jaké máš priority, co od zbraně očekáváš, kolik do ni chceš investovat a zda ji budeš v budoucnu tunit. Pokud si dokážeš odpovědět na tyto otázky .. už teď máš jasno, zda MR1 nebo X7!

A pro ostatní (nový/stávající) .. už mě s tím opravdu nezlobte a nepokládejte tyto otázky, je to jen a jen na vašem rozhodnutí. Vy tu zbraň budete používat .. tady naleznete jen vodítka pro správný výběr. Ale nehledejte zde odpovědi "voe tu kup, je supr" .. každý si bude bránit to svoje nádobíčko a diskuze zde budou probíhat stále stejně i v budoucnu .. a vy se už nic nového nedozvíte.
Chjoooooo
_________________
C H A R L I E
Military-Paintball
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra www.military-paintball.cz -> TIPPMANN - zbraně, hlavně, upgrade Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Design by SkaidonDesigns | Distributed by Olate