Diskusní fórum  www.military-paintball.cz
Vítejte na sdruženém fóru paintballových klubů a přátel značkovacích zbraní, hrajících military paintball
v lesích, domech, hřištích a všude kde se sejde dobrá parta lidí, kteří si rádi zahrají
 
 FAQ   Hledat   Seznam uživatelů   Uživatelské skupiny   Registrace 
 Nastavení   Přihlásit, pro kontrolu soukromých zpráv   Přihlášení 

Novinka - odmlžování PB masky pomocí nové technologie
Jdi na stránku 1, 2  Další
 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra www.military-paintball.cz -> Paintball - masky, vybavení, výstroj, pyrotechnika
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  

Zajímá tě tato pomůcka?
Ano
81%
 81%  [ 40 ]
Ne
18%
 18%  [ 9 ]
Celkem hlasů : 49

Autor Zpráva
Jason



Založen: 02. 04. 2010
Příspěvky: 19
Bydliště: Pchery

PříspěvekZaslal: čt leden 13, 2011 7:29 pm    Předmět: Novinka - odmlžování PB masky pomocí nové technologie Odpovědět s citátem

Ahoj lidi. Dělám tu drobnej průzkum. Vyvíjim s pár lidma systém pro odmlžování masky. Neni založenej na větráčku. Je bezhlučnej:) V principu jde o "topení" do masky, kde se ohřeje skoro celej povrch "skla". Tím se drží povrch bez vody (páry). Měli byste o to zájem? Kolegové mě od toho zrazujou. Osobně to potřebuju, protože v -13C se mi to mlží i s větrákem a to je tragédie... V současnosti jsem ve fazi vývoje a je důležitý vědět jetli by Vás to taky zajímalo. Princip: vložíš topnou část do masky, navedeš vodič do ovladacího zařízení uloženého v závěsné "kapse" na pásek masky a zapneš.
Cena je odhadovaná do 900,- kč za kus. Zatím je to teorie. Děkuju za podněty. Závěrem ještě prosím o účast v anketě nahoře. Petr


Naposledy upravil Jason dne čt leden 13, 2011 10:19 pm, celkově upraveno 1 krát
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Uziel Gal



Založen: 05. 12. 2006
Příspěvky: 2754
Bydliště: Cheb

PříspěvekZaslal: čt leden 13, 2011 8:18 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

myslim ze kazda vychytavka na tohle bude dobra. takze smele do toho. jakkekoli inovaci cose masek tyce se myslim nebude branit nikdo. vsechno je bohuzel otazkou ceny, 900 je fakt hodne Smile

nedavno v televizi probehl spot o tom ze nejaka automobilka vynalezla nemlzci se sklo, je na tom folie nejakeho kovu myslim, doufam ze se to promitne i do masek jestli to bude fungovat. tim te nechci zrazovat, spis ukazuji na moznou konkurenci Smile
_________________
--------HAD-------
www.skalkajda.cz

Pokud nezvracíš, piješ pod své možnosti.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky
vegetta



Založen: 10. 05. 2008
Příspěvky: 604

PříspěvekZaslal: čt leden 13, 2011 8:23 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

moja otazka - aka bude kontaktna teplota - neznici to sklo pripadne neoslabi to jeho pevnost?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
rychtoň



Založen: 06. 09. 2010
Příspěvky: 536

PříspěvekZaslal: čt leden 13, 2011 8:47 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Já v těch penězích problém nevidim,když jsou lidi schopný dát 1400,- za ventilátor do masky, tak nevim proč by nebyli schopný dát cca.900,- za něco co možná bude fungovat Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Aleš
Pohanský Pes


Založen: 23. 05. 2007
Příspěvky: 71
Bydliště: kdesi na kopci v Humpolci

PříspěvekZaslal: čt leden 13, 2011 8:49 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

přesně nad tímhle jsem taky přemýšlel, ale ještě jsem se k tomu nedostal
_________________
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky
Jason



Založen: 02. 04. 2010
Příspěvky: 19
Bydliště: Pchery

PříspěvekZaslal: čt leden 13, 2011 10:05 pm    Předmět: Odpovědi... Odpovědět s citátem

No co se týká ceny je zatim předběžná. Ono to lidi stojí víc než je zdrávo.... Smile Myslím technologii. Jinak konstantní teplota by měla být nízká. Němělo by se to dotknout deformační teploty toho polykarbonátu. Přesnou technologii z rozumných důvodu neuvedu:) Snad se to povede a pomůže to nám potičům Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Michalled23



Založen: 27. 08. 2009
Příspěvky: 450

PříspěvekZaslal: pá leden 14, 2011 7:17 am    Předmět: Odpovědět s citátem

jde taky o to aby to nenarušovalo pevnost toho skla Exclamation
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Jaroslav
Pohanský Pes


Založen: 13. 05. 2005
Příspěvky: 2004
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: pá leden 14, 2011 7:51 am    Předmět: Odpovědět s citátem

ja bych mel problemy s kabelec co mi povede kolem celeho tela, jinak kazdy napad dobry, je to vazne katastrofa, at mi nikdo nerika, ze se neda vyrobit sklo co se nebude mlzit
_________________
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky
tracker



Založen: 29. 06. 2007
Příspěvky: 1660
Bydliště: UL

PříspěvekZaslal: pá leden 14, 2011 7:55 am    Předmět: Odpovědět s citátem

hmm - nápad dobrej, ale zkončil jsem u toho když jsem si uvědomil kolik to " žere " proudu aby to nějak začalo žhavit. Ale možná se pletu.
_________________
Jsem jaký jsem, někdo musí být zlý.
www.yourshirts.cz - textil shop
http://conflictshop.cz/ - Military trička
http://www.idj.cz/tracker88/
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
Uziel Gal



Založen: 05. 12. 2006
Příspěvky: 2754
Bydliště: Cheb

PříspěvekZaslal: pá leden 14, 2011 8:01 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Jaroslav napsal:
ja bych mel problemy s kabelec co mi povede kolem celeho tela, jinak kazdy napad dobry, je to vazne katastrofa, at mi nikdo nerika, ze se neda vyrobit sklo co se nebude mlzit


tak, je to uz mnou zminovana technologie co ted vynalezli, mrknu jestli to nekde nenajdu. je jenom otazkou casu kdy po tom skoci nejakej vyrobce, to bude stat jedna maska fůru love :p
_________________
--------HAD-------
www.skalkajda.cz

Pokud nezvracíš, piješ pod své možnosti.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky
Jason



Založen: 02. 04. 2010
Příspěvky: 19
Bydliště: Pchery

PříspěvekZaslal: pá leden 14, 2011 8:16 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Jaroslav napsal:
ja bych mel problemy s kabelec co mi povede kolem celeho tela, jinak kazdy napad dobry, je to vazne katastrofa, at mi nikdo nerika, ze se neda vyrobit sklo co se nebude mlzit


Kabel právě podle té technologie bude jen v masce. Jediné co přibude je nosič elektroniky a baterie. Používám to měsíce na napajení větráku a nevadí to. Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Jason



Založen: 02. 04. 2010
Příspěvky: 19
Bydliště: Pchery

PříspěvekZaslal: pá leden 14, 2011 8:18 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Uziel Gal napsal:
Jaroslav napsal:
ja bych mel problemy s kabelec co mi povede kolem celeho tela, jinak kazdy napad dobry, je to vazne katastrofa, at mi nikdo nerika, ze se neda vyrobit sklo co se nebude mlzit


tak, je to uz mnou zminovana technologie co ted vynalezli, mrknu jestli to nekde nenajdu. je jenom otazkou casu kdy po tom skoci nejakej vyrobce, to bude stat jedna maska fůru love :p


Máš rád odhalovaní tajmství. ok Smile At je po tvém. Je to ona technologie:)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Uziel Gal



Založen: 05. 12. 2006
Příspěvky: 2754
Bydliště: Cheb

PříspěvekZaslal: pá leden 14, 2011 11:58 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Smile
_________________
--------HAD-------
www.skalkajda.cz

Pokud nezvracíš, piješ pod své možnosti.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky
Tantal



Založen: 21. 05. 2008
Příspěvky: 456

PříspěvekZaslal: pá leden 14, 2011 5:07 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Před pár lety se objevila technologie bez pohyblivých součástí pro chlazení čipů v počítačích. Jednalo se o miniaturní ionový motorek. Výsledkem byl konstantní proud vzduchu, navíc nehlučný. V tom bych viděl budoucnost.

Nicméně jsem zvědavý na další zajímavé počiny.
_________________
Tippmann X7 Phenom, 12" JJ Edge set, MP5SD mod, Bad Karma TechT bolt, multicam, air system
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
Jason



Založen: 02. 04. 2010
Příspěvky: 19
Bydliště: Pchery

PříspěvekZaslal: pá leden 14, 2011 5:33 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

vegetta napsal:
moja otazka - aka bude kontaktna teplota - neznici to sklo pripadne neoslabi to jeho pevnost?

Ještě bych rád odpověděl na tuto otázku. Teplota bude do 60C což je naprosto ok. Samozřejmě Budou testy a ladění... Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
vegetta



Založen: 10. 05. 2008
Příspěvky: 604

PříspěvekZaslal: pá leden 14, 2011 6:39 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

kontaktna teplota 60C - ok, a potom ako docielis to ze vyhriaty polykarbonat (za predpokladu rovnomerneho rozlozenia tepla) bude schopny konkurovat potu, snehu a inym nizkoteplotnym efektom.

nezhorsi to cely efekt mlzenia? vetracik funguje na principe ze vyzenie teply vzduch a tym padom nedochadza ku kondenzaci.

ale som fakt zvedavy, hlavne sa ale obavam tej kontaktnej teploty, 60C je uz docela dost a na xicht to nepotesi...

Jaroslav napsal:
at mi nikdo nerika, ze se neda vyrobit sklo co se nebude mlzit

ved to ani nikto netvrdi, problem nieje vyroba povrchu, problem je cena danych technologii a patennty ktore is vyrobcovia jednoducho nemozu dovolit. ak si to dobre pamatam tak je tam problem aj trvanlivost takeho povrchu.
aktualne to ma nejaka znacka aut (od boku nissan, mercedes??) ze sa im nemlzi predne sklo
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Bohse Onkelz



Založen: 28. 01. 2009
Příspěvky: 461

PříspěvekZaslal: so leden 15, 2011 7:53 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Nechci být skeptik, ale teplota 60°C nebude pro ksicht nic moc, pro nosiče kontaktních čoček to bude přímo peklo, neboť alespoň já mám v teplém prostředí s kontaktní čočkou víc problému jak v chladnu.
A hlavně bych vyzkoušel tu pevnost polykarbonátu, přeci jen teplota by s tím mohla něco udělat, i když není až tak vysoká.

A k té venkovní teplotě - ono je jedno, jestli je -16°C nebo -5°C či +8°C - problém je v tom, zda je venku vlhko nebo jasné počasí.

Nemlžící se sklo do auta - vidím trochu problém v tom, že my nemáme v maskách sklo, ale plast, tak kdo ví, zda by vrstva folie neudělala víc škody jak užitku.

Jinak ale oceňuji snahu, nicméně si myslím, že dokud se do výroby PB masek a brýlí nepustí technologie z NASA, tak se nám to bude (někomu) mlžit pořád Laughing
_________________
Helga ve thetta ok hindra alla illska.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Jason



Založen: 02. 04. 2010
Příspěvky: 19
Bydliště: Pchery

PříspěvekZaslal: so leden 15, 2011 5:09 pm    Předmět: RE: Odpovědět s citátem

Bohse Onkelz napsal:
Nechci být skeptik, ale teplota 60°C nebude pro ksicht nic moc, pro nosiče kontaktních čoček to bude přímo peklo, neboť alespoň já mám v teplém prostředí s kontaktní čočkou víc problému jak v chladnu.
A hlavně bych vyzkoušel tu pevnost polykarbonátu, přeci jen teplota by s tím mohla něco udělat, i když není až tak vysoká.

A k té venkovní teplotě - ono je jedno, jestli je -16°C nebo -5°C či +8°C - problém je v tom, zda je venku vlhko nebo jasné počasí.

Nemlžící se sklo do auta - vidím trochu problém v tom, že my nemáme v maskách sklo, ale plast, tak kdo ví, zda by vrstva folie neudělala víc škody jak užitku.

Jinak ale oceňuji snahu, nicméně si myslím, že dokud se do výroby PB masek a brýlí nepustí technologie z NASA, tak se nám to bude (někomu) mlžit pořád Laughing


Teplota na "skle" do 60C rozhodně neznamená že prostor masky bude 60C Wink To by byl nesmysl. Hráč by měl pocit saunování Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Voves



Založen: 26. 04. 2007
Příspěvky: 646
Bydliště: Dobrá Voda u Březnice; Příbram

PříspěvekZaslal: so leden 15, 2011 6:51 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Dva dotazy:

1, Jak to bude rozvedno - po celém povrchu, nebo jen po obvodu?

2, Funguje to jen při teplotách pod nulou, anebo i v plusových teplotách ve vlhkém prostředí?

Za odpovědi předem děkuji Wink
_________________
S.P.A.S. - Peace through superior firepower!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky
Jason



Založen: 02. 04. 2010
Příspěvky: 19
Bydliště: Pchery

PříspěvekZaslal: so leden 15, 2011 7:53 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Voves napsal:
Dva dotazy:

1, Jak to bude rozvedno - po celém povrchu, nebo jen po obvodu?

2, Funguje to jen při teplotách pod nulou, anebo i v plusových teplotách ve vlhkém prostředí?

Za odpovědi předem děkuji Wink

Díky za dotazy. Vzhledem k fazi vývoje mohu říct jen tolik.
1. Celý povrch
2. Zatím se ukazuje, že by to mělo fungovat ve velkém rozsahu teplot a vlhkostí. Ale realitu a použitelnost ukáží až testy.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Rory



Založen: 02. 12. 2010
Příspěvky: 9
Bydliště: Budějce

PříspěvekZaslal: ne leden 16, 2011 12:41 am    Předmět: Odpovědět s citátem

jaká bude energetická náročnost?? teda myslim jak dlouho vydrží ta baterka, 60 C je dost....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Jason



Založen: 02. 04. 2010
Příspěvky: 19
Bydliště: Pchery

PříspěvekZaslal: ne leden 16, 2011 8:31 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Rory napsal:
jaká bude energetická náročnost?? teda myslim jak dlouho vydrží ta baterka, 60 C je dost....


Teď už jsou otázky moc dopředu. O tom je právě vývoj. Tato diskuze je o tom, jestli hráče vůbec zajímá takovej produkt a jestli by ho chtěli. Jakmile bude prototyp a testy, tak bych pro všechny udělal malou recenzi.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hellboy



Založen: 16. 09. 2006
Příspěvky: 1904
Bydliště: Reichenau Farbenkugel Manschaft

PříspěvekZaslal: ne leden 16, 2011 9:05 am    Předmět: Odpovědět s citátem

O tohle jsem se dost zajímal, protože mi přišlo jako dost velká záhada proč to ještě někdo neudělal. Zjistil jsem asi následující:

1. Teplota skla může být jen o drobek větší, než teplota vzduchu pod maskou aby nedocházelo k mlžení (v rámci jednotek stupňů, pokud se dobře pamatuju)
2 Několik brýlo firem si to nechalo patentovat už někdy v osmdesátých letech na brejle pro lyžaře atd.
3. Nikdy se to nezačalo vyrábět a prodávat i když minimálně jedna firma kolem toho už dělala docela slušný hype.

Z toho všeho vyvozuju, že někde bude asi problém, protože jinak by to už někdo dávno dělal komerčně. Nehodí se to totiž jen na paintball, ale i pro lyžaře a další sportovce. Jako nejlogičtější se mi zdá, že to asi strašně žere a žádný člověk by se netahal s brejlema, na kterejch je půlkilová baterka.

Nejsem si jistej, ale mám pocit, že něco podobnýho existuje snad jen pro motorkáře.
_________________
Zbraně nezabíjejí, to Chuck Norris.
www.danielvavra.com
BT TM-15 | Solenoid V2 | TM Ripclip | Flasc Barrel | NCStar 40mm red dot + laser || Custom MR1 | Ripclip | Apex
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
Voves



Založen: 26. 04. 2007
Příspěvky: 646
Bydliště: Dobrá Voda u Březnice; Příbram

PříspěvekZaslal: ne leden 16, 2011 11:01 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Že by to mělo fungovat ve větším teplotním rozsahu je fajn. Ale nebude vadit ten rozvod ve výhledu?
_________________
S.P.A.S. - Peace through superior firepower!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky
Rory



Založen: 02. 12. 2010
Příspěvky: 9
Bydliště: Budějce

PříspěvekZaslal: ne leden 16, 2011 12:09 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

takže chápu to dobře, že by se jednalo o jakejsi teplovodivej "potah" na sklo+zdroj energie+teplotní regulátor (jehož funkce je aby se sklo ohřívalo jen tak jak musí aby jsme se vyhnuli energeticky náročným +60 C).
komplikací je teda potom patentová ochrana a "homologace" ve smyslu že sklo masky si zachová odolnost i po opakovaném ohřívání. Plus samozřejmě vývoj toho samotného zařízení - a to všechno má plánovanou cenu do 1000kč?

to jestli se podaří je z tebe boháč, pač trh jako je paintball a airsoft, je mikroskopickej oproti lyžařství nebo nedej bože armádě....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Tantal



Založen: 21. 05. 2008
Příspěvky: 456

PříspěvekZaslal: ne leden 16, 2011 12:47 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Takové závěry bych zase nedělal. Pro naše potřeby by se hodily i jiné fungující technologie. Bohužel jsou téměř všechny, jak už bylo řečeno chráněny patenty.
Zkuste někdo šikovnej šoupnout do brýlí třeba piezoelektrický vějíř, když už se vývoj iontového fénu poněkud ztratil Wink
Bohužel cena samotného vějíře je kolem 1500-2000,-
_________________
Tippmann X7 Phenom, 12" JJ Edge set, MP5SD mod, Bad Karma TechT bolt, multicam, air system
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
Jason



Založen: 02. 04. 2010
Příspěvky: 19
Bydliště: Pchery

PříspěvekZaslal: ne leden 16, 2011 3:59 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Primárně to dělám kvůli sobě Smile Zní to děsně sobecky, ale ... Mám rád PB. Chci hrát kdy se mi umane. Nechci se nechat omezovat počasím Smile Pokud se to podaří, tak je vyřešeno. Je to široká problematika a taky to není na "sednu si a zbastlím to", ale pár měsíců hledání, zjištovaní, testování a zase optimalizace... atp.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Jason



Založen: 02. 04. 2010
Příspěvky: 19
Bydliště: Pchery

PříspěvekZaslal: ne leden 16, 2011 4:26 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Voves napsal:
Že by to mělo fungovat ve větším teplotním rozsahu je fajn. Ale nebude vadit ten rozvod ve výhledu?

JIstě něco uvidíš, ale bude to statické, stále na stejnám místě a neměla by bejt vidět ta mlha, nebo lépe řečeno kondenzát na "skle".
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Jason



Založen: 02. 04. 2010
Příspěvky: 19
Bydliště: Pchery

PříspěvekZaslal: ne leden 16, 2011 4:36 pm    Předmět: Tepelná odolnost Odpovědět s citátem

Rory napsal:
takže chápu to dobře, že by se jednalo o jakejsi teplovodivej "potah" na sklo+zdroj energie+teplotní regulátor (jehož funkce je aby se sklo ohřívalo jen tak jak musí aby jsme se vyhnuli energeticky náročným +60 C).
komplikací je teda potom patentová ochrana a "homologace" ve smyslu že sklo masky si zachová odolnost i po opakovaném ohřívání. Plus samozřejmě vývoj toho samotného zařízení - a to všechno má plánovanou cenu do 1000kč?

to jestli se podaří je z tebe boháč, pač trh jako je paintball a airsoft, je mikroskopickej oproti lyžařství nebo nedej bože armádě....


Ješte reakce na častý dotaz a obavy z tepelné odolnosti.
Tepelná odolnost polykarbonátu (ten druh materiálu na PB brýle) je : - 40°C až + 130°C to je rozmezí, kdy je ještě stabilní. Naše brýle jsou třída Z87+
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
vegetta



Založen: 10. 05. 2008
Příspěvky: 604

PříspěvekZaslal: ne leden 23, 2011 5:07 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

a ten odhad na energeticku spotrebu?
mne to pride ciste od oka ze to zozere fakt mastne mnozstvo energie
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra www.military-paintball.cz -> Paintball - masky, vybavení, výstroj, pyrotechnika Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Design by SkaidonDesigns | Distributed by Olate