Diskusní fórum  www.military-paintball.cz
Vítejte na sdruženém fóru paintballových klubů a přátel značkovacích zbraní, hrajících military paintball
v lesích, domech, hřištích a všude kde se sejde dobrá parta lidí, kteří si rádi zahrají
 
 FAQ   Hledat   Seznam uživatelů   Uživatelské skupiny   Registrace 
 Nastavení   Přihlásit, pro kontrolu soukromých zpráv   Přihlášení 

Plnící redukce
Jdi na stránku 1, 2  Další
 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra www.military-paintball.cz -> CO2, Vzduch, Regulátory
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Rbull



Založen: 31. 03. 2007
Příspěvky: 136
Bydliště: Domažlice

PříspěvekZaslal: so březen 31, 2007 8:41 am    Předmět: Plnící redukce Odpovědět s citátem

Zdravím,
jsem začátečník,budu si obědnávat ze shopu,ale nechce se mi zbytečně kupovat plnící redukce (když mám doma soustruch Shocked ),a proto bych se chtěl zeptat jaký má závit klasická paintballová láhev s českým závitem (US)
-a než mě to příde tak si to chci připravit......

Díky všem za odpověď Razz


Naposledy upravil Rbull dne so březen 31, 2007 4:06 pm, celkově upraveno 2 krát
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
Flyboy



Založen: 05. 08. 2006
Příspěvky: 176
Bydliště: Aš

PříspěvekZaslal: so březen 31, 2007 3:10 pm    Předmět: závit Odpovědět s citátem

Čau chlape >>klasická láhev s českým závitem (US) << nevím co myslíš tou klasickou láhví ? Klasickou svářečskou, klasickou hasičákovskou, klasickou potravinářskou ? My máme svářečskou na Corgon ( pojme 3o Kg náplňe ) a na té je Whitworthův závit. Na hasičáku je 100% jiný ale název nevím.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Rbull



Založen: 31. 03. 2007
Příspěvky: 136
Bydliště: Domažlice

PříspěvekZaslal: so březen 31, 2007 4:02 pm    Předmět: Re: závit Odpovědět s citátem

Čau,
ne asi jsem to špatně popsal,potřeboval bych závit který je na paintballové láhvy---abych si moch udělat plnící redukci....
Na klasický láhvy (US závit)
chtěl bych si udělat tohle: http://www.paintballshop.cz/zbozi/548-co2-fill-adapter
Díky
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
Flyboy



Založen: 05. 08. 2006
Příspěvky: 176
Bydliště: Aš

PříspěvekZaslal: so březen 31, 2007 8:12 pm    Předmět: Re: závit Odpovědět s citátem

Pokud se nepletu tak je to:
CGA 320 (americké značení) = 1/2" BSP (britské značení).

Nejlepší, je ale značení: 0.825-14NGO-RH-EXT - čili 0.825" vnější průměr, 14 závitlů na palec, pravý závit.

Takže pokud se nepletu, jde opět o Whitworthův závit.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Rbull



Založen: 31. 03. 2007
Příspěvky: 136
Bydliště: Domažlice

PříspěvekZaslal: ne duben 01, 2007 5:53 am    Předmět: Re: závit Odpovědět s citátem

Very Happy Wink Díky moc! Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
Bu11eT



Založen: 28. 01. 2007
Příspěvky: 59

PříspěvekZaslal: ne duben 01, 2007 11:09 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Pokud myslis tu lahev co budes mit na zbrani tak tam je 5/8 palce 18 UNF tedy toto je na tom ventilu.

Plneni se snazim taky nejak zbastlit ale to s tema ventylama.
Ale ta koncovka co jde na lahev je problem nemuze to byt ciste jen redukce zavitu jde tam o to tesneni, preci jenom je tam tlak cca 6MPa a to ti zavit tezko utesni takze na konci toho ventilu PB lahve neni zavit a je tam tesneni no a to se nam nejak zatim nedari je fakt ze nemam doma soustruh ani frezu kdyby jo tak by se to dalo asi udelat.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Rbull



Založen: 31. 03. 2007
Příspěvky: 136
Bydliště: Domažlice

PříspěvekZaslal: út duben 03, 2007 11:47 am    Předmět: OK Odpovědět s citátem

Dobrý vyřešeno koupíme on/off ventily a podle toho se to udělá na soustruhu,s klasickýma pinama je to slozitejsi... Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
Kunis



Založen: 05. 07. 2007
Příspěvky: 5

PříspěvekZaslal: út červenec 31, 2007 8:44 pm    Předmět: závity Odpovědět s citátem

A já si zas myslím že na PB flaškách na CO2 je závit G 1/2´´ (palce) - tzv. Trubkový závit a ne jak furt říkáte US nebo podobně, a třeba na 13 kg hasičáku je G 3/4´´ Mám souseda topenáře, kterému když jsem vysvětlil co potřebuju, tak mi to takto sfoukl "na koleně" za cca 3-4 minutky.
_________________
... a dívky ze Ženských pomocných sborů proto byly mnohdy nazývány jako "vojáci s vestavěným zákopem".


Naposledy upravil Kunis dne po srpen 06, 2007 9:03 pm, celkově upraveno 1 krát
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
johnyz



Založen: 25. 04. 2007
Příspěvky: 88

PříspěvekZaslal: út červenec 31, 2007 9:40 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Už jsem viděl pár plnících redukcí z vodovodních součástek. Všechny fungovaly, ale když se nad tím zamyslím, tak vodovodní řád má co já vím cca 4-5 BARů a v hasičáku je cca 54 BARů a mě osobně, když jsem ho měl v autě na sluníčku, tak vylezl tlak přes 90 BARů. Já mám redukci z komponentů na hydrauliku vč. manometru.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Cofey



Založen: 25. 10. 2006
Příspěvky: 437
Bydliště: Mám

PříspěvekZaslal: st srpen 01, 2007 9:03 pm    Předmět: Re: závity Odpovědět s citátem

Kunis napsal:
A já si zas myslím že na PB flaškách na CO2 je závit G 1/2´´ (palce) - tzv. Trubkový závit a ne jak furt říkáte US nebo podobně, a třeba na 13 kg hasičáku je G 3/4´´ A při troše zručnosti a za investice okolo 200,- v prodejně vodo-topo seženete pár šroubení (převlečná matice G 3/4, nejaká přechodka a matice G 1/2 + patřičné těsnění) , které když dobře sešroubujete a zatěsníte teflonovou nití tak flašku On/Off ventilem s tím v poho naplníte.
Mám souseda topenáře, kterému když jsem vysvětlil co potřebuju, tak mi to takto sfoukl "na koleně" za cca 3-4 minutky.


Zdar.

Jak píše johnyz, na Tvoji plnící redukci působí cca 10 x vyšší tlak než na který jsou vodovodní fitinky dimenzovány. V kombinaci se prudkou změnou teploty (ochlazení) materiálu při plnění je otázka štěstí že Ti to ještě neruplo. Můj hasičský revizní technik u kterého plním hasičák mě varoval před jedinou věcí - nedělej si plnící redukci z vodařských šroubení....

Good luck

Cofey
_________________
"Si vis pacem, para bellum!"
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
johnyz



Založen: 25. 04. 2007
Příspěvky: 88

PříspěvekZaslal: st srpen 01, 2007 10:38 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

jj. to je pravda. na tu teplotu jsem si nevzpoměl. Kapalný CO2 má dost pod nulou a při této teplotě bude navíc materiál (to šroubení) mnohem křehčí.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kunis



Založen: 05. 07. 2007
Příspěvky: 5

PříspěvekZaslal: čt srpen 02, 2007 4:52 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Hoši sakra, bavme se rozumě, z čeho si myslíte že je zbastlené toto :
http://www.paintballshop.cz/zbozi/144-co2-fill-station-deluxe ?
Ty ventily jsou určené pro vodu (mají červené páčky - rozdíl od plynových je ten, že mají "POUZE" páčky žluté - jejich konstrukce je natolik masivní. Jinak to fitinkové téčko je myslíte z čeho ? Pochybuju, že by to byl titan nebo nejaký extra materiál Very Happy A tom to je. Takže tento bazmek je akorát těžký oděr koncového zákazníka. Navíc je na tom kilometr zbytečných dutin, které si vždy pár gramů tekutého CO vezmou. (jako na prachy je to nic, to neřešme) Jinak pro JohnyZ - ten tlakoměr na tom aparátu co máš ty je na co ? Zjištuje Ti jaký tlak máš v systému dvou nádob ? Jako je pěkné vědět jaký tlak mám při teplotě 20° a jaký při 40° , ale na co ? Když mě začne klesat tlak na hasičáku, tak ten hasičák stejně nemám možnost zchladit abych v něm CO zkapalnil. (pokud opomenu upuštění = plýtvání s CO. Já jen potřebuju do 12 OZ flašky dostat patřičnou dávku CO a přes to nejde vlak. Howg
_________________
... a dívky ze Ženských pomocných sborů proto byly mnohdy nazývány jako "vojáci s vestavěným zákopem".


Naposledy upravil Kunis dne út srpen 07, 2007 6:23 am, celkově upraveno 1 krát
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
johnyz



Založen: 25. 04. 2007
Příspěvky: 88

PříspěvekZaslal: čt srpen 02, 2007 7:42 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Jak už jsem psal. Já mám plnící redukci z komponentů určených pro hydrauliku. Celá váží 1,5 kg. Sad , ale mám JISTOTU, že není ani 0,01% šance, že by mi to utrhlo nějakou mou oblíbenou část těla (třeba prst Smile ). Tu redukci mi udělal švára zdarma vč. toho manometru. Tak to nekup. Smile Manometr v podstatě na nic moc není, ale aspoň poznám o něco dřív, že mi v hasičáku dochází CO2. Začne mi v něm pomalu klesat tlak. Manometr je mezi ventilem hasičáku a kulovým ventilem na redukci, takže vidím tlak v hasičáku nebo tlak ve flašce (podle toho který ventil otevřu) a nebo ve "spojených nádobách", když je otevřu oba. Ale určitě není manometr nezbytně nutný.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kunis



Založen: 05. 07. 2007
Příspěvky: 5

PříspěvekZaslal: čt srpen 02, 2007 7:55 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Jasan, jistota je kulomet ! Smile
Hlavní je bezpečnost a pak dobře si zahrát ! Smile Ale jako fakt můj osobní názor je že to "deluxe" plnění je fakt ojebávka Smile Ale o tom je "biznys" dycky je někdo kdo něco prodává, a na druhé straně někdo , kdo si to koupí. Smile
_________________
... a dívky ze Ženských pomocných sborů proto byly mnohdy nazývány jako "vojáci s vestavěným zákopem".
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Cofey



Založen: 25. 10. 2006
Příspěvky: 437
Bydliště: Mám

PříspěvekZaslal: so srpen 04, 2007 9:07 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Kunis napsal:
Hoši sakra, bavme se rozumě, z čeho si myslíte že je zbastlené toto :
http://www.paintballshop.cz/zbozi/144-co2-fill-station-deluxe ?
Ty ventily jsou určené pro vodu (mají červené páčky)


Ten výrobek který zmíňuješ vznikl v Asii a celkem bych se divil kdyby soudruzi v Číně používali stejné barvičky na značení médií jako tady v Evropě. Ale možné to je....... Prodejce každopádně garantuje že ten výrobek je bezpečný pro určené použití.
Pokud si někdo poskládá plnění dle Tvého návodu z vodařských dílů a náhodou příjde při plnění třeba o prstík nebo o vočíčko, co pak? Myslíš že to spraví - "Sorry kluci, plácal jsem hlouposti" ?

Cofey
_________________
"Si vis pacem, para bellum!"
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Rajko



Založen: 18. 10. 2006
Příspěvky: 1849

PříspěvekZaslal: ne srpen 05, 2007 6:02 am    Předmět: Odpovědět s citátem

nevím proč na té fotce mají ty páčky zrovna červenou barvu "třeba je to opravdu tím že tam kde to vyrábějí si s tím hlavu nelámou" ale co jsem si já koupil tohle plnění v PBS tak ve skutečnosti jsou páčky černé a mají označení PN65 což je o dost větší tlak než klasické vodovodní a to samé platí i o dalších dílech Wink
Taky jsem si myslel že mě chtějí v PB shopu vobložit a asi půl roku jsem sháněl firmu která by to byla schopná poskládat a když už jsem jednu našel tak to vyšlo na táměř stejný prachy jako to originál takže už jen kvůli záruce jsem to přestal řešit Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kunis



Založen: 05. 07. 2007
Příspěvky: 5

PříspěvekZaslal: po srpen 06, 2007 8:49 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

To Cofey
Máš pravdu, to by asi nic nespravilo :-/ , tudíž to vzdávám a odvolávám. Nicméně já nikomu netlačím aby to dělal z "vodařských" litinových šroubení.
_________________
... a dívky ze Ženských pomocných sborů proto byly mnohdy nazývány jako "vojáci s vestavěným zákopem".
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Rbull



Založen: 31. 03. 2007
Příspěvky: 136
Bydliště: Domažlice

PříspěvekZaslal: čt srpen 09, 2007 8:21 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Já jsem jí nakonec udělal z dost silnýho mosazu,to nemůže rupnout ani dyby chtělo,jo a jak tady někdo psal že v hasičáku je okolo 60 barů je to nesmysl protože je tám 190 barů (plně natlakovaná) a co2 má -75C Wink
_________________
Tippmann X7 E-GRIP
Paintball KOUT
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
Rajko



Založen: 18. 10. 2006
Příspěvky: 1849

PříspěvekZaslal: pá srpen 10, 2007 6:15 am    Předmět: Odpovědět s citátem

ne že bych ti chtěl brát výtr z plachet, ale těch 190 barů co je vyraženo na hasičáku je tlak na který je ta nádoba testována a ne pracovní tlak a CO2 má tu teplotu co uvádíš pouze ve chvíli kdy se odpařuje takže pokud je zavřené v lahvy tak může mít tepotu jakoukoli Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ares



Založen: 18. 11. 2006
Příspěvky: 389

PříspěvekZaslal: pá srpen 10, 2007 1:24 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Rbull napsal:
Já jsem jí nakonec udělal z dost silnýho mosazu,to nemůže rupnout ani dyby chtělo,jo a jak tady někdo psal že v hasičáku je okolo 60 barů je to nesmysl protože je tám 190 barů (plně natlakovaná) a co2 má -75C Wink


hasicak naplneny na normovanou kapacitu se 190 barum mozna priblizi v hoodne velkym horku, ale bezny tlak by mel byt do cca 120 baru. A plyn/kapalina urcite uvnitr nema -75 stupnu, ma beznou teplotu okoli a k poklesu dojde az pri jeho uvedeni do varu a odparovani. Dokud je pod tlakem, varit se nezacne
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
johnyz



Založen: 25. 04. 2007
Příspěvky: 88

PříspěvekZaslal: pá srpen 10, 2007 2:58 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Jak jsem psal, tak mám na plnící redukci budík. Hasičák jsem už plnil mockrát a to na 4-5ti různých místech. Vždycky v něm byl po naplnění tlak při okolní teplotě cca 22 stupňů do (kolem) 60 BARů. A jak už jsem taky psal, tak v hasičáku plném cca ze 3/4 mi vylezl tlak na cca 95 BARů v okamžiku, kdy jsem ho nechal celý den v kufru auta zaparkovaného na slunci.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ares



Založen: 18. 11. 2006
Příspěvky: 389

PříspěvekZaslal: pá srpen 10, 2007 4:33 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

no muj budik po pripojeni k plnymu hasicaku ukazujce neco malo pod 1400 psi,coz je po prepoctu cca 90 bar, proto jsem uvedl, ze by se tlak mel pohybovat do tech 120 baru. ale priznavam, ze ten budik muze promerovat, pac je to vyrobek nejakyho zapsklyho cinana, co jsem sundal z hadice, takze za to ruku do ohne nedam.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
johnyz



Založen: 25. 04. 2007
Příspěvky: 88

PříspěvekZaslal: pá srpen 10, 2007 7:16 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Nevím na kolik by vyšel budík na mé redukci, ale byla celá vyrobena ve firmě, která se zabývá profi hydraulikou a používá kvalitní komponenty, takže mu docela věřím. Celá by prý vyšla na cca 2000,-Kč. Já jí koupil za mojí nejoblíbenější cenu = byla zdarma. Smile Navíc jsem někde na netu četl (bohužel to teď nemůžu najít), že tlak v hasičáku je při 20 stupních kolem 50BARů, což sedí.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
johnyz



Založen: 25. 04. 2007
Příspěvky: 88

PříspěvekZaslal: pá srpen 10, 2007 7:30 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Ještě jsem se teď mrknul na http://www.jednotky.cz/tlak/ a převedl 800psi (což je cca tlak ve flašce na zbrani ve které je stejný tekutý CO2 jako v hasičáku) na BARy a dělá to 55 BARů. 900psi = 62 BARů.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Rbull



Založen: 31. 03. 2007
Příspěvky: 136
Bydliště: Domažlice

PříspěvekZaslal: po srpen 13, 2007 8:04 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Tak to jsem zase o něco chytřejší Laughing ,jo a ta teplota je při vypouštění.... Wink
_________________
Tippmann X7 E-GRIP
Paintball KOUT
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
quikoliver



Založen: 02. 11. 2007
Příspěvky: 18

PříspěvekZaslal: po listopad 05, 2007 5:39 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

http://jawatuning07.blog.cz/ dobré rady pro začátečníka vše o paintball u
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hogi
MG Team


Založen: 22. 07. 2005
Příspěvky: 361
Bydliště: Davle

PříspěvekZaslal: ne listopad 11, 2007 2:59 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Proč mi ten blog připomíná okopírovaný stránky pgp.mysteria.cz Confused
_________________
http://www.hrajpaintball.com/
http://www.airsoft-arena.cz/
http://www.pitbajk.cz/
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
macijas



Založen: 03. 02. 2008
Příspěvky: 44

PříspěvekZaslal: út únor 19, 2008 3:44 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Rbull napsal:
Já jsem jí nakonec udělal z dost silnýho mosazu,to nemůže rupnout ani dyby chtělo,jo a jak tady někdo psal že v hasičáku je okolo 60 barů je to nesmysl protože je tám 190 barů (plně natlakovaná) a co2 má -75C Wink

ahoj pracuju na CNCčku tak bych si chtěl taky udělat tu redukci jak se odsvěčila mosaz??? uvažoval jsem i o duralu myslíš že to může být díky
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Flyboy



Založen: 05. 08. 2006
Příspěvky: 176
Bydliště: Aš

PříspěvekZaslal: ne únor 24, 2008 4:54 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Mosaz jedině silnou, páč nemá příliš vysokou pevnost a při namrzání se odolnost ještě snižuje. Dural je sice pevný, ale zase není odolný proti nárazům apod. Někde ťukneš a pá pá... redukce.
_________________
.
.
.
.
Angel owner - If you show me an inch I'll show you the deadbox
.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Rbull



Založen: 31. 03. 2007
Příspěvky: 136
Bydliště: Domažlice

PříspěvekZaslal: po únor 25, 2008 7:24 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Mosaz je luxus máme to zní a je dost silná... ale stejně takový tlaky to zas nemá aby to (jakákoliv) redukce nevydržela,kolikrát nějaký originál plnící redukce jsou jak vodovodní trubičky Laughing kolikrát si říkám jak to může držet Shocked Laughing
_________________
Tippmann X7 E-GRIP
Paintball KOUT
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra www.military-paintball.cz -> CO2, Vzduch, Regulátory Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Design by SkaidonDesigns | Distributed by Olate