Diskusní fórum  www.military-paintball.cz
Vítejte na sdruženém fóru paintballových klubů a přátel značkovacích zbraní, hrajících military paintball
v lesích, domech, hřištích a všude kde se sejde dobrá parta lidí, kteří si rádi zahrají
 
 FAQ   Hledat   Seznam uživatelů   Uživatelské skupiny   Registrace 
 Nastavení   Přihlásit, pro kontrolu soukromých zpráv   Přihlášení 

Xtra vs. MR1
Jdi na stránku Předchozí  1, 2
 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra www.military-paintball.cz -> SPYDER - zbraně, hlavně, upgrade
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Fila



Založen: 23. 10. 2006
Příspěvky: 465
Bydliště: RFM

PříspěvekZaslal: pá červen 22, 2007 5:36 am    Předmět: Odpovědět s citátem

ehm...jenom si dovoluji podotknouti,že ten známej co to hrál závodně asi určitě nebyl militarista!!!...já mám taky MR1 a kolimátor nemám,ale mám tam miřidla a můžu říct,že např. teďkons v Kunštátu jsem je bohatě užil.....

jejda....první na stránce!!! Laughing Cool Laughing a nezáviďte!!! Laughing Laughing
_________________
si kliďánko umřu........

Sudéta Óre! (Les Kanců)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Bajn



Založen: 26. 12. 2006
Příspěvky: 84

PříspěvekZaslal: pá červen 22, 2007 6:45 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Acheron napsal:
rikate, ze MR1 je lepsi ve vzhledu, to uznavam, ale pro me vzhled neni dulezitej (pokud ta gun nebude ruzova Smile , ale jinak ta Xtra 07 vypada, ze je technicky lepsi - nepousti tekutej CO2, ma lepsi kadenci, setri CO2 a s lepsi hlavni je mozna i o neco presnejsi... vyhoda na MR1 je asi to mireni horem, ale co se tyce kolimatoru sam nevim, jestli ho vubec budu chtit, pac mi znamej (co to hral zavodne) tvrdil, ze je celkem k nicemu, ze si ho koupil, ale vubec ho nepouzival, pac se stejne ridi dopadem kulek.... navic tu nekdo rikal, ze kolimos jde dat i na tu Xtru 07... takze pokud je to opravdu tak, ze MR1 je lepsi jen ve vzhledu, ale technicky je lepsi Xtra, tak asi beru tu Xtru...


No tak hlavni je tvuj nazor co chces, ono ta moje xtra 06 taky neni uplne military, ale ta nova dle meho ma k military daleko, ale jak pises, neni to pro tebe dulezite. Tim ze ta nova xtra bude o tolik lepsi ve vlastnostech bych si zas tak uplne jisty nebyl, ale je to muj nazor, v akci jsem ji jeste nevidel.
No a jestli hral znamy sportovne, tak tam kolimator urcite neni treba, ale spis hodne kulicek Smile) v military se vetsinou hraje na omezenou munici nebo kdyz uz ne, tak stejne vetsinou vystrelis radsi mene kulicek nez vice. A neni nad to trefit soupere na jednu ranu do hlavy na vetsi vzdalenost, ale na to treba staci i vyse zminovane miridla, ale ty by dle meho na te nove xtre taky vypadaly dost blbe.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
Acheron



Založen: 18. 06. 2007
Příspěvky: 24

PříspěvekZaslal: pá červen 22, 2007 2:51 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

a jak ten kolimos funguje? od nejakejch 20-30 m stejne musim nadsazovat ne, tak to ta tecka zas tak nepomuze ne? Smile ten znamej, co hraje speed, rikal, ze to stejne ma urcitej rozptyl, takze je lepsi se ridit tim dopadem... nicmene predpokladam, ze teda pude kdyztak dat i na tu xtru a to ze rikate, ze vypada blbe, to mi proste zas tak nevadi... jo a moc nepobral, jaky miridla by na ty Xtre vypadaly blbe? jako mechanicky? to prece nema, nechapu Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Šedák



Založen: 14. 01. 2007
Příspěvky: 11
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: so červen 23, 2007 11:34 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Můj názor. Na rekreační hraní a i občasné military je vhodnější Xtra. Koupíš lepší hlaveň, CO2 nebo vzduchovou láhev a máš konkurenceschopnej setup za pár peněz. Míření podél hlavně je v paintu úplně OK.

Možná bych zvážil i novej Sonix. Pokud neplánuješ mufo her ročně a nechceš zbraň používat jako univerzální nástroj - kladivo, plastová rukojeť ti poslouží stejně. Snížené odolnosti bych se tolik nebál a ušetříš docela dost peněž. Absence drop-forward může být i výhoda, zbraň má potom nižší profil. Je tu jen malý detail. Do Sonixe bych šel, jen pokud by jsi koupil rovnou vzduch. Nemá totiž expanzní komoru, což by při použití CO2 bylo znát.

MR1 je těžší, ale má více military vzhled a dá se s ní mnohem více vyhrát. Odolností na tom bude asi jako Xtra, celokov. Můžeš na ni navěsit spoustu věcí, upravit k obrazu svému. Míření horem je asi ta poslední výhoda, díky nutnému nadsazování. Sám si dovedu představit výbornej setup postavený na základě MR-1 nebo i nové E-MR1, jen ta celková cena bude o poznání vyšší než u Xtry či Sonixe, který na upgrady vyjma hlavně není stavěný.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ares



Založen: 18. 11. 2006
Příspěvky: 389

PříspěvekZaslal: so červen 23, 2007 11:44 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Ja postupoval stejne. chtel jsem neco levnyho, ale zaroven ne uplnej srance, aby mi to na ty 3-4 hry, co s tim odehraju, zbytecne nedrasalo nervy. Zvazoval jsem taky sonixe, ale nakonec to byla xtra

trochu bych si dovolil nesouhlasit s tou plastovou rukojeti, u victoru to dost praskalo a davali se tam takovy vyztuzovaci plechy. Vzhledem k tomu, ze sonix je victor s predni rukojeti si myslim, ze to bude praskat taky.

a k mireni s mr 1 bych taky mel jednu poznamku, nebo spis dve. za 1 - miridla nejdou pouzivat, pac je tam natahovani zaveru a za 2 - i kdyby tom natahovani nebylo, stejne pres ne kvuli operce nemuzes koukat=operka pryc a co zbyde? hranata xtra s bocnim podavanim, bez expansni komory Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Acheron



Založen: 18. 06. 2007
Příspěvky: 24

PříspěvekZaslal: so červen 23, 2007 12:30 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

operka se nesundava, tady ji mam pocit vsichni seriznou (tu horni cast), a pak ji normalne muzes pouzivat... jinak porad trochu nechapu to mireni podel zbrane, se na to musim jit podivat Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ares



Založen: 18. 11. 2006
Příspěvky: 389

PříspěvekZaslal: so červen 23, 2007 2:10 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

to je vec nazoru, u nas jsou mrka 3 a vsichni maji pazbu sundanou/neurizlou, pac dost casto hrajeme v malejch objektech a tam se vymotat s takovym padlem.... Pak je tu jeste jedna vec a to, ze i s urizlou operkou je to porad hodne nizko a musis se ruzne kroutit na uroven ramena. Idealni u mrka by bylo mit oprenou spodni hranu poerky o rameno a miridla pak bez krouceni krku ve vysi oci, ale to se neda, zkousel jsem to Sad

mireni podel zbrane je na zaklade odhadu a pote korekce po prvni strele, ale da se to solidne vychytat, ovsem na kolimator to proste nema.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Acheron



Založen: 18. 06. 2007
Příspěvky: 24

PříspěvekZaslal: so červen 23, 2007 3:23 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

a ses si teda jistej, ze ten kolimos pujde i na tu xtru 07? nebo to spis jen predpokladas? Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ares



Založen: 18. 11. 2006
Příspěvky: 389

PříspěvekZaslal: so červen 23, 2007 4:21 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

ted si mi nastval Very Happy , jak budu mit drobet casu, taxe do toho pustim a poslu ti fotku. btw, ted mi napadnul zpusob primontovani, kterej by byl hotovej za pul minuty, staci k tomu elektrikarska izolacka, nebo mozna dve a motat a motat..... Very Happy Very Happy Very Happy

kdyz jsem byl v patek v pbshopu, taxem si uz uz koupil kolejnici, ze to na tu xtru udelam, ale nakonec jsem si to rozmyslel, pac na tech par her mi ta prace za to nestoji, ale abys videl, ze to fakt jde, tak to vyrobim, akorat budu muset udelat i tu kolejnici Crying or Very sad Crying or Very sad , kua to bude samy pilovani
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Acheron



Založen: 18. 06. 2007
Příspěvky: 24

PříspěvekZaslal: so červen 23, 2007 5:38 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

v poho, tak jestli ji mas jen na par her, tak to na ty svoji nedelej, muzes to rovnou udelat na ty moji Wink tim mi to dokazes nejlip Smile))
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Bajn



Založen: 26. 12. 2006
Příspěvky: 84

PříspěvekZaslal: po červen 25, 2007 7:19 am    Předmět: Odpovědět s citátem

muze nekdo pls shrnout v cem je lepsi nova xtra od 06?

navic jestli jestli jsem pochopil spravne, tak kdyz ti nejde o vzhled az tak extremne, tak co se ti nezda na xtre06? Smile co jsem tak pochopil, tak ma oproti nove lepsi hlaven, tzn. usetreni penez za nakup nove a ma uz i kolejnicku.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
POtkan



Založen: 30. 09. 2006
Příspěvky: 71

PříspěvekZaslal: po červen 25, 2007 8:12 am    Předmět: Odpovědět s citátem

delrin bolt s rychlym vyberom boltu
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Acheron



Založen: 18. 06. 2007
Příspěvky: 24

PříspěvekZaslal: po červen 25, 2007 3:08 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

maj u ni v PBS napsanejch o nekolik radku vic Wink Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Acheron



Založen: 18. 06. 2007
Příspěvky: 24

PříspěvekZaslal: po červen 25, 2007 10:41 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

tenhle problem ja resit nemusim, pac v PBS, dke to kupujeme uz Xtr06 neni...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Skimer



Založen: 24. 07. 2007
Příspěvky: 101
Bydliště: Kout na Šumavě

PříspěvekZaslal: po srpen 06, 2007 8:08 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Mel jsem ted moznost vyzkouset par variant tehle zbrani, lahvi a hlavni:) mam Xtru matte black, u ni 16oz bombu, a hlaven AA 16'' (rikal jsem si ze to bude stacit ale stejne bych asi sel i do ty 18'' prece jenom by to bylo poradny delo:D) nu ale k veci...kamos sehnal od jinyho kamose Xtru 07...kompletni set za 3000:) dobry ne...jednou hrana...hodili jsme ne to tu moji AA 16'' a 16oz... a vypada to...a hlavne strili uplne paradne...kamos mel taky matte black ale tu prodal a nechal si tu 07...kolimator mam taky...PBS red DOT...na ty matte black...a vystelovat to je fakt neco:D...kdyz mi prisli kule a hlaven tak jsem rikal ze vysteluju ustovku a kolimator...a skoro 500kuli v pr... v lese... a strili to porad stejne...kde je chyba sakra...jinak PB forever Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Cofey



Založen: 25. 10. 2006
Příspěvky: 437
Bydliště: Mám

PříspěvekZaslal: po srpen 06, 2007 9:05 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

ares napsal:
to je vec nazoru, u nas jsou mrka 3 a vsichni maji pazbu sundanou/neurizlou, pac dost casto hrajeme v malejch objektech a tam se vymotat s takovym padlem.... Pak je tu jeste jedna vec a to, ze i s urizlou operkou je to porad hodne nizko a musis se ruzne kroutit na uroven ramena. Idealni u mrka by bylo mit oprenou spodni hranu poerky o rameno a miridla pak bez krouceni krku ve vysi oci, ale to se neda, zkousel jsem to Sad

Zdar.

Add ramenní opěrka.
Pro mě neocenitelná věc (spolu s dobře seřízeným kolimátorem Wink ). Zřejmě je to záležitost zvyku ale když jsem ji po roce hraní ze své MR2 shodil a zkusil hrát bez ní tak to byla katastrofa. Opora do ramene dělá podle mě hrozně moc.
Jaxe píše výš, mám ji jako většina uživalelů MRek upravenou (posunutá horní část do středu). A kroutit se při míření nemusím ale to je zřejmě způsobeno trochu odlišnou konstrukcí horní části MR1 a MR2
_________________
"Si vis pacem, para bellum!"
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra www.military-paintball.cz -> SPYDER - zbraně, hlavně, upgrade Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2
Strana 2 z 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Design by SkaidonDesigns | Distributed by Olate