Diskusní fórum  www.military-paintball.cz
Vítejte na sdruženém fóru paintballových klubů a přátel značkovacích zbraní, hrajících military paintball
v lesích, domech, hřištích a všude kde se sejde dobrá parta lidí, kteří si rádi zahrají
 
 FAQ   Hledat   Seznam uživatelů   Uživatelské skupiny   Registrace 
 Nastavení   Přihlásit, pro kontrolu soukromých zpráv   Přihlášení 

Spotřeba CO2 nebo vzduchu na Tipmann A5

 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra www.military-paintball.cz -> TIPPMANN - zbraně, hlavně, upgrade
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
KoyoT



Založen: 26. 09. 2005
Příspěvky: 1239
Bydliště: Lihomyšl

PříspěvekZaslal: so prosinec 09, 2006 8:13 pm    Předmět: Spotřeba CO2 nebo vzduchu na Tipmann A5 Odpovědět s citátem

Je možný, že A5ka brutálně žere CO2?... na 16oz bombu s kterou jsme z Rodea vystíleli cca 800-900 kuli tak ted z A5ky jen 250-300 max, je to normální?..... popř kde je chybka... kver je uplně nový....regulačníá šroub je skoro vyšroubovaný, jinak to docela brzo padá.... měřák na fps nemáme....
_________________

KoyoT
MPC Forest

VĚČNÝ KUTIL, STAVITEL A OPRAVÁŘ

"... je dobré slyšet svoje kroky... " J. Kulhánek -Noční klub
"Když už si hraju na vojáčky, tak pořádně."
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky MSN Messenger
Marf
Anonymní





PříspěvekZaslal: ne prosinec 10, 2006 5:46 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Je to tak, a5 zere normalne dost a kdyz jeste ktomu pridas zasobnik cyclon ktery je na plyn take pohaneny dostavas se na dost velkou spotrebu. Ja jsem si na to uz zvykl....... Smile
Návrat nahoru
fremen



Založen: 17. 08. 2006
Příspěvky: 243
Bydliště: Reichenau an der Knieschna

PříspěvekZaslal: po prosinec 11, 2006 2:05 am    Předmět: Odpovědět s citátem

A5 mám a kluci z týmu většinou spydera a s tou spotřebou jak píšeš je to asi normální,jim stačí jedna já vozím lahve dvě(16-tku a vzduch3000psi)na jednu dám tak 350-400kulí...........taky si myslím,že to máš pořádně přehulený,červa jsem plně dotáh a nejlíp mi to lítalo po cca 4otáčkách a ust´ovku jsem neměřil,na dostřel si stěžovat nemůžu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
KoyoT



Založen: 26. 09. 2005
Příspěvky: 1239
Bydliště: Lihomyšl

PříspěvekZaslal: po prosinec 11, 2006 5:52 am    Předmět: Odpovědět s citátem

No právě se nám zdál že to lítá málo, tak jsme to vyšroubovali zaroven s expanzkou.... zkusime jak radiš ty, 4 otáčky... dík za postřehy ;)...
jnak zaklad SVD Dragunov je už hotový, ted dodělat pažbu a bude to... :)))))
_________________

KoyoT
MPC Forest

VĚČNÝ KUTIL, STAVITEL A OPRAVÁŘ

"... je dobré slyšet svoje kroky... " J. Kulhánek -Noční klub
"Když už si hraju na vojáčky, tak pořádně."
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky MSN Messenger
Paintball Březová



Založen: 20. 11. 2006
Příspěvky: 48
Bydliště: Březová u Sokolova

PříspěvekZaslal: po prosinec 11, 2006 11:52 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Z vlastní zkušenosti, (používám A5 napůjčování už více jak 3 roky a za tu dobu mají za sebou už nějakou tu stovku her) bych určitě nedoporučoval na A5 menší bombu jak 18oz. Osobně používám hlavně 20oz, s tím že v tomto počasí mi vydrží na asi 500-600 ran. V létě je to asi tak +/- 800. Samozřejmě mám velké množství náhradních bomb, tak mne spotřena CO moc netrápí. Určitě pokud používáte A5 a nevystačíte si pouze s 200 kuličkami na hru, tak bych uvažoval o koupi ještě jedné náhradní bomby. Přeci jen spolehlivost při nabíjení kuliček u A5 je vykoupena vyšší spotřebou, ale i přesto za to A5 stojí.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky
Vladik



Založen: 16. 06. 2006
Příspěvky: 466
Bydliště: Čejov, Humpolec

PříspěvekZaslal: pá prosinec 15, 2006 4:10 am    Předmět: Re: Spotřeba CO2 nebo vzduchu na Tipmann A5 Odpovědět s citátem

KoyoT napsal:
Je možný, že A5ka brutálně žere CO2?... na 16oz bombu s kterou jsme z Rodea vystíleli cca 800-900 kuli tak ted z A5ky jen 250-300 max, je to normální?..... popř kde je chybka... kver je uplně nový....regulačníá šroub je skoro vyšroubovaný, jinak to docela brzo padá.... měřák na fps nemáme....

U nás mají dva kluci A5, tak by se měli vyjádřit spíš oni, ale myslím si, že to co uvádíš je dost velký nepoměr. Čekal bych spíš 800/400-500. Třeba tam máš něco špatně...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Mihal
Pohanský Pes


Založen: 15. 06. 2006
Příspěvky: 472
Bydliště: Malé Rusko Čejovsko

PříspěvekZaslal: pá prosinec 15, 2006 6:28 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Já bych se vyjádřil, ale jelikož jsem si po přechodu na vzduch ješte ani pořádně nevystřelil, tak nemám ani tucha. Crying or Very sad
_________________
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky
Jidas
Team Marklars


Založen: 13. 05. 2005
Příspěvky: 16

PříspěvekZaslal: st prosinec 20, 2006 2:28 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

ja A5ku mám a musím z vlastní zkušenosti říct, že flaška dělá hrozně moc... červa mám vyšroubovanýho na maximum (lícuje zároveň se zbraní), používám 9 OZ = rychlost do 250, pokud ale připojím 16 OZ, tak rychlost stoupne na 300+.. a to může být ta 9tka čerstvě naplněná až po okraj... Jinak co se spotřeby týče, tak nedokážu říct, protože mám zásobník na 50 a při celodenní hře nevysypu jako správný militarista více jak 100 kuliček;)
_________________
الحرية لسوريا
حيث كان الله في عون
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jeanes



Založen: 05. 01. 2007
Příspěvky: 2

PříspěvekZaslal: so leden 06, 2007 2:46 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Ja mam taky uz nejakou dobu A5ku. Koupil jsem si na ni FlatLine a docela nespokojenost tak jsem ji zase prodal. Ted si planuju koupit bud AllAmerica nebo ArmsonStealth (tak 16") a doufam ze uz to bude vpohode! (pokud mate nekdo nejakou zkusenost s uvedenymi hlavnemi tak sem s ni!). Co se tyka te spotreby CO2 tak tim jak utahujete "cerva" tak priskrcujete privod plynu! Pripada me, ze si myslite opak = cim vic povolite tim min vzduchu tam jde! Doporucuju si naplnit zasobnik koulema, uplne dotahnout cerva a zkouset (vystrelit+povilit o 1/4 - 1/2 otacky) - tak nejlip najdete tu "idealni" polohu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
KeXo



Založen: 11. 06. 2006
Příspěvky: 456
Bydliště: Trnava, SK

PříspěvekZaslal: po únor 18, 2008 2:35 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

No mal som Flatline a potom aj AA, ale musim povedat ze Flatline bol o hodne lepsi. Teoreticky by som pri nom aj zostal, ale kvoli spatnej modifikovatelnosti som potreboval nieco klasickejsie. Skoncil som pri Araduske a nemozem povedat ani jedno negativum. Mal som aj Progresivku a na skusku este nejaku od HNA, ale tie sa nechytali.

Ale hlavne k tej spotrebe pohonneho media sa chcem vyjadrit. myslim ze sa to tu trochu prehana, tak ako to prehanaju ludia co si nechcu kvoli tomuto faktu kupit Tippmann s cyclonom lebo niekde citali ci od niekoho poculi. Ja som na klasickej 20tke CO2 nepostrehol po prechode, ze by mi to davalo menej gul nez obvykle. Vzdy to bolo aj tak zavisle od vonkajsej teploty a to kolisalo a ak cyclon robi v spotrebe nejaky rozdiel tak to nemoze byt viac nez 150 (aj to uz prehanam) guliciek. V nejakej diskusii sa uz vsak na toto niekto pytal oficialne vyrobcu a ten poznamenal, ze cyclon je pohanany zbytkovym mediom, cize takym ktory pri inej zbrani utecie (je myselene akoze je neucinny) zase niekam inam. Teraz pozuivam na pohonn vzduch a po upgrade cyclona som nepostrehol ze by som mal na jednu flasu menej vystrielanych guliciek nez moj partak v hre ktory ma T98.

Toto teda povazujem skor za famu a problem hladal niekde inde. Neunika Vam nahodou medium cez nejaku netesnost ako mne nedavno... tiez som bol rychlou spotrebou pocas hry prekvapeny.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky MSN Messenger
Igoreso



Založen: 22. 02. 2007
Příspěvky: 155
Bydliště: Jihlava

PříspěvekZaslal: út únor 19, 2008 10:29 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Skousel jsem hodne hlavni.. Flatline i AA a nakonec jsem zustal u Hamerhead Smile je to sice trosku drazsi,ale kvalitka zarucena Smile nemusim ted kupovat koule podle hlavne,ale hlaven si uzpusobim podle kouli.. a navic se tim da stelovat i ustovka(dam mensi fin a ustovka leze nahoru jak blesk).

spotreba CO2 ani vzduchu mi nepripada tak velka

U CO2 to chce v kazdem pripade 20oz lahev(ma nejvetsi tlak) a vydrzi pres 500vystrelu

u Vzduchu to chce 300bar a moje 88cl vydrzi celej den na jekekoliv hre a vzdy mi jeste zustane..

jo a mam E-grip tak docela strilim Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
patras



Založen: 29. 05. 2006
Příspěvky: 997
Bydliště: Náchod

PříspěvekZaslal: út únor 19, 2008 11:24 am    Předmět: Odpovědět s citátem

existuje vic zpusobu jak snizit spotrebu zbrane Smile .. lapovani vnitrnich casti vymena power boltu za lepsi atd ... Smile
_________________
PBN - Paintball Military Klub Náchod - Lepší je být první v pekle než druhý v nebi ... www.paintballnachod.cz
INZERCE a PAINTBALL BAZAR na http://www.paintballnachod.cz/inzerce
A5-TPX-Carbine-K5-SGB K1-PGP-Maverick-Equalizer
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra www.military-paintball.cz -> TIPPMANN - zbraně, hlavně, upgrade Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Design by SkaidonDesigns | Distributed by Olate