Diskusní fórum  www.military-paintball.cz
Vítejte na sdruženém fóru paintballových klubů a přátel značkovacích zbraní, hrajících military paintball
v lesích, domech, hřištích a všude kde se sejde dobrá parta lidí, kteří si rádi zahrají
 
 FAQ   Hledat   Seznam uživatelů   Uživatelské skupiny   Registrace 
 Nastavení   Přihlásit, pro kontrolu soukromých zpráv   Přihlášení 

Nový Tippmann A5

 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra www.military-paintball.cz -> TIPPMANN - zbraně, hlavně, upgrade
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Fery



Založen: 24. 05. 2006
Příspěvky: 1047
Bydliště: Forest - Voděrady City

PříspěvekZaslal: st listopad 24, 2010 6:26 pm    Předmět: Nový Tippmann A5 Odpovědět s citátem

Tak koukam ze kluci v TP nespi Smile Asi jim Phenom dal penize na novy vyvoj Smile Tohle bylo potreba udelat uz davno.

http://www.tippmann.com/usa/product_guide/markerDetails.aspx?category=NewA5&ProductId=341
_________________
Komunikace a spojení - Forest
Administrativní velitel Sudeta Óre
Kdo hledá řád, najde především hojnost chaosu. Chaos vždy vítězí nad řádem, protože je lépe organizován.
Filozof Li-Tin O'Wevidle
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
tracker



Založen: 29. 06. 2007
Příspěvky: 1660
Bydliště: UL

PříspěvekZaslal: čt listopad 25, 2010 7:34 am    Předmět: Odpovědět s citátem

pro mě pořádnej Upgrade je předělávka na funkční nabíjení ze spoda - to co tam dali nového je spíše jen Designové - než nové.
_________________
Jsem jaký jsem, někdo musí být zlý.
www.yourshirts.cz - textil shop
http://conflictshop.cz/ - Military trička
http://www.idj.cz/tracker88/
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
patras



Založen: 29. 05. 2006
Příspěvky: 997
Bydliště: Náchod

PříspěvekZaslal: čt listopad 25, 2010 9:54 am    Předmět: Odpovědět s citátem

spousta toho je novyho ale nic zasadniho Smile
_________________
PBN - Paintball Military Klub Náchod - Lepší je být první v pekle než druhý v nebi ... www.paintballnachod.cz
INZERCE a PAINTBALL BAZAR na http://www.paintballnachod.cz/inzerce
A5-TPX-Carbine-K5-SGB K1-PGP-Maverick-Equalizer
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
Aile



Založen: 04. 09. 2010
Příspěvky: 14

PříspěvekZaslal: čt leden 13, 2011 8:45 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Nemohl by mi to někdo zkušenější prosím zhodnotit? Koukám po něčem jiném, ted mám půlroku Bravo. Děkuji Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
nox



Založen: 07. 08. 2008
Příspěvky: 824

PříspěvekZaslal: pá leden 14, 2011 12:56 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Jak přesně zhodnotit - rozdíl oproti staré, rozdíl oproti Bravu?
_________________
I really like cookies...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Aile



Založen: 04. 09. 2010
Příspěvky: 14

PříspěvekZaslal: pá leden 14, 2011 3:37 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Takhle, pokukuju po něčem jiném, nejspíš A5 nebo X7, teď se objevila nová A5, tak by mě zajímalo, jestli si myslíte, že je lepší než ta předchozí, popřípadě jakou byste si vybrali vy.

Bravo je sice fajn, ale rád bych něco "lepšího". Ta A5 se mi líbí, kvůli tomu, že jde hodně modifikovat, do Brava se mi nechce nic moc investovat, zvlášť třeba ne cyklon, protože ten třeba na budoucí A5 či X7 nepoužiju.

Myslíš, že by to bylo rozumný, vybrat některou z nich? Děkuji
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
nox



Založen: 07. 08. 2008
Příspěvky: 824

PříspěvekZaslal: pá leden 14, 2011 5:25 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Až takhle, tedy dobře.
Nejdříve začnu oblíbenou poučkou, že srovnání se tu už několikrát řešilo - stačí použít funkci hledat. Na druhou stranu už je tady toho fakt hodně, takže uznávám, že hledání nebude moc ku pomoci - matně si vzpomínám, že veškerá vlákna o "výběru zbraně, srovnání (jakékoliv, klidně i u Spyderů se objevily nějaké ty Tippmanny), pomoc začátečníkovi, atd..."

Z toho důvodu se budu hlavně snažit všechno vztahovat k nové A5, když je tedy vlákno o ní.

Z těch nejzásadnějších novinek jen vytáhnu:
1) venkovní přepínač režimu střelby,
2) nová ručka,
3) lehčí tělo (což je nádherná fráze, jak říct, že používají méně a horší materiál).

Z toho vyplývá, že momentálně jediný rozdíl oproti X7 je vzhled (a cena... a pažby... a předpažbí) - tečka.

Oproti Bravu (respektive čemkoliv vycházející z Custom 98 -> TPN série, Custom série, PS série) je opět kromě vzhledu jediný rozdíl ve vnitřním uspořádání dílů. Lépe řečeno - funkce mechanismu je totožná, díly však nikoliv.
A dále je rozdílem (ne)přítomnost mechanického, plynem poháněného, podavače Cyclone Feed System (který však na většinu modelů lze dokoupit, či nabastlit).
Bravo je postavené tak, aby jsi ho vyndal z krabice a střílel (což samozřejmě ostatní zbraně umí taky) a střílel... a střílel.
Kdežto A5 umožňuje ještě ve větší míře ladiv vzhled, jako bonus (co stojí docela dost peněz) k tomu střílení. A samozřejmě už v základu má CFSystem (a podle mě trošku lepší mechanismum, provedení/skladba/systém dílů se mně osobně zamlouvá více, než u Custom rodiny).

Jestli je lepší nová A5, než stará? Těžko říct, externí selektor je výborná věc, ale ta kvalita zpracování oproti prvním generacím je pořád hrůza.

Koupí jakéhokoliv Tippmanna (snad kromě Gryphona) toho, obecně řečeno, nejde moc skazit. Ale samozřejmě zlaté pravidla - nejdříve vyzkoušet a ujasnit si - až poté nakupovat!
_________________
I really like cookies...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Aile



Založen: 04. 09. 2010
Příspěvky: 14

PříspěvekZaslal: so leden 15, 2011 2:00 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Děkuju Noxi.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
TERORIST-Z



Založen: 10. 10. 2009
Příspěvky: 194

PříspěvekZaslal: ne leden 16, 2011 10:47 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Třeba se budu mílit a budu zbytečně skeptik, ale přijde mi že se to žene jen a jen k horšímu, že se ještě zhoršila kvalita materiálu a spracování.
Soudim jen podle obrázků a tak ale na to aby použili malinko kvalitnější materiály a začli to dělat poctivější, aby to vevnitř nebylo zasraný od barvy a tak, tak by museli zvednout cenu což asi nepoběhne.
Dle mího je to jen takovej výstřel do prázdna a volil bych spíš starší verzi, protože se obávam že tadle bude ještě víc ošizená z hlediska kvality
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Tantal



Založen: 21. 05. 2008
Příspěvky: 456

PříspěvekZaslal: po leden 17, 2011 9:03 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Podle toho, co vidím já, tak "nová hlaveň" je hlaveň z Phenoma, "nový upravený cyclon" je opět cyclon z Phenoma... Takže jen vyrobili novou stavebnici z posledních dílů.
_________________
Tippmann X7 Phenom, 12" JJ Edge set, MP5SD mod, Bad Karma TechT bolt, multicam, air system
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
Burnes



Založen: 07. 12. 2008
Příspěvky: 749

PříspěvekZaslal: po prosinec 31, 2012 8:56 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Má někdo už tu novou A5? Je tam nějaký rozdíl oproti předchozí A5? Myslím, jeslti se to třeba kazí, blbě to střílí a pod?
_________________
Connane, co je v životě nejdůležitejší? Rozdrit nepřítele a hnát ho před sebou...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
rolb



Založen: 26. 01. 2007
Příspěvky: 2

PříspěvekZaslal: pá únor 15, 2013 2:04 pm    Předmět: Zásobník ze spodu Odpovědět s citátem

tracker napsal:
pro mě pořádnej Upgrade je předělávka na funkční nabíjení ze spoda - to co tam dali nového je spíše jen Designové - než nové.


Nabíjení ze spoda se již dělá. Prodává se na RAP4uk.com. Již to na A5 mám. Dodal jsem i upgrade ,že opěrka je co2 láhev a médium je honěno vnitřkem zbraně. Zásobníky jsou na 20 nábojů a v květnu 2013 má přijít i nová generace zásobníku NAUTILUS kam se vejde 250 kulí. Jak vyjde ,tak kupuji,Je drahý ale když už jsem tak daleko s upragde zbraně ,tak už ho musím koupit. Upgrade na zásobník ze spodu se mění celé tělo zbraně akoráte střeva a spoušť zůstávají původní.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
tracker



Založen: 29. 06. 2007
Příspěvky: 1660
Bydliště: UL

PříspěvekZaslal: pá únor 15, 2013 4:12 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

myslím si že zde je vlákno na toto téma a hlavně je aktuální Wink http://forum.military-paintball.cz/viewtopic.php?t=3633
_________________
Jsem jaký jsem, někdo musí být zlý.
www.yourshirts.cz - textil shop
http://conflictshop.cz/ - Military trička
http://www.idj.cz/tracker88/
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
choze



Založen: 31. 03. 2007
Příspěvky: 63

PříspěvekZaslal: so únor 16, 2013 4:12 am    Předmět: Odpovědět s citátem

rolb ja mam taky to a5 na spodni podavani jak tam mas reseny ten pohon vnitrkem zbrane dej jsem kdyz tak foto ja to mam jen bokem hadici do pazby
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
paintball-borec.cz



Založen: 23. 04. 2013
Příspěvky: 21
Bydliště: Praha 9

PříspěvekZaslal: čt květen 09, 2013 7:41 am    Předmět: Odpovědět s citátem

choze napsal:
rolb ja mam taky to a5 na spodni podavani jak tam mas reseny ten pohon vnitrkem zbrane dej jsem kdyz tak foto ja to mam jen bokem hadici do pazby


Taky by mě to zajímalo...
_________________
Arzenál: 32x Tippman 98, 2x Tippman A-5, 2x ZGP -> Paintball Půjčovna Praha
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky
Lister



Založen: 03. 10. 2011
Příspěvky: 267
Bydliště: Zlín

PříspěvekZaslal: čt květen 09, 2013 8:37 am    Předmět: Odpovědět s citátem


_________________
To byla důležitá informace a bylo nutné ji sdělit, avšak
navrhuji, aby od této chvíle byla další jednání vedena těmi,
co mají mozek větší než angrešt.

ŽABÍ CREW
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra www.military-paintball.cz -> TIPPMANN - zbraně, hlavně, upgrade Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Design by SkaidonDesigns | Distributed by Olate