Diskusní fórum  www.military-paintball.cz
Vítejte na sdruženém fóru paintballových klubů a přátel značkovacích zbraní, hrajících military paintball
v lesích, domech, hřištích a všude kde se sejde dobrá parta lidí, kteří si rádi zahrají
 
 FAQ   Hledat   Seznam uživatelů   Uživatelské skupiny   Registrace 
 Nastavení   Přihlásit, pro kontrolu soukromých zpráv   Přihlášení 

jednotné uniformy pro rozliseni stran pri hrach
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další
 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra www.military-paintball.cz -> Paintball - Různé, off-topic
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Bohse Onkelz



Založen: 28. 01. 2009
Příspěvky: 461

PříspěvekZaslal: út červen 15, 2010 8:10 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Ideální by bylo, kdyby ty maskáče byly oboustranné - pak by stačily 2x kalhoty a 2x blůza - otočíš a máš 4 vzory....ale to asi neklapne Rolling Eyes

Pravda je, že už teď to nemám doma kam dávat, jestli koupím další mundůr, tak mne asi žena vystěhuje.

Ale jinak souhlas s tím, že doplňky nejsou tak akutní, kalhoty vidět určitě budou, rukávy jakžtak taky. I když si nedovedu moc představit, jak by měl někdo např. na ŽT na zelené uniformě MULTICAM vestu nebo sumky Rolling Eyes
_________________
Helga ve thetta ok hindra alla illska.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zidas35



Založen: 04. 06. 2009
Příspěvky: 400
Bydliště: Praha - Mariánské Lázně

PříspěvekZaslal: út červen 15, 2010 8:19 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Tak nějak nepobírám proč by měl velitel s někým diskutovat. S velitelem se většinou nevyjednává, velitel se poslouchá. Razz Alespoň tak jsem to doposud u MPB "vypozoroval. Razz Armáda je armáda a ne demokratický spolek hipízáků Razz
_________________
Vyskytl jsem se... a tak prostě jsem.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
mastodont



Založen: 08. 02. 2008
Příspěvky: 1592

PříspěvekZaslal: út červen 15, 2010 9:48 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Zidas35 napsal:
Tak nějak nepobírám proč by měl velitel s někým diskutovat. S velitelem se většinou nevyjednává, velitel se poslouchá. Razz Alespoň tak jsem to doposud u MPB "vypozoroval. Razz Armáda je armáda a ne demokratický spolek hipízáků Razz

Tak si to hlavně pamatuj
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Salfa



Založen: 18. 04. 2007
Příspěvky: 1211
Bydliště: Přední Poříčí, okr. Příbram

PříspěvekZaslal: út červen 15, 2010 10:03 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

mastodont napsal:
Zidas35 napsal:
Tak nějak nepobírám proč by měl velitel s někým diskutovat. S velitelem se většinou nevyjednává, velitel se poslouchá. Razz Alespoň tak jsem to doposud u MPB "vypozoroval. Razz Armáda je armáda a ne demokratický spolek hipízáků Razz

Tak si to hlavně pamatuj

Laughing Laughing Laughing Laughing Dobře Ty Wink
_________________


www.frogman.cz
Život je boj, tak se pozabíjejte a já bych s dovolením prošel!!
mé indiánské jméno je SPÁLENÉ OUŠKO, říkejte mi tak prosím
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky
predators zn



Založen: 16. 12. 2008
Příspěvky: 100
Bydliště: Jevišovice, okr. Znojmo,

PříspěvekZaslal: út červen 15, 2010 10:36 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Hej a co takhle spíďácký dresy ? Laughing červený ? modrý ? nebo výstražný vesty , dělaj je v zelený a žluty a ve tmě svítí ! Do teď sem si myslel , že maskáče maj hlavně maskovat až tady sem si přečetl že je jedno jakou barvu budou mít vesty, doplňky atd. hlavně když se podle rukávů a nohavic pozná kam patřím bez ohledu na to že se dva druhy maskování budou bít mezi sebou..... Nebo nakoupit tři komplety první oblíbenej a dva dle nařízení Question Co přijde dál ? povinej střih ? výběr ze dvou značek zbraní k lepší zvukove identifikaci ? Povinné značení uniforem a hodností ? Jo tohle zaručeně posune MPB komunitu vstříc lepším zítřkům na věčné časy a nikdy jinak a hlavně co nejblíže k AS.. Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
habakuk



Založen: 11. 09. 2006
Příspěvky: 372
Bydliště: Sloup

PříspěvekZaslal: út červen 15, 2010 11:05 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

predators zn napsal:
Hej a co takhle spíďácký dresy ? Laughing červený ? modrý ? nebo výstražný vesty , dělaj je v zelený a žluty a ve tmě svítí ! Do teď sem si myslel , že maskáče maj hlavně maskovat až tady sem si přečetl že je jedno jakou barvu budou mít vesty, doplňky atd. hlavně když se podle rukávů a nohavic pozná kam patřím bez ohledu na to že se dva druhy maskování budou bít mezi sebou..... Nebo nakoupit tři komplety první oblíbenej a dva dle nařízení Question Co přijde dál ? povinej střih ? výběr ze dvou značek zbraní k lepší zvukove identifikaci ? Povinné značení uniforem a hodností ? Jo tohle zaručeně posune MPB komunitu vstříc lepším zítřkům na věčné časy a nikdy jinak a hlavně co nejblíže k AS.. Very Happy

Hmm co tím chtěl autor říct? Stačilo napsat, že se ti tato iniciativa nelíbí.
_________________
Rifleman
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
Cactusius



Založen: 22. 05. 2006
Příspěvky: 164

PříspěvekZaslal: út červen 15, 2010 11:54 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Jak tak čtu příspěvky začínám mít takový špatný dojem že jsem nucen kvůli tomu abych se zúčastnil akce nosit uniformu. Nemám nic proti... to prostě patří to k věci. Ale velmi by mě zajímalo veřejné hlasování o tom JAKÁ uniforma by byla povinná. Začíná mi totiž připadat že se tu někdo zákulisně rovnou domlouvá o tom co kdo bude nosit a to se mi prostě nelíbí. Ať je vyhlášeno veřejné hlasování a nechte lidi ať si vyberou...
_________________
In vino veritas....in pivo taky
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
mastodont



Založen: 08. 02. 2008
Příspěvky: 1592

PříspěvekZaslal: st červen 16, 2010 5:23 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Já nevimco blbnete jedná se o jednu akci a nikdo do toho nikoho nenutí aby jel.Je to projekt jednoho člověka kterej myslí trochu dál a vy tady mluvíte o diktátu .Tak to není.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Rajko



Založen: 18. 10. 2006
Příspěvky: 1849

PříspěvekZaslal: st červen 16, 2010 6:11 am    Předmět: Odpovědět s citátem

predators zn napsal:
Hej a co takhle spíďácký dresy ? Laughing červený ? modrý ? nebo výstražný vesty , dělaj je v zelený a žluty a ve tmě svítí ! Do teď sem si myslel , že maskáče maj hlavně maskovat až tady sem si přečetl že je jedno jakou barvu budou mít vesty, doplňky atd. hlavně když se podle rukávů a nohavic pozná kam patřím bez ohledu na to že se dva druhy maskování budou bít mezi sebou..... Nebo nakoupit tři komplety první oblíbenej a dva dle nařízení Question Co přijde dál ? povinej střih ? výběr ze dvou značek zbraní k lepší zvukove identifikaci ? Povinné značení uniforem a hodností ? Jo tohle zaručeně posune MPB komunitu vstříc lepším zítřkům na věčné časy a nikdy jinak a hlavně co nejblíže k AS.. Very Happy


To je v pořádku od týmu s takovýmto popisem své činnosti
Paintball hrajeme v této ucelené sestavě zhruba 2 roky, převážně v lesích starých budovách a pod.( na umělém hřišti pouze z donucení ). I když se prezentujem jako military paint klub moc to zas s tím vojákováním nepřeháníme, nemáme ani ucelenou výstroj ( najdou se i tací co chodí do lesa v modrákách nebo jiných ne zrovna barevně vhodných oděvech ) ani naše velení a týmová taktika není zrovna na vysoké úrovni ( na druhou stranu klademe důraz na individuální schoptnosti jednotlivých členů týmu se v případě, že narazíme na protivníka individuálně rozprchnout a postarat se sami o sebe ), ale i přes tyto malé nedostatky hrajeme s chutí do poslední kuličku a hlavně pro zábavu! ( je pravdou, že i večerní degustace vín po akci u ohně mají něco do sebe Smile
se ani neočekává, že by se na takovéhle akci nějakým způsobem podílel, takže nechápu, proč se tak vztekáš, když se tohle vlákno tebe ani tvých spolubojovníků netýká.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
tracker



Založen: 29. 06. 2007
Příspěvky: 1660
Bydliště: UL

PříspěvekZaslal: st červen 16, 2010 6:15 am    Předmět: Odpovědět s citátem

to je sranda Very Happy
_________________
Jsem jaký jsem, někdo musí být zlý.
www.yourshirts.cz - textil shop
http://conflictshop.cz/ - Military trička
http://www.idj.cz/tracker88/
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
Jaroslav
Pohanský Pes


Založen: 13. 05. 2005
Příspěvky: 2004
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: st červen 16, 2010 6:51 am    Předmět: Odpovědět s citátem

mastodont napsal:
Já nevimco blbnete jedná se o jednu akci a nikdo do toho nikoho nenutí aby jel.Je to projekt jednoho člověka kterej myslí trochu dál a vy tady mluvíte o diktátu .Tak to není.
no tohle samozrejme neni pravda, na hrach kde budou strany oddeleny uniformami sme se domluvili uz skoro pred 2 roky s MG a jeden ze vzoru maskacu BW jsme si tehdy jiz domluvili, proto si jej MG jak odruhy poridili a proto PP zatlacilo na sve lidi a udelalo z BW povinny vzor bez moznosti vyjimek (ktere mel treba SLEP vice jak dva roky). Nic to nemeni na tom, ze tohle neni zadny diktat pro celou komunitu, jen se tyhle hry zacali konecne objevovat, ale plan je to uz stary a pokud se k nemu pripoji vice organizatoru a klubu, bude to proste fajn. A nemusite mit dva vzory, lide s jednou z uniforem budou prirozene hrat spolu na tech hrat, stejne tak jako na nich bezne hrajeme vedle MG roky (ani si nevzpominam, kdy naposledy ci zda vubec sme proti MG hrali).

A pro Cactusiuse (teda to je taky jmeno Laughing ) nic ti preci nebrani tady hlasovani zridit, nic ti nebrani tu lobovat za nejaky vzor, ani rikat svoji predstavu. Pro mne plati to co jsem napsal vyse, neni to zadny rozmar poslednich dni, je to dlouhodoba koncepce, ktere jsme my prizpusobili vlastni vystroj a MG si zakoupili jeste jednu. Pokud se nekdo prida budeme radi, pokud ne, budeme si ty hry organizovat maximalne pro sebe same.
_________________
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky
Jaroslav
Pohanský Pes


Založen: 13. 05. 2005
Příspěvky: 2004
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: st červen 16, 2010 6:57 am    Předmět: Odpovědět s citátem

apropo Jeniku tehdy sme rikali ze druhy prirozeny vzor by mohl byt VZ 95, proc ted ten odklon ? Z duvodu financi ? lepsi rozlisitelnosti ?
_________________
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky
mastodont



Založen: 08. 02. 2008
Příspěvky: 1592

PříspěvekZaslal: st červen 16, 2010 11:23 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Jaroslav napsal:
mastodont napsal:
Já nevimco blbnete jedná se o jednu akci a nikdo do toho nikoho nenutí aby jel.Je to projekt jednoho člověka kterej myslí trochu dál a vy tady mluvíte o diktátu .Tak to není.
no tohle samozrejme neni pravda, na hrach kde budou strany oddeleny uniformami sme se domluvili uz skoro pred 2 roky s MG a jeden ze vzoru maskacu BW jsme si tehdy jiz domluvili, proto si jej MG jak odruhy poridili a proto PP zatlacilo na sve lidi a udelalo z BW povinny vzor bez moznosti vyjimek (ktere mel treba SLEP vice jak dva roky). Nic to nemeni na tom, ze tohle neni zadny diktat pro celou komunitu, jen se tyhle hry zacali konecne objevovat, ale plan je to uz stary a pokud se k nemu pripoji vice organizatoru a klubu, bude to proste fajn. A nemusite mit dva vzory, lide s jednou z uniforem budou prirozene hrat spolu na tech hrat, stejne tak jako na nich bezne hrajeme vedle MG roky (ani si nevzpominam, kdy naposledy ci zda vubec sme proti MG hrali).





A pro Cactusiuse (teda to je taky jmeno Laughing ) nic ti preci nebrani tady hlasovani zridit, nic ti nebrani tu lobovat za nejaky vzor, ani rikat svoji predstavu. Pro mne plati to co jsem napsal vyse, neni to zadny rozmar poslednich dni, je to dlouhodoba koncepce, ktere jsme my prizpusobili vlastni vystroj a MG si zakoupili jeste jednu. Pokud se nekdo prida budeme radi, pokud ne, budeme si ty hry organizovat maximalne pro sebe same.




Dobrá tak pro dvě akce. To je vtip. Laughing Ale já tím chtěl jenom říct že tento návrh není dogma je to nápad který se musí ujmout a je to jenom na nás jak se k tomu postavíme.A že to nestaví ostatní hráče mimo komunitu neboť je tu dost her kde toto pravidlo není a určitě velmi dlouho nebude přesto jsou to hry kvalitní.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
tracker



Založen: 29. 06. 2007
Příspěvky: 1660
Bydliště: UL

PříspěvekZaslal: st červen 16, 2010 11:28 am    Předmět: Odpovědět s citátem

těch her jsou tu v dnešní době mraky - někteří by se měli podívat o 4 roky zpět a porovnat to s dneškem - dnes si hry začínají vzájemě konkurovat. Prostě na výběr je kravsky.
_________________
Jsem jaký jsem, někdo musí být zlý.
www.yourshirts.cz - textil shop
http://conflictshop.cz/ - Military trička
http://www.idj.cz/tracker88/
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
No55
MG Team


Založen: 18. 01. 2006
Příspěvky: 801
Bydliště: Březová

PříspěvekZaslal: st červen 16, 2010 11:55 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Jaroslav napsal:
apropo Jeniku tehdy sme rikali ze druhy prirozeny vzor by mohl byt VZ 95, proc ted ten odklon ? Z duvodu financi ? lepsi rozlisitelnosti ?


No ten "odklon" se týká hlavně WZ kdy jsme předpokládal že na jednu stranu se postaví kluci z moravy, což se taky moje skryté očekávání naplnilo. Co se ke mě prosáklo tak část z nich touží právě po DPM takže to byla taková nahrávka tímhle směrem. Navíc je to i levná varianta k bw takže to bylo spíš myšleno na členy tohoto fora. Samozřejmě byl to jen nástřel vzoru, ono to muže vše dopadnout i jinak. Jinak MG nadále mají primárku vz 95, sekundárku BW Smile, samozřejmě rádi bychom aby se uplatnil vz 95 o tom žádná ale nechtěl sem tady něják lobbovat abych nebyl nařčen, což se stejně stalo Smile Jinak k ostatním poznámkám od predátorů a spol. není nikde psáno že na takové hry musíš jezdit jsi svobodný člověk a můžeš se rozhodnout "přijedu a spním nebo prostě nepřijedu". Zákon trhu platí jesně Nabídka-poptávka a znovu opakuji že tahle diskuze je tady proto aby ulehčila organizátorům a hráčům pozdější možné rozhodování v tomto kroku jaké vzory zvolit. Taky jsme s MG mohli na WZ multikam a něco africkýho a poserte se všeci Laughing ale sem rád že se tady našlo sposuta lidí co tuhle problematiku chápe a je pro své dobro ochotna diskutovat, tak prosím ti co mají tehdenci neustále proti něčemui bojovat aby nás nestahovali zpět... my to tak chcem nikomu to nenutíme tak respektujete naší snahu a přání si vyhovět.
_________________
Hong cuang ťeie tong - staré vietnamské přísloví, doslovný překlad zní "Máš-li deštník v prdeli, neotvírej ho!"

Vítěz ve skákání v pytli 86
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Pedro



Založen: 27. 10. 2008
Příspěvky: 92
Bydliště: Třebíč

PříspěvekZaslal: st červen 16, 2010 12:00 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Hlasuji pro africké vzory

Tenhle si totiž musím pořídit stůj co stůj:
http://camo.henrikc.dk/benin_airborne_back.jpg
_________________
Vítěz EP5 - Mistrovství Evropy ve sportovním paintballu 2009
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
predators zn



Založen: 16. 12. 2008
Příspěvky: 100
Bydliště: Jevišovice, okr. Znojmo,

PříspěvekZaslal: st červen 16, 2010 4:54 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Rajko :
To je v pořádku od týmu s takovýmto popisem své činnosti
se ani neočekává, že by se na takovéhle akci nějakým způsobem podílel, takže nechápu, proč se tak vztekáš, když se tohle vlákno tebe ani tvých spolubojovníků netýká.

Sory Rajko já se nevztekám asi se písemně neumím moc vyjadřovat ten můj příspěvek měl být humornej a s hooodně velkou nadsázkou (aspoň jsem si to myslel ?)´! stejně jako citace z úvodu našeho webu kterou si sem hodil....(mimochodem to s těma modrákama fakt už dávno není pravda a jinak všichni nemůžou být špičkově vycvičení zabijáci naprosto poslouchající rozkazy,se skvělou týmovou taktikou - někdo taky musí být partyzán ne ? Smile a nerad bych lhal a nad web psal jak jsme skvělí a namakaný....-. Dále tahle diskuze není o WZ nebo jiné VIP akci , ale jestli dobře čtu v nadpisu tak všeobecně o hrách což je krůček k tomu tyto nařízení aplikovat do všeobecných pravidel MPB a tím pádem i do veřejně přístupných her s pravidly military takže můžeš neočekávat co chceš stejně se mě to týká .
Jen jsem chtěl vyjádřit názor na snahu a nadšení viz. některé příspěvky v této diskuzi to tady globálně centralizovat a svázat povinnými pravidly výstroje v rámci pravidel MP pod záminkou rozlišení stran , která se dá vyřešit třeba návleky co používá us armáda pro minimalizaci spřátelené palby. Jinak ( také pro No55 ) v žádném případě si nedovolím ani jsem to neměl v úmyslu zpochybňovat právo pořadatelů akce určit si cokoliv buď chci jed a přizpůsobím se pravidlům nebo nepojedu. Jen chci vzhledem k tomu , že je to , už evidentně rozjetá věc s téměř stoprocentní podporou apelovat na aspoň malý rozptyl doporučených vzorů maskovaní , třeba dva na výběr na každou stranu ? ...jenom návrh Cool
Na závěr pokud tady chcete mít monokulturu se stoprocentní jednotou názorů bez jákékoliv přípustné opozice ( a v tomhle případě prakticky bezvýznamné ) stačí to řešit na diskuzi s přístupem pro vyvolené a ideologicky prověřené Very Happy
Návod na použití tohoto příspěvku:
brát s nadsázkou ( sranda, humor atd.)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
tracker



Založen: 29. 06. 2007
Příspěvky: 1660
Bydliště: UL

PříspěvekZaslal: st červen 16, 2010 5:12 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

na závěr tedy :
( nebudu zde psát o ŽT, páč i když znáím snad všechny videa a fotky vím o této akci absolutně kulový ) Wink

vypadá to že u VZ 2011 bude po prvé rozlišen vzory. ( vím že jsou i jiné akce, kde se již děje - ale ne takto známé ).
Myslím si tedy že stejně ti " militaristi " se zůčastní všichni kromě dočasných kryplů z důvodu zlomenin a chřipek Wink
Pokud tedy ta drtivá většina pojede, musí mít i ten vzor kterej po hře nespálí ! A tak se to standartizuje aniž by nikdo nikoho nutil - toť vše ke škatulkování nařízení - Smile
_________________
Jsem jaký jsem, někdo musí být zlý.
www.yourshirts.cz - textil shop
http://conflictshop.cz/ - Military trička
http://www.idj.cz/tracker88/
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
Hellboy



Založen: 16. 09. 2006
Příspěvky: 1904
Bydliště: Reichenau Farbenkugel Manschaft

PříspěvekZaslal: st červen 16, 2010 6:59 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Jen abych se k tomu taky vyjádřil: NESNÁŠÍM DPM!!!!!! Laughing Laughing Ten vzor se mi prostě nelíbí, je to jak zacákaný montérky.

Ale vážně. Osobně mi fakt přijde jako docela rozumné dát každéí straně dva vzory. Z herního hlediska - rozeznání nepřítele - to bude fungovat úplně stejně jako kdyby byl jen jeden a z vizuálně estetického hlediska to možná bude ještě lepší, protože pořád lepší dva různé vzory, které ty lidé chtějí, než jeden, který si všichni koupěj u vietnamců a na to si naházejí doplňky úplně jiné země.

Opravdu bych se přimlouval za dva a o tom jaké se můžeme bavit. Ale třeba USA vs EU mi přijde jako dobrý nápad.
_________________
Zbraně nezabíjejí, to Chuck Norris.
www.danielvavra.com
BT TM-15 | Solenoid V2 | TM Ripclip | Flasc Barrel | NCStar 40mm red dot + laser || Custom MR1 | Ripclip | Apex
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
vegetta



Založen: 10. 05. 2008
Příspěvky: 604

PříspěvekZaslal: st červen 16, 2010 10:54 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

zladovanie uniforiem?

a naco?
v tom lese to aj tak nieje poznat - na vzdialenost 10 metrov sa vidite ledva na vzdialenost 100 uz vobec.

v reale je velka vecsina strat vdaka prave friendly fire - juknite na statistiky z iraku.
vojak nema byt vidiet, a ak si ho pomilia ma smolu...vojak ma bojovat a zabijat, v lepsom pripade nepriatelov. vojak ma plnit ulohy ktore mu stanovi velitel a velitel musi zabezpecit aby jeho vojaci nestrielali po sebe a po vlastnych dobrou koordinaciou s inymi velitelmi. chcete odlisit - dajte si oranzove a zlte reflexky.

a jednotne armadne uniformy su z dvoch dovodov - prezentabilita a ekonomickost. nie preto aby sa vojaci odlisili.


nieco ine su tematicky ladene scenare, ale aj tak mi to pride kontraproduktivne - ludia s drahou uniformou nebudu chcet investovat dalsie prachy do niecoho co nema tu funkcnost co ma profi uniforma (a fakt, kto pouziva profi vybavu ten rozdiel pozna) a ludia co na to nie nutne maju volne zdroje, tiez nebudu chcet zbytocne investovat. cize v konecnom dosledku to bude aj tak roznorode - kazdy ma inu vestu, iny vybavu, inu masku, ine cokolvek...

a uprimne, prv treba ludi naucit poriadne fungovat military style - vecsina nema ani vysielacku, v lese hucia ako v krcme, nula bodov disciplina, mala bojaschoponst alebo aj nizsie stupne velenia (pre vsetko byt dobrovolnikom je o drzku - priklad z XComu - "potrebujeme predsunutu hliadku" <-> "no ked sa ti chce tak chod")

ja osobne si myslim ze je zbytocne a na skodu zladovat uniformy - vytvori a segreguje sa tak len dalsia skupinka "vyclenenych jedincov"

namiesto toho aby sme si vsetci dobre a kvalite takticky zahrali, budu mat vsetci pekne zladene uniformy aby dobre vyzerali medzi stromami - ako manekyni...

cize zaklad je sa fakt naucit poriadne bojovat a potom machrovat s uniformou


a btw, kto z vas v tej vystroji ubehne 5 km? to je zaklad... Smile


(a mna z mojich BWcok jednoducho nikto nedostane...)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
vegetta



Založen: 10. 05. 2008
Příspěvky: 604

PříspěvekZaslal: st červen 16, 2010 11:01 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

inak este ma napadlo - ako budete pri rovnakych uniformach na akciach riesit nevyrovnanost stran?
to aok vsetci maju mat uniformy a doplnky vsetkych stran?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Rajko



Založen: 18. 10. 2006
Příspěvky: 1849

PříspěvekZaslal: čt červen 17, 2010 6:21 am    Předmět: Odpovědět s citátem

vegetta napsal:
- priklad z XComu - "potrebujeme predsunutu hliadku" <-> "no ked sa ti chce tak chod")

Tak se mi zdá že jsem byl asi na jiném X-comu než ty..
Protože v rámci možností vysílaček které jsme tam používali byla komunikace výborná a většina lidí věděla co má dělat každou chvíli boje. Ale je pravda že jsem tam měl pár Rambů kteří si dělali co chtěli a rušili a rozptilovali velení a hlavní skupinu, která se buď chystala do útoku nebo útok prováděla. Sice si říkali průzkum, ale o nic takového jsem ten den nežádal až na jednu vyjímku kdy mi zůstala malá skupinka poměrně dlouho v okolí úlu a měla za úkol sledovat dění mezi mimozemšťany a rudými.
Ono totiž v této hře jsem měl docela problém s vaším týmem kde jsem vůbec nepostřehl že by jste měli nějakého velitele který by se mi hlásil do vysílačky jako váš zástupce a proto jste mi připadali jako skupinka idividualistů kteří si tam přijeli jen tak zapifat. Možná že ne všichni, ale po tom co tady píšeš tak ty určitě ano.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
tracker



Založen: 29. 06. 2007
Příspěvky: 1660
Bydliště: UL

PříspěvekZaslal: čt červen 17, 2010 6:27 am    Předmět: Odpovědět s citátem

No mám vyzkoušeno na Akcích že např BW a 95tky jsou rozlišitelné v lese, v budově apod. Mám pocit že David z Buldoků zrovna pořádal hry kde se rozdělili hráči na BW a ostatní ( většinou 95 a woodland )( kdo byl na Remagentu tak tam to bylo také ).
A problém nebyl....žádný rozlišováky a jiné civilní elementy nám dojem ze hry nekazil.
Naopak bylo to fakt dobré...
_________________
Jsem jaký jsem, někdo musí být zlý.
www.yourshirts.cz - textil shop
http://conflictshop.cz/ - Military trička
http://www.idj.cz/tracker88/
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
ra.rasch.ek



Založen: 17. 10. 2009
Příspěvky: 630

PříspěvekZaslal: čt červen 17, 2010 8:07 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Přesně tak, hrajeme dost často BW vs ostatní, teď, co jsme se v Buldokách převléklid do digi woodlandů, tak je to digi vs ostatní, ale to jsou malé hry a treningy. Každopádně to funguje, nedochází k hledání barevné pásky a možné záměně za teamové znaky. Ale to všichni známe Wink
_________________
Na wůdsbálek Etek 2
Na tůristiku Pro Carbine + Tiberius 8
Black Dogs Teplice
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
tracker



Založen: 29. 06. 2007
Příspěvky: 1660
Bydliště: UL

PříspěvekZaslal: čt červen 17, 2010 8:38 am    Předmět: Odpovědět s citátem

no hlavní je, že je to otestované a problém žádný nebyl. I stím že hráči měli na sobě vesty apod.
_________________
Jsem jaký jsem, někdo musí být zlý.
www.yourshirts.cz - textil shop
http://conflictshop.cz/ - Military trička
http://www.idj.cz/tracker88/
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
sup



Založen: 01. 06. 2009
Příspěvky: 102

PříspěvekZaslal: čt červen 17, 2010 10:32 am    Předmět: Odpovědět s citátem

to vegetta: Ja ubehnu bez vecich problemu 5km s vibavenim teda bes masky pravda cim vic mas na sobe tim dyl ti o bude trvat. taky klidne za hodinu uplavu 2km zvednu 110kg 4 krat na bench 100kg desetkrat atd. Sem graduado capoeiry delal sem aikydo a tejkvondo sportovni gimnastyku pravda ted man troskupochroumany koleno takze je to horsi ale sam si misli ze od veciny lidi bys nejakou extra fyzickou pripravu cekat nemnel idys by ji sem tam nekdo potreboval. Jinak stebou souhlasim vecina idi se neni schopna ani domluvit visilackou najednou by chteli sjednotit unyformi. To sami tvrdim o tom cemu se tady rika trenyng dve srany proti sobe oto kdo viraje zadny nacvicovani krici palby (ktera se viskytuje jen minymalne) a dalsich podobnejch taktyk proste hod tam dymovnici ono to nejak dopadne. nekdy by stacilo treba jen trenovat ten beh.

to: zidas : ano s velitelem se nediskutuje ale velitel ma taky v realu zodpovednost za svi lidi a mnel by zajistit aby mu prezili a ne stylem potrebuju 9 chlapu na smrt a zachvili potrebuju jich dalsich 5. stema unyformama sem to mislel tak ze by sam mnel vibrat lidi apodle nejcastejsiho vzoru se rozhodnout pronej aby to pro jeho armadu bylo nej ekonomictejsi.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
GEorGE



Založen: 01. 06. 2006
Příspěvky: 1199
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: čt červen 17, 2010 10:36 am    Předmět: Odpovědět s citátem

sup napsal:
To sami tvrdim o tom cemu se tady rika trenyng dve srany proti sobe oto kdo viraje zadny nacvicovani krici palby (ktera se viskytuje jen minymalne) a dalsich podobnejch taktyk proste hod tam dymovnici ono to nejak dopadne. nekdy by stacilo treba jen trenovat ten beh.


Ty jsi snad navštívil nějaký trénink cizího týmu? Netvrď zde, prosím, nepodložené nesmysly.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
sup



Založen: 01. 06. 2009
Příspěvky: 102

PříspěvekZaslal: čt červen 17, 2010 10:53 am    Předmět: Odpovědět s citátem

No podivej se nekdy na stranky co se tady viskytuje jako trenyngi. Jinak se omlouvam vsem ostatnim co se pripravujou poctive.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ra.rasch.ek



Založen: 17. 10. 2009
Příspěvky: 630

PříspěvekZaslal: čt červen 17, 2010 10:54 am    Předmět: Odpovědět s citátem

A co taková "Škola hrou" ??? Projdeš teorii a pak ji prostě v praktických situacích při hře piluješ. My se teda teprve sehráváme, ale jde to, člověk si prostě musel udělat 3ku lidí, kterým nejsou líto kuličky na krytí, kteří reagují a dá se s nima domluvit postup a můžeš se na ně spolehnout, že udělají maximum, aby dostali člověka přišpendlenýho k zemi nepřtelem pryč. Stejně tak průnik do budovy a podobně. Ještě toho máme sice dost na naučení a zažití, ale jdeme dál. A s každou hrou se to zlepšuje.

Tak tu, supe, neútoč na teamy. Že se to tak nedělá u vás neznamená, že se to nedělá jinde Wink
_________________
Na wůdsbálek Etek 2
Na tůristiku Pro Carbine + Tiberius 8
Black Dogs Teplice
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
GEorGE



Založen: 01. 06. 2006
Příspěvky: 1199
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: čt červen 17, 2010 11:03 am    Předmět: Odpovědět s citátem

sup napsal:
No podivej se nekdy na stranky co se tady viskytuje jako trenyngi. Jinak se omlouvam vsem ostatnim co se pripravujou poctive.


Jistě, jenže ty jsi asi nepochopil, že se jedná o otevřené tréninky, kam si může zajít mpb, wb nebo spíďák a všem je to fuk ... proto OTEVŘENÝ. Navíc škatulkuješ tyto "tréninky" a vůbec nebereš ohled, že některý dělají nováčci, další wb a ten nepatrný zbytek mpb. Navíc to může být i trénink kooperace jednotek, naučených věcí atd... Jenže tys tam nebyl a hned to shrnul, že jsou všechny nahovno ... Rolling Eyes Evil or Very Mad

A už vůbec jsi nepobral, že je to služba pro týmy, které nemají stránky nebo se chtějí společně svolat a nemají k tomu dostačující prostředky...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra www.military-paintball.cz -> Paintball - Různé, off-topic Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další
Strana 4 z 5

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Design by SkaidonDesigns | Distributed by Olate