Diskusní fórum  www.military-paintball.cz
Vítejte na sdruženém fóru paintballových klubů a přátel značkovacích zbraní, hrajících military paintball
v lesích, domech, hřištích a všude kde se sejde dobrá parta lidí, kteří si rádi zahrají
 
 FAQ   Hledat   Seznam uživatelů   Uživatelské skupiny   Registrace 
 Nastavení   Přihlásit, pro kontrolu soukromých zpráv   Přihlášení 

Kolaborace
Jdi na stránku 1, 2  Další
 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra www.military-paintball.cz -> Paintball - Různé, off-topic
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Burnes



Založen: 07. 12. 2008
Příspěvky: 749

PříspěvekZaslal: pá prosinec 23, 2011 8:02 am    Předmět: Kolaborace Odpovědět s citátem

Na jiném vláknu se rozjela debata o kolaboraci. Zakládám proto vlákno přímo k tématu.
_________________
Connane, co je v životě nejdůležitejší? Rozdrit nepřítele a hnát ho před sebou...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Burnes



Založen: 07. 12. 2008
Příspěvky: 749

PříspěvekZaslal: pá prosinec 23, 2011 8:03 am    Předmět: Odpovědět s citátem

http://zpravy.idnes.cz/smrt-vaclava-havla-0ne-/db_online.asp?online=1004689

Téměř stejný pohřeb tu měl naposledy Haydrich. A myslím, že není od věci zmínit, že rodina Havlů okupaci podporovala.
________________
Svolat všechny své zaměstnance do Lucerny a tam jim přikázat, že musejí přísahat věrnost Říši, no nevím jak to jinak nazvat. Pan Čvančara napsal skvělou trilogii o Protektorátu, lze to dohledat například tam (Někomu život, někomu smrt).
Navíc Havel tak čistý nebyl, jak teď všichni zdůrazňují (ale rozpatlávat to nechci o mrtvých jen dobře). Ok, je symbolem jedné doby, ale pro mě prezidentem nebyl.
Taky nezapomeňme jeho podporu bombardování Srbska v roce 1999 a to se rozhodně nedá odpustit.
_________________
_________________
Connane, co je v životě nejdůležitejší? Rozdrit nepřítele a hnát ho před sebou...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Burnes



Založen: 07. 12. 2008
Příspěvky: 749

PříspěvekZaslal: pá prosinec 23, 2011 8:04 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Kucí vím že nemá cenu takové témata vířit v tomto vláknu, ale neodpustím si také reagovat a přidat svůj osobní pohled na věc.
Václava Havla jsem vnímal jaksi jako Havel za Olgy a Havel za Dáši. A každý byl u mne jiný. Ten první víc jako prezident a ten druhý něco jako celebrita.
Vadí mi ta neskutečná mediální masáž kolem jeho úmrtí. (moc dobře pamatuju co se dělo za Brežněva, černěnka a Andropova)
Ovšem co mě nejvíc sejří je celý pohřeb ve stylu takové osobnosti jakým byl Tomáš Garrigue Masaryk, kterého nejen já mám za skutečného prezidenta a vůdčí osobnost, což tahle "šaškárna" docela degraduje. Nevím kdo to vymyslel a co berou ti lidi za drogy, ale nevojáka a odpůrce zbraní a militarismu pohřbívat skoro jako maršála je opravdu v očích mnoha lidí této země trapné. A kdoví zda by sám Václav Havel o totok stál.

Ale přijde mě to takové symbolické, jako by s úmrtím Václava Havla skončilo jedno období.

dardanel napsal:
No, já si myslím, že kdyby to šlo, tak se asi každýmu z nás povede najít v minulosti nějakýho více či méně blízkýho příbuznýho, kterej v týhle době hajloval....taková byla doba, takový jsou lidi....a kdo říká že ne, tak ví hovno...jde jen o to, jestli se v tom chceme rejpat a hrát si na rovný a spravedlivý, nebo ne.Já hru na blbečky hrát nebudu.

TO: Dardanel
Klidně si na blbečka zahraju, páč vím hovno - jsme lidi ne , ale tohle se např. mých příbuzných absolutně netýká, páč stáli jaksi na opačné straně barikády, to aby to vidění nebylo teda tak černobílé

Nevím co je to za módu v poslední době prezentovat čechy jako hajlující kolaborantský národ což je absolutní nesmysl. A je všeobecně známo, že češi nekolaborovali více než jiné národy, ba vycházíme v očích historie lépe než třeba francouzi a holanďané! Ale češi si mnou bradu a říkaj: jasně takoví jsme my, jsme přece jen lidi.

Také je pořeba si uvědomit, že v době záboru RČS žilo na jejím celém území tzv. Pátá kolona tj. přes tři miliony lidí německé národnosti (sudeťáků) a to už je docela značné číslo na to, že nás bylo i s nima něco málo přes 10 mil. (nepočítám slováky a rusíny) . Takže to zjednodušení o příbuzných zvedající pravici mě přijde dost přestřelené. Nehledě na to, že těch lidí co by o tom mohli vyprávět je už velmi málo a nemohou se proti takovým tvrzením ohradit.

Márty+
_________________
Connane, co je v životě nejdůležitejší? Rozdrit nepřítele a hnát ho před sebou...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Burnes



Založen: 07. 12. 2008
Příspěvky: 749

PříspěvekZaslal: pá prosinec 23, 2011 8:04 am    Předmět: Odpovědět s citátem

proc, me takove tema celkem zajima, ale hodilo by se na to vytvorit vlakno at se to nehyzdi tady. jinak mi prijde proste rozdil dobrovolna kolaborace a s donuceni, to mi nikdy nevymluvi ze to je to samy...

Uziel Gal
_________________
Connane, co je v životě nejdůležitejší? Rozdrit nepřítele a hnát ho před sebou...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
proste_BOBR



Založen: 15. 03. 2010
Příspěvky: 140
Bydliště: Two Towers - Ganja Group

PříspěvekZaslal: pá prosinec 23, 2011 9:26 am    Předmět: Odpovědět s citátem

mi přijde, jako byste tam v té lucerně byli Laughing
_________________
www.twotowers-team.cz

tyhle výplody jsou čistě z mé hlavy a nemají nic společného s názory TT, od toho tam máme jiný
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
Uziel Gal



Založen: 05. 12. 2006
Příspěvky: 2754
Bydliště: Cheb

PříspěvekZaslal: pá prosinec 23, 2011 9:32 am    Předmět: Odpovědět s citátem

myslis pri prodeji Goebbelsovi? Smile
_________________
--------HAD-------
www.skalkajda.cz

Pokud nezvracíš, piješ pod své možnosti.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky
Šáfa



Založen: 26. 05. 2009
Příspěvky: 179
Bydliště: Mělník

PříspěvekZaslal: pá prosinec 23, 2011 9:49 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Haydrich..se píše Heydrich .. nebo Reinhard Tristan Eugen Heydrich
_________________
www.twotowers-team.cz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
Pavlas



Založen: 07. 12. 2009
Příspěvky: 109
Bydliště: TwoTowers Ganja Group

PříspěvekZaslal: pá prosinec 23, 2011 10:39 am    Předmět: Odpovědět s citátem

BLA BLA BLA .. politický sračky... Heydrich byl zmrd na entou a všichni náckové k tomu.. Havla tu s ním srovnáváte... Nebýt Havla ryjete čumáky v hnoji.. Važte si toho co máte a přestaňte prudit...
_________________
M.R.D.A.T.

www.twotowers-team.cz

--- GANJA GROUP ---
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
Burnes



Založen: 07. 12. 2008
Příspěvky: 749

PříspěvekZaslal: pá prosinec 23, 2011 11:09 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Nikdo je nesrovnává.
A to, že pald Východní blok, za to vděčíme Gorbačovovi a dohodě mezi KGB a CIA.
No a to co tu mámě teď, tak za to snad nikomu ani "vděčit" nejde.
_________________
Connane, co je v životě nejdůležitejší? Rozdrit nepřítele a hnát ho před sebou...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Uziel Gal



Založen: 05. 12. 2006
Příspěvky: 2754
Bydliště: Cheb

PříspěvekZaslal: pá prosinec 23, 2011 11:46 am    Předmět: Odpovědět s citátem

burnesi, doporucuju tedy, odstehovat se do nejakych pro tebe lepsich statu, S. Korea, Kuba, mozna belorusko by stacilo Smile
_________________
--------HAD-------
www.skalkajda.cz

Pokud nezvracíš, piješ pod své možnosti.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky
tracker



Založen: 29. 06. 2007
Příspěvky: 1660
Bydliště: UL

PříspěvekZaslal: pá prosinec 23, 2011 11:48 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Co vím tak I TGM byl za své "doby" nepopulární u určité komunity. Dokonce jeho studenti mu rozsekali okna domu apod.

Umrtím Havla a pod. jsem si jasně uvědomil ža minulost jaká se prezentuje může být lehce pozměněná a stačí jen opravdu malinko.

Moc dobře si pamatuji, jak ho celá republika těžce odsuzovala ( i media) že nezvládá prezidentování díky jeho neustálým navštěvováním nemocnice (dokonce padali názory na výměnu ), dobře si pamatuji jak ho národ nesnášel za jeho postoj k nepřizpůsobivé menšině : dokonce mu říkali "prezident ci...ů". V práci o něm mluvili jako o nějakým hajzlíkovi a vůbec celé mé okolí mu kolem roku 95 do nedávna nepřálo. Byly pomluvy že byl alkoholik věčně nalitej v Pražských putikách apod. nebo že je vlez do ... amíkům.
Dnes ? Mě příjde že se více než polovině národa vyměnila hlava, páč najednou ho všichni celou tu dobu milovali. Já jsem si jistý tím že jsem nikdy na něj nenadával a vůbec jsem se nijak nestaral co dělá, páč v té době jsem měl úplně jiný starosti Wink.

češi jsou prostě pokrytčtí a domnívám se že to samé bylo i u TGM. ( přece jenom patřil do sorty "továrníků").

Myslím si že Havlovy vděčíme za mnohé a jestli jeho rozloučení je správné nebo ne, je spíše věcí názoru jednotlivce. Jestli se jeho ztrátou ulehčí jeho Fans tím, že mu vystrojí i vojenské a čestné pochody - stráže. Tak tím lépe, protože neumřel jen bývalý prezident, ale i člověk, který byl pro někoho velice oblíbený a nebo i inspirací. Zásadní je úhel pohledu : Pro ně je dělané rozloučení né pro Havla. A ti co ho nemuseli nebo ho neřeší, to dál nemusí řešit, protože je neomezuje nijak drasticky jeho 3denní smutek.

A jestli se řeší kolik to bude stát, myslím si že se mnohem více v čr rozkrade během měsíce naž se zaplatí náklad na jeho rozloučení.

Závěr : Každýmu to, co si zaslouží a Havel si evidentně zasloužil ty 3 dny co má jinak by to nebylo Smile
_________________
Jsem jaký jsem, někdo musí být zlý.
www.yourshirts.cz - textil shop
http://conflictshop.cz/ - Military trička
http://www.idj.cz/tracker88/
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
marty+



Založen: 18. 02. 2008
Příspěvky: 2179
Bydliště: UH-1D

PříspěvekZaslal: pá prosinec 23, 2011 11:55 am    Předmět: Odpovědět s citátem

proste_BOBR napsal:
mi přijde, jako byste tam v té lucerně byli Laughing


v jedné knize (Bouře - vydání 1999) se doslova píše: "...Sám Miloš Havel, jehož bratranec byl údajně jedním z dozorců v letském táboře, kde patřil k nejbrutálnějším, udal gestapu šest svých židovských podílníků na Barrandově, za což ho říšský protektor Reinhardt Heydrich odměnil tím, že mu připsal jejich podíly. Heydrich měl ostatně rodinu Havlových v oblibě; chodíval na šampaňské do Lucerny, odkud do Let putovalo několik číšníků - stačilo, když z nepozornosti vylili skleničku. V Lucerně se ostatně Heydrich nechal vyfotografovat s malým Václavem Havlem, naším budoucím prezidentem. V den jeho narozenin si ho v paláci Lucerna pěkně posadil na koleno a při pohledu do objektivu se zeširoka usmál…"

Docela soda co?
Jinak tohle vlákno si myslím je o kolaboraci jako takové, tak nechápu ty "novinkovské" doporučení o S.Koreji ap. Kór u Burnse my to nějak neštymuje Laughing Laughing Laughing

Tož tak
_________________
Politruk ŽABÍ CREWe Smile
Taktické vybavení http://www.frogman.cz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky
Burnes



Založen: 07. 12. 2008
Příspěvky: 749

PříspěvekZaslal: pá prosinec 23, 2011 11:59 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Ne ne, nikam se stěhovat nechci, jsem nacionalista. Ale to, že to tu je zkurvené politicky, je snad pravda, ne? Nepopírám, že si stále žijeme v blahobytu ve srovnání s jinýmy státy, ale politicky je to tu otřesné.
_________________
Connane, co je v životě nejdůležitejší? Rozdrit nepřítele a hnát ho před sebou...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
marty+



Založen: 18. 02. 2008
Příspěvky: 2179
Bydliště: UH-1D

PříspěvekZaslal: pá prosinec 23, 2011 12:07 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

tracker napsal:
Co vím tak I TGM byl za své "doby" nepopulární u určité komunity. Dokonce jeho studenti mu rozsekali okna domu apod.


Ano na jeho přednášky ve vídni chodil i Adolf Hitler a ten ho zrovna se svými kámoši rád neměl Wink (taky se povídalo, že kdyby byl ještě v roce 38 TGM na živu, tak by Dolfi tak neskřečkoval, páč z něho měl velký respekt)


tracker napsal:
češi jsou prostě pokrytčtí ....


Stejně jako jiné národnosti na světě, ale v jednom jsme fakt kardinální borci a to v sebemrskačství.

tracker napsal:
....a domnívám se že to samé bylo i u TGM. ( přece jenom patřil do sorty "továrníků").

Myslel jsi TGM jako pan továrník? Pokud ano, tak by neškodilo si panu Tomáši Guarrigovi přečíst. Páč tohle je fakt úlet.


Tož tak
_________________
Politruk ŽABÍ CREWe Smile
Taktické vybavení http://www.frogman.cz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky
proste_BOBR



Založen: 15. 03. 2010
Příspěvky: 140
Bydliště: Two Towers - Ganja Group

PříspěvekZaslal: pá prosinec 23, 2011 12:09 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

marty+ napsal:
proste_BOBR napsal:
mi přijde, jako byste tam v té lucerně byli Laughing


v jedné knize (Bouře - vydání 1999) se doslova píše: "...Sám Miloš Havel, jehož bratranec byl údajně jedním z dozorců v letském táboře, kde patřil k nejbrutálnějším, udal gestapu šest svých židovských podílníků na Barrandově, za což ho říšský protektor Reinhardt Heydrich odměnil tím, že mu připsal jejich podíly. Heydrich měl ostatně rodinu Havlových v oblibě; chodíval na šampaňské do Lucerny, odkud do Let putovalo několik číšníků - stačilo, když z nepozornosti vylili skleničku. V Lucerně se ostatně Heydrich nechal vyfotografovat s malým Václavem Havlem, naším budoucím prezidentem. V den jeho narozenin si ho v paláci Lucerna pěkně posadil na koleno a při pohledu do objektivu se zeširoka usmál…"

Docela soda co?
Jinak tohle vlákno si myslím je o kolaboraci jako takové, tak nechápu ty "novinkovské" doporučení o S.Koreji ap. Kór u Burnse my to nějak neštymuje Laughing Laughing Laughing

Tož tak


tak to je hodně drsný Shocked myslím, že se radši tomuhle tématu obloukem vyhnu Laughing
_________________
www.twotowers-team.cz

tyhle výplody jsou čistě z mé hlavy a nemají nic společného s názory TT, od toho tam máme jiný
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
tracker



Založen: 29. 06. 2007
Příspěvky: 1660
Bydliště: UL

PříspěvekZaslal: pá prosinec 23, 2011 12:46 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

marty[quote="tracker napsal:
....a domnívám se že to samé bylo i u TGM. ( přece jenom patřil do sorty "továrníků").

Myslel jsi TGM jako pan továrník? Pokud ano, tak by neškodilo si panu Tomáši Guarrigovi přečíst. Páč tohle je fakt úlet. Tož tak[/quote]
Myslel jsem dobu, kdy už byl na výsluní, kdy jednal s vysokopostavenými obchodníky apod. Tím se objevili závistivci, kteří mu to neschvalovali a brojili proti němu. (Něco jako dnes volič čssd, který taky má postavenou víru na závisti a nepřání druhým). Přitom je to samozřejmá situace vyplynutá z jeho postavení. Ale tento dojem jsem převzal spíše z knížek a dokumentů a ty mohou lehce být zmanipulovány jako zde příspěvek
Malý havel vs Heydrich - stačí vynechat pár písmen jako: " Když byl malí " a člověk si hned může domyslet že byly dobří kámoši, což nemůže být páč byl dítě a neměl rozum Wink.

Hodně "chytrých" knížek bylo lživých. Pokud to nezažiju tak nemužu 100% říct jak vše bylo. (komanč ovlivnil české pověsti a taky to byl uznávaný názor, kterrý byl vmasírován do hlav a právě ten tvůj může být za 10 let brán jako blud nebo i naopak).

Nemám pocit že máme nějaké sebemrskačství. Spíše naopak - hledáme svědomí někde jinde a máme tendenci neúspěch svádět na jiné. Když chceš porovnávat porovnej míru korupce a můžeš to přímou úměrou srovnat s pokrytectvím Wink.

Je jedno kolik je různých důkazů co kdo dělal - prostě ten fakt že jsme změnili názor (jako česká komunita) ze dne na den je jasný důkaz toho co je. A to je to hlavní na co jsem poukazoval - než na minulost čeho si a o kom v čem.
_________________
Jsem jaký jsem, někdo musí být zlý.
www.yourshirts.cz - textil shop
http://conflictshop.cz/ - Military trička
http://www.idj.cz/tracker88/
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
marty+



Založen: 18. 02. 2008
Příspěvky: 2179
Bydliště: UH-1D

PříspěvekZaslal: pá prosinec 23, 2011 12:56 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Tracker: Ano s tím se v podstatě dá souhlasit.

Ještě ke kolaboraci a k tomu jak se to u nás dělalo a dělá.
Z koho se kolaborant udělá a z koho ne.
Je třeba zajímavý osud jednoho z největších čechů, který bezesporu patří k nejlepším českým vojevůdcem 20. století.
Kniha: http://blisty.cz/art/43092.html
Stručný životopis: http://zivotopis.osobnosti.cz/radola-gajda.php



Tož tak
_________________
Politruk ŽABÍ CREWe Smile
Taktické vybavení http://www.frogman.cz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky
marty+



Založen: 18. 02. 2008
Příspěvky: 2179
Bydliště: UH-1D

PříspěvekZaslal: pá prosinec 23, 2011 1:08 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

tracker napsal:
Myslel jsem dobu, kdy už byl na výsluní, kdy jednal s vysokopostavenými obchodníky apod. Tím se objevili závistivci, kteří mu to neschvalovali a brojili proti němu. .


No právě zajímavé je, že TGM se vypracoval fakt od nuly a taky s nima tak jednal. Moc dobře si byl také vědom, že je země potřebuje. T.G.Masaryk totiž nebyl romantista, ale realista pragmatik a přitom nikdy nezapoměl na svůj původ. Proto ho obyčejní lidi měli v srdci víc než ti továrníci- obchodníci.
Také byl humanista, ale byl ten který dal vzniknout naší armádě a na jejím vytvoření měl ve své době největší podíl.
Neměl rád násilí, ale obhajoval obranu svobody vlasti, ohněm a železem, což si sice odporuje, ale čistě pragmaticky to jinak nejde.
Za TGM mluvili činy a ne slova, také díky faktu, že se obklopoval těma správnýma lidma.
Ovšem také by se vrámci zachování objektivity pár přešlapů za jeho prezidentování našlo.

Ale to je vše na dlouhé povídání.
Mě prostě tan cirkus a ty srovnání osobností hodně křiví úsměv na tváři.


Tož tak
Wink
_________________
Politruk ŽABÍ CREWe Smile
Taktické vybavení http://www.frogman.cz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky
Dvorzak



Založen: 28. 07. 2007
Příspěvky: 643

PříspěvekZaslal: pá prosinec 23, 2011 1:18 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

[quote="marty+"]
tracker napsal:


Ale to je vše na dlouhé povídání.
Mě prostě tan cirkus a ty srovnání osobností hodně křiví úsměv na tváři.


Tož tak
Wink


Přesně tohle mě sejří více než dost Confused Média nás pěkně masírují Twisted Evil
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Burnes



Založen: 07. 12. 2008
Příspěvky: 749

PříspěvekZaslal: pá prosinec 23, 2011 1:20 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Je třeba zajímavý osud jednoho z největších čechů, který bezesporu patří k nejlepším českým vojevůdcem 20. století.
Kniha: http://blisty.cz/art/43092.html
Stručný životopis: http://zivotopis.osobnosti.cz/radola-gajda.php

No konečně tu někdo tohle jméno vypustil Cool
Přesně tak, Gajda voják číslo jedna na Sibiři a kdo dnes o něm ví?
_________________
Connane, co je v životě nejdůležitejší? Rozdrit nepřítele a hnát ho před sebou...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Uziel Gal



Založen: 05. 12. 2006
Příspěvky: 2754
Bydliště: Cheb

PříspěvekZaslal: pá prosinec 23, 2011 1:34 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

to doporuceni nemelo vyznit jako aby se tam odstehoval, ale spise koukni jak to vypada tam, my se mame stale jeste dobre.
_________________
--------HAD-------
www.skalkajda.cz

Pokud nezvracíš, piješ pod své možnosti.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky
Burnes



Založen: 07. 12. 2008
Příspěvky: 749

PříspěvekZaslal: pá prosinec 23, 2011 1:47 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Uziel Gal napsal:
to doporuceni nemelo vyznit jako aby se tam odstehoval, ale spise koukni jak to vypada tam, my se mame stale jeste dobre.


Jo s tím souhlasím.
_________________
Connane, co je v životě nejdůležitejší? Rozdrit nepřítele a hnát ho před sebou...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
marty+



Založen: 18. 02. 2008
Příspěvky: 2179
Bydliště: UH-1D

PříspěvekZaslal: pá prosinec 23, 2011 2:03 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Další zajímavý osud jedné osobnosti našich novodobých dějin.
Pro mnohé byl ve své době také kolaborant.
Generál Alois Eliáš - předseda vlády protektorátu Čechy a Morava.

http://zivotopisyonline.cz/alois-elias-2991890-1961942-popraveny-predseda-vlady/


Tož tak Wink
_________________
Politruk ŽABÍ CREWe Smile
Taktické vybavení http://www.frogman.cz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky
Bohse Onkelz



Založen: 28. 01. 2009
Příspěvky: 461

PříspěvekZaslal: pá prosinec 23, 2011 5:22 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Burnes napsal:
Je třeba zajímavý osud jednoho z největších čechů, který bezesporu patří k nejlepším českým vojevůdcem 20. století.
Kniha: http://blisty.cz/art/43092.html
Stručný životopis: http://zivotopis.osobnosti.cz/radola-gajda.php

No konečně tu někdo tohle jméno vypustil Cool
Přesně tak, Gajda voják číslo jedna na Sibiři a kdo dnes o něm ví?


Radola Gajda, to je téma na jiné a dlouhé povídání. Přečetl jsem toho o něm hodně, pátral jsem v knihovnách i antikvariátech nejen o něm, ale o našich vojácích na Rusi. Bohužel Gajda jakožto příznivec fašismu, nikoliv nacismu, on je v tom docela zásadní rozdíl, se dostal po válce v nemilost a byl také za to souzen. A za dob bolševika se o takových lidech moc nemluvilo, nebo se na ně házela špína, tak jako na TGM. My děti husákových let jsme se o TGM učili jen to, co bylo nezbytně nutné vědět - 1.prezident a to bylo vše.
_________________
Helga ve thetta ok hindra alla illska.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
predators zn



Založen: 16. 12. 2008
Příspěvky: 100
Bydliště: Jevišovice, okr. Znojmo,

PříspěvekZaslal: so leden 14, 2012 6:53 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

http://vznikcsr.wordpress.com/
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
Burnes



Založen: 07. 12. 2008
Příspěvky: 749

PříspěvekZaslal: so leden 14, 2012 7:17 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

To znám. Germanofilské stránky lidí, kteří by si přáli, abyhom byli součástí Německa. Největším nesmyslem je toto: : „Pravděpodobně nejvýraznějším pomníkem úspěchu válečné propagandy je náhlé vynoření se republiky Česko-Slovenské… Většina států byla vytvořena mečem či vyrostla z kolonizace. Česko-Slovensko je dítětem propagandy”.

Krvácející legie nebyli propaganda, stejně tak Šnejdárkovy boje s Poláky na severu Republiky a následné boje s rudými Maďary na Slovensku. ČSR vyrostla samozřejmě na politickém vyjednávání, ale stejně tak na mrtvých češích. Byla vybojovaná.
_________________
Connane, co je v životě nejdůležitejší? Rozdrit nepřítele a hnát ho před sebou...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
f3



Založen: 25. 03. 2009
Příspěvky: 418
Bydliště: PROGRESSIVE PAINTBALL

PříspěvekZaslal: so leden 14, 2012 7:26 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

http://www.cs-magazin.com/

další brutal sajta...
Konečně jsem se taky někde dočetl že češi jsou vlastně srabi. To se málokde člověk "dozví".
_________________
Nejlepší paintball na světě ? http://www.progresivni-paintball.cz/
Vyber si svou stranu: žoldák, vědec, civil, voják [LOST]
Dobrá zpráva pro lidstvo: všichni tady zdechneme.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Heckler



Založen: 09. 06. 2007
Příspěvky: 450

PříspěvekZaslal: so leden 14, 2012 8:05 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Fascinuje mne Burnesův pokřivený pohled na českou historii. Ale na mne neberte ohled, já jsem původem vlastně Němec.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Burnes



Založen: 07. 12. 2008
Příspěvky: 749

PříspěvekZaslal: so leden 14, 2012 8:32 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Pokřivený?Ať mi někdo vyvrátí, že Republika nebyla vybojovaná.
_________________
Connane, co je v životě nejdůležitejší? Rozdrit nepřítele a hnát ho před sebou...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
marty+



Založen: 18. 02. 2008
Příspěvky: 2179
Bydliště: UH-1D

PříspěvekZaslal: ne leden 15, 2012 5:12 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Heckler napsal:
Fascinuje mne Burnesův pokřivený pohled na českou historii. Ale na mne neberte ohled, já jsem původem vlastně Němec.


Můžeš být prosím konkrétní?
Taky bych se rád dozvěděl jak to tedy bylo Wink
Děkuji

Tož tak
_________________
Politruk ŽABÍ CREWe Smile
Taktické vybavení http://www.frogman.cz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra www.military-paintball.cz -> Paintball - Různé, off-topic Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Design by SkaidonDesigns | Distributed by Olate