Diskusní fórum  www.military-paintball.cz
Vítejte na sdruženém fóru paintballových klubů a přátel značkovacích zbraní, hrajících military paintball
v lesích, domech, hřištích a všude kde se sejde dobrá parta lidí, kteří si rádi zahrají
 
 FAQ   Hledat   Seznam uživatelů   Uživatelské skupiny   Registrace 
 Nastavení   Přihlásit, pro kontrolu soukromých zpráv   Přihlášení 

M249 paintball - heavy support
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3
 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra www.military-paintball.cz -> Milsig/K-Series/T68, ION/SP-1/SP-8, Tiberius, Tacamo - zbraně, hlavně, upgrade
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
patras



Založen: 29. 05. 2006
Příspěvky: 997
Bydliště: Náchod

PříspěvekZaslal: po březen 21, 2011 7:01 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

jj dle zde dohodnutych pravidel mp je max pro kulomet 200 rannez zasobnik
_________________
PBN - Paintball Military Klub Náchod - Lepší je být první v pekle než druhý v nebi ... www.paintballnachod.cz
INZERCE a PAINTBALL BAZAR na http://www.paintballnachod.cz/inzerce
A5-TPX-Carbine-K5-SGB K1-PGP-Maverick-Equalizer
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
vegetta



Založen: 10. 05. 2008
Příspěvky: 604

PříspěvekZaslal: po březen 21, 2011 10:04 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

no a? (prinajhorsom do toho nasypem len 200gul)
a nieje problem zobrat trosku nejakej vyplnovej peny a nacpat to do jednej strany zasobniku Smile taka operace na 30 sekund...

a prezentovane pravidla tu niesu nicim alfou a omegou sveta. to ze si niekto vymyslel ze to tak bude, holt a co...

btw, toto je lafetovatelny kulomet, mam na to uz navrhnutu a pripravene suciastky na stojanek Smile priapdne modul do auta...

(a fakt netusim co ludia furt riesia s tou municiou...)

casom sa mozno pravidla upravia k vecsiemu rozumu.
ciste prakticky je ten kulomet pre mna len zabavka na relax od skoly a prace.

a urobit mensi zasobnik na 1/2 je ciste prakticky, minimalny problem. aktualne som to schopny spravit tak za weekend. jednoducho vyrobim mensi, naskrutkujem a mozem ist...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
bobi-ka



Založen: 24. 03. 2010
Příspěvky: 31
Bydliště: Plav.Podhradie-Slovensko

PříspěvekZaslal: út březen 22, 2011 7:48 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

aku lafetu chces robit?vyuzit tu co tam je alebo tu multifuncnu ruku do ktorej to ulozis a mozes uplne do vsedkych stran....
_________________
COLONIAL MARINES-Skupina SLOVENSKI VLCI
__________________________________________
total upgrade SP1,Rip clip,pazba SP8,vzduch ala granatomet,marksman milsig a kopu drobnosti....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
patras



Založen: 29. 05. 2006
Příspěvky: 997
Bydliště: Náchod

PříspěvekZaslal: út březen 22, 2011 9:01 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

vegetta napsal:
no a? (prinajhorsom do toho nasypem len 200gul)
a nieje problem zobrat trosku nejakej vyplnovej peny a nacpat to do jednej strany zasobniku Smile taka operace na 30 sekund...

a prezentovane pravidla tu niesu nicim alfou a omegou sveta. to ze si niekto vymyslel ze to tak bude, holt a co...

btw, toto je lafetovatelny kulomet, mam na to uz navrhnutu a pripravene suciastky na stojanek Smile priapdne modul do auta...

(a fakt netusim co ludia furt riesia s tou municiou...)

casom sa mozno pravidla upravia k vecsiemu rozumu.
ciste prakticky je ten kulomet pre mna len zabavka na relax od skoly a prace.

a urobit mensi zasobnik na 1/2 je ciste prakticky, minimalny problem. aktualne som to schopny spravit tak za weekend. jednoducho vyrobim mensi, naskrutkujem a mozem ist...


vsak si delej co chces do toho ti nikdo kecat nemuze ... pravidla mp se uz dikybohu ustalila a slouzi pouze jen jako jisty vzor pro poradatele akci .. nejsou nedotknutelny ...

zbran vypada dobre a mozna prave proto ze vypada tak realne by nebylo od veci kdyby i pocet munice byl vicemene realnej protoze konkretne pila ma v boxu nabojovy pas s 200ks munice ...
_________________
PBN - Paintball Military Klub Náchod - Lepší je být první v pekle než druhý v nebi ... www.paintballnachod.cz
INZERCE a PAINTBALL BAZAR na http://www.paintballnachod.cz/inzerce
A5-TPX-Carbine-K5-SGB K1-PGP-Maverick-Equalizer
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
vegetta



Založen: 10. 05. 2008
Příspěvky: 604

PříspěvekZaslal: út březen 22, 2011 9:40 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

@lafeta - na tom sa este pracuje Wink bohuzial nemozem prezentovat detaily. aktualne pracujeme na stacionarnej lafete a na lafete na dzip Smile

a k mpb pravidlam - ono kulmety sa este v mpb moc nepouzivaju. probelm je hlavne v tom ze 200 munice na kulomet je malo (jednoducho sa straca vyznam takej tazkej zbrane ako takej, nehovoriac o nedostaocnych fps atd atd - dlha diskusia)

a obmedzit to na 200 munice je technologicky minimalny problem Smile fakt staci trosku vyplnovacej peny.
dnes som to cele znova rozobral, opravil som drziak na zasobnik kde bol priliz slaby cinsky zvar a chystam sa to cele zbavit povodnej sracko farby a dat tam poriadny kvalitny nater...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
bobi-ka



Založen: 24. 03. 2010
Příspěvky: 31
Bydliště: Plav.Podhradie-Slovensko

PříspěvekZaslal: st březen 23, 2011 8:43 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Farbu?mi tam mame ciernu,myslim ze ta farba je v pohode. . .mam rad,ked zbran vizera osarpana a odreta...
_________________
COLONIAL MARINES-Skupina SLOVENSKI VLCI
__________________________________________
total upgrade SP1,Rip clip,pazba SP8,vzduch ala granatomet,marksman milsig a kopu drobnosti....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
vegetta



Založen: 10. 05. 2008
Příspěvky: 604

PříspěvekZaslal: st březen 23, 2011 1:18 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

povodna farba je dost shitozna. kedze to mozno casom chcem streknut na nejaku kamuflaz, rad by som to dal na kvalitny podklad. plus, dost ma iritovalo ze zasobnik bol iny oddtien ako zbran Smile

odretu a osarpanu zbran ja naopak nemam rad. velmi si zakldam na tom ze moje zbrane su v tip tip stave Smile taky fetish...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Levit



Založen: 22. 09. 2007
Příspěvky: 1027
Bydliště: Strakonice

PříspěvekZaslal: st březen 23, 2011 2:10 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

vegetta napsal:

a k mpb pravidlam - ono kulmety sa este v mpb moc nepouzivaju. probelm je hlavne v tom ze 200 munice na kulomet je malo (jednoducho sa straca vyznam takej tazkej zbrane ako takej, nehovoriac o nedostaocnych fps atd atd - dlha diskusia)

tady jde o 200 v zásobníku, sebou můžeš mít kolik chceš(na většine akcí).tím poskytneš myslim dostatčené krytí když nemusíš přebíjet tak často jako s 30 zásobníkem.
_________________
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky
Rajko



Založen: 18. 10. 2006
Příspěvky: 1849

PříspěvekZaslal: st březen 23, 2011 3:33 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Já vidím problém kulometů úplně někde jinde. Výroba je nákladná záležitost, spolehlivost není bůh ví jaká (viděl jsem spoustu kulometů co místo kulí chrlí spoustu barvy) a navíc munice taky není zadarmo a když na tebe někdo cizí houkne "kryj mě" tak dost lidí uvažuje jestli má nebo nemá střílet když ti borec na kule nepřidá.
Ale jak jsem psal největší problém je ve spolehlivosti hlavně v chladném počasí a většinou obtížné rozborce v terénu když se kule trhne (hlavně díky těm nádherným kapotážím)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
patras



Založen: 29. 05. 2006
Příspěvky: 997
Bydliště: Náchod

PříspěvekZaslal: st březen 23, 2011 7:36 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Rajko napsal:
Já vidím problém kulometů úplně někde jinde. Výroba je nákladná záležitost, spolehlivost není bůh ví jaká (viděl jsem spoustu kulometů co místo kulí chrlí spoustu barvy) a navíc munice taky není zadarmo a když na tebe někdo cizí houkne "kryj mě" tak dost lidí uvažuje jestli má nebo nemá střílet když ti borec na kule nepřidá.
Ale jak jsem psal největší problém je ve spolehlivosti hlavně v chladném počasí a většinou obtížné rozborce v terénu když se kule trhne (hlavně díky těm nádherným kapotážím)


my davame kazdej kulometu kule na akci
_________________
PBN - Paintball Military Klub Náchod - Lepší je být první v pekle než druhý v nebi ... www.paintballnachod.cz
INZERCE a PAINTBALL BAZAR na http://www.paintballnachod.cz/inzerce
A5-TPX-Carbine-K5-SGB K1-PGP-Maverick-Equalizer
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
Rajko



Založen: 18. 10. 2006
Příspěvky: 1849

PříspěvekZaslal: st březen 23, 2011 8:07 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

já nemluvím o těch, které už jsou postavené i když částečně také, mi jsme měli v týmu dva a momentálně není funkční ani jeden (to je úděl společného jmění, je to všech a nikoho a to se pomalu staví další) ono něco jiného je krmit kulomet na akci kde je proti tobě pár protivníků a něco jiného je když se jich na tebe hrne 100 a ještě k tomu mají x recyklací. Ne že by jsme se na to nebyli schopní složit, ale je to stejné jako s pyrotechnikou a technikou všeobecně, každej si při tom rád zahraje, ale že by se nabídl, že přispěje na provoz nebo to zatáhne ze svého to už se moc nenosí a tak nás blbů co to kešujou ze svého pomalu ubývá.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
vegetta



Založen: 10. 05. 2008
Příspěvky: 604

PříspěvekZaslal: st březen 23, 2011 8:21 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Rajko napsal:
Ale jak jsem psal největší problém je ve spolehlivosti hlavně v chladném počasí a většinou obtížné rozborce v terénu když se kule trhne (hlavně díky těm nádherným kapotážím)

chladne pocasie -> vzduch.

no moj produkt ma zatial spolahlivost 1000gul, 1 trhnutie na konci hlavne

rozborka, v poli no problem, hlaven vyberem len srobovanim. mechanizmus vyberem uvolnenim 2 srobov a mozem cele precistit.

trhnutie v zasobniku - nejak 12 srobov a mozem...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Golda



Založen: 20. 03. 2007
Příspěvky: 465
Bydliště: TwoTowersToxic City

PříspěvekZaslal: st březen 23, 2011 8:35 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Spíš je ten problém, že všichni by chtěli abysme sebou měli kulomet ale nikdo ho nechce nosit a já si chci taky někdy zahrát s karabinou. Rajko neboj až se vrátim do hry tak se semnou vrátí i kulas.
_________________
www.twotowers-team.cz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
vegetta



Založen: 10. 05. 2008
Příspěvky: 604

PříspěvekZaslal: st březen 23, 2011 8:38 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

nj, ono by tam mal byt vyssi limit na munici a vyssia UR
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
venca



Založen: 04. 06. 2006
Příspěvky: 406
Bydliště: Náchod

PříspěvekZaslal: st březen 23, 2011 9:23 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

tak to s tebou goldo souhlasím nikdo ho nechce a tu naši desetikilovou svini už vúbec né, tedka bába vytváří z a5 něco jako m249 ještě jsem to neviděl tak to snad bude podávat a já to snad taky někdy dodělám s tím ripklipem
_________________
Žoldáci - military paintball tým
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Rajko



Založen: 18. 10. 2006
Příspěvky: 1849

PříspěvekZaslal: čt březen 24, 2011 6:54 am    Předmět: Odpovědět s citátem

vegetta napsal:
nj, ono by tam mal byt vyssi limit na munici a vyssia UR

Ale to už na akcích kde hraje většina diskutujících takhle je. ÚR je neomezená a munice je pro kulomet několikanásobně víc.
Nebo je rozdíl právě ve velikosti zásobníků kdy lehké a "akční zbraně" mají sice neomezeně munice, ale musí se přebíjet max po 30 výstřelech.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
vegetta



Založen: 10. 05. 2008
Příspěvky: 604

PříspěvekZaslal: čt březen 24, 2011 9:07 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Rajko napsal:

Ale to už na akcích kde hraje většina diskutujících takhle je. ÚR je neomezená a munice je pro kulomet několikanásobně víc.

a) UR som myslel relativne k stadardu pre ine zbrane - inymi slovami odlisit kategoriu aj dostrelom aby sa vaha, munice a funkcnost nejak rentovala
(priklad kvery 320, kulas 400)

niekolkonasobne? myslis munici v zasobniku alebo munici po tych velkych podivne neskladnych krabiciach v ktorych sa municia pre M249 nenosi?

prosim vyspecifikuj, som v tom nejak zmaten.
Rajko napsal:

Nebo je rozdíl právě ve velikosti zásobníků kdy lehké a "akční zbraně" mají sice neomezeně munice, ale musí se přebíjet max po 30 výstřelech.

ano ved to je v pohode, pomer by mal byt nejak rozumne zachovany,
30:200
50:350
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
patras



Založen: 29. 05. 2006
Příspěvky: 997
Bydliště: Náchod

PříspěvekZaslal: pá březen 25, 2011 6:32 am    Předmět: Odpovědět s citátem

blbost .. pravidla jsou nastaveny a tak se jich mp hraci proste drzi ...

to je jako kdyby jeden clovek zacal lobovat ze by se melo jezdit v obci kilem, protoze on zrovna si koupil auto ktery jezdi pri stovce nejekonomeji ...

na woodsball akcich at si lidi nosi bandasky resi neomezenou munici atd .. MP uz je danej ... omezeni munice resi individualne poradatel. limity zasobniku a vahovy limity kulometu jsou proste uz dany

co se tyce toho limitu 30:200 50:350 tak to je uplne mimo proc znevyhodnovat mensi zasobniky mencim poctem munice ?
na syberce to bylo nastaveno presne obracene >30:300 <=30: neomezene
_________________
PBN - Paintball Military Klub Náchod - Lepší je být první v pekle než druhý v nebi ... www.paintballnachod.cz
INZERCE a PAINTBALL BAZAR na http://www.paintballnachod.cz/inzerce
A5-TPX-Carbine-K5-SGB K1-PGP-Maverick-Equalizer
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
Golda



Založen: 20. 03. 2007
Příspěvky: 465
Bydliště: TwoTowersToxic City

PříspěvekZaslal: pá březen 25, 2011 8:17 am    Předmět: Odpovědět s citátem

VEGETA:
niekolkonasobne? myslis munici v zasobniku alebo munici po tych
velkych podivne neskladnych krabiciach v ktorych sa municia pre M249 nenosi?

prosim vyspecifikuj, som v tom nejak zmaten.




Rajko myslel zásobníky na 200 a pak ty muniční schránky ne ty plastový zásobníky pro M249

Do tech schrýnek co máme mi (od Nato 7,62) se v pohodě vejde pytel kulí. když jsem někde behal s kulometem tak mi vždycky někdo od nás tu schránku vezme a dělá mi nabíječe. Prostě kulometný družstvo Twisted Evil
_________________
www.twotowers-team.cz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
vegetta



Založen: 10. 05. 2008
Příspěvky: 604

PříspěvekZaslal: pá březen 25, 2011 5:25 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

patras napsal:
blbost .. pravidla jsou nastaveny a tak se jich mp hraci proste drzi ...

mna uz docela nebavi sa bavit o "mp pravidlach" - moj nazor na ne je taky, ze su vymyslene velmi zvlastnym sposobom. a ked uz tak uz, probelm tych pravidiel je ze diskutovat o nich je na urovni porusovania dogmy a teda nic ine mi nezostava len si o nich myslet svoje.
patras napsal:

to je jako kdyby jeden clovek zacal lobovat ze by se melo jezdit v obci kilem, protoze on zrovna si koupil auto ktery jezdi pri stovce nejekonomeji ...

vzhladom na to ze zakony a narizeni sa menia vzhladom na technicke moznosti, konsenzus a skusenosti - staci si pozret kolko novelizacii je ku kazdemu zakonu.
problem mpb pravidiel je ze novelizaciami a vobec nejakym systemom evaluacie neprechadzaju - su dane a hotovo. sekundarne to ma za dosledok ze ak "niekto nedodrzuje pravidla mp, tak si chodi pifat" (sorry rajko za ryp, je to len takovy obrat)

patras napsal:

na woodsball akcich at si lidi nosi bandasky resi neomezenou munici atd .. MP uz je danej ... omezeni munice resi individualne poradatel. limity zasobniku a vahovy limity kulometu jsou proste uz dany

no a to je ta blbost- pretoze pouzivali sa kulomety predtym ako boli inicovane pravidla? zamyslal sa niekto nad konceptami okolo toho?
to ze je to dany, neznamena ze je to spravne.
(priklad - to ze 15- rocny nedostane basu za vrazdu je sice dany, ale neni to spravne...)

hovorim, zbytocna diskusia ak sa nejedna o diskusiu - "takto je to dany a ani vlevo ani vpravo, argumenty nula bodov"

ja len poukazujem na to ze pravidla okolo kulometov by mohli prejst nvoelizaciou vzhladom na ich pouzitelnost. je to zbran ktora sa ad specificky takticky pouzit. nieje to len gun s podvesenou bandaskou.
patras napsal:

co se tyce toho limitu 30:200 50:350 tak to je uplne mimo proc znevyhodnovat mensi zasobniky mencim poctem munice ?

vidim ze sme sa nepochopili, my bad
30:200 (pomer zbran:kulomet) -> neomezene munice
50:350 (pomer zbran:kulomet) -> omezeni munice v rovnakom pomere

Golda napsal:

prosim vyspecifikuj, som v tom nejak zmaten.

no myslel som tym, ze munice do m249 sa nenosi v tych neskladnych krabiciach co su "povinne pre kulomet" v pravidlach.
Golda napsal:

Do tech schrýnek co máme mi (od Nato 7,62) se v pohodě vejde pytel kulí. když jsem někde behal s kulometem tak mi vždycky někdo od nás tu schránku vezme a dělá mi nabíječe. Prostě kulometný družstvo Twisted Evil

len je rozdiel medzi typmi zbrani ze - na m249 nieje 7.62
neviem, je to jednoducho zbytocne ak kulomet nema to zvyhodnenie ake je v reale - vyssia kadencia, pripadne iny typ munice.
ak totiz mam zbran (m249) co ma rovnaku munici ako bezna utocna puska (viz realnost toho ze do m249 sa daju ladovat aj M16 zasobniky), tak by to mala byt teda ina munice s inymi vlastnostmi (napriklad ta priebojnost, dolet, atd atd)

dufam ze som to vysvetlil pochopitelne
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Rajko



Založen: 18. 10. 2006
Příspěvky: 1849

PříspěvekZaslal: pá březen 25, 2011 6:15 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Problém je v tom, že ty se snažíš protlačit úplně novou kategorii kulometu ( tvůj m249) a na to se téměř každej organizátor (píšu téměř protože se třeba pokusíš sám nějakou hru zorganizovat) vykašle. Pravidla pro kulomet se vymysleli a sepsali právě proto, že je spousta odlišností ve vlastnostech kulometů a není v silách organizátora kontrolovat jestli je ten kulomet takovej nebo makovej. Prostě jsou tady rámcová pravidla na to jak má kulomet vypadat a pak jsou tady pevná pravidla na to jaké bude mít tahle PB zbraň výhody oproti "lehkým" PB zbraním a to je velikost zásobníku a počet munice nesené do hry.
Kdyby si každý konstruktér, tak jako ty přišel a začal si pro svůj specifický model diktovat i tyhle "neměnné" zvýhodnění tak se z toho organizátor zblázní a začnou se tu lidi brzo dohadovat jestli mu tahle úprava umožňuje nosit zásobník na 500 kulý nebo jen na 200.
Jinak já "pifání" mám rád a mě to neuráží, páč jsem na něm začínal a vůbec se za to nestydím.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
vegetta



Založen: 10. 05. 2008
Příspěvky: 604

PříspěvekZaslal: pá březen 25, 2011 6:43 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Rajko napsal:
Problém je v tom, že ty se snažíš protlačit úplně novou kategorii kulometu ( tvůj m249)

vidis ze by som neico pretlacal?
nepretlacam nic, ja polemizujem o tom.
Rajko napsal:

a na to se téměř každej organizátor
(píšu téměř protože se třeba pokusíš sám nějakou hru zorganizovat)
vykašle.

nepis nieco o com netusis Smile o tom co ja som sa naorganizoval za tie roky ked este mpb ani len nebolo. bohuzial moja kariera v inych oblastiach mi zere cas a zdroje.
Rajko napsal:

Pravidla pro kulomet se vymysleli a sepsali právě proto, že je spousta odlišností ve vlastnostech kulometů a není v silách organizátora kontrolovat jestli je ten kulomet takovej nebo makovej.

to je uplne pochopitelne. ale aktualne pravidla pre kulomet tuto zbran davaju len do kategorie "vyzera to pekne" - pouzitelnost je minimalna
dovody su jednoduche - nieje kompenzovana negativnost vlastnosti kulometu proti beznym zbraniam (jedine je simulovana "vaha")

a vyhovorky typu "nieje v silach organizatora" - ja som myslel ze tato komunita je postavena na tom ze ludia sa spravaju podla pravidiel. rovnako v silach organizatoar nieje ani to ze ludia budu priznavat zasahy.

Rajko napsal:

Prostě jsou tady rámcová pravidla na to jak má kulomet vypadat a pak jsou tady pevná pravidla na to jaké bude mít tahle PB zbraň výhody oproti "lehkým" PB zbraním a to je velikost zásobníku a počet munice nesené do hry.

ok, dle mojho nazoru tieto pravidla niesu dobre nastavene tak aby kulomet rozumne zvyhodnili - kedze 30tkovym zasobnikom a 100vkovou tubou sa da v pohode simulovat kulomet s minimalnym problemom
Rajko napsal:

Kdyby si každý konstruktér, tak jako ty přišel a začal si pro svůj specifický model diktovat i tyhle "neměnné" zvýhodnění tak se z toho organizátor zblázní a začnou se tu lidi brzo dohadovat jestli mu tahle úprava umožňuje nosit zásobník na 500 kulý nebo jen na 200.

ja nic nediktujem. si si niekde vsimol taku vec?
ja len poukazujem na to, ze taketo rozdelenie s tymyto parametrami je trosku chybne. a skludom, preco nerozlisovat rozne druhy kulometov.
zas a znova, je to vec komunity a nie organizatora.
Rajko napsal:

Jinak já "pifání" mám rád a mě to neuráží, páč jsem na něm začínal a vůbec se za to nestydím.

to je dobre Smile ja len ze mozes alergicky reagovat na "rejpani" ne na "pifani"
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Rajko



Založen: 18. 10. 2006
Příspěvky: 1849

PříspěvekZaslal: pá březen 25, 2011 7:27 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Já končím, ano máš pravdu jsme zkostnatělí predátoři a brzdíme vývoj Military paintballu.
A chudáci jako ty a F3 s jasnou vizí tu pod naší diktátorským útlakem jen skomíráte Rolling Eyes
Je zvláštní, že ty naše "zastaralý pravidla" stále přitahují nové lidi, kterým se tak hrozná nezdají být.
Ono je totiž naše soužití na hrách o spoustě kompromisů, které nejsou ani nikde vyjmenovány a většina lidí ani nemá pocit, že by je v něčem brzdili, ale ty si postavíš flintu, ještě jí pořádně ani nepředvedeš a už by jsi chtěl tu spokojenou většinu přesvědčit, že jsou jejich pravidla špatně Confused
Divím se, že jsi se ještě nepustil do kritiky pravidel pro "lehké" zbraně. Třeba něco ve smyslu jako že zvýhodnění 30ti raných zásobníků není dostatečné oproti 50ti raným. Rolling Eyes
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Borodov
ADMIN


Založen: 31. 05. 2007
Příspěvky: 202
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: pá březen 25, 2011 7:39 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Prosim vsechny zucastnene, aby sve prispevky ohledne navrhu zmen pravidel kulometu smerovali do spravneho vlakna a to sem:
http://forum.military-paintball.cz/viewtopic.php?t=1683&postdays=0&postorder=asc&start=210
Bylo by skoda pristupovat k "represivnim" prostredkum... Twisted Evil

ps: timto Vegettu vyhlasuji "Prispevatelem mesice" protoze uspesne priklada prispevky do kazdeho vlakna... Laughing Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
vegetta



Založen: 10. 05. 2008
Příspěvky: 604

PříspěvekZaslal: so březen 26, 2011 1:40 am    Předmět: Odpovědět s citátem

@Rajko - skoda ze sme sa nepochopili. ak mas pocit ze ta mam za zkostnateleho predatora, tak asi sme sa nestretli v pochopeni pojmov a dojmov. bohuzial nevedie to ku konstruktivnej debate.
------------====------------
@Borodov -> to mam z toho ze sa musim ucit na statnice Smile clovek hlada kazdu moznost od tych sracek unikat. dostanem plaketu? alebo aspon medailu za snazivost
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
KeXo



Založen: 11. 06. 2006
Příspěvky: 456
Bydliště: Trnava, SK

PříspěvekZaslal: ne březen 27, 2011 4:40 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Bolo by dobre teda aj tu, znacnu cast tejto diskusie tykajucej sa polemiky ohladom gulometnych pravidiel presunut teda tam kam patri, aby sa v nej mohlo dalej pokracovat... bo ma celkom zaujima a s radostou ju sledujem.
_________________
Taktické vybavení http://www.frogman.cz

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky MSN Messenger
TERORIST-Z



Založen: 10. 10. 2009
Příspěvky: 194

PříspěvekZaslal: st červenec 27, 2011 6:26 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Ahoj,
Předpokládám že jste to u vaší práce nejspíše řešili a chtěl bych se zeptat jakým stylem lze u tohoto boardu: http://www.paintballshop.cz/zbozi/12915-blackheart-board-and-solenoid-assembly--g-1 prodloužit hadičky ( myslím úplně všechny jak přívodní od regulátoru tak i ty rozvodové po trubce) u těch dvou co sou u sebe si to asi umim představit sou dle mího nastrčený na nějakym koliku a prostě to drží, ale ta jedna co vede samostatně na druhou stranu mi přijde že vubec neni hadička ale pevná plastová trubička nejspíš nějak svařená se solenoidem, jde to taky nějak rozdělit a prodloužit?
A bylo by eventuélně možné v krajním případě pužít na SP1 třeba tenhle board: http://www.paintballshop.cz/zbozi/6007-ion-lower-solenoid-board ??
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
vegetta



Založen: 10. 05. 2008
Příspěvky: 604

PříspěvekZaslal: st červenec 27, 2011 9:56 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

technicke data:
hadicky na SP1/Vibe su 5/32 vonkajsi priemer, sroby su zavit 5/32
v EU nezozenies nijak lahko

v zasade mas 2 varianty - vyrves stare hadicky a nacpes tam dlhsie nove (ak chces mam nejake hadicky na ceste z US)
potrebujes - 3/32 inner a 5/32 outer diameter hadicky (microline)

alebo pouzijes suciastky ako couplery (female-female) a push-in (to iste co na macroline - nastrkovacie)

(skoda ze si nepisal skor, ani nie 3 dni dozadu som si nechal prave na tento ucel doviezt suciastky)

ak chces presny zoznam suciastok mozem skusit nieco vymyslet a zohnat.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
TERORIST-Z



Založen: 10. 10. 2009
Příspěvky: 194

PříspěvekZaslal: čt červenec 28, 2011 7:56 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Já sem právě z tohodle důvodu psal už i do PBshopu a tam mi řekli že se jedná o takovouhle hadičku: o tlakovou hadičku o rozměrech 2,5/4 (kupř. zde: http://www.hadice.info/hadice-pro-tlakovy-vzduch/aerotec-blue-pu).
Já právě myslel že budu postupovat tak nějaka že prostě vyru starý a nastrkam nový delší, ale nejsem si právě jist jestli pudou všecky vytrhat mě totiž z obrázku přijde že je tam jedna rovnou nějak navařená.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra www.military-paintball.cz -> Milsig/K-Series/T68, ION/SP-1/SP-8, Tiberius, Tacamo - zbraně, hlavně, upgrade Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3
Strana 3 z 3

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Design by SkaidonDesigns | Distributed by Olate