Diskusní fórum  www.military-paintball.cz
Vítejte na sdruženém fóru paintballových klubů a přátel značkovacích zbraní, hrajících military paintball
v lesích, domech, hřištích a všude kde se sejde dobrá parta lidí, kteří si rádi zahrají
 
 FAQ   Hledat   Seznam uživatelů   Uživatelské skupiny   Registrace 
 Nastavení   Přihlásit, pro kontrolu soukromých zpráv   Přihlášení 

Kolimátor ,,ACOG,, ( náhrada za diodu)

 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra www.military-paintball.cz -> Paintball - masky, vybavení, výstroj, pyrotechnika
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Fil



Založen: 26. 02. 2012
Příspěvky: 7

PříspěvekZaslal: út březen 13, 2012 3:47 pm    Předmět: Kolimátor ,,ACOG,, ( náhrada za diodu) Odpovědět s citátem

Ahoj střelci, potřeboval bych poradit. Dostal se mi do ruky ACOG Trijicon TA31RCO-A4, ale nemá uvnitř diodu, nebo co to tam vůbec promítá ten křížek. Neví někdo kde sehnat jen to promítání? Nebo nějakou náhradu? Přemýšlel jsem o tom tam dát z laseru diodu, že bych místo křížku měl hold tečku ale laser mi to nepromítá tu tečku na sklíčko, ale de krz zrcadlo (sklíčko), nevíte jak to pořešit? Jestli třeba odporem snížit výkon laseru aby to neprošlo krz ale zůstalo to jen na sklíčku ta tečka? Smile Děkuji předem za rady.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Beetle



Založen: 25. 05. 2008
Příspěvky: 233
Bydliště: Schwarzkosteletz

PříspěvekZaslal: út březen 13, 2012 6:17 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Teda laserovou diodu - to je fakt brutal Smile To by ti asi lidi, na které míříš, poděkovali, nehledě na výdrž baterky, kterou bys to prostě dlohodoběji neutáhl.

Jedinné co mě napadá - vykuchat nějaký jiný kolimec. Tu a tam se poštěstí někomu ho jinému rozstřelit, tak by se teoreticky dal splašit zdravý "pajšl" kolimecu. Jinak - s příhlédnutím levných nákupů z dálného východu - bych raději koupil nový. Na PB zbraně stačí bohatě, není na ně kladen takový důraz na stabilitu zaměření jako u reálných zbraní, už jen kvůli dostřelu jako takovému a hlavně i otřesům.
_________________
http://www.nordicarea.cz
....a Gagarinův bratr Wink


Naposledy upravil Beetle dne út březen 13, 2012 6:19 pm, celkově upraveno 1 krát
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
Uziel Gal



Založen: 05. 12. 2006
Příspěvky: 2754
Bydliště: Cheb

PříspěvekZaslal: út březen 13, 2012 6:18 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

zeptam se ti, ale neco mi rika ze jsi v prdeli. za kolik si ho dostal? kdyztak pm Smile
_________________
--------HAD-------
www.skalkajda.cz

Pokud nezvracíš, piješ pod své možnosti.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky
Uziel Gal



Založen: 05. 12. 2006
Příspěvky: 2754
Bydliště: Cheb

PříspěvekZaslal: út březen 13, 2012 6:18 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Beetle napsal:
Jinak - s příhlédnutím levných nákupů z dálného východu - bych raději koupil nový.


tohle asi nebude cina Smile) tenhle kolimator stoji 1300 dolaru
_________________
--------HAD-------
www.skalkajda.cz

Pokud nezvracíš, piješ pod své možnosti.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky
Beetle



Založen: 25. 05. 2008
Příspěvky: 233
Bydliště: Schwarzkosteletz

PříspěvekZaslal: út březen 13, 2012 6:20 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Mě to je Hade jasný.... Smile I když znáš to - není Walther jako Walther Very Happy
_________________
http://www.nordicarea.cz
....a Gagarinův bratr Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
Uziel Gal



Založen: 05. 12. 2006
Příspěvky: 2754
Bydliště: Cheb

PříspěvekZaslal: út březen 13, 2012 6:23 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

okej okej Very Happy

jinak techle kolimatoru budu mit 5, kdyby mel nekdo zajem. novy, zabaleny, na prelomu kveten/cerven


PS: kdyz uz jsme u toho, docela me zajima jedna vec, jestli to ma vubec smysl to pouzit na pb zbran ( cenu vynechme ). jde mi o to priblizeni x4, jestli to neni moc
_________________
--------HAD-------
www.skalkajda.cz

Pokud nezvracíš, piješ pod své možnosti.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky
Fil



Založen: 26. 02. 2012
Příspěvky: 7

PříspěvekZaslal: út březen 13, 2012 7:18 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

No já myslel, že bych nějak zeslabil tu čočku aby nesvítila skrz ale jen na sklo. No dostal sem ho zadarmo..je to replika na airsoft a používám to airsoft Smile..vzal sem to jen kdyby to šlo opravit...mam ještě jeden ale to je otevřenej kolimátor na kterym je zas vadný sklíčko ...nevim ale jestli to tam pásne..
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Uziel Gal



Založen: 05. 12. 2006
Příspěvky: 2754
Bydliště: Cheb

PříspěvekZaslal: út březen 13, 2012 7:29 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

aha. tak beru zpatky vse Smile
_________________
--------HAD-------
www.skalkajda.cz

Pokud nezvracíš, piješ pod své možnosti.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky
Fil



Založen: 26. 02. 2012
Příspěvky: 7

PříspěvekZaslal: út březen 13, 2012 7:42 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

No, a nevíte jestli mi to teda pásne ta dioda z otevřenýho kolimátoru.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Beetle



Založen: 25. 05. 2008
Příspěvky: 233
Bydliště: Schwarzkosteletz

PříspěvekZaslal: út březen 13, 2012 8:45 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Jestli pásne fyzicky, to opravdu netuším. Myslím ale, že byť i jen přehození diody bude taková hodinářská práce (s lepším vybavením bastlířského elektronika), že bych se tím nezabýval. Třeba ale na to vybavení máš + k tomu dva kolimce úplně k prdu, takže - kdo si hraje, nezlobí Smile Pak sem pls postni výsledek. Určitě by to mohlo být k inspiraci ostatním.

S laserovou diodou se vůbec nezaobírej. To opravdu nemá smysl. Je to úplně jiné frekveční pásmo a výsledek nebude roven pracovnímu úsilí. A jestli uvažuješ o nějakém předřazeném odporu, tak to je hloupost na plácaní baterek.

Zkus rozpitvat ACOG (jestli se ti povede do něj dostat a jestli tam je), vyndat tu ledku a zaběhnout s ní k nějakému prodejci elektronických součástek. V Praze GM, a ještě jedno, na které si nemohu vzpomenout) (FS elektronics?). Taky by mě ale zajímalo, proč v Tvém kolimci chybí/je odbouchlá ta původní ledka. Páč ta ledka vydrží po celou "životnost" kolimátoru.
_________________
http://www.nordicarea.cz
....a Gagarinův bratr Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
Beetle



Založen: 25. 05. 2008
Příspěvky: 233
Bydliště: Schwarzkosteletz

PříspěvekZaslal: út březen 13, 2012 9:03 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Uziel Gal napsal:
aha. tak beru zpatky vse Smile


Jinak já bych celkem i ocenil debatu o tom, zda-li mají kolimátory s přibližovací optikou v paintballu smysl a kolik lidí je používá, ale bojím se, že zase moje příspěvky přijdou v niveč (tzn smazány) pro offtopic vůči tématu, kde byly uveřejněny.
_________________
http://www.nordicarea.cz
....a Gagarinův bratr Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
Fil



Založen: 26. 02. 2012
Příspěvky: 7

PříspěvekZaslal: út březen 13, 2012 9:17 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

No hele nevim jak se to tomu cápkovi povedlo jí zkur*** ale už tam prostě neni no..tak mi to daroval..Smile Jinak potřebné vybavení mám studuju elektrochniku..Smile takže mam vše doma když ne doma na dílně ve škole se to najde...krz tu diodu sem oběhl krámky a nikdo to neprodává SmileDěkuji za rady Smile Jinak ten acog replika nepřibližuje původně má křížek a buď zelený nebo červený podsvícení..nebo červený a 7 poloh jasu..Smile záleží na typu Smile Určitě to sem hodim ale nebude to hned no, musim si vyzvednout ten druhej kolimátor a to až v pondělí takže do 14 dnů by to mohlo tady bejt ta výsledná práce. Pokud se zadaří. Omlouvám se pokud mi někde vypadla písmena nefakčí mi dobře klávesnice. Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Fil



Založen: 26. 02. 2012
Příspěvky: 7

PříspěvekZaslal: út březen 13, 2012 9:21 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Jinak určitě to nemá v paintballu ani softu vůbec žádný význam přibližovat Smile Hraju nebo hrál sem 4 roky paintball a už několik let airsoft a nikdy to nevyužiješ na tak krátkou vzdálenost Smile Podle mého názoru je to zbytečně drahá investice koupit kolimátor z přibližovánim Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Beetle



Založen: 25. 05. 2008
Příspěvky: 233
Bydliště: Schwarzkosteletz

PříspěvekZaslal: út březen 13, 2012 10:35 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Ono ohledně přiblížení: jak jsem psal - je Walther a Walther Vs paintball a MPB paintball... Twisted Evil Podle stylistiky textu soudím, že jsi z mladších ročníků. Počkej, až budeš slepejš.... každej metr s kukátkem dobrej Very Happy

Vše jde pojmout různě a různým způsobem.

Jinak dle toho, co píšeš, asi bych se na to vybodl.

htp://airsoft-club.com
http://www.ebairsoft.com
http://www.dealextreme.com

Zvaž cenu a námahy opravy.....
_________________
http://www.nordicarea.cz
....a Gagarinův bratr Wink


Naposledy upravil Beetle dne út březen 13, 2012 10:41 pm, celkově upraveno 2 krát
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
Uziel Gal



Založen: 05. 12. 2006
Příspěvky: 2754
Bydliště: Cheb

PříspěvekZaslal: út březen 13, 2012 10:38 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Beetle napsal:
Jinak já bych celkem i ocenil debatu o tom, zda-li mají kolimátory s přibližovací optikou v paintballu smysl a kolik lidí je používá


tezko rict, ja to chci zkusit, strelit ho muzu vzdy protoze je o ne zajem i v armade, pak dam vedet za tech par mesicu. osobne si myslim, tusim, ze 4x bude proste moc, ale zase nekdy kdyz strilim s normalnik kolimatorem tak tecka je moc velka, vetsi nez terc Sad nevim. chce to zkusit
_________________
--------HAD-------
www.skalkajda.cz

Pokud nezvracíš, piješ pod své možnosti.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky
Hellboy



Založen: 16. 09. 2006
Příspěvky: 1904
Bydliště: Reichenau Farbenkugel Manschaft

PříspěvekZaslal: út březen 13, 2012 11:25 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Hele pokaždý když sem od někoho měl pučenej kvér z dalekohledem, tak mě to NESKUTEČNĚ sralo. První věc je, že se do toho musíš dívat jen pod určitým úhlem, jinak vidíš naprostý hovno a všechno se zkreslí. Druhá věc je, že vidíš neuvěřitelně malej výřez a tím pádem ani nevidíš jak letí kulička, takže se s tím vlastně nedá mířit na blízko. Nadsazování je taky na hovno, protože opět nevidíš kam to spadne. Měl jsem pučenej Tiberius, kterej se snad s dalekohledem prodával v PBS a myslím, že se tam snad dalo nastavovat zvětšení 2x-6x a nechtěl bych to. Na 50m pořád ještě vidím a nepřesnost je na tu dálku tak velká, že stejně nemůžeš střílet na tečku. K čemu ti je, že někomu míříš na voko, když to pak stejně letí o půl metru vedle Smile
_________________
Zbraně nezabíjejí, to Chuck Norris.
www.danielvavra.com
BT TM-15 | Solenoid V2 | TM Ripclip | Flasc Barrel | NCStar 40mm red dot + laser || Custom MR1 | Ripclip | Apex
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
Beetle



Založen: 25. 05. 2008
Příspěvky: 233
Bydliště: Schwarzkosteletz

PříspěvekZaslal: st březen 14, 2012 12:00 am    Předmět: Odpovědět s citátem

OK, tak sem napíšu zkráceně, byť jsem to chtěl obsáhleji udělat až zítra.

Předpoklad nějakého takového šikovného "kukru" je možnost ho vrátit do poměru přiblížení 1:1. Jasně, ne všechny optiky to dovolují. Měl jsem asi spíše na mysli plynně nastavitelný zoom, který jsem si taky pořídil. Tuším že to byl 3-9x50... a řeknu že by se na to dalo zvyknout velice dobře.

Pravda, nedokázal bych za stávajícího způsobu postupu (nejsem žádný "sniper" Smile ) přestavit si, že bych do něj čumákoval celou dobu po celou dobu chůze. To bych se asi zabil o první houbu Smile

Ale už hodněkráte by mi "bodlo" vidět, kdo že se to dere z houští a hodněkrátě jsem "zdechl" na to, jestli to je spoluhráč, nebo soupeř. Už jenom na WZ mít nějaký kukec na maskáče, tak si dovolím tvrdít, že prvotní kontakt a výsledek (po druhém restartu) na středovém bodě by mohl dopadnout možná jinak, protože bych se mohl podívat na detaily maskování lidí, které jsem měl za woodland a měl je tři minuty na mušce, aniž by o mě věděli vůbec kde jsem a kde jsou oni. Prostě jsem neviděl detaily maskování a pak to přilítlo od lidí, na které jsem mával "Jo, taky woodland, bacha víc ze shora" Smile Ze shora, přes kterou se pak přehnala celá BW armáda..... škoda.

Takže můj názor - jak (nenahraditelný + seštelovaný) kolimec, tak i nějaký ten kuken na vedlejší liště...Sám doposud nemám, ale tuto cestu bych volil místo dalekohledu....
_________________
http://www.nordicarea.cz
....a Gagarinův bratr Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
kojot94



Založen: 21. 09. 2008
Příspěvky: 65
Bydliště: Polička

PříspěvekZaslal: st březen 14, 2012 1:02 am    Předmět: Odpovědět s citátem

No jelikož jsem koupi 3-9x 42mm s podsvícením osnovy a nějakou dobu požíval musím napsat že originálně pro paint nepoužitelné. Po úpravě kdy jsem musel optiku rozebrat a zbrousit o cca 2mm takovej hranol se už dá pro naše potřeby seštelovat.
Poslední dobou bych ale řekl že ho spíš používám právě místo dalekohledu k pozorování situace než k míření. Takže jednoduše řečeno lepší kolimátor než optika toť můj názor

Beetle napsal:
OK, tak sem napíšu zkráceně, byť jsem to chtěl obsáhleji udělat až zítra.

Předpoklad nějakého takového šikovného "kukru" je možnost ho vrátit do poměru přiblížení 1:1. Jasně, ne všechny optiky to dovolují. Měl jsem asi spíše na mysli plynně nastavitelný zoom, který jsem si taky pořídil. Tuším že to byl 3-9x50... a řeknu že by se na to dalo zvyknout velice dobře.

Pravda, nedokázal bych za stávajícího způsobu postupu (nejsem žádný "sniper" Smile ) přestavit si, že bych do něj čumákoval celou dobu po celou dobu chůze. To bych se asi zabil o první houbu Smile

Ale už hodněkráte by mi "bodlo" vidět, kdo že se to dere z houští a hodněkrátě jsem "zdechl" na to, jestli to je spoluhráč, nebo soupeř. Už jenom na WZ mít nějaký kukec na maskáče, tak si dovolím tvrdít, že prvotní kontakt a výsledek (po druhém restartu) na středovém bodě by mohl dopadnout možná jinak, protože bych se mohl podívat na detaily maskování lidí, které jsem měl za woodland a měl je tři minuty na mušce, aniž by o mě věděli vůbec kde jsem a kde jsou oni. Prostě jsem neviděl detaily maskování a pak to přilítlo od lidí, na které jsem mával "Jo, taky woodland, bacha víc ze shora" Smile Ze shora, přes kterou se pak přehnala celá BW armáda..... škoda.

Takže můj názor - jak (nenahraditelný + seštelovaný) kolimec, tak i nějaký ten kuken na vedlejší liště...Sám doposud nemám, ale tuto cestu bych volil místo dalekohledu....
Laughing Laughing Laughing Laughing Twisted Evil
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
Fil



Založen: 26. 02. 2012
Příspěvky: 7

PříspěvekZaslal: st březen 14, 2012 7:16 am    Předmět: Odpovědět s citátem

No jsem spíš z vyších ročníků z 3, příští rok maturuju. To se tady ale neřeší. No v tom máte pravdu jelikož já ještě dobře vidim no. Pro ty starší a krátkozraký to nejspíš může být dobré. Jinak jsem to zvažoval dlouho, ale já svůj kolimátor na kvéru mám. De jen o to to zkusit, jestli vůbec s trochou trpělivostí se dá něco takovýho opravit. A pokud mam dva rozbité je škoda vyhodit 2, když můžu jen jeden a jeden opravit. Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
TERORIST-Z



Založen: 10. 10. 2009
Příspěvky: 194

PříspěvekZaslal: st březen 14, 2012 10:54 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Já jsem používal optiku poměrně dlouhou dobu (3-9x40 s podsvícenim) a nemužu si nějak výrazně stěžovat, možná je to dané tim že vidim jen na jedno oko takže argument tipu že s kolimátorem se dá koukat oběma mi moc nebere Very Happy ale je to asi hlavně o zvyku protože když sem se na to naučil tak sem jen přiklonil hlavu k čočce a rovnou sem viděl kříž žádný hledání úhlu a tak. vyladěnou sem ji měl spíš na delší vzdálenost cca 30m takže s nadsazenim sem se moc nepral a na pozorování je to hodně užitečný z mojeho pohledu. Takže já byl s optikou celkem spokojen, jediný co mi vadilo byla její váha.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hellboy



Založen: 16. 09. 2006
Příspěvky: 1904
Bydliště: Reichenau Farbenkugel Manschaft

PříspěvekZaslal: st březen 14, 2012 11:37 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Váha mě taky sere. Mám čtyřicítku kolimátor, kovovej, s pořádným sklem, kterej snad snadno rozsřelit nepude, ale váží skoro kilo. Dívá se přes něj parádně, ale když dám někomu podržet kvér, tak na mě čumí jak puk jak to je těžký Smile Je těžší, než podobně ověšenej pravej SA58 s ostře nabitým zásobníkem Smile
_________________
Zbraně nezabíjejí, to Chuck Norris.
www.danielvavra.com
BT TM-15 | Solenoid V2 | TM Ripclip | Flasc Barrel | NCStar 40mm red dot + laser || Custom MR1 | Ripclip | Apex
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
Golda



Založen: 20. 03. 2007
Příspěvky: 465
Bydliště: TwoTowersToxic City

PříspěvekZaslal: čt březen 15, 2012 9:27 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Tohle je docela zajímavej kolimátor http://www.youtube.com/watch?v=dUzhyJlBl44
Standartně nemá žádné zvětšení ale když přepneš páčku tak může mít až 4 násobný.
Škoda ,že čínskou kopii kterou už vyráběj, dělaj jen s pevnym zvetšenim 4x
http://www.airsoftmorava.cz/index.php?_a=viewProd&productId=2346
_________________
www.twotowers-team.cz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
Tantal



Založen: 21. 05. 2008
Příspěvky: 456

PříspěvekZaslal: čt březen 15, 2012 10:34 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Jj tohle je hezkej kolimátor. Já objevil kopii na oblíbených stránkách - http://www.ebairsoft.com/magnifier-scope-p-5055.html
Myslím, že by se to mohlo někomu hodit... Wink
_________________
Tippmann X7 Phenom, 12" JJ Edge set, MP5SD mod, Bad Karma TechT bolt, multicam, air system
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
ra.rasch.ek



Založen: 17. 10. 2009
Příspěvky: 630

PříspěvekZaslal: čt březen 15, 2012 11:07 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Golda napsal:
Tohle je docela zajímavej kolimátor http://www.youtube.com/watch?v=dUzhyJlBl44
Standartně nemá žádné zvětšení ale když přepneš páčku tak může mít až 4 násobný.
Škoda ,že čínskou kopii kterou už vyráběj, dělaj jen s pevnym zvetšenim 4x
http://www.airsoftmorava.cz/index.php?_a=viewProd&productId=2346

Když vidim těch 620g, co to má dle popisu, tak se mi už tolik nelíbí Smile Ale zajímavá varianta. Každopádně já už si chvíli pohrávam s myšlenkou nějakého kukátka, dalekohledu.
_________________
Na wůdsbálek Etek 2
Na tůristiku Pro Carbine + Tiberius 8
Black Dogs Teplice
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
fantany



Založen: 26. 01. 2010
Příspěvky: 31

PříspěvekZaslal: čt březen 15, 2012 11:45 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Tantal napsal:
Jj tohle je hezkej kolimátor. Já objevil kopii na oblíbených stránkách - http://www.ebairsoft.com/magnifier-scope-p-5055.html
Myslím, že by se to mohlo někomu hodit... Wink


ten vypada zajimave, ja pouzivam na "kulometu" (a5 v obalu mk48) kopii Elken 4x45 - A.C.M. kupoval jsem ho jinde ale pro ilustaci odkaz
http://www.airsoftmorava.cz/index.php?_a=viewProd&productId=1549

Par postrehu :

Vyhody
- cocka je velka a je mozno videt kulicku po celou delku letu i kdyz trochu zahne
- dobre je videt kam se sypou kulicky
- je pogumovany a da se prilozit na sklo a rychle zamirit
- da se pouzit pri otevreni obou oci (aspon na chvili)
- da se docela dobre videt napr do okna kde je temno nebo do krovi
- nevybiji baterie

Nevyhody
- cena
- je tezky (ale to je i celi kulomet)
- je mozno se do nej dobre trefit (jeste se mi nestalo tak nevim jestli to prezije sklo)
- od prilozeni optiky mam poskrabane sklo na masce
- pri pouzivani jednoho oka je clovek zranitelnejsi

Myslim ze pri pouziti elcanu na zbrani je potreba cvik (tim nemyslim ze ho mam Smile ). Podle me je je pouzivani kolimatoru jednoduzzsi, rychlejsi a je mozne mit porad otevrene obe oci.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Fil



Založen: 26. 02. 2012
Příspěvky: 7

PříspěvekZaslal: so březen 24, 2012 7:53 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Tak jsem tu, kolimátor se mi podařilo opravit. Takže náhradní diodu sem sehnal z rozbitého otevřeného kolimátoru ,,NCSTAR 1x125,, který má dva světelné body červenou,zelenou tečku..3 polohy jasu, bohužel na acogu mám míň poloh mam dvě polohy jasu...Vytáhl sem diodu ta je zalitá v plastu do kostičky cca 5mm...v acogu je trubička a v ní drážka, do který nasouváme diodu tak sem do plastu s diodou udělal drážky, aby tam šla nasunout a naletoval dráty toď vše...Mínus de napřímo z baterek do diody a plus de po obalu kolimátoru na vypínač a z vypínače po drátech na diodu...Fotky bohužel nemám. Nestíhal jsem to fotit.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra www.military-paintball.cz -> Paintball - masky, vybavení, výstroj, pyrotechnika Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Design by SkaidonDesigns | Distributed by Olate