Diskusní fórum  www.military-paintball.cz
Vítejte na sdruženém fóru paintballových klubů a přátel značkovacích zbraní, hrajících military paintball
v lesích, domech, hřištích a všude kde se sejde dobrá parta lidí, kteří si rádi zahrají
 
 FAQ   Hledat   Seznam uživatelů   Uživatelské skupiny   Registrace 
 Nastavení   Přihlásit, pro kontrolu soukromých zpráv   Přihlášení 

Pistole Tiberius
Jdi na stránku 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Další
 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra www.military-paintball.cz -> Milsig/K-Series/T68, ION/SP-1/SP-8, Tiberius, Tacamo - zbraně, hlavně, upgrade
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Paintball Březová



Založen: 20. 11. 2006
Příspěvky: 48
Bydliště: Březová u Sokolova

PříspěvekZaslal: čt prosinec 14, 2006 6:45 pm    Předmět: Pistole Tiberius Odpovědět s citátem

Poloautomatická pistole Tiberius

Velmi robusní pistole s realistickým vzhledem a nabíjením.
Klasický pistolový zásobník, který se zasouvá do pažby pistole na 8 kuliček ráže 68. 12g bombička CO2 se také umisťuje do zásobníku.
Váha nenabité zbraně 1170 g.
Délka pistole 270 mm.


_________________
www.paintballbrezova.cz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky
Vladik



Založen: 16. 06. 2006
Příspěvky: 466
Bydliště: Čejov, Humpolec

PříspěvekZaslal: pá prosinec 15, 2006 5:31 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Nemáte náhodou někdo srovnání takovéto a nějaké RAM co se týče výkonu? RAM je díky střelivu trošičku menší bago.
pro příklad: http://www.airsofthouse.cz/detail.php?id=1205
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Mihal
Pohanský Pes


Založen: 15. 06. 2006
Příspěvky: 472
Bydliště: Malé Rusko Čejovsko

PříspěvekZaslal: pá prosinec 15, 2006 8:46 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Tiberius je voňavej, ale ta cena smrdí. Koukal jsem že v Amíkově vyjde na nějakých 5100,- a to už není k zahození Cool . Máte někdo s nákupem z Amíkova zkušenosti? Že bych si Tiberiuse za 5000,- nasál? Wink
_________________
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky
Rajko



Založen: 18. 10. 2006
Příspěvky: 1849

PříspěvekZaslal: út červen 05, 2007 1:19 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

tak jsem teda neodolal a pořídil jsem si ho taky a můžu zodpovědně říct že kromě ceny a zatím úplné absence náhradních dílů (které zatím nejsou potřeba) je to ta nejlepší paintballová pistole co mi přišla do pazoury Laughing Laughing Laughing
RAMky jsou strašný plivátka a dost často se stane že neprasknou kuličky nebo že protivník necítí zásah
Ariakony a jim podobný jsou zase strašný pádla a když je člověk nepoladí tak i přesnost a dostřel není nic moc
No a moje samo dómo Xtra je sice stejně dobrá co se týče dostřelu a možná i přesnosti, dokonce se do ní vejde i víc kulí ale při přebíjení jsem byl vždy až druhej Crying or Very sad Crying or Very sad Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
t.m66



Založen: 22. 08. 2006
Příspěvky: 101
Bydliště: Přerov

PříspěvekZaslal: st červenec 25, 2007 10:02 am    Předmět: Odpovědět s citátem

No ale ta cena Smile http://www.xpaintball.biz/Ariakon-ACP-20-Sidearm-Package-P17980C2926.aspx asi 4000 kč což není tak strašný
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky
Vdolek



Založen: 25. 12. 2006
Příspěvky: 91

PříspěvekZaslal: st červenec 25, 2007 11:22 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Cena je hodne lakava a i ja jsem uvazoval o koupeni Ariakonu ale po tom co jsem si tuhle zbran vzal do ruky a posleze jsem si zni v PB shopu vystrelil me to hodne rychle preslo.Radsi jsem si 3000kc pridal a objednal si Tiberia(z USA)...tech penez rozhodne nelituju....zbran od vyndani s krabice strili skvele...nemusel jsem jji nijak stelovat jen mazu a cistim. Co se tyka prebijeni pri hre tak je to naprostej luxus....Kazdopadne je to tva vec co si poridis ale rozhodoval jsem se stejne jako ty a proto jsem si rekl ze pisnu.... Wink Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
t.m66



Založen: 22. 08. 2006
Příspěvky: 101
Bydliště: Přerov

PříspěvekZaslal: st červenec 25, 2007 6:13 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

dík.. ale asi si koupím ele. spydera z usa. a hodil bych na to nějakej kyt od rap4 http://www.xpaintball.biz/Real-Action-Paintball-Spyder-M4-CQB-Kit-P20707C0.aspx a mám nefalšovanej kulomet Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky
BR4DeK



Založen: 07. 08. 2006
Příspěvky: 431

PříspěvekZaslal: čt červenec 26, 2007 10:39 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Že by uš i spydery mohli vypadat jako military zbraň ?? Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
t.m66



Založen: 22. 08. 2006
Příspěvky: 101
Bydliště: Přerov

PříspěvekZaslal: út červenec 31, 2007 6:55 am    Předmět: Odpovědět s citátem

BR4DeK napsal:
Že by uš i spydery mohli vypadat jako military zbraň ?? Smile

ted sem zase něco prozradil Very Happy za chvílinku tu všichni budou mít cqb kity,sniper kity atd... sem na to ale zvědavej ..jestli to napasuju na moji mr-1
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky
Gerbyl



Založen: 18. 02. 2008
Příspěvky: 10
Bydliště: H. Brod

PříspěvekZaslal: po únor 18, 2008 12:32 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

...mám jednu otázku a to ohledně CO2 bombičky - ač má kapacitu 20 výstřelů, tak zásobník je na 8 kuliček - znamená to, že jakmile vystřílím těch 8 kulí a přebíjím, tak bombičku, která je víc než z půlky plná můžu vyhodit? Nebo zůstává při přebíjení napíchnutá na Tiberia?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ík
Pohanský Pes


Založen: 04. 09. 2006
Příspěvky: 167

PříspěvekZaslal: po únor 18, 2008 1:03 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Gerbyl napsal:
....


Bombička zůstává v zásobníku, vyšroubuješ jí teprve po vyprázdnění. Tzn. že vystřelíš 8, dobiješ, vystřelíš 8 a můžeš dobít, ale pak to už skutečně plivne tak 2 - 3 kule, tak je možná výhodnější rovnou vyměnit bombičku.

Zajímalo by mě spíš, jestli se dělají 12gr bombičky s nějakým větším obsahem. (ale to asi nee, co?)
_________________
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Gerbyl



Založen: 18. 02. 2008
Příspěvky: 10
Bydliště: H. Brod

PříspěvekZaslal: po únor 18, 2008 1:27 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Díky, tak to byla asi poslední věc, kvůli které jsem byl na vážkách jestli ano nebo ne...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Cofey



Založen: 25. 10. 2006
Příspěvky: 437
Bydliště: Mám

PříspěvekZaslal: po únor 18, 2008 5:04 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

2 Gerbyl:
Zdar
Jen takový poznatek z mrazivých dnů ke kapacitě bombičky v zásobníku: 16 plnohodnotných výstřelů je v mínusových teplotách utopie, ty poslední 3 z druhého dobití už nestojí za řeč - jinými slovy při -5 mi to střelí max. 12-13 kulí a pak už to jen flusá. Je to logické - čím větší kosa, tím míň výstřelů.
Ať máš max. informací Wink

Jinak bych se na Tvém místě výrazně zamyslel nad tím jestli nepřidat 1600,- Kč a nekoupit zrovna nejlevnější T9 - T9 Ranger Black protože za těch 16 stovek dostaneš k pistoli řadu dalšího příslušenství a možností - pistol z toho uděláš vždycky ale řekl bych, že až si s tím vystřelíš s té sestavě "dlouhá zbraň" a třeba s připojením na vzdálený přívod, případně s gravitačním klasickým zásobníkem, tak že z toho uděláš svoji primární zbraň Smile

Cofey
_________________
"Si vis pacem, para bellum!"
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
BR4DeK



Založen: 07. 08. 2006
Příspěvky: 431

PříspěvekZaslal: po únor 18, 2008 6:23 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

2Cofey: Jaký je hlavní rozdíl v základní verzi zbraně mezi T8 a T9 pokud ji určitě nebudu chtít jako primární gun? Vyplatí se to i tak?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Cofey



Založen: 25. 10. 2006
Příspěvky: 437
Bydliště: Mám

PříspěvekZaslal: po únor 18, 2008 9:28 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

BR4DeK napsal:
2Cofey: Jaký je hlavní rozdíl v základní verzi zbraně mezi T8 a T9 pokud ji určitě nebudu chtít jako primární gun? Vyplatí se to i tak?


Zdar.
No T8 jsem měl v ruce asi minutu a vystřelil jsem si z ní 8 ran Smile ale co se pamatuju tak základní rozdíl mezi T8 a T9 není, pokud se na obě díváš pouze jako na pistol skoro žádný.

A pak je spousta "malých" rozdílů:
T8 má mířidla, T9 je nemá - místo toho je na horní straně zbraně rail
T9 je v zadní části uzpůsobena pro osazení pažby-je vzadu o cca 7 mm delší než T8.
T9 lze osadit kolínkem a tím pádem klasickým zásobníkem (ale na krátké pistoli to vypadá véélmi srandovně Smile ), na T8 to nejde.
T9 má velmi jednoduše vyjmutelnou celou hlaveň (fakt celou-když ji vyndáš tak vyděláš "trubku" s dírou v plášti kterou tam padají nebo jsou tlačené koule) - není to na závit ale na dvojtý bajonet (sorry jsem stavař - ne strojař ale myslím že jsem použil správný termín Embarassed -na podobném principu se upevňují autožárovky...), nevím jak je to s montáží a demontáží hlavně u T8 - možná že je to stejné.....ikdyž pochybuju-chce se to zeptat někoho s T8
T9 má díky dvojí možné cestě dopravy koule do hlavně možnost pootočit hlaveň dírou pro koule buď směrem dolů (k podávání z pistolového zásobníku) nebo směrem v pravo při podávání přes kolínko z klasického zásobníku - proto to bajonetové uchycení - má dvě přesné polohy.
K T9 dávají krom jiných věcí v základu taky adaptér pro připojení vzdáleného CO2 - teoreticky můžeš mít pistoli krmenou CO2 přes hadici-místo malé bombičky našroubuješ do pistolového zásobníku adaptér na který nacvakneš rychlospojku hadice.
T9 má o cca 10 mm delší hlaveň protože je na ní vnější závit pro připojení dalšího kusu hlavně pro dlouhou zbraň nebo makety tlumiče nebo úsťové brzdy.
Pár fotek toho o čem tady tak dlouze kecám jsem hodil sem včetně ultradlouhé pistole Wink - prostě skládačka :
http://www.military-paintball.cz/index.php?cat=galerie_zbrani&wid=362

Cofey
_________________
"Si vis pacem, para bellum!"
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
BR4DeK



Založen: 07. 08. 2006
Příspěvky: 431

PříspěvekZaslal: po únor 18, 2008 10:20 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Díky, Takže pro někoho, kdo chce jen záložní zbraň, tak bez rozmýšlení T8 = spousta věcí na T9 je pro mě osobně zbytečná ..
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ík
Pohanský Pes


Založen: 04. 09. 2006
Příspěvky: 167

PříspěvekZaslal: út únor 19, 2008 10:33 am    Předmět: Odpovědět s citátem

T8 - zamáčkneš hlaveň dovnitř, pootočíš, vyndáš hlaveň ("bajonet") - jednoduché. Myslím, že rozdíl u hlavně mezi T8 a T9 bude zřejmě jen v otvoru pro kule.

manuál T8:
http://www.tiberiusarms.com/documents/manuals/T8_Manual.pdf

manuál T9:
http://www.tiberiusarms.com/documents/manuals/T9_Manual.pdf

http://www.tiberiusarms.com/
_________________
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Gerbyl



Založen: 18. 02. 2008
Příspěvky: 10
Bydliště: H. Brod

PříspěvekZaslal: po únor 25, 2008 3:54 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

2 Cofey:
Mám otázku - dá se na T9 COVERT poté co sundám "tlumič" namontovat koncovku na hlavni z T9 Ranger nebo T9 Pro? Nejspíše ano, ale radši se ptám... Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Cofey



Založen: 25. 10. 2006
Příspěvky: 437
Bydliště: Mám

PříspěvekZaslal: po únor 25, 2008 5:09 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

2 Gerbyl:
Sice to nemůžu vyzkoušet bo tu koncovku nemám, ale jsem přesvědčený že to bude stejný závit, kdyby nebyl tak to by byli soudruzi konstruktéři v Americe naprostí idioti.

Mimo Tvůj dotaz - na Siberii jsem hrál bez "tlumiče" neb netlumí a dělá pouze delší zbraň. A v tamním porostu je lepčí zbraň radši kratší Smile

Cofey
_________________
"Si vis pacem, para bellum!"
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Gerbyl



Založen: 18. 02. 2008
Příspěvky: 10
Bydliště: H. Brod

PříspěvekZaslal: po únor 25, 2008 8:03 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Díky, ta koncovka je opravdu jen kosmetická záležitost, ale i o to tu přece jde Wink Teď na t9 covert ještě našetřit..
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Blade



Založen: 03. 10. 2007
Příspěvky: 38

PříspěvekZaslal: st červen 11, 2008 10:16 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Zdravím pánové!
Mám v úmyslu si pořídit Tiberius 8, je to už nějakou dobu na trhu a někteří z vás to mají, tak bych moc prosil uživatele o své zkušenosti, zajímá mě spolehlivost, přesnost a celkový dojem z této pistole. Tiberius 9 nechci, mám svojí T98 a sem s ní spokojený, chtěl bych to jako záložní zbraň do budov atd. Přeci jen to stojí docela dost, tak se chci poinformovat a nikdo v mém okolí to nemá a ani z toho nestřílel... Předem moc díky!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Cofey



Založen: 25. 10. 2006
Příspěvky: 437
Bydliště: Mám

PříspěvekZaslal: čt červen 12, 2008 10:55 am    Předmět: Odpovědět s citátem

2 Blade:
když se s ní naučíš střílet spravně jak se s krátkou zbraní střílet má (jde především o úchop-stabilitu při střelbě), budeš ládovat kuličky správného průměru a kulatosti Smile a budeš mít správně seřízenou UR, tak získáš zbraň dostřelem a přesností stejnou, ne-li lepší je než většina dlouhých zbraní.

Cofey
_________________
"Si vis pacem, para bellum!"
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
camel



Založen: 04. 03. 2007
Příspěvky: 583
Bydliště: tým Leones

PříspěvekZaslal: čt červen 12, 2008 4:23 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Zkoušeli jste někdo do Tiberia naládovat 8 kulí se zásobníkem plus jednu přímo do komory?
Jak to dopadlo?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Blade



Založen: 03. 10. 2007
Příspěvky: 38

PříspěvekZaslal: pá červen 13, 2008 12:58 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

2 Cofey:
V takovou odpověd jsem doufal Very Happy Jak je to velké? Je to přirovnatelné k běžným pistolím, nebo je to o hodně větší?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
camel



Založen: 04. 03. 2007
Příspěvky: 583
Bydliště: tým Leones

PříspěvekZaslal: so červen 14, 2008 9:26 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Trošku větší, délka 26,5 cm, výška 17 cm (bez zásobníku, s ním to bude cca o 2 cm víc). V nejširším místě šířka 4,5 cm, Vzadu, okolo hlavně šířka 3,5 cm.
Přirovnal bych to k obrovské pětačtyřivítce.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
camel



Založen: 04. 03. 2007
Příspěvky: 583
Bydliště: tým Leones

PříspěvekZaslal: so červen 14, 2008 9:29 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Jedinou Tiberiovu nevýhodu bych viděl v tom, že ta bombička na CO se po vložení na svoje místo do zásobníku musí dotahovat nymbusem.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Rajko



Založen: 18. 10. 2006
Příspěvky: 1849

PříspěvekZaslal: so červen 14, 2008 9:35 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

camel napsal:
Zkoušeli jste někdo do Tiberia naládovat 8 kulí se zásobníkem plus jednu přímo do komory?
Jak to dopadlo?

Jde to dneska jsem to zkoušel a jde to, jen je to dost zdlouhavé a v tu chvíli ztrácí docela smysl celý reálný způsob nabíjení takže je to spíš k ničemu Wink Laughing
protože když to naláduješ před hrou a pak s tím půl hodiny nevystřelíš tak jsou z kuliček šišky (dík tlačné pružině v zásobníku) a pokud by jsi to chtěl dělat při každém přebíjení tak se ti může stát, že si pro tebe v tu chvíli dojde protivník (než to naláduješ)
camel napsal:
Jedinou Tiberiovu nevýhodu bych viděl v tom, že ta bombička na CO se po vložení na svoje místo do zásobníku musí dotahovat nymbusem.

tohle mi jako problém nepřipadá když si uvědomíš že pokud nestřílíš na prázdno tak se s tou bombičkou dá ten zásobník naládovat celkem třikrát Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Blade



Založen: 03. 10. 2007
Příspěvky: 38

PříspěvekZaslal: ne červen 15, 2008 12:02 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Tak ta velikost je ok, mám docelá velkou tlapu, jen sem se bál že to bude až moc velké. Ještě se zeptám jak je to s údržbou a čištěním? Jinak strašně díky za všechny reakce!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Rajko



Založen: 18. 10. 2006
Příspěvky: 1849

PříspěvekZaslal: ne červen 15, 2008 1:13 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Blade napsal:
Tak ta velikost je ok, mám docelá velkou tlapu, jen sem se bál že to bude až moc velké. Ještě se zeptám jak je to s údržbou a čištěním? Jinak strašně díky za všechny reakce!

No tohle se ti asi líbit nebude údržba a čištění je náročná Laughing
problém je v tom že pokud se ti ve zbrani roztrhne kule tak ji musíš rozhodit celou aby jsi jí opravdu dobře vyčistil a kule se v ní trhají nejčastěji ve chvíli kdy je znečištěný (zanesený) regulátor.
Bohužel ty bombičky v sobě mají dost nečistot takže ten ragulátor se zanáší poměrně brzy u mě to bylo cca po 800 - 1000 výstřelech ( ale to jsem si toho teprve všiml a začal to řešit, takže to mohlo bejt klidně i dřív)
mělo to za následek že někdy regulátor propustil moc velkej tlak a zbraň pak dala šlehu že kopla jak opradická Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Blade



Založen: 03. 10. 2007
Příspěvky: 38

PříspěvekZaslal: ne červen 15, 2008 5:51 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

quote]
No tohle se ti asi líbit nebude údržba a čištění je náročná Laughing
problém je v tom že pokud se ti ve zbrani roztrhne kule tak ji musíš rozhodit celou aby jsi jí opravdu dobře vyčistil a kule se v ní trhají nejčastěji ve chvíli kdy je znečištěný (zanesený) regulátor.
Bohužel ty bombičky v sobě mají dost nečistot takže ten ragulátor se zanáší poměrně brzy u mě to bylo cca po 800 - 1000 výstřelech ( ale to jsem si toho teprve všiml a začal to řešit, takže to mohlo bejt klidně i dřív)
mělo to za následek že někdy regulátor propustil moc velkej tlak a zbraň pak dala šlehu že kopla jak opradická Laughing[/quote]

No a jaká je rozborka? Sice nejsem úplné tele a mám T98, což rozebírat taky musím, jen bych nerad svou blbostí zrušil kvér... No tak 1000 výstřelů to mi bude asi chvíli trvat Smile A jinak bez problémů? Teda kromě toho zanášení regulátoru?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra www.military-paintball.cz -> Milsig/K-Series/T68, ION/SP-1/SP-8, Tiberius, Tacamo - zbraně, hlavně, upgrade Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Další
Strana 1 z 7

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Design by SkaidonDesigns | Distributed by Olate