Diskusní fórum  www.military-paintball.cz
Vítejte na sdruženém fóru paintballových klubů a přátel značkovacích zbraní, hrajících military paintball
v lesích, domech, hřištích a všude kde se sejde dobrá parta lidí, kteří si rádi zahrají
 
 FAQ   Hledat   Seznam uživatelů   Uživatelské skupiny   Registrace 
 Nastavení   Přihlásit, pro kontrolu soukromých zpráv   Přihlášení 

ION
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra www.military-paintball.cz -> Milsig/K-Series/T68, ION/SP-1/SP-8, Tiberius, Tacamo - zbraně, hlavně, upgrade
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Jelcin



Založen: 28. 07. 2006
Příspěvky: 39

PříspěvekZaslal: po srpen 20, 2007 10:25 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Cuz, jaky pouzivate mazani na IONa?

Ja mam SP8 a vyrobce doporucuje pouzivat rubrikant DOW 33 ale ten je straaaasne drahej.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
antarian



Založen: 30. 07. 2007
Příspěvky: 164

PříspěvekZaslal: po srpen 20, 2007 4:28 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

kolik stoji Very Happy at se mi spravne protocej panenky Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Rbull



Založen: 31. 03. 2007
Příspěvky: 136
Bydliště: Domažlice

PříspěvekZaslal: út srpen 21, 2007 4:37 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

230kč 2OZ Shocked Laughing
_________________
Tippmann X7 E-GRIP
Paintball KOUT
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
Jelcin



Založen: 28. 07. 2006
Příspěvky: 39

PříspěvekZaslal: út srpen 21, 2007 6:03 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

No prave, docela plaka za tak malou tubu. Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes
Mate aspon nekdo zkusenosti jak dlouho to vydrzi?
Nebo aspon jak casto tim mazete IONA, po kazdy hre, jednou za 5 her..... Question

Dik za info.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Rajko



Založen: 18. 10. 2006
Příspěvky: 1849

PříspěvekZaslal: út srpen 21, 2007 6:06 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

nevím jestli vám to nějak pomůže, ale i když mažu téměř po každém hraní Xtru a Tiberia dohromady tak mi ta 1OZ lahvička v pohodě vydrží na celý rok a to hraju skoro pravidelně jednou do týdne, takže ta 2OZková by ti měla vydržet taky Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
antarian



Založen: 30. 07. 2007
Příspěvky: 164

PříspěvekZaslal: čt srpen 23, 2007 8:02 am    Předmět: Odpovědět s citátem

http://smartcorps.smartparts.com/forum/showthread.htm?t=979

na tohle se podivejte Very Happy tomu rikam ION ala P90 vazne narez Very Happy (fakt super mod udelanej z Airsoftovky) - to bych bral radsi ne tu sp8, hahaha jen nevim kdo by mi to udelal...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Fila



Založen: 23. 10. 2006
Příspěvky: 465
Bydliště: RFM

PříspěvekZaslal: čt srpen 23, 2007 8:06 am    Předmět: Odpovědět s citátem

hmmm... s takhle krátkou hlavní bys byl akorát na okrasu...... Confused
_________________
si kliďánko umřu........

Sudéta Óre! (Les Kanců)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Rajko



Založen: 18. 10. 2006
Příspěvky: 1849

PříspěvekZaslal: čt srpen 23, 2007 9:10 am    Předmět: Odpovědět s citátem

nevím jak jsi přišel na to, že to má krátkou hlaveň když se podíváš pořádně tak zjistíš, že začíná už někde za první třetinou celé zbraně Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Borodov
ADMIN


Založen: 31. 05. 2007
Příspěvky: 202
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: čt srpen 23, 2007 9:13 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Fila napsal:
hmmm... s takhle krátkou hlavní bys byl akorát na okrasu...... Confused


mno kdyz se podivas kde je umisteno krmeni na kulicky a ukazatel tlaku. Tak to zas tak kratkou hlavem mit nebude... Smile
_________________
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
antarian



Založen: 30. 07. 2007
Příspěvky: 164

PříspěvekZaslal: čt srpen 23, 2007 10:55 am    Předmět: Odpovědět s citátem

jojo ma to krmeni priblizne v miste klasickeho plneni airsoftovky, popripade realne predlohy ...
s timhle si nekdo musel dat vazne praci Very Happy

tohle je na tom prave uzasny - kratka zbran - perfektni do budov a pritom dostatecne dlouha hlaven..

skoda ze se nedela paintballova verze (mysleno seriove)

a jeste neco : http://tippmann.com/forum/wwf77a/forum_posts.asp?TID=87542&KW=p90


jinak stejny upravy maji lidi i ze spider extra apodobne
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
antarian



Založen: 30. 07. 2007
Příspěvky: 164

PříspěvekZaslal: pá srpen 31, 2007 4:13 am    Předmět: Odpovědět s citátem

http://www.ionowners.com/showthread.php?t=23372
http://tinkersguild.org/phpBB2/viewtopic.php?t=679

heheh tady navod k sestaveni p90 ion Very Happy Skoda ze jsem lemra Very Happy ale treba je tu nekdo schopnej a nekdy neco podobneho udela Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
rasty



Založen: 14. 10. 2005
Příspěvky: 28

PříspěvekZaslal: so září 01, 2007 5:55 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Cau ja používam taky dow a už ho mam od te doby co jsem kupoval ion to jsou asi 2-3 roky a od te doby mam taky dow a to tim mazu 2 iony a mam furt tak 60% dow.Nemusíš čisti po každe hře když hraješ jen čistě v lese tak třeba po pěti hrach, ale když hraješ a praší se tak. (prach tomu neděla vubec dobře) vyčistit po hře.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
t.m66



Založen: 22. 08. 2006
Příspěvky: 101
Bydliště: Přerov

PříspěvekZaslal: ne září 30, 2007 6:45 am    Předmět: vs-2 Odpovědět s citátem

ták včera sem si koukoupil ionka Smile naprostá spokojenost ...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky
Heckler



Založen: 09. 06. 2007
Příspěvky: 450

PříspěvekZaslal: ne únor 17, 2008 7:10 pm    Předmět: Údržba .... Odpovědět s citátem

Ahoj, zajímalo by mne, jak přesně udržujete ION. Co přesně rozebíráte a mažete. Mám IONa asi půl roku a ještě jsem s ním nic mimo čištění nedělal ...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Sirius



Založen: 27. 08. 2007
Příspěvky: 39
Bydliště: Proseč

PříspěvekZaslal: so červen 07, 2008 9:01 pm    Předmět: mazani Odpovědět s citátem

priklanim se k dotazu budu kupovat SP8 a jak vsichni vim je to ion v jinem kabate
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky
cartman



Založen: 08. 10. 2006
Příspěvky: 46

PříspěvekZaslal: po červen 09, 2008 8:23 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

no ja osobne pred alebo po kazdej hre vyberam a mazem bolt. Vycistim to vnutro kde to chodi a tak.

Regulator sa odporuca mazat po kazdom 20 000 cykle.. co moze byt asi 6-10 krabiciek gul.

silno odporucam preskumat stranky zdspb.com mrte informacii, a ako na cistenia aj s videami. Pekne popisane setko. pre kazdeho kdo ma ionovitu vec by to malo byt povinne citanie Wink

dalej odporucam forum schvalne pre vlastnikov ION-a
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Sirius



Založen: 27. 08. 2007
Příspěvky: 39
Bydliště: Proseč

PříspěvekZaslal: po červen 23, 2008 10:56 pm    Předmět: RE P90 Odpovědět s citátem

Zdravím díky za info co se týče te předělávky na P90 myslím že je to práce tak na jedno odpoledne,možná o něco víc.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky
cartman



Založen: 08. 10. 2006
Příspěvky: 46

PříspěvekZaslal: út červen 24, 2008 8:27 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Iona strcis do selicoho, ak sa to chystas robit nezabudni nahodit dake foto a podelit sa s nami Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ffooxx



Založen: 09. 04. 2008
Příspěvky: 39

PříspěvekZaslal: po únor 09, 2009 8:59 pm    Předmět: muj ion Odpovědět s citátem

Zdravím příznivce úprav a nejen je. Sehnal jsem staršího IONa za rozumnej peníz a dal se do předělávky. Extra military vzhled nedělám, jen vzdáleně vzhledem do M4 s granátometem, případný předpažbý(nějaký obal hlavně a flaše) nebo imitace zásobníku bude až jako poslední a jen jako zkrácený 10-ti ranný. Hlavní důvod je zrušení připoutání na hadici, změna zásobníku z osy (cyklon feed se mě prostě líbí) pohledu, a snaha o lepší ergonomii držení, tím i střelby.
Pro jednoduchost stavby jsem zvolil pouze výrobu nového těla (nemám osobně přístup na mašiny), do kterého strčím sestavu ionu, rukojeť použiju, možná ještě upravím lučík spouště, protože používám uřízlou spoušť pro jeden prst. Na vyrobené tělo jsem přišrouboval dopředu konzolu pro uchycení 13ci/3000psi láhve s myth regem pod hlaveň našroubované přímo do asa regulátoru, snadno mohu vyměnit za klasické on/off asa a použít inline regulátor do rámu ionu. Na podobném principu uchycení je vzadu pažba.
Po výpomoci kolegy zde z fora namontuju nahoru ucho M4 s tri-R.I.S lištou a kolimátor.
A teď k druhé hlavní úpravě, kvůli které to dělám. Montáž cyklon feedu z T98. Zde jsem musel vhodně odbrousit místo kam se normálně šroubuje uchycení zásobníku (teď už tam nejde našroubovat), a v novém tělese je také odpovídající probrání. Vnější průměr komory ionu, o který se opírá přípojný díl cyklonu má vhodný průměr, takže vyšlo přesně, že je kulička v komoře a druhá za lopatkou cyklonu. (A5, X7 strká kuličku rovnou do komory) Na přípojném dílu cyklonu jsem otočil pacičky od sebe a k tělesu přichytil čudlama ze silonu a závit M3.
Mechanická montáž je pro mě možná složitější než risk zkusit jestli bude cyklon opravdu fungovat! Je tu otázka, kde brát vzduch pro jeho pohon. Úprava Ego, shockeru nebo podobného gunu by byla jednodušší, mají klasickej průmyslovej ventil, ale ta cena, potom škoda do toho řezat. Koupil jsem QEV od firmy ANS, má na výstupu závit, takže používám, pro stlačování pístu cyklonu, odpadní vzduch při výstřelu, který drží v klidu bolt v zadní poloze. Do válce cyklonu, vedle vstupu vzduchu jsem navrtal dírku, kterou jde nastavit, aby cyklon fungoval dostatečně rychle, ale taky s rezervou při nižším tlaku než je operační. (funguje to na principu clony, a velká díra by se blbě vracela zpět)
Přidání takovýho odporu na výstup vzduchu pravděpodobně ovlivní rychlost boltu, škrtím výstup, tzn. zvětšit dwell, a abych nebyl na dwellu tak závislej, tak mám bolt se dvěma oringama na ocasu, a dwell klidně na max.
Pro jednodušší údržbu mám udělanou úpravu pro vytažení boltu zadem, bez nutnosti celej ion rozložit. Z hlediska vzhledu, povrchovky atd. ještě nejsu hotov, ale už to střílí!
Dávám přednost funkčnosti před vzhledem, a na takové osazení gunu (a kapes) jsme se dostali za naši krátkou roční zkušenost. Netahat zbytečnosti, zásobník na cyklonu na 30-50 kulí (50tku na jinejch), vzduch na 100-150 ran stačí, když mám u sebe právě tolik kuliček, a nemááám hadici a mám vzduch!!!! K plný parádě schází pistole se dvěma až třema zásobníkama, už se konstruuje, ale to je jiné téma!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ffooxx



Založen: 09. 04. 2008
Příspěvky: 39

PříspěvekZaslal: po únor 09, 2009 9:01 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

až zjistím jak dát obrázek, vložím nějakej

1 obrázek v moji galerii (na hlavní straně MP / hráči ...)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Laux



Založen: 15. 02. 2008
Příspěvky: 83

PříspěvekZaslal: út únor 10, 2009 10:05 am    Předmět: Odpovědět s citátem

ffooxx napsal:
až zjistím jak dát obrázek, vložím nějakej

1 obrázek v moji galerii (na hlavní straně MP / hráči ...)


Jelikož je to celkem pěkná úprava, tak si drze bez dovolení dovolím dát odkaz na obrázek.
ffooxx: pokud by ti to tak nevyhovovalo, tak řekni, smažu ho.

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ffooxx



Založen: 09. 04. 2008
Příspěvky: 39

PříspěvekZaslal: út únor 10, 2009 1:15 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Laux: dík, nevadí

Pro upřesnění, mám hlaveň Empire Twister 14" se závitem původně cocker, ale přeřízlej na spyder, protože ji používám univerzálně pro všechny guny přes redukce (cockera mám, spydera jsem měl) a M22x1,5 se snadno vyrábí, to aby vás nemátly ty "finy" nad hlavní (není to HH), že to není závit na iona! nějaký zhoršení přesnosti, použitím redukcí, jsem nepozoroval
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kreker



Založen: 10. 05. 2009
Příspěvky: 9

PříspěvekZaslal: ne říjen 18, 2009 11:08 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Caute majstri

Nejaka Tech. spec. by sa nedala sem dat? Ku ustovku ste z IONa dokazali vytlacit a podobne informacie suvisiace s dostrelom a presnostou.
_________________
Tekvickovi bratia
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
KoyoT



Založen: 26. 09. 2005
Příspěvky: 1239
Bydliště: Lihomyšl

PříspěvekZaslal: čt leden 21, 2010 5:29 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

pánové rád bych taky použil iona na stavbu ale důležitý jsou pro mě mody... má to full auto?... nechá se seštelovat kadenace na nějakých 6/s?.. nechce se mi mačkat u kulometu... dík za info
_________________

KoyoT
MPC Forest

VĚČNÝ KUTIL, STAVITEL A OPRAVÁŘ

"... je dobré slyšet svoje kroky... " J. Kulhánek -Noční klub
"Když už si hraju na vojáčky, tak pořádně."
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky MSN Messenger
mastodont



Založen: 08. 02. 2008
Příspěvky: 1592

PříspěvekZaslal: čt leden 21, 2010 6:11 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Mám SP-8 to je opláštěnej Ion a kadenci se mi tam podařilo dát nejmenší 9 za vteřinu,full auto samozřejmost a hodně spolehlivá záležitost
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
KoyoT



Založen: 26. 09. 2005
Příspěvky: 1239
Bydliště: Lihomyšl

PříspěvekZaslal: čt leden 21, 2010 6:22 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

sakra 9 je moc... max toleruju 6...ohledně spotřeby media, kulí a všeho... nedá se to nějak obejít přidíním brouka, nebo něco...
_________________

KoyoT
MPC Forest

VĚČNÝ KUTIL, STAVITEL A OPRAVÁŘ

"... je dobré slyšet svoje kroky... " J. Kulhánek -Noční klub
"Když už si hraju na vojáčky, tak pořádně."
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky MSN Messenger
mastodont



Založen: 08. 02. 2008
Příspěvky: 1592

PříspěvekZaslal: čt leden 21, 2010 9:58 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Netušim Confused
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
sup



Založen: 01. 06. 2009
Příspěvky: 102

PříspěvekZaslal: pá leden 22, 2010 12:37 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

2:koyot - nech zaplí oči a sežeň zasobník kterej podává co nejpomalej a doněj eště slabší baterky(ten pak mužeš předělat).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Tony_MPG
Pohanský Pes


Založen: 07. 09. 2006
Příspěvky: 78

PříspěvekZaslal: pá leden 29, 2010 3:35 am    Předmět: Odpovědět s citátem

KoyoT: pridanim "brouka" by to urcite resit slo - staci k nemu z desky vytahnout napajeni a nechat ho spinat misto spouste (nebo paraelne k ni). Pak uz staci jen IONa prepnout na semi a "brouk" tam misto tebe "namacka" co budes chtit (resp. co si do nej naprogramujes)...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Golda



Založen: 20. 03. 2007
Příspěvky: 465
Bydliště: TwoTowersToxic City

PříspěvekZaslal: út říjen 25, 2011 11:37 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Docela pěkná předělávka Iona na FN2000 s Q-loaderem http://www.milsimempire.com/viewtopic.php?f=12&t=9822&start=0&hilit=CHE%24HIR3
_________________
www.twotowers-team.cz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra www.military-paintball.cz -> Milsig/K-Series/T68, ION/SP-1/SP-8, Tiberius, Tacamo - zbraně, hlavně, upgrade Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
Strana 2 z 3

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Design by SkaidonDesigns | Distributed by Olate