Diskusní fórum  www.military-paintball.cz
Vítejte na sdruženém fóru paintballových klubů a přátel značkovacích zbraní, hrajících military paintball
v lesích, domech, hřištích a všude kde se sejde dobrá parta lidí, kteří si rádi zahrají
 
 FAQ   Hledat   Seznam uživatelů   Uživatelské skupiny   Registrace 
 Nastavení   Přihlásit, pro kontrolu soukromých zpráv   Přihlášení 

Pomoc s výběrem helmy

 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra www.military-paintball.cz -> Paintball - masky, vybavení, výstroj, pyrotechnika
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
JBG
Pohanský Pes


Založen: 20. 04. 2010
Příspěvky: 20

PříspěvekZaslal: ne červenec 10, 2011 2:38 pm    Předmět: Pomoc s výběrem helmy Odpovědět s citátem

Chystám se koupit helmu a rád bych si nechal poradit při výběru. Můžete mi sem prosím psát, jaké jsou rozdíly mezi různými typy (MICH, PASGT, atd.). Jak dobře se na tyto typy shání povlaky (konkrétně německý flecktarn), jak dobře drží na hlavě, jak jsou pohodlné, jak se dá řešit větrání v kombinaci s maskou (mám v ní větráček a slyšel jsem, že se do přileb vrtají svépomocí díry) a další věci, které bych měl vědět.

Mám zájem jen o nějaké lehké plastové makety tak do tisíce korun. Helma ani nemusí mít vybrání pro vysílačku. Uvítám i přímo linky do obchodů, nebo ještě lépe na nějaké podrobné čtení. Díky.
_________________
Chemik

Můj projekt: Wishlistie - seznamy přání
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
Tantal



Založen: 21. 05. 2008
Příspěvky: 456

PříspěvekZaslal: po červenec 11, 2011 8:59 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Mám typ cvičné PASGT. S potahy je to na tento typ asi nejlepší, v podstatě všechno, co mi přišlo pod ruku na ní šlo bez problémů připevnit. Narozdíl od MICH nemé uvnitř polštářky, které po nacucání působí jako rezervoáry potu. Masky mi pod ní šly bez větších problémů, ale je potřeba mít masku s odepínacím kšiltem. Pod helmu mi šla bez problémů i handsfree souprava.
Osobně jsem od častějšího používání ustoupil, protože zamlžování je i přes vyvrtané otvory výrazně vyšší a pohodlí s helmou výrazně nižší Wink
_________________
Tippmann X7 Phenom, 12" JJ Edge set, MP5SD mod, Bad Karma TechT bolt, multicam, air system
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
JBG
Pohanský Pes


Založen: 20. 04. 2010
Příspěvky: 20

PříspěvekZaslal: st srpen 03, 2011 7:17 am    Předmět: Odpovědět s citátem

To já jsem zase narazil na to, že MICH má uvnitř pásky (což chci), jak je tomu například tady. Zatímco PASGT to má s polštářema (což nechci) jako třeba zde. Otázkou je, jestli se vyplatí investovat do helmy okolo 1 000 cinkátek, nebo jestli stačí ta z paintballshopu (zde), nebo úplná lacinka za pár šupů rovnou i s potahem (tady).
_________________
Chemik

Můj projekt: Wishlistie - seznamy přání
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
Hroch



Založen: 08. 06. 2010
Příspěvky: 50

PříspěvekZaslal: st srpen 03, 2011 9:14 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Nedávno jsem si pořídil tu z paintballshopu. Je opravdu levně vyrobena, nedovedu si představit levnější provedení, štelování podbradního pásku je dost tragické.
Ale v boji se mě naprosto osvěčila, nepadá, nesjíždí, nepřekáží, je lehká a jako ochrana se zdá naprosto dostačující.
Šel by jsem asi do té varianty s potahem.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
vlachla



Založen: 17. 09. 2008
Příspěvky: 296
Bydliště: Ústí nad Labem

PříspěvekZaslal: st srpen 03, 2011 11:45 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Já už nějakou dobu hraju v tý Kevlar Helmet z PB shopu a docela v pohodě. Po několika úpravách na vnitřních páscích celkem dobře sedí na masce a až zase tak strašně se v ní člověk nepotí. Co se týče ochrany hlavy je to prvotřídní... až na to že když dostaneš headshot z blízka tak to zaduní jak když máš hlavu ve zvonu Smile
Navíc když se někdo hodně potí tak se dá lehce navrtat a je lehoučká že ji na hlavě necítíš.
_________________
Alligators
----------------
Kdo nechce, hledá důvody
Kdo chce, hledá způsoby
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra www.military-paintball.cz -> Paintball - masky, vybavení, výstroj, pyrotechnika Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Design by SkaidonDesigns | Distributed by Olate