Diskusní fórum  www.military-paintball.cz
Vítejte na sdruženém fóru paintballových klubů a přátel značkovacích zbraní, hrajících military paintball
v lesích, domech, hřištích a všude kde se sejde dobrá parta lidí, kteří si rádi zahrají
 
 FAQ   Hledat   Seznam uživatelů   Uživatelské skupiny   Registrace 
 Nastavení   Přihlásit, pro kontrolu soukromých zpráv   Přihlášení 

Munice nas zakázku pro Military paintball
Jdi na stránku 1, 2, 3, 4  Další
 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra www.military-paintball.cz -> Kuličky - kvalita, přesnost, dostřel
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
KoyoT



Založen: 26. 09. 2005
Příspěvky: 1239
Bydliště: Lihomyšl

PříspěvekZaslal: út srpen 31, 2010 11:42 am    Předmět: Munice nas zakázku pro Military paintball Odpovědět s citátem

Náš pojem military painbalu, styl hraní v ČR je zcela odlišný než v okolních zemích a na světě unikátní, o tom není pochyb. Všude se hraje na barvu jen u nás na zásah. Možná proto se povedlo navázat úzkou spolupráci přímo s firmou kuličky vyrábějící. Není to dálný východ ale přímo evropa.

Naskýtá se nám tu možnost nechat si vyrobit munici na zakázku, což si myslím, jen tak někdo nemá. Víc už si snad přát ani nemůžem. Takže tímto bych rád rozpoutal bouři o tom jak taková kulička má vypadat.

Záměrně tu nebudu uvádět jména ani názvy firem, snad jen to že výrobce má OPRAVDOVÝ ZÁJEM. O prozatímní "utajení "prosím i další možné "tušitele", byl jsem o to požádán což respektuju.

Prosím o pochopení a odpustění si příspěvků a nařčení ohledně komerčního jednání, protože já z toho žádný profit nemám a mít ani asi nebudu Smile Zkrátka bych rád konečně našel pořádný střelivo do svýho miláčka, který by bylo použitelný po celý rok a kvalita by byla stejná dlouhodobě. A a šance tu teď je!...

Hlavní rysy dle mých zkušeností (postupně budu editovat na základě vašich reakcí)

****************** PARAMETRY ********************

Tuto kuličku musí být možné používat po celý rok v jakomkoliv počasí, tzn. v létě v +40°C, za deště i v zimě při teplotách -15°C

Body jsem nakonec seřadil podle priorit

1. Odolnost proti vhlkosti a chladu:
Preferujeme:
Kulička by musí být odbouratelná v přírodě, ale zároveň i odolná proti vzdušné vlhkosti.. to bude myslím pro technology oříšek Smile
Musí být funkční i při -15°C(zatím to umí jen Toroball)

2. Přesnost:
Exluzivní- na úrovni turnajvých kuliček. Hodně záleží samozřejmě na zbrani a jejím mechanismu a nastavení Smile
Preferujeme:
Minimální šev, rozměrová stálost, obsah bez bublin, identická kvalita po celý rok(vyloučení odlišných várek:))

3.Tvrdost:
Nemusí být jako kámen, klidně i pružná, ale měla by projít mírným roštím, trávou... při zásahu tvrdé podložky by se měla rozbít, zkrátka něco mezi prachovkou a zimní kulí Smile
Preferujeme:
Polotvrdá třeba i kožovitá skořápka odolávající tlakům v tlačných zásobnících.
V současnosti po pár hodinách kule v nabitých tlačných zásobnících jsou k ničemu(důlky> nepřesnost). Nutnost přepáskovat.

4. Neagresivnost náplně
Důležitý prvek !!! Některé kule žerou i lak na autech o oblečení nemluvě.
Preferujeme:
Materiály použité při výrobě kuličky musí být bez jakýchkoliv agresivních přísad (používání vojenské techniky, original vojenské výstroje na kterých současné kule zanechávají trvalé stopy!)

5. Rozměr:
Osobně mi vyhovuje velikost Toroballů, možná o fous větší, ale přesný rozměr nevím Smile
Preferujeme: .688 "- 0.689"
Dodržení stejného rozměru kuličky aby se nestávalo že jedna je akorát a druhá propadne hlavní
Musí být akorát do většiny hlavní

6. Náplň kuličky:
Moc se mi líbí bezbarvé kule, u nás nedostupné, odpadá problém s vymalovaným lesem, budovama... gel se jen z oděvu setře
Barva pro nás není důležitá, plní pouze funkci výplně kuličky.
Preferujeme:
Hustou bezbarvou, nebo lehce barevnou náplň, aby kulička míň podléhala efektu pohybující se náplně. Při delším skladování odolnost proti sedimentaci jednotlivých složek> následek vyosení těžiště a zhoršení letových vlastností.

Pokud je to technologicky možné, klasická želatinová skořápka s prachovou náplní je náš sen Very Happy

7. Barva skořápky:
Preferujeme:řeší se Smile
Tmavou, přírodní barvy(zelená, hnědá) za letu neviditelnou, žlutozelená melounek, čirá


****************** PARAMETRY ********************


Prosím pouze o konstruktivní nápady... kule MUSÍ pak v ČR projít atesty Smile..


Edit 2.9. : upřesněna ráže/velikost kuličky...
Edit 10.9. : seřazeno dle priorit a doplněny drobnosti
_________________

KoyoT
MPC Forest

VĚČNÝ KUTIL, STAVITEL A OPRAVÁŘ

"... je dobré slyšet svoje kroky... " J. Kulhánek -Noční klub
"Když už si hraju na vojáčky, tak pořádně."


Naposledy upravil KoyoT dne pá září 10, 2010 10:25 pm, celkově upraveno 8 krát
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky MSN Messenger
KoyoT



Založen: 26. 09. 2005
Příspěvky: 1239
Bydliště: Lihomyšl

PříspěvekZaslal: út srpen 31, 2010 11:48 am    Předmět: Odpovědět s citátem

prosím admina o přepsání názvu tématu na "Kuličky na zakázku pro Milittary paintball" a tohoto příspěvku, ať se to tu neplete...
_________________

KoyoT
MPC Forest

VĚČNÝ KUTIL, STAVITEL A OPRAVÁŘ

"... je dobré slyšet svoje kroky... " J. Kulhánek -Noční klub
"Když už si hraju na vojáčky, tak pořádně."
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky MSN Messenger
sevcikcz



Založen: 06. 01. 2008
Příspěvky: 314
Bydliště: Letohrad

PříspěvekZaslal: út srpen 31, 2010 12:39 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

tvrdost, přesnost a agresivita vyhovuje, jak píšeš. bezbarvá by byla fakt super (možná pak i varianta s fosforeskující náplní nebo skořápkou by byla zajímavá třeba na noc). rozměrově to zatím ještě neřeším(e) - tak daleko ještě nejsem (nejsme).
_________________
šéva | LetFive
https://www.facebook.com/LetFive
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
patras



Založen: 29. 05. 2006
Příspěvky: 997
Bydliště: Náchod

PříspěvekZaslal: út srpen 31, 2010 12:43 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

jednoznacne nulovy sev, 100% napln bez vzduchovych bublin, hmotnost klasicke paint kulicky ... torrobally jsou moc maly mely by bejt trosku vetsi

barva hneda zel nebo camo je dobra ze neni videt nepritelem ale bohuzel spatne je videt i strelcem coz muze mit za nasledek zhorseni mireni.

tvrdost bych preferoval stejnou jako treba marbelizery .. bez nutnosti aby se kulicka vzdy rozbila .. musi proletet krovim a ne hned prasknout ... stejne tak v apexu, flatline, nebo jen v lehce prehuleny zbrani.

kulicky muzou byt plneny i barevnou tekutinou ale vodou omyvatelnou. nebo i prachovou naplni

cena max kolem dvou az tri nasobku klasicky kulicky by byla akceptovatena
_________________
PBN - Paintball Military Klub Náchod - Lepší je být první v pekle než druhý v nebi ... www.paintballnachod.cz
INZERCE a PAINTBALL BAZAR na http://www.paintballnachod.cz/inzerce
A5-TPX-Carbine-K5-SGB K1-PGP-Maverick-Equalizer
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
KoyoT



Založen: 26. 09. 2005
Příspěvky: 1239
Bydliště: Lihomyšl

PříspěvekZaslal: út srpen 31, 2010 1:10 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

sevcikcz napsal:
...možná pak i varianta s fosforeskující náplní nebo skořápkou by byla zajímavá třeba na noc....


tak se světenýma tě potěším, ty už dělají ... ale nezkoušel jsem...
_________________

KoyoT
MPC Forest

VĚČNÝ KUTIL, STAVITEL A OPRAVÁŘ

"... je dobré slyšet svoje kroky... " J. Kulhánek -Noční klub
"Když už si hraju na vojáčky, tak pořádně."
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky MSN Messenger
KoyoT



Založen: 26. 09. 2005
Příspěvky: 1239
Bydliště: Lihomyšl

PříspěvekZaslal: út srpen 31, 2010 1:15 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

patras napsal:
...barva hneda zel nebo camo je dobra ze neni videt nepritelem ale bohuzel spatne je videt i strelcem coz muze mit za nasledek zhorseni mireni...


předokládám kvalitu kulí... že pokud mám nějak zastřílenou zbraň tak to tam i lítá ... Twisted Evil i když samozřejmě souhlasím, je to nezvyk, ale asi jako střelba v příšeří...
_________________

KoyoT
MPC Forest

VĚČNÝ KUTIL, STAVITEL A OPRAVÁŘ

"... je dobré slyšet svoje kroky... " J. Kulhánek -Noční klub
"Když už si hraju na vojáčky, tak pořádně."
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky MSN Messenger
mastodont



Založen: 08. 02. 2008
Příspěvky: 1592

PříspěvekZaslal: út srpen 31, 2010 1:19 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Souhlasim s tim jaks to popsal Koyte jenom velikost určitě jiná než torobaly malinko větší.
_________________
Ouplně první mrtvola LV 2010 a ta nejblbější
První mrtvola na Krvavý silnici 2011 a ta nejnasranějšíSmile
Držitel ocenění ŠKVAREK ROKU 2011
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
TERORIST-Z



Založen: 10. 10. 2009
Příspěvky: 194

PříspěvekZaslal: út srpen 31, 2010 1:44 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Tvrdost: spíš bych volil něco "gumovějšího" s malou křehkostí (preferuju prostup kuličky trávou a křovíčkem Very Happy)
Přesnost: jednoznačně co nejlepší Arrow preferuju před cenou, co nejvyhlazenější šev a 100% vyplnění.
Rozměr: k měření koulí sem se ještě nedopracoval, ale prostě nějakej rozumnej střed ať je to drobet flexibilní k hlavním.
Barva uvnitř: barvu uvnitř bych vůbec neřešil, spíš bych se zabýval konzistencí výplně, volil bych něco trochu gelovitějšího ale hlavně homogeního aby vlivem skladování nedocházelo k usazovaní jednotlivé složky výplně a tím k nevyváženosti a nepřesnosti. Pokud by to bylo výrobně možné tak nějakej prášek by byl určitě super už jen z důvodu efektu při dopadu a příjemnosti toho že se to nepatlá.
Neagresivnost výplně: jednoznačně biologicky odbouratelné, neagresivní, vodou omyvatelné.
Barva skořápky: jedozačně něco tmavého zelená, hnědá, možná tmavší šedá ale zas uplně černou bych taky nevolil.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
vegetta



Založen: 10. 05. 2008
Příspěvky: 604

PříspěvekZaslal: út srpen 31, 2010 1:50 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

hustejsi napln, aby gulicka menej podliehala efektom pohybujucej sa naplne


bacha, teraz maju prist od hydrotech ltd nejaka nova technologie vyroby gulicky z hyrdofobnych materialov lacnym vyrobnym procesom
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Voves



Založen: 26. 04. 2007
Příspěvky: 646
Bydliště: Dobrá Voda u Březnice; Příbram

PříspěvekZaslal: út srpen 31, 2010 2:02 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Na většině parametrech, Tebou Koyote předložených, se jistojistě shodneme. Jediný problém by mohl být v ráží. Každému, respektive každé hlavni vyhovuje jiná velikost. Já jsem třeba přesvědčen, že kule by měla co nejlépe vytěsnit hlaveň (aspoň u AA mi to tak funguje). Každý ale nemusí být téhož názoru, ale přesto - myslíš, že by bylo možné, aby se vyráběli ve více (dvou nebo třech) průměrech?
_________________
S.P.A.S. - Peace through superior firepower!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky
KoyoT



Založen: 26. 09. 2005
Příspěvky: 1239
Bydliště: Lihomyšl

PříspěvekZaslal: út srpen 31, 2010 2:07 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

TERORIST-Z napsal:
...........Pokud by to bylo výrobně možné tak nějakej prášek by byl určitě super už jen z důvodu efektu při dopadu a příjemnosti toho že se to nepatlá........


viděl jsem video jak se kuličky dělají a myslím, že prášek do klasic želatinové skořápky nedostaneš, musel by se asi total změnit výrobní proces, což myslím neprojde Smile... ale líbily by se mi taky moc...
_________________

KoyoT
MPC Forest

VĚČNÝ KUTIL, STAVITEL A OPRAVÁŘ

"... je dobré slyšet svoje kroky... " J. Kulhánek -Noční klub
"Když už si hraju na vojáčky, tak pořádně."


Naposledy upravil KoyoT dne út srpen 31, 2010 2:12 pm, celkově upraveno 1 krát
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky MSN Messenger
KoyoT



Založen: 26. 09. 2005
Příspěvky: 1239
Bydliště: Lihomyšl

PříspěvekZaslal: út srpen 31, 2010 2:11 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Voves napsal:
Na většině parametrech, Tebou Koyote předložených, se jistojistě shodneme. Jediný problém by mohl být v ráží. Každému, respektive každé hlavni vyhovuje jiná velikost. Já jsem třeba přesvědčen, že kule by měla co nejlépe vytěsnit hlaveň (aspoň u AA mi to tak funguje). Každý ale nemusí být téhož názoru, ale přesto - myslíš, že by bylo možné, aby se vyráběli ve více (dvou nebo třech) průměrech?


souhlasím s tebou, hlavně jsou různé, ale používá se povetšinou 3-4 druhy Smile... myslím, že vice průměrů by neměl být problém, páč dle mého je to jen o tom jak kule vysuší, ale nejsem technolog tak nevím Smile...
_________________

KoyoT
MPC Forest

VĚČNÝ KUTIL, STAVITEL A OPRAVÁŘ

"... je dobré slyšet svoje kroky... " J. Kulhánek -Noční klub
"Když už si hraju na vojáčky, tak pořádně."
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky MSN Messenger
taunus



Založen: 24. 10. 2008
Příspěvky: 518

PříspěvekZaslal: út srpen 31, 2010 2:13 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Absolutne souhlasim s predstavou.. jediny problem bude v razi kulicek aby kazdemu letala v jeho hlavni presne.
Dalsi veci je ze by meli kulicky byt vsechny stejne velike.dost casto se stava ze jsou kulicky v jedne varce ruzne velikosti.

jeste poprosim jaka by byla orientacni cena?od ceho se odvine.?
a kdo by kule distribuoval?
_________________
2x carbine ,1x mk 48 para (sp1 vnitrnosti),2x 26ci/3000psi vzduch ,tiberius T8.1

EX Falcon painball team
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
KoyoT



Založen: 26. 09. 2005
Příspěvky: 1239
Bydliště: Lihomyšl

PříspěvekZaslal: út srpen 31, 2010 2:26 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

taunus napsal:
........jeste poprosim jaka by byla orientacni cena?od ceho se odvine.? a kdo by kule distribuoval?....


cenu netuším ale pokusím se zjistit... ohledně distribude se vše včas dozvíte, pokud to dopadne, zatím platí nformační embargo ... Twisted Evil ...je to asi na delší čas v rámci měsíců... pololetky fakt nevim Smile...
_________________

KoyoT
MPC Forest

VĚČNÝ KUTIL, STAVITEL A OPRAVÁŘ

"... je dobré slyšet svoje kroky... " J. Kulhánek -Noční klub
"Když už si hraju na vojáčky, tak pořádně."
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky MSN Messenger
Uziel Gal



Založen: 05. 12. 2006
Příspěvky: 2754
Bydliště: Cheb

PříspěvekZaslal: út srpen 31, 2010 2:46 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

nikde jsem to nezaregistroval, ale urcite by se hodila nejaka ta imunita proti navlhnuti kule
_________________
--------HAD-------
www.skalkajda.cz

Pokud nezvracíš, piješ pod své možnosti.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky
Hellboy



Založen: 16. 09. 2006
Příspěvky: 1904
Bydliště: Reichenau Farbenkugel Manschaft

PříspěvekZaslal: út srpen 31, 2010 3:19 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Jednoznačně bezbarva čirá varianta! A tvrdost+velikost jako marbalizery. Barva povrchu mi přijde trochu kontroverzní, dost často mě sere, že nevím kam to lítá, na druhou stranu mě sere i kdž je to žlutý Smile

A ten prášek, by byl genitální! Kdyby to někdo udělal přesnější bez bublin, bylo by to bóži Smile
_________________
Zbraně nezabíjejí, to Chuck Norris.
www.danielvavra.com
BT TM-15 | Solenoid V2 | TM Ripclip | Flasc Barrel | NCStar 40mm red dot + laser || Custom MR1 | Ripclip | Apex
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
tracker



Založen: 29. 06. 2007
Příspěvky: 1660
Bydliště: UL

PříspěvekZaslal: út srpen 31, 2010 3:44 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Tak na to jsem zvědavej jak to dopadne - preferuji kvalitu před cenou. Musí to hlavně vydržet skladování - mě vydrží bedna hodně dlouho a stává se mi že kule vyhazuji. Když bych kupoval i klidně o třínásobku dražší rád bych je po nákupu v lednu použil i na podzim. Koupilbych větší množství.
A hlavně bylo by to super.
Co se týče barevnosti - pro mne je ideální žlutá a zelená pruh. Je to vidět a není to vidět - takový střed.
Rozměr - něco co jde dobře do AA hlavní - nebo dodat k prodeji kvalitní hlavně dělané pro tento průměr kuliček, jen s různou délkou.
To bys jim mohl navrhnout. Tím se vše sjednotí a nebude problém s průměrem.
_________________
Jsem jaký jsem, někdo musí být zlý.
www.yourshirts.cz - textil shop
http://conflictshop.cz/ - Military trička
http://www.idj.cz/tracker88/
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
Burnes



Založen: 07. 12. 2008
Příspěvky: 749

PříspěvekZaslal: út srpen 31, 2010 4:18 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Určitě větší a barevné náplně bych se nebál. Přece jenom pořád hrajeme PAINTBALL! Wink
_________________
Connane, co je v životě nejdůležitejší? Rozdrit nepřítele a hnát ho před sebou...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
TomasP



Založen: 21. 04. 2008
Příspěvky: 194

PříspěvekZaslal: út srpen 31, 2010 4:40 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

přesně tak, barevná náplň ,aspoň pro mě, není nijak na škodu. Lépe se tak kontrolují zásahy. Ale to je na kulích asi to poslední, co by mě nějak vadilo. Mnohem důležitější jsou parametry výše řečené - přesnost, tvrdost, minimální šev atd
_________________
rockový festival na lontu - www.horbojopen.cz
Post coitum omne animalia triste est
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Rajko



Založen: 18. 10. 2006
Příspěvky: 1849

PříspěvekZaslal: út srpen 31, 2010 5:03 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Místo toho kriteria tvrdosti bych spíš kladl důraz na odolnost proti vlhkosti a hlavně chladu (přece jen nejvíc akcí se hraje v ne příliš ideálních teplotních podmínkách. Asi nejideálnější by bylo vyladit Voskovky aby neulítávali (podle mě za to může povrch kuličky, kterej se zasekává v hlavni a kulička dostává nekontrolovatelné rotace jako v Apexu)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
KoyoT



Založen: 26. 09. 2005
Příspěvky: 1239
Bydliště: Lihomyšl

PříspěvekZaslal: út srpen 31, 2010 5:15 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

tož dobře jste to tu rozjeli Smile... čím víc názorů, tím líp, bude aspoň z čeho vybírati...
_________________

KoyoT
MPC Forest

VĚČNÝ KUTIL, STAVITEL A OPRAVÁŘ

"... je dobré slyšet svoje kroky... " J. Kulhánek -Noční klub
"Když už si hraju na vojáčky, tak pořádně."
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky MSN Messenger
No55
MG Team


Založen: 18. 01. 2006
Příspěvky: 801
Bydliště: Březová

PříspěvekZaslal: út srpen 31, 2010 6:09 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Takže nevim jestli už někdo přede mnou přispíval ale já bych docela rád preferoval mín agresivní naápln.. hlavně ta co nežere lak na autě.. je to jen otázka času kdy se začne používat nějáká technika ve většim měřítku. Flek na willisovy zrovna člověk mít nemusí...
Další podstatná věc je proti "VLHKOSTI".. viz LV kdy kule po 12h v zásobníku jsou na vyhození atd... to si myslim že je docela důležitý prvek, do military pb...

kurva raiko mě předběh....

Jinak koyote no zase hold češi museji mít něco extra vid?Surprised)))
_________________
Hong cuang ťeie tong - staré vietnamské přísloví, doslovný překlad zní "Máš-li deštník v prdeli, neotvírej ho!"

Vítěz ve skákání v pytli 86
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
marty+



Založen: 18. 02. 2008
Příspěvky: 2179
Bydliště: UH-1D

PříspěvekZaslal: út srpen 31, 2010 6:56 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Sic se budu opakovat...ale za mne v tomto pořadí

1. odolnost (vlhkost, zima)

2. přesnost (min. šev, rozměrová stálost, obsah bez bublin)

3. pevnost - spíše pružnost než tvrdost (takové kožaky)

4. skladovatelnost

5. hustší náplń - radši bez barvy

6. ekologická odbouratelnost

a pokud tyto parametry koule spní tak poslední co mne zajímá je:

7. cena

A pak jim budu říkat "pravé Koyotovky" Wink Laughing

Tož tak
_________________
Politruk ŽABÍ CREWe Smile
Taktické vybavení http://www.frogman.cz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky
f3



Založen: 25. 03. 2009
Příspěvky: 418
Bydliště: PROGRESSIVE PAINTBALL

PříspěvekZaslal: út srpen 31, 2010 7:39 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

to výrobní video je třeba zde:

http://www.youtube.com/watch?v=EhQ0mCTOIKQ


Problém asi není v kuličkách ale ve značkovačích. Totiž že ke kulím pustí vlhko. Podle mě stačí obyčejné kuličky se kterými všichni hrajeme.

Proti vhnutí by mohl stačit nějaký coating což by se technologicky mohlo řešit přidáním jedné mašiny se sušičkou za stávající linku.

Nebo by se to mohlo dělat dodatečně v ČR.

Nejsem pesimista, ale pokud tahle aktivita nějak dopadne, tak to bude kule, kterou bych nechtěl dostat do držky. Smile

Vzhledem ke narůstající chuti prostřílet více munice během her bude důležitá i ekonomická stránka věci. Kolik tu za rok či dva zůstane hráčů ochotných prostřílet max 150 K za celý víkend? Kolik tito hráči budou schopní udělat výrobci obrat?

Budou mít pořád vysokotlaky které samy o sobě střílí na hov**?

CZ trh je malý - kdysi jsem se díval na AGS a na základě nich odhadl celý český prodej na ne vyšší než 50 mil CZK ročně. To je z jednoho pohledu dobré číslo, z druhého nic extra. Zajímalo by mě kolik % je z toho za kuličky.
_________________
Nejlepší paintball na světě ? http://www.progresivni-paintball.cz/
Vyber si svou stranu: žoldák, vědec, civil, voják [LOST]
Dobrá zpráva pro lidstvo: všichni tady zdechneme.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Bazil



Založen: 24. 09. 2009
Příspěvky: 40

PříspěvekZaslal: út srpen 31, 2010 7:58 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Děkujeme F3KÚ (fedkrimústř) za technologicko ekonomický rozbor Smile Já osobně bych tedy chtěl koule se stopovkou abych viděl kam to lítá, nebo s výsuvnými stabilizačními křidélky a GPS naváděním - tzn. zvětšit průměr. To by český trh mohl pobrat.

Ne, pro mě je podstatná tuhost (ať se nemačkají ve spodním podávání, nebo v záložce) a odolnost proti vlhku, protože teď jsem po MPCC tahal ze zásobníku do TPX slepenec v kuse a co jsem měl v tubách šlo používat jako ruční granát - taky v kuse). Tedy asi něco jako prachovky. Průměr je šumafuk, dá se nasadit odpovídající fin a stejně je podle mě každá várka byť od stejného výrobce průměrově jiná. Co se týká náplně - preferoval bych něco bezbarvého.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
Šáfa



Založen: 26. 05. 2009
Příspěvky: 179
Bydliště: Mělník

PříspěvekZaslal: út srpen 31, 2010 8:04 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

f3 napsal:
to výrobní video je třeba zde:

http://www.youtube.com/watch?v=EhQ0mCTOIKQ


Problém asi není v kuličkách ale ve značkovačích. Totiž že ke kulím pustí vlhko. Podle mě stačí obyčejné kuličky se kterými všichni hrajeme.

Proti vhnutí by mohl stačit nějaký coating což by se technologicky mohlo řešit přidáním jedné mašiny se sušičkou za stávající linku.

Nebo by se to mohlo dělat dodatečně v ČR.

Nejsem pesimista, ale pokud tahle aktivita nějak dopadne, tak to bude kule, kterou bych nechtěl dostat do držky. Smile

Vzhledem ke narůstající chuti prostřílet více munice během her bude důležitá i ekonomická stránka věci. Kolik tu za rok či dva zůstane hráčů ochotných prostřílet max 150 K za celý víkend? Kolik tito hráči budou schopní udělat výrobci obrat?

Budou mít pořád vysokotlaky které samy o sobě střílí na hov**?

CZ trh je malý - kdysi jsem se díval na AGS a na základě nich odhadl celý český prodej na ne vyšší než 50 mil CZK ročně. To je z jednoho pohledu dobré číslo, z druhého nic extra. Zajímalo by mě kolik % je z toho za kuličky.

a já vul si myslel,že už jsi zmoudřel!! Laughing

jinak souhlasim s Mártym
_________________
www.twotowers-team.cz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
No55
MG Team


Založen: 18. 01. 2006
Příspěvky: 801
Bydliště: Březová

PříspěvekZaslal: út srpen 31, 2010 8:08 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

F3 diky za vysvětlení.... a nyní trochu z jiného soudku. Výrobce se dle dostupných informací nabídl sám nikdo jejej nežádal, neobtažoval, tudíž předpokládá že scéna v ČR je jakousi první vlaštovkou, přirozeným vývojem MPB a že ostataní země ji budou jaksi v budoucnu následovat...No a je přece fajn ne mít problemtiku již vyřešenou dříve než konkukrence? Cool Když sem si před 7 lety kupoval k vér o nějáké kapotáži sem si mohl nechat jen zdát. Dnes už trh nabízí uplně jiné zbraně než tehdy....Jo a já sem pro velikost kopacího míče! Laughing
_________________
Hong cuang ťeie tong - staré vietnamské přísloví, doslovný překlad zní "Máš-li deštník v prdeli, neotvírej ho!"

Vítěz ve skákání v pytli 86
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
f3



Založen: 25. 03. 2009
Příspěvky: 418
Bydliště: PROGRESSIVE PAINTBALL

PříspěvekZaslal: út srpen 31, 2010 8:35 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

myslím že za ty dva roky co tu semtam něco napíšu už snad ani nemůžu nikoho překvapit - tak asi můžu... Smile

Protože jak se píše výše se tu právě nehraje paintball ale různé simulace s paintballovými značkovači tak proč řešit rozbíjení na cíli.

Kulička nemusí být rozbitelná protože chcete všechno prostřelit. Problém je potom jen zdravotní následek zásahu nechráněné části těla.
To vypadá ale už na airsoft.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
tracker



Založen: 29. 06. 2007
Příspěvky: 1660
Bydliště: UL

PříspěvekZaslal: út srpen 31, 2010 10:12 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

vždyť my ale airsoft hrajem to nevíš ? Wink
_________________
Jsem jaký jsem, někdo musí být zlý.
www.yourshirts.cz - textil shop
http://conflictshop.cz/ - Military trička
http://www.idj.cz/tracker88/
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
Hellboy



Založen: 16. 09. 2006
Příspěvky: 1904
Bydliště: Reichenau Farbenkugel Manschaft

PříspěvekZaslal: út srpen 31, 2010 10:22 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

A co takhle udělat levnou variantu FIRST STRIKE? Smile To je ale asi taky úplně jiná výroba.
_________________
Zbraně nezabíjejí, to Chuck Norris.
www.danielvavra.com
BT TM-15 | Solenoid V2 | TM Ripclip | Flasc Barrel | NCStar 40mm red dot + laser || Custom MR1 | Ripclip | Apex
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra www.military-paintball.cz -> Kuličky - kvalita, přesnost, dostřel Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2, 3, 4  Další
Strana 1 z 4

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Design by SkaidonDesigns | Distributed by Olate