Diskusní fórum  www.military-paintball.cz
Vítejte na sdruženém fóru paintballových klubů a přátel značkovacích zbraní, hrajících military paintball
v lesích, domech, hřištích a všude kde se sejde dobrá parta lidí, kteří si rádi zahrají
 
 FAQ   Hledat   Seznam uživatelů   Uživatelské skupiny   Registrace 
 Nastavení   Přihlásit, pro kontrolu soukromých zpráv   Přihlášení 

Novinka - odmlžování PB masky pomocí nové technologie
Jdi na stránku Předchozí  1, 2
 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra www.military-paintball.cz -> Paintball - masky, vybavení, výstroj, pyrotechnika
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  

Zajímá tě tato pomůcka?
Ano
81%
 81%  [ 40 ]
Ne
18%
 18%  [ 9 ]
Celkem hlasů : 49

Autor Zpráva
Jason



Založen: 02. 04. 2010
Příspěvky: 19
Bydliště: Pchery

PříspěvekZaslal: ne leden 23, 2011 5:13 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

vegetta napsal:
a ten odhad na energeticku spotrebu?
mne to pride ciste od oka ze to zozere fakt mastne mnozstvo energie

Právě to teď vymýšlíme. Pokud to nebude s výdrží baterie dobré, tak to nemá smysl. Včas přidám nové informace.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hroch



Založen: 08. 06. 2010
Příspěvky: 50

PříspěvekZaslal: ne leden 23, 2011 8:27 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Obávám se že spotřeba bude kámen úrazu a hlavní důvod proč se to neužívá např. u lyžařských brýlí.
Vyvíjely jsme u nás něco podobného do optických senzorů, aby se nezamlžovaly. nakonec to montujeme jen do senzorů pro vyšší napětí, funguje to tuším od 110V pro nižší napětí už tam tečou strašný proudy. ale je použito sklo ne plast.
Možná použití nabíjecích Li-Polek a nějaké sofistikované regulace, aby to netopilo víc než je nezbytné...
No, přeji hodně úspěchů
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
vegetta



Založen: 10. 05. 2008
Příspěvky: 604

PříspěvekZaslal: po leden 24, 2011 6:09 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

este ma napadlo - nesiel by vyrobit priehladny potah z teplovodiveho materialu alebo vodivejsieho ako ten plast aby to malo mensiu zataz?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Jason



Založen: 02. 04. 2010
Příspěvky: 19
Bydliště: Pchery

PříspěvekZaslal: po leden 24, 2011 6:43 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

vegetta napsal:
este ma napadlo - nesiel by vyrobit priehladny potah z teplovodiveho materialu alebo vodivejsieho ako ten plast aby to malo mensiu zataz?

Jistě šel a na tomhle principu právě pracujem. Ale zatim jsou ty proudy dost velké. tzn. Výdrž baterie by nebyla valná. Optimalizujem a vymejšlíme Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
vegetta



Založen: 10. 05. 2008
Příspěvky: 604

PříspěvekZaslal: st leden 26, 2011 3:19 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

ciste prakticky by neslo ist opacnou cestou - vyrobit povrch ktory je dostatocne hydrofobny?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Jason



Založen: 02. 04. 2010
Příspěvky: 19
Bydliště: Pchery

PříspěvekZaslal: st leden 26, 2011 3:59 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

vegetta napsal:
ciste prakticky by neslo ist opacnou cestou - vyrobit povrch ktory je dostatocne hydrofobny?

No hydrofobní povrchy existujou, ale stejně si myslím, že to neřeší problém s rozdílem teplot. Při kondenzaci dochází ke změně skupenství plyn/kapalina. Tato hydrofobní vrstva by musela být jako teflon, průhledná a při malých kapenkách by se museli slévat a odtékat.... No za ůvahu to stojí, ale nemám nápady na takové mateiály.... dokonale hladký a nesmáčivý, hydrofobní povrch... Nápady? Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
tracker



Založen: 29. 06. 2007
Příspěvky: 1660
Bydliště: UL

PříspěvekZaslal: st leden 26, 2011 5:13 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

hydrofobní ( i tefolnový zátěr ) mají např. deštníky - aby právě Nylon nepouště kapky vody skrze - něčím to musejí natírat....
_________________
Jsem jaký jsem, někdo musí být zlý.
www.yourshirts.cz - textil shop
http://conflictshop.cz/ - Military trička
http://www.idj.cz/tracker88/
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
GreenPop



Založen: 24. 01. 2010
Příspěvky: 215
Bydliště: Český Brod

PříspěvekZaslal: st leden 26, 2011 7:04 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Něco na spůsob tekutého vosku???
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky
tracker



Založen: 29. 06. 2007
Příspěvky: 1660
Bydliště: UL

PříspěvekZaslal: st leden 26, 2011 7:17 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

mohu zjistit od výrobce ( ale moc tomu nevěřím že mi zdělí jak to dělají ) jak přesně " vypadá " tato emulze.
_________________
Jsem jaký jsem, někdo musí být zlý.
www.yourshirts.cz - textil shop
http://conflictshop.cz/ - Military trička
http://www.idj.cz/tracker88/
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
Jason



Založen: 02. 04. 2010
Příspěvky: 19
Bydliště: Pchery

PříspěvekZaslal: st leden 26, 2011 7:23 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

tracker napsal:
mohu zjistit od výrobce ( ale moc tomu nevěřím že mi zdělí jak to dělají ) jak přesně " vypadá " tato emulze.

Taky jsem rozhodil sítě. Možná, že se to fakt dá sehnat:) apokud by to opravdu fungovalo, tak... máme vyhráno za minimum peněz Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ra.rasch.ek



Založen: 17. 10. 2009
Příspěvky: 630

PříspěvekZaslal: st leden 26, 2011 7:28 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Někde jsem viděl něco na bázi stříbra http://www.nanosilver.cz/e-shop/ochrana-materialu-5/
_________________
Na wůdsbálek Etek 2
Na tůristiku Pro Carbine + Tiberius 8
Black Dogs Teplice
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
tracker



Založen: 29. 06. 2007
Příspěvky: 1660
Bydliště: UL

PříspěvekZaslal: st leden 26, 2011 8:27 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

no as zase tak ne. Protože stejkání potu, vody není zrovn moc příjemné....kdo to zažil dobře ví. Lepší je vypaření...
_________________
Jsem jaký jsem, někdo musí být zlý.
www.yourshirts.cz - textil shop
http://conflictshop.cz/ - Military trička
http://www.idj.cz/tracker88/
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
kubis



Založen: 06. 11. 2007
Příspěvky: 250

PříspěvekZaslal: st březen 09, 2011 1:05 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

zdárec. nanotechnologický odborník je líba s RFM a sním už jsme něco zkoušeli ale nedotáhli do konce, chtělo by ho to dokopat protože on by to mohl v poho dělat má na to zařízenou firmu. tak že tlačit na Líbu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kubis



Založen: 06. 11. 2007
Příspěvky: 250

PříspěvekZaslal: st březen 09, 2011 1:10 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

kontakt na Líbu je Libor.konec@seznam.cz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
filgymirda



Založen: 10. 03. 2011
Příspěvky: 2

PříspěvekZaslal: čt březen 10, 2011 6:42 pm    Předmět: Re: Novinka - odmlžování PB masky pomocí nové technologie Odpovědět s citátem

Jason napsal:
Ahoj lidi. Dělám tu drobnej průzkum. Vyvíjim s pár lidma systém pro odmlžování masky. Neni založenej na větráčku. Je bezhlučnej:) V principu jde o "topení" do masky, kde se ohřeje skoro celej povrch "skla". Tím se drží povrch bez vody (páry). Měli byste o to zájem? Kolegové mě od toho zrazujou. Osobně to potřebuju, protože v -13C se mi to mlží i s větrákem a to je tragédie... V současnosti jsem ve fazi vývoje a je důležitý vědět jetli by Vás to taky zajímalo. Princip: vložíš topnou část do masky, navedeš vodič do ovladacího zařízení uloženého v závěsné "kapse" na pásek masky a zapneš.
Cena je odhadovaná do 900,- kč za kus. Zatím je to teorie. Děkuju za podněty. Závěrem ještě prosím o účast v anketě nahoře. Petr
nad něčím takovím přemýšlím už asi rok měl sem i nějaký nápad tak si když tak napiš na doctorgun@stream.cz
_________________
ušetřit ty co se vzdají zabít ty co bojují
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
spider



Založen: 15. 01. 2007
Příspěvky: 31
Bydliště: NÁCHOD

PříspěvekZaslal: ne duben 03, 2011 10:59 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Tak jsem se taky zamyslel a nebylo by dobrý kdyby to pohánělo samo naše funění, jelikoš se mi před časem dostala do ruky helma pro zimní použití na sněžným skůtru a na čtyřkolu. V principu jde o to že v helmě je integrovaná maska na ústa a nos kde se vdechuje přes ventil z přední strany a výdech probíhá na bocích směrem dolů čímž si do helmy nefuníte. No a pro naše použití by stačilo to zpřevodovat tak aby nádech probíhal přes vnitřní prostor brýlí a docházelo by k samočinnému oplachu skla jako u plynových masek a výdech za pomocí ventilu směřovat někam stranou a nebudou potřeba baterie co vy na to. Exclamation
_________________
Čest a sílu.
PBN - Paintball Klub Náchod
www.paintballnachod.cz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
vegetta



Založen: 10. 05. 2008
Příspěvky: 604

PříspěvekZaslal: po duben 04, 2011 3:47 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

mno ale to si potom staci kupit kvalitnu masku - mne sa i4 s novym sklom nemlzi ani v najhorsich podmienkach a to funim ako sa na prasatko patri - hodne hodne
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra www.military-paintball.cz -> Paintball - masky, vybavení, výstroj, pyrotechnika Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2
Strana 2 z 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Design by SkaidonDesigns | Distributed by Olate