Diskusní fórum  www.military-paintball.cz
Vítejte na sdruženém fóru paintballových klubů a přátel značkovacích zbraní, hrajících military paintball
v lesích, domech, hřištích a všude kde se sejde dobrá parta lidí, kteří si rádi zahrají
 
 FAQ   Hledat   Seznam uživatelů   Uživatelské skupiny   Registrace 
 Nastavení   Přihlásit, pro kontrolu soukromých zpráv   Přihlášení 

300 fps
Jdi na stránku 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Další
 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra www.military-paintball.cz -> Paintball - Různé, off-topic
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
BR4DeK



Založen: 07. 08. 2006
Příspěvky: 431

PříspěvekZaslal: pá červenec 06, 2007 1:06 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Moje řeč. A proč se tady vůbec diskutuje o úsťové rychlostI?? Prostě 300 a basta ne? ať je to bezpečný a ať ej na tom každej stejně ( ne že bych byl komunista, ale pak se toho bojim Smile )
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
papez



Založen: 13. 08. 2006
Příspěvky: 572
Bydliště: PPARENA

PříspěvekZaslal: pá červenec 06, 2007 8:28 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Arrow ja jsem teda i pro ustovku max. 300

Twisted Evil Twisted Evil ale z Tiberia jsem vytah 380 a z T68 2.gen 420 a koule to netrhalo, jen nevim jak by se to libilo tem lidem co by to ode me koupili v budove z 5m....tudiz jsem pro 300 a bezpecnost na 1. miste Cool Cool
_________________
Twisted EvilVítěz EP5 - Mistrovství Evropy ve sportovním paintballu 2009 a 2010 Twisted Evil

www.pparena.cz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky
Chronic



Založen: 12. 06. 2006
Příspěvky: 68
Bydliště: Rumburk

PříspěvekZaslal: so červenec 07, 2007 9:11 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Max 300? Jednim slovem trapas - nejlepsi system maji Pohani. Neomezena ustovka... Razz
_________________
www.rpc.xf.cz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky
Jarda



Založen: 29. 07. 2006
Příspěvky: 66
Bydliště: Holubov/Č.Krumlov

PříspěvekZaslal: so červenec 07, 2007 9:59 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Chronic napsal:
Max 300? Jednim slovem trapas - nejlepsi system maji Pohani. Neomezena ustovka... Razz


Přesně tak.....navíc,tohle se dá překontrolovat maximálně na začátku,nedělám si iluze,že si to pak každej vrátí tak jak mu to střílí nejlépe.Už vidím,jak někdo běhá s radarem během hry a kontroluje rychlost..
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
BR4DeK



Založen: 07. 08. 2006
Příspěvky: 431

PříspěvekZaslal: so červenec 07, 2007 1:24 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Moje řeč. Ona ta hranice se nestanovila sama, nejspíš tomu předcházela spousta testů, zranění a omylů Idea .. Já také nemám problém z A5 vytáhnout 400, ale proč bych to dělal? Aby to druhého bolelo? To nemám zapotřebí ...

Naposledy jsem s přetaženou úsťovkou střelil kámoše do ramena ze 3 metrů a má tam jizvu ještě teď, po 2měsících.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Slep
Pohanský Pes


Založen: 12. 05. 2005
Příspěvky: 269
Bydliště: Chelyabinsk-70

PříspěvekZaslal: so červenec 07, 2007 6:35 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

papezi, chtel sem odpovedet na tvuj prispevek a omylem sem ho misto odpovedet dal editovat takze sem ho vlastne zlikvidoval. takze ho prosim napis znova, nebylo to schvalne.
_________________

Slep
Советский Солдат
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Sttepan



Založen: 03. 09. 2006
Příspěvky: 50

PříspěvekZaslal: so červenec 07, 2007 8:43 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

BR4DeK napsal:
Moje řeč. O
Naposledy jsem s přetaženou úsťovkou střelil kámoše do ramena ze 3 metrů a má tam jizvu ještě teď, po 2měsících.


To potvrzuju,a asi mi tam ještě něakej čas zůstane....300 neni jenom buzerace...A slzák bych taky vynechal,na ten nemam dobrý vzpomínky..... Confused
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
setler
Pohanský Pes


Založen: 28. 02. 2006
Příspěvky: 380
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: so červenec 07, 2007 10:25 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Sttepan napsal:
BR4DeK napsal:
Moje řeč. O
Naposledy jsem s přetaženou úsťovkou střelil kámoše do ramena ze 3 metrů a má tam jizvu ještě teď, po 2měsících.


To potvrzuju,a asi mi tam ještě něakej čas zůstane....300 neni jenom buzerace...A slzák bych taky vynechal,na ten nemam dobrý vzpomínky..... Confused


ze 3 metru ti tam ta jizva zustane i s povolenou ustovkou. vlastni zkusenost, nastaveno cca 280 fps. btw, v nemecku je zde povolenych 300 fps mimo povolene hranice... tak dame pro jistotu treba 250, ne?
slzak osobne nemusim, ale ve srovnani s dymovnicemi je to asi lepsi. mmch kour z dymovnic je karcinogenni.

co se tyka Jaroslavova dotazu, slo hlavne o upresneni veci, ktere nebyly v prvni verzi pravidel uvedeny. je hlavne na organizatorech, jake limity zvoli a oznami, aby je ucastnici respektovali a PREDEM s nimi pocitali.

Pripadnou diskusi na tema ustovka a slzak navrhuji presunout napriklad do paintball-ruzne a offtopic, kde lze diskutovat do padnuti, at se tu neztraceji informace ke hre samotne. A tady to promazat...
_________________


JE TĚŽKÉ BÝT DEBILEM, PROTOŽE KONKURENCE JE VELIKÁ


Naposledy upravil setler dne ne červenec 08, 2007 10:43 am, celkově upraveno 2 krát
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Heckler



Založen: 09. 06. 2007
Příspěvky: 450

PříspěvekZaslal: ne červenec 08, 2007 12:39 am    Předmět: Odpovědět s citátem

No nevim, dostat koulí z takhle přetaženýho kvéru třeba na ucho může být pěkně nebezpečný. Ne každej nosí masku, která kryje i uši. Jezdím na paintball, abych si zahrál, ne abych někoho zmasakroval. To si rovnou můžu vzít svojí P22, ta má úsťovku 350 m/sec a ráži ,22 LR
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Jaroslav
Pohanský Pes


Založen: 13. 05. 2005
Příspěvky: 2004
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: ne červenec 08, 2007 2:41 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

BR4DeK napsal:
Moje řeč. A proč se tady vůbec diskutuje o úsťové rychlostI?? Prostě 300 a basta ne? ať je to bezpečný a ať ej na tom každej stejně ( ne že bych byl komunista, ale pak se toho bojim Smile )


Treba proto, ze pro nekoho tech 300 neni magicka hranice. Diskusi by bylo vazne vhodne zalozit jinde, tady slo jen a jen o dotaz na organizatora jak to bude, abychom vsichni nebyly zas prekvapeny. Ti co hranici dodrzuji, aby nemuseli nekoho po hre strilet a ti co ji nedodrzuji aby se nemuseli bat ze budou streleni, pripadne vyhozeni z akce. Jasne vyreseni takovych otazek vzdycky prispeje k necekanym a nezadanym prekvapenim. Verim, ze organizator bez ohledu na neoficialni plebiscit nekolika hracu v tomto vlakne se nakonec rozhodne podle sveho vlastniho rozumu s ohledem na charakter akce. Je logicke, ze cim otevrenejsi ta akce bude, tim prisnejsi bezpecnostni pravidla se na ni zrejme budou dodrzovat, jestli to bude jen komorni strileni par klubu daji se domluvit i volnejsi bezpecnostni limity. Rozhodnuti je vsak vzdy a pouze na organizatorech.
_________________
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky
papez



Založen: 13. 08. 2006
Příspěvky: 572
Bydliště: PPARENA

PříspěvekZaslal: ne červenec 08, 2007 6:48 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Slep napsal:
papezi, chtel sem odpovedet na tvuj prispevek a omylem sem ho misto odpovedet dal editovat takze sem ho vlastne zlikvidoval. takze ho prosim napis znova, nebylo to schvalne.

Cool v pohode, ja si to stejne nepamatuju jak to bylo Laughing

no, bylo to neco ve smyslu, jako ze:
Arrow v silach kazdeho z nas je v souvislosti s pocasim, svitem slunce a jinymi podminkami pomoci regulatoru ohlidat ustovku max.300
Arrow pokud dokaze nekdo priznat zasah, urcite si dokaze uhlidat ustovku a po zmereni si zbran opet neutahne.....
Arrow zamysleme se nad tim proc vlastne strilet vic nez 300(kdyz to pak vic kouse koule apod....) krom toho ze zpusobime vetsi zraneni a riskujeme ze treba poskodime i ochranne bryle a pak trebas i zrak, bych vyssi ustovku povazoval za dobrou leda na zviseni dostrelu a to ze nekdo je linej behat a chce strilet 70m proste v porovnani s bezpecnosti neni relevantni duvod.....protoze ja si radsi popobehnu, nez to pak z 5m sit do lidi 350/400/450?!?!?!, a samo ze se mi nelibi ze do me nekdo strili pretazenou zbrani, kdyz me me ochranne bryle chrani 100% jen do ustovky 300......

Idea uznavam ze byt v mistnosti kam dopadne velka voskova dymovnice je humus!!!, dneska sem to zazil a po akci dokonce jeden hrac i zvracel, je to humus, ale porad bych rek ze ten slzak je horsi, nicmene neni prblem dat si akci i bez pyrotechniky....aspon by jsme nemuseli nic hasit, ne? Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil

Arrow a je sposuta dalsich bezpecnostnich pravidel, ktere se na military akcich totalne ignoruju, nicmene pokud nekdy zajdete na speedball a nebo akci podle bezpecnostnich pravidel, zjistite, ze ihned po zasahu a na mrtvolisti nosi vsichni zatky hlavni, ja vim ze je to voser a ze jsme vsichni frajeri co by nahodou na mrtvolisti nikdy nevystrelili..... a koli jenom na aleji bylo nahodnych vystrelu....takze takhle frajeri Wink Wink Wink...proto je podle me lepsi temto vecem predchazet, nez pak resit vystrelene oko.......
_________________
Twisted EvilVítěz EP5 - Mistrovství Evropy ve sportovním paintballu 2009 a 2010 Twisted Evil

www.pparena.cz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky
Fanas
Pohanský Pes


Založen: 12. 05. 2006
Příspěvky: 242
Bydliště: Praha 8

PříspěvekZaslal: ne červenec 08, 2007 10:47 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

papez napsal:

no, bylo to neco ve smyslu, jako ze:
Arrow v silach kazdeho z nas je v souvislosti s pocasim, svitem slunce a jinymi podminkami pomoci regulatoru ohlidat ustovku max.300


Ano ano, doporucuji vzdy po jedne hodine hru prerusit a pustit se do premereni UR - preci jenom teplo a CO2.... a taky jsem pro to, aby kazdy po celou dobu hry pouzival stejne strelivo, protoze rozdil ustovky pri pouziti ALLSTAR a CHRONIC je znatelny...

papez napsal:

samo ze se mi nelibi ze do me nekdo strili pretazenou zbrani, kdyz me me ochranne bryle chrani 100% jen do ustovky 300......


On treba takovy vytah o nosnosti 250kg unese i vic jak 250kg

papez napsal:

Idea uznavam ze byt v mistnosti kam dopadne velka voskova dymovnice je humus!!!, dneska sem to zazil a po akci dokonce jeden hrac i zvracel, je to humus, ale porad bych rek ze ten slzak je horsi


Po slzaku jsem jeste nezvracel, navic neni karcinogeni a plynova maska oproti dymovnici pomuze

papez napsal:

nicmene neni prblem dat si akci i bez pyrotechniky....aspon by jsme nemuseli nic hasit, ne? Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil


ano, treba v lese jsou dymovnice na prd... vetsinou....


papez napsal:

Arrow a je sposuta dalsich bezpecnostnich pravidel, ktere se na military akcich totalne ignoruju, nicmene pokud nekdy zajdete na speedball a nebo akci podle bezpecnostnich pravidel, zjistite, ze ihned po zasahu a na mrtvolisti nosi vsichni zatky hlavni, ja vim ze je to voser a ze jsme vsichni frajeri co by nahodou na mrtvolisti nikdy nevystrelili..... a koli jenom na aleji bylo nahodnych vystrelu....takze takhle frajeri Wink Wink Wink...proto je podle me lepsi temto vecem predchazet, nez pak resit vystrelene oko.......


Ano, proto nehrajeme speed....
_________________
www.swat.cz
CRASSA ET TARUS PARAILURUS
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Marek Šíp
Pohanský Pes


Založen: 26. 02. 2006
Příspěvky: 20
Bydliště: Dobříš

PříspěvekZaslal: ne červenec 08, 2007 11:17 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Pravidle určitě nejsou na škodu ale vocamcat pocamcat aby jsme potom nezjistili že místo military paintballu nehrajeme spíd v maskáčích a místo nafukovaček se krejem za baráky. Military není pro každého snažíme se přiblížit boji taky u toho nechci mít vystrelený voko ale pokud se nebudu bát nekde vystrčit hlavu tak to mužu rovnou zahodit kvér a hrát na babu. Mr. Green
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
fremen



Založen: 17. 08. 2006
Příspěvky: 243
Bydliště: Reichenau an der Knieschna

PříspěvekZaslal: po červenec 09, 2007 7:47 am    Předmět: UR a jiný omezení Odpovědět s citátem

no, bylo to neco ve smyslu, jako ze:
Arrow v silach kazdeho z nas je v souvislosti s pocasim, svitem slunce a jinymi podminkami pomoci regulatoru ohlidat ustovku max.300
Arrow pokud dokaze nekdo priznat zasah, urcite si dokaze uhlidat ustovku a po zmereni si zbran opet neutahne.....
Arrow zamysleme se nad tim proc vlastne strilet vic nez 300(kdyz to pak vic kouse koule apod....) krom toho ze zpusobime vetsi zraneni a riskujeme ze treba poskodime i ochranne bryle a pak trebas i zrak, bych vyssi ustovku povazoval za dobrou leda na zviseni dostrelu a to ze nekdo je linej behat a chce strilet 70m proste v porovnani s bezpecnosti neni relevantni duvod.....protoze ja si radsi popobehnu, nez to pak z 5m sit do lidi 350/400/450?!?!?!, a samo ze se mi nelibi ze do me nekdo strili pretazenou zbrani, kdyz me me ochranne bryle chrani 100% jen do ustovky 300......

Idea uznavam ze byt v mistnosti kam dopadne velka voskova dymovnice je humus!!!, dneska sem to zazil a po akci dokonce jeden hrac i zvracel, je to humus, ale porad bych rek ze ten slzak je horsi, nicmene neni prblem dat si akci i bez pyrotechniky....aspon by jsme nemuseli nic hasit, ne? Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil

Arrow a je sposuta dalsich bezpecnostnich pravidel, ktere se na military akcich totalne ignoruju, nicmene pokud nekdy zajdete na speedball a nebo akci podle bezpecnostnich pravidel, zjistite, ze ihned po zasahu a na mrtvolisti nosi vsichni zatky hlavni, ja vim ze je to voser a ze jsme vsichni frajeri co by nahodou na mrtvolisti nikdy nevystrelili..... a koli jenom na aleji bylo nahodnych vystrelu....takze takhle frajeri Wink Wink Wink...proto je podle me lepsi temto vecem predchazet, nez pak resit vystrelene oko.......[/quote]



Máš úplně super nápady,ty kluku jeden!!!!!

Určení pravidel je přeci věcí zadavatele akce a néé někoho kdo se jí chce účastnit,když mu prostě pravidla nevyhovují tak se na tu akci nepřihlásí,proč by taky jezdil někam kde mu to nevyhovuje!!
A když už se tý akce účastním tak s tím,že vím jaký tam jsou určený pravidla a taky je ctím,ne.

vytváření nějakých všeobecných bezpečnostních pravidel pro MPB je nesmysl a pro jeho rozvoj nic dobrýho.
Jen se na na tehle veb jenž už má v samotným názvu jasně danej herní styl zaregistruje mrtě týmů,jenž s MPB maj společný jen to,že že choděj v maskáčích,ale mastěj to jak ve star treku.
klidně si tady oznámí konání nějaký svý akce na kterou se tým co hraje čistě MPB nahlásí(viz.čerti v Hodoníně a ono tam na ně čeká hvězdný komando,taky bych byl nasranej)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
papez



Založen: 13. 08. 2006
Příspěvky: 572
Bydliště: PPARENA

PříspěvekZaslal: po červenec 09, 2007 8:21 am    Předmět: Odpovědět s citátem

No nevim kde ste prisli na teorii ze podkud je paintball military, musi bolet, pripadne snizime vsechny bezpecnostni opatreni na minimum.....

Arrow A jak uz tu jednou kdise nekde navrhoval Jaroslav, kdyz chcete snizit faktor hrdinstvi na minimum a nechcete armadu plnou rambu, dejte jeden zivot na celej den.....od 10 do 17 hra....kdo umre v 10:15 uz si nezahraje a muze ject dom....a uvidite jak vischni budou pekne schovany..... Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil ....to bude military Exclamation Exclamation Exclamation a ne to ze pretahnete zbrane, vemete si maskace a vykaslete se na zbytek pravidel ve stylu: Vytah unese 250kg ale stejne snese vic.....
_________________
Twisted EvilVítěz EP5 - Mistrovství Evropy ve sportovním paintballu 2009 a 2010 Twisted Evil

www.pparena.cz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky
papez



Založen: 13. 08. 2006
Příspěvky: 572
Bydliště: PPARENA

PříspěvekZaslal: po červenec 09, 2007 8:26 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Fanas napsal:

On treba takovy vytah o nosnosti 250kg unese i vic jak 250kg


Rolling Eyes to je moudro nad moudra, super, ono se ad trebas analogovat: normalne se strili barevnymi kulickami ale kluci snesou i plastov/gumovy/ocelovy? a nevezmem si rovnou pravy zbrane?
_________________
Twisted EvilVítěz EP5 - Mistrovství Evropy ve sportovním paintballu 2009 a 2010 Twisted Evil

www.pparena.cz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky
setler
Pohanský Pes


Založen: 28. 02. 2006
Příspěvky: 380
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: po červenec 09, 2007 9:39 am    Předmět: Odpovědět s citátem

koukam, ze muj prispevek neprezil presun Smile
ale aspon se uz nespamuje v WZ vlakne.

normalni clovek stejne nema nastaveno vyrazne vic jak tech +-300fps, a to z prosteho duvodu - oni ty kule jaksi potom sice litaji rychleji, ale takovymi krasnymi vyvrtkami, takze se s tim neda strilet. nehlede na to, ze vic praskaji... to je hlavni duvod proc to nema smysl resit.

v nemecku je hranice fps nastavena jeste niz, zbrane s 300fps se tam nesmeji prodavat a na mnoha tam prodavanych ani nejdou nastavit. tak mozna bysme meli hrat radeji s 250fps, co kdyby mel nekdo nemecky predky a 300 by mu ustrelilo hlavu?
_________________


JE TĚŽKÉ BÝT DEBILEM, PROTOŽE KONKURENCE JE VELIKÁ
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
vojtech
Pohanský Pes


Založen: 30. 01. 2006
Příspěvky: 197
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: po červenec 09, 2007 9:46 am    Předmět: Odpovědět s citátem

setler napsal:

v nemecku je hranice fps nastavena jeste niz, zbrane s 300fps se tam nesmeji prodavat a na mnoha tam prodavanych ani nejdou nastavit. tak mozna bysme meli hrat radeji s 250fps, co kdyby mel nekdo nemecky predky a 300 by mu ustrelilo hlavu?


Twisted Evil Ha, konecne vim, jak na Foxice a podobny sudetaky Laughing


Naposledy upravil vojtech dne po červenec 09, 2007 10:45 am, celkově upraveno 1 krát
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
BR4DeK



Založen: 07. 08. 2006
Příspěvky: 431

PříspěvekZaslal: po červenec 09, 2007 10:38 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Při nedělní akci v jáchymově jsem to dostal asi z 10m přetaženou zbraní (nevím, kolik mohla mít) ale při zásahu mi to votočilo ruku i se zbraní v rameni a svlíklo mi to rukavici. ještě 3 minuty po zásahu jsem měl křeče, tekla krev a nevěděl jsem pořádně kam jsem to dostal, pač mě bolela kompletně celá ruka..

Nehraju MPB aby to bolelo, ale abych se odreagoval a pořádně zapařil odpoledne s přáteli .. Pravidla musí být všude, vy "Anarchisti" Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hellboy



Založen: 16. 09. 2006
Příspěvky: 1904
Bydliště: Reichenau Farbenkugel Manschaft

PříspěvekZaslal: po červenec 09, 2007 10:43 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Hosi, ja vcelku chapu nazor obou stran a o to vic me sere, ze po onom incidentu na AP se nedokazete kousnout a musite do sebe takhle rejt.

Ja osobne jsem pro 300, protoze pokud nekdo nepouziova nejaky ruzne prestarly ztvrdly zmrazeny a jinak poladeny kule a zbran, stejne pri vyssi rychlosti nejakych zazracnych vysledku nedosahne, krome magickeho vyvrtkoveho letu kuli s nahodnym mistem dopadu. A pokud pouziva, tak je rana ztvrdlou kouli kruta i pri 300 natoz pri 400.

Mame taky v teamu experta, ktery si poladil minulou zbran tak, ze mu to litalo rychleji, dal a presneji a kazdeho pekne sralo kdyz od nej dostal headshot, protoze to bylo jak kamenem Smile ale vydrzet se to da a maska vydrzi 400 a i kdyz praskne, tak nic skrz neprojde. Ale proc bych si mel kupovat kvuli hardkoristovi s ustovkou 450 novy sklo do masky za litr?

Tady jde ale o to, ze PP hraje asi vetsinou nekde v lese, kde riziko zasahu ze dvou metru za rohem moc nehrozi, zatimco jini (treba i my) hrajeme dost casto v barakach, kde je zasah ze tri metru docela bezna vec a pokud ma nekdo zbytecne prehulenou ustovku, tak to je ponekud rozdil, koupit to na 30, nebo 3 metry a jeste treba davkou a trikrat za den. A do krku.

Nemam problem jet na akci, kde se na to kasle a treba tam bude i slzak, kdyz to budu vedet a treba si vezmu masku, ale je mozna rozumny nesnazit se ke vsem akcim pristupovat stylem sabotera, ze kdyz neni v pravidlech napsany, ze se ma dodrzovat 300 a je zakazanej slzak, tak je to povoleny...

300 je vysledkem vypoctu energie strely povolene zakonem, takze by melo platit, ze je to standard, pokud neni uvedeno jinak a ne obracene.

A faktem je, ze sprcky na hlaven nemaji nic spolecnyho se speedballem, ale s kokotama co omylem nekomu vystrelili oko a na oficialnich hristich jsou povinne, protoze o neco takoveho nema nikdo zajem.
_________________
Zbraně nezabíjejí, to Chuck Norris.
www.danielvavra.com
BT TM-15 | Solenoid V2 | TM Ripclip | Flasc Barrel | NCStar 40mm red dot + laser || Custom MR1 | Ripclip | Apex
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
setler
Pohanský Pes


Založen: 28. 02. 2006
Příspěvky: 380
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: po červenec 09, 2007 11:09 am    Předmět: Odpovědět s citátem

2Hellboy: v tematu WZ neslo o nejakou sabotaz, ale celkem logickou zadost o upresneni pravidel aby nekdo potom nebyl prekvapen. Slo tedy naopak o to zabranit tomu, co se stalo na AP - ze nekdo bude po hre strilet do jinych hracu.
Organizator at rekne jestli je dana vec povolena, a ti co prijedou to bud akceptuji a proste se prizpusobi, nebo neprijedou.
Proste je tu mnoho teamu a kazdy ma svuj pristup (to neznamena, ze kterykoliv pristup je spatny nebo spravny, jen proste jiny), a dost lidi (coz uz je spatne) automaticky predpoklada ze ostatni maji stejny. Proto je nutne se u velkych akci rozepsat trosku dukladneji - jinak opet dojde k nepochopeni ruznych pristupu.
Znovu opakuji, ze nemam problem na akci kde je rychlost omezena prijet a sestelovat si kver pod limit, i kdyz co jsem tak zjistil stejne nejlepsi vysledky co se presnosti tyka daval kolem 290-310.

S tim lesem mas pravdu, ale i tam se da koupit zasah ze dvou metru, typicky skolky... Ale to neni prijemne ani s neprehulenou zbrani.
_________________


JE TĚŽKÉ BÝT DEBILEM, PROTOŽE KONKURENCE JE VELIKÁ
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hellboy



Založen: 16. 09. 2006
Příspěvky: 1904
Bydliště: Reichenau Farbenkugel Manschaft

PříspěvekZaslal: po červenec 09, 2007 11:39 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Dyt ja vim. A je mi jasny proc maji pohani neomezenou i kdyz takovej tvrdak jako vy v tomhle nejsem abych jeste hral jenom s brejlema Smile

Me by spis zajimalo, jestli tu je nekdo, kdo ma ustovku umyslne fakt treba pres 400 a lita mu to rovne a jak presne se toho da docilit. Protoze vetsina lidi co jsem zatim videl to mela takhle nastelovany spis z blbosti a litalo jim to diky tomu uplne na hovno. A oni misto aby zatocili sroubem, tak chteji kupovat jinou hlaven Smile
_________________
Zbraně nezabíjejí, to Chuck Norris.
www.danielvavra.com
BT TM-15 | Solenoid V2 | TM Ripclip | Flasc Barrel | NCStar 40mm red dot + laser || Custom MR1 | Ripclip | Apex
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
Hogi
MG Team


Založen: 22. 07. 2005
Příspěvky: 361
Bydliště: Davle

PříspěvekZaslal: po červenec 09, 2007 11:52 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Jo náš umrtvovač Jiřík měl asi 380 a lítalo mu to krásně... Když sme mu to po zásahu spoluhráče do stehna z 5m stáhli na něco kolem 300, tak pyskoval, že mu to moc nelítá...

Jinak nejsem pro striktní dodržování 300fps, ale měla by se úsťovka týhle hranici blížit, takže 320 fps je pro mě rozumný maximum a nikomu bych za to hlavu neutrhnul. Nebudem si nic nalhávat, ale bolest k paintballu patří a už je celkem jedno jestli dostaneš z 3m 300 fps nebo 320fps... To už by se mohly zakázat tvrdý kule atd... Pár "pavoučků" na skle od kuliček mám a masku beru jako spotřební věc, co mi víc jak 1 až 2 sezóny nevydrží.... Pavoučky na skle mám i u hřišťovejch masek a to sou ty kvéry stažený pod 300 a z metru to do sebě většinou nekropěj...

K WZ nemůžu mluvit za velitele, ale asi to bude tak, že si každej u registrace přeměří kvér a kdo to bude mít kolem 350 (může to mít i z blbosti a neví o tom) tak si to stáhne... Komu se naměří třeba 310, tak se nechá jít a nebude se buzerovat za to, že nemá přesně 300...
_________________
http://www.hrajpaintball.com/
http://www.airsoft-arena.cz/
http://www.pitbajk.cz/
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
Jaroslav
Pohanský Pes


Založen: 13. 05. 2005
Příspěvky: 2004
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: po červenec 09, 2007 12:07 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Jo presne tak, tady se udelal z komara velbloud, uplne zbytecne. Ja jen potreboval vedet, abych vubec mohl premyslet nad tim zda jet ci nejet na WZ jaka jsou nektera pravidal, nebot oproti mineni mnohych existuji zbrane, u kterych nastavovani rychlosti je vice nez problematicke (nekdy jen za cenu nezvratnych zasahu), navic citim velkou solidaritu s temi cleny naseho klubu, kteri maji pres 300 (ja mam na sve zbrani podle dosud jedineho mereni meho traccera na Orechove 270 fps).

Nyni k diskusi. 300 stop vazne neni zadna magicka hranice, nad niz uz dochazi k zavaznym poranenim. Je to limit stanoveny pro sportovni strelbu s cilem zabezpecit pro vsechny stejne podminky (proto ma Nemecko take mnohem nizsi limit a nikdo tam nerve ze by zbytek sveta byl nebezpecny !!!!) Pokud by tomu totiz tak bylo zavedeni vyrobci by zbranim bez velke upravy nepovolovali vetsi tlaky, ostatne magicka hranice 16 J (na kterou se tu někdo odkazoval) podle zakona o zbranich a strelivu jiz nedopada na paintballové zbraně § 6 písm. c)

takže teď k několika zde vyřčeným otázkám:
1) neni v silach kazdeho ohlidat ustovku (viz konstrukce Tracceru nebo vicedenni ci celodenni akce) je to zrejme v silach na hristich s dobrym technickym vybavenim, ale tezko v lesich
2) vice nez 300 strilet proto, ze kazda zbran ma jinou hranici idealni strelby, u nekterych je to objektivne 310 nebo 320 fps. Velkym omezenim paintballu je urcite dostrel a rychlost strely, proto prekonavani hranice 300 muze zkvalitnovat hru (a zas a znovu opakuji jak pro koho, jak kdy, neni to zadny univerzalni navod)
3) neni pravdou, ze by bezpecnostni pomucky pro paintball nevydrzeli vic jak 300 fps, kazdy kdo u nas hral v letech 2005 az 2006 a byl zasazen zbrani meho bratra 390 fps muze dosvedcit, ze zasah z teto zbrane nerozstrelil dokonce ani brusicske bryle na vzdalenost 10 m ani nikomu nezpusobila zadne zraneni (krome silenstvi samotneho strelce, ktery stale nedokazal pochopit, proc projektil z jeho zbrane po 30 m letu zahyba do praveho uhlu Laughing Laughing Laughing ).

Nicmene nas klub z 90 % strili v lese, zde vazne boje probihaji spise na velke vzdalenosti na rozdil od budov, takze chapu snahu omezovat rychlost pri akcich ktere se konaji v budovach, stejne jako na akce poradane na ruznych hristich s technickym zazemim, proste i v tomto pripade je jasne ze v komunite budou existovat ruzne pohledy na vec s tim, ze lide co strileni omezenou rychlosti by nemeli narusovat akce tech co nemaji limit tak jak se stalo na AP a kazdy kdo nema ustovku nastavenou a neumel by garantovat ze ji bude mit pod 300 by nemel narusovat akce kde limit ustovky existuje.
_________________
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky
Marek Šíp
Pohanský Pes


Založen: 26. 02. 2006
Příspěvky: 20
Bydliště: Dobříš

PříspěvekZaslal: po červenec 09, 2007 12:28 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Kdo už chvilku hraje tak to zná okolo 300 to lítá nejlíp to je jasný ale jde o to že si tu lidi všeobecně stěžujou na boles to při 300 a 2m bude bolet taky takže by jsme to ještě stáhli a pak zakázali tvrdý kule a co pak ještě a to si mám kupovat mněřák a co uděláme když tam bude mít někdo víc protože si zrovna doplnil bombu a nebo má jiný kule nebo je horko a co já vim ještě. Je mi úplně jedno kolik tam mám 250 mebo 350 seřidim to tak aby to nezatáčelo a pokud má člověk mozek tak to určitě záměrně nepřetahuje. Jde jen o to kde se ty pravidla zastavěj. Taky nejsem macochysta. A upřímně to co se stalo na AP silně pochybuju o tom že ten frajer co střelil toho kluka po hře protože to měl přetažený??? tak že by ho stejně nenapálil i kdyby tam měl 250.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
GEorGE



Založen: 01. 06. 2006
Příspěvky: 1199
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: po červenec 09, 2007 5:56 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

U nás v týmu jsme nikdy úsťovku neměřili a upřímě je mi jedno kdo jak má seřízenou zbraň. Rychlost beru pouze jako informativní a rozhodně se nebudu někde rozčilovat, natož z pomsty střílet lidi. Pokud to někomu vadí, nemusí se akce účastnit, což bude pro všechny lepší a předejde se podobným problémům.
Do skla jsem dostal hodně zásahů až mi zčernal výhled (ne vlivem barvy) a viděl jsem pár minut hvězdičky. Sklo to v pohodě přežilo.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
Hellboy



Založen: 16. 09. 2006
Příspěvky: 1904
Bydliště: Reichenau Farbenkugel Manschaft

PříspěvekZaslal: po červenec 09, 2007 6:44 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

No, zrovna na ALeji vim o dvou lidech, ze jim po zasahu naprasklo sklo. Jedna maska byla sice dost stara, ale stat se to rozhodne muze. Ale je fakt, ze bazirovat na presne hranici 300 je taky trochu extrem. +/- par desitek je podle me v pohode.
_________________
Zbraně nezabíjejí, to Chuck Norris.
www.danielvavra.com
BT TM-15 | Solenoid V2 | TM Ripclip | Flasc Barrel | NCStar 40mm red dot + laser || Custom MR1 | Ripclip | Apex
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
Vladik



Založen: 16. 06. 2006
Příspěvky: 466
Bydliště: Čejov, Humpolec

PříspěvekZaslal: po červenec 09, 2007 6:52 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Názory obou táborů byly proprány. Jen přihodím. Jsem pro 300. Pro fér HRU je přeci prima, když mají všichni stejně dlouhé kordy, tedy dostřel (proč jinak by si to někdo přehulil). Pak se ukaž. Dalo by se to trochu přirovnat ke kadenci. Těžší jít s pumpou proti plnoautomatu. Známe, jak militaristi střílející na jistotu nemají rádi když po nich z dálky létají šňůrky kuliček z dvoustovkových jitrnic. Proč asi? Jinak kdo chce střílet dál, ať jde do airsoftu (trochu popichuju Smile). Bezpečnost bych taky nepodceňoval a důležité je opravdu přihlédnout na to, v jakém prostředí se hraje. No a k těm návlekům a tak. Bylo by super, kdyby byli všichni tak dobří, jistí sebou, svou zbraní, používanou pyrotechnikou. Tak to ale na veřejně otevřených akcích není a nikdy nebude! Takže limity jsou namístě. Těžko si pak někdo něco veme na nějakém bezmozkovi, když už někomu chybí nějaký orgán. I když neštěstí je hrou velké náhody, lépe je být připraven a předcházet tomu...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Fanas
Pohanský Pes


Založen: 12. 05. 2006
Příspěvky: 242
Bydliště: Praha 8

PříspěvekZaslal: po červenec 09, 2007 7:43 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

papez napsal:
Fanas napsal:

On treba takovy vytah o nosnosti 250kg unese i vic jak 250kg


Rolling Eyes to je moudro nad moudra, super, ono se ad trebas analogovat: normalne se strili barevnymi kulickami ale kluci snesou i plastov/gumovy/ocelovy? a nevezmem si rovnou pravy zbrane?


Mily papezi,

analogujes trochu nespravnym smerem. Jen jsem chtel podotknout, ze onech 300fps, proti kterym Te tak bezpecne chrani Tve bryle je vyrobcem poddimenzovano, tzn, ze Tve bryle po zasahu kulickou letici 301fps neprasknou, jak se obavas a ver tomu, ze tyto bryle neprasknou ani pri 350fps... to je to, o cem jsem psal v prispevku ktery citujes.
_________________
www.swat.cz
CRASSA ET TARUS PARAILURUS
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Jaroslav
Pohanský Pes


Založen: 13. 05. 2005
Příspěvky: 2004
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: po červenec 09, 2007 8:57 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Vladíku, ty zrádná potvoro Laughing Laughing Laughing čím víc pravidel, tím víc možností jejich porušování....... no a tvá snaha po rovnosti zbraní ??? To by všichni museli mít nejen 300 ale taky stejnej typ, stejný kule a stejnou hlaveň, je to nepravděpodobný a jen si snažím představit tu notu Rusů k Němcům v předvečer druhé války, že by měli používat stejné zbraně jako mají oni Shocked

No jak sem psal, já tyhle postoje umím pochopit, není to nic šílenýho a nelogickýho lpět na určitých standardech, ale stejně tak není nic šílenýho a nemravnýho na nich nelpět, prostě každý máme v takové věci odlišné postoje, jde jen o to, jak se dokážeme tolerovat.
_________________
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra www.military-paintball.cz -> Paintball - Různé, off-topic Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Další
Strana 1 z 7

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Design by SkaidonDesigns | Distributed by Olate