Diskusní fórum  www.military-paintball.cz
Vítejte na sdruženém fóru paintballových klubů a přátel značkovacích zbraní, hrajících military paintball
v lesích, domech, hřištích a všude kde se sejde dobrá parta lidí, kteří si rádi zahrají
 
 FAQ   Hledat   Seznam uživatelů   Uživatelské skupiny   Registrace 
 Nastavení   Přihlásit, pro kontrolu soukromých zpráv   Přihlášení 

Military paintball - proc se mu tak jeste rika ?
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4 ... 10, 11, 12  Další
 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra www.military-paintball.cz -> Paintball - Různé, off-topic
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
patras



Založen: 29. 05. 2006
Příspěvky: 997
Bydliště: Náchod

PříspěvekZaslal: čt září 13, 2007 12:34 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Hogi napsal:
Vrátil bych se zpět k tématu (ještě štěstí, že se tady k tomu nevyjadřuje polosporťák Papež, kterej má panickou hrůzu ze slzáku a úsťovky nad 300fps a z tý hrůzy má takový bludy, že vidí 7 patrový paneláky/promiň ale musel sem si rejpnout/)

Arrow Použití granátů: tohle pravidlo co používáte by bylo dobrý zakomponovat do všeobecně používanejch pravidel u MPB jako třeba přiznávání zásahu. Chtěl sem se zeptat jak tohle praktikujete? Komu hodíte do místnosti granát, tak je bezpodmínečně mrtvej, nebo existuje nějakej způsob jak se zachránit? (kromě útěku z místnosti nebo vyhození granátu zpátky) Limitujete granáty? (třeba 4ks na osobu)


takova je realita ... proste kdyz v mistnosti bouchne granat nebo nastrazna mina, jsi vyrazen z boje ... osobne si myslim ze by musela byt velka nahoda aby jsi v realu zustal nezranen ... obcas pouzivame i srapnelovy granaty .. delaji se z delbuchu a hrachu to cele v balonku .. zapalis hodis a delbuch rotrhne balonek plnej kulicek hrachu .. takovy zasah pak neublizi ale citit je .. jde opravdu o fair play .. vetsinou u nas nema nikdo vic nez 5 granatu, popr dymovnici.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
tracker



Založen: 29. 06. 2007
Příspěvky: 1660
Bydliště: UL

PříspěvekZaslal: čt září 13, 2007 12:39 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

No a teť mi řekni na jaké té straně je ten srabotka -

pokud se podívám na to z pohledu "striktního " militarysty - tak si řeknu že to je ta druhá banda ( hráči bez daných pravidel ) z důvodu větší munice, že to mají lehčí, že nemusí tolik šetřit municí a dovolit si pálit na slepo, nemusí hrát tak moc na jistotu, no prostě že jsou méně houževnatí a nemusí tolik přemýšlet o taktice z důvodu velkého dostatku kulí a tím opakovat akce.

pokud se na to podívám zase z pohledu klasického hráče bez zásadních pravidel - tak si opět řeknu že to je ta druhá banda ( hráči s pravidly ) z důvodu menšího počtu zásahů protivníka se zbraní která pálí 19 kulí za vteřinu a s 200 kulema v zásobě a taky to má lehčí, protože nemusí nikde čekat podobnou kadenci a vý že jeho protivník má 30 možností jak tě zasáhnout - jen 30 možností ( uved jsem jen příklad ), Dokonce si sám během hry můžeš ujasnit kolik komu ještě zbývá střel a nečeká kule z dálky kdy to protivník aspoň zkouší tebe trefit a tím pádem se furt musíš rozhlížet a hlídat se.

Tak zase nevidím tak moc zásadní rozdíl a důvod k vyvyšování čehosi "lepšího" a hlavně kdo může určit který styl je lepší. Já si to nedovolím.
Když jsem začal hrát tak jsem hrál s Viktorem a každou střelu jsem si zkoro rozmýšlel, protože mě jedna kulička stála 3 Kč. Neměl jsem ani moc financí a tak se dá říct že jsem svím způsobem byl omezený podle uvedených pravidel a moc si neviskakoval z toho důvodu že jsem neměl v PB komunitě žádnou pozici.
Když jsem si čet ta pravidla docela to korendspodovalo s hraním na začátku mé činnosti. A dnes mě je jedno kolik toho utratím jestli vystřílím 1000 kuliček nebo 3000 ( když jsem začínal tak jsem za 6 hodin vystřílel 400 kulí ). a nějak zvlášť mi to nepřipadlo težší než dnes stát proti protivníkovy s Ionem a zapikanýn hráčem ůplně stejně jako kdysi. Dokonce mi příjde tenhle military způsob víc akční a rychlejší. Speed mě nechytil protože tam se nějak nemaskuješ a nehraješ si s protivníkem a to by mě v hraní chybělo - a tak hraju v lese a říkám tomu Military.


A nadpis tohoto fóra je Military PB - proč se tomu dnes tak říká? - a má odpověď je:
Protože jak jinak nazvat hru kterou hraješ v lese, lukách, a na jiných bitevních polích a přitom se maskuješ, taktizuješ,domlouváš se s maníkem na druhé straně pole jak sundat někoho pomocí vysílačkou, snažíš se modernizovat sebe - svou zbraň a výstroj aby ses mohl buď vyrovnat a nebo mít navrh nepříteli jako to dělají a dělali armády světa.
Používáš pirotechniku, Já dokonce dalekohled - abych rozpoznal pohyby v křoví. Vlastně to co popisuji je svím způsobem Militární.

entr.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
patras



Založen: 29. 05. 2006
Příspěvky: 997
Bydliště: Náchod

PříspěvekZaslal: čt září 13, 2007 12:40 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

2 jaroslav ..

nevnucuju nikomu nase pravidla pouze rikam podle kterych hrajeme mi. Spousta novacku paintballu ma moznost si je precist a mozna se i inspirovat.

Je ovsem jasne, ze existuji vseobecna pravidla paintballu o tom co je zasah, jake zasahy plati, o mluveni mrtvol atd.. tyto vseobecna pravidla by meli byt urcite nekde vyvesena.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
Jaroslav
Pohanský Pes


Založen: 13. 05. 2005
Příspěvky: 2004
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: čt září 13, 2007 12:54 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

patras napsal:
nevnucuju nikomu nase pravidla pouze rikam podle kterych hrajeme mi. Spousta novacku paintballu ma moznost si je precist a mozna se i inspirovat.


precti si to jeste jednou, nebylo to na tebe, ale spis na ty druhe, kteri nam dali jmen od debilu az po zelene mozky.......... jen proto, ze nehrajeme jako oni
_________________
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky
Fluffy



Založen: 15. 01. 2007
Příspěvky: 114

PříspěvekZaslal: čt září 13, 2007 1:16 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

2Freedom: to co děláš se mi opravdu líbí a pokud bych mněl čas peníze a odvahu tak bych to dělal taky. nevidím na tom nic špatného a mně osobně to přijde jako zábava. mám rád zbraně a voj. techniku ale nemám rád ubližování lidem což válka bezesporu je a tudíž hraní si na válku je pro mně morálně nepřijatelná věc stejně jako hraní si na SSáka. a pro každého kloudného člověka taky. jinak připravovat se na válku proč ne ale spíš bych řekl zlepšovat se a zdokonalovat v určitejch směrech, protože válka ve středu evropy není reálná...a upřímně ti ty všechny aktivity závidim abys věděl.

2Bullet:radši si mně přečti 2x nebo i 3x protože moje příspěvky byli směrovaný úplně jinam a úplně jinak. to že to nechápeš nebo nechceš pochopit není můj problém a je mi to jedno já ti to vysvětlovat nebudu.

jinak si dovolím příklad:

válka: prosazování ekonomických a politických zájmů silou (smrtelnou) bez pravidel.

soutěž/hra: porovnávání výsledků jednotlivců případně skupin dosažených pomocí dovedností a schopností na základě předem daných pravidel bez použití smrtelné síli (nebo znáte nějakej současnej legální sport kde se lidi zabíjej)

tak a teď si vyberte kam patří PB

prostě říkám válka je špatná**bla bla bla** a hrát si na ni je taky špatný **bla bla bla** kdo na tom co nechápe? a tvrdit že při PB střílim do lidí a proto si hraju na válku je asi to samí jako tvrdit že vojáci mašírujou s baťohama a spolek milců pěší turistiky je vojenská organizace hrající si na válku protože dělá to samý co vojáci?

EDIT 2Freedom: ano tys to rozlouskl polemizuju o tom slově hra, protože podle mně to ke slovu válka nepatří. Wink a
_________________
(\__/) | šalamounovo h...o
(+'.'+) | mám ho plnou palici
(")_(") | takže sem moc chytrej
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
vojtech
Pohanský Pes


Založen: 30. 01. 2006
Příspěvky: 197
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: čt září 13, 2007 5:04 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

nj, a to ti Fluffy neni divny ze se Freedom realne pripravuje na to co ty povazujes za moralne neprijatelny ? I prez to by jsi chtel byt jako on ? a dokonce to povazujes za zabavne ? Budes rezat rusum hlavy, strilet antimaterialkou po lidech, strazit mniny na humwee, odpalovat smerovy miny na nepritele a sledovat jejich skvirici se pahyly.......... ?

asi uz v tom mam hokej, na jednu stranu to odsuzujes a na druhou chapes a obdivujes ? Smile Zkus to jenom chapat a pripadne ignorovat, a nebude tu flame Patras nikomu nic nenutil, jen navrhl a hned ste ho sjeli .....

A jeste k prvotni otazce - Treba v Orechove se rozebehnou dve skupiny lidi na hristi, schovavaji se za prekazky a strileji po sobe. Rozhodci to vyhodnocuji a sleduji dodrzovani pravidel.
Je to speedball nebo military ?

Btw. slovo hra a valka k sobe kupodivu patri, vem si historickej serm, pokud ti lidi v modernich uniformach prijdou ujety, coz teprv lidi v historickejch kostymech ? no to musej bejt uplny magori .. Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zbygniew



Založen: 14. 07. 2007
Příspěvky: 23

PříspěvekZaslal: čt září 13, 2007 7:28 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Mě třeba na začátku diskuze hodně nakopla tahle věta: "Military paintball je hra na valku se vsim vsudy." I když jsem se dost držel zpátky, tak tohle je přesně ta myšlenka, se kterou prostě nemůžu nikdy souhlasit.
Hádám, že Fluffy chytil na stejnou jiskru.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Fluffy



Založen: 15. 01. 2007
Příspěvky: 114

PříspěvekZaslal: čt září 13, 2007 11:06 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

***
_________________
(\__/) | šalamounovo h...o
(+'.'+) | mám ho plnou palici
(")_(") | takže sem moc chytrej


Naposledy upravil Fluffy dne pá září 14, 2007 5:58 am, celkově upraveno 1 krát
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
admix



Založen: 28. 03. 2007
Příspěvky: 32

PříspěvekZaslal: pá září 14, 2007 12:25 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Chce to hlavne klid a nadhled Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hellboy



Založen: 16. 09. 2006
Příspěvky: 1904
Bydliště: Reichenau Farbenkugel Manschaft

PříspěvekZaslal: pá září 14, 2007 1:11 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Fluffy: Jak si to prosimte myslel? Moh bys mi to nejak lip vysvetlit? Twisted Evil

Myslim, ze to moc resis. Ten komu se libi valka, neni tady ale v armade na misi v Iraku, nebo Afganu. Par jich je i tady, co se uz vratili a hrajou i Paintball a osobne s tim nemam problem. Vojaci jsou potreba a asi malokdo kdo ma odpor k valce se stane vojakem. Tak to proste je, takovy je svet. Nekomu se to fakt libi. Drtiva vetsina z nas si na to hraje, libi se jim to jen jako hra a v realu by se jim to vubec nelibilo. Pokud to nekdo chce resit, mel by se vyrovnat s tim, ze to hra na vojaky/valku je. Chlapy tohle proste odmalicka pritahuje, takze to maj asi v sobe. A nema se cenu hadat - jmenuje se to Valecny Paintball a napodobuje to valecny stret. Takze kdyz nekdo napise - hra na valku, ma v zasade pravdu, ale to jestli se mu valka libi a chtel by aby byla, je vec uplne jina a nema s timhle tady nic spolecnyho.
_________________
Zbraně nezabíjejí, to Chuck Norris.
www.danielvavra.com
BT TM-15 | Solenoid V2 | TM Ripclip | Flasc Barrel | NCStar 40mm red dot + laser || Custom MR1 | Ripclip | Apex
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
antarian



Založen: 30. 07. 2007
Příspěvky: 164

PříspěvekZaslal: pá září 14, 2007 5:54 am    Předmět: Odpovědět s citátem

jen takovy postreh z toho co tu ctu Very Happy
Prijde my smesny, ze jedine o cem se tu skutecne hadate ... nejsou pravidla, zpusob hrani atd (to bych pochopil)
Cela tahle hadka a cely topic je o vyznamu slov hrat si na valku

Vysledek je ze vsichni delate temer to same (mozna s trochu rozdílnými pravidly a hadate se o tom jak to pojmenovat, coz me prijde trochu sileny)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
vojtech
Pohanský Pes


Založen: 30. 01. 2006
Příspěvky: 197
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: pá září 14, 2007 7:18 am    Předmět: Odpovědět s citátem

no a to prave nechapu. proc pride fluffymu nechutny moje hrani na valku, a to jeho je v poradku. necekam od nej odpoved. teda ted uz ne Very Happy . Asi ty debaty nese trochu hur .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
GEorGE



Založen: 01. 06. 2006
Příspěvky: 1199
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: pá září 14, 2007 8:24 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Já fluffyho chápu. Prostě se mu nelíbí morální aspekt slov "válka se vším všudy" a ještě si na to "se vším všudy hrát". Nevím jestli to Patras takhle přesně myslel. Osobně tak paintball neberu, to už opravdu po sobě můžeme házet všelijaký sajrajt, střílet celoplastem a říkat, že je to téměř opravdová hra na válku. Když někdo řekne válka, také si hned představím miliony mrtvých. Chápu, že je to slovíčkaření, ale na druhou stranu vidím, že to takhle lidi opravdu myslí.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
GEorGE



Založen: 01. 06. 2006
Příspěvky: 1199
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: pá září 14, 2007 8:54 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Raději to napíšu dřív, než se zase někdo chytí a plácne sem název naší akce. Prostě mě nic jiného nenapdlo, koukal jsem zrovna na warzone a z toho celý název vzešel.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
spider



Založen: 15. 01. 2007
Příspěvky: 31
Bydliště: NÁCHOD

PříspěvekZaslal: po září 17, 2007 5:58 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Zdravím všchny "MILITARY" hráče normálně příspěvky nepíšu většinou jen čtu, ale už jsem to nemohl vydržet.Slovo MILITARY není jen slovem, nýbrž i synonymem pro maximální přiblížení se věrnosti skutečného boje a to pouze s tím rozdílem že u PB se až na vyjímku budov zkracuje kontaktní vzdálenost.To že říkáte MPB všemu při čem se střílí jinde než na sportovním hřišti je velká ostuda a poškozování jména skutečných militaristů ze strany kropiček a lidí bez mířidel.Až budete MPB dělat nikoli pár týdnů či měsíců, ale let možná sami dojdete k tomu co to vlastně je a po čase se z vás vyselektuje pár jedinců schopných dojít samostatně k závěru, že to největší military jste zažili když vás samotného se zavázanýma očima vysadili uprostřed noci v lese v neznámém terénu pouze s mapou vruce bodem setkání vaší jednotky a rozkazem dalšího postupu.Ne že všude dojedete autem pěkně v teple a pohodlíčku vystoupíte na místě střetu uděláte 10 kroků nasadíte 200ku amo rozpočítáte se a začnete kropit po všem co se hýbe.Tak to vás bude bavit jen ze začátku a počase budete hledat cestu dál.To že se nezůčastňujeme od určité doby větších akcí a doufám že mluvím za většinu náchoďáků je kvůli tomu že se nejede podle military pravidel a to nemluvím o nečestném nepřiznávání zásahů.Je to spíš o tom že když přijedeme na akci a máme jednoho kulometčíka na deset pěšáků, kteří mají ama od 18 do 50 tak mi to připdá jako když přijedu na olympiádu kde jako jediní nejsme konzumenti steroidů, jelikož v takovéto sestavě se těžko dobíjí barák kde je šest sedm a více kulometčíků a tomu vy říkáte military to je pouho pouhé kropičství a tomu se snad nedá říkat ani pseudomilitary.Pokud bude mít někdo zájem něco takového zorganizovat a nevěděl by kolik je dost military vřele doporučuji kontakt na p. Babicu , který můžete získat přes Patrase a pozeptat se jestli je to dost, aby zakladatelé MPB v ČR nebili znechuceni tím co se v poslední době v tomto sportu dějě a aby se vyvíjel a zdokonaloval.Můj názor je takový že nejde o vývoj, ale o pouhou zlenivělost a degeneraci a to je předpoklad brzkého zániku.Kritiku nepřijímám takhle to prostě v MPB bylo, je, a bude a kdo není schopen to pochopit tak ať svým akcím dává jiné názvy a nebo se někdy zůčastní některé z našich pro inspiraci o maximální věrnost zkutečného boje se vším všudy a to i s přebíjením.ČEST a SÍLU všem opravdovým MPB
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Doppler



Založen: 01. 01. 2007
Příspěvky: 57

PříspěvekZaslal: po září 17, 2007 11:02 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Tento příspěvek berte mimo záznam, nechci narušovat diskuzi, ale zároveň si nedokážu pomoci, tak na to prosím nereagujte.

Spider, Pertas a spol. : přezbrojte na AS zbraně a s tímhle přístupem máte našlápnuto stát se dobrou military-AS jednotkou.

EDIT: 4Spider: To co víceméně dáváš jako příklad military akce jsem zažil. Skončil jsem po dvou dnech dehydrovaný s rozmašírovanými chodidly pod kótou na kterou měl být finální útok absolutně nebojeschopný. I takovéto akce se v MAS pořádají.
_________________
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
tracker



Založen: 29. 06. 2007
Příspěvky: 1660
Bydliště: UL

PříspěvekZaslal: út září 18, 2007 10:09 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Spidere...
Koukal jsem se na Vaše video jak s krosnou na zádech táhnete zimou někam kamsi..
Představ si že jsou lidi který to " reálné " přiblížení k místu boje přeskočí tím že tam přijedou autama a v plné síle a élánu vyrazí do boje. Na tyto toulky přírodou nemusím mít zbraň a jiné "hračky" . Sám jsem byl rodiči vedený turistickými cestamy už od útlého dětství a mě se zdá zbytečný překonat několik kopců s plnou polní a na konci vystřílet 150 kuliček. Když si můžeš "vílet" užít s cílem cesty - horská chata s pivem a polívkou a jenom se tak procházet po vyznačených cestách. a poznávat turistická místa.

Jsou lidi který dost pracují a nemůžou si dovolit strávit výkend chozením a tak rovnou přijedou na místo a blbnou jako já. Představ si že i ti podle tebe " nemilitární" taktizujou v boji a dělají vše pro to aby vyhráli co se této hry týče. A tím se dost přiblíží k reálnému boji.
To že jste napěchovaný výbavou a snažíte se "předehrou boje" přiblížit co nejvíce k reálnému pocitu armi života - neznamená že jste jen vy Militarysti.
Militarysta je i ten co se vybaví pro boj všemi pro sebe dostupnými pomůckamy pro boj v "lese" --- ať to jsou maskáče, kanady, pomůcky k umění skrývat se ( barakuda ), potřeby k dezorientaci protivníka ( signálky, dýmovnice ), pomůcky pro lepší orientaci v boji ( vysílačky, optika ) -- no prostě má vše co si MYSLÍ že potřebuje k boji. A nemusí mít předehru v tom smyslu že je někde sám v lese a musí dojít 5 kyláků pro dobití myslivny. A podobných činností.
Nevyvišuju se nad ostatní tím že ho odsuzuji k tomu že není Mili. jen z důvodu nedostatečných aktivit spojené s " válkou ? " a darování času.
To že nejsem voják z povolání a nebo si nevytvářím dostatek simulace jako nejspíš vy. Neznamená že jsem nějaká " Mánička " s Bugi mega automatem.
Představ si že zažiju adrenalin úplně stejný jako na cvičení na vojně. To si mám vzít krosnu? a deset kuliček a být co nejdéle v mrazu a nedát si teplou klobásu jen abych dostal od Vás uznání..? Že jsem Mili.

Já Vás samotný neodsuzuji pro to co děláte a beru to. Nejspíš Vás chytl menší boj, ale zase větší problémy před a při něm. Neodsuzuji 18letýho kluka v montérkách vedle sebe jenom kvůli jeho výbavě, když sám dobře nakládá protivníkům a snaží se. Nemachruju s tím že nosím jen army brýle a ti ostatní mají masky a tím jsou opět daleko od reality.
A hlavně jestli bych chtěl zažít Válku tak nepodnikám , ale dám se do armády a snažím se dostat na misi jako pár mých přátel.

A hlavně si nehraju na něco co nejsem, ale dělám to co mě baví a Mylitary to prostě je ! Ať se to líbí nebo ne - přece nechcete říct že hrajeme v lese košíkovou. Tak tupí zase nejste..... To že se více namáháte vytvoření reality, neznamená to že můžete brát ideu ostatním hráčům a povyšovat se nad ostatní ať jsou mladí nebo staří.

Nechápu tedy proč hrajete Paint - když Vám pro vaše potřeby stačí Airsoft. Nepotřebujete velké kule ,ale co nejvíce reál zbraně. A to v AS. komunitě rozhodně jsou. A další věc v AS. taky dělaj takovou tu realitu co preferujete vy. Takže Vám stačí hrát AS. Opravdu jste jenom vy Militarysti ? Zamyslete se nad tím........

Entr.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
Jaroslav
Pohanský Pes


Založen: 13. 05. 2005
Příspěvky: 2004
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: út září 18, 2007 1:37 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

opravdu by se to tu melo zamerit jinym smerem jedno je opravdu velka pravda NIKDO NEMA PATENT NA TO, ABY TVRDIL, ZE PRAVE JEHO ZPUSOB HRANI JE TEN JEDINE SPRAVNY, nicmene military paintball je slovni spojeni majici nejaky obsah a oznacujici nejaky herni styl, a tady slo asi o nejakou snahu se alespon ramcove shodnout na tom, co takovy styl obnasi. Relativizovat vse poukazem ze military je vsechno mozne a nelze jej vymezit je stejne hloupe, jako kdyz chlapek v helmě na bruslich a s hokejkou na lede bude tvrdit, ze hraje fotbal a at mu do toho nikdo nekeca, ze on si muze fotbalem nazyvat co chce.

Proste se nemuzete divit, ze nekteri lide nepovazuji behani mezi prekazkama z papundeklu a pneumatikama byt by byly v opustenych arealech vojenskych nebo lesnich porostech s neomezenou munici na malych prostorech, byt v maskacich za MILITARY PAINTBALL, to pro ne uz je proste hokejka a helma Laughing Laughing Laughing

Takze jestli muzu k necemu vyzvat, pak se pojdte bavit jaky konkretne ma skutecne obsah slovni spojeni military paintball, ale pokud jiz ted vite ze se neschodnete ani na 1%, pak nema dal smysl tuhle diskusi vest.
_________________
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky
papez



Založen: 13. 08. 2006
Příspěvky: 572
Bydliště: PPARENA

PříspěvekZaslal: út září 18, 2007 2:20 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Ja bych rek ze jedine pevne hranice ma speedball a jeho nafukovaci hriste obehnane siti s pevnymi rozmery. A jakmile i speedballovy hrac opusti pevne danne speedballove hriste zacin pozvolny prechod k woodballu nebo military PB. A rekl bych ze military(woodball) PB muze mit spoustu ruznych pojeti od monterek v lese/budove az po originalni maskace, vystroj a realne vypadajici vyzbroj. Spektrum je siroke a moznosti je spoustu. Tak jak ma kazdy clovek nejake moralni honoty, ma asi i kazdy hrac nejake oredstavy o military PB.

Zaverem bych rekl dve veci:
1, Je to HRA! a jen HRA a nic vic nez HRA to nikdy nebude i kdyby jste chteli!

2, Ve hre sou vetsinou dobri, prumerni a spatni hraci, tak se hlavne snazte at ste v tom vasem osobnim pojeti military PB aspon prumerni, protoze neni nic horsiho nez hrat se spatnymi hraci. (pro rejpali tim nemyslim zacateniky)

maly vtip na zaver:
zkuste se dohodnout na barve hovna, kdyz to zvladnte(o cemz pochybuju) definujte si pak pojem militry PB

_________________
Twisted EvilVítěz EP5 - Mistrovství Evropy ve sportovním paintballu 2009 a 2010 Twisted Evil

www.pparena.cz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky
Jaroslav
Pohanský Pes


Založen: 13. 05. 2005
Příspěvky: 2004
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: út září 18, 2007 2:37 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

relativismus kazdym coulem papezi, s timhle pristupem by jsi nebyl schopen definovat vubec nic a neveril by si nicemu........... presto i ten fotbal, ackoliv kazde hriste muze byt jine a hraci maji ruznobarevne dresy (viz tvuj primer s barvou hovna) a kopacky ruznych znacek lze sjednotit pod jednu definici a pod jedny pravidla, tady neni problem v tom ze to definovat nelze, ale spis ze tu neni autorita ani dostatecna tradice na to , aby to bylo ucelne a v soucasne situaci mozne a dokonce i vhodne......
_________________


Naposledy upravil Jaroslav dne út září 18, 2007 3:13 pm, celkově upraveno 1 krát
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky
papez



Založen: 13. 08. 2006
Příspěvky: 572
Bydliště: PPARENA

PříspěvekZaslal: út září 18, 2007 3:09 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Asi jo, asi mas pravdu Jaroslave.....ale tak jako se fotbal vzdykcy hraje s micem a na goly at uz je hriste atd ruzne jak si dobre nastinil, muzes rict ze military(nebo woodbal jak je libo) je vsechen PB mimo speedball.

btw ja nerikam ze hraju military PB, ja rikam ze hraju paintball....coz je podle me nejpresnejsi vyjadreni me aktivivty v ramci PB.
_________________
Twisted EvilVítěz EP5 - Mistrovství Evropy ve sportovním paintballu 2009 a 2010 Twisted Evil

www.pparena.cz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky
spider



Založen: 15. 01. 2007
Příspěvky: 31
Bydliště: NÁCHOD

PříspěvekZaslal: út září 18, 2007 9:44 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Dobrá chlapci nikoho nenutím k žádným tůrám pojďme se dohodnout alespoň na té limitaci munice.Nemyslím to co pěšák nese u sebe to by záleželo na typu a délce hry a způsobu oživování, ale mám spíš namysli max počet v zásobníku.Sami se snažíme to limitovat do třiceti abychom to přiblížili reálu,tak se pojďme dohodnout alespoň na té padesátce aby to získalo néjakou formu pro všechny.Dal bych o tom třeba hlasovat aby to bylo objektivní.Čest a sílu
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Slep
Pohanský Pes


Založen: 12. 05. 2005
Příspěvky: 269
Bydliště: Chelyabinsk-70

PříspěvekZaslal: út září 18, 2007 11:32 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Spidere

Ted moc nerozumim tomu na cem resp. skym se dohodnout o munici.
pro koho ta obecna military paintball pravidla? jestli proto, aby teamy ktere spolu jezdi hrat meli nejaky meznik? to klidne muzete ale i tak se domnivam ze je predevsim na VAS osobne jak hrajete, a jestli hry poradate tak jaka pravidla si urcite. Osobne nic proti takovemu limitu nemam, jedine dobre, i my limitujem. Dost mozna jsem tomu jen spravne neporozumel, takze me to klidne vysvetli polopate.

Tato debata zde na tomto foru o vyznamu Military nema podle me nejak moc smysl jen z toho duvodu jake zastoupeni ruznych zajmu tu je. Nejhorsi potom je ze se tu stale snazi definovat co je a co neni normalni bez tolerance tech druhych. Tezko reagovat na Trackeruv prispevek, ted pardon, vytrhnu z kontextu:

"Představ si že zažiju adrenalin úplně stejný jako na cvičení na vojně. To si mám vzít krosnu? a deset kuliček a být co nejdéle v mrazu a nedát si teplou klobásu jen abych dostal od Vás uznání..? Že jsem Mili."

Ano, totalne jsi to nepochopil, jsou tu i taci, co to pro adrenalin VUBEC NEDELAJI, coz te asi ani ve snu nenapadlo. Prave ten fakt, ze tu neni nikdo kdo by ti nejake uznani mel davat (a hlavne chtel). Domnivam se, ze ti hraci, kteri to vidi do snehu, by si meli zalozit sve vlastni vlakno, a tam diskutovat o podobnych vecech, naopak, lide co to vidi napriklad jako tracer, zase sve, s klobaskama a baracudou (ktera je ti v PB bez pohybu leda nahovno Smile a do takovych for by nemeli zasahovat jini se svymi flame prispevky, protoze se nikam nedoberete. Osobne se take zivim sam a nema to stim vubec co delat, casu mam taky malo ale osobne delam jen dve veci ve svem volnu a ty se snazim delat poradne. Stejne jako podnikatele s malo casem nedavaji skupinky lidi s baglama ve snehu, ti opacne zamereni nedavaji IN podnikatele, co delaji tisic veci najednou napriklad se potapi (velice moderni cinost), hraji skvos (jiz pomalu nuda ne), golf (jeje, to je in) jen proto aby byli maxi-in a ani jedno z toho nedelaji poradne. Kazdopadne sem jeste nevidel, ze by nekdo podobny lezl na jejich diskuze a rikal jim jak to maji delat, coz ze strany nesneznych militaristu slysim stale. At si kazdy dela treba milion cinosti, adrenalinovych ci nikoli, ale az proboha nepoucuje co je a co neni spravne. To co Spider povazuje za military tu napsal, nema smysl mu rikat, ze to ze mas malo casu a potrebujes turistickou stezku je Military stejneho slova.

Spidere, muzes vysvetlovat 1050 lidem kteri jsou tu registrovani, nebo kolik jich je, jaka pravidla ma MP a jak ho hrat. Kazdy si muze hrat podle sveho stylu, a budes muset udelat asi MPB komisi, zaregistrovat si ochranou znamku a pak si najmout pravnickou krysu Jaroslava aby te zastupoval v soudnich sporech s Fluffyema a spol. (: Neco podobneho tu uz preci je, napriklad separovana komunika BarBar a PPR a podobne. Ti si hraji podle svych pravidel, a zadne kompromisy u nich neexistuji.
My vyhledavame strety pouze s temi kluby, kteri hraji podobny styl a ostatni, at si delaj co chtej, nejen ze nam nemaji co nabidnout, leda historky s misema v iraku, koho to zajima neci kamosi v iraku, uplne o nicem, ale kazdopadne jejich styl hrani je predevsim jejich vec. Problem nastava prave tehdy, kdy se ti zapalenejsi setkaji s temi jinak zamerenymi a vetsi pruser je, kdyz hru porada ta prvni skupina.

Jako reseni vidim napriklad to co udelali SZ-A kteri svou hru v Milovicich jasne a zretelne oznacili pro koho je urcena. Stejne tak, jako my nebudeme narusovat jejich styl hry nazyvany jakkoli a ani k nemu nevedene zadne diskuze protoze respektuji to, ze tu jsou a ze hraji jinak ovsem to same ocekavam opacne a to je prave ten kamen urazu o ktery tu jde. Jista skupina neni pripravena na styl druhe, a pak ta ci ona osocuje tu druhou ze nehraji dle pravidel nebo ze jsou to vypatlany dementi.
_________________

Slep
Советский Солдат
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
EDA



Založen: 11. 01. 2007
Příspěvky: 69

PříspěvekZaslal: st září 19, 2007 7:37 am    Předmět: Odpovědět s citátem

to je pravda a proto bych poprosil vsechny nachodaky aby se uz k tomuto tematu zbytecne nevyjadrovali protoze nekomu to opravdu muze prijit jako ze mu neco vnucujem ackoliv zamer byl zcela jiny.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
papez



Založen: 13. 08. 2006
Příspěvky: 572
Bydliště: PPARENA

PříspěvekZaslal: st září 19, 2007 9:30 am    Předmět: Odpovědět s citátem

K doplneni Slepa:
My (TT) normalne hrajem s max. zasobnikama na 50 a ted pomalu prechazime na realne nabijeni ze spoda na 18.

Ale zase se ucastnime pravidelne akce mistrovstvi CR v dobivani objektu, ktera ma uz snad i 7 letou tradici a tam proste limit neni a vsichni se podle toho zaridi a tak i my bereme zasobniky na 200 a prendavame si elektricke spouste....ale porad je to military, zalezi vzdy na tom jaka pravidla urci organizator.
_________________
Twisted EvilVítěz EP5 - Mistrovství Evropy ve sportovním paintballu 2009 a 2010 Twisted Evil

www.pparena.cz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky
tracker



Založen: 29. 06. 2007
Příspěvky: 1660
Bydliště: UL

PříspěvekZaslal: st září 19, 2007 9:42 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Pro Slepa :

Jsem Tracker a má to i svůj důvod proč se tak nazívám.
A další věc : nikomu nic nenutím, spíš naopak snažím se Vám nastínit že existuje i něco jiného co může být MPB. Nikdo nemá patent na to aby určoval. ( a ani dokonce ten kdo jako první začal značkovat dobytek tím to převratným vinálezem )
Já chci jen poukázat na to že je i jíný pohled na danou věc - proč se tomu dnes říká Military. A s tou barakudou - sám jí ani nemám , ale vidím s ní hrát ostatní a jde to. a jde jim to docela dobře - když to používají k tomu aby se zamaskovali a druhý tým dobívá jejich pozice. Takže jim to nechme..
Pro Náchoďáky :

nelámejte nad tím hůl... Wink Sám jsem probral na našem hřišti Vaše pravidla s tím že pokud můžeme tak je pro určité scénáře použijeme.
Docela bych rád našel střední cestu k tomu aby obě komunity těchto dvou způsobů hry vytvořili pravidla a né jenom ta jedna strana.

Na našem hřišti ( mimochodem není tam žádná překážka z pneumatik, ze stlučených dveří, z použitých kočárků, a panelů z CHánova apod. , ale jen z materiálů kolem - kmeny ze spadaných stromů, pytle naplněných zeminou a pískem, občas si pomůžeme prknama které namoříme do lesní barvy, protože naše hřiště je v lese. Snažíme se o co nejreálnější prostředí a pokud se nám povede odkoupit pozemek můžeme se těšit na tunely a zákopy.) se objevují stále častěji nový hráči kteří preferují MPB způsobem 200 kuliček ve zbrani a 400 na zádech ( ba i víc ). Buď je to jen u nás na severu čech ,ale proto si také myslím že těchto hráčů je stále víc a přicházejí to hrát ( a tím si to oblíbí ) z těchto důvodů způsobu boje.

Pak doufrám že tito noví příchozí nebudou číst některé přízpěvky ŠEDÝCH VLKŮ ( to neplatí pro všechny, ale jen pro ty co neuznávají nico jiného než si oni sami myslí ). MPB má v ČR. hodně dobře našlápnuto a aspoň u nás v kraji je zapsáno v povědomí jako skvělá věc, kterou nachází stále větší počet příznivců. Stejně jak hrajeme rozdílným způsobem hry tak máme podobné vlastnosti a to je Paintball + vojenství a vše kolem.Dokonce hrají a patří k nám vojáci z povolání co byli v minulosti na misi a nebo od nás dočasně odešli z důvodu mise.

Nemusíte mě označit za nepochopeného a nebo za něco jiného jen kvůli tomu že to hraju jinak. Toto vlákno snad nebylo vytvořeno pro to aby se tu pár jedinců plácalo po zádech a jednostraně se tu určili pravidla způsobu hry. Takže nejsem ten špatný že se ozvu. Už prvním přízpěvkem jsem čekal negativní odpovědi, protože je tu velký zastopení " druhé " strany. Ale poukázat na to že je i jiný způsob MPB je mou prioritou číslo 1 a né odsouzení Náchodských kráčů a jím podobných.
Jsem si jistý že to má své kouzlo, ale nemohu si pomoct nereagovat na některé přízpěvky jednostraných povýšených bojovníků.
Snad je tu nějaká demokracie tak buďte rádi že se tu ozvu a můžu poukázat na nico jiného - a mám tu potřebu se zastat té "druhé " komunity. ( rozhodně v našich řadách nemáme tak zásadní hráče protinázoru a tím se stává Vaší škodnou zvěří pro Váš způsob hry a pravidel ). a jestli nechcete číst přízpěvky, nebo se Vám nelíbí jak to může myslet ten druhý tak nechápu proč to to vlákno je - když se může jen pár Vyvolenych jediců sejít a sepsat pravidla podle sebe.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
Jaroslav
Pohanský Pes


Založen: 13. 05. 2005
Příspěvky: 2004
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: st září 19, 2007 9:48 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Papezi, covece, proc to zase kazis Wink , kdyz uz se skoro domluvili na tom, ze se nemuzou na nicem domluvit (teda krome spisovatele trackera), ty zas prijdes s takovym primerem, a zrovna pri tom dobyvani budovy, plne pneumatik (jaky rozdil mezi nafukovackou a pneuskou ???) v kratkem casovem limitu (jaky rozdil mezi speedbalem a timhle) a s neomezenou munici (zase jaky rozdil) na omezenem prostoru (zase jaky rozdil ???) a ty to uzavres tim , ze se urcite (bez jakekoliv argumentace) jedna take o military Laughing Laughing Laughing
Ne vazne, prestanme do diskuse zatahovat nejake hlouposti, at si zatim militari paintballem nazyva kdo chce co chce, pokud tu existuji kluby, co chteji treba sjednotit nejaky standard pravidel a zavazi se ze sve akce v tomto standardu budou konat (vidite li nekdo takovy zavazek jako smysluplny) at se zde prihlasi a diskutuji o pravidlech ktere budou soucasti toho standardu, jinak si myslim, ze je lepsi diskusi pomalu ukoncit.
_________________
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky
Mihal
Pohanský Pes


Založen: 15. 06. 2006
Příspěvky: 472
Bydliště: Malé Rusko Čejovsko

PříspěvekZaslal: st září 19, 2007 9:57 am    Předmět: Odpovědět s citátem

A co to udělat jednoduše, ať se v tom každý vyzná.
Každý styl svůj název.

Speeeeeed- tak to je jasný
Woodball- V maskáčích, ale bandaskou a více munice (cca 200+ Wink )
Military Paintball - V maskáčích s omezenou municí, taktika atd....
Military Real (nebo chcete-li Combat) - Maximální přiblížení reálu...

A hned jsou tu 4 kategorie a zaškatulkování je jasné. Když už se vytváří pravidla, tak proč ne kategorie (styly) PB.
_________________
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky
tracker



Založen: 29. 06. 2007
Příspěvky: 1660
Bydliště: UL

PříspěvekZaslal: st září 19, 2007 10:00 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Po tom co zde čtu : jsem dospěl k názoru nezařazovat se tak moc do tohoto stylu hry - a radši se budu nazívat jen PB už jenom z důvodu zastoupní "zvláštních" jedinců ( né všichni ) k nim nemám potřebu patřit, a pokud uvídím někoho smýšlet že hraje MPB tak mu vysvětlím že to tak nejspíš není protože má moc kuliček a pod. A abych neprovokoval mám v profilu : Preferovaný herní styl ---- Lesní bojová hra. Wink

entr.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
tracker



Založen: 29. 06. 2007
Příspěvky: 1660
Bydliště: UL

PříspěvekZaslal: st září 19, 2007 10:02 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Mihal napsal:
A co to udělat jednoduše, ať se v tom každý vyzná.
Každý styl svůj název.

Speeeeeed- tak to je jasný
Woodball- V maskáčích, ale bandaskou a více munice (cca 200+ Wink )
Military Paintball - V maskáčích s omezenou municí, taktika atd....
Military Real (nebo chcete-li Combat) - Maximální přiblížení reálu...

A hned jsou tu 4 kategorie a zaškatulkování je jasné. Když už se vytváří pravidla, tak proč ne kategorie (styly) PB.



Toje přízpěvek co má hlavu a patu!!!!! Wink Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra www.military-paintball.cz -> Paintball - Různé, off-topic Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4 ... 10, 11, 12  Další
Strana 3 z 12

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Design by SkaidonDesigns | Distributed by Olate