Diskusní fórum  www.military-paintball.cz
Vítejte na sdruženém fóru paintballových klubů a přátel značkovacích zbraní, hrajících military paintball
v lesích, domech, hřištích a všude kde se sejde dobrá parta lidí, kteří si rádi zahrají
 
 FAQ   Hledat   Seznam uživatelů   Uživatelské skupiny   Registrace 
 Nastavení   Přihlásit, pro kontrolu soukromých zpráv   Přihlášení 

300 fps
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Další
 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra www.military-paintball.cz -> Paintball - Různé, off-topic
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
admix



Založen: 28. 03. 2007
Příspěvky: 32

PříspěvekZaslal: st leden 07, 2009 9:34 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Gordon napsal:
Samozřejmě ,existují vzduchovky a plynovky u kterých je tato hranice posunuta do té míry,že dopadová energie činí přes 70Kj.

lol
800gr strela .50BMG ma dopadovou energii cca 20kJ a proti ty tvoji vzduchovce je to skutecne orezavatko Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
vlcek



Založen: 12. 08. 2007
Příspěvky: 135

PříspěvekZaslal: út srpen 11, 2009 7:52 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Jsem pro ur 300 za
1. bezpečnost maska vydrží víc, ale vzduchové lahve 200 bar vydrží taky víc, ale nikdo ji neplní na 300 bar.
2. je to nehoráznej rozdíl hrát s ur 300 nebo 400 myslím tím dostřel MPCC je toho krásným příkladem, náš tým byl za modré na bodě A (les z modré strany na levo) my ur 300 druhá strana netuším, ale osobně já i ostatní z našeho týmu jsme neměli šanci na nikoho z protivníků dostřelit a kolem nás a do nás to lítalo jako z 5 metrů opravdu jsem byl z ur otráven jinak hra super. Vy co podporujete neomezenou ur mi připadá, že na hře kde bude ur max 300 tím pádem budou všichni +/- srovnáni si nezahrajete (jednoho takového znám, v polovině hraní po přinucení jít na 300 už nehrál, nemohl nikoho trefit. Ono se lépe střílí když 10 m před vámi koule padají, než když jste ohroženi. Náš tým hraje s ur 300 a zahrajeme si perfektně a bolestivých ran je taky dost, takže žádnýho ramba u nás nepotkáte.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
Jaroslav
Pohanský Pes


Založen: 13. 05. 2005
Příspěvky: 2004
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: út srpen 11, 2009 9:03 am    Předmět: Odpovědět s citátem

pro vlcka
1) strilime po sobe s tou vyssi ustovkou navzajem uz vice jak 5 let a nikdy se jejim vlivem nikomu nic nestalo (a to se nijak neomezujeme ani nesetrime) proste tohle je velika LEŽ, ne ustovka nad 300 nenici ani vybaveni, ani masku, jen vnitrni mechanismus zbrane dostava vic zabrat
2) ano je to rozdil, jen nechapu proc ve valkach vsichni nebojuji se stejnou zbrani a stejnou munici, vzdyt ti chudaci amici musej pouzivat M16 a 5.56 a ti rusaci Kalachy s 7.62 munici, a je v tom takovy rozdil v balistice, priraznosti, udrzbe, ostatne i dostrelu.... a co vic, co na to ma rikat ten chudak patrac z namorni pechoty co ma bojovou brokovnici s dostrelem 50m ??? ... je to proste odveky spor a jeste tu nikdo nikdy neprisel se skutecnym argumentem proc NE, tohle totiz nejsou argumenty

tohle vsechno neznamena ze nemuzes strilet s 300 a jezdit na akce kde je ustovka omezena, ale prosim te neber nam nelimitovanou ustovku a hlavne prosim zapomen na to, ze kdybychom ji meli limitovanou tak nas vsechny snadno postrilis Laughing protoze si uvedom, ze mi bojujeme mezi sebou, takze ji maji vsichni nelimitovanou, je to pak stejne jako kdyz vy ji mate vsichni stejne limitovanou.... musime se taky hejbat a ne spolehat na vetsi dostrel, protoze ho maj vsichni

chapu ze mas ted osobni roztrpceni z akce, kde ses setkal s vetsi ustovkou a nemohl si pro charakter bojiste s tim nic udelat ale v takovem pripade musis holt najit nejake jine reseni Wink ja s pumpou to taky nemam snadne a nestezuju si Laughing
_________________
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky
vlachla



Založen: 17. 09. 2008
Příspěvky: 296
Bydliště: Ústí nad Labem

PříspěvekZaslal: út srpen 11, 2009 10:17 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Nějak nepobírám proč se to vůbec řeší. Když jsou borci co po sobě chtějí valit 400fps ať si mezi sebou třeba střílej ložiskama ale na akce kde jsou další lidi krom nich by měli být dodržovaný všeobecný pravidla tzn. +/- 300fps, každej není masochysta. Nejde o buzeraci ale přeci jen výrobci masek udávají 300fps a pak když někdo přijde o oko nemusí dostat od pojišťovny nic a odsere to jen a jen pb. ( Samozřejmě že vydrží víc ale to je kvůli náhodám )
Nedávno jsem dostal přes pracky cca z 30cm dávku z automatu (X7)... nateklej kloub jak sviňa, krev, urvanej nehet, podrbaný prsty.. zkrátka nic příjemnýho. Jelikož jsem dostal už několikrát a nikdy to neudělalo takovou paseku tak myslím že ten borec tam měl o dost víc. To bych mu pak narval automat do prdele a vystřílel zásobník. A myslím že na tý hře bylo dost lidí s větší ur protože takovejch krvavejch modřin co tam bylo jsem najednou ještě neviděl.
Prostě buďte trochu ohleduplní na ostatní, přeci to neděláme proto abychom se masili do krve Wink
_________________
Alligators
----------------
Kdo nechce, hledá důvody
Kdo chce, hledá způsoby
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Jaroslav
Pohanský Pes


Založen: 13. 05. 2005
Příspěvky: 2004
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: út srpen 11, 2009 11:02 am    Předmět: Odpovědět s citátem

vlachla napsal:
To bych mu pak narval automat do prdele a vystřílel zásobník.


je to jednoduchy jako facka, jestli to byla akce bez omezene ustovky pak muzes jedine... mlcet a jestl ise ti to nelibi tak na takovou akci nejezdit

pokud to byla akce s omezenou ustovkou a ten clovek to mel pretazeny, pak je dobre si ho odchytnout a z akce vyhodit, nema tam co delat

tohle preci neni o ohleduplnosti tohle je o RESPEKTU k tomu, ze kazdy z nas si to chce delat jinak, ty respektuj nas (takze nejezdi s timhle pristupem na akce bez omezene UR a my musime respektovat tebe, tedy nejezdit na akce s omezenou ur nebo na ne jet jen kdyz ji stahneme)
_________________
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky
vlcek



Založen: 12. 08. 2007
Příspěvky: 135

PříspěvekZaslal: út srpen 11, 2009 11:07 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Dekuji jaroslavovi, že chápe mé lehké rotrpčení díky ur.
jinak k bodu
1. výrobci masky uvádějí že nad 300 se hrát nemá http://www.paintball-vysocina.cz/navod.pdf

2. proč si všichni pletete paintball s válkou, do války se šlo z úplně jiných důvodů než já chodím na paintball, chodím se pobavit a odreágovat a né se tam nechat zmasakrovat.

Ve všem souhlasím s vlachla taky jsem totálně čuměl na ty zkrvavený zranění, opravdu jsem něco takového dlouho neviděl. Ostatně to co mám já na zádech a na ruce z takové dálky ani nekomentuju.

Na začátku máte odkaz na návod na masku jako důvod proč hrát na +/- 300 rád bych věděl nějaký rozumný důvod proč hrát s ur 450. Jinak dotaz na organizátory jakých koli mp her, kdo může za to, když někdo prosřelí sklo a někoho zraní ? On, kterej tam měl 450, nebo já, protože tam jsem "na vlastní riziko" ? Nebo to potom odnese organizátor, protože se odpovědnosti nedokáže zříct i přes podpis před začátkam hry ?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
vlcek



Založen: 12. 08. 2007
Příspěvky: 135

PříspěvekZaslal: út srpen 11, 2009 11:12 am    Předmět: Odpovědět s citátem

je to jednoduchy jako facka, jestli to byla akce bez omezene ustovky pak muzes jedine... mlcet a jestl ise ti to nelibi tak na takovou akci nejezdit

Ale to máš jasnou pravdu, že to je na pořadatelích, ale jak krásné by bylo hrát s ur, kterou udávají výrobci masek.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
vlachla



Založen: 17. 09. 2008
Příspěvky: 296
Bydliště: Ústí nad Labem

PříspěvekZaslal: út srpen 11, 2009 11:29 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Tohle nebyla nějak vedená akce, prostě se slezla banda bláznů a šli si zastřílet. Neříkalo se to a to se smí a nesmí, prostě hurá akce.
Jde mi spíš o to že by se nemělo říkat "musíš mít max 300fps" ale spíš "můžeš mít víc než 300fps"
Jelikož výrobci garantují 300fps, mělo by to být na všech akcích úplně standartní nastavení u v šech hráčů pakliže se přímo neřekne že se může hrát s vyšší UR. Tak asi tak, toť můj názor.

Přece nejsem stupidní amíci kteří chápou zákony a pravidla tak, že to co není zakázaný je povolený. To bych mohl chodit hrát s kulovnicí a až ti ustřelím nohu tak se bránit tím že nebylo řečeno že se to nesmí!
_________________
Alligators
----------------
Kdo nechce, hledá důvody
Kdo chce, hledá způsoby
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Jaroslav
Pohanský Pes


Založen: 13. 05. 2005
Příspěvky: 2004
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: út srpen 11, 2009 11:35 am    Předmět: Odpovědět s citátem

vlcek napsal:
1. výrobci masky uvádějí že nad 300 se hrát nemá.....

Na začátku máte odkaz na návod na masku jako důvod proč hrát na +/- 300 rád bych věděl nějaký rozumný důvod proč hrát s ur 450

...... Jinak dotaz na organizátory jakých koli mp her, kdo může za to, když někdo prosřelí sklo a někoho zraní ? On, kterej tam měl 450, nebo já, protože tam jsem "na vlastní riziko" ? Nebo to potom odnese organizátor, protože se odpovědnosti nedokáže zříct i přes podpis před začátkam hry ?


1) vyrobce uvadi, ze mas sklo vymenit kdyz do nej dostanes zasah ze 3 metru, ze ho mas vymenit kdyz je rok v masce ... kdo z vas to dela ??? ja mam kluci masku 4 ROKY, hraju s lidma s ustovkou vetsi nez 400 dostal sem nespocet zasahu do skla ze 3 ci 2 i 1 metru a SKLO SEM NEMUSEL VYMENIT ANI JEDNOU !!! prestante blbnout s timhle argumentem, pro vyrobce je to jednodusi to tam napsat

2) predne ur 450 nema skoro nikdo, vetsinou se pohybuje tak kolem 350 az 380 fps... a duvod je jednoduchej, proste to zvysuje dostrel, tedy parametr boje, ktery paintball strasne moc limituje... je preci zjevne, ze pokud zaciname EFEKTIVNE bojovat na vetsi vzdalenosti, pak ten boj dostava lepsi parametry, to same plati o zvyseni rovineho letu... podle mne je to jediny argumenta a je to duvod proc neomezenou UR propaguji, nekdo muze mit jeste jine argumenty

3) dost hypoteticka otazka, nevim jestli si uz nekdy videl vystreleny sklo z PB masky... jinak upozorneni pro vsechny, prakticky vsechny MP akce, ktere se v tehle republice konaj jsou nelegalni !!! (vyjimku tvori soukrome oplocene arealy) organizatori je neorganizuji oficialne, jsme jen skupinky lidi co se znaji a jdou si spolu zastrilet, takhle to mezi nami vzdycky bylo... kazdy sme odpovedny za svou bezpecnost !!! to bylo vzdycky pravidlo teto komunity... nechces mit omlacene prsty, vem si rikavice... nechces mit modrinu, vem si hubertus.... nechces mit rozstrelenej nos, vem si celomasku.... nechces mit vystreleny oko, vem si masku..... nechces strilet s nekym kdo ma nad 300, nejezdi na jeho akce
_________________
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky
vlachla



Založen: 17. 09. 2008
Příspěvky: 296
Bydliště: Ústí nad Labem

PříspěvekZaslal: út srpen 11, 2009 11:45 am    Předmět: Odpovědět s citátem

To je přesně ono, každej je odpovědnej sám za sebe.
Půjdeš na akci se standartní maskou, někdo s přepálenou úsťovkou ti vystřelí oko. Můžeš si za to sám???!
Trochu přehnaný ne? Proto tvrdím že by měla úsťovka bejt standartně 300. Když se řekne může být víc už to bereš na sebe že se ti něco může stát.
Nikomu neberu hry s větší UR ale myslím si že je to přesně obráceně než by mělo být. Na akcích (jak píšeš "ilegálních") to nikdo nekontroluje a proto se může najít blb co bude střílet třeba ložiska s UR 450, protože to není zakázaný. Prostě blbost. Přeci nejde o legálnost nebo nelegálnost ale o naše zdraví.

Jarine, myslím že argument s maskama je rozhodně věcnější než že je limitován paint dostřelem, proto to ohulíme co to jde. Stačí nebejt línej přizvednout kvér a taky to lítá daleko Wink
Mimochodem, ve větším dostřelu nevidím plus ale spíš mínus. Už to vidím, když to bude lítat 100 metrů jak jsou hráči zakempení na krajích lesíka a střílí po sobě přes louku. Ten menší dostřel si myslím dodává paintu takovou dynamiku boje z blízka.
_________________
Alligators
----------------
Kdo nechce, hledá důvody
Kdo chce, hledá způsoby


Naposledy upravil vlachla dne út srpen 11, 2009 11:50 am, celkově upraveno 1 krát
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hellboy



Založen: 16. 09. 2006
Příspěvky: 1904
Bydliště: Reichenau Farbenkugel Manschaft

PříspěvekZaslal: út srpen 11, 2009 11:49 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Ja jsem rozstrelenou masku videl a ne jednu. Ta nejrozstrelenejsi byla deset let stara a sklo sice prasklo, ale dovnitr se nic nedostalo ani po tom, co jsme do ni vysolili tak 400 kulicek z par metru. Obcas sklo praskne i pri normalni hre po normalnim zasahu, je ale dost pravdepodobne, ze ho predtim majitel nejak blbe ohnul v batohu a tim ho sam poskodil. Nicmene nikdy jsem nevidel, ze by kulicka prasklym sklem proletla dovnitr a to znam par lidi, kteri s naprasklym sklem hrali a to dlouho. Jednou jsem slysel, ze nekomu kule vzniklou dirou strikla dovnitr, ale jenom jsem to slysel, netusim co to bylo za masku a rekl bych, ze to byla spis kombinace mizerna, stara a uz napraskal maska. Pokud ma nekdo novou masku, dost pochybuji, ze je mozne aby se to stalo.

Navic s tou ustovkou nad 380 to je taky trochu jinak. Vetsina lidi, co tvrdi ze maji 380 kdyz jde na chrono, tak nakonec tam ma neco mezi 330 az 360 a to spis min. A to vcetne pohanu, kterych jsem letos na chronu videl docela dost a nevsim jsem si, ze by tam nekdo mel nejake hruzo hodnoty Smile

A pokud bych se neceho pri vysoke UR bal, tak to neni sklo masky, ale zasah na ucho, nebo do kouli. I pri UR 300 muzete pri sikovne umistenem zasahu na nechranene ucho trvale poskodit sluch a s kulema vam snad ani nemusim povidat Smile
_________________
Zbraně nezabíjejí, to Chuck Norris.
www.danielvavra.com
BT TM-15 | Solenoid V2 | TM Ripclip | Flasc Barrel | NCStar 40mm red dot + laser || Custom MR1 | Ripclip | Apex
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
vlachla



Založen: 17. 09. 2008
Příspěvky: 296
Bydliště: Ústí nad Labem

PříspěvekZaslal: út srpen 11, 2009 12:02 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Zkrátka všecho má svoje pravidla. Proč mají všechny typy paintu danou UR kromě MP kde si myslím že jsou pravidla ještě ostřejší (rozkazy, velení atp)?
Prostě by mělo být stanoveno UR kolem 300 pokud se neurčí jinak.

Jak bylo psáno, pokud jdeš na hru s nestanovenou UR a já tě nahulím ze dvou metrů kuličkou s UR 500 (přeháním) na kuličky a budeš zpívat sopránem tak je to tvůj problém? NEBLÁZNĚTE!
_________________
Alligators
----------------
Kdo nechce, hledá důvody
Kdo chce, hledá způsoby
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
vlcek



Založen: 12. 08. 2007
Příspěvky: 135

PříspěvekZaslal: út srpen 11, 2009 12:29 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

[quote="Hellboy"] Jednou jsem slysel, ze nekomu kule vzniklou dirou strikla dovnitr, ale jenom jsem to slysel, netusim co to bylo za masku a rekl bych, ze to byla spis kombinace mizerna, stara a uz napraskal maska. Pokud ma nekdo novou masku, dost pochybuji, ze je mozne aby se to stalo.

Tak to se mi stalo osobně a už dvakrát. Maska i sklo takřka nové, prolétlo to mezi sklem a maskou, poprvé jsem netušil naprosto co se stalo a mohu být rád, že se mi do oka nedostala střepina z koule.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
Zidas35



Založen: 04. 06. 2009
Příspěvky: 400
Bydliště: Praha - Mariánské Lázně

PříspěvekZaslal: út srpen 11, 2009 12:32 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Podle mého názoru pravidla jsou na pořadatelích, popřípadě skupinách - MP nevyjímaje. Pokud se komunita lidí vyžívající se v MP rozhodne, že bude hrát bez omezené úsťovky, je to jejich rozhodnutí. Pokud organizátor akce rozhodne, že během jeho akce nemusí být omezená úsťovka, je to jeho rozhodnutí. Každý hráč má pak volbu jestli se zúčastní, nebo ne. Jsme proti neomezené úsťovce, nepojedu - nevadí mi neomezená úsťovka - pojedu. To samé se týká dalších hardcore záležitostí, jako je třeba slzák apod. Tak proč furt diskutovat o něčem a současně o ničem. Proč stále vymýšlet nějaký nesmyslný globál a pak se o něm donekonečna dohadovat, každá akce má přeci svoje vlastní pravidla, která by měla být dodržena.
P.S. Já třeba úsťovku omezuji.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
vlachla



Založen: 17. 09. 2008
Příspěvky: 296
Bydliště: Ústí nad Labem

PříspěvekZaslal: út srpen 11, 2009 12:42 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

V podstatě s tím souhlasím. Každej ať si hraje jak chce. Ale ať je standardem úsťovka 300 a pak když se řekne že není omezení tak si každej může natočit kolik chce. Podle mě naopak je to blbost. Pak přijedeš na akci kde se to neřeší, kde není pořadatel a někdo ti přerazí prsty nebo něco podobného a nic si na něm nevezmeš protože nikdo neřekl že se nesmí víc. To je postavený na hlavu!!! Prostě OMEZENÍ s jeho případným zrušením a né BEZ OMEZENÍ stím že o tom někdo neví a něco se mu stane.
_________________
Alligators
----------------
Kdo nechce, hledá důvody
Kdo chce, hledá způsoby
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kanec



Založen: 30. 06. 2006
Příspěvky: 267
Bydliště: Rumburg

PříspěvekZaslal: út srpen 11, 2009 1:44 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

vlcek napsal:

Ale to máš jasnou pravdu, že to je na pořadatelích, ale jak krásné by bylo hrát s ur, kterou udávají výrobci masek.

říká ti něco bezpečnosní norma Podle ČSN EN někde mezi tím kvantem stojí minimalní bezpečnostní hodnota podimenzování pro jednotlivé stavby a zařízení a ochrané pomucky (jako třeba mosty,výtahy jeřaby, atd.) tak třeba pro výtah je povinost mít poddimenzovaní 10x než je uvedená maxsimalní nostnost (tj. pokud má výtah nostnost 320Kg teoreticky by měl unést 3200kg) u ochraních pomucek chranicí proti narazu cizich předmětů je to 2x což je nějakých 600fps takže o tom to opravdu není

Nehledě na to že z vlasní osobní skušenosti,hraní si s kverem jsme byl svědkem ,že člověk dostal usťovku na 420 víc ani prd a už mu to trahlo každou druhou kouli nehledě na to ,že vlastnosti střelby byly naprosto příšerné takže se tu bavýme o hodnotách lehce nad 300

pokud je pořadatelem nehlídaná usťová rychlost je to boj každý ho znás pokud chceme střílet max do 300 nepojedem na sever proti jihu ale do nějaké komerce. pokud mě někdo nakouří teoretickou hodnotou 450fps do ksichtu a vyrazímy zuby je to nehoda se kterou mají na akcích tohoto typu počítat.


Naposledy upravil kanec dne út srpen 11, 2009 2:02 pm, celkově upraveno 1 krát
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
vlcek



Založen: 12. 08. 2007
Příspěvky: 135

PříspěvekZaslal: út srpen 11, 2009 1:52 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

kanec napsal:
vlcek napsal:

Ale to máš jasnou pravdu, že to je na pořadatelích, ale jak krásné by bylo hrát s ur, kterou udávají výrobci masek.

říká ti něco bezpečnosní norma Podle ČSN EN někde mezi tím kvantem stojí minimalní bezpečnostní hodnota podimenzování pro jednotlivé stavby a zařízení a ochrané pomucky (jako třeba mosty,výtahy jeřaby, atd.) tak třeba pro výtah je povinost mít poddimenzovaní 10x než je uvedená maxsimalní nostnost (tj. pokud má výtah nostnost 320Kg teoreticky by měl unést 3200kg) u ochraních pomucek chranicí proti narazu cizich předmětů je to 2x což je nějakých 600fps takže o tom to opravdu není


Ale jistě a jak je to u vzduchové lahve 200 bar o kolik je dimenzována !?
ipřes to si ji nikdo nefouká na 300 bar PROČ ?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
Voves



Založen: 26. 04. 2007
Příspěvky: 646
Bydliště: Dobrá Voda u Březnice; Příbram

PříspěvekZaslal: út srpen 11, 2009 2:04 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

2 Vlachla: Hmm. Takže jak to bylo, akorad se to bude jinak jmenovat. Do popisu akce se nebude psát: ÚR neomezena, ale: Můžete si povolit Smile Zase hádání o ničem. Jen aby se bylo o čem handrkovat. Možná by bylo třeba napsat rallye krosařům, ať neblbnou, jezdit takhle rychle, dyť by si mohli přeci ublížit, dyť se má přeci devadesát!
_________________
S.P.A.S. - Peace through superior firepower!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky
kanec



Založen: 30. 06. 2006
Příspěvky: 267
Bydliště: Rumburg

PříspěvekZaslal: út srpen 11, 2009 2:04 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

protože u nízkotlaku je normovaná pojistka proti přetlakovaní a u vysokotlaku je to zakonem zakázaný

jinak jestli chceš bezpečnostní normy pro vysokotalké nádoby tak je to norma ČSN 69 0010-1-1 až ČSN 680010-9-1 mužeš jí koupit na českém norlmalizačním ustavu každá za necelých 400Kč Smile


Naposledy upravil kanec dne út srpen 11, 2009 2:24 pm, celkově upraveno 3 krát
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zidas35



Založen: 04. 06. 2009
Příspěvky: 400
Bydliště: Praha - Mariánské Lázně

PříspěvekZaslal: út srpen 11, 2009 2:12 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

A co takhle kuličky nestřílet, ale házet. A kvéry nosit jen pro parádu. To by určitě nikdo nepřišel k úhoně. Je to absurdní, ale sorry stejně absurdní mi přijde toto neustálé dohadování se o ničem. Paint nejsou kuličky. Občas to i bolí. A s tím by každý do toho měl jít. A kdo má strach, nesmí do lesa. Jestli to napsat tak, nebo tak je jen slovíčkaření. Pravidla jsou pravidla a ty určuje pořadatel. Volba (jdu do toho - nejdu do toho) je pak na každém hráči. Vím už jsem to jednou psal.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
vlcek



Založen: 12. 08. 2007
Příspěvky: 135

PříspěvekZaslal: út srpen 11, 2009 3:06 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

pro kanec: normy nepotřebuju, mám plecenej přístu na normy v netu.
Zákony a normy dodržovat ? ale návod na obsluhu od výrobce nééé podivné to jednání.

házet kuličky ?
tak rovnou můžeme hrát vzduchovkama.

V jedné věci máte pravdu řešit to nemá cenu, možná až se něco stane což doufám nikdy nebude.

Už to neřeším, teď už jenom se rozhodnu, jestli přestanu jezdit na hry s neomezenou ur, nebo si udělám další bouchačku s 500.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
Hellboy



Založen: 16. 09. 2006
Příspěvky: 1904
Bydliště: Reichenau Farbenkugel Manschaft

PříspěvekZaslal: út srpen 11, 2009 3:46 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Uz jsem to tu psal nekolikrat a napisu to jeste jednou. Povolena kineticka energie strely zbrane kategorie D je 16J. Zakon o zadne UR nic nerika. Takove energie dosahnes S NEJTEZSI kulickou na trhu pri UR 330fps. S beznym torobalem/pbs titanium az tak pri 350 protoze jsou mensi a lehci. Paintballove zbrane maji navic z tohoto nejakou divnou vyjimku a ten zakon je podle me dost nejasne napsany.

UR v prubehu letu kule klesa. Kdyz bereme dolet kule pri 350ti fps treba 60m, tak energie zasahu na tuto vzdalenost bude stejna, jako pri zasahu 300fps na rekneme 40m. Zasazen UR vyssi nez 300 tak muzes byt i ze zbrane co ma na hlavni 350 dejme tomu jenom pod vzdalenost 5-10m a i tam to uz bude treba jen 330. Kdo ma radar, muze to zkusit v praxi. Zmerte si UR u hlavne a zkuste ji zmerit po peti metrech a uvidite jak klesne.

A UR neni na HC MP akcich vyssi nikoli z duvodu masochismu, ale z duvodu vetsiho dostrelu. Vzhledem k tomu, ze PP a dalsi teamy hraje predevsim v lesich a na velke vzdalenosti a jeste k tomu jen s brylemi, je dost nepravdepodobne, ze te nekdo z nich trefi z metru do zubu.
_________________
Zbraně nezabíjejí, to Chuck Norris.
www.danielvavra.com
BT TM-15 | Solenoid V2 | TM Ripclip | Flasc Barrel | NCStar 40mm red dot + laser || Custom MR1 | Ripclip | Apex
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
Jaroslav
Pohanský Pes


Založen: 13. 05. 2005
Příspěvky: 2004
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: út srpen 11, 2009 3:53 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Hellboy napsal:
A UR neni na HC MP akcich vyssi nikoli z duvodu masochismu, ale z duvodu vetsiho dostrelu. Vzhledem k tomu, ze PP a dalsi teamy hraje predevsim v lesich a na velke vzdalenosti a jeste k tomu jen s brylemi, je dost nepravdepodobne, ze te nekdo z nich trefi z metru do zubu.
diky starousi ze ses nas zastal Laughing je v tom vlastne hluboka pravda, kdyby jsme zacinali na budovach mozna bychom se vyvijeli jinak, takhle sme propagatory brejloveho stylu a vysoke UR, a nepravem napadani jako masochysti Wink
_________________
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky
GEorGE



Založen: 01. 06. 2006
Příspěvky: 1199
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: út srpen 11, 2009 5:08 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Také se přidám, ještě abych v téhle diskusi chyběl Laughing

Jestli chcete tak striktně dodržovat bezpečnostní pravidla, tak se rovnou rozlučte s pyrotechnikou, protože je zakázáno jí po někom házet, natož ještě s úmyslem ho trefit. Paintballová maska není určena odolovát účinku sádrovéhu granátu nebo jemu podobných, takže taky útrum. A můžeme pokračovat klidně dál ... Rolling Eyes

Chlapi nechte paintballu trochu volnosti.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
kanec



Založen: 30. 06. 2006
Příspěvky: 267
Bydliště: Rumburg

PříspěvekZaslal: út srpen 11, 2009 9:22 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

GEorGE napsal:
Také se přidám, ještě abych v téhle diskusi chyběl Laughing

Jestli chcete tak striktně dodržovat bezpečnostní pravidla, tak se rovnou rozlučte s pyrotechnikou, protože je zakázáno jí po někom házet, natož ještě s úmyslem ho trefit. Paintballová maska není určena odolovát účinku sádrovéhu granátu nebo jemu podobných, takže taky útrum. A můžeme pokračovat klidně dál ... Rolling Eyes

Chlapi nechte paintballu trochu volnosti.


no jo máš pravdu dit je i zazano nosit komplet vz.95 a možná že i jiný takže vlezem spatky do tepláku sešroubujem masky zase dohromady a začnem hrát jen na oficialně schvalených hřištích Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Rajko



Založen: 18. 10. 2006
Příspěvky: 1849

PříspěvekZaslal: út srpen 11, 2009 9:32 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Jaroslav napsal:
Hellboy napsal:
A UR neni na HC MP akcich vyssi nikoli z duvodu masochismu, ale z duvodu vetsiho dostrelu. Vzhledem k tomu, ze PP a dalsi teamy hraje predevsim v lesich a na velke vzdalenosti a jeste k tomu jen s brylemi, je dost nepravdepodobne, ze te nekdo z nich trefi z metru do zubu.
diky starousi ze ses nas zastal Laughing je v tom vlastne hluboka pravda, kdyby jsme zacinali na budovach mozna bychom se vyvijeli jinak, takhle sme propagatory brejloveho stylu a vysoke UR, a nepravem napadani jako masochysti Wink

Laughing však mi všichni víme, že ty Jaroslave nejsi masochysta Wink Laughing
http://www.pohanskypes.cz/?q=node/191


Naposledy upravil Rajko dne st srpen 12, 2009 5:54 am, celkově upraveno 1 krát
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Jaroslav
Pohanský Pes


Založen: 13. 05. 2005
Příspěvky: 2004
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: út srpen 11, 2009 9:53 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Rajko napsal:
Laughing však mi všichni výme že ty Jaroslave nejsi masochysta Wink Laughing
http://www.pohanskypes.cz/?q=node/191


podly padouchu Laughing Laughing vytahavat tuhle smutnou udalost, kdy mne jeden z nejmenovanych adminu tohoto fora strelil z 2 metru do frnakovniku ... vzdyt ty lidi uplne odradis od tohodle pintbaaalu Laughing
_________________
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky
macgyver



Založen: 19. 07. 2008
Příspěvky: 78
Bydliště: cheb

PříspěvekZaslal: st srpen 12, 2009 1:04 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Sorry,chlapi,ale fakt nevím,co je na tom pořád k řešení...Je akce-s neomezenou ur,tak s tím počítám a buď tam nejedu,nebo se podle toho zařídím.Je akce s omezenou ur-platí to samé v bleděmodrém,sakra,ne?Co je na tom nepochopitelného?Pokud to někdo nepreferuje,nedává mu to ještě právo to odsuzovat,či zavrhovat...
Např. u nás,kde disponujeme soustavami budov,máme limit 300fps,což je pochopitelné,není problém u nás dostat zásah po reflexivním výstřelu třeba z 20cm...skvělý pocit Laughing Kdo přijede to musí respektovat...
Pojedu já na akci,kde je ur neomezená(tím odpadá možnost,že nepojedu..),tak si to přenastavím,a pokud ne,je to MÁ volba,tudíž pak nemám nárok držkovat,že někam nedostřelím,protože pravidla jsou mi předem známy,ne??Takže je také respektuji...
Řekl jsem něco špatně...?

_________________
Wolves forever.....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
marty+



Založen: 18. 02. 2008
Příspěvky: 2179
Bydliště: UH-1D

PříspěvekZaslal: st srpen 12, 2009 7:02 am    Předmět: Odpovědět s citátem

macgyver napsal:
Sorry,chlapi,ale fakt nevím,co je na tom pořád k řešení...Je akce-s neomezenou ur,tak s tím počítám a buď tam nejedu,nebo se podle toho zařídím.Je akce s omezenou ur-platí to samé v bleděmodrém,sakra,ne?Co je na tom nepochopitelného?Pokud to někdo nepreferuje,nedává mu to ještě právo to odsuzovat,či zavrhovat...
Např. u nás,kde disponujeme soustavami budov,máme limit 300fps,což je pochopitelné,není problém u nás dostat zásah po reflexivním výstřelu třeba z 20cm...skvělý pocit Laughing Kdo přijede to musí respektovat...
Pojedu já na akci,kde je ur neomezená(tím odpadá možnost,že nepojedu..),tak si to přenastavím,a pokud ne,je to MÁ volba,tudíž pak nemám nárok držkovat,že někam nedostřelím,protože pravidla jsou mi předem známy,ne??Takže je také respektuji...
Řekl jsem něco špatně...?


Neřekl!
Já tomu rozumím.
Je někdo kdo tomu nerozumí?
_________________
Politruk ŽABÍ CREWe Smile
Taktické vybavení http://www.frogman.cz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky
vlachla



Založen: 17. 09. 2008
Příspěvky: 296
Bydliště: Ústí nad Labem

PříspěvekZaslal: st srpen 12, 2009 7:41 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Tak jsem si asi nerozuměli. Netvrdím že se nemá hrát s vyšší úsťovkou. Právě že jde o to, jestli se to řekne. Pokud ano, každej má právo si vybrat jestli se zůčastní nebo ne. Jde mi spíš o to, že jsou hry kde není vedení a tam si myslím by mělo být jasné že je standardem 300. Samozřejmě po dohodě hráčů je to možný zvednout. To přesně jsem několikrát zažil, hra v budovách... blbec s přepáleným kvérem kterému nikdo neřekl že má hrát na 300. Potom docházelo k nepříjemným zraněním a to úplně zbytečně protože by protivníka trefil na ty dva metry úplně stejně s 300 jako s 400 Takže tak. Končím, zbytečný se dohadovat. Nikomu nic nechci zakazovat, jen jsem se snažil navrhnout nějaký opatření proti BLBCŮM
_________________
Alligators
----------------
Kdo nechce, hledá důvody
Kdo chce, hledá způsoby
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra www.military-paintball.cz -> Paintball - Různé, off-topic Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Další
Strana 6 z 7

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Design by SkaidonDesigns | Distributed by Olate