Diskusní fórum  www.military-paintball.cz
Vítejte na sdruženém fóru paintballových klubů a přátel značkovacích zbraní, hrajících military paintball
v lesích, domech, hřištích a všude kde se sejde dobrá parta lidí, kteří si rádi zahrají
 
 FAQ   Hledat   Seznam uživatelů   Uživatelské skupiny   Registrace 
 Nastavení   Přihlásit, pro kontrolu soukromých zpráv   Přihlášení 

Idealna vzduchova flasa do pazby

 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra www.military-paintball.cz -> CO2, Vzduch, Regulátory
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Reinn



Založen: 22. 01. 2010
Příspěvky: 249

PříspěvekZaslal: so únor 26, 2011 10:33 pm    Předmět: Idealna vzduchova flasa do pazby Odpovědět s citátem

Uz sme nieco take preberali ale vo vlakne k inej konkretnej flaske takze som sa rozhodol urobit nove vlakno zamerane prave na problematiky vzduchu v pazbe.
Totiz myslim ze je vseobecne zname ze nic uplne idealne sa bezne zohnat neda, 13ci su sice rozmerovo vdacne flasky no maju dost maly objem, 26ci od PBS su z neznamych pricin uplne neprakticke co sa rozmerov tyka (do pazby prakticky nepouzitelne) a teda sa uz nejaku dobu snazim zohnat nieco idealnejsieho a dnes som narazil na toto:
http://obchod.potapacskyportal.sk/potapacska-flasa-hlinikova-luxfer-085-l-p-393.html
nejsom si isty ci to dobre chapem no ak ano tak by sa malo jednat o 200barovu flasu s objemom 0,85L/51ci (13ci flasa by mala mat okolo 0,21L) pricom rozmery by mala mat 28cm dlzka a 8cm priemer pri cene okolo 80 eur bez ventilu resp. asi s ventilom pre nas priamo nepouzitelnym...coz by nemuselo byt az take zle i ked to su skoro rovnake rozmery ako ma 20oz CO2 flasa a ked sa nanu pozeram tak to je pomerne dost velky kus coz na pazbu nieje bohvie co Confused no stale je to mensie nez najmenasia vzduchova flasa co som na PB nasiel (o 1cm mensi priemer) a zaroven ma o 0,05L viac Smile

Tak si skuste tu stranku prezret a pripadne ma vyvedte z omylu alebo dodajte vlastne zaujimave nalezi ci ine prakticke riesenia problematiky vzduch v pazbe (objem, rozmer flase) Smile

Tiez som sa tu docital aj nieco o 12oz CO2 flasach ktore po zmene ventilu v pohode funguju na vzduch (maju test na 3000psi) co by ste mi o tom vedeli povedat? Vsetky 12oztky su take ci iba nejaky jeden konkretny druh? Neslo by to pripadne aj s 9oz? (13ci by mala byt objemovo ako 5oz cize ta 9 by bola super Smile )
_________________
Tippmann ProCarbine - M4 CASV
______________
Colonial Marines
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
Pyle



Založen: 14. 12. 2006
Příspěvky: 436

PříspěvekZaslal: ne únor 27, 2011 11:03 am    Předmět: Odpovědět s citátem

ta lahev má skoro stejný rozměr jako klasická 48ci, a co se týče té 12ky na oxid, je to riskantní, protože její atest je o dost nižší než u klasických HPA lahví... k tomu by Ti jistě řekli víc někteří povolanější, ale v kostce je to tak.
_________________
1. mrtvý na ŽT2010
1. Talib v ráji na Falcon base 2012
www.twotowers-team.cz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Rajko



Založen: 18. 10. 2006
Příspěvky: 1849

PříspěvekZaslal: ne únor 27, 2011 11:37 am    Předmět: Odpovědět s citátem

No jeden čas jsme to dělali, že na 12OZ pro COčko jsme namontovali vzduchový regulátor a ono to i vydrželo a fugovalo. Ale pak se mi dostala do ruky fotka s roztrženou hliníkovou lahvý pro CO, kde majitel měl namontován nový on-off ventil a pojistka na něm byla netknutá. To znamená že lahev se roztrhla při mnohem menším tlaku než jsem do ní ládoval já a v tu chvíli jsem se rozhodl experiment ukončit.
Lahev kterou jsempro tyhle účely používal já byla od Pure Energy 12OZ a měla na sobě vyražený atest PH 190 Bar bohužel jak jsem se pak dozvěděl tak to PH znamená označení pro mezní tlak a ne běžný pracovní.
O něco bezpečnější by to mohlo být s tohle http://www.paintball-shop.cz/co2-vzduch/co2-plnitelne-lahve/co2-lahev-12oz-s-pin-ventilem/
protože jestli si to dobře pamatuji tak na té byl ten mezní tlak až do 230 Barů.
Ještě mě napadla jiná varianta, pokud by se to zkusil někdo zjistit tak by mohlo být zajímavé jestli se nedají některé starší ocelové lahve s kulatým dnem obalit kevlarem a tím zvýšit jejich potřebnou pevnost. Sice to nebude levné, ale pokud by to šlo tak to už by byli ideální rozměry vzduchových lahví, které mají použitelnou kapacitu a přijatelný rozměr.
(dělali se v rozměrech 9OZ a12OZ)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Reinn



Založen: 22. 01. 2010
Příspěvky: 249

PříspěvekZaslal: ne únor 27, 2011 12:43 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

No je pravda ze riskovat zdravie alebo aj zivot nestoji zato takze s tou 12stkou to asi racej skusat nebudem, kazdopadne to obalenie do kevlaru znie zaujimavo len ktovie co by to vyslo na jednu taku flasku Rolling Eyes ono by to ozaj stalo aj za trochu vyssiu cenu ale zase extremne preplacat sa mi zrovna nechce respektive si to ani nemozem dovolit Smile
_________________
Tippmann ProCarbine - M4 CASV
______________
Colonial Marines
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
Pet@S



Založen: 16. 10. 2007
Příspěvky: 125

PříspěvekZaslal: ne únor 27, 2011 4:23 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Jenom taková poznámka, mají u té lahve uveden metrický závit " Závit: M18/1,5 " nevím jestli se regulátory na paintballové zbraně dělají vůbec s metrickým závitem.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Harlley



Založen: 08. 12. 2008
Příspěvky: 85
Bydliště: Plzeň a Děčín

PříspěvekZaslal: ne únor 27, 2011 5:32 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

A neskoušel jste někdo kontaktovat nějakého výrobce co by to asi stálo,protože to obalení kevlarem bych řekl nebude jen tak a nic to nezmění na tom že ta spodní vrstva bude stále jen na nízký tlak.Ten kevlarovej přebal podle mě zajistí už jen to že to pří prasknutí udrží pohromadě.Co Napsat třeba do Stako do polska ty dělaj paintballový lahve tak s tim maj skušenosti a mohla by z nich vypadnout nějaká cena,stačí jim dát nějaký rozměry jaké to má mít.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kystro



Založen: 13. 12. 2010
Příspěvky: 30

PříspěvekZaslal: ne únor 27, 2011 5:40 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

nebo skusit kontaktovat http://www.abner.cz delaj teda co2 lahve ale kdo ví
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ra.rasch.ek



Založen: 17. 10. 2009
Příspěvky: 630

PříspěvekZaslal: ne únor 27, 2011 5:52 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Ad 12oz CO2 s regulátorem. Přímo v PBshopu mají flašku a na ní je atest 250bar. Takže těch 200bar (3000psi), co se tam tlačí je podle mě v pohodě. Druhá věc je, že vzduch nepřefoukneš, ale CO se dá. Když to správně podchladíš a nezvážíš, tak pak tlak v lahvi sakra stoupne a to i vejš jak u HPA. Jo, taky jsem viděl jednu pěkně rozšklebenou, ale to bylo způsobené tím, že se naprala, vyletěla pojistka, vyměnila pojistka za "poctivou" Wink a docpalo se CO, jenže tam zůstala zmrzlá kostka a dotyčný ji naplnil, !!!NEZVÁŽIL!!! a postavil na polici. Když se zahřála, tak rupla.
_________________
Na wůdsbálek Etek 2
Na tůristiku Pro Carbine + Tiberius 8
Black Dogs Teplice
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Reinn



Založen: 22. 01. 2010
Příspěvky: 249

PříspěvekZaslal: ne únor 27, 2011 6:53 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Pet@S snazil som sa niekde docitat aky zavyt je na regulatoroch ale nikde nic Sad takze je pravda ze tuto otazku som nedoriesil

ra.rasch.ektak som kukal na ocove 20oz a maju tiez 250 bar, tak idem od kamosa kupit 12stku vraj tam ma tiez 250 a supnem tam vzduchovy regulator a uvidime co z toho bude Wink
_________________
Tippmann ProCarbine - M4 CASV
______________
Colonial Marines
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
Rajko



Založen: 18. 10. 2006
Příspěvky: 1849

PříspěvekZaslal: ne únor 27, 2011 7:18 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Problém těch 12OZ lahví s atestem na 250 Barů je, že ten tlak je právě ten mezní nebo trhací nebo já nevím jak se správně nazývá, a ne pracovní. Ten je o dost menší a navíc jsou tyhle lahve sami o sobě delší než většinou prodávané a když se k nim přimontuje klasický regulátor (rozměry jako PBS) tak už je ta lahev moc dlouhá na použití do pažby (teda aspoň pro běžně dorostlé jedince)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Pet@S



Založen: 16. 10. 2007
Příspěvky: 125

PříspěvekZaslal: ne únor 27, 2011 7:33 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Reinn No paintballové lahve na CO2 mají mít trubkový G 5/8" a předpokládám, že ty regulátory mají stejný, když jdou na 12Oz namontovat ale možná nějaké vzduchové regulátory mohou mít i jiný závit.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
rolos2



Založen: 30. 04. 2010
Příspěvky: 226
Bydliště: Svitavy

PříspěvekZaslal: ne únor 27, 2011 8:08 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Kysi Abner už to nedělá ale v DGF v Mor. Třebové dělají různé druhy flašek na CO do teď modních sifónovačů a všechno valí do němec, vypadají skoro jako české kyvety ale ventil mají hodně podobný tomu PB a vnitřní závit je snad stejný, udělali by asi i flašky na přání, ale asi nějakou větší sérii to by jste se tam museli domluvit.... tady je odkaz http://www.sis-vm.cz/dgf/index.php?c=3Novinky
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
ffooxx



Založen: 09. 04. 2008
Příspěvky: 39

PříspěvekZaslal: po únor 28, 2011 7:55 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

ZÁVIT REGULÁTORU VE FLAŠCE JE 5/8-18 UNF , kupoval jsem závitník, když jsem dělal redukci z 1,7litru/200bar ocelový láhve na regulátor, pak se mě to nechtělo nosit na zádech Laughing (pár dní jsem tak odehrál)

zkušební tlak je 1,5x pracovního, destrukční ještě vejš, ale,,, a hliník tak nějak časem stárne a i víc tím nafukováním a vyfukováním než ocel

kevlarová flaška má uvnitř plášť z hliníku kvůli těsnosti, pevnost tam dělá ta omotávka vláken, ocelový vnitřek by moc nepomohl, zase tam musí bejt bezpečnost na prorezavění nebo tak něco, takže hmotnost,,, ale do malejch flaší nedělám,,,,,

osobně, zatím jako nejschůdnější řešení, pokud by mě nestačila jedna 13cci , tak bych dal dvě do jedný „kostky“ a jeden regulátor, ale nic jsem neřekl a navíc mám už, tak ten kvér dost těžkej , i o 10cci jsem uvažoval, sorry minimalista

EDIT: OPRAVA ZÁVITU, ABY TO NĚKOHO TŘEBA NEZMÁTLO
_________________
P90 , bull-pup ..... to je to pravý!!!!! ale, nemám no,,, ION,lehký bolt 2 tail o-rings, APE board, QEV+Cyclone Feed 98, EmpireTwister+fins, 13cci+GuerrillaMyth


Naposledy upravil ffooxx dne st březen 02, 2011 6:44 pm, celkově upraveno 1 krát
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Reinn



Založen: 22. 01. 2010
Příspěvky: 249

PříspěvekZaslal: po únor 28, 2011 8:37 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

tak som dnes nahodil vzduchovy ventil na tu 12oz flasu a skusil to dat na zbran Shocked cakal som ze to bude velke ale je to priam obrovske a skoro nepouzitelne Confused


po posunuti kolimatoru dozadu sa relativne da mierit ale je dost nepohodlne tu zbran mat zalozenu takze si s tym neviem dost zivo predstavit dlhu hru Sad

inak flasa od 13vzduchovej lisi takto na pohlad len v tom ze je made in china a nie taiwan ci co, hrubka hliniku mam dojem ze je rovnaka akurat ta z ciny ho ma cely podstatne skaredsi (same jamky a flaky vnutri flase)
takze tuto moznost som zatial zavrhol... chce to nieco mensie priemer by nevadil ale aspon o 4cm kratsie (nejaky 1,5 -2 cm by sa mozno dali ziskat na miniregulatore guerrila ci ako sa to pise ale asi by to bolo aj tak malo )
_________________
Tippmann ProCarbine - M4 CASV
______________
Colonial Marines
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
ffooxx



Založen: 09. 04. 2008
Příspěvky: 39

PříspěvekZaslal: po únor 28, 2011 8:54 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

pro porovnání, moje 13cci (nemá žádný potisk, jen ražení atestu atd) s guerilla myth měří 222 mm komplet, ale ten můj konkrétní reg nejde bez druhýho na zbrani používat, moc kolísá tlak plná/skoro prázdná flaška

edit: no ideální by byla vzduchová "placka" ve tvaru pažby, ale se to bude blbě vyrábět a pak ta pevnost => hmotnost
_________________
P90 , bull-pup ..... to je to pravý!!!!! ale, nemám no,,, ION,lehký bolt 2 tail o-rings, APE board, QEV+Cyclone Feed 98, EmpireTwister+fins, 13cci+GuerrillaMyth
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
M4JK



Založen: 08. 10. 2009
Příspěvky: 79
Bydliště: Bernolákovo

PříspěvekZaslal: po únor 28, 2011 9:45 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Omotat kevlarom povodnu vzduchovu 13ci a tlakovat ju cez 200bar by nebolo lepsie riesenie?
_________________
Gladiators
Automag Classic
BT TM7
Empire Trracer
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Reinn



Založen: 22. 01. 2010
Příspěvky: 249

PříspěvekZaslal: po únor 28, 2011 9:58 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

za predpokladu ze ju mas moznost naplnit na viac ako 3000psi asi hej, ale ja osobne tuto moznost nemam Smile
_________________
Tippmann ProCarbine - M4 CASV
______________
Colonial Marines
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra www.military-paintball.cz -> CO2, Vzduch, Regulátory Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Design by SkaidonDesigns | Distributed by Olate