Diskusní fórum  www.military-paintball.cz
Vítejte na sdruženém fóru paintballových klubů a přátel značkovacích zbraní, hrajících military paintball
v lesích, domech, hřištích a všude kde se sejde dobrá parta lidí, kteří si rádi zahrají
 
 FAQ   Hledat   Seznam uživatelů   Uživatelské skupiny   Registrace 
 Nastavení   Přihlásit, pro kontrolu soukromých zpráv   Přihlášení 

Armáda vs. Predátor - noční mise

 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky   Toto téma je zamknuto bez možnosti úpravy příspěvků a psaní odpovědí    Obsah fóra www.military-paintball.cz -> Archiv proběhlých akcí - 2011
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
konky



Založen: 06. 03. 2010
Příspěvky: 39

PříspěvekZaslal: ne únor 27, 2011 6:18 pm    Předmět: Armáda vs. Predátor - noční mise Odpovědět s citátem

Tady je prostor pro Vaše dotazy.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Pyle



Založen: 14. 12. 2006
Příspěvky: 436

PříspěvekZaslal: ne únor 27, 2011 7:36 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Ahoj, prohlédl jsem si hru na MP a zajímá mne toto: ten Predátor bude vidět ve tmě a vojáci ne?
_________________
1. mrtvý na ŽT2010
1. Talib v ráji na Falcon base 2012
www.twotowers-team.cz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
mpmorava
Anonymní





PříspěvekZaslal: ne únor 27, 2011 10:06 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

konky, donutils mě teďka ten tomahawk lighting vyzkoušet... kupoval jsem to tři týdny zpět na zkoušku... No a nic moc.

Myslím že se to nepodaří dobře nasvítit. Ohulil jsem to na 10 minut těsně pod zářivku, takže to mělo dost grády a stejně byla viditelnost malá.

Dokážu si představit, že v noci se oko více otevře a bude to vidět. Jak to ale chceš nasvěcovat aby to bylo v cyklonu co nejvíce u dna? Chemické světlo nebo cokoliv se ti uvolní s padne na lopatky třeba... Jak to bude výše, tak ty kule níže rychle ztratí světelnost.
Jinak tohle jsem plánoval mimo jiné na blackout nebo cokoliv v tom stylu. Buď nuceně zapnout světlo před střelbou jak hrajou "náchoďáci", nebo dobře nasvícený lighting. Styl střílet bez nutnosti na sebe upozornit je podle mě špatně.
Návrat nahoru
konky



Založen: 06. 03. 2010
Příspěvky: 39

PříspěvekZaslal: po únor 28, 2011 8:13 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Pyle napsal:
Ahoj, prohlédl jsem si hru na MP a zajímá mne toto: ten Predátor bude vidět ve tmě a vojáci ne?


Predátor bude po tmě číhat na osvětlenou kořist.Chtěl jsem pro Predatora použít "noční vidění", ale byl to neřešitelnej problém.Takže vojáci ho budou hledat z rosvěcenejma baterkama.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
konky



Založen: 06. 03. 2010
Příspěvky: 39

PříspěvekZaslal: po únor 28, 2011 8:19 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

mpmorava napsal:
konky, donutils mě teďka ten tomahawk lighting vyzkoušet... kupoval jsem to tři týdny zpět na zkoušku... No a nic moc.

Myslím že se to nepodaří dobře nasvítit. Ohulil jsem to na 10 minut těsně pod zářivku, takže to mělo dost grády a stejně byla viditelnost malá.

Dokážu si představit, že v noci se oko více otevře a bude to vidět. Jak to ale chceš nasvěcovat aby to bylo v cyklonu co nejvíce u dna? Chemické světlo nebo cokoliv se ti uvolní s padne na lopatky třeba... Jak to bude výše, tak ty kule níže rychle ztratí světelnost.
Jinak tohle jsem plánoval mimo jiné na blackout nebo cokoliv v tom stylu. Buď nuceně zapnout světlo před střelbou jak hrajou "náchoďáci", nebo dobře nasvícený lighting. Styl střílet bez nutnosti na sebe upozornit je podle mě špatně.



Taky jsem to zkoušel a z pozice střelce není efekt moc dobrej(prej oko nedokáže ve tmě rychlou kuličku zaměřit).
To nasvícení předem taky není moc dobrý, proto se musí do zásobníku dát nějaký světlo(já tam strčil kulatou čelovku a oblepil páskou ať nesvítí ven..Chenický světlo je reálný jen do dvoustovky bez cyklonu.
Bude lepší použít velký zásobníky ať se nemusí nabíjet.
Jasně bude to pokus, ale proč to nezkusit
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kystro



Založen: 13. 12. 2010
Příspěvky: 30

PříspěvekZaslal: st březen 16, 2011 6:18 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

No my uvazovaly o dvou trech diodách dneska uz ty diody maj slušnej výkon zdroj potom umístíme z venku.ted sou tu dvě varianty bud je vevnitř za ten kabílek přichytit páskou nebo vrtnout do zásobáku dirku na prostrčení tej diody a vlepení to uz je ale na furt .mimo to se daj samostatne koupit za rozumnej peníz kámoš keramik to používá do světel co vyrábí
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
konky



Založen: 06. 03. 2010
Příspěvky: 39

PříspěvekZaslal: st březen 16, 2011 6:26 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

[quote="kystro"]No my uvazovaly o dvou trech diodách dneska uz ty diody maj slušnej výkon zdroj potom umístíme z venku.ted sou tu dvě varianty bud je vevnitř za ten kabílek přichytit páskou nebo vrtnout do zásobáku dirku na prostrčení tej diody a vlepení to uz je ale na furt .mimo to se daj samostatne koupit za rozumnej peníz kámoš keramik to používá do světel co vyrábí[

To je správnej přístup.Máš u mě +.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Pyle



Založen: 14. 12. 2006
Příspěvky: 436

PříspěvekZaslal: st březen 16, 2011 7:28 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Bavil jsem se o těch svítících kulích s kolegou, co hraje AS. Říkal že je používají někdy taky (v AS formátu) a že je nasvěcují v maketě tlumiče po výstřelu, tj. kule prolétá zevnitř nasvíceným tlumičem. Podle toho co píšete, by to byla asi krátká doba, ale co to zkusit jen nasimulovat?
_________________
1. mrtvý na ŽT2010
1. Talib v ráji na Falcon base 2012
www.twotowers-team.cz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
KeXo



Založen: 11. 06. 2006
Příspěvky: 456
Bydliště: Trnava, SK

PříspěvekZaslal: st březen 16, 2011 8:54 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Skuste ich nasvietit UV svetlom.
_________________
Taktické vybavení http://www.frogman.cz

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky MSN Messenger
konky



Založen: 06. 03. 2010
Příspěvky: 39

PříspěvekZaslal: čt duben 21, 2011 7:35 pm    Předmět: Pozor změna Odpovědět s citátem

Povinnost mit na akci Armáda vs. Predátor 21.5. 50 tkové zásobníky z ogr. důvodů končí.
Vemte si bambule. Konky
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
mpmorava
Anonymní





PříspěvekZaslal: ne květen 22, 2011 12:57 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Návrat nahoru
Pyle



Založen: 14. 12. 2006
Příspěvky: 436

PříspěvekZaslal: ne květen 22, 2011 7:39 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Todle na ně někde bafnout ze tmy, kdoví co by se stalo... Wink
_________________
1. mrtvý na ŽT2010
1. Talib v ráji na Falcon base 2012
www.twotowers-team.cz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
mpmorava
Anonymní





PříspěvekZaslal: ne květen 22, 2011 9:37 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Pyle - predátoři byli speeďáci a nebafali na nás, ale natírali vše co se hýbalo a svítilo....

Na tohle jsem jel hlavně kvůli zkušenosti s lightingama - prostě noční řezačku. Výbava - 3W LED na oslňování, 1W barevná na "potkávačku", laser na ukazování. Výsledek a hodnocení:

- startovací hry za dne - klasika dle možností Neředína (100%)
- noční s predátory - dokud nebyli nalezeni tak určité napětí, potom jenom kulomrskačka (30%) bez možnosti nějaké strategie
- noční s ligtingama - kuličky určitý zážitek nicméně bez baterky nemožnost někde doběhnout protože když nevidím tak nevidím (50%)
- noční vyřazovačka, obě patra - nutnost mít rožnuto je blbost. Ukazuji kam jdu, kdo je zamnou a svítí tak háže moje prasátko přímo protivníkovi pod nos (80%)

Pro mě z toho je jediný výsledek. Veškeré noční akce je třeba hrát tak že se světlo rožíná pouze při střelbě. A je jedno, jestli mám přes baterku ruku a na chvíli to odkryju, nebo mám u spoště mikrospínač a jenom s tím bliku. Jakékoliv jiné varianty, kdy hráč nějakým způsobem konstatně svítí považuji za blbost. To samé když nesvítí vůbec, ani při střelbě. Taky blbost.

Používání světla a laseru - je dobré mít extra silné světlo a tím si jak hodně dobře posvítit, tak případně oslnit protivníka. Blikání je dobré -způsobuje mžitky a mate. Laser na Neředíně nevyužitý ale do lesa je super. Ukáže na 100 a více metrů...

"Úhel pohledu": bojové paintballové hry. Pro účely MILSIMu nemám názor.
Cokoliv by do budoucna od nás bylo organizované v noci tedy s následujícími pravidly:
- baterky se používají kontrolu určitého prostoru a oslnění protivníka (klidně silná nabíjecí průměr 20cm baterka)
- baterkou na zbrani se signalizuje střelba; ta musí mít určitou výraznost/viditelnost (ne prakticky nepostřehnutelná 1 dioda z čelovky...)

Takže ještě jednou díky za hru a nové zkušenosti. Tma je paráda Smile
Video možná bude, ale nebude tam nic vidět...

foto:
zhora - 1 W barevná (EMOS), laser (40mW?), 3W (EMOS)

Návrat nahoru
ZOD



Založen: 23. 01. 2008
Příspěvky: 610

PříspěvekZaslal: st květen 25, 2011 3:56 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Tak já mohu říci,že ty svítivý kule mně hodně zklamaly,měl jsem je v bandasce,ve které bylo zabudováno 8ks super svítivých diod.Kule nasvícený byly ,ale v tom pološeru je stejně nebylo moc vidět.Ted jsem na aukru sehnal UV diody s dobrým rozptylem a při pokusu nasvícení kule touto diodou na pár vteřin,byly znatelně více nasvícený,něž obyč světelnou diodou.Až je namogluju na zásobák,tak vyzkouším a dám vědět.Nesmíme zapomenout že nasvěcujem kule jen v zásobáku,kule v kolínku a komoře už nasvícený nejsou a postupem času uhasínaj.Bud musíme vystřílet dávku,než napadaj do závěru ty nasvícený kule,nebo je nutnej zásah do kolínek a závěru a diody dát i tam.Ale to z nás asi nikdo dělat nebude.Jednodušší to bude asi u cyklonu,kde by se daly kule nasvěcovat zespod,místo tam je,ale zase je nutnost do zásobáku udělat nevratný zásahy a to udělat pár dírek pro ty diody.
_________________
Nikdo není dokonalý.........i hovno má svoje mouchy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Pavlas



Založen: 07. 12. 2009
Příspěvky: 109
Bydliště: TwoTowers Ganja Group

PříspěvekZaslal: st květen 25, 2011 4:45 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Vykašlat se na svítí kule.. a mít noční vidění to je řešení.. Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
Pyle



Založen: 14. 12. 2006
Příspěvky: 436

PříspěvekZaslal: st květen 25, 2011 5:41 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Pavlas napsal:
Vykašlat se na svítí kule.. a mít noční vidění to je řešení.. Wink


Jak jsem pochopil, to měl mít predátor...
_________________
1. mrtvý na ŽT2010
1. Talib v ráji na Falcon base 2012
www.twotowers-team.cz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
mpmorava
Anonymní





PříspěvekZaslal: pá květen 27, 2011 8:38 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

ZOD - přesně tak. Pokud je to hozené na UV světlo, tak po ztrátě kontaktu s tím světlem ztratí během jedné sekundy 50% svítivosti. Jinak to ale vyloženě září. Takže pokud by se na "svítící kule" mělo hrát, tak jedině v tom případě že bude upravený zásobník tak aby to do hlavně šlo v plné svítivosti. (tzn UV zářivka/LED v kolínku/cyklonu) Potom třeba dávka udělá pěkný barevný provaz. A i při nejnižším 200 fps to je přes 60 metrů za sekundu a to pro ten efekt stačí.

Protože ale takové úpravy nikdo dělat nebude a protože sám považuji za smysluplné v noci svítit a nesvítit kdy chci a hlavně svítit při střelbě jsou ty kule k ničemu...

Takže zkušenost to byla dobrá, díky Konkymu za organizaci ale s lightingama mě to už stačilo...
Návrat nahoru
mpmorava
Anonymní





PříspěvekZaslal: so květen 28, 2011 12:29 am    Předmět: Odpovědět s citátem

funny video zde:
http://www.stream.cz/uservideo/587556-army-vs-predators-2011-paintball-game
Návrat nahoru
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky   Toto téma je zamknuto bez možnosti úpravy příspěvků a psaní odpovědí    Obsah fóra www.military-paintball.cz -> Archiv proběhlých akcí - 2011 Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Design by SkaidonDesigns | Distributed by Olate