Diskusní fórum  www.military-paintball.cz
Vítejte na sdruženém fóru paintballových klubů a přátel značkovacích zbraní, hrajících military paintball
v lesích, domech, hřištích a všude kde se sejde dobrá parta lidí, kteří si rádi zahrají
 
 FAQ   Hledat   Seznam uživatelů   Uživatelské skupiny   Registrace 
 Nastavení   Přihlásit, pro kontrolu soukromých zpráv   Přihlášení 

Předělávka Hammer 7 "do kabátu" OPu vz. 54 - otázk
Jdi na stránku 1, 2  Další
 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra www.military-paintball.cz -> SPYDER - zbraně, hlavně, upgrade
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
nespi



Založen: 11. 08. 2014
Příspěvky: 34

PříspěvekZaslal: út leden 20, 2015 9:12 pm    Předmět: Předělávka Hammer 7 "do kabátu" OPu vz. 54 - otázk Odpovědět s citátem

Celkem vážně přemýšlím o tom, že bych překabátil svého Hammera 7 a udělal z něj fešnou odstřelovačskou pušku vz. 54. To, že tenhle plán beztak dojede na lenost a nešikovnost bych teď nerad moc rozmazával Wink , ale chtěl bych vás požádat o radu.
Pokud se podíváte na fotky H7 a OPu vz. 54 (viz linky výše, ukryté pod názvy těch zbraní), můžete si povšimnout, že se liší v několika málo detailech Laughing a právě o to, jak se vypořádat s těmi detaily mi jde. Také bych měl podotknout, že pažbu si buď chci nechat vyrobit do stádia polotovaru, který pak jemně doupravím, nebo se o její výrobu jako takovou pokusit sám.
1) Délka hlavně - Hammera chci používat s hlavní Lapco FSR 14" a s ní se i při nejlepší snaze doberu výsledku, že ústí hlavně bude těsně před předpažbím (oproti hlavni OPu tam chybí cca 30 až 35 cm).
Co myslíte, mám zvolit variantu OKar (odstřelovačské karabiny - v reálu neexistující) vz. 54 nebo si mám lámat hlavu nad tím, jak tu hlaveň prodloužit (ale žádný rozumný způsob mne nenapadá)?
2) Vzájemná poloha "závěru" a spouště. U OPu vz. 54 je zadní hrana lučíku spouště prakticky ve stejné pozici jako konec závěru (myšleno podélně, prostě jsou pod sebou), kdežto konec "závěru", totiž ASA adapter, je u Hammera o cca 8 cm více vzadu než zadní hrana lučíku spouště. Kdybych chtěl Hammera zasadit do co nejvěrnější kopie pažby OPu, dostal bych se buď do situace, kdy "závěr" trčí hodně dozadu (a ústí hlavně vepředu by bylo už někde uvnitř předpažbí), nebo do situace opačné, kdy je lučík a spoušť už hodně vepředu a to může být podle mého názoru hodně nepohodlné (ta jakože "pažbička" na pažbě OPu - nebo jak to nazvat - má podle mého názoru sloužit i jako opora ruky, která mačká spoušť a to nepůjde, když bude spoušť moc vepředu), až prakticky nepoužitelné.
Buď teda můžu zvolit jedno z těchto "špatných" řešení, nebo se pokusit posunout spoušť dozadu (viděl jsem někde na fotce, že to jde, ale nevím jak na to), nebo se pokusit v té kritické části upravit tvar té plánované pažby tak, aby šla používat i ta "pažbička" a přitom "závěr" nevypadal, že vzadu z té pažby leze a hlavně, aby celá ta pažba nevypadala nějak úplně blbě (což může být ale nadlidský úkol).
Budu rád za každou vaši radu (i "vybodni se na to") a nápad, ale obávám se, že pokud nedám na tu radu s vybodnutím, tak budou časem přibývat další otázky Rolling Eyes .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
udabluda



Založen: 17. 11. 2006
Příspěvky: 318

PříspěvekZaslal: út leden 20, 2015 9:26 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

hoj, pokud bych to chtěl ládovat pojedné seshora tak dotoho nacpu pgp. To by se tam krásně vešlo a byl by i stejně fungující závěr. Do pažby bych zafrézoval 12g bombičku. Hlaveň bych nastavil nějakým otrochu větším průměrem jen pro dyzajn Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
nespi



Založen: 11. 08. 2014
Příspěvky: 34

PříspěvekZaslal: st leden 21, 2015 5:35 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

udabluda napsal:

Díky za radu (i když ji nejspíš nevyužiju).
Sice mám doma ZGP, ale nechci ho na tenhle projekt použít protože:
1) si ho chci nechat jako pistoli Wink ,
2) chtěl bych u té své předělávky nejen design, ale hlavně i dobrou funkčnost (já vím, asi jsem moc náročnej) a myslím si, že v přesnosti střelby bude nezanedbatelný rozdíl, pokud budu střílet First Striky ze ZGP s nastavovanou hlavní, nebo z Hammera 7, do kterého můžu zcela jednoduše zašroubovat hlaveň FSR s vývrtem,
3) nechci to ládovat po jedné, ale v ideálním případě zachovat (aspoň trochu) věrnost předloze a zásobník na 9 ran zkrátit na 5,
4) použití ZGP neřeší ten problém se vzájemnou pozicí spouště a konce závěru (či "závěru"), navíc mi závěr H7 přijde mnohem jednodušší upravit do stavu kdy to bude OPu vz. 54 celkem připomínat, než takto upravovat závěr ZGP.
Proč tomu tak je celkem dobře objasní obrázek: http://postimg.org/image/941z0wytr/
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Lister



Založen: 03. 10. 2011
Příspěvky: 267
Bydliště: Zlín

PříspěvekZaslal: st leden 21, 2015 6:12 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Jenom k té FSR hlavni, používáš ji? Hodně lidí v USA si stěžovalo že je moc těsná na FS a brzdí je Smile
_________________
To byla důležitá informace a bylo nutné ji sdělit, avšak
navrhuji, aby od této chvíle byla další jednání vedena těmi,
co mají mozek větší než angrešt.

ŽABÍ CREW
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
nespi



Založen: 11. 08. 2014
Příspěvky: 34

PříspěvekZaslal: st leden 21, 2015 6:26 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Přiznám se, že jsem s ní zkusil vystřelit jen pár ran, pořídil jsem si ji celkem nedávno. Pokud si to dobře pamatuju, tak pokles úsťovky byl (s FS municí) oproti Lapco BigShot 16" o cca 20 fps (z 300 na 280), ale možná si to pamatuju blbě Laughing . Můžu to případně proměřit (ale teď mám kvér rozebranej jak na Trabanty odborník). Ale neměl by být problém se s touhle FSR hlavní a s tvrdší pružinou v Hammeru (kterou jsem tam měl stejně už u toho BigShota) dostat na 300 fps.
A kdyby to problém byl, tak se vždycky můžu vrátit k hlavni hladké.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
nespi



Založen: 11. 08. 2014
Příspěvky: 34

PříspěvekZaslal: st leden 21, 2015 7:21 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

To Lister: Ještě mne napadlo, že jsem někde četl nebo slyšel, že při střelbě FS zůstávají v těch FSR hlavních usazeniny z toho plastu, z kterého je skořápka FS, a že po stovce či několika stovkách ran je vhodné tu hlaveň pročistit mokrým způsobem, kdy by prý mělo stačit ji propláchnout teplou vodou. Tohle by případně mohlo způsobovat ty problémy, o kterých jsi psal, pokud ti lidi ty hlavně nečistěj.
---
A ještě dodám druhou věc: našel jsem toho Hammera 7 s posunutou spouští http://www.mcarterbrown.com/forums/custom-projects-custom-questions/259716-finished-my-hammer-7-a.html, ale bohužel tam není vidět jak je to vevnitř uděláno Sad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Lister



Založen: 03. 10. 2011
Příspěvky: 267
Bydliště: Zlín

PříspěvekZaslal: st leden 21, 2015 7:47 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

A kolik máš prumer té BigShot?
_________________
To byla důležitá informace a bylo nutné ji sdělit, avšak
navrhuji, aby od této chvíle byla další jednání vedena těmi,
co mají mozek větší než angrešt.

ŽABÍ CREW
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
nespi



Založen: 11. 08. 2014
Příspěvky: 34

PříspěvekZaslal: st leden 21, 2015 7:54 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

BigShot má .687, FSR .683
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Lister



Založen: 03. 10. 2011
Příspěvky: 267
Bydliště: Zlín

PříspěvekZaslal: st leden 21, 2015 8:00 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Tak to jo, jestli je rozdíl 20fps, nekde na netu je test a tam mají FSR na tib a když ji vymeni za hammerhead tak je tam rozdíl cca 100 fps. Ale to muže byt klidně tim ze je to na tiberiusu Smile

Tady

http://www.techpb.com/forum/topic/214519-first-strike-rifled-barrel-test/
_________________
To byla důležitá informace a bylo nutné ji sdělit, avšak
navrhuji, aby od této chvíle byla další jednání vedena těmi,
co mají mozek větší než angrešt.

ŽABÍ CREW
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Lister



Založen: 03. 10. 2011
Příspěvky: 267
Bydliště: Zlín

PříspěvekZaslal: st leden 21, 2015 8:01 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Jinak teda přeju hodně stesti Smile taky bych si rad něco takového udělal z Hammeru, jen něco ve stylu m24 Smile
_________________
To byla důležitá informace a bylo nutné ji sdělit, avšak
navrhuji, aby od této chvíle byla další jednání vedena těmi,
co mají mozek větší než angrešt.

ŽABÍ CREW
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
nespi



Založen: 11. 08. 2014
Příspěvky: 34

PříspěvekZaslal: st leden 21, 2015 8:29 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Když se na tu M24ku podíváš http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/d/d0/PEO_M24_SWS.jpg, tak uvidíš, že tam je stejnej problém s polohou spouště a závěru, jako popisuju v úplně prvním příspěvku v bodu 2). Přemýšlels, co s tím? Jestli nechat trčet dozadu "závěr" (ASA adaptér), nebo to vyřešit nějak jinak?
IMHO jediná pumpa, která je stavěná tak, že má konec závěru stejně s koncem lučíku spouště je taková ta stará Sheridanka s dřevěnou pažbou. Ostatní maj "pistolovou" pažbičku a ta to celé kazí Evil or Very Mad .
Jakej máš v plánu puškohled? Nějakej Leupold / kopii Leupolda?
A čím bys to chtěl pohánět, vzduch, CO2, 12 g bombičky?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Lister



Založen: 03. 10. 2011
Příspěvky: 267
Bydliště: Zlín

PříspěvekZaslal: st leden 21, 2015 9:07 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Urcite bych to nechal trcet dozadu, je to to nejjednodušší reseni, kolega to tak má a zas tak hrozné to není. K tomu 60g bombicka na co2. I když je škoda podle me používat co2 na snipu Smile jinak tam ma ode me bushnell 3x50 tuším a myslím ze nemá problémSmile nic presnejsiho jsem v ruce nemel Smile

http://military-paintball.cz/support_scripts/galerie_fotografii.php?cat=akce&rid=2272&img=3&dir=1
_________________
To byla důležitá informace a bylo nutné ji sdělit, avšak
navrhuji, aby od této chvíle byla další jednání vedena těmi,
co mají mozek větší než angrešt.

ŽABÍ CREW
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
udabluda



Založen: 17. 11. 2006
Příspěvky: 318

PříspěvekZaslal: st leden 21, 2015 10:28 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

tak ta je hustokrutá, jenom musí mít prst jak saxána Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
nespi



Založen: 11. 08. 2014
Příspěvky: 34

PříspěvekZaslal: čt leden 22, 2015 6:53 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Ááá snajperka pana Sendwi, kterou pověst předchází stejně jako medvědobijku a henryovku Old Shatterhanda, jestli se nepletu, hihihi Laughing .
S tím, že CO2 se pro snajpu zrovna nehodí souhlasím, mám v plánu jet na vzduch v 13 ci flašce.
Což mne přivádí k nerudovské otázce: kam s ním (myšleno tou vzduchovou flaškou)? Na záda a tahat hadici se mi nechce, přijde mi to nepraktické, radši bych nějak zamontoval bottom-line do pažby ve které by bylo buď vybroušeno (pracné), nebo vyříznuto (ne tak hezké, zvlášť bez flašky) vybrání pro flašku, nejspíš na spodní straně, ale tak aby, ve chvíli, kdy tam bude zamontována ta flaška moc nepřečuhovala a zůstala zachována původní silueta pažby.
Jo, co je v té snajperce pana Sendwi za hlaveň. Mne při pohledu na ni napadla myšlenka nechat si udělat mezikus, kterej bude mít na jedné straně závit jako je v "úsťových brzdách" pro hlavně Lapco a na druhý straně Spyder závit, do kterýho půjde zašroubovat třeba původní hlaveň toho Hammera 7, čímž bych se dostal na podobnou délku hlavně jako má ta odstřelovačská puška vz. 54. Ale možná je to blbost.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Lister



Založen: 03. 10. 2011
Příspěvky: 267
Bydliště: Zlín

PříspěvekZaslal: čt leden 22, 2015 9:39 am    Předmět: Odpovědět s citátem

No.
_________________
To byla důležitá informace a bylo nutné ji sdělit, avšak
navrhuji, aby od této chvíle byla další jednání vedena těmi,
co mají mozek větší než angrešt.

ŽABÍ CREW


Naposledy upravil Lister dne pá únor 27, 2015 11:43 am, celkově upraveno 1 krát
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
nespi



Založen: 11. 08. 2014
Příspěvky: 34

PříspěvekZaslal: čt leden 22, 2015 11:55 am    Předmět: Odpovědět s citátem

A jsou všechny kousky a kousky kousků hlavní standardní kousky? Laughing Tj. různé části víceprůměrových hlavní a případně nějaké redukce mezi různými typy závitů, které jsou normálně k dostání na trhu, nebo je tam i nějaká taková věcička o které uvažuju já, tedy zakázkově vyráběná spojka/redukce?
A jak to vlastně střílí, není už ta hlaveň až moc dlouhá a nebrzdí to kule / FS?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Lister



Založen: 03. 10. 2011
Příspěvky: 267
Bydliště: Zlín

PříspěvekZaslal: čt leden 22, 2015 2:21 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Na hlavních jsou prerezane zavity aby do sebe pasovaly Smile nevím kolik to ma fps ale na 100m s tím trefis Smile
_________________
To byla důležitá informace a bylo nutné ji sdělit, avšak
navrhuji, aby od této chvíle byla další jednání vedena těmi,
co mají mozek větší než angrešt.

ŽABÍ CREW
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
nespi



Založen: 11. 08. 2014
Příspěvky: 34

PříspěvekZaslal: čt leden 22, 2015 5:04 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Rozhod jsem se, že radši ověřím, jestli jsem tu nešířil bludy, smontoval Hammera (abych ho poté zas moh rozdělat) a proměřil rozdíl úsťovek, o kterém jsme se bavili výše, na hlavních Lapco BigShot 16" .687 (BS) a Lapco FSR 14" .683
1) BS 279 fps
2) BS 285
3) FSR 263
4) FSR 265
5) BS 276
6) BS 278
7) FSR 271
8) FSR 253
9) FSR 268
Takže ten rozdíl je kolem 10 - 20 fps, jak jsem tu psal.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Lister



Založen: 03. 10. 2011
Příspěvky: 267
Bydliště: Zlín

PříspěvekZaslal: čt leden 22, 2015 5:32 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Jj jak rikam jednalo se o Tiberia, tam jsou ty hlavně trochu jiné Smile
_________________
To byla důležitá informace a bylo nutné ji sdělit, avšak
navrhuji, aby od této chvíle byla další jednání vedena těmi,
co mají mozek větší než angrešt.

ŽABÍ CREW
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
nespi



Založen: 11. 08. 2014
Příspěvky: 34

PříspěvekZaslal: čt leden 29, 2015 9:01 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Aktuálně čekám na spojku 7/8-20 (ústí Lapco) + závit Spyder. Snad to nebude krok do slepé uličky, to ale budu moct otestovat až tu spojku budu mít.
Mezitím jsem se pustil do kreslení:
Pažba + některé úpravy, které na ní bude nutné provést kvůli zamontování H7

Rozložení (respektive možné rozložení) těch součástí, co mám k dispozici

A teď přemýšlím, jestli dát vzduchovou flašku přes bottom-line dolů (jak je naznačeno na obrázku), nebo (a k tomu se začínám přiklánět víc, ač jsem si původně říkal, že k chci přilícovat ke dřevu pažby a ne k flašce) nechám flašku tak jak je na H7 a výřez do pažby bude nahoře. Co vy na to?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
patras



Založen: 29. 05. 2006
Příspěvky: 997
Bydliště: Náchod

PříspěvekZaslal: čt leden 29, 2015 2:08 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

mam na svoji sniperce taky co2 dozadu do pazby ...

viz http://military-paintball.cz/support_scripts/galerie_fotografii.php?cat=zbrane&rid=624&img=1&dir=1
_________________
PBN - Paintball Military Klub Náchod - Lepší je být první v pekle než druhý v nebi ... www.paintballnachod.cz
INZERCE a PAINTBALL BAZAR na http://www.paintballnachod.cz/inzerce
A5-TPX-Carbine-K5-SGB K1-PGP-Maverick-Equalizer
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
nespi



Založen: 11. 08. 2014
Příspěvky: 34

PříspěvekZaslal: čt leden 29, 2015 6:10 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

To je ale předpokládám taková ta 4 uncová jednorázová CO2 bombička nebo nějaká, která je velikostně podobná. Já bych chtěl jako pohonné médium vzduch a tam se (alespoň myslím) s rozměrem pod 13 ci nedostanu (tedy velikostně jako 5 oz CO2 flaška, když odhlídnu od budíku a plnícího pinu na té vzduchové), což je 5 cm průměr a to se dovnitř pažby, která je v nejširším bodě široká 4,5 cm, cpe těžko.
Prostě na horní části pažby budu muset mít výřez, což na tom kvéru, když bude bez flašky, nebude vypadat hezky, ale to vem Twisted Evil .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ZOD



Založen: 23. 01. 2008
Příspěvky: 610

PříspěvekZaslal: čt leden 29, 2015 7:37 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

A co zkusit použít něco takovýho?
http://hunter-shop.cz/VETROVKY/PRISLUSENSTVI-SLAVIA/Tlakova-kartus-kontejner-do-vetrovky-CZ-200.html
otázka je, kolik výstřelů se tím dá
_________________
Nikdo není dokonalý.........i hovno má svoje mouchy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
nespi



Založen: 11. 08. 2014
Příspěvky: 34

PříspěvekZaslal: pá leden 30, 2015 6:58 am    Předmět: Odpovědět s citátem

To vypadá zajímavě (a nehodlám střílet jako Rambo, tudíž mne menší počet výstřelů na flašku nemusí tolik trápit), ale znamenalo by to dostat na tu kartuš 800 psi regulátor a kdoví, co by se tam ještě vyskytlo za technické zádrhele. Asi zůstanu u přístupu KISS (keep it simple stupid) a nechám tam prostě standardní 13ci flašku s tím, že až se budu pokoušet vyrábět pažbu (snad to půjde nějak rozumně), tak bych si vyrobil i kus, který bude pasovat do výřezu na flašku a bude rozebíratelně uchycenej třeba na na kolíky do zbytku té pažby, tak aby to trošku vypadalo jako originál pažba OPu vz. 54.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
patras



Založen: 29. 05. 2006
Příspěvky: 997
Bydliště: Náchod

PříspěvekZaslal: pá leden 30, 2015 8:57 am    Předmět: Odpovědět s citátem

nespi napsal:
To je ale předpokládám taková ta 4 uncová jednorázová CO2 bombička nebo nějaká, která je velikostně podobná. Já bych chtěl jako pohonné médium vzduch a tam se (alespoň myslím) s rozměrem pod 13 ci nedostanu (tedy velikostně jako 5 oz CO2 flaška, když odhlídnu od budíku a plnícího pinu na té vzduchové), což je 5 cm průměr a to se dovnitř pažby, která je v nejširším bodě široká 4,5 cm, cpe těžko.
Prostě na horní části pažby budu muset mít výřez, což na tom kvéru, když bude bez flašky, nebude vypadat hezky, ale to vem Twisted Evil .


bud ta jednorazovka nebo lahev pro RAM ..
http://airsoftshop.cz/product_info.php/products_id/7115

da to kolem 80 ran

delaji se i vetsi ... kolem 60g
http://www.svetnozu.cz/zbrane-a-naboje/zasobnik-na-plyn-60g-ram-spb60 (tady za nesmysl)
_________________
PBN - Paintball Military Klub Náchod - Lepší je být první v pekle než druhý v nebi ... www.paintballnachod.cz
INZERCE a PAINTBALL BAZAR na http://www.paintballnachod.cz/inzerce
A5-TPX-Carbine-K5-SGB K1-PGP-Maverick-Equalizer
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
nespi



Založen: 11. 08. 2014
Příspěvky: 34

PříspěvekZaslal: so únor 28, 2015 11:27 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Tak jsem se dočkal spojky na hlavně a kvér mám teď dlouhej jak tejden před vejplatou Laughing .

Rozhod jsem se, že vyzkouším, jak se to bude na té zbrani chovat a došel jsem (alespoň po tomhle prvním pokusu) k pro mne zajímavým závěrům:
1) Na zbraň jsem dal pouze hlaveň Lapco FSR 14" .683 s úsťovou brzdou začal testovat. První zajímavá věc nastala při štelování úsťové rychlosti, kdy ta od nějakejch 280 či 285 fps už nějak moc nelezla nahoru, nakonec jsem ji nechal na 290 fps. Poté jsem zkoušel střílet na terč ve vzdálenosti 10 až 50 metrů, tak abych se dostal prakticky pouze do té padající části balistické křivky. Což znamená, že ze vzdálenosti 10 m jsem trefil tam, kam jsem měl puškohledem zamířeno a z větších vzdáleností už to šlo pod. Střílel jsem vkleče na terč ve výšce cca 170 cm, z každé vzdálenosti 2 rány a výšku zásahu pak způměroval (až na pár výjimek šly velmi blízko sebe). Vyšlo mi tohle: 10 m = 0 cm; 20 m = -10 cm; 30 m = -35 cm; 40 m = -85 cm; 50 m = -145 cm;
2) Z hlavně Lapco FSR jsem sundal úsťovou brzdu, místo ní našrouboval výše zmíněnou spojku hlavní a do ní pak originální hlaveň Hammera 7 (12" cca .690), viz foto. Aniž bych nějak točil se šroubem nastavení úsťovky měl jsem i s touhle dlouhatánskou obludou průměrně 290 fps (přemýšlím na hypotézou, že FSR hlaveň je možná až moc těsná).
Při testovací střelbě jsem pak dosahoval prakticky stejných výsledků, pouze u vzdáleností 40 a 50 m mi to vyšlo o 10 cm víc nahoru (tj. -75, resp. -135 cm).
3) Skoro vždy se mi podařilo trefit se do šířky terče, což je asi 40 cm.
4) V FSR hlavni zůstávají maličké zbytky plastu, z kterého jsou First Striky vyrobené, když ji pak protahuju, tak mám na čištění jeho malé žmolky.
_________________
Boj o kótu X kotax.zalesak.org
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Lister



Založen: 03. 10. 2011
Příspěvky: 267
Bydliště: Zlín

PříspěvekZaslal: čt březen 19, 2015 1:19 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Ta spojka hlavní se asi normálně neprodává že? Smile
_________________
To byla důležitá informace a bylo nutné ji sdělit, avšak
navrhuji, aby od této chvíle byla další jednání vedena těmi,
co mají mozek větší než angrešt.

ŽABÍ CREW
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
nespi



Založen: 11. 08. 2014
Příspěvky: 34

PříspěvekZaslal: st březen 25, 2015 9:28 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Ne, Dave, neprodává. Ani Čen, ani Petersson, ani Kochanská. Very Happy
Nechal jsem si ji vysoustružit, vyšla mne na čtyři stovky.
_________________
Boj o kótu X kotax.zalesak.org
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ZOD



Založen: 23. 01. 2008
Příspěvky: 610

PříspěvekZaslal: pá březen 27, 2015 7:57 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

[quote="nespi"]Ne, Dave, neprodává. Ani Čen, ani Petersson, ani Kochanská. Very Happy

Jakou řečí mluvíš-náčelníku?
_________________
Nikdo není dokonalý.........i hovno má svoje mouchy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Beetle



Založen: 25. 05. 2008
Příspěvky: 233
Bydliště: Schwarzkosteletz

PříspěvekZaslal: pá březen 27, 2015 11:22 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Kultovní fráze z Červeného Trpaslíka.....

Neznáš klasiku? Mozart, Beethoven, Motörhead? Smile
_________________
http://www.nordicarea.cz
....a Gagarinův bratr Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra www.military-paintball.cz -> SPYDER - zbraně, hlavně, upgrade Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Design by SkaidonDesigns | Distributed by Olate