Diskusní fórum  www.military-paintball.cz
Vítejte na sdruženém fóru paintballových klubů a přátel značkovacích zbraní, hrajících military paintball
v lesích, domech, hřištích a všude kde se sejde dobrá parta lidí, kteří si rádi zahrají
 
 FAQ   Hledat   Seznam uživatelů   Uživatelské skupiny   Registrace 
 Nastavení   Přihlásit, pro kontrolu soukromých zpráv   Přihlášení 

dusík

 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra www.military-paintball.cz -> CO2, Vzduch, Regulátory
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
johnyz



Založen: 25. 04. 2007
Příspěvky: 88

PříspěvekZaslal: so červenec 07, 2007 12:22 am    Předmět: dusík Odpovědět s citátem

Ahoj.
Mám Xtru na CO2 a používám k plnění hasičák, který si nechávám plnit u firmy běžně plnící hasící přístroje. Po hře zbraň vždycky čistím a vždycky je všude tam, kudy jde CO2, "špinavá" (černé šmouhy na hadříku kterým čistím). Proto bych zkusil používat potravinářský CO2, který by měl být sice o něco dražší, ale zase čistý. Jak jsem ale zjistil, tak se pro čepování piva používá směs Dusíku (N2) s CO2 v různých poměrech http://www.pivnimajak.cz/pages/plyn.php . Neznáte někdo fyzikální vlastnosti dusíku v porovnání s CO2? Jestli je lepší směs s větším obsahem CO2 nebo s větším obsahem N2, příp. zda by nešel (a zda by nebylo lepší) CO2 úplně nahradit dusíkem? V USA se hodně používá u lahví označení místo CO2 tak N2.
Díky.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
steag



Založen: 07. 06. 2007
Příspěvky: 9
Bydliště: Liberec

PříspěvekZaslal: so červenec 07, 2007 12:06 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Tvůj dotaz je celkem klasika,tak pivo se tlačí směsi jen kuli tomu aby jsi nemel pivko jak limču, a potravinářský plyn do lahve můžeš nechat napustit ale ty máš spíš potíž s tím hasičákem nebo s plnírnou,to znamená zkus si to nechat naplnit od někoho jiného který používá někoho jiného k plnění(firmu) a pokud to bude to sami tak bych to nechal být,N2 je ti k ničemu páč C02 má neuvedší použitelný tlak a jeto plyn inertní(a hlavně nehořlaví a nevýbušný) někdo zkouší používat Propan ale ten jak všichni víme je agresivní na gumy a jeto hořlavina a proto se nepoužívá ,No a 0(kyslík) ten je výbušný s mastnotou takže nepoužitelný .Pak je ještě stlačený vzduch,ale to je zas jiný téma .Ve starých hasičákách budeš mít vždy nečistoty zkus klasickou lahev k CO2 svářečce (MIG/MAG) A nech si tam namontovat hasičáckou stoupačku.Asi nej rada co bys se dozvěděl ale s těma nečistotama se asi stejně smíříš páč nebudeš asi dávat takovej balík aby sis to pořídil.Nebo si nech vyčistit a přetěsnit lahev a naplnit si jí jinde tak šťastný plnění Twisted Evil
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
johnyz



Založen: 25. 04. 2007
Příspěvky: 88

PříspěvekZaslal: so červenec 07, 2007 3:03 pm    Předmět: N2 Odpovědět s citátem

Ok. Díky. Aspoň si s tím už nemusím lámat hlavu. Zkusím jiného plniče. Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Fluffy



Založen: 15. 01. 2007
Příspěvky: 114

PříspěvekZaslal: út červenec 10, 2007 7:37 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

já jen pro informaci

od známý co ji zkrachovola hospoda sem koupil lahev na C02, bohužel sem si pak všiml že je to lahev na směs C02 a N ?! dusík a oxid uhličitý...na té lahvy je jiný ventil (jinej průměr) a je dimenzován na 180barů. pokud se nemýlím tak na tlakových lahvých je uzávěr na 250barů (nejsem si jistej) takže ta stlačená směs případně samotný dusík asi ani nebude tolik natlakovanej => nejspíš by se s tim hůř plnilo

(nejsem fyzik a sem blbej a hodně piju tak doufám že sem sem nesesmolil nějaký uplný voloviny)
_________________
(\__/) | šalamounovo h...o
(+'.'+) | mám ho plnou palici
(")_(") | takže sem moc chytrej
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
steag



Založen: 07. 06. 2007
Příspěvky: 9
Bydliště: Liberec

PříspěvekZaslal: út červenec 10, 2007 8:58 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

NO blbost jsi nesesmolil,jen teď když nato koukám tak fakt nějak nevím,je tam pojistka a ta je navíc jak 250 pač by mela bejt tak 300barova ale taky to nevím na 100% a kuli tlakování,no moc ti nepomůžu pač tato směs se zásadně plní v autorizovaným prodeji(LINDE FLAGA)popřípadě jiny tech.plyny ale potešim te jinak lahev se da nechat předělat na jinej ventyl s pojistkou a tak si řekni i o stoupačku, melo by to stát kolem 400kč max 850(hoooooooodne drahý)Ale dusík je pekelně teškej a ,,nizko tlakej"proto se používá CO2 pač se da dobře plnit a ma nejvyšší tlak z použitelných plynů.a OXID dusny je při vetší dávce jedovatý což je nebezpečny oxid uhličitý je jako když si vydejchaž vzduch v místnosti(boli te hlava ) ale jinak celkem nic se nestava když ti rupne pojistka.Jinak sem ted v praci dostal vyřazeny argony na předělání(15kg)na CO2 ke svářečce takže neni problem asi jakou koli lahev mimo c2h2 a O2 ty asi nikdo nenecha předelat a propany pač ty sou malo tlakoví(lahve) jo a moc vas všechny co si to tu čtete chci poprosit at Tlakovím lahvím řikate LAhve ne bomba.Pač to s bombou nemá vůbec nic společného a nato že si tu potrpíte na tech.termínech tak tady každej sklidným svědomím napíšete BOMBA jak nejakej terorista.Lahev pleas lahev JO!!!!!! Twisted Evil Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Flyboy



Založen: 05. 08. 2006
Příspěvky: 176
Bydliště: Aš

PříspěvekZaslal: út červenec 10, 2007 9:38 pm    Předmět: Rebordel v lahvi Odpovědět s citátem

Zdravím také přispěji s trochou infa do mlýna. Ten bordýlek co máš ve zbrani bude tak z 95% z toho hasičáku. Určitě máš ten s kohoutem místo pákového ventilu a to jsou jedny z nejstarších, uvnitř plné rzi, smetí a jiného bordýlku, bohužel jsou na paintball (co se hasičáků týče) použitelné právě a pouze jen tyto. Pokud máš možnost nech si ho komplet vyčistit a 100% namontit stoupačku <- užitečná věcička. O jiném plynu než Co2 bych vůbec nepřemýšlel, Steag to přesně pospsal výše. Snad jen vzduch, ale ten je, co se vybavení týče, cenově úplně jinde...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
johnyz



Založen: 25. 04. 2007
Příspěvky: 88

PříspěvekZaslal: út červenec 10, 2007 9:55 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Jo, mám ten s kohoutem, ale teď jsem objevil jeden novější za slušný peníz a ten nemá kohout, ale něco jako kleště (asi ten pákový). Ten teda myslíš není pro mé účely vhodný? Proč?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ares



Založen: 18. 11. 2006
Příspěvky: 389

PříspěvekZaslal: út červenec 10, 2007 10:12 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

s tim dusikem tu nekdo uvedl docela blabol. Kdyz se mrknes na zahranicni shopy, tak tam u tlakovych LAHVI (proste u flasek a bomb na nase kvery Smile) ) je napsano nitro/HPA, neboli dusik/vysoce stl.vzduch. Dusik se pouziva, pac je tlakove vysoce stabilni, ne jako co2, ktere meni tlak v zavislosti na obsahu v lahvi. Nekde jsem videl tabulku, kde bylo uvedeno, ze naplnena 20 oz ma tlak cca 1100psi a s kdyz zbyva jen 2 oz, je tlak jen 700 psi. Jedinym problemem je, sehnat "plnice, ktery vam dusikovou bombu napere na 300 nebo 330 bar, a pak cena nitro/hpa systemu.

Da se rict, ze na pohon muzes pouzit jakykoliv stlaceny plyn, otazkou je, kolik na to nastrilis, protoze co2 je ve flasce v kapalnem stavu pri celkem nizkem tlaku a ten tlak zhruba stejne drzi. Kdyz do stejne fladery napustis treba dusik pri tlaku 1500 psi, tak toho moc nenastrilis.

cocko se pouziva, pac je nejlevnejsi, relativne dostupne, pomerne bezpecne, pro paint skoro idealni a kdyz uz utece, tak nebouchne u tlamy a s velkou pravdepodobnosti te ani neotravi.

A jedna uzitecna pomucka na zaver-je to k nalezeni na ebayi-filtr na co2 na hadici. odkaz jsem smaznul, pac to tu delalo bugr.

nikde v CR jsem to nevidel i kdyz jsem to shanel u plnicu co2, tak nikdo zadnej takovej filtr ani nevidel a ani o nem neslysel Smile

a pripadne reseni tveho problemu je take v tom, ze pujdes pro napln s hasicakem nekam, kde ti ho vymeni kus za kus a uvidis, jestli se to zlepsilo


Naposledy upravil ares dne čt červenec 12, 2007 2:43 pm, celkově upraveno 1 krát
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Flyboy



Založen: 05. 08. 2006
Příspěvky: 176
Bydliště: Aš

PříspěvekZaslal: st červenec 11, 2007 4:43 pm    Předmět: re Hasičák Odpovědět s citátem

citace:
Jo, mám ten s kohoutem, ale teď jsem objevil jeden novější za slušný peníz a ten nemá kohout, ale něco jako kleště (asi ten pákový). Ten teda myslíš není pro mé účely vhodný? Proč?


Pákový má jiný ventil - nenamontuješ na něj žádný v Čr dostupný plnící systém. Jak sem říkal ideální je nechat ten starý vyčistit+stoupačka+manometr chceš li vědět kolik v něm máš Co2 a je to.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
steag



Založen: 07. 06. 2007
Příspěvky: 9
Bydliště: Liberec

PříspěvekZaslal: st červenec 11, 2007 9:20 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

[quote="ares"]s tim dusikem tu nekdo uvedl docela blabol. Kdyz se mrknes na zahranicni shopy, tak tam u tlakovych LAHVI (proste u flasek a bomb na nase kvery Smile) ) je napsano nitro/HPA, neboli dusik/vysoce stl.vzduch.




Co????Ty seš asi odborník ja se ti fakt omlouvám asi v tom děláš když o tom víš víc než jiny blbci Very Happy Hele ja nikomu nic nenutím klidně si to pln Odparama z jímky(Metan jen kdybys to nepochopil) Ja sem odpověděl na otázku, klidne si nech naplnit Dusíkem uvidíš sám jak ti to bude střílet ale než někoho osočíš tak si aspon příště něco o tom přečti Dusík neboli N2 ti z velký lahve přeplní i uplnej amatér ale musíš si sehnad šnek(přepouštěcí ustrojí) Zkus Rami servis s.r.o nebo další tisíce firem nazakazku ti to tam nechaj ustrojit(a neni to ani drahy).Jo a američanum nemužeš sežrat všechno kreteni co neumej ani skoro psát a číst tak nepochopjej jak v Evropě značej plyny.
Měj te se krásně


Jo ares Me nenasereš s moooooooc chytrejma lidma se setkávám každej den a pak stejně udělaj to co jim človek řekne. Twisted Evil


No Oxidace častí je svinstvo co???Hold se nedá svítit když už to noví nebude Shocked Very Happy (pro arese myslím lahev z který přepouštíš CO2)


Naposledy upravil steag dne ne červenec 15, 2007 8:12 pm, celkově upraveno 1 krát
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ares



Založen: 18. 11. 2006
Příspěvky: 389

PříspěvekZaslal: čt červenec 12, 2007 7:37 am    Předmět: Odpovědět s citátem

steagu, asi by si mel zacit brat neco na uklidneni, protoze mi prijde, ze se asi fakt setkavas s moc chytrejma lidma, ale nekde v lecebne pro choromyslne.

O tom, ze by nejaka firma vubec byla ochotna naplnit do lahve na co2 dusik fakt pochybuju. O tom, ze to prepusti i uplnej amater se da taky pochybovat, vzhledem k znacnym problemum lidi s prepoustenim co2-staci se porozhlednout tady na foru (samozrejme se netyka tebe, ty si machr Smile )

To ze by amici byli tak blby a znacili neco spatne, zvlast v pb, kdyz se toho vetsina prave ve statech vyrabi....... To vis, jiny kraj, jiny mrav, jim zase muze pripadat debilni znaceni v evrope a ty, jak to tak vypada, as neco nauceno a asi se jen tezko srovnavas s tim, ze to nekde muze fungovat jinak a mas s tim problem.

ad oxidace: pokud jsem si zatim stihl vsimnout, tak drtiva vetsina pb zbrani je z hliniku, ktery oxiduje neuveritelnou rychlosti cca 1mm za milion let, takze z oxidace jde fakt strach.

Nevim, co mas za tak obrovsky problem s pouzitim dusiku na strelbu, kdyz HPA je svym slozenim z 80 % taky dusik.

A na zaver, kdyz uz si tak neskonale chytry, ze radis tem nejchytrejsim z nejchytrejsich, tak se alespon drobet nauc cesky, nebo to pis nejdriv ve wordu se zapnutou kontrolou pravopisu.

ps: doufam, ze ti moje reakce nezpusobi nahlou mozkovou prihodu nebo zhorseni tveho, byt uz dost spatneho psychickeho stavu a prosimte si uvedom, ze tohle je diskuse, takze nebylo ucelem nekoho nasr.t, ale podat svuj nazor. Pokud je spatny, vyvrat ho argumenty, ne blabolenim.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
SARIN



Založen: 27. 09. 2006
Příspěvky: 24
Bydliště: Uh. Hradiste

PříspěvekZaslal: čt červenec 12, 2007 8:14 am    Předmět: nitro/HPA Odpovědět s citátem

Hm nechci Vam do toho kecat, ale videli jste nekdy cisty dusik????? Prave tekuty dusik se pouziva treba k mrazeni na cca -194C. Chtel by sem videt jak tim budete pohanet kver . To by bylo podstatne horsi jak CO2. Kazdopadne tim napisem "nitro/HPA" je receno ze to je smes dusik + vzduch a to je stlacene, a kdyz se podivame kolik je v normalnim vzduchu dusiku tak to je asi jasne, proc myslite ze se to fouka kompresorem ze. Potapeci pak maji specialni smesi pro velmi hluboke ponory a ty sou ruzne kombinovane. Ale to je jina pohadka. Smile

jeste mensi vynatek z jednoho fora:
K dusiku:
Neviem, ci ti ho niekde predaju ako "civilovi" a bude problem s dopravou - vo vedre ho proste neodnesies. Potrebujes izolovanu nadobu, ktora znesie prepravu, je uzavreta (kvoli vyteceniu) a sucastne ma pretlakovy ventil (musi teda odolavat aj urcitemu tlaku odpareneho N2). Samotny dusik nie je drahy, liter je tak za 20-25 Sk. Dlhodoba prevadzka by samozrejme bola hodne draha.

Toxicita a bezpenost:
Je netoxicky. Avsak extremne studeny a nedychatelny. To znamena, ze:
Miestnost by mala byt vetrana, inak v dobre uzavretej mensej miestnosti hrozi nebezpecny pokles koncentracie kyslika!
S tou "studenostou" to nie je tak horuce v pripade maleho prsknutia - kvapky maju tendenciu odskocit ako voda na rozpalenom sporaku (rovnake priciny). Problem je, ak sa dostane pod saty, do topanky, ci by si ho nalial do dlane, kde by stihol sposobit lokalne podchladenie.
Dalsie riziko spociva v tom, ze okolie je voci nemu extremne horuce (~ -180 st. C vs. +20 st. C). Takze naliatie do nadoby ci ponorenie nejakeho predmetu ma za nasledok intenzivny var s rizikom postriekania - kozene rukavice silne odporucam, ochranne okuliare su NUTNOST!!!!
Pozor aj na dotknutie sa schladenych predmetov.

Manipulacia:
Na mieste uz nie je tak problemova, da sa normalne nalievat, na kratkodobu manipulaciu sa pouzivaju normalne termosky, alebo dokonca staci nadoba z laboratorneho skla v izolacnom plasti (napr. polystyren). bezne sklo by som nepouzil - je chulostivejsie na tepelne zmeny. S eventualnym rizikom prasknutia a rozliatia (poliatia) je ale dobre pocitat.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ares



Založen: 18. 11. 2006
Příspěvky: 389

PříspěvekZaslal: čt červenec 12, 2007 8:56 am    Předmět: Odpovědět s citátem

mel jsem na mysli nikoliv dusik v kapalne forme pri atmosferickem tlaku, na ten by to asi fakt nestrilelo. Byly by docela sranda sebou tahat kybl tekutyho dusiku, uz slysim HASTA LA VISTA, BABY Smile.

S tim znacenim Nitro/HPA mas mozna pravdu, ale ja kdesi narazil na popis plneni a vylozene se tam hovorilo o N2 a o "gas local supplier". Kdybych vedel, kde sem na to natrefil, dal bych link Sad. Zase na druhou stranu, s oznacenim N2 jsou uvadeny i prepousteci ventily na potapecske lahve, takze prase aby se v tom vyznalo.

Tak a ted jsem konecne nasel neco na podporu me teorie: http://www.ottersccustoms.com/air.html hned odpoved na prvni otazku-Instead of the atmospheric air that is used to fill these tanks, it is almost pure nitrogen, or N2, that is used to fill the tank. HPA and Nitro can be use to fill the same tank specified as such.

Uff, jsem rad, ze nejsem takovej debil, jak naznacoval steag Very Happy Very Happy Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hogi
MG Team


Založen: 22. 07. 2005
Příspěvky: 361
Bydliště: Davle

PříspěvekZaslal: čt červenec 12, 2007 9:32 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Stlačenej (ne kapalnej) N2 se opravdu používá, ale ne místo CO2 ale místo stlačenýho vzduchu... Ovšem je to hoodně drahý a nic jinýho kromě toho, že to má odost menší tepelnou roztežnost (pokud ji vubec nějakou má) to oproti vzduchu nenabízí... N2 se používá i pro pohon penukladiv u bagrů, protože stlačenej vzduch by se jim dostal do oleje... Toť vše co k tomu chci říct, protože nechci rozpoutávat flame s lidma, který o tom nic nevědi...

Jinak s bordelem v CO2 bych si hlavu nelámal... Co ti ten bordel udělal? Nic! Já když rozeberu kvéry na půjčování a kouknu do expansky, tak je tam taky rezavej povlak z hasičáků, ale funguje to, tak proč to řešit a vymejšlet píčoviny...
_________________
http://www.hrajpaintball.com/
http://www.airsoft-arena.cz/
http://www.pitbajk.cz/
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
Srnka



Založen: 18. 05. 2006
Příspěvky: 77
Bydliště: Č. Budějovice

PříspěvekZaslal: čt červenec 12, 2007 1:13 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

jj, Hogi má pravdu. Do zbraní na půjčování plnim taky CO2, navíc ne potravinu, při plnění dnem vzhůru, a nikdy jsem bordel ve zbraních neřešil.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
Fluffy



Založen: 15. 01. 2007
Příspěvky: 114

PříspěvekZaslal: čt červenec 12, 2007 1:38 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Aresy zedituj si prosím svůj příspěvek kde uvádíš nějaký velice dlouhý odkaz. Mám teď rotažený fórum a musim skrolovat bokem abych si vůbec něco přečet. a určitě nejsem sám.

nerozumím tomu a mám málo zkušeností: co si tedy myslíte o směsi dusíku a oxidu uhličitého primárně určeno pro pohon piva Smile dali by se tim pohánět kuličky? zkoušel to někdo?
_________________
(\__/) | šalamounovo h...o
(+'.'+) | mám ho plnou palici
(")_(") | takže sem moc chytrej
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ares



Založen: 18. 11. 2006
Příspěvky: 389

PříspěvekZaslal: čt červenec 12, 2007 2:44 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Fluffy napsal:
Aresy zedituj si prosím svůj příspěvek kde uvádíš nějaký velice dlouhý odkaz. Mám teď rotažený fórum a musim skrolovat bokem abych si vůbec něco přečet. a určitě nejsem sám.


me se ten odkaz zobrazoval ve dvou radcich, ale smaznul jsem ho, je to ted ok?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
johnyz



Založen: 25. 04. 2007
Příspěvky: 88

PříspěvekZaslal: čt červenec 12, 2007 4:04 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

jj. Už je to OK. I mě to dělalo. Dík
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hogi
MG Team


Založen: 22. 07. 2005
Příspěvky: 361
Bydliště: Davle

PříspěvekZaslal: čt červenec 12, 2007 4:42 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

U tý směsi CO2 a N2 nevim tlak a kdo ví jestli je tam CO2 v kapalný formě... Podle mýho skromnýho názoru to je pro plnění CO2 lahví naprosto nepoužitelný... Patravinářský CO2 plnit klidně můžeš (láhev má ale jiný šroubení pro plnění), ale je to vyhazování peněz z vokna...
_________________
http://www.hrajpaintball.com/
http://www.airsoft-arena.cz/
http://www.pitbajk.cz/
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
steag



Založen: 07. 06. 2007
Příspěvky: 9
Bydliště: Liberec

PříspěvekZaslal: ne červenec 15, 2007 8:45 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Přečti si to pořádně ,upřesnil jsem ti jen co sem myslel.Jo a hlinik ma taky oxidaci nejdřív povrchovou a pote vnitřní.Jinak že si někdo nedokáže na pul hodiny strčit lahev do mrazáku a pak ji naplnit nebo ji plnit na třikrát a upouštět(odpařením dochází k ochlazeni,což je ta operace se zachlazením obalu) zato ja fakt nemůžu.Ares ještě ja sem nějak nepochopil co tady píšeš a Word mam ale nejde o pravopis ale oto co píšeš lidi co to zajímá co jim radíš to neřešej.Ja to řešit nebudu.Jen me mrzi že sem nebyl na foru tak dlouho. Jinak sme zkoušeli ten plyn na pivo,tak jeto jako se vzduchem doslova.a přepustit tlak z velky lahve do mali na nejakej tlak je rozhodne snasší než klepat se že lahev přeplníš nebo nenaplníš.

,,ps: doufám, ze ti moje reakce nezpůsobí nahlou mozkovou příhodu nebo zhoršeni tvého, byt uz dost špatného psychického stavu a prosím tě si uvědom, ze tohle je diskuse, takže nebylo účelem někoho nasrat, ale podat svuj nazor. Pokud je špatný, vyvrať ho argumenty, ne blábolením." díky to je trefný Twisted Evil tak se toho drž Exclamation Nějak mě nebaví někomu dokazovat co je pravda.A nemam rad když někdo někoho uráží.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hogi
MG Team


Založen: 22. 07. 2005
Příspěvky: 361
Bydliště: Davle

PříspěvekZaslal: ne červenec 15, 2007 8:53 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Tak z předěšlýho pčíspěvku sem nepochopil ani jednu větu... Někdo by měl asi míň hulit.

Jak je to teda s plynem na pivo? Neni kapalnej viď? Jakej vidíš problém v plnění CO2? Vžďyť to zvládne i 5letý dítě...
_________________
http://www.hrajpaintball.com/
http://www.airsoft-arena.cz/
http://www.pitbajk.cz/
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
Chronic



Založen: 12. 06. 2006
Příspěvky: 68
Bydliště: Rumburk

PříspěvekZaslal: po červenec 16, 2007 7:24 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Hogi napsal:
Tak z předěšlýho pčíspěvku sem nepochopil ani jednu větu... Někdo by měl asi míň hulit.


Taky pěkný Laughing
_________________
www.rpc.xf.cz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky
steag



Založen: 07. 06. 2007
Příspěvky: 9
Bydliště: Liberec

PříspěvekZaslal: po červenec 16, 2007 9:06 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Hogi napsal:
Tak z předěšlýho pčíspěvku sem nepochopil ani jednu větu... Někdo by měl asi míň hulit.

Jak je to teda s plynem na pivo? Neni kapalnej viď? Jakej vidíš problém v plnění CO2? Vžďyť to zvládne i 5letý dítě...



V pohodě toho si nevšímej nebyl jsem tu a tak jsem nemohl odpovídat na par věci tak jsem to poslal dodatečně a už to nehulim tak moc Wink jinak na tvou otazku.Ja sem nikdy nepotřeboval přeplňovat dusík cočko(pivo) takže jsi ,,myslím" že je to tak že máš natlakovanej dusík a kapalný Co2 kuli tomu aby jsi nemel pivo jako limonádu tak je tam přidaný dusík ale kdyby jsi mel jen plyný co2 tak by jsi toho moc nenalil pač bys nemel čím(plynem,moc brzo by došel ) tak schrnem to.Dusík je plynej a CO2 je kapalny.Ale jak jsem napsal tak je to jen moje domněnka.(pokud někdo najde chybu tak to prosím omluvte) Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ares



Založen: 18. 11. 2006
Příspěvky: 389

PříspěvekZaslal: st červenec 18, 2007 7:35 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

steag napsal:
Přečti si to pořádně ,upřesnil jsem ti jen co sem myslel.Jo a hlinik ma taky oxidaci nejdřív povrchovou a pote vnitřní.Jinak že si někdo nedokáže na pul hodiny strčit lahev do mrazáku a pak ji naplnit nebo ji plnit na třikrát a upouštět(odpařením dochází k ochlazeni,což je ta operace se zachlazením obalu) zato ja fakt nemůžu.Ares ještě ja sem nějak nepochopil co tady píšeš a Word mam ale nejde o pravopis ale oto co píšeš lidi co to zajímá co jim radíš to neřešej.Ja to řešit nebudu.Jen me mrzi že sem nebyl na foru tak dlouho. Jinak sme zkoušeli ten plyn na pivo,tak jeto jako se vzduchem doslova.a přepustit tlak z velky lahve do mali na nejakej tlak je rozhodne snasší než klepat se že lahev přeplníš nebo nenaplníš.

,,ps: doufám, ze ti moje reakce nezpůsobí nahlou mozkovou příhodu nebo zhoršeni tvého, byt uz dost špatného psychického stavu a prosím tě si uvědom, ze tohle je diskuse, takže nebylo účelem někoho nasrat, ale podat svuj nazor. Pokud je špatný, vyvrať ho argumenty, ne blábolením." díky to je trefný Twisted Evil tak se toho drž Exclamation Nějak mě nebaví někomu dokazovat co je pravda.A nemam rad když někdo někoho uráží.


mno, ja myslim, ze si nam to vsem dokazal, vice komentovat netreba, hogi to trefil na 100 % Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ŠOTEK



Založen: 17. 07. 2007
Příspěvky: 223
Bydliště: Forest

PříspěvekZaslal: út červenec 24, 2007 6:38 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Jak to pročitam,tak vidim že to nemate jednoduchi,ale každi vi neco a to je pro začatečniky dobry nazbirat skušenosti. Confused
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Fanas
Pohanský Pes


Založen: 12. 05. 2006
Příspěvky: 242
Bydliště: Praha 8

PříspěvekZaslal: st červenec 25, 2007 12:43 am    Předmět: Odpovědět s citátem

smes na pivo je oxid uhlicity a dusik v pomeru 30:70; 20:80; a nejcasteji 50:50 - obe latky v plynnem stavu.... podrobnejsi informace je zde
ve formatu pdf.
_________________
www.swat.cz
CRASSA ET TARUS PARAILURUS
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Rbull



Založen: 31. 03. 2007
Příspěvky: 136
Bydliště: Domažlice

PříspěvekZaslal: čt červenec 26, 2007 9:17 pm    Předmět: Re: re Hasičák Odpovědět s citátem

Flyboy napsal:
citace:
Jo, mám ten s kohoutem, ale teď jsem objevil jeden novější za slušný peníz a ten nemá kohout, ale něco jako kleště (asi ten pákový). Ten teda myslíš není pro mé účely vhodný? Proč?


Pákový má jiný ventil - nenamontuješ na něj žádný v Čr dostupný plnící systém. Jak sem říkal ideální je nechat ten starý vyčistit+stoupačka+manometr chceš li vědět kolik v něm máš Co2 a je to.


Ale jo na pákovej to dostaneš ale chce to udělat u soustružníky redukci
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
Eril



Založen: 04. 07. 2009
Příspěvky: 82

PříspěvekZaslal: út listopad 09, 2010 9:23 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

ja bych jen doplnil co se tyce hliniku a koroze, ano je to tak hlinik skutecne taky koroduje, utvori se na nem drobna vrstvicka oxidu hliniteho ktera zpusobi zastaveni dalsiho postupu, rika se tomu samopasivace, stejnou vlastnost ma napr nerez, nicmene samotny hlinik odolava povetrnostnim vlivum velice dobre, jenze hlinik se k vyrobe kveru opravdu nepouziva, to by totiz moc dlouho nevydrzel protoze je mekej skoro jak maslo, a navic z neho udelat kver jinaki nez litim nebo tazenim by byl problem pac prakticky nejde obrabet

z toho duvodu byly vymysleny ruzne slitiny hliniku, ktere odolavaji korozi vice ci mene, vzdy vsak hur nez hlinik cisty,

a jeste jinak, co myslite ze je na vasich kverech elox? nic jineho nez rizena koroze v louhu, nicmene v paintballu je zcela zanedbatelna a tudiz muj prispevek je OT Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra www.military-paintball.cz -> CO2, Vzduch, Regulátory Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Design by SkaidonDesigns | Distributed by Olate