Diskusní fórum  www.military-paintball.cz
Vítejte na sdruženém fóru paintballových klubů a přátel značkovacích zbraní, hrajících military paintball
v lesích, domech, hřištích a všude kde se sejde dobrá parta lidí, kteří si rádi zahrají
 
 FAQ   Hledat   Seznam uživatelů   Uživatelské skupiny   Registrace 
 Nastavení   Přihlásit, pro kontrolu soukromých zpráv   Přihlášení 

Ideální úsťová rychlost a teorie o úsťovce obecně
Jdi na stránku Předchozí  1, 2
 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra www.military-paintball.cz -> OSTATNÍ - zbraně, hlavně, upgrade
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Tantal



Založen: 21. 05. 2008
Příspěvky: 456

PříspěvekZaslal: pá prosinec 03, 2010 11:04 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Já bych rád ještě přidal informaci, že u mě se starým SP1 a hammerhead hlavní byla ÚR stěžejní. Se základní úsťovou brzdou (tlumič se zpětným portingem) jsem nemohl přelézt cca 275fps bez negativního vlivu na přesnost. Po výměně koncovky za model M16 jsem mohl jít až na cca 300fps bez toho aby mi zatáčela munice.
Ideální ÚR bude spíše kombinací hlavně, munice, média a samotného mechanismu zbraně než nějaké číslo. To je můj závěr. Wink
_________________
Tippmann X7 Phenom, 12" JJ Edge set, MP5SD mod, Bad Karma TechT bolt, multicam, air system
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
Jaroslav
Pohanský Pes


Založen: 13. 05. 2005
Příspěvky: 2004
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: pá prosinec 03, 2010 11:30 am    Předmět: Odpovědět s citátem

mpmorava napsal:
OT: protože tento systém neumožňuje "přepínat" mezi dvěma styly/pohledy. Vše se háže do MP nebo woodsball. To spektrum je ale širší. Tak aby se držela konzistence sdělení toho kdo to píše a následně čte.

Klidně to/cokoliv promažte. Nelpím na tom.


jestli jsem tohle pochopil dobre je pravdou ze tato identita a identita F3 jsou shodna osoba, krome toho ze takova vec neni uplne vhodna by ses v takovem pripade ovsem mel 100% vyvarovat psani o druhe identite, jako o jine, dalsi... jako si to udelal v predeslem prizpevku, kde jsi o F3 mluvil jako o necem odlisnem od sebe !!!
_________________
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky
tracker



Založen: 29. 06. 2007
Příspěvky: 1660
Bydliště: UL

PříspěvekZaslal: pá prosinec 03, 2010 2:12 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

třeba trpí zdvojenou osobností ( třebas i více ). Laughing Laughing
( nakonec ještě zjistím že si tu celou dobu píši sám se sebou Wink )
4Tantal - přesně tak - nejvíce záleží na konbinaci všeho najednou - když cokoliv změníš, musíš si přenastavit UR dle potřeb dílů/munice.
Já si třebas UR šteluji i během her.
_________________
Jsem jaký jsem, někdo musí být zlý.
www.yourshirts.cz - textil shop
http://conflictshop.cz/ - Military trička
http://www.idj.cz/tracker88/
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
Hellboy



Založen: 16. 09. 2006
Příspěvky: 1904
Bydliště: Reichenau Farbenkugel Manschaft

PříspěvekZaslal: pá prosinec 03, 2010 5:46 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Nepleťe prosím vás kozy a vozy. To o čem se tady bavíme nemá žádnou souvislost s hlavněma a kulema. Určité zbraně prostě jsou schopné víceméně s libovolnou hlavní střílet přesně a to i při značně vysokých fps a rozhodně to není hlavní.

Z toho co řekl ZZ to chápu tak, že záleží především na tom, jak je hnací médium vypuštěno na kuličku. Teď jsem někde četl, že to nakonec JE tak, že nízkotlak vypouští větší množství plynu pod menším tlakem a vysokotlak menší pod vyšším (i když při kadencích 20bps nechápu jak je to možné, ale asi je) a podle poznámky ZZ o tlakové křivce zřejmě záleží i na tom, jak se síla tlaku v průběhu jeho vypuštění mění v čase (?).
_________________
Zbraně nezabíjejí, to Chuck Norris.
www.danielvavra.com
BT TM-15 | Solenoid V2 | TM Ripclip | Flasc Barrel | NCStar 40mm red dot + laser || Custom MR1 | Ripclip | Apex
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
Tantal



Založen: 21. 05. 2008
Příspěvky: 456

PříspěvekZaslal: ne prosinec 05, 2010 6:52 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Hellboy napsal:
...


Dělej, jak myslíš. Jen se nějak ztrácím v tom, co chceš vlastně vykoumat Wink
_________________
Tippmann X7 Phenom, 12" JJ Edge set, MP5SD mod, Bad Karma TechT bolt, multicam, air system
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
kystro



Založen: 13. 12. 2010
Příspěvky: 30

PříspěvekZaslal: pá leden 14, 2011 6:01 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Můj názor je ten ze největší vliv na přesnost má kulka její tvar ovlivnuje dráhu letu od opuštění hlavně až do chvíle zásahu .Osobně se domnívám že při vjetších rychlostech se každá nerovnost povrchu či odchylka od přesně kulatého tvaru projevuje výrazněji na dráze letu další věc je systém zbraně jelikož pb střelivo není nejtvrdší kulka se částečně deformuje při výstřelu(doražení střely boltem do hlavně,urychlení střely) což podle mne dává výhodu nízkotlakým systémům (zrychlení střely probíhá pozvolněji) před vysokotlakem a uzavřenému závěru před otevřeným .Zvýše uvedeného vyplívá že optimální hodnota ur se liší značkovač od značkovače nejlepší nastavení je dle mě klasika vytáhnout to co nejvejš do bodu kdy kule létají kam se jim zachce a pak pomalu začít stahovat do bodu kdy je soustrel kuli v normálu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Remus



Založen: 01. 11. 2007
Příspěvky: 30

PříspěvekZaslal: ne květen 22, 2011 10:54 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Proč se vlastně v obci musí jezdit padesát, když šedesátka je taky v pohodě ( a dokonce byla v půlce devadesátých let ještě povolena)? Reakční vzdálenost je jen nepatrně delší a rozdíl v ovladatelnosti vozu není velký.

Důvod, proč sem tento offtopic píšu je, že principálně je to naprosto stejná otázka, jako proč bychom měli dodžovat nějakou usťovou rychlost. V okamžiku, kdy to budou dodržovat všichni hrající (protože je to pravidlo), tak nikdo nebude mít výhodu dostřelu o 22% delšího.

Za další, Hellboy v té své studii píše, různé úsťovky v různé vzdálenosti od kvéru a navíc uvádí, že paintballové střety se "většinou" odehrávají na 20 - 50 m. Fajn, a co když budeš muset vystřelit na vzdálenost 5 metrů...Nepřítel se vynoří zpoza terénní nerovnosti atp...řekneš si:" sakra, mám přetočenou úsťovku"? Pár obrázků skla prasklého po nárazu kuličky už jsem viděl...

Moc do tohoto fora nepřispívám, ale když to tak vydím, tak jsem rád, že hraju v týmu, který není vyznavačem "HC militry stylu". Jsem člověk maličko vzdělaný v balistice, pyrotechnice atp. a když tu občas čtu tyto názory na experimentální výrobu domácích granátu, přetáčení ústovky atp. tak jsem opravdu rád, že se s většinou z vás nesetkám. Komu military paintball nestačí, doporučím AČR, tam je úsťovka neomezenáWink.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hellboy



Založen: 16. 09. 2006
Příspěvky: 1904
Bydliště: Reichenau Farbenkugel Manschaft

PříspěvekZaslal: ne květen 22, 2011 12:55 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Na většinu tvých otázek je odpověď v tomto vlákně. Nehledě na to, že fps nemám nijak výrazně větší než 300, tak mě to stejně zajímá z čistě teoretického hlediska. Jak je možné, že moje zbraň je schopná prakticky s libovolnými kulemi střílet 350 rovně a moje druhá zbraň začala zatáčet při 300. Prostě mě to zajímá. Pokud jsi osobně viděl prasklé sklo u masky, bylo by dobré říct co to bylo za masku a za jakých okolností to sklo prasklo. Na každé masce je totiž napsáno, že po zásahu z velké blízkosti je potřeba vyměnit sklo, protože jeho pevnost se tím zmenšuje. Znám spoustu ocasů, co hrají v několik let starých maskách s naprasklým sklem a to je opravdu jejich boj, protože nové sklo prostě musí vydržet zásah z bezprostřední blízkosti (asi 2m) někde okolo 400fps. Osobně jsme zkoušeli u asi 10 let staré masky, kde při zásahu prasklo sklo střílet z cca dvou metrů z několika zbraní a ani po vystřílení cca 500 kulí dovnitř kule přes prasklé sklo nepronikly. Jednalo se o starý Scott se single sklem.

A k tomu HC military. Byl jsem na hodně hrách a řeknu ti to takhle, mnohem větší úrazy a psycho chování jsem zažil na komerčních a amatérských hrách, kde každý trotl smaží jako protržený z obřího zásobníku a plný adrenalinu je schopný vysolit dávku do někoho z metru. V "HC military" většina hráčů tak nějak ví o čem to je a chovají se mnohem, mnohem zodpovědněji, než lidi, kteří si to někde půjčí a hrají to poprvé v životě. I při hraní s 350fps a jen v brejlích mě paintball přijde jako VÝRAZNÉ bezpečnější sport, než třeba hokej, basket, sjezd na horském kole, paragliding, potápění, nebo jízda na motorce a do těch překvapivě nikdo neprudí.
_________________
Zbraně nezabíjejí, to Chuck Norris.
www.danielvavra.com
BT TM-15 | Solenoid V2 | TM Ripclip | Flasc Barrel | NCStar 40mm red dot + laser || Custom MR1 | Ripclip | Apex
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
mastodont



Založen: 08. 02. 2008
Příspěvky: 1592

PříspěvekZaslal: ne květen 22, 2011 2:57 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Souhlasím z Helboyem mam naprosto identické zkušenosti
_________________
Ouplně první mrtvola LV 2010 a ta nejblbější
První mrtvola na Krvavý silnici 2011 a ta nejnasranějšíSmile
Držitel ocenění ŠKVAREK ROKU 2011
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Remus



Založen: 01. 11. 2007
Příspěvky: 30

PříspěvekZaslal: ne květen 22, 2011 6:21 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Nechci strhávat debatu o úsťovce jinam, takž už pouze odpovím na Hellboyův názor a budu si dál jenom číst:
Ani jeden z nebezpečných sportů, které jsi vypsal (a do kterých lidí neznalí situace prudí) není nebezpečný, pokud se provozuje rozumně a dbá se na bezpečnost...
V případě paraglidingu by si měl před seskokem člověk sám zkontrolovat a sbalit padák, u potápění bys měl jít dolů minimálně ve dvou a s vlastní a seřízenou výbavou...v případě paintballu dodržovat doporučenou úsťovku a nosit masku.

A k tématu:
chápu, že tě to zajímá z čistě teoretického hlediska, ja se jenom snažím vyvracet tvoje argumenty o 22% výhodě s vytočenou úsťovkou...pokud ji totíž budou mít seřízenou všichni stejně, nikdy tu výhodu mít nebude...a možná i částečně proto by to pravidlo mělo být.
A proč, podle mě se každá zbraň chová jinak je v tom, že žádný dvě zbraně nebudou nikdy stejný. Abys to mohl chtít opravdu účinně porovnat, tak bys musel ty zbraně testovat v laboratorních podmínkách. Tzn. Dvě zbraně, které sjeli z jednoho výrobního pásu, používají kuličky z jedné a té samé výrobní serie, je s nima stříleno v uzavřené střelnici, kde panují naprosto stálé podmínky a pak se můžem o nějaké studii začít bavit;-)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Rajko



Založen: 18. 10. 2006
Příspěvky: 1849

PříspěvekZaslal: ne květen 22, 2011 6:56 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Jen bych rád podotknul, že ještě existuje jedno pravidlo co se střelby a úsťovky hodně dotýká a to je, že výrobce (kuliček a nevím jak zbraní) zakazuje střílet na kratší vzdálenost než je cca 7 metrů a teď si všichni zastánci limitu 300 FPS šáhněte do svědomí, kdo z vás tohle striktně dodržuje?
Mě osobně kdysi také vadilo, že se střílí víc jak 300 FPS, ale bylo to dáno hlavně tím, že jsem byl "odkojen" arénou v Lužci kde vyšší úsťovka opravdu smysl neměla a navíc byla pro ostatní hráče velmi bolestivá (souboje probíhají na velmi krátké vzdálenosti)
Pak jsme, ale okusil hraní "venku" a zjistil jsem, že právě nízká ÚR a tím i účinný dostřel má za následek poflakování lidí v hloučkách na hranici doletu a to mě štvalo mnohem víc než to, že si občas vysloužím pořádný jelito (to je ale spíš důsledek extrémně tvrdé munice, než vysoké ÚR, protože třeba voskovky mi nikdy přes 300 FPS nelítali, ale chlap se bolestí k zemi složil i po dvaceti metrech )
Takže dnes se vůbec hraní na "dlouhé" vzdálenosti nebráním a naopak jsem rád, že možné zasáhnout protivníka už ve chvíli kdy ho vidím a ne až když na něj dostřelím.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
TERORIST-Z



Založen: 10. 10. 2009
Příspěvky: 194

PříspěvekZaslal: ne květen 22, 2011 8:49 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Remus napsal:

V případě paraglidingu by si měl před seskokem člověk sám zkontrolovat a sbalit padák,
)

Jen na okraj, pokud vím tak u zmiňovaného sportu se nebalí padák ale tzv. křídlo a neprovádí se u něj seskoky nýbrž klouzavé lety za pomoci termiky.

A to že UR ovlivňuje dostřel je jistě pravda, ale že když všichni budou mít 300 fps neznamená že budou mít totožný dostřel a už vůbec ne přesnost. viděl jsem dvě naprosto odlišné zbraně Tippmann 98 a nového trracera které měli dostřel cirka stejný při úsťovce 315 u tippmanna a 250 u trracera.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
štek



Založen: 11. 10. 2012
Příspěvky: 4

PříspěvekZaslal: po listopad 09, 2015 11:54 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Ani jeden z nebezpečných sportů, které jsi vypsal (a do kterých lidí neznalí situace prudí) není nebezpečný, pokud se provozuje rozumně a dbá se na bezpečnost...


Jo třeba motorka je typický příklad naprosto bezpečného sportu, kde ale vůbec není 65% nehod tvořeno ostatními účastníky provozu.
Miluju lidi co melou o něčem o čem nemaj tucha.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Beetle



Založen: 25. 05. 2008
Příspěvky: 233
Bydliště: Schwarzkosteletz

PříspěvekZaslal: po listopad 09, 2015 1:33 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Skoro pět let starý příspěvěk Tě dokáže takto rozohnit? Smile
_________________
http://www.nordicarea.cz
....a Gagarinův bratr Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra www.military-paintball.cz -> OSTATNÍ - zbraně, hlavně, upgrade Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2
Strana 2 z 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Design by SkaidonDesigns | Distributed by Olate