Diskusní fórum  www.military-paintball.cz
Vítejte na sdruženém fóru paintballových klubů a přátel značkovacích zbraní, hrajících military paintball
v lesích, domech, hřištích a všude kde se sejde dobrá parta lidí, kteří si rádi zahrají
 
 FAQ   Hledat   Seznam uživatelů   Uživatelské skupiny   Registrace 
 Nastavení   Přihlásit, pro kontrolu soukromých zpráv   Přihlášení 

Přenášení zbraně - kufry, brašny...

 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra www.military-paintball.cz -> Paintball - masky, vybavení, výstroj, pyrotechnika
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
GRNDL



Založen: 13. 10. 2011
Příspěvky: 25
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: ne prosinec 25, 2011 6:11 pm    Předmět: Přenášení zbraně - kufry, brašny... Odpovědět s citátem

Chtěl bych se zeptat jak řešíte přenášení/prevážení zbraně. Doteď jsem to řešil převážením v upravené původní krabici, ale nandavání a odendavání dopňků (a seřizování) mě vážně přestalo bavit.

Sháněl jsem klasický kufr na pušku, ale takový, aby se do něj vešel Tippmann s cyklonem nebo TM15 s ripclipem jsem nesehnal. Všechny na které jsem narazil byly přiliš úzké a tím pádem nepoužitelné. Nemáte nějaký tip?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Uziel Gal



Založen: 05. 12. 2006
Příspěvky: 2754
Bydliště: Cheb

PříspěvekZaslal: ne prosinec 25, 2011 6:31 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

jenom otazka, na co to v cr potrebujes? jinak v paintballshopu maj par pouzder na zbrane realne by taky pasovalo.
_________________
--------HAD-------
www.skalkajda.cz

Pokud nezvracíš, piješ pod své možnosti.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky
GRNDL



Založen: 13. 10. 2011
Příspěvky: 25
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: ne prosinec 25, 2011 6:46 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Na co to potřebuju?
a) vezu anonymní kufr a není do něj vidět (maskáčová brašna není zrovna moc inkognito a nedrží tvar - viz b) ).
b) když to naházím do kufru, tak to můžu bez obav nacpat dospod a zaházet dalšími věcmi
c) skladování doma nahoře ve skříni (opět ve vrstvách) mimo dosah dětí
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Rajko



Založen: 18. 10. 2006
Příspěvky: 1849

PříspěvekZaslal: ne prosinec 25, 2011 11:14 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Byly časy kdy jsme tohle také řešili a já třeba na Ebayi v německu scháněl hliníkové kufry do kterých by se ta flinta vešla, ale postupem času i když se některým z týmu podařilo nějaký kufr sehnat a chvíli ho i používat jsme se na to stejně všichni na to vyprdli. Důvod je prostý, zabírá to moc místa a málokdy se ti do toho ta flinta vejde celá i s pažbou (dneska je pro nás hraní bez pažby nepředstavitelné). Většinou nás na akce jezdí vícero v jednom autě a kdyby si tam každý přitáhl kufr s puškou a batoh s dalším materiálem,náhradní oblečení nebo boty, tak se do těch aut nevejdeme. Další argument, že je to mimo oči dětí také neobstojí, mám doma dva kluky a to co je před nimi schováváno to je zajímá nejvíc, takže díky tomu, že mají nenatlakované (bez lahví) flinty normálně na očích způsobilo, že už o ně vůbec nemají zájem a tak je neláká si s nimi hrát nebo jinak manipulovat.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Bohse Onkelz



Založen: 28. 01. 2009
Příspěvky: 461

PříspěvekZaslal: po prosinec 26, 2011 6:39 am    Předmět: Odpovědět s citátem

No vidím to podobně jako Rajko. Navíc jestli máš A5 jako já, tak stačí sundat láhev a hlaveň a dáš to s ostaními věcmi do batohu, ani ten cyklon nijak nepřekáží, ať už s 50-kou nebo bandaskou. A bezpečnost? Mám to doma bez kulí a láhve a má 2,5 letá dcera si toho ani nevšimne. Více nebezpečný je pro ni jakýkoliv nůž v kuchyňské lince nebo moje zednické nářadí Wink
_________________
Helga ve thetta ok hindra alla illska.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Wan-Chuan



Založen: 04. 04. 2010
Příspěvky: 151

PříspěvekZaslal: po prosinec 26, 2011 11:43 am    Předmět: Odpovědět s citátem

90% akcí jezdím na "...Šmejdíkovi..."
Takže fenu pokaždé rozeberu a zase složím. Neb jinak jí do té Givini prostě nenasoukám. O nastavení kolimátoru se nestarám. Je to +- a pokud sním netřískám o stromy tak to drží a sundavání tomu nevadí.
A jak jsem si otestoval Fena se vleze i pod čalounění v autě.

Wan-Chuan
KRLESS!!!
_________________
KRLESS !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
GRNDL



Založen: 13. 10. 2011
Příspěvky: 25
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: po prosinec 26, 2011 12:26 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Díky za reakce...

Nejdřív ke zbrani - mám TM15 a tam to skladování/převážení přednostně řeším. Ženin phenom je v úrpavě smg, takže ten je kompaktnější a máme na něj i celkem vhodnou brašnu, tam to tolik nehoří. A s A5 je to podobné.

Děti x zbraně -> tam se bojím hlavně o ty zbraně, když není zbraň natlakovaná, tak není co řešit, maximálně aby lahev nespadla na nohu. Spíš se bojím o vybavení, kdo neviděl plyšáka narvaného v cyklonu tak asi nepochopí. A Pak je tu to věčné upouštění věcí na zem...

Skladování doma - výhoda krabic je, že je můžu nastohovat na sebe a můžu pak dle potřeby vytáhnout tu vespod aniž bych se musel hrabat v tuně bordelu nad tím. A i po optické stránce to nepůsobí jako hromada bordelu ale jako že je to pěkně uklizené. (A když je uklizeno, tak je pak doma o poznání větší pohoda)

Převážení - krabice je anonymní a dobře se nese.

Tohle jsou důvody, co mě vedly k tomu, uvažovat nad pořízením kufrů.

Momentálně mám vyhlídnutou jednu krabici na klávesy, ale vycpání budu muset řešit nějak samodomo, moc nevím kde sehnat dostatečně tlustý etafoam, či jak se ta výplň jmenuje. Případně se vykašlu na polstrování a udělám uchytávání na pevno v prostoru.

každopádně díky za postřehy, chápu že praxe ukazuje že jsou praktičtější věci než kufry, ale pokud se mi podaří nějaký vhodný sehnat a celé to zrealizovat tak asi klady převáží nad tím co jste zmiňovali
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
marty+



Založen: 18. 02. 2008
Příspěvky: 2179
Bydliště: UH-1D

PříspěvekZaslal: po prosinec 26, 2011 3:30 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Co člověk jiný zvyk, někdo jako do opery a někdo jako pankáč. Laughing Laughing
Drahnou dobu jsem používal obal na kytaru, páč kytara už necestovala a je opřená o zeď v obývaku. Má ideální délku a člověk vypadá jako by šel z vandru nebo z panku Laughing Laughing
No a pak jsem jako dar od paní Martyové dostal Jeffa - obal na dlouhou zbraň. http://www.alfatactical.cz/index.php?Double_Gun_Cases_107_cm_cerny&detail=8936
Je velmi praktický má na přenášení uší i ramení popruh.
Nosím v něm nakonec 2 kvéry (X7 alá M-16A1 a Carabine) flašky na CO, tuby, náhr díly vercajk atd. Vše hezky pohromadě. Mimoto má dost praktických kapes a popruhů i MOLLE sys. a hodí se k nošení ostrého kvéru na střelnici. Dělá se v několika délkách - doporučuju tu delší.
V autě s tím problém nikdy nebyl, páč to nacpeš do úzkého prostoru, kam batoh, nebo spacák nenarveš.
Takže pokud obal na zbraň, tak něco takového, mě se osvědčil a považuji to za praktickou věc. A dá se zaparkovat opřená o stěnu v šatní skříni i s nádobíčkem uvnitř.
Určitě se z US dá pořídit levněji.

Tož tak
_________________
Politruk ŽABÍ CREWe Smile
Taktické vybavení http://www.frogman.cz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky
GRNDL



Založen: 13. 10. 2011
Příspěvky: 25
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: po prosinec 26, 2011 6:31 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

OK, porozhlédnu se ještě i látkovým směrem, tohle vypadá výrazně použitelněji než na co jsem doteď narazil (ale cena je zas jinde)...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Bohse Onkelz



Založen: 28. 01. 2009
Příspěvky: 461

PříspěvekZaslal: po prosinec 26, 2011 8:42 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

GRNDL napsal:
OK, porozhlédnu se ještě i látkovým směrem, tohle vypadá výrazně použitelněji než na co jsem doteď narazil (ale cena je zas jinde)...


http://www.militaryrange.com/takticke-vybaveni/pouzdro-na-pusku-42-condor
_________________
Helga ve thetta ok hindra alla illska.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Levit



Založen: 22. 09. 2007
Příspěvky: 1027
Bydliště: Strakonice

PříspěvekZaslal: po prosinec 26, 2011 10:29 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

nebo
http://www.ebairsoft.com/molle-double-rifle-case-p-3953.html
_________________
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky
kubis



Založen: 06. 11. 2007
Příspěvky: 250

PříspěvekZaslal: so prosinec 31, 2011 7:49 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

nebo http://www.armymarket.cz/transportni-pouzdra-k86
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
GRNDL



Založen: 13. 10. 2011
Příspěvky: 25
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: so prosinec 31, 2011 8:55 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

kubis napsal:
nebo http://www.armymarket.cz/transportni-pouzdra-k86


Na tyhle pouzdra jsem koukal, bohužel jsou moc tenká, TM má na šířku s ripclipem něco málo přes 13cm, tippmani s cyklonem okolo 10-11cm.. Takže se tam nevejdou, když nejširší kufr má jen 12cm vnější rozměry a látkové jsou taky dost tenké, prostě na airsoftky nebo normální guny, nic na paintball s bočním podáváním.

Opravdu to vypadá na to, že budu muset pořídit nějaký dražší látkáč, viz odkazy výše, nebo alu kufr s homemade polstrováním...

Ale díky za snahu, ještě mě napadlo, že vezmu něco s trochu normálnější cenou (aby mi nebylo líto to ničit), třeba tohle http://www.armytrade.cz/detail/pouzdro-na-zbran-raptor-modular/ a kapsu na boku proříznu do prostoru pro zbraň. Takže ripclip bude jakože v kapse...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Pr0uza



Založen: 29. 07. 2007
Příspěvky: 180

PříspěvekZaslal: ne leden 01, 2012 1:23 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Zdarec

ja mam toto http://www.armymarket.cz/transportni-pouzdro-na-zbrane-100cm-cerne-a-c-m--d2621-BK

cca uz 3 - 4 roky. vejdou se tam 2 karabiny + A5. nosim to jen z principu uz bych si to nekupoval, je to zbytecne.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra www.military-paintball.cz -> Paintball - masky, vybavení, výstroj, pyrotechnika Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Design by SkaidonDesigns | Distributed by Olate