Diskusní fórum  www.military-paintball.cz
Vítejte na sdruženém fóru paintballových klubů a přátel značkovacích zbraní, hrajících military paintball
v lesích, domech, hřištích a všude kde se sejde dobrá parta lidí, kteří si rádi zahrají
 
 FAQ   Hledat   Seznam uživatelů   Uživatelské skupiny   Registrace 
 Nastavení   Přihlásit, pro kontrolu soukromých zpráv   Přihlášení 

P.Ball - voda jim nevadí
Jdi na stránku 1, 2, 3, 4  Další
 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra www.military-paintball.cz -> Kuličky - kvalita, přesnost, dostřel
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  

Jste s nimi spokojeni?
ano jsou perfektní
5%
 5%  [ 2 ]
ano jsou dobré
10%
 10%  [ 4 ]
ano i ne
23%
 23%  [ 9 ]
spíše ne
34%
 34%  [ 13 ]
ne vůbec mi nevyhovují
26%
 26%  [ 10 ]
Celkem hlasů : 38

Autor Zpráva
BAS



Založen: 12. 09. 2009
Příspěvky: 15
Bydliště: Lánovská 1550

PříspěvekZaslal: so září 12, 2009 8:13 am    Předmět: P.Ball - voda jim nevadí Odpovědět s citátem

Na trhu jsou nyní dostupné kuličky P.Ball. Painballové kuličky plněné práškovou náplní. Jsou odolné proti zimě i vysokým teplotám, nevadí jim vlhkost, voda ani delší skladování. Drtivá většina hráčů, které jsme oslovili, nám potvrdila dobré zkušenosti. Těšíme se na Vaše názory na ně.
BAS
http://airsoft.cz/shop/product_info.php?cPath=165_167&products_id=4331
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky
venca



Založen: 04. 06. 2006
Příspěvky: 406
Bydliště: Náchod

PříspěvekZaslal: ne září 13, 2009 10:21 am    Předmět: Odpovědět s citátem

no já jich vistřílel jen pár a na zimu a akce do deště budou supr a na výkendový akce taky nebu se muset o ně starat jestli zmoknou nebo néa přesnost je podle mě normální hratelná člověk musí poštelovat flintu a v pohodě
_________________
Žoldáci - military paintball tým
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
BAS



Založen: 12. 09. 2009
Příspěvky: 15
Bydliště: Lánovská 1550

PříspěvekZaslal: po září 14, 2009 1:50 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Díky za kladný ohlas. Podle našeho názoru jsou super a očekávám, že tato technologie se bude dále vyvíjet a vylepšovat Smile. Potvrzuje nám to dosavadní zkušenost, že opravdu většina uživatelů byla s kuličkami P.Ball spokojena. Ve fóru níž hráči kladně hodnotili odolnost P.Ball proti vodě i počasí, spolehlivost, průlet křovím. Někdy citované problémy s přesností vidím spíše v neseřízení tlaku u některých zbraní. Musím říci, že mne zájem o kuličky této nové technologie potěšíl. Zejména pro ,43 je to opravdu průlom.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky
patras



Založen: 29. 05. 2006
Příspěvky: 997
Bydliště: Náchod

PříspěvekZaslal: po září 14, 2009 2:57 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

zvlastni je ze spousta uzivatelu na tomto foru ma spise negativni zkusenosti .. staci si precist tema kulicky plnene vodou (praskem).

ja jsem je jeste nemel moznost otestovat ale chystame se na to
_________________
PBN - Paintball Military Klub Náchod - Lepší je být první v pekle než druhý v nebi ... www.paintballnachod.cz
INZERCE a PAINTBALL BAZAR na http://www.paintballnachod.cz/inzerce
A5-TPX-Carbine-K5-SGB K1-PGP-Maverick-Equalizer
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
Jaroslav
Pohanský Pes


Založen: 13. 05. 2005
Příspěvky: 2004
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: po září 14, 2009 3:01 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

nevim jestli tyhle a ty co jsme zkouseli jsou ty same, ale zkusenost je takova, ze efekt dopadu je super, odolnost proti vode super, pruraznost krovim lepsi nez u bezne kule, presnost KATASTROFA, dokud tu technologii nejak nezlepsej je to pro paintball prakticky nepouzitelne, na vic jak 30 m s tim netrefis ani slona, chova se to podobne jako normalni kule pokud mas prehulenou zbran, chvili to leti celkem dobre, pak to zacina klickovat a menit smer
_________________
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky
marty+



Založen: 18. 02. 2008
Příspěvky: 2179
Bydliště: UH-1D

PříspěvekZaslal: po září 14, 2009 3:12 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Přesně jak píše Jaroslav.
Mizérie. Crying or Very sad
_________________
Politruk ŽABÍ CREWe Smile
Taktické vybavení http://www.frogman.cz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky
Hellboy



Založen: 16. 09. 2006
Příspěvky: 1904
Bydliště: Reichenau Farbenkugel Manschaft

PříspěvekZaslal: po září 14, 2009 4:07 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Já jich mám pytel a zkoušel jsem jich jen pár, ale přesto, že jsem nijak nešteloval úsťovku jsem si téměř jistý, že to prostě nejde seštelovat, protože kdyby kulička jen na konci zatočila, dalo by se to svádět na tlak/ÚR, ale jelikož kule hned po výstřelu začala ve vzduchu doslova vibrovat a ustřelila v okamžiku, kdy už se rozkývala tak, že se nedokázala udržet v jednom směru, tak mám pocit, že je prostě špatně naplněná a má vyosené těžiště, díky čemuž prostě rovně letět nemůže. Pokud tedy někdo nemá extrémně nízkou ÚR a nestřílí s tím na nějakých 15 metrů. kdy se to ustřelení ještě neprojeví.

Tkaže BAS, pokud jsi z Bohemia Airsoftu a máte nějaké kontakty na výrobce, zkusil bych do něj zaprudit ať to plní pořádně, protože pokud by to začali dělat tak jak je to potřeba, tak s tím udělají díru do světa. Takhle to je jen chvilková zajímavost.

Docela dost by mě taky zajímalo, jestli to důlkování je ve skutečnosti k něčemu dobré, nebo jestli jen zvětšuje nestabilnost kuličky ve vzduchu. Vzhledem k tomu jak blbě to teď lítá, bych raději upřednostňoval hladké kulaté kuličky u kterých je menší pravděpodobnost, že nastrane nějaký problém.
_________________
Zbraně nezabíjejí, to Chuck Norris.
www.danielvavra.com
BT TM-15 | Solenoid V2 | TM Ripclip | Flasc Barrel | NCStar 40mm red dot + laser || Custom MR1 | Ripclip | Apex
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
Pet@S



Založen: 16. 10. 2007
Příspěvky: 125

PříspěvekZaslal: po září 14, 2009 5:21 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Byl jsem u toho, když je měl Mihal na tréninku na Alej prokletí a ukazoval tu kuličku v řezu. Problém je už v technilogii výroby, ta vnější důlkatá skořápka je na povrchu. Uvnitř je jiná skořápka vyplněná tím práškem, jenže už není uzavřená. Je to zkrátka koule se seříznutým vrchlíkem (ten užnikdo nevrátil Very Happy ), do níž je nasypána prachová náplň. To celé uzavřené v hezké odolné skořápce. Z toho vyplývá, že ta kulička není hmotnostně homogenní a podle toho se taky chová, nedokáže zkrátka udržet rovnou trajektorii.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Tantal



Založen: 21. 05. 2008
Příspěvky: 456

PříspěvekZaslal: po září 14, 2009 5:45 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Ladili jsme úsťovku a testovali s nejrůznějšími hlavněmi, ale přesnost zůstavá lehce podprůměrná. Do 20m se dá postava trefit. Ale na tu vzdálenost si skoro vybírám, kterou stranu obličeje trefit. Laughing
Do kulometu nebo automatu by to byla fajnová munice, na to je ale dost drahá.
Jinak mě tedy prašivky nelítají hned na začátku špatně, ale cca od poloviny dráhy lítají do spirály a mají o dost nižší dostřel než běžná munice.
_________________
Tippmann X7 Phenom, 12" JJ Edge set, MP5SD mod, Bad Karma TechT bolt, multicam, air system
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
RUDA



Založen: 11. 11. 2007
Příspěvky: 24
Bydliště: ŽACLÉŘ

PříspěvekZaslal: po září 14, 2009 8:12 pm    Předmět: Re: P.Ball - voda jim nevadí Odpovědět s citátem

BAS napsal:
Na trhu jsou nyní dostupné kuličky P.Ball. Painballové kuličky plněné práškovou náplní. Jsou odolné proti zimě i vysokým teplotám, nevadí jim vlhkost, voda ani delší skladování. Drtivá většina hráčů, které jsme oslovili, nám potvrdila dobré zkušenosti. Těšíme se na Vaše názory na ně.
BAS
http://airsoft.cz/shop/product_info.php?cPath=165_167&products_id=4331

Tak to miluju.Drtivá většina.Proboha která.Podobné téma tady je otevřené už delší dobu a o žádné drtivé většině spokojených hráčů nic nevím.Řeknu to tedy ještě jednou.Je nádhera,že jim nevadí vlhkost,voda ani delší skladování.Už je tady máčeli,pak vážili a já nevím co ještě.Ale mě a myslím,že většinu hráčů zajímá to hlavní.A to je,jak se s nima střílí.A to stojí za h...o!!!!A neseštelování tlaku..... to přece nemůžeš myslet vážně.Papouškuje se tady pořád stejná věc dokola.Bylo nás na akci dvacet..různé zbraně..různá rychlost..různé podmínky..stejné bylo pro všechny-žalostná přesnost.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
BAS



Založen: 12. 09. 2009
Příspěvky: 15
Bydliště: Lánovská 1550

PříspěvekZaslal: po září 14, 2009 8:47 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Domnívám se, že převážná většina problémů je způsobena opravdu přetlakováním zbraní.

Pokud jsem si prošel jednotlivé hráče byla spokojenost a nespokojenost s přesností zde na fóru cca na 1/2 a to bylo z testů první zkušební várky. Co jsem měl možnost hovořit osobně či po telefonu obdržel jsem jedinou negativní kritiku na přesnost.

Možná také, že je zde často popisována zkušenost s prvními kuličkami, které jsme dovezli (strukturu výroby jejich obalu jsem nezkoumal, ale podle toho co uvádíte ve fóru, byla patrně jiná).

Kuličky jak je máme skladem nyní, jsou vyrobeny následujícím způsobem: Spodní polovina kuličky (růžová) má boky vytaženy až nahoru (cca v poloviční tloušťce) vyjma jednoho malého otvoru pro nasypání prášku (růžový). Celá kulička je pak přiklopena žlutou vrchní polovinou, která ji uzavírá. Tím je vrstva slupky všude stejně vysoká a vnitřek kuličky je zcela vyplněn. Pro nepřesnost tak není žádný výrobní důvod. Váha kuličky je zcela homogenní.

V reakcích je také psáno, že kdo nyní ladil, vyladil. Jinak výrobce pracuje i na dalším ladění, takže se jistě je na co těšit.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky
venca



Založen: 04. 06. 2006
Příspěvky: 406
Bydliště: Náchod

PříspěvekZaslal: po září 14, 2009 9:58 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

měl jsem jich jen dvacet na vyskoušení mám obyčejnou hlavěn a na dvacet metrú šli do jednoho místa a dokonce se to líbilo i bábovy a to je co říct na zimu ideál a to jsem to střílel se spodním podáváníma ak jsem psal nemusím se starat že navlhnou a podobný věci
_________________
Žoldáci - military paintball tým
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Mihal
Pohanský Pes


Založen: 15. 06. 2006
Příspěvky: 472
Bydliště: Malé Rusko Čejovsko

PříspěvekZaslal: út září 15, 2009 5:44 am    Předmět: Odpovědět s citátem

BAS napsal:
Domnívám se, že převážná většina problémů je způsobena opravdu přetlakováním zbraní.


Tak to tě bohužel zklamu. NENÍ!!! Velmi pečlivě testováno!!!

Většina problémů je způsobena konstrukcí kuličky. Jejich nepřesnost na +20 metrů je neprosto žalostná.

Zkus si jednu kuličku vzít a chvíli si sní kutálej na stole a uvidíš v čem je problém.

Přes všechny zde zmíněné výhody májí tyto kuličky dvě zásadní nevýhody a to velmi vysoká cena za velmi nízkou kvalitu.

BAS napsal:
Kuličky jak je máme skladem nyní, jsou vyrobeny následujícím způsobem: Spodní polovina kuličky (růžová) má boky vytaženy až nahoru (cca v poloviční tloušťce) vyjma jednoho malého otvoru pro nasypání prášku (růžový). Celá kulička je pak přiklopena žlutou vrchní polovinou, která ji uzavírá. Tím je vrstva slupky všude stejně vysoká a vnitřek kuličky je zcela vyplněn. Pro nepřesnost tak není žádný výrobní důvod. Váha kuličky je zcela homogenní.


Ale to je stejný princip jako u toto co jsme měli k dispozici my. Což je velmi špatné.

Navíc kulička je težší. A při standartním nastavení má kratší trajektorii. Další špatně.... Smile

Tak či tak osobně si myslím, že pokud neproběhne radikální změna v technologii výroby, tak je toto střelivo v našich podmínkách nepoužitelné. A rozhodně bych ho nikomu nedoporučil...


Chápu, že se toho potřebujete zbavit, ale toto asi nebude ten nejlepší způsob jak to udělat. Smile

Jaroslave jsou to oni....
_________________
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky
patras



Založen: 29. 05. 2006
Příspěvky: 997
Bydliště: Náchod

PříspěvekZaslal: út září 15, 2009 6:41 am    Předmět: Odpovědět s citátem

nechapu proc nekdo vymejsli novou a spatnou technologii na plneni kulicek praskem .. pepper bally prece existujou uz dlouho a jsou naprosto dokonale kulate, hladke a litaj super Smile (jen stoji dardu)
_________________
PBN - Paintball Military Klub Náchod - Lepší je být první v pekle než druhý v nebi ... www.paintballnachod.cz
INZERCE a PAINTBALL BAZAR na http://www.paintballnachod.cz/inzerce
A5-TPX-Carbine-K5-SGB K1-PGP-Maverick-Equalizer
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
Tantal



Založen: 21. 05. 2008
Příspěvky: 456

PříspěvekZaslal: út září 15, 2009 6:57 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Kdyby byly levnější než běžná munice, pak je to jednoznačně vítěz pro CQB a boj v místnostech, protože po vás nezůstane takový bordel Wink
Bohužel, jsou dražší, ale i tak bych pytel každému doporučil na odzkoušení, protože ty efekty dopadu jsou luxusní a nás s nimi pár her fakt rozesmálo.
V našem týmu je používá trvale jen jeden střelec a ten ostatním tímhle prachovým ukazovátkem ukazuje kam pálit...
Snad se prašivky někam dál posunou, protože nápad je to slušný.
_________________
Tippmann X7 Phenom, 12" JJ Edge set, MP5SD mod, Bad Karma TechT bolt, multicam, air system
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
marty+



Založen: 18. 02. 2008
Příspěvky: 2179
Bydliště: UH-1D

PříspěvekZaslal: út září 15, 2009 7:03 am    Předmět: Odpovědět s citátem

S tím co je popsáno výše ohledně přesnosti (nepřesnosti) nejde než souhlasit. Stahoval jsem úsťovku na minimum a dosáhl jsem jen toho, že to ty akrobatické prvky koule začaly dělat mnohem dříve. Umělecký dojem 10 bodů, praktičnost také 10 bodů, ale použitelnost 0 bodů.
Jen doplnim ještě jedno pozitivum při vystřílení zásobníku (30kulí) do jednoho místa, lze tyto kule použít jako náhradu za dýmovnici Laughing Laughing Laughing
_________________
Politruk ŽABÍ CREWe Smile
Taktické vybavení http://www.frogman.cz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky
BAS



Založen: 12. 09. 2009
Příspěvky: 15
Bydliště: Lánovská 1550

PříspěvekZaslal: út září 15, 2009 8:30 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Myslím, že se nemusíte obávat toho, že bychom takovým způsobem chtěli "vyprodat" kuličky. Pokud bych nebyl přesvědčen o tom, že tyto kuličky jsou zajímavé a dobré určitě bych neotvíral toto téma a hlasování Smile. Naopak máme zájem o zkušenosti a další rozvoj této technologie.

K testu na stole: kulička má "důlkovaný" povrch a proto nejde po desce stolu zcela rovně.

Vím, že tímto tvrzením si zde jen ublížím, ale jsem airsoftář - přiznávám. S paintballem mám zkušenosti spíše formou občasných her na hřištích a pokud jsem porovnával přesnost P.Ball s těmito zážitky, zdá se mi P.Ball lepší, spolehlivější a stejně přesný. Je však možné, že vy profesionálové dosahujete díky dražším kuličkám a lépe vyladěným zbraní lepší výsledky v přesnosti střelby podobně, jako i my si ladíme parametry airsoftu.

Hlavním důvodem pro P.Ball je pro nás ráže .43, protože v této ráži prakticky neexistují použitelné kuličky a P.Ball je zde neoddiskutovatelně posunem kupředu, který konečně činí z RAM zbraní praktickou věc.

Očekávám, že se P.Ball bude dále vyvíjet a dosáhne postupně úrovně převyšující klasické paintball kuličky .68 i v ohledu přesnosti. Nicméně již dnes podle mne představuje zajímavou alternativu minimálně ve chvílích, kdy klasické paintballky nemůžete použít - zima, vlhko, déšť, delší akce, zarostlejší terén...

Jinak k dispozici již máme vzorek z další výrobní várky v níž výrobce deklaruje zlepšení přesnosti střelby. Je-li někdo z hráčů z naší blízkosti, rád jej požádám o vyzkoušení i další spolupráci.

To myslím uznají i jejich dnešní odpůrci.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky
Mihal
Pohanský Pes


Založen: 15. 06. 2006
Příspěvky: 472
Bydliště: Malé Rusko Čejovsko

PříspěvekZaslal: út září 15, 2009 9:06 am    Předmět: Odpovědět s citátem

BAS napsal:
K testu na stole: kulička má "důlkovaný" povrch a proto nejde po desce stolu zcela rovně.


Opět omyl! Rovně sice jede, ale šmatlá což má za následek heterogení skořápka.
_________________
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky
ík
Pohanský Pes


Založen: 04. 09. 2006
Příspěvky: 167

PříspěvekZaslal: út září 15, 2009 10:31 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Když kuličku opatrně rozříznete, vidíte, že je z několika vrstev, zjednoduším - ze dvou "obalů" - jeden jako vlastní pouzdro kuličky a druhý uvnitř, v kterém je prášek. Mezi těmito "obaly" je většinou vzduchová bublina z výroby, která po určitě vzdálenosti, kterou vystřelená kulička urazí, způsobuje nepřesnost, kulička je nevyvážená.
_________________
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Rosi



Založen: 29. 11. 2007
Příspěvky: 476

PříspěvekZaslal: út září 15, 2009 10:47 am    Předmět: Odpovědět s citátem

To BAS :

Nevím kde jsi byl na tom , že používáme dražší kule .
Já je kupuju za cca 0,48 kč / ks .
A to je tento typ stejně z dlouhodobého testování šunt , ale na 40 m trefím vždy terč co mám +/- 30/30 cm .

Hlaveň mám podprůměr . Nic světobornýho .

Pokud někdo z MPB scény potřebuje už vystřelit , tak se musí na to 100% spolehnout , a to momentálně s touto kulí nejde .

Hodně her má omezenou munici , a trefit každou pátou ( no to jsem přehnal ) ze 120 kulí . No tak u mě zatím ne nechci .
_________________
Lidí je jak sraček .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
BAS



Založen: 12. 09. 2009
Příspěvky: 15
Bydliště: Lánovská 1550

PříspěvekZaslal: út září 15, 2009 12:40 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Kuličky jsem opatrně rozřízl na několika místech, a žádné takové vrstvení není. Spodní růžová část skořápky je v jednom kuse a žádné vrstvy se vzájemně neoddělují. Jediné vrstvení je v horní polovině vnitřní růžová a na ní pevně nalisovaná a zatavená žlutá vnější. Ani zde není žádná vzduchová mezera. Navíc s ohledem na váhu by tato nijak nemohla ovlivnit vlastnosti kuličky.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky
Mihal
Pohanský Pes


Založen: 15. 06. 2006
Příspěvky: 472
Bydliště: Malé Rusko Čejovsko

PříspěvekZaslal: út září 15, 2009 1:45 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Rolling Eyes Začínám si myslet, že naprosto netušíš co prodáváš. Smile

Zde jsem vymodeloval skořápku kule a to je hlavní problém celé věci. Wink



_________________
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky
Hellboy



Založen: 16. 09. 2006
Příspěvky: 1904
Bydliště: Reichenau Farbenkugel Manschaft

PříspěvekZaslal: út září 15, 2009 2:37 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

BAS: To ze jste airsoftova firma tady snad nikomu normalnimu nevadi, problem je opravdu v tom, ze pokud je v jedne casti kulicky dirka, tak je na te strane kulicka proste lehci a pri pomerne velke rychlosti dostane zakonite rotaci. To same se stane, kdyz je na normalni kulicce jakakoli byt jen mala nerovnost. Kulicka musi byt proste dokonale kulata a obal musi byt na vsech mistech stejne silny a nesmi se v naplni nachazet zadna vzduchova bublina, i kdyby mela mity jen 2mm prumer.

Co se nasich zbrani tyce, tak bych nerekl, ze mame nejake velke zazraky, vetsinou ovsem preci jen strilime na vzadlenosti 25-40m relativne presne. S temito kulickami se to da tak na 15 az 20m a to je proste malo, kdyz to pak navic zatoci opravdu o nekolik metru stranou a to jeste po vyvrtce, takze to nezataci porad stejne, ale naprosto nevýypocitatelne to krouzi vzduchem.

Nicmene jsem z Prahy a nejen ja a pokud je mate skladem v tom rodinnem domku na kraji prahy, rad si pro nejakyy vzorek z nove varky zajedu.
_________________
Zbraně nezabíjejí, to Chuck Norris.
www.danielvavra.com
BT TM-15 | Solenoid V2 | TM Ripclip | Flasc Barrel | NCStar 40mm red dot + laser || Custom MR1 | Ripclip | Apex
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
BAS



Založen: 12. 09. 2009
Příspěvky: 15
Bydliště: Lánovská 1550

PříspěvekZaslal: út září 15, 2009 2:42 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Ano vymodeloval jste přesněji řečeno její vnitřní růžovou část. Ta je pak v horní polovině překryta žlutou částí, takže je skořápka plná a všude stejně silná Smile. Nemyslím si proto, že by zde vznikl nějaký váhový rozdíl založený na rozdílné váze jednotlivých polovin skořápky.

Pokud by někde mohlo dojít k rozdílu váhy skořápky pak na středovém spojovacím prstenci, kde je mírné zesílení svarem.

Nicméně pokud zvážíte skořápku a náplň, zjistíte, že hlavní váha kuličky je tvořena náplní. Pokud by něco mohlo způsobovat nevyrovananost hmotnosti, pak snad jedině pohyb zrnek náplně, ale to se mi nezdá příliš pravděpodobné, neboť co jsem otevřel kuličky byly vždy plně naplněny.

V náplni ani v tloušťce skořápky bych problém nehledal, možná, že ten "golfový" povrch? Teoreticky by však měl naopak kuličce prospět.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky
GEorGE



Založen: 01. 06. 2006
Příspěvky: 1199
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: út září 15, 2009 3:39 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Tyto kuličky jsem neměl, ale dle nákresu je evidentní, že v horní polovině musí být méně materiálu o onu díru a v překrývací polovičce ... nebo by ta půlka musela být zákonitě tlustší. Veškerá nerovnost na překrývacích plochách nebo vysypaný prášek do mezery pak přesnost střelby ovlivnit může.
Dále jde absolutně naplnit půlkule, pokud budu dosypávat dírou, vždy budu mít rozdíl ve vrchlíku. Vznikem určité mezery v naplnění se pak snáze prášek v kuli pohybuje... Pokud by byla kule absolutně naplněna, neviděl bych problém v nějakém pohybu prášku uvnitř.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
Rajko



Založen: 18. 10. 2006
Příspěvky: 1849

PříspěvekZaslal: út září 15, 2009 5:19 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Tak jsem dlouho a bedlivě sledoval tuhle diskuzi a nejspíš proto, že jsem nevěřící Tomáš tak jsem si dnes pro vzorek a zároveň jeden pytel těchto "nových" kulý dojel.
Už jsem je i vyzkoušel a výsledek byl takovej, že nevím jestli si je mám nechat a nebo je vrátit.
1. důvod je ten, že sice už nechytaj tak obrovskou faleš jako jsem byl svědkem u té první várky, ale stále je jejich let hoodně nervozní - trochu mi to připadá jako bych z laufu vystřelil obrovskou mouchu a ta se snaží za každou cenu uhnout z dráhy letu jen se jí to moc nedaří (takže kule plus mínus dopadají do zvoleného místa, ale rozptyl je na těch 30-40 metrech tak 1x1 metr)
2. jsou mezi námi hráči co nejsou ochotní se nechat touhle kulý zastřelit a když jsem viděl jak je ta skořápka macatá a zároveň pevná tak se jim moc nedivím (ale zase to se mě osobně na ní líbí, nemusel bych přes zimu řešit jestli se mi nebudou trhat)

Zkoušel jsem několik hlavní a výsledek byl vždy stejnej i úsťovku jsem stahoval a pouštěl na plno a opět žádná změna v chování. Dokonce jsem kontroloval jejich průměr vůči hlavni a je pravda že jsou to kule s nejmenším průměrem co jsem zatím střílel (snad jen zimní Draxusy byli stejně malé) Mám doma i jednu hlaveň s přímíma drážkama a průměrem tak akorát pro tuhle kuličku(nepropadla skrz) a stejně to lítalo jako která koliv jiná hlaveň - takže podle mě je verdikt takovej že to kličkování vzniká až po opuštění hlavně jinak si to neumím vysvětlit.
P.S.: střílel jsem to z Tippmanna Carbine Pro to je flinta co umí vystřelit kuličku ÚR od 250 do 400 FPS ale tyhle kule z ní lítali max 320 to taky svědčí o jinych vlastnostech téhle kule než mají klasické PB
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Mihal
Pohanský Pes


Založen: 15. 06. 2006
Příspěvky: 472
Bydliště: Malé Rusko Čejovsko

PříspěvekZaslal: út září 15, 2009 6:04 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

BAS napsal:
Ano vymodeloval jste přesněji řečeno její vnitřní růžovou část. Ta je pak v horní polovině překryta žlutou částí, takže je skořápka plná a všude stejně silná Smile.


A to právě není... Protože žlutá je všude stejně silná a tudíž u vrcholu o polovinu stabší...Smile U těch co jsem měl možnost zkoušet to bylo tak jak popisuji....
_________________
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky
Tantal



Založen: 21. 05. 2008
Příspěvky: 456

PříspěvekZaslal: út září 15, 2009 6:07 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Tak jsem si dal práci a po páté rozřezané kuličce pukla konečně tak, aby byla vidět technologie výroby.
Prášek je v kuličce nadupaný. Dutinu jsem u žádné řezané neobjevil, ale vrchlík je kupodivu seříznutý hodně. Navíc při pokusech o rozříznutí byly v některých kuličkách zevnitř voskové kapky, takže si kuličky celkově mohou o standardním těžišti nechat zdát.
Škoda, že tu nemám pořádné sklo, lepší je udělat supermakro. Osobně bych teď viděl příčinu špatné balistiky v proměnném těžišti (co kulička to těžiště jinde), vyšší váze a zřejmě i zbytečné úpravě povrchu.



_________________
Tippmann X7 Phenom, 12" JJ Edge set, MP5SD mod, Bad Karma TechT bolt, multicam, air system
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
tracker



Založen: 29. 06. 2007
Příspěvky: 1660
Bydliště: UL

PříspěvekZaslal: st září 16, 2009 7:14 am    Předmět: Odpovědět s citátem

to nemůže být vyvážené......

Měli by tu " vyřízlou vnitřní část pláště prostě uzavřít/nahradit a po té dát " žlutou " slupku....ta díra je fakt velká.
To musí lítat jako moc uleželé kule s ploškama na 1dné straně.

Je to škoda jako sviň. měl jsem radost že je něco takového nového - neřešení zimy vody a podobných blbostí. Prostě to musí vírobce dotáhnout tak aby to vyhovovalo PBlistům. Pokud se mu to povede, věřím že se mu trhne tel. s obědnávkama.
Ale teď je to prostě vůbec zbytečné pouštět stroje...

BASi měl bys prostě vírobci ( pokud máš tu možnost/ páky ) říci že jsou zatím o ničem a musí vyřešit to, že ten " vyřízlej " kus nemůže nechat a jen tak ho překrýt. Musí tam dát co tam chybí....možná verze je že ta " žlutá " skořápka bude o větší hustotě/váhy aby dokázala vyrovnat váhový rozdíl spodek/vršek.
To možná ano...ale teď je to prakticky o ničem. A je slepé věřit že to bude fungovat..
_________________
Jsem jaký jsem, někdo musí být zlý.
www.yourshirts.cz - textil shop
http://conflictshop.cz/ - Military trička
http://www.idj.cz/tracker88/
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
Mihal
Pohanský Pes


Založen: 15. 06. 2006
Příspěvky: 472
Bydliště: Malé Rusko Čejovsko

PříspěvekZaslal: čt září 17, 2009 5:12 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Tak jak tedy BASi?Ta nová várka, je to úplně to samé co. Smile

Ty jsi ve spojení s výrobcem?
Máš ne něj nějaký vilv?
_________________
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra www.military-paintball.cz -> Kuličky - kvalita, přesnost, dostřel Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2, 3, 4  Další
Strana 1 z 4

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Design by SkaidonDesigns | Distributed by Olate