Diskusní fórum  www.military-paintball.cz
Vítejte na sdruženém fóru paintballových klubů a přátel značkovacích zbraní, hrajících military paintball
v lesích, domech, hřištích a všude kde se sejde dobrá parta lidí, kteří si rádi zahrají
 
 FAQ   Hledat   Seznam uživatelů   Uživatelské skupiny   Registrace 
 Nastavení   Přihlásit, pro kontrolu soukromých zpráv   Přihlášení 

Spyder xtra

 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra www.military-paintball.cz -> SPYDER - zbraně, hlavně, upgrade
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Choobaka



Založen: 30. 04. 2009
Příspěvky: 21
Bydliště: Ústí nad Orlicí

PříspěvekZaslal: po srpen 01, 2011 2:49 pm    Předmět: Spyder xtra Odpovědět s citátem

Ahoj potreboval bych poradit mam spyder xtra a porad se me trhaj kule pouzivam Titanium Field ja mozne ze je to kulema dik vsem za radu
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
fanlan



Založen: 02. 08. 2008
Příspěvky: 69
Bydliště: Turnov

PříspěvekZaslal: út srpen 02, 2011 8:42 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

No tomu moc nevěřím, i když záleží jak jsi se k těm kulím choval, a jestli jsi je nenechal třeba někde ve vlhku.
Jinak koukni se na usťovku, kolik máš a zkontroluj si jestli nemáš na hlavni,nebo boltu třeba otřep.
_________________
kdož jsi bez miny,hoď kamenem.........
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Choobaka



Založen: 30. 04. 2009
Příspěvky: 21
Bydliště: Ústí nad Orlicí

PříspěvekZaslal: čt srpen 04, 2011 5:49 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Ustovku mam dobrou a ke kulim se se choval dobre byli to rovnou rozbaleny ze sacku ikbyz nektere byly promacknute. me se totiz uz kolikrat stalo ze se me sekla zbren a kulke byla zaseknuta mezi boltem a telem pistole
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
vegetta



Založen: 10. 05. 2008
Příspěvky: 604

PříspěvekZaslal: čt srpen 04, 2011 5:57 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

vyber bolt a skontroluj jeho tvar, hlavne tvar hlavy boltu. pozri vnutornosti ci ti tam neostal nejaky bordel.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Choobaka



Založen: 30. 04. 2009
Příspěvky: 21
Bydliště: Ústí nad Orlicí

PříspěvekZaslal: čt srpen 04, 2011 6:06 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

to uz jsem prave rozdelany mel nic tam nebylo a stejne to delalo a ten bolt byl akorat trochu odrenej to by mohlo delat to trhani?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
vegetta



Založen: 10. 05. 2008
Příspěvky: 604

PříspěvekZaslal: čt srpen 04, 2011 6:07 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

otazka je "kde odrenej?" - bezne sa stava ze bolt sa opracuvava pohybom v zbrani (spyder, impuls atd), dolezite je ci to odrete a poskodene je v kontakte s gulickami ...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Choobaka



Založen: 30. 04. 2009
Příspěvky: 21
Bydliště: Ústí nad Orlicí

PříspěvekZaslal: čt srpen 04, 2011 6:12 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

je odrenej po obvodu to se ke kulice nedostane a nemuze to byt tin ze nestiha podavat zasobnik protoze to vzdycky vypada jako kdyby ta kule nestihla dopadnout a bolt ji prepuli a zbran se zasekne?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
nox



Založen: 07. 08. 2008
Příspěvky: 824

PříspěvekZaslal: čt srpen 04, 2011 8:30 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Teď budu mluvit z vlastní zkušenosti - nemůžu dodat žádná fakta, takže to bude spíše taková pohádka, ale předejde to zbytečnému hledání malicherností.
Xtru jsem měl před nějakými 6 léty (za tu dobu se toho moc nezměnilo, takže budeme předpokládat, že moje zkušnosti jsou pořád použitelné). A můžu říct, že větší mlýnek na kuličky jsem od té doby neviděl. Neříkám, že se jedná o obecný problém - spíše naopak. Za den jsem čistil tolikrát, že jsem to ve finále už ani nepočítal. Nezáleželo na použité munici ani na použitém vzduchu/CO2. V jedno dobu jsem měl i low-endový el. zásobník (bez přítlaku) a nakonec i ACS bolt... trhaní nepřestalo. Nakonec jsem si pořídil něco jiného. Konec pohádky.

Teď z jiného soudku. Co může obecně způsobovat trhání kuliček - poškozený/jinak znehodnocený bolt, špatně našroubovaná hlaveň (myšleno jestli není ostrý schod mezi hlavní a zbraní), příliž tuhá/nevhodná blokace dvojího nabití (jedná se hlavně o případy vlastní úpravy), nadskakování kuliček v kolínku při střelbě (toto jeden z hlavních kandidátů na problémy), přílišný přítlak el. zásobníku, špatné cyklování mechanismu, použití nevhodné munice, špatná pozice při střelbě...

Pokuď je tedy tvůj problém opravdu aktuální a chceš ho za každou cenu řešit, tak ti doporučuji toto - sundej zásobník, umísti zbraň do pevného postavení, vystřel a vždy ji ručně nabij po jedné kuli - tím zjistíš, jestli můžeš ze souboru možných problémů vynechat zbraň samotnou. Soubor 50/100/200 ran by měl tvořit dostatečný zkušební vzorek. Pokud se neobjeví žádné trhnutí, můžeš konstatovat, že ani zbraň, ani hlaveň a ani kuličky nejsou problémové.

Pak přidej kolínko a zásobník a test zopakuj - nejdříve střílej pomalu (tak po cca 10s intervalech) a postupně zrychluj. Tenhle test ti hodně napoví o samotném chování zbraně jako celku. Ideálně si sežeň/vypůjčí el. zásobník s přítlakem a testuj i s ním.

A nakonec se zaměř sám na sebe - může se totiž stát, že tvůj problém je v tobě samém. Nechci aby to vyznělo nějak zbytečně ofensivně, ale prostě se může stát, že se zbraní manipuluješ nevhodným způsobem. Např. špatná pozice při střelbě - přílišný náklon, nabití prasklé kuličky, nevyčištěná zbraň atd...

To, že zbraň je vyčištěná, těsnění jsou zkontrolovány a mechanismus je správně promazán pokládám za úplnou samozřejmost a tak to nijak více nezdůrazňuji, protože se jedná o základní nakládaní s každou zbraní.
_________________
I really like cookies...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Choobaka



Založen: 30. 04. 2009
Příspěvky: 21
Bydliště: Ústí nad Orlicí

PříspěvekZaslal: so srpen 06, 2011 7:59 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Jo zbran byla vycistena dal jsem tam dokonce vsechny nove tesneni a vse jsem promazal. Akorat k tomu ne mam kolinko ten kluk co jsem to od nej kupoval rikal ze to nevadi pry staci dat zasobnik primo na zbran neni mozne ze ja to taky timhle. Jinak kluci dik za rady
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Rogan



Založen: 02. 12. 2007
Příspěvky: 419
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: čt srpen 11, 2011 5:34 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Jsem vlastníkem Xtry 07 už pěkně dlouho a moje zkušenosti s ní jsou velice kladné. V podstatě sem s ní nikdy neměl nějaký závažný problém a za ta leta mi trhla maximálně 15x.

Pokud provedeš test střelby podle NOXe a nedojdeš k žádnému kloudnému závěru, doporučuju se zamyslet nad tím jak střílíš. Vem v úvahu, že je to poloautomat s gravitačním zásobníkem, takže z ní nemůžeš sypat 5 střel za vteřinu.

Zbraň má taky tendenci kuličky v kolínku nadhazovat při každém výstřelu. I tomu se dá čelit. Dříve když sem používal obyčejné plastové kolínko, tak sem jej navrtal dvěma otvory pro odvod plynu, ale spíše bych ti doporučil koupit kolínko kovové. Já mám T-Lock feedneck například, který podle mě díky svému vnitřnímu profilu přispěl k větší stabilizaci podávání kuliček při výstřelu.
Navíc bez kolínka ti zásobník celkem hodně zakrývá výhled.

Zde je má úprava pro inspiraci.
http://www.military-paintball.cz/index.php?cat=galerie_zbrani&wid=869
_________________
V případě kteréhokoliv technického problému, odhoďte warp-jádro.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Choobaka



Založen: 30. 04. 2009
Příspěvky: 21
Bydliště: Ústí nad Orlicí

PříspěvekZaslal: po srpen 15, 2011 5:39 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Dik vsem tak jsem to zkusil a bylo to asi v tom ze jsem s tim strilel jako ze samopalu tak to zasobnik nestihal podavat a me to drtilo kule
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra www.military-paintball.cz -> SPYDER - zbraně, hlavně, upgrade Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Design by SkaidonDesigns | Distributed by Olate