Diskusní fórum  www.military-paintball.cz
Vítejte na sdruženém fóru paintballových klubů a přátel značkovacích zbraní, hrajících military paintball
v lesích, domech, hřištích a všude kde se sejde dobrá parta lidí, kteří si rádi zahrají
 
 FAQ   Hledat   Seznam uživatelů   Uživatelské skupiny   Registrace 
 Nastavení   Přihlásit, pro kontrolu soukromých zpráv   Přihlášení 

APOKALYPSA 2012
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky   Toto téma je zamknuto bez možnosti úpravy příspěvků a psaní odpovědí    Obsah fóra www.military-paintball.cz -> Archiv proběhlách akcí - 2012
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
tracker



Založen: 29. 06. 2007
Příspěvky: 1660
Bydliště: UL

PříspěvekZaslal: po červen 11, 2012 1:25 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Hellboy napsal:
Nakonec se nám to podařilo protlačit, ale teprve v okamžiku, kdy jsem se třikrát ujistil, že to nebude proti pravidlům a dost mě překvapilo, že není Smile Tohle nám prohrálo hru, v zásadě mi to nevadí, jen to prostě byl zbytečněj zmatek a asi i chápu co jste tím zamýšleli.

No v těch místech nám hlásili černýho pilota tak pro to jsme se tam tak pořád zdržovali (hlavně byl špatně pochopeno minové pole - týmová deziformace měla za to že se minové pole nedá obejít). To že nám tam chodili amíci rovnou z respavnu byla (pro nás příjemná chvilka) i celkem náhoda. Bohužel situace byla i taková že třebas i jedinej hráč US nás zdržel do dalšího respavnu a tak jsme byly na místě dlouho a proti hráči se neustále doplňovali a mi useli setrvávat na pozicích - Z Vašeho pohledu to muselo vypadat že to byl záměr tam, přijít a čistit i když to nebylo v plánu. De-fakto konec toho všeho byl, když jsme utíkali s pilotem na jih oklikou na naše pozice. A to nás zbylo do 10ti kousků. pěkně jsme se tam točili, než jsme se z toho US sevření dostali - ale proklouzli jsme Twisted Evil .
_________________
Jsem jaký jsem, někdo musí být zlý.
www.yourshirts.cz - textil shop
http://conflictshop.cz/ - Military trička
http://www.idj.cz/tracker88/
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
NEO.LD



Založen: 01. 06. 2012
Příspěvky: 13
Bydliště: Legie Duchů

PříspěvekZaslal: po červen 11, 2012 2:08 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Hellboy napsal:
Co se zpětné vazby týče, tak příště bych jinak řešl camp a odchody z mrtvoliště, protože ta situace okolo tábora byla dost bizarní. Nemyslím tím fakt, že jsme se tam octli v kleštích, ale fakt, že díky ne úplně jasnejm pravidlům nebylo úplnbě jasný co si můžeme dovolit a to co nám nakonec bylo dovoleno podle mě nebylo úplně košér i když to asi dělala druhá strana taky a asi i dýl než my. Raději bych to vyřešil tak, že z tábora může každá strana odcházet jen jdním místem jasně vyznačeným pásem terénu a druhá strana se tam nemůže snadno dostat. Nakonec se nám to podařilo protlačit, ale teprve v okamžiku, kdy jsem se třikrát ujistil, že to nebude proti pravidlům a dost mě překvapilo, že není Smile Tohle nám prohrálo hru, v zásadě mi to nevadí, jen to prostě byl zbytečněj zmatek a asi i chápu co jste tím zamýšleli.


Nikde v okolí herního prostoru není tak skvělá džungle, jak zrovna mezi River Campem a Bečvou. Abychom vám mohli dopřát ten pravý zážitek, který tam spousta lidí opravdu našla, museli jsme pustit hru do okolí Campu. Naprosto chápu, že se nikomu v tom stresu když vás zamkli a vaše jednotky vám z venku nedokázali pomoci, že se nikomu nevybavil popis možností odchodu do hry, který jsem napsal a nakreslil na straně 6 tohoto fóra a ráno při brífingu zopakoval. Protistrana si už před začátkem hry naplánovala tuto taktiku - bránit silám US v přísunu posil a toto se jim dařilo hrát (speciálně Marcel z Bělotínských Draků). A i kdybych vstup do hry naplánoval o 100 metrů dále, určitě by tam někde v rákosí a bambusu číhali zase.
Teď, když víš co víš, mrkni na to ještě jednou, jestli Tě napadne jiná varianta, jak z Campu pouštět lidi do hry. Určitě se nám to bude pro příště hodit.

KOPIE strany 6:

T.A.NEO napsal:
f3 napsal:
další dva dotazy na organizátory:

1) bod přes který se provádí respawn pro každou stranu
2) časový úsek recyklace. Kolik je to minut.


Recyklace bude po 30 minutách, ať hra nevázne na mrtvolišti a v poli je pořád co lovit. I tak to budou jehly v kupce sena.

odchod do hry po respawnu by byl ideální severní špicí River Campu po příjezdové cestě a pak každý na svoji stranu. V prvním ročníku to ale stejně polovina lidí nedodržovala, takže letos rovnou povolíme odchod do hry podél jižní strany tábora směrem na svoji stranu - kolem kadibudek na jedné straně a kolem chat na straně druhé. Pokud by chtěla některá ze stran odchody monitorovat a "neslušně" snajpovat hned z kraje, je možno odejít libovolnou severnější cestou směrem ke svým základnám.
Nesmí se odcházet přes jižní (nejdelší) hranici River Campu.

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
laki



Založen: 01. 02. 2009
Příspěvky: 122
Bydliště: Orlová

PříspěvekZaslal: po červen 11, 2012 2:48 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Dnes jsem přidal vzácné fotky unesených velitelů.Vietnamčík s pytlem na hlavě,kterému držím nůž pod krkem je f3 Laughing
_________________
Shadow Company
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Hellboy



Založen: 16. 09. 2006
Příspěvky: 1904
Bydliště: Reichenau Farbenkugel Manschaft

PříspěvekZaslal: po červen 11, 2012 3:10 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Problém je, že my jsme chodili vždycky ke kadiboudám a nikdy ne zpátky na střed k příjezdový cestě, jenže nám tam odsud do zad neustále vpadávali vietnamci. Buď nechodili doleva jak je namalovaný na mapě, ale rovnou doprava nám do zad, nebo došli na svůj vypouštěcí bod a pak to otočili a šli zpátky, což je něco, co z tý mapky rozhodně nevyplívá, ale proti pravidlům to asi nebylo, jelikož se v tom prostoru hrálo a jinak se do něj stejně nešlo dostat. V každým případě, mi jsme to nedělali, protože mi to celý přišlo dost na hovno, abych jako šel s lidma 50m doprava a pak to otočil a šel 50m zpátky, protože už můžu chodit kudy chci. Řešil jsem to nakonec s váma a bylo mi řečeno, že když vylezu na svý pravý straně nahoru, můžu to vzít hned doleva, což stejně jinak nešlo, protože dost těžko můžu s někým bojovat a zároveň nemoct ho zatlačit pryč, protože je někde nevyditelná čára. Já bych prostě udělal tam co vede cesta minový pole, který se nesmí překročit ani přes něj střílet. To je minimum co mě napadá.
_________________
Zbraně nezabíjejí, to Chuck Norris.
www.danielvavra.com
BT TM-15 | Solenoid V2 | TM Ripclip | Flasc Barrel | NCStar 40mm red dot + laser || Custom MR1 | Ripclip | Apex
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
Hellboy



Založen: 16. 09. 2006
Příspěvky: 1904
Bydliště: Reichenau Farbenkugel Manschaft

PříspěvekZaslal: po červen 11, 2012 3:15 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Ale jinak v pohodě, ten boj v džungli tam byl naprosto fantastickej. Třicet lidí stálo na cestě, najednou metr od nich někdo začal střílet, jenže byl taky posranej strachy, takže skoro nikoho nedostal a sám zařval. To bylo fakt neuvěřitelný.
_________________
Zbraně nezabíjejí, to Chuck Norris.
www.danielvavra.com
BT TM-15 | Solenoid V2 | TM Ripclip | Flasc Barrel | NCStar 40mm red dot + laser || Custom MR1 | Ripclip | Apex
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
Miraz



Založen: 09. 03. 2010
Příspěvky: 7
Bydliště: Přerov

PříspěvekZaslal: po červen 11, 2012 3:16 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

laki napsal:
Dnes jsem přidal vzácné fotky unesených velitelů.Vietnamčík s pytlem na hlavě,kterému držím nůž pod krkem je f3 Laughing


Moc pěkný fotky Laki, Mirušce se podařili Very Happy
Díky
_________________
Když chceš mír, připravuj se na válku.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Salfa



Založen: 18. 04. 2007
Příspěvky: 1211
Bydliště: Přední Poříčí, okr. Příbram

PříspěvekZaslal: po červen 11, 2012 5:15 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

tracker napsal:
Hellboy napsal:
Nakonec se nám to podařilo protlačit, ale teprve v okamžiku, kdy jsem se třikrát ujistil, že to nebude proti pravidlům a dost mě překvapilo, že není Smile Tohle nám prohrálo hru, v zásadě mi to nevadí, jen to prostě byl zbytečněj zmatek a asi i chápu co jste tím zamýšleli.

No v těch místech nám hlásili černýho pilota tak pro to jsme se tam tak pořád zdržovali (hlavně byl špatně pochopeno minové pole - týmová deziformace měla za to že se minové pole nedá obejít). To že nám tam chodili amíci rovnou z respavnu byla (pro nás příjemná chvilka) i celkem náhoda. Bohužel situace byla i taková že třebas i jedinej hráč US nás zdržel do dalšího respavnu a tak jsme byly na místě dlouho a proti hráči se neustále doplňovali a mi useli setrvávat na pozicích - Z Vašeho pohledu to muselo vypadat že to byl záměr tam, přijít a čistit i když to nebylo v plánu. De-fakto konec toho všeho byl, když jsme utíkali s pilotem na jih oklikou na naše pozice. A to nás zbylo do 10ti kousků. pěkně jsme se tam točili, než jsme se z toho US sevření dostali - ale proklouzli jsme Twisted Evil .


Přesně tak my jsme se tam prostě zasekly protože nebylo kudy se stáhnout a věřte, že ani munice už moc nezbívalo Laughing Laughing Laughing a pořád chidily nové posily. A kDyž jsem dostaly pilota tak uprk s ním byl fakt dost náročnej a chvilku už to vypadalo, že jsme pěkně v pr... a američanům ho pěkně odevzdáme, ale kdepa nakonec jsem proklouzly jako myšky a cesta to byla dlouhá, ale krásná Laughing Laughing

Jinak naše jednotky VC chodily z mrtvoliště podle namalovaného plánu tak jak říkal organizátor. Možná příště raději na mrtvolišti odpálit signální barevnou dýmovnici protože když začal někdo křičet, že se oživuje to by jste nevěřily jak to člověka nakopne aby tam byl dřív na pozicích než nové sily Laughing Laughing
Takhle by to byl docela dobrej moment překvapení Cool
_________________


www.frogman.cz
Život je boj, tak se pozabíjejte a já bych s dovolením prošel!!
mé indiánské jméno je SPÁLENÉ OUŠKO, říkejte mi tak prosím
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky
vacul_78



Založen: 29. 11. 2007
Příspěvky: 102

PříspěvekZaslal: po červen 11, 2012 5:56 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Salfa napsal:

Jinak naše jednotky VC chodily z mrtvoliště podle namalovaného plánu tak jak říkal organizátor. Možná příště raději na mrtvolišti odpálit signální barevnou dýmovnici protože když začal někdo křičet, že se oživuje to by jste nevěřily jak to člověka nakopne aby tam byl dřív na pozicích než nové sily Laughing Laughing
Takhle by to byl docela dobrej moment překvapení Cool



To vůbec není špatný nápad, jenže lidi se pak nehnou z fleku protože si toho nevšimnou ale jejich mínus. Kdybys použil ty značkovací tak než dodýmí můžeš jít a pak zas šlus a až zas další inteerval. Mimochodem v pondělí jsem to nakonec odskákal mírným nachlazením takže obdivuju všechny co hráli a jsou v pohodě. Twisted Evil
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Salfa



Založen: 18. 04. 2007
Příspěvky: 1211
Bydliště: Přední Poříčí, okr. Příbram

PříspěvekZaslal: po červen 11, 2012 6:15 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

vacul_78 napsal:
Kdybys použil ty značkovací tak než dodýmí můžeš jít a pak zas šlus a až zas další inteerval.


Interval v celou a v půl byl v pohodě to bych nechal... jen bych omezil to slovní vyvolávání recyklace, když bylo možné bojovat aj za Campem Laughing Laughing
_________________


www.frogman.cz
Život je boj, tak se pozabíjejte a já bych s dovolením prošel!!
mé indiánské jméno je SPÁLENÉ OUŠKO, říkejte mi tak prosím
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky
vacul_78



Založen: 29. 11. 2007
Příspěvky: 102

PříspěvekZaslal: po červen 11, 2012 6:19 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Salfa napsal:
vacul_78 napsal:
Kdybys použil ty značkovací tak než dodýmí můžeš jít a pak zas šlus a až zas další inteerval.


Interval v celou a v půl byl v pohodě to bych nechal... jen bych omezil to slovní vyvolávání recyklace, když bylo možné bojovat aj za Campem Laughing Laughing


Šak jo Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
f3



Založen: 25. 03. 2009
Příspěvky: 418
Bydliště: PROGRESSIVE PAINTBALL

PříspěvekZaslal: po červen 11, 2012 8:24 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

tak pár myšlenek (trochu zmatek) pro organizátory (nejen APO)
DRŽÍM SE TYPU HER S RYCHLOU RECYKLACÍ, nesrovnávat s jinými typy her

- asi se pořád hledá to ideální nastavení hry a popravdě se mě nechce nastudovávat další a další herní systémy definující určité mantinely hry a od toho potom něco dávat do kupy
- organizátor by měl mít člověka, který si hlídá kompletně celý systém hry a nerozptyluje se jinými záležitostmi
- u apokalypsy bylo definováno o čem ta hra vlastně bude až tím že se zveřejnil bodový systém. Do té doby a mihla se tam myšlenka že bodový systém se nebude zveřejňovat to vlastně nemělo pointu
- protože jsem dostal pár věcí za úkol, tak jsem samozřejmě začal přemýšlet jak to vyhrát a rychle se přišlo na to že neznáme startovací stranu, body recyklace (důležitá věc viz komentáře výše) a systém bodování.
- netuším jaká byla příprava ze strany US ale ty otázky měl položit někdo už dříve
- dále ihned po zveřejnění systém bodování jsem došel k závěru že je to nevyvážené a že ve hře rozhodnou jeden-dva klíčové momenty předem těžko odhadnutelné
- takže i když se hra vyvíjela zajímavě, tak můj předpoklady byl, že pilota získá US, zatáhne ho kilometr od našeho respawnu a hra bude v prdeli a zmrskne se na 100m ochranný perimetr který nepůjde prostřílet.
- organizátor se hru musí podívat jako hloupý lojza a vše klíčové naservírovat; podstatných pro celou APO bylo třeba 5 věcí a ty krystalizovaly vlastně až v posledním týdnu.
- co se týče komentáře ogr k naší mapě tak mělo být zdůrazněno že v zabělených pozicích je plánován určitý možný scénář hry a že org NAŘIZUJE z herních důvodů to tam "dodělat". ( mapa NVA zde: http://www.advertech.cz/download/apokalypsa2012/mapa-nova-apokalypsa-2012.pdf ) prostě důraz.
- dále jednotka Kurtze měla vlastně silnější potenciál, než asi předvedla. Taktéž to mělo být v pravidlech důrazněji prosazeno.

recyklace/délka hry/prostor/počasí

syberia - dýmovnice teoreticky co 45min, 6H hry, 0,48 km2/ -13stupňů extrém
čečna - co 45 min, 8H hry, 0,85 km2 / letní počasí
apokalypsa - co 30 min, 9H hry, 1,07 km2 / déšť - na hraně možného nachlazení

Kritika do vlastních řad
- ústrojová kázeň - spousta lidí vypadala jako US. To že se na začátku hry to tak nějak přešlo je špatně a do budoucna by neměl nikdo vyměknout a celou tu partu lidí projít i kdyby to mělo trvat 10 minut
- vybavení vysílačkami - UHF stále pro hodně lidí problém - (není to levné - vím)
- připravenost dle informací z fóra - hrůza! Na čečnu to bylo to samé. Pokud vidím, že je vlákno zobrazeno 300krát a mělo by být z logiky věci 1500 krát tak je jasné že je to v pr...
- připravenost a schopnosti velitelů - nechť sám každý porovná přípravu na fóru, před hrou a potom reálnou situaci. Krystalizovalo to trochu jinak. Sám sebe nehodnotím moc dobře - dle videjí blekotám atd.. (ale jinak mám jasno a US jsem se rozhodně nebál)
Tracker, Warman, Salfa, Chico mají už dost nahrané a bylo to znát, Vladan je ředitel. to je bez debat... Smile

dostupnost podpůrných věcí:
mapy: http://geoportal.gov.cz/web/guest/map?openNode=Orthoimagery&keywordList=inspire
frekvence: http://www.radiotech.cz/cms.php?id_cms=7
odznáčky - placky 37mm - umíme sami (5 Kč/kus)
odznáčky poctivé odlévané - http://www.zinako.cz/odznaky_cenik
tisk plachet/herních prvků - umíme sami (100 Kč/m2)
pyro: http://www.pyro-shop.cz/

kde je problém? CHYBÍ LIDI! Apo by bez "pražáků" neměla takovou úroveň jakou měla. Z mého pohledu je nedostatek "šílenců" jediný problém aktuální MP scény. Když se k tomu přidá osobní nevraživost tak ještě méně lidí. Další věc - já třeba na hru do Plzně nebo Ústí n/L nepojedu. Drahý transport. Na to nemám prachy třeba. Už ten Rychnov n/K (syberia) je na hraně...

poslední věc - srandovní momenty:
- nebylo to úplně košér ale přestřelky na recyklací US - tam to kosila skupina Bělotínských draků. Protože to je jedna z klíčových a strategických věcí byl na to cílený dotaz na organizátora (viz příspěvky výše).
- pokračování boje o černého pilota, když už cca 40 minut byl někde v prostoru nad kempem. US to řezali s našimi a ani jedna skupina nevěděla že už je pryč.
- můj příchod do stanu a koukám na bílého pilota. Naši jej přitom hledali. Za 20 minut znovu - bílý pilot - to tu přibylo? Za dalších deset minut - "hele to je fakt bílý pilot? neměl být živý?" za dalších pět minut do vysílačky - "hoši je to v prdeli - pilot je už v kempu". Debil... Smile
- eskapáda s Kurtzovci
- varování od kolegy "Bacha jsou tu miny". "Jo vím - je to už zvlhnlé". 30 metrů a "BÁC".
- a spousta srandovních přestřelek. Metud přežil zřejmě bez zásahu (i když se sám prohlásil za mrtvého) nářez jako z Predátora jak tam rotačákem vymítil tu planinu...


Tolik k hodnocení APO. Dneska je asi nový trend se na fóru moc nevyjadřovat, takže sorry za takové dlouhé krmení Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
tracker



Založen: 29. 06. 2007
Příspěvky: 1660
Bydliště: UL

PříspěvekZaslal: po červen 11, 2012 9:02 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

vacul_78 napsal:
Mimochodem v pondělí jsem to nakonec odskákal mírným nachlazením takže obdivuju všechny co hráli a jsou v pohodě. Twisted Evil

Poslušně hlásím že já nachlazenej už přijel, ve středu jsem večer blouznil že to asi nedám a na Apo jsem se pěkně vychrchlal, vypotil no a teď mohu v klídku vzpomínat na pěkné chvíle s kamarády.

Jo F3 máš zajímavé postřehy - Ten transport je fakt problém a mohlo by se využít spádových oblastí a výjezd jedním autobusem. (např na Apokalypsu mohl vyjet z Prahy autobus plný české strany). Stojí to za úvahu, ale nevím jestli jsme zde schopni se domluvit na takové jednoduché věci Smile. A vladan je ředitel Farmy vy vemena (citát z Tropické bouře).
_________________
Jsem jaký jsem, někdo musí být zlý.
www.yourshirts.cz - textil shop
http://conflictshop.cz/ - Military trička
http://www.idj.cz/tracker88/
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
Warman



Založen: 16. 09. 2009
Příspěvky: 164
Bydliště: Pardubice

PříspěvekZaslal: po červen 11, 2012 9:05 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

F3 ty si prostě nedoceněný writer, škoda jen, že nemáš alespoň polovinu toho "daru" Smile k využití v poli. Tam jsi totiž jako severokorejská balistická střela. Very Happy Jako voják do první linie jsi jedinečný, jako velitel Shocked je to na dlouhou, možná nikdy nekončící cestu, ale to již jistě víš sám.
_________________
PB Team Pardubice
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky
mastodont



Založen: 08. 02. 2008
Příspěvky: 1592

PříspěvekZaslal: út červen 12, 2012 5:37 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Copa ste tam s tim pánem provedli že vypadá takto ?
https://www.facebook.com/photo.php?fbid=434175846595119&set=oa.388648141156948&type=1&theater
_________________
Ouplně první mrtvola LV 2010 a ta nejblbější
První mrtvola na Krvavý silnici 2011 a ta nejnasranějšíSmile
Držitel ocenění ŠKVAREK ROKU 2011
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Šáfa



Založen: 26. 05. 2009
Příspěvky: 179
Bydliště: Mělník

PříspěvekZaslal: út červen 12, 2012 10:08 am    Předmět: Odpovědět s citátem

mastodont napsal:
Copa ste tam s tim pánem provedli že vypadá takto ?
https://www.facebook.com/photo.php?fbid=434175846595119&set=oa.388648141156948&type=1&theater
jen pro upresneni..to je z jine akce Wink
_________________
www.twotowers-team.cz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
DJ



Založen: 18. 04. 2009
Příspěvky: 66
Bydliště: Proseč

PříspěvekZaslal: út červen 12, 2012 11:37 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Hodně už tu bylo řečeno, ale taky něco přidám.To co předvedli organizátoři si zaslouží VELKÉ uznání.osobně jsem se už dlouho nesetkal s akcí takhle dobře organizačně zvládnutou.Takže pánové palec nahoru Exclamation Díky Vladanovi za velení celé NVA strany,je vidět že se na to dobře připravil, ostatně jako všichni polní velitelé.


Pár postřehů:


- Guláš byl prý výborný, na koho se nedostalo čekal na něj luxusní výběr (kurecí steak - steaky patrně od Freda Flintstouna - Klobása )

- V poslední hodině hry při kontrole už několikanásobně přepsaného bodu V1 tedy SAIGON šlapu na minu a beru sebou do věčných lovišt 3 vietnamské spolubojovníky, budiž jim země lehká Rolling Eyes

- Po vyzvednutí černého pilota se jeho doprovod skládal z většiny velitelů celé NVA strany.


Nakonec přidávám trasu kudy se podařilo s pilotem proklouznout.

http://imageshack.us/f/560/beznzvujdc.png/
_________________
PB Team Pardubice


Smart Parts SP8 / Rap 4 P99 RAM


Naposledy upravil DJ dne út červen 12, 2012 10:46 pm, celkově upraveno 3 krát
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
vacul_78



Založen: 29. 11. 2007
Příspěvky: 102

PříspěvekZaslal: út červen 12, 2012 12:34 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

DJ napsal:

Nakonec přidávám trasu kudy se podařilo s pilotem proklouznout.

http://imageshack.us/f/560/beznzvujdc.png/


No poteš koště, pěkná štreka... ještě že jsem byl až třetí . Ten druhý byl již jmenovaný pyrotechnik. A už vim proč tak brblal při střídání Very Happy Twisted Evil
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
tracker



Založen: 29. 06. 2007
Příspěvky: 1660
Bydliště: UL

PříspěvekZaslal: út červen 12, 2012 2:39 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

tam je pěkně vidět jak jsme se tam u řeky motali Very Happy - najednou byly všude US Smile
_________________
Jsem jaký jsem, někdo musí být zlý.
www.yourshirts.cz - textil shop
http://conflictshop.cz/ - Military trička
http://www.idj.cz/tracker88/
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
Salfa



Založen: 18. 04. 2007
Příspěvky: 1211
Bydliště: Přední Poříčí, okr. Příbram

PříspěvekZaslal: út červen 12, 2012 9:04 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Laughing Laughing Laughing Laughing kolo kolo mlíýský a rychle z kola ven Laughing Laughing Laughing balíček byl ale doručen Wink
_________________


www.frogman.cz
Život je boj, tak se pozabíjejte a já bych s dovolením prošel!!
mé indiánské jméno je SPÁLENÉ OUŠKO, říkejte mi tak prosím
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky
Warman



Založen: 16. 09. 2009
Příspěvky: 164
Bydliště: Pardubice

PříspěvekZaslal: út červen 12, 2012 9:26 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Ta terénní křivka je mazec. Smile Jsme tam nacamrali pěkných pár km. Twisted Evil
_________________
PB Team Pardubice
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky
DJ



Založen: 18. 04. 2009
Příspěvky: 66
Bydliště: Proseč

PříspěvekZaslal: út červen 12, 2012 10:38 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

tracker napsal:
tam je pěkně vidět jak jsme se tam u řeky motali Very Happy - najednou byly všude US Smile


přesně tak Cool
_________________
PB Team Pardubice


Smart Parts SP8 / Rap 4 P99 RAM


Naposledy upravil DJ dne st červen 13, 2012 10:39 pm, celkově upraveno 1 krát
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
laki



Založen: 01. 02. 2009
Příspěvky: 122
Bydliště: Orlová

PříspěvekZaslal: st červen 13, 2012 5:34 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

f3 napsal:

- dále jednotka Kurtze měla vlastně silnější potenciál, než asi předvedla. Taktéž to mělo být v pravidlech důrazněji prosazeno.


Tak to by mě zajímalo,jaké máš zdroje informací,že si dovolíš tvrdit tohle.
Vypsal bych tu všechny úkoly,které jsme splnili,ale nechci zahlcovat forum dlouhými příspěvky,které pak nikdo nečte.
Každopádně tě mohu ujistit,že potenciál jsme naplnili dostatečně.Už samotná příprava na tuto akci nás stála nemálo času.V pátek před hrou,už skoro od rána,jsme byli v terénu a všechno chystali.K pivínku jsem se dostal až večer.V sobotu ráno už jsme byli v akci ještě v době,kdy většina lidí ještě spala,nebo do kempu ještě ani nedojela.
Abychom splnili vše,co se od nás očekávalo,museli jsme jednotku už ráno rozdělit na tři skupiny (posléze na dvě),jinak bychom to všechno nedali.Celou akci jsme všichni makali na plné obrátky a hrdě si stojím za tím,že všechny úkoly byly splněny na jedničku.Vzhledem k tomu,že nás bylo jen 13 (z toho i někteří "nebojoví"-zvrtlý kotník,zlomený nos atd) jsme doslova čarovali.
Tome,osobně proti tobě nic nemám,ale občas mě na tobě fakt sere,že při absenci jakýchkoliv informací pálíš od boku hodnocení,které hraničí s nařčením ze špatně zvládnuté mise.Toto není poprvé,kdy jsi toto udělal.Byly případy,kdy jsi tady na foru hodnotil akci,na které jsi ani nebyl.Jen na základě nic neříkajících komentářů k akci.Buď tak laskav,zamysli se nad tímto svým nešvarem,jinak ti hrozí,že si naděláš nepřátele i na Moravě Rolling Eyes
_________________
Shadow Company
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
f3



Založen: 25. 03. 2009
Příspěvky: 418
Bydliště: PROGRESSIVE PAINTBALL

PříspěvekZaslal: st červen 13, 2012 10:32 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

silnější potenciál - ve smyslu ovlivňovat hru. ne ve smyslu že jste něco dělali málo nebo blbě. to jsi akorát špatně pochopil.

pak je otázka jestli je potřeba ve hrách vytvářet třetí strany popř. jak moc se mají angažovat, něco nepřirozeně ovlivňovat atd. a to je věcí organizátora.

Ještě jednou - z mého pohledu jste se mohli více angažovat. Tím ale neříkám že jste před hrou nebo během hry dělali něco špatně. Nebo že jste nebyli na hru připravení.
A celé to hodnocení je založené na tom že bodově to bylo podle mě nevyvážené a hra dopladla "dobře" jenom shodou okolností a mohlo to dopadnou hůře. Hůře myslím statickou hrou s jednou nedobytelnou pozicí.

no ale už nic více raději nepíšu. tohle fórum zdá se nemá pořád sílu nalít si "čisté víno", nebo řezat do masa. vše co jsem k APO psal je zpětná vazba nebo konstruktivní kritika. Doufám že doba MPM magazínu s mazáním si medu u huby už je pryč. Smile
budou další hry a lidi se budou mít strach se zeptat co a jak, protože tím budou jako shazovat práci organizátora???

(edit) ještě přidám:
vše výše je pohled či názor jednoho ze sto-X hráčů. takže není nutné tomu dávat nějakou velkou váhu či to brát jako ultimátní hodnocení... To platí i o všech ostatních hodnoceních. Sám víš pokud jsem někde nebyl že ten názor je asi mimo. To ale neznamená, že si jej nemůžu udělat a potom zde nebo někde jinde jej prezentovat...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
laki



Založen: 01. 02. 2009
Příspěvky: 122
Bydliště: Orlová

PříspěvekZaslal: čt červen 14, 2012 9:00 am    Předmět: Odpovědět s citátem

OK,kvalitní odpověd.Beru to. Cool
I přesto si myslím,že potenciál jednotky plk.Kurtze NAPLNĚN BYL,vzhledem k počtu bojovníků.
Nás bylo bojeschopných cca 10,proti bezmála dvěma stům ozbrojenců.
Hlavní splněné úkoly:

Arrow Infiltrace do skupin obou stran konfliktu (u amíků jsme měli téměř celou hru dva agenty,u vietnamců byl nasazen jeden)
Arrow Únos NVA i US velitelů.
Arrow Napadení základen obou stran konfliktu (tam jsme někdy vystříleli jen průzkumáky,nebo předsunuté hlídky)
Arrow Obrana pilota s černou helmou (k tomu se nakonec přidalo i "nalákání" nepřítele k pilotovi,jinak by jste ho hledali ještě teď)
Arrow Závěrečné útoky na základny

Krom těchto hlavních bodů,jsme měli na práci ještě pár drobných,jako třeba minování bílého pilota a jeho okolí,minování všech základen (ty jsme vám nakonec odpálili dálkově až od řeky.Kluci ve člunu to odbouchli pomocí mobilního telefonu.Nevím přesně ztráty,z doslechu vím,že na jedné ze základen padli 4 chlapi) atd,atd...

Pokud by jsi chtěl,abychom my jako třetí strana konfliktu škodili více,musel bys posílit naše stavy.V našem počtu jsme udělali max Smile

Ještě jen tak pro zajímavost,níže je odkaz na foto našeho agenta oblečeného "po vietnamsku",kdy dopoledne byl mezi vietnamci a stále se pohyboval v bezprostřední blízkosti velitele.Na druhé fotce,která je z odpoledních hodin,už má na sobě Tigery a coby americký dezertér operuje po boku plk.Kurtze.Pro nás byla pravidla natolik volná,že jsme si mohli dovolit tyhle "sviňárny" Twisted Evil
Arrow https://picasaweb.google.com/lh/photo/ZRBPtxg4V8zy9PJk9QDR3XjlkKbTM6YkPK7AdpPLKEk?feat=directlink
_________________
Shadow Company


Naposledy upravil laki dne čt červen 14, 2012 10:00 am, celkově upraveno 1 krát
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
konky



Založen: 06. 03. 2010
Příspěvky: 39

PříspěvekZaslal: čt červen 14, 2012 9:56 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Smrt těch čtyřech způsobila nášlapná mina, bylo to u V1. U V2 nevybuchla(selhala,deaktivoval ji po hře Neo). Nevim co na straně US, tam něco prej taky bouchlo.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
laki



Založen: 01. 02. 2009
Příspěvky: 122
Bydliště: Orlová

PříspěvekZaslal: čt červen 14, 2012 10:08 am    Předmět: Odpovědět s citátem

konky napsal:
Smrt těch čtyřech způsobila nášlapná mina, bylo to u V1. U V2 nevybuchla(selhala,deaktivoval ji po hře Neo). Nevim co na straně US, tam něco prej taky bouchlo.

Ano to je možné.Pokud by to byl ten dálkový odpal,bouchly by 3 najednou.Byly propojené navzájem.
Jestli to byla opravdu nášlapka,bouchla jen jedna Cool
_________________
Shadow Company
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
T.A.NEO



Založen: 09. 07. 2008
Příspěvky: 259
Bydliště: LEGIE DUCHŮ Kelč

PříspěvekZaslal: čt červen 14, 2012 5:05 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

f3 napsal:

Ještě jednou - z mého pohledu jste se mohli více angažovat. Tím ale neříkám že jste před hrou nebo během hry dělali něco špatně. Nebo že jste nebyli na hru připravení.
A celé to hodnocení je založené na tom že bodově to bylo podle mě nevyvážené a hra dopladla "dobře" jenom shodou okolností a mohlo to dopadnou hůře. Hůře myslím statickou hrou s jednou nedobytelnou pozicí.



Tak ale teď se zase musím ozvat já.

Čím víc jakoukoliv akci překombinuješ (využiješ veškerých potenciálů), tím víc riskuješ, že se vše zhroutí. Proto byl plán hry založen na jednoduchosti. Už tak jsme měli zakomponovaných dost „netradičních“ prvků, které někteří v zápalu hry a někdy také díky vžitým stereotypům prostě nepobrali (což samozřejmě chápu a nikomu nemůžu vyčítat).

Kurtzova jednotka se angažovala přesně tak, jak měla. Tahle akce byla vymyšlena a realizována tak, aby byla co nejjednodušší. Ty kudrlinky kolem v podobě vzbouřenců apod. měly hru pro vás hráče zpestřit jen do určité míry. Tak, aby jste si tento prvek užili a zároveň se nic nepřekombinovalo a vše zůstalo pod kontrolou. A taky se tento plán 100% vyplatil. A že to Green Brain a Shadow Company zvládli vše jen s polovinou původně plánovaných lidí, za to si zaslouží chválu a obdiv. A schválně můžeš hádat, kolik lidí nakonec zůstalo mě k ruce pro koordinaci samotné hry. A poznali jste něco vy během hry?

A k údajné „bodové nevyváženosti“ a „náhodném výsledku“. Plán hry měl i svoji předem danou časovou osu. A podle ní taky hra šlapala. Ale tu jste vy hráči neviděli a ani nepotřebovali vidět. Předem bylo jasné, že když se pilot dostane na některou ze základen, že bude velice složité ho odsud dostat ven. A když se tak stalo (měli jste ho 4 hodiny), měl jsi pocit, že se pak některá ze stran nějakým způsobem delší dobu nudila? Že si hráči nezastříleli a hru si neužili, i když zrovna prohrávali? Když si přečtu všechny ohlasy, tak jsem přesvědčen, že ne. A není to zrovna to, o co by mělo při takových otevřených akcích jít? O čem často mluvíváš i Ty?
_________________
I'm NEO. Thomas Anderson NEO.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
tracker



Založen: 29. 06. 2007
Příspěvky: 1660
Bydliště: UL

PříspěvekZaslal: čt červen 14, 2012 5:12 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

prohlašuji že veškeré mé hodnocení k této akci nebyly nijak ovlivněny strachem nebo jinou bázní. Myslím že mám nějakou tu pověst co na srdci to na jazyku a tohle fakt byla jedna z nej her a jak jsem psal tím že se startovalo ze stejných pozic jsem si fakt myslel že to už nebude tak super - nakonec fakt echt! akce a konečně se nehrálo na nějaké debilní bodované stanoviště kde musí čekat tým půl dne než je někdo vystřídá.

Ať si někdo říká jestli to není chování hodné "militaristy" ale fakt čekat na bodě 4 hodiny mě fakt neba Wink. Zde se masivně pořád boovalo a konečně jsem byl z nějaký hře unavený. Protože únavu poslední dobou zažívám spíše na našich pochodech než na statických hrách.

F3 fakt to nepiš že to bylo nijak špatný - dyť ty sis to sá mobře užíval Wink Přáůl bych ti zažín některé hry dál než jezdíš. To by ses někdy střílel do hlavy Wink. Takových povedených her je málo a já měl to štěstí že jsem zažil hned dvě za sebou a ještě jedna mě čeká Wink. (X-com - Apokalypsa - Diverzan Twisted Evil ). moc povedený 4 týdny.
_________________
Jsem jaký jsem, někdo musí být zlý.
www.yourshirts.cz - textil shop
http://conflictshop.cz/ - Military trička
http://www.idj.cz/tracker88/
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
Salfa



Založen: 18. 04. 2007
Příspěvky: 1211
Bydliště: Přední Poříčí, okr. Příbram

PříspěvekZaslal: čt červen 14, 2012 6:42 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Byl jsme svědkem toho, že s epár jedinců v linii nudilo protože zrovna nebylo po kom střílet delší dobu, ale je to na veliteli aby je zaměstnal, takže tam beru zaváhání na své straně. Ohledně hry samotné to vše bylo naprosto dobře nastavené a ač jsem s epůvodně bál zapojení třetí strany do hry tak ve finále to byl výýýborný tah a já osobně jsme si zastřílel pouze v tej mega džungly u řeky a pak už jen drobné přestřelky, ale o to přeci vůbec nejde kdo si jak zastřílel, jde o to jaký před námy hráči byl úkol a jak se ho dané strany zhostí. Dle mého strana VC fungovala opravdu jako jeden celek a to prostě je vždy ku prospěchu. Dle diskuze i protistrana fungovala zcela jednotně a krom pana F3 tu nikdo jinej moc nenamítal takže dle mého akce vydařená a celý realizační tým může být spokojen Laughing Laughing Laughing
_________________


www.frogman.cz
Život je boj, tak se pozabíjejte a já bych s dovolením prošel!!
mé indiánské jméno je SPÁLENÉ OUŠKO, říkejte mi tak prosím
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky
KoyoT



Založen: 26. 09. 2005
Příspěvky: 1239
Bydliště: Lihomyšl

PříspěvekZaslal: čt červen 14, 2012 7:31 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Von je Tom/F3 v jádru dobrej kluk Mr. Green , ale má prostě povahu porad rejpat a zefektivňovat... v boji, co kdy se mnou hrál je aktivní, neremcá a plní co má, a někdy má i pohled z jiný strany což se hodí... takže co tu píše tak si dvakrát přebrat co vlastně myslel a jinak v pohodě Smile... Prostě si to tím psaním tady dycky po*ere Very HappyVery HappyVery Happy
_________________

KoyoT
MPC Forest

VĚČNÝ KUTIL, STAVITEL A OPRAVÁŘ

"... je dobré slyšet svoje kroky... " J. Kulhánek -Noční klub
"Když už si hraju na vojáčky, tak pořádně."
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky MSN Messenger
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky   Toto téma je zamknuto bez možnosti úpravy příspěvků a psaní odpovědí    Obsah fóra www.military-paintball.cz -> Archiv proběhlách akcí - 2012 Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Další
Strana 9 z 10

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Design by SkaidonDesigns | Distributed by Olate