Diskusní fórum  www.military-paintball.cz
Vítejte na sdruženém fóru paintballových klubů a přátel značkovacích zbraní, hrajících military paintball
v lesích, domech, hřištích a všude kde se sejde dobrá parta lidí, kteří si rádi zahrají
 
 FAQ   Hledat   Seznam uživatelů   Uživatelské skupiny   Registrace 
 Nastavení   Přihlásit, pro kontrolu soukromých zpráv   Přihlášení 

FPG - Fluffyho Paintballový Granát

 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra www.military-paintball.cz -> Paintball - masky, vybavení, výstroj, pyrotechnika
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Fluffy



Založen: 15. 01. 2007
Příspěvky: 114

PříspěvekZaslal: ne červen 17, 2007 10:01 pm    Předmět: FPG - Fluffyho Paintballový Granát Odpovědět s citátem

Zdravím.

Tak sem přemejšlel, že bych si vyrobil granát. No něco sem vymyslel ale čekal sem, až to ozkoušim a pak dám vědět.
Tak granáty sem vyrobil, částečně otestoval a výsledek je, no rozporuplný. ale přesto přezevšechno se s vámi, bratry ve zbrani, podělím o své těžce nabýté zkušenosti.

V misce si rozmícháme hrubou mouku spolu s vodou a potravinářskou barvou (hladká mouka dělá hrudky / přemejšlel sem, že místo H2O bych použil olej) a výslednou směs vlejeme do plechovky 0,33L od piva. Vytvořil sem jakýsi trychtýřek z papíru a směs ačkoli byla hustá samovolně natekla do pixli a ani sem nenadělal bordel kolem. Plechovku naplníme do 2/3tin, protože hmota přes noc nakyne a plechovky co sem naplnil po okraj do rána vytekly!!

Pak sem si zakoupil petardy MEGATŘESK. Ustřihněte si kus papíru. Vytvořte takovej proužek, ten přehněte vejpůl a jednu půlku nastříhejte. Střihy sem prováděl odborně po cca 3-4mm . Tak teď stačí vzít petardu a proužek papíru přiložit a obmotat kol dokola. Vemte si izolepu a přilepte jej po obvodu. Ten nastříhaný kraj odchlípněte a ve výsledku to bude vypadat jako sukýnka co nosí baletka jestli znáte. Tu sukýnku nalepte co nejvýš a nejblíž k hlavičce petardy. Ta větší část půjde dovnitř do plechovky, takže je nutné ji obmotat potravinářskou fólií. Izololuje to skvěle. Pokud to neobmotáte tak ta petarda navlhne i pokud nebude v té směsi ponořena.

Teď jen stačí tuto "roznětku" vložit do plechovky. okolí otvoru, ze kterého ste pivo jak doufám kultivovaně vypili pomažte lepidlem, tu sukýnku na petardě taky a zaplácněte te to. já sem teda ještě vystřihl kolečko s dírou uprostřed a tím sem to ještě zakryl.

Nechte zaschnout. pak stačí plechovku nabarvit, jestli se vám chce, nebo vyrobit jakýsi škrtací mechanizmus ze škrtátka, kroužku na klíče / drátu, samoškrtacích sirek ala vzhled granát ale podle mně to je zbytečnost.

vyrobil sem si několik vzorků myslím že tak 10 , 2 mi vytekli, 2 navlhla petarda a ten zbytek sem vytvořil buď z plech od piva 0,33L nebo z plechu od Red Bullu. plnil sem do 1/3 , 1/2 , 2/3 , 1/1 . použil sem tekutý hustý směsi a nejvíc se mi osvěčila pivní plechovka a krapet víc jak 2/3 obsahu + hustá směs.

No otestoval sem to na zahradě a efekt je značně rozporuplný. zdá se mi že to barví jen určitou část prostoru. rozhodně to nebere komplet kolem sebe ale jakoby jednu výseč.
Výbuch rozmetá plechovku na cimpr campr. Střepiny lítají do vzdálenosti 5 metrů a vždycky se najde i pár kousků ve vz. tak 8-10m. Dolní polovina zůstane po hromadě a občas vytvoří jakousi hvězdici (při dobré vůli a bujné fantazii).
Barví to plošně do výše 1,5 m to komplet nabarvilo sud. Velké fleky, hodně hustě. vzdálenost 1,5 m kolmo na plechovku jenž byla naležato. Do 2 metrů se zvětšuje rozptyl a tečky se stále zmenšujou. Takle to nabarvilo vozík s plachtou cca 2m čtvereční. Ve výšce větší jak 1,5 m to nechává malé tečky daleko od sebe. Na větší vzdálenosti jak 2m sou ty tečky uplně titěrné a nestojí za zmínku. Sem tam se objeví i celkem slušný flek (nejspíš nějaká špatně rozmíchaná hrudka) 5-6m od výbuchu.
Tohle se stalo ve výseči asi 45° okolí se mi jevilo explozí nedotčené Sad

Bohužel nevyzkoušel sem všechny protože na mně začla halekat sousedka, že ...... Laughing



Nevýhody

-vysoká hlučnost. v uzavřených prostorách nevim nevim co na to sluch
-letájící střepiny pixli (chtělo by to ozkoušet v akci zda to dokáže někoho pořádně pořezat/podřezat Very Happy )
-nerovnoměrně to obarvuje okolí
-petarda vybuchuje 3-6 s po škrtnutí (takže člověk škrtne, hodí všichni utečou nebo škrtne podrží a bouchne mu to v ruce)
-když sem to hodil prvně a šel sem zkontrolovat místo činu ucítil sem zápach jenž ve mně vzbudil vzpomíku na onen den kdy náš pes našel kdesi mršinu, okousal ji a pak se doma ve večerních hodinách nehorázně podělal a druhá vzpomínka, která následovala byla na siláž a jakousi močku co z toho teče ve který sem jako malé dítě utopil botu.
prostě po pěti dnech skladování to nehorázně smrdí. ačkoli čerstvě vytvořená směs nemá ani chuť ani zápach (chutnal sem to)

Výhody

+levné snadné a rychle vyrobitelné
+zvukový efekt
+když už to barví tak hezky plošně
+po nabervení plechovky přijatelný vzhled
+pokud by se to vyrobilo den před akcí, odpadne zápach

Závěr:
bylo by fajn kdyby si místní vrtáci, kazisvěti a koumáci vyrobili své vlastní verze a ozkoušeli je na ostatních. vyzkoušeli během hry. Zkusili to vyrobit trochu jinak, něco změnili. Případně někoho z vás tento výrobek bude inspirovat k výrobě něčeho uplně jiného. Nějak to obměnit, předělat, udělat jinak. Nebo to udělat stejně ale zodpovědně. Možná že časem bude ten PB granát opravdu funkční. Takle to je trochu rozporuplné.

PS: tímto nikoho nenabádám aby si cokoliv vyrobil a veškerý text výše uvedený je naprosto vymyšlen. události i postavy jsou fiktivní. a veškerou odpovědnost nesete jen a pouze vy případně vaši rodiče!
za žádných okoností to nezkoušejte doma ani na veřejnosti.
vždy noste PB masku a jestli se někdo zmrzačíte já za to nemůžu!

PSS: nemám zrovna foťák abych to nafotil a sem línej jakékoliv schéma kreslit
_________________
(\__/) | šalamounovo h...o
(+'.'+) | mám ho plnou palici
(")_(") | takže sem moc chytrej
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
mIREZ.sk



Založen: 08. 06. 2007
Příspěvky: 23
Bydliště: Nové Mesto nad Váhom

PříspěvekZaslal: ne červen 17, 2007 10:26 pm    Předmět: Paintballomet Odpovědět s citátem

Ja som skor rozmyslal nad paintballovym "plamenometom" Very Happy zohnat potravinarske farbivo, taky ten plastovy postrekovac do zahrady, hodit to na chrbat a makat s packou naboku a valit farbu Smile) taky plamenometcik... Smile
_________________
www.mirez.sk
www.mirez.sk/paintball
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
setler
Pohanský Pes


Založen: 28. 02. 2006
Příspěvky: 380
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: po červen 18, 2007 7:43 am    Předmět: Odpovědět s citátem

kdyz to nehodis zrovna do uzavreneho prostoru metr na metr bez oken a dveri, tak je to v pohode... az Ti nekdo hodi pod nohy rusoga, tak poznas ze superpraskmega je vlastne uplne tichoucka Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Rudanek



Založen: 14. 07. 2006
Příspěvky: 14
Bydliště: Zliv (u Českých Budějovic)

PříspěvekZaslal: út červen 19, 2007 10:48 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Mě tedy osobně vadí ty piksly, bál by se že by to nějak ublížilo. Sice OT: ale jednou jsem byl svědkem jak útočný granát (čili dosaha tak 5m maximálně), střepinou (klasický plech) pořezal kluka 25m daleko od výbuchu. Takže v mizivém procentu případů může ta plechovka od piv, mít nějakou vadu a blbou schodou okolností to pak někomu něco udělá.
Takže:
moje invence: jako tělo vzít něco jiného - trubka od toaleťaku
+ levná, lehká, neublíží
- směs s vodou rychle zničí granát =>možnost napytlíkovat barvící směs nějakou folií
- dostřel nic moc, možná jsem taky ohráblo
Můj osboní poznatek, spíš to jakoby zabublá a plivne, taková malá sopička. Asi tomu chybí ten první tlak, než petarda překoná kov u plechovek, a proto možná plechovky střílí jako trubková bomba, petardě se podaří prorazi jenom nějaká část. Nevím...
O víkendu zkusím granát v1.0.2, ale došli mi trubky od toaleťáku Sad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Yahoo Messenger
Rudanek



Založen: 14. 07. 2006
Příspěvky: 14
Bydliště: Zliv (u Českých Budějovic)

PříspěvekZaslal: út červen 19, 2007 10:56 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Teď jsem četl koytův papírovej granát a vidím, že jsem šel jtejnou slepou cestou Sad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Yahoo Messenger
Fanas
Pohanský Pes


Založen: 12. 05. 2006
Příspěvky: 242
Bydliště: Praha 8

PříspěvekZaslal: út červen 19, 2007 10:11 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

OT
jj, trubek neni nikdy dost..... co nejakym zpusobem pouzit plast ?
_________________
www.swat.cz
CRASSA ET TARUS PARAILURUS
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
vlachla



Založen: 17. 09. 2008
Příspěvky: 296
Bydliště: Ústí nad Labem

PříspěvekZaslal: st duben 08, 2009 1:07 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Co takhle navrtat po obvodu plechovky díry a obalit izolačkou? Mohlo by to jakože vystříknout těma dírama, tuďíž daleko a nemuselo by to tak rozsekat tu plechovku Wink
_________________
Alligators
----------------
Kdo nechce, hledá důvody
Kdo chce, hledá způsoby
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Koutak



Založen: 24. 04. 2009
Příspěvky: 76
Bydliště: Náchod

PříspěvekZaslal: út květen 05, 2009 3:35 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Tak já také přidám pár zkušeností. Plechovky od piva nebo od redbullu jsou značně nebezpečné. Kamarád to zkoušel, místo barviva dal hrách a kus plechu ho ošklivě seklo na bradě. Myslím, že to bylo na vzdálenost necelých 5 m. Já jsem osobně zkoušel udělat tělo z plastové lahvičky od Vian probiotic drink (je to něco jako actimel ale menší a měkčí). do víčka jsem vyvrtal díru o průměru Megatřesku. Mgatřesky sem až na hlavičku namočil v rozpuštěném vosku (parafínu)a nechal okapat, to zabrání nežádoucímu nasáknutí vlhkosti do těla petardy a navíc to funguje poměrně dlouhodobě (odzkoušeno cca 3 týdny). Megatřesk jsem vložil do otvoru ve víčku tak aby koukala opravdu jen škrtací plocha. Následně jsem pro sichr megatřesk přilepil tavným lepidlem ze vnitř víčka. Jako barevnou směs jsem použil potravinářské barvivo, kuchyňský škrob (solamil) a vodu. Nejdříve jsem dal vařit vodu a postupně přisypával solamil až to bylo hustý podle mích představa pak jsem přidal barvivo. Co se týká hustoty tak je lepší hustší tekutý stav, řidší se mi to moc neosvědčilo. Tuto barevnou směs sem nalil do plastové lahvičky asi 1,5cm od hrdla, tak aby při vložení a zašroubování byl vyplněn skoro celý obsah lahvičky. Je možné udělat i třecí zapalování pomocí škrtátka gumičky a kroužku na klíče. Takto hotový granát se může nastříkat na černo nebo na zeleno, nevýhoda je, že je lahvička mléčné barvy.

Vyzkoušeno celkem 8ks. 4ks v den výroby a zbytek cca po 3 týdnech. Výsledek mě celkem potěšil. Rozstřik barviva je sice nepravidelný ale hustý. Nenapadá mě jak to popsat a tak až bude další várka tak sem hodím foto. Velká výhoda tohoto granátu je , že nedělá nebezpečné střepiny, hluk je také dost utlumen. Příprava je také dost nenáročná.

Pokud máte nějaké otázky tak piště rád vám je zodpovím Cool
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
sypho



Založen: 19. 06. 2006
Příspěvky: 218
Bydliště: Vrané nad Vltavou

PříspěvekZaslal: čt květen 21, 2009 9:12 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Nemáte náhodou někdo zkušenosti s tímto? http://www.army-shop.cz/index.php?action=item&id=6885&prevaction=category&previd=70&prevstart=0

zdá se to jako trochu drahej špás, ale jestli to funguje stoprocentně a je to sériově vyráběný a hlavně dostupný tak je to paráda
_________________
Politruk MG Smile

Nejrychlejší tátova spermie 1984
www.militarygame.cz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky
patras



Založen: 29. 05. 2006
Příspěvky: 997
Bydliště: Náchod

PříspěvekZaslal: čt květen 21, 2009 9:37 am    Předmět: Odpovědět s citátem

parada za 200 kila ???? .... leda krabice s 10 kusy !! jinak naprosto nedostupny zbozi (cenove) ... neznam cloveka kterej by byl ochotnej to hodit do mistnosti kdyz to stoji 200 Smile
_________________
PBN - Paintball Military Klub Náchod - Lepší je být první v pekle než druhý v nebi ... www.paintballnachod.cz
INZERCE a PAINTBALL BAZAR na http://www.paintballnachod.cz/inzerce
A5-TPX-Carbine-K5-SGB K1-PGP-Maverick-Equalizer
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
Rajko



Založen: 18. 10. 2006
Příspěvky: 1849

PříspěvekZaslal: čt květen 21, 2009 10:12 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Laughing já jednoho znám Laughing Liger si koupil asi tři a už nějakou vyzkoušel, bohužel jsem nebyl u toho takže se musíš zeptat přímo jeho, ale řikal něco jako, že to překvapivě i funguje Laughing za ty prachy Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Koutak



Založen: 24. 04. 2009
Příspěvky: 76
Bydliště: Náchod

PříspěvekZaslal: čt květen 21, 2009 10:58 am    Předmět: Odpovědět s citátem

S tímhle granátem mám zkušenosti velice dobré až na tu cenu.... viděl jsem ho v loni na pyrotechnickém veletrhu v polsku.Perzentovali to tam jako novinku a z 5 kusů co tam hodili šli všechny krásně. Jsou dva druhy,jeden s barvou a jeden s kuličkama, ten s barvou se mi zdál lepší. Poláci si to nechali udělat na zakázku v Německu ale teď mám dojem, že si to už dělaj sami. Pokusím se optat přímo výrobce jestli je možné udělat něco s cenou... Jinak je škoda že se mi to přímo nedostalo do ruky, udělal bych rozborku a zjistil jestli jde udělat levnější provedení. Ale kupovat to kvůli tomu nebudu. Mě stačí to co si vyrobím Twisted Evil
_________________
Modrej nebo červenej, kterej bude tak akorát.... Červenej protože je hezčí Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
lumik



Založen: 03. 03. 2009
Příspěvky: 53

PříspěvekZaslal: pá květen 22, 2009 9:16 am    Předmět: Odpovědět s citátem

jsou dve verze - barva a hrach.
zkouseli jsme obe, do prodeje nezarazeno.

proc?

jako granat pekne, zejmena treci zapalovac prijemna vec. telo obou verzi je plastove.
ale - verze s barvou v dusledku prilis silne "nalozky" z barvy udela aerosol a zasah neni nijak dobre videt. vlastne vubec, kapicky je treba na zasazenem hledat. na vzdalenost pres 1 az 1,5m barva nedoleti vubec.
hrachova verze je naprosto standartni hrachovy granat, vcetne naplne hrachu (neveril jsem dokud jsem nevidel, opravdu tam je). coz si kazdy muze zimprovizovat doma za desetkrat mensi cenu.
_________________
MILSIG TEAM
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
vlachla



Založen: 17. 09. 2008
Příspěvky: 296
Bydliště: Ústí nad Labem

PříspěvekZaslal: po květen 25, 2009 8:08 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Btw. kde kupujete potravinářské barvivo? Chci trošku zalaborovat ale nemůžu ho sehnat.
_________________
Alligators
----------------
Kdo nechce, hledá důvody
Kdo chce, hledá způsoby
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
patras



Založen: 29. 05. 2006
Příspěvky: 997
Bydliště: Náchod

PříspěvekZaslal: po květen 25, 2009 8:13 am    Předmět: Odpovědět s citátem

zkus drogerii Smile muzes pouzit barvivo kterym se barvi vajicka .. mam pocit ze se to jsmenovalo za komancu ovo Smile
_________________
PBN - Paintball Military Klub Náchod - Lepší je být první v pekle než druhý v nebi ... www.paintballnachod.cz
INZERCE a PAINTBALL BAZAR na http://www.paintballnachod.cz/inzerce
A5-TPX-Carbine-K5-SGB K1-PGP-Maverick-Equalizer
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
vlachla



Založen: 17. 09. 2008
Příspěvky: 296
Bydliště: Ústí nad Labem

PříspěvekZaslal: po květen 25, 2009 8:21 am    Předmět: Odpovědět s citátem

jj, to mě už taky napadlo. zkusím a uvidím Wink
_________________
Alligators
----------------
Kdo nechce, hledá důvody
Kdo chce, hledá způsoby
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Koutak



Založen: 24. 04. 2009
Příspěvky: 76
Bydliště: Náchod

PříspěvekZaslal: po květen 25, 2009 1:22 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Já kupuji potravinářské barvivo v drogerii a nebo se dá sehnat v prodejně s cukrářskejma potřebama.. stojí 5 kč pytlíček a bohatě stačí jeden, barví to jak sviň Twisted Evil Pokudu budeš tvořit náplň do granátu doporučuji dát ke škrobu ještě trochu kukuřičné moučky, tím docílíš toho, že barvivo nebude průhledné .
_________________
Modrej nebo červenej, kterej bude tak akorát.... Červenej protože je hezčí Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Alangorax



Založen: 24. 01. 2008
Příspěvky: 88

PříspěvekZaslal: po květen 25, 2009 1:50 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

vlachla napsal:
Btw. kde kupujete potravinářské barvivo? Chci trošku zalaborovat ale nemůžu ho sehnat.


Neplanujes Coloured smoke bomb ala you tube ???
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Koutak



Založen: 24. 04. 2009
Příspěvky: 76
Bydliště: Náchod

PříspěvekZaslal: po květen 25, 2009 2:53 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Alangorax napsal:
vlachla napsal:
Btw. kde kupujete potravinářské barvivo? Chci trošku zalaborovat ale nemůžu ho sehnat.


Neplanujes Coloured smoke bomb ala you tube ???


Pokud vím tak potravinářským barvivem dým neobarvíš... Barviva pro slože barevných dýmů jsou většinou organická barviva, vyznačují se velkkou termickou stálostí a schopností sublimovat či vypařovat se před teplotou rozkladu. Pro obarvení dýmovnic se používá např: indigo,sudanová červeň, auraminhydrochlorid, atd...
_________________
Modrej nebo červenej, kterej bude tak akorát.... Červenej protože je hezčí Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Alangorax



Založen: 24. 01. 2008
Příspěvky: 88

PříspěvekZaslal: po květen 25, 2009 3:10 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Ha ... Konecne odbornik ... No uz jsem na to prisel sam ze to nic nedela a mam od toho akorat spinave ruce a dutiny ... uz jsem vyzkousel snad vsechno co je trochu barevny a da se to koupit v prasku ...

Kdekoliv jsem se zeptal na organicke barvivo tak mi akorat rekli ad zkusim potravinarske ...

Dokazes mi poradit kam na organicke ??
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Koutak



Založen: 24. 04. 2009
Příspěvky: 76
Bydliště: Náchod

PříspěvekZaslal: po květen 25, 2009 4:14 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Abych ti pravdu řekl, tak nevím jelikož jsem neměl potřebu nějakou dýmovnici domácí výroby barvit... Rozhodně to seženeš v nějaké drogerii která se specializuje na chemii. Zkusím se podívat po nějaké internetové stránce a pak sem vložím odkaz.
_________________
Modrej nebo červenej, kterej bude tak akorát.... Červenej protože je hezčí Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
tracker



Založen: 29. 06. 2007
Příspěvky: 1660
Bydliště: UL

PříspěvekZaslal: po květen 25, 2009 4:23 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

a zkoušel jste někdo drolit křídu ?? tram máte hafo barev a práší to ukrutně
_________________
Jsem jaký jsem, někdo musí být zlý.
www.yourshirts.cz - textil shop
http://conflictshop.cz/ - Military trička
http://www.idj.cz/tracker88/
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
Koutak



Založen: 24. 04. 2009
Příspěvky: 76
Bydliště: Náchod

PříspěvekZaslal: po květen 25, 2009 4:24 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Tak sem našel jeden odkaz, mají tam vše na co si vzpomeneš ale taky si to pekelně zaplatíš http://www.p-lab.cz/katalog.pl?akce=obsah&id=120
Myslím si, že se ani nevyplatí si barevné dýmovnice doma dělat jelikož je dost složitý postup a vysoká cena Sad
_________________
Modrej nebo červenej, kterej bude tak akorát.... Červenej protože je hezčí Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Alangorax



Založen: 24. 01. 2008
Příspěvky: 88

PříspěvekZaslal: út květen 26, 2009 8:40 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Jo tak takovoudle cenu jsem necekal ... To se vazne nevyplati ... Smile Ale dik moc alespon me to prestane vrtat v hlave ... Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Koutak



Založen: 24. 04. 2009
Příspěvky: 76
Bydliště: Náchod

PříspěvekZaslal: út květen 26, 2009 12:27 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Není zač, kdyby chtěl někdo poradit ohledně pyrotechniky tak není problém. Cool
_________________
Modrej nebo červenej, kterej bude tak akorát.... Červenej protože je hezčí Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
3bola



Založen: 28. 12. 2008
Příspěvky: 117
Bydliště: Black Dogs Teplice

PříspěvekZaslal: po červen 08, 2009 2:32 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Taky přidám něco:
Primitivní granát
Koupil jsem petardu,mam dojem že to byla 15-tka..u alligátorů v krámě.
Leptací pistolí okolo nalepil kuličky..cca 20-30 ks..a nechal si volnej silnej pruh na držení.
Házet se to samozřejmě nedalo,protože by se rozlítly,bez efektu,ale položenou na zemi........roztřel do všech stran.Kule lítaly jak namydlený,na vzdálenost cca 10-15 metrů!!100% úspěch(nepřehánim,odskoušeno se svědkama Smile
Pokud někdo vymyslí aby se kule nevysypaly po dopadu,tak sem s tím....
Idea Idea Idea
_________________
www.cernypsiteplice.webnode.cz
BLACK DOGS TEPLICE
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
vacul_78



Založen: 29. 11. 2007
Příspěvky: 102

PříspěvekZaslal: čt únor 25, 2010 1:00 am    Předmět: že bych se taky pridal ? Odpovědět s citátem

Taky sem se ubíral klasickým směrem výroba vlastního... No staci k tomu tedy
tvrdy papir treba vskovany nebo neco takoveho jako jsou papirove slozky atd ... ja mnel po ruce zrovna hafo slozek od sporeni od lisky...
Pak kule ktere nejsou extra pevne ani extra krehke proste asi ty co mate po ruce...
petarda megatresk ... pozor tady sem prisel na kamen urazu, megatresk potrebujete ten mirne drazsi protoze vypada jako s povrchovou upravou odolnou vlhkosti, obyc mega byva navic poruchovejsi. Asi by vas nastvalo kdyz se s granatem piplate pul hodky nez ho udelate
siroka malirska lepii paska
kovbojske sirky
smirgl
kolecka na klice
elektrikarska paska
sekundove lepidlo
sikovna ruka ktera je schopna trefit se granatem pri hodu... ste neceklai ze ta kravina jako hod granatem na cil co byl v telocviku se bude hodit Very Happy

no kdyz to date vsechno dohromady tak vyjde neco jako nade ktery uz prosel nekolika testy jak se znamymi pro pobaveni a otestovani ruznych modifikaci atd.
jeden test je tady http://www.youtube.com/watch?v=DuSykIpdc9Y

samozrejme kazdy si to dela podle sveho a tohle je jen pro inspiraci ... podrobnejsi postup snad uverejnim jen co skuchtim nejakou stranku kde by to mohlo byt:)
jo a jeste jedna poznatek ... tyhle granaty co si delam na bazi pirotechniky nejsou moc pouzitelne v lesich trave atd a hodi se podle mne spis do budov atd.... do lesa predsi jen spis neco co funguje na bazi natlakovane kapaliny v necem jako jsou zdravotni hadicky a spol ... bohuzel jsem prisel na to ze jakozto laik nejsem schoen nebo neznam zpusob jak vytvorit vhodnou napln:)

tak dost spamu a cus Wink

a chtel jsem si tu pridat i fotky vybuchu aby jste si udelali predstavu o ucinku, ale servr v tomto se mnou nejak nekomunikuje Sad
takze tady aspon archiv s fotkami ke stazeni

http://www.vac.unas.cz/pb/pbg.rar
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra www.military-paintball.cz -> Paintball - masky, vybavení, výstroj, pyrotechnika Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Design by SkaidonDesigns | Distributed by Olate