Diskusní fórum  www.military-paintball.cz
Vítejte na sdruženém fóru paintballových klubů a přátel značkovacích zbraní, hrajících military paintball
v lesích, domech, hřištích a všude kde se sejde dobrá parta lidí, kteří si rádi zahrají
 
 FAQ   Hledat   Seznam uživatelů   Uživatelské skupiny   Registrace 
 Nastavení   Přihlásit, pro kontrolu soukromých zpráv   Přihlášení 

Pořádná maska/brýle

 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra www.military-paintball.cz -> Paintball - masky, vybavení, výstroj, pyrotechnika
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
ra.rasch.ek



Založen: 17. 10. 2009
Příspěvky: 630

PříspěvekZaslal: po listopad 22, 2010 1:20 pm    Předmět: Pořádná maska/brýle Odpovědět s citátem

Lidi, potřeboval bych poradit s výběrem a zkušenostma. Víkend odhalil velikou mezeru ve vybavení. Potřebuju pořádnou masku/brýle, ideálně kdyby se našla maska s oddělitelnýma brejlema. Celkem podstatné je, aby se do nich vešly i ty moje dioptrické. Uvítam každou zkušenost a tip. A podotázečka větráček ano/ne? Díky moc.
_________________
Na wůdsbálek Etek 2
Na tůristiku Pro Carbine + Tiberius 8
Black Dogs Teplice
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
supersonic.firestorm



Založen: 26. 12. 2008
Příspěvky: 225
Bydliště: Dobříšsko

PříspěvekZaslal: po listopad 22, 2010 4:36 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

klasická osvědčená JT spectra s thermal sklem. Sundavatelný brejle, výhled pěknej a je docela dostupná.. a větráček ano, pokud se i tak budeš mlžit
_________________
____see you in hell____
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
ra.rasch.ek



Založen: 17. 10. 2009
Příspěvky: 630

PříspěvekZaslal: po listopad 22, 2010 4:43 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Zvažoval jsem I4, Avatara. Na brýle jsme zatim nekoukal a nemam se ani od čeho u nich odpíchnout.
_________________
Na wůdsbálek Etek 2
Na tůristiku Pro Carbine + Tiberius 8
Black Dogs Teplice
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
nox



Založen: 07. 08. 2008
Příspěvky: 824

PříspěvekZaslal: po listopad 22, 2010 5:06 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Z i4 nevyndáš brýle, pouze sklo, jako opravdu jen sklo (bez rámečku).
To je důvod, proč Dye stále nabízí i i3, tam jsou brýle bez problémů, jsou velké, pohodlné, sic na větráček bude třeba více DIY práce.

Celý Mordloch jsem je měl (i3) na sobě bez mlžení.
A pokud to jen jde, tak používat kontaktní čočky.
_________________
I really like cookies...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ra.rasch.ek



Založen: 17. 10. 2009
Příspěvky: 630

PříspěvekZaslal: po listopad 22, 2010 5:29 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Tak hned 2 pekne typy. V tech i3 brylich mas i vetracek? Nebo pouzivate nejaky sprej?
_________________
Na wůdsbálek Etek 2
Na tůristiku Pro Carbine + Tiberius 8
Black Dogs Teplice
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
nox



Založen: 07. 08. 2008
Příspěvky: 824

PříspěvekZaslal: po listopad 22, 2010 5:36 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Žádný větráček, žádný sprej.
Hlavním měřítkem je fyziologie, když se někdo hodně potí, tak bude mít s prevencí více práce, než např. já, který se na obličeji moc nepotí.
_________________
I really like cookies...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
camel



Založen: 04. 03. 2007
Příspěvky: 583
Bydliště: tým Leones

PříspěvekZaslal: po listopad 22, 2010 6:20 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Proti mlžení masky zevnitř: pár kapek jaru do trošky vody, nalít do mechanickýho rozprašovče (např. od nějakej voňavky po manželce, nebo podobnýho bazmeku).
Přímo v průběhu akce v terénu (ne zrovna během přestřelky) sundám masku, našplíchám zevnitř sprejem, utřu dočista dočista a dosucha papírovým kapesníkem. A mám klid. Mě se tento postup osvědčuje za každýho počasí.

V případě potřeby výše uvedený postup opakuju. Např. Teď na Mordlochu jsem aplikoval večer před akcí a pak někdy odpoledne. Mezitím jsem asi 2 x zevnitř skla masky vytíral nastříkanej pot. Maska JT Spectra, termosklo.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Beetle



Založen: 25. 05. 2008
Příspěvky: 233
Bydliště: Schwarzkosteletz

PříspěvekZaslal: út listopad 23, 2010 10:00 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Další varianta je Scott. Bez kšiltu má nízký profil (tedy pro helmu ideální) a brýle má taky vyndavací-a-zas-tam-dací Very Happy

S ventilací je na tom tato maska, dle mých zkušeností, jako jedna z nejlepších co jsem kdy měl. (srovnání Proto Svišť, Scott a I4)

Bohužel nevím jak je na tom s brýlemi.... Confused
_________________
http://www.nordicarea.cz
....a Gagarinův bratr Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
proste_BOBR



Založen: 15. 03. 2010
Příspěvky: 140
Bydliště: Two Towers - Ganja Group

PříspěvekZaslal: út listopad 23, 2010 10:18 am    Předmět: Odpovědět s citátem

to jak se poti hlava dela hodne (nox ma stesti, kteri nekteri nemaj Smile ja to alespon trochu redukuju satkem, diky kterymu se bryle zamlzej o dost neme

bohuzel vetsinou cistim brejle na hrach vicerokrat, pac se mi do nich dostane sajrajt (jehlicky ze stromu a jiny harampadi), pripadne kapky deste Evil or Very Mad
_________________
www.twotowers-team.cz

tyhle výplody jsou čistě z mé hlavy a nemají nic společného s názory TT, od toho tam máme jiný
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
Zz3022
Anonymní





PříspěvekZaslal: út listopad 23, 2010 11:27 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Vpodstate pouzit jakoukoliv vhodnou masku co je po ruce, dodelat tam par ventilacnich otvoru (vetsinou na par mistech chybi), upravit molitany (napr dokoupit mekci z lepsich masek a dolepit), pridelat vetracek z 9V a ventilatorku pro notebooky, pouzivat sprej proti mlzeni. Pak je to vicemene jen o tom jak se pri hre chovas, 99% lidi bude mit problemy vetsi nez ty, takze pohoda.

Pro dioptricky brejle... pokud nechces pouzivat kontaktni cocky, tak je nejlepsi poridit si jedny specialni brejle pro paintball s malyma rameckama. Pro pouziti bryli jsou podle mych zkusenosti vhodny jednoduchy masky jako V-Force, JT Radar, JT Crossfire. Masky s termalnima sklama a sirokouhly masky jsou pri pouziti dioptrickych bryli spis k nicemu - vzhledem k zakriveni skla se tam casto s brejlema optimalne nevejdes, stejne mas omezenej vyhled a s termalnim sklem se ti mozna se ti tolik nemlzi samotny sklo, ale o to vic se ti pod nim mlzi brejle, takze vysledek... Treba Spectra pro me byla naprosto nepouzitelna, dal jsem za sveho casu ni tusim 1800,- Kc a nakonec jsem misto toho hral se stary JT Whipperem.

Satek pod masku je dobrej proti poceni... na chvily, nez sam provlhne. Navic v teplejsich mesicich jen poceni zvetsuje. Lepsi je pravidelne si pot utirat z obliceje i molitanu mezi hrama.

Trochu obecneji a rozvlacneji na:
http://www.pgp.mysteria.cz/masky_mlzeni/masky_mlzeni.htm
Návrat nahoru
Martysto



Založen: 06. 07. 2010
Příspěvky: 74
Bydliště: Mrákotín /Vysočina/

PříspěvekZaslal: út listopad 23, 2010 7:41 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Zdar, já mám masku Proto Switch FS Thermal Camo a mohu jí všem vřele nedoporučit. Udělal jsem vše proto, abych zamezil mlžení a mohl si tak hru plně užívat. Ořezal jsem přebytečné plasty, vytvořil chybějící ventilační otvory, vyměnil molitany za nesavou pěnu a přidal 2 miniventilátorky na 9V baterku. Vše zbytečně, protože u týhle masky se prostě sklo mlží uvnitř. Tedy v místě mezi skly.
Udělalo to hned po první náročnější hře. Masku jsem hned reklamoval a dostal nové sklo, které vydrželo 2 měsíce než se opět rozlepilo. Teď už reklamovat díky mému vylepšovacímu zásahu nemůžu, takže mám masku, která se v tomhle počasí zamlží během 15 minut a dobrou půlhodinku jí trvá než se odmlží.

Nevím jestli existuje nějaký způsob jak ty termoskla hermeticky utěsnit, nebo budu muset utratit prašule za novou a jinou, každopádně mně to pěkně štve.
_________________
smartys - FALCON painball team

Tvůj přítel v boji je velice důležitý, dává to nepříteli možnost vystřelit i na někoho jiného.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
Pet@S



Založen: 16. 10. 2007
Příspěvky: 125

PříspěvekZaslal: út listopad 23, 2010 7:52 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Martysto napsal:
Nevím jestli existuje nějaký způsob jak ty termoskla hermeticky utěsnit, nebo budu muset utratit prašule za novou a jinou, každopádně mně to pěkně štve.

Ten způsob znovu utěsnění se provede sanitárním silikonem. Obě poloviny se opatrně odlepí. Sklo se vysuší a pomocí například Ironu nebo něčeho podobného odmastí a vyleští. Pak se opatrně nanese na okraj kolem dokola vedle té pěny co tam je na vnější stranu silikon a přitiskne a nechá zaschnout (ta vrstva nesmí být moc silná, jinak zateče dovnitř mezi skla). No a je to jako nový - ba ne trochu lepší. Ten silikon lepší zabrání zatečení vody/ vzdušné vlhkosti. Já to pak použil i na nový sklo, než se stačilo rozlepit, tak jsem tenkým dávkovačem zalepil tu mezeru okolo pěny silikonem bez rozlepování těch skel. A drží to skvěle.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Bohse Onkelz



Založen: 28. 01. 2009
Příspěvky: 461

PříspěvekZaslal: út listopad 23, 2010 9:21 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Zz3022 napsal:

Satek pod masku je dobrej proti poceni... na chvily, nez sam provlhne. Navic v teplejsich mesicich jen poceni zvetsuje. Lepsi je pravidelne si pot utirat z obliceje i molitanu mezi hrama.


Šátek nebo kuklu je dobré koupit např. od firmy MOIRA a vlhkost je docela vyřešena.
_________________
Helga ve thetta ok hindra alla illska.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
honcka



Založen: 14. 09. 2009
Příspěvky: 15
Bydliště: Praha Klanovice

PříspěvekZaslal: st listopad 24, 2010 10:20 am    Předmět: Odpovědět s citátem

RE: Zz3022 - ja mam opacny skusenosti, jakmile jsem mel masku bez termalu, tak mirne zamlzeny jsem to mel hned a po ubehnuti 100m jsem nevidel skoro ani na krok, se spektrou je to v pohode, ani dioptricky brejle se mi pod tim moc nemlzej, ale stejne pristi rok prejdu na jdenorazovy cocky
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ra.rasch.ek



Založen: 17. 10. 2009
Příspěvky: 630

PříspěvekZaslal: st listopad 24, 2010 11:21 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Tak se zatim rýsují 2 kandidáti:
http://www.paintballshop.cz/zbozi/6253-spectra-flex-8-thermal-camo
a
http://www.paintballshop.cz/zbozi/6855-invision-i3-pro-thermal-olive

Musim vyzkoušet na obličej a kouknout, jak na ně přidělat případně ještě větrák ...
_________________
Na wůdsbálek Etek 2
Na tůristiku Pro Carbine + Tiberius 8
Black Dogs Teplice
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Swistys



Založen: 15. 11. 2009
Příspěvky: 10

PříspěvekZaslal: st listopad 24, 2010 11:34 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Já mám flew 8 a nic moc,mlží se,vycvaknul jsem i větší díry,ale nepomohlo to.

V současné době bych šel do I3 !
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zz3022
Anonymní





PříspěvekZaslal: st listopad 24, 2010 1:02 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Bohse Onkelz napsal:
Zz3022 napsal:

Satek pod masku je dobrej proti poceni... na chvily, nez sam provlhne. Navic v teplejsich mesicich jen poceni zvetsuje. Lepsi je pravidelne si pot utirat z obliceje i molitanu mezi hrama.


Šátek nebo kuklu je dobré koupit např. od firmy MOIRA a vlhkost je docela vyřešena.


Tak z toho jsem ponekud zmateny. Ucel satku jak ho v dnesnim paintballu chapu by mel byt predevsim sat pot v tom smyslu, aby zustal v latce, nesel do molitanu nebo se neodparoval na obliceji. Moira je delana k tomu, aby ho odvedla od tela a nechala co nejdriv odparit na svym vnejsim povrchu. Tzn. Jestli mas Moiru nebo obycejnou bavlnu, rozdil bude mozna v pohodly tvyho obliceje, ale ne v mlzeni... krome tedy dalsiho rozdilu v cene, samozrejme.

Za starych dob, kdy byli masky bez tesnicich molitanu jsme pravda satky pouzivaly jako svym zpusobem tesneni, ale ta doba uz je dneska predpokladam pryc.
Návrat nahoru
Zz3022
Anonymní





PříspěvekZaslal: st listopad 24, 2010 1:23 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

ra.rasch.ek napsal:
Tak se zatim rýsují 2 kandidáti:
http://www.paintballshop.cz/zbozi/6253-spectra-flex-8-thermal-camo
a
http://www.paintballshop.cz/zbozi/6855-invision-i3-pro-thermal-olive

Musim vyzkoušet na obličej a kouknout, jak na ně přidělat případně ještě větrák ...


Spectru bych jak sem rikal vubec nedoporucoval - u me se hrozne mlzily brejle pod, u spousty lidi je problem s tim druhym tenkym sklem, praska nebo se odlepuje a jinak tvarove, v tom podstatnym je to ostatne Stara JT X-fire, jen s sirsi obrubou u brady a sirokouhlym sklem... pricemz obvoji neni vzdy lepsi, treba pro zaliceni u nekterych zbrani, nebo kdyz je to sklo termalni a tedy sirsi pak snizuje volnej prostor pod maskou. DYE Invision bych taky nebral - pripada mi tvarove a provedenim prilis prekomplykovana, predni cast u brady je myslim velmi mizerne tvarovana, v oblasti u korene nosu prakticky nema vetraci otvory... spousta veci mi tam celkove pripada ze je jen o vzhledu. Od spousty lidi jsem slysel ze je perfektni, od spousty lidi zas ze je naprosto hrozna a nepouzitelna a porad se mlzi... nic by me nevedlo k tomu ji verit, krome znacky a marketingu, vuci cemuz mam prirozenou neduveru.

Zkusil bych nejdriv radsi levnejsi masky za par stovek. Vic zalezi na stavu, upravach a zpusobu pouziti, nez na ty znacce a marketingu. Presvedceni ze kdyz si clovek koupi drahej top vyrobek, dostane taky lepsi kvalitu je bohuzel casto zcela mylny. Dalsi vec kterou je dobry uvazit je cena vymeny skel - u top modelu bejva zpravidla taky top cena za vymenu a kdyz hraje clovek casto, zvlaste v lese, je vhodny menit skla vickrat do roka. U nekterych masek je to pak docela palka.

Tet osobne nejakej rok hraju s upravenym blbym JT Radarem a nikdy jsem nemel nic lepsiho. Vetsina lidi i s daleko drazsima maskama mi v "protimlzici valce" nemuze konkurovat. Dokud mam cim mezi hrama cistit - stirat vlhkost a zasahy, neni problem. Pak trosku jo, ale stejne jsem na tom lip nez vetsina ostatnich.
Návrat nahoru
Bohse Onkelz



Založen: 28. 01. 2009
Příspěvky: 461

PříspěvekZaslal: st listopad 24, 2010 9:23 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

to Zz3022: beru to z toho pohledu, že mraky potu (vlhkosti) Ti jde do ksichtu z čela, což Moira dost vyřeší. co se ceny týká, tak není to až tak tragické
_________________
Helga ve thetta ok hindra alla illska.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
tracker



Založen: 29. 06. 2007
Příspěvky: 1660
Bydliště: UL

PříspěvekZaslal: čt listopad 25, 2010 7:29 am    Předmět: Odpovědět s citátem

mě také více pomáhá, když zamezím potu z čela dolů a pokud Moira saje lépe/více tak proč by to nemělo fungovat ?
_________________
Jsem jaký jsem, někdo musí být zlý.
www.yourshirts.cz - textil shop
http://conflictshop.cz/ - Military trička
http://www.idj.cz/tracker88/
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
honcka



Založen: 14. 09. 2009
Příspěvky: 15
Bydliště: Praha Klanovice

PříspěvekZaslal: čt listopad 25, 2010 10:23 am    Předmět: Odpovědět s citátem

moira sama nesaje moira to odvadi, aby to fungovalo spravne, tak musis mit na tom nejaky matros, do kteryho se to nasaje, napr pres moira triko obycejny bavlneny
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ra.rasch.ek



Založen: 17. 10. 2009
Příspěvky: 630

PříspěvekZaslal: čt listopad 25, 2010 11:31 am    Předmět: Odpovědět s citátem

honcka napsal:
moira sama nesaje moira to odvadi, aby to fungovalo spravne, tak musis mit na tom nejaky matros, do kteryho se to nasaje, napr pres moira triko obycejny bavlneny


Tohle neni tak uplně pravda. Jde o to, že všechny funkční materiály by měly být poskládány na sebe. Odvádějí pot od těla do další a další vrstvy a tam ho nechají odpařit. A hlavně tu vlhkost rozprostřou do větší oblasti, což bavlna neudělá. Každopádně jakákoliv věc, co ti nepustí pot do masky musí pomoc. Otázka už je jak moc ...
_________________
Na wůdsbálek Etek 2
Na tůristiku Pro Carbine + Tiberius 8
Black Dogs Teplice
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
GreenPop



Založen: 24. 01. 2010
Příspěvky: 215
Bydliště: Český Brod

PříspěvekZaslal: čt listopad 25, 2010 12:31 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Tak ořezat masku,udělat průduchy a hlavně mít sebou 2-3 šátky na čelo a pak je průběžně měnit a sušit a sušit...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky
Bohse Onkelz



Založen: 28. 01. 2009
Příspěvky: 461

PříspěvekZaslal: čt listopad 25, 2010 8:21 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

honcka napsal:
moira sama nesaje moira to odvadi, aby to fungovalo spravne, tak musis mit na tom nejaky matros, do kteryho se to nasaje, napr pres moira triko obycejny bavlneny


kombinovat bavlnu s funkčním prádlem má fakt logiku Idea

a logicky, jestli má funkční prádlo odvádět pot z těla, tak musí ten pot jaksi z těla "odsát"
_________________
Helga ve thetta ok hindra alla illska.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra www.military-paintball.cz -> Paintball - masky, vybavení, výstroj, pyrotechnika Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Design by SkaidonDesigns | Distributed by Olate