Diskusní fórum  www.military-paintball.cz
Vítejte na sdruženém fóru paintballových klubů a přátel značkovacích zbraní, hrajících military paintball
v lesích, domech, hřištích a všude kde se sejde dobrá parta lidí, kteří si rádi zahrají
 
 FAQ   Hledat   Seznam uživatelů   Uživatelské skupiny   Registrace 
 Nastavení   Přihlásit, pro kontrolu soukromých zpráv   Přihlášení 

vzduch - co je třeba

 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra www.military-paintball.cz -> CO2, Vzduch, Regulátory
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
dlouhy chlap



Založen: 12. 08. 2007
Příspěvky: 67

PříspěvekZaslal: pá září 21, 2007 5:05 pm    Předmět: vzduch - co je třeba Odpovědět s citátem

Ahoj lidi, vlastním T 98 ACT a zatím jedu na CO2.O vzduchu jsem zatím neuvažoval,protože to nebylo na pořadu dne,ale po dnešním rozhovoru s velitelem místních hasičů mě nahlodal červík zvídavost,neboť hasiči u nás disponují technikou k plnění dýchacích přístrojů a tady se naskýtá možnost plnit i lahve pro naší zálibu.
Chci se proto zeptat, zda lze na moji zbraň použít vzduch, jakou láhev by jste mi doporučili, aby vystačila min. na 600 kulí.A co je třeba k lahvi dokoupit tak aby bylo možné ji okamžitě po naplnění přidělat na zbraň a jít válčit.

Vím že už to tu asi někde je,ale za zeptání a POLOPATICKOU odpověď snad nic nedám. Zatím díky za vaše info.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
papez



Založen: 13. 08. 2006
Příspěvky: 572
Bydliště: PPARENA

PříspěvekZaslal: pá září 21, 2007 5:55 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Arrow pocitej s tim ze lahve na kyslik stoji tak od 4 000 vejs a sou bud zelezny strasne tezky a nebo mensi lehky kevlarky a ty sou tak za 6 000+......takze muj osobni nazor je ze je zbytecny jit do kysliku pokud cena lahve previsuje cenu zbrane a navic s tou 98 asi nehrajes pseedball, takze to pro tebe az tak velkej vyznam nema...ale pokud chces:

98 by mela normalne fungovat na vzduch, jen potrebujes lahev na vzduch, hadici a tusim jeden budik aby jsi vedel kolik tam toho mas, jinak nic....no v PBS ti urco poradi, ale priprav si prasulky...
_________________
Twisted EvilVítěz EP5 - Mistrovství Evropy ve sportovním paintballu 2009 a 2010 Twisted Evil

www.pparena.cz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky
ares



Založen: 18. 11. 2006
Příspěvky: 389

PříspěvekZaslal: so září 22, 2007 12:23 am    Předmět: Odpovědět s citátem

nejlevnejsi vzduch poridis za cca 2300 a to 48ci/3000psi, a myslim, ze neni zelezna ale hlinikova ale s t98 toho na ni moc nevystrilis.

dulezity je tlakovy vystup z lahve, delaji se vysoko (cca 700-900psi) a nizkotlake (cca 400psi), nebo s stelovatelnym vystupem. pro t98 bez uprav jen vysokotlak, na nizkotl. to nestrili.

Doporuceni ke vzduchu, jestli ho tedy chces koupit tak co nejvetsi lahev a pak dat na zada, nebo na zbran 48ci/3000psi nebo 68ci/4500psi v kevlaru. Zvaz moznost nakupu v usa, tam kevlar koupis kolem 150 USD a kdyz mame ted ten peknej kurz. Nejdriv se ale zeptej u hasicu, jestli to nebude problem plnit, maji pomerne prisny regule po jednom pruseru, kdy nafoukali flasku na 150 bar a ona byla jen na 15 a majiteli to pak rachlo v aute Smile, budou po tobe chtit urcite protokol o hydrotestu. I tak se asi nevyhnes nakupu velke potapecske lahve a prepousteciho ventilu, abys nekde nezustal bez pohonu, nebo mit v zaloze jeste cocko. Myslim, ze kdyz prohledas forum, urcite najdes spoustu veci, ktere se vzduchu tykaji
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
johnyz



Založen: 25. 04. 2007
Příspěvky: 88

PříspěvekZaslal: so září 22, 2007 1:08 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Mám Spyder Xtra 06 a před cca měsícem jsem přešel na vzduch. Snažil jsem se to pořídit co nejlevněji. 7l potápěčskou lahev mám zdarma zapůjčenou, ale co jsem zjišťoval, tak by se dala sehnat použitá kolem 2500,-. Je ocelová a je rozhodně mnohem lehčí než 6kg hasičák. Plní mi ji (rovněž zdarma) známý u hasičů. Nejdražší byla redukce na plnění. Stála mě cca 2300,-, ale je už na 300 BARů. Na 200 BARů jsou myslím kolem 1500,-. Lahev jsem koupil hliníkovou 48cl za cca 900,- a k ní regulátor cca 1800,-. Když koupíš lahev s regulátorem pohromadě, tak to pořídíš ještě levněji, ale řekl jsem si, že při případném upgrade na lepší(kevlarovou) lahev si regulátor nechám, takže jsem si radši malinko připlatil. Lahev mám přímo na zbrani, takže nic jiného už nepotřebuji. Zbraň je teď sice těžší než předtím s 12oz CO2 lahví, ale to mi rozhodně problém nedělá. Lahev při plnění ze zbraně ani nesundavám, takže bych jí klidně mohl plnit po každé hře, ale protože nejsem kropič, tak jí plním za celý den jen jednou a to spíš jen pro pocit, aby byla plná. Ještě zvažuji inline regulátor místo rukojeti co je v ní expanzní komora, abych mohl ještě snížit tlak. Po úpravách mi totiž zbraň bez problémů běhá i na 500PSI, ale to jsou už zase další 2000,-, takže s ním ještě počkám. Jsem si vědom toho, že už jsem do Xtry nacpal dost peněz, ale pokud bych v budoucnu šel do jiné zbraně (třeba A5ky), tak si všechny výše uvedené věci nechám.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra www.military-paintball.cz -> CO2, Vzduch, Regulátory Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Design by SkaidonDesigns | Distributed by Olate