Diskusní fórum  www.military-paintball.cz
Vítejte na sdruženém fóru paintballových klubů a přátel značkovacích zbraní, hrajících military paintball
v lesích, domech, hřištích a všude kde se sejde dobrá parta lidí, kteří si rádi zahrají
 
 FAQ   Hledat   Seznam uživatelů   Uživatelské skupiny   Registrace 
 Nastavení   Přihlásit, pro kontrolu soukromých zpráv   Přihlášení 

Vhodná kombinace hlavne/kuliček a ÚR

 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra www.military-paintball.cz -> Kuličky - kvalita, přesnost, dostřel
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Reinn



Založen: 22. 01. 2010
Příspěvky: 249

PříspěvekZaslal: po srpen 19, 2013 7:22 pm    Předmět: Vhodná kombinace hlavne/kuliček a ÚR Odpovědět s citátem

Nedávno som kúpil staršiu i keď málo hranú A5ťku s tým že bola "pokazená" - trhala guličky na prechode z cyclonu do zbrane.
Pohral som sa s ňou do posledného detailu a momentálne riešim problém s presnosťou a dostrelom guličiek. Po všetkých mojich úpravách mám ÚR pri používaní CO2 na max. 385-395fps ("nevýhodou" je že sa nedá stočiť na menej ako 320-325fps) tento výsledok ma samozrejme veľmi uspokojuje ale aby som dosahoval spomenutú ÚR nepotrebujem ani preplnenú flašu. No navzdory tomu že guličky lietajú naozaj rýchlo a razantne nedarí sa mi nájst vhodné nastavenie respektíve kombináciu guličiek a hlavni z hladiska balistiky. Či mám minimálnu alebo maximálnu rýchlosť riešim problém s tým že guličky po cca 30-35m prudko padnú k zemi (za predpokladu že mierim vodorovne bez nadsadzovania) pri max. ÚR letia o 2-3m ďalej ale každá tretia-štvrtá rana zalieta do strany.

Trápi ma to hlavne z toho titulu že pokial použijem kombináciu "finu" (mám k dispozícii .683 a .686) a hlavne s vývrtom tak mám rapídne horšiu balistiku ako v prípade že použijem samotnú hlaveň s vývrtom čož mi pripadá docela zvláštne.

Guličky mám čerstvé PBS titanium fieldy ktoré mi ideálne sedia do .686tky v .683ke už sú tesné no napriek tomu je možné ich strielať bez toho aby trhali aj pri vysokej ÚR. No testoval som viac druhov guličiek ktoré mali výsledky priam katastrofálne oproti PBSkám a tiež som skúšal základnú hlaveň, TPX taktical hlaveň s portingom a kompenzátorom no všetko toto bolo ešte o niečo horšie ako momentálne skúmaná kombinácia resp. samotná vývrtová hlaveň s ktorou dosahujem najlepšiu presnosť i ked dostrel je o niečo slabší ako v prípade kombinácie s finmi. Ešte doplním že ÚR bola meraná pri používaní finov takže pripúšťam že bez nich je nižšia kedže mám skúsenosť že dobrý fin ku guličke dokáže urobiť aj 10-20fps rozdiel.

Každopádne moja otázka je aké hlavne alebo kombinácie používate a odporúčate pri vysokej ÚR aby okrem sily bol zlepšený aj dostrel prípadne presnosť?

Mám načítané kvantá vlákien a diskuzií no nič čo by mi reálne pomohlo riešit môj problém som nenašiel.

Ďalšou zvlášnosťou je že som kamarátovi robil totožné úpravy na zbrani (s výnimkou boltu ktorý kedže už sa nedal zohnať rovnaký) a jeho zbraň nestriela viac ako 335fps no na druhú stranu presnosť je dobrá aj s obyčajnou hlavňou a dostrel nieje o nič horší ako pri mojich 390fps. Každopádne jeho zbraň mala od novoty jeden problém v rámci ktorého som porovnával valce a vtedy som si všimol že jeho valec má iné rozmery ako môj i keď v zásade sú rovnaké - usudzujem že výška ÚR bude ovplyvnená týmto. Guličky máme rovnaké a hlavne boli skúšané tiež tie isté.

Za prípadné rady ale aj vecné odpovede vopred ďakujem Smile
_________________
Tippmann ProCarbine - M4 CASV
______________
Colonial Marines
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
Reinn



Založen: 22. 01. 2010
Příspěvky: 249

PříspěvekZaslal: po srpen 19, 2013 7:57 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Foto aktuálneho stavu prerábky s popisom úprav.
http://www.military-paintball.cz/index.php?cat=galerie_zbrani&wid=1298
_________________
Tippmann ProCarbine - M4 CASV
______________
Colonial Marines
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
Reinn



Založen: 22. 01. 2010
Příspěvky: 249

PříspěvekZaslal: st srpen 21, 2013 7:53 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Dnes mi prišla optika na ktorú som dlho čakal a v rámci jej zastrelenia som meral dostrel a hodnotil presnosť.
Po miernom doštelovaní zbrane sa momentálne najviac osvečila kombinácia finu s vývrtovou hlavňou a s ňou je do 15m presnosť dosť slušná, dostrel bez nadmierenia je v zásade 35m potom už guličky prudko padnú. Maximum čo sa mi podarilo zhruba dosiahnuť je streľba na 40m s miernym nadmierením no na túto vzdialenosť je dosť slabá presnosť - asi každá 10 rana uletí úplne od veci a z tých 9 je asi 6 zhruba v polmetrovom rozmedzí a zvyšné tri zhruba v trištvrte metrovom čož už samozrejme znamená nezasiahnutie cieľa Sad

Pre úplnosť doplním že som nestrieľal s plnou flašou no bolo z nej už vystrelených cca 100rán (jednalo sa o 16oz flašu) takže by možno boli výsledky o niečo málo iné. Guličky boli znovu čerstvé PBS titanium fieldy.

Nejaké nápady čo urobiť pre zlepšenie dostrelu prípadne presnosti? Zbraň šlape ako hodinky tak snáď už len laborovať s guličkami a hlavňou...alebo proste z A5tky viac nedostanem aj napriek tomu že sa ju podarilo veľmi dobre zladiť?
_________________
Tippmann ProCarbine - M4 CASV
______________
Colonial Marines
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
udabluda



Založen: 17. 11. 2006
Příspěvky: 318

PříspěvekZaslal: čt srpen 22, 2013 6:52 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

tadyta hlaveň co máš je dost blbá. Měl jsem ji na karabině a taky jsem skoušel tam dát fin 686, a jako nic moc při 300fps a když to bylo přehulený tak úplně hrůza. Pak jsem skoušel MARKSMANA S 686. finem a bylo to docela gut. Teď tam mám zpátky AA dvoudílnou a u toho asi zustanu. Při vysoké UR bude přesnost ale vždy horší.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
David.Vacik



Založen: 23. 08. 2012
Příspěvky: 46
Bydliště: Beroun

PříspěvekZaslal: pá srpen 23, 2013 10:02 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Ja ted testoval asi 2 mesice ruzny druhy kulicek na hlaven Lapco pri ustovce 300 a jako zcela jasny vitez vysli kulicky Torobal Premium. Jak tvarem, kvalitou svu tak i velikosti, ktera presne zapadla do hlavne a propadla na lehci profouknuti.

Dalsi testovane kulicky byli Tomahawk Lightning, Titanium Premium, Titanium Premim Plus, Titanium Field, Draxxus Winter a Draxxus Camo. Netvrdim ze vsechny byli spatne ale nektere tvarem spis pripominaly ovál Smile Coz se projevovalo na kvalite strelby.

Mam v planu dale otestovat i dalsi znacky.
_________________
| Phenom Mechanical | Lapco BigShot Assault 14'' | Bad Karma Bolt |
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hellboy



Založen: 16. 09. 2006
Příspěvky: 1904
Bydliště: Reichenau Farbenkugel Manschaft

PříspěvekZaslal: ne srpen 25, 2013 11:01 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Úsťovka 390 je už poněkud hovadská Smile Navíc se při ní násobí jakákoli slabina kuliček a hlavně. To že kule po chvíli zatáčí znamená, že v hlavni chytají rotaci. Buď kvůli ploškám, svárům, nebo kvůli hlavni, nebo možná ještě něčemu jinýmu, Tippmannu moc nerozumím, jen vím, že Carbiny s tím problém nemají a u A5 je to kus od kusu, ale spíš to trhá, nebo zatáčí. V každým případě mi přijde dost divný, že máš dostřel 30m. Nikdo nemůže čekat, že když vyšroubuje UR na 400, bude to lítat 2x tak daleko, ale o 5-10m dál by mělo. Nicméně k té přesnosti. Na 40m prostě jaksi nemůžeš čekat zázraky. Obzvlášť pokud nestřílíš v úplném bezvětří a nemáš zbraň ve svěráku. Je to paintball ne sniperka.
_________________
Zbraně nezabíjejí, to Chuck Norris.
www.danielvavra.com
BT TM-15 | Solenoid V2 | TM Ripclip | Flasc Barrel | NCStar 40mm red dot + laser || Custom MR1 | Ripclip | Apex
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
Reinn



Založen: 22. 01. 2010
Příspěvky: 249

PříspěvekZaslal: po srpen 26, 2013 12:47 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Tak po víkende som odhodlaný kúpiť inú hlaveň (najskôr to bude HH no zvažujem aj Lapco) pokúpiť viac druhov guličiek (skúsim hlavne tie torobal premium co odporuca David.Vacik) a pustiť sa do testovania.

Hellboy napsal:
V každým případě mi přijde dost divný, že máš dostřel 30m. Nikdo nemůže čekat, že když vyšroubuje UR na 400, bude to lítat 2x tak daleko, ale o 5-10m dál by mělo. Nicméně k té přesnosti. Na 40m prostě jaksi nemůžeš čekat zázraky.

Ja ani nečakám že to poletí dva krát tak ďaleko ale v porovnaní so zbraňami kamarátov tam je rozdiel max. 5m u niektorých ani tolko nie no spotreba je citelne vyššia a presnosť horšia a zázraky tiež nečakám ale tak trochu som dúfal že na 45-50m je možné na 5 gúl aspoň jednou zasiahnuť stojaceho človeka no momentálne som takého niečoho schopný tak na 35m.
A úsťovku nepotrebujem mať na 400fps v zásade mi je to jedno koľko to má ide o to že chcem dosiahnuť aspoň konkurencie schopnosť na niektorých akciách kde proste moje gule padajú 5m pred ľudí ktorý ma mierene ostreľujú.


V neposlednej rade zvažujem a plánujem kúpu inej zbrane konkrétne teda skusim zohnat carbinu ale zvazujem aj ine.

Vďaka za všetky rady a podbnety budem ďalej informovať ako sa darí zlepšiť presnosť alebo dostrel.
_________________
Tippmann ProCarbine - M4 CASV
______________
Colonial Marines
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra www.military-paintball.cz -> Kuličky - kvalita, přesnost, dostřel Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Design by SkaidonDesigns | Distributed by Olate