Diskusní fórum  www.military-paintball.cz
Vítejte na sdruženém fóru paintballových klubů a přátel značkovacích zbraní, hrajících military paintball
v lesích, domech, hřištích a všude kde se sejde dobrá parta lidí, kteří si rádi zahrají
 
 FAQ   Hledat   Seznam uživatelů   Uživatelské skupiny   Registrace 
 Nastavení   Přihlásit, pro kontrolu soukromých zpráv   Přihlášení 

jednotné uniformy pro rozliseni stran pri hrach
Jdi na stránku 1, 2, 3, 4, 5  Další
 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra www.military-paintball.cz -> Paintball - Různé, off-topic
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
TomasP



Založen: 21. 04. 2008
Příspěvky: 194

PříspěvekZaslal: so červen 12, 2010 10:15 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

habakuk napsal:
No jo vono je problém dat 200kč a v druhém případě 300kč za komplet maskáče, ale co se divím. Existuje něco jako burza kde potom dají prodat bez ztráty hodnoty. Asi je lepší byt jak hastroši Rolling Eyes

Konec konců proč to prodávat. Jestli se to ujme, může se podmínka mít tyto maskáče i v jiných, budoucích PB konfliktech a je dobré býti připraven.
_________________
rockový festival na lontu - www.horbojopen.cz
Post coitum omne animalia triste est
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Dvorzak



Založen: 28. 07. 2007
Příspěvky: 643

PříspěvekZaslal: ne červen 13, 2010 8:49 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Mě se také nápad líbí. Myslim, že debata rozdělení týmu podle hadříků by mohla mít své vlákno. Protože už je dost týmů, pro které by to podle mě neměl být problém mít dvě uniformy. Hry kde se toto odlišení bude vyžadovat budou určo přibývat. Já bych to jen možná zjednodušil na Evropa vs. USA a podobně. Tohle je ale na samostatné vlákno a určo by bylo přínosem to řešit co nejdříve aby byl čas na nakupování větších velikostí Laughing
Možná by stačilo probudit toto vlákno http://forum.military-paintball.cz/viewtopic.php?t=959
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
mysak



Založen: 04. 03. 2007
Příspěvky: 84
Bydliště: BRNO

PříspěvekZaslal: ne červen 13, 2010 9:50 am    Předmět: Odpovědět s citátem

No asi už opravdu nastal čas rozdělovat strany vzorem maskáčů a ne barevnými páskami na rukávech. A jak napsal Rajko, bude více pořadatelů, kteří nejpozději v roce 2011 uvedou na svých akcích tuto myšlenku v život. Hráčská komunita se tím pomyslně rozdělí do dvou velkých armád. Což je skvělé, protože se spolu jednotky lépe sehrají a budou pravidelněji hrát společně. Dnes se to děje sice také, ale je mnoho i velkých akcí, kde se jednotky stále seskupují do stran podle toho, kolik lidí na akci přijede Rolling Eyes

Takže proč nesjednotit těmto skupinám uniformu. Jen je třeba si pri tom uvědomit, že tyto týmy budou společně hrát většinu velkých akcí. Pořadatele jistě budou chtít tento nový prvek zapracovat do svých akcí. A myšlenka verbování vlastní armády je moc dobrý nápad. Každý generál bude za tuto možnost jistě velmi vděčný. Posouvá to military zase o kus vpřed a to je zcela bez diskuze.

Jediné co by si tu diskuzi zcela určitě zasloužilo, jsou vzory oněch budoucích maskáčů. Pokud už budou tyto vzory používány do budoucna na mnoha akcích, je asi na místě vybrat vhodný a užitný vzor. Přeci jen tento výběr i když se teď může zdát, že jde o jednu akci nejspíše
ovlivní budoucí vzhled MP u nás Laughing A o tomto by se asi mělo mluvit více. Co se rozšířenosti BW maskáčů v komunitě týče, tak si nepamatuji jiný tým něž Pohany, kdo by jej používal. Je tu např. daleko více vidět na akcích multicam. A rozšiřuje se dál. Chápu názor, že se dají BW maskáče koupit za pár stovek. Pokud ale tyto maskáče mají být vzorem jedné ze stran na další léta asi zase není třeba tak šetřit a dopřát si i více, že Wink Osobně jsem BW vzor taky používal na paintu a dojem z nich nebyl nic moc. Látka byla sice dobrá (80% bavlny) ale střih dost nepohodlný, kapsy malé a na druky a zipy místo knoflíků. No prijde mi to jako vzor pro polovinu 20století na pro 21století. Snad jedinou výhodou je cena goratexů v tomto vzoru, ale v těch se zrovna celoročně chodit nedá, že.

Takovéto, pro budoucnost důležité rozhodnutí, si zaslouží diskuzi komunity. Ne jen osobní rozhodnutí několika lidí. Bude se přece týkat stovek lidí ne jen těch několika zmíněných. A tvrzení, že je to přeci něčí akce a jejich pravidla, nijak nezpochybňuji (aby to někdo špatně neinterpretoval Exclamation) Tímto bych apeloval na organizátora akce, aby přijal odpovědnost za budoucí vývoj komunity v tomto ohledu a nechal o tomto šířeji diskutovat samotnou komunitu. Té se to přeci do budoucna týká nejvíce Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
camel



Založen: 04. 03. 2007
Příspěvky: 583
Bydliště: tým Leones

PříspěvekZaslal: ne červen 13, 2010 11:48 am    Předmět: Odpovědět s citátem

No já bych to nedával striktně na 2 uniformy, ono i hodně armád mívalo v jednom konfliktu ne jen jeden vzor umiformy.
Pak by se dalo řešit rozdělení např. BW + multicam vs. woodland + briti. Nebo nějak podobně.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Jaroslav
Pohanský Pes


Založen: 13. 05. 2005
Příspěvky: 2004
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: ne červen 13, 2010 12:03 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

co clovek to nazor, jeden ma rad holky, druhy vdolky, jeden zelenou a druhej modrou, nekdo ma rad velky kapsy a druhy maly....... opravdu nechte tyhle veci na organizatorech, kdyz sme si mohli obarvovat veci na cerno a porizovat rakosove kloboucky abychom na Zeleznym trojuhelniku byli jako vietkong, nechapu proc by si jiny nemohl koupit druhou uniformu (pokud by ovsem chtel) ........ tyhle hry nebudou holt pro kazdyho... no a co ?

jinak k mysakovi na BW sme se s MG dohodli uz davno... protoze o tomhle diskutujeme uz opravdu dlouho a snime o tomto vyvoji alespon casti komunikty a na minule Aleji se to uz poprve praktikovalo, koupili si je i Peruni i SZ...... skripali zubama, ale poridili si je jen pro tuhle akci a ja si toho vazim... valcilo se pak uplne skvele, kdyz sem prisel na pozici byli tam lide jen v jedne uniforme, dava to hre proste zase o kousicek vic....
_________________
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky
mysak



Založen: 04. 03. 2007
Příspěvky: 84
Bydliště: BRNO

PříspěvekZaslal: ne červen 13, 2010 12:25 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Jo jo Jaroslave, máš pravdu, hru to zase o kousek posune dál. A byla by škoda aby se to používalo jen na některých výjimečných akcích. Historie MP nám říká, že novým věcem se ze začátku hodně bráníme a potom se zcela živelně rozšíří napříč celou komunitou. A rozlišení stran pomocí uniforem mi přijde jako moc dobrá myšlenka, která jistě nezůstane jen na jedné nebo dvou akcí během roku, že... A tak když toto pravidlo stanovujeme, je třeba myslet právě na tu budoucnost. Jak si řekl jeden má rád hrušky.... a tak je třeba asi vést skrz komunitu diskuzi. Já taky třeba nejsem vyznavačem multicamu, ale tento vzor se v komunitě těší stále větší oblibě a tak jsem se o něm zmínil. Pokud by šlo jen o tu jednu akci, klidně se překonám a vytáhnu starý BW ze sklepa, ale zkušenost mě říká, že u jedné akce nezůstane Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Mlaďas



Založen: 17. 10. 2008
Příspěvky: 548

PříspěvekZaslal: ne červen 13, 2010 1:04 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Když jsme vymýšleli koncept, tak jsem navrhoval neomezovat to jen na dva druhy maskáčů, ale určit jaké státy bojují spolu. Bylo by to například USA proti ČR, UK, BW atd... Takto to funguje například u airsoftu. USA vs. ČR + BW.... Nepřijde mi nejlepší nutit lidi do dvou typů uniforem. Mě třeba BW moc nesedí. (střih)

Bavíme se o malém kroku pro hráče a obrovském kroku pro komunitu. Wink
_________________
http://www.pohanskypes.cz/
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ra.rasch.ek



Založen: 17. 10. 2009
Příspěvky: 630

PříspěvekZaslal: ne červen 13, 2010 2:00 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Dneska už je prakticky každý tým sjednocen jedním, případně ještě druhým, alternativním, vzorem. Stačilo by to rozhodit, jak je tu už zmíněno, Evropa vs USA. My třeba máme BW a Digital Woodland.

A je pravda, že to hře dá dost, stačí kouknout na maskáče a nemusim hledat, jestli má pásku a na který ruce ...
_________________
Na wůdsbálek Etek 2
Na tůristiku Pro Carbine + Tiberius 8
Black Dogs Teplice
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Dvorzak



Založen: 28. 07. 2007
Příspěvky: 643

PříspěvekZaslal: ne červen 13, 2010 2:10 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

no právě Idea Náš tým se sjednotil na woodlend a myslim, že nejni problém mít ještě jeden vzor. Jde my spíš o to aby jsme časem na každou akci nepotřebovali jinej vzor než zrovna máme. To je důvod proč bych byl rád kdyby se to začalo nějak rýsovat do budoucna Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Mlaďas



Založen: 17. 10. 2008
Příspěvky: 548

PříspěvekZaslal: ne červen 13, 2010 2:17 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Ideální by bylo vymyslet jaké státy budou většinou proti sobě a každý tým by disponoval jedním druhem maskáčů z obou stran. Bylo by na každém týmu, jaký druh zvolí.

Tohle bude mít i vliv na jednotnost maskáčů pro tým. Doteď jsou týmy pěkně pestře vybarveny různým druhem maskování... Smile Tomu by mohl být konec. Cool
_________________
http://www.pohanskypes.cz/
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Dvorzak



Založen: 28. 07. 2007
Příspěvky: 643

PříspěvekZaslal: ne červen 13, 2010 2:47 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Mlaďas napsal:
Ideální by bylo vymyslet jaké státy budou většinou proti sobě a každý tým by disponoval jedním druhem maskáčů z obou stran. Bylo by na každém týmu, jaký druh zvolí.


jj tohle se mi také líbí Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zidas35



Založen: 04. 06. 2009
Příspěvky: 400
Bydliště: Praha - Mariánské Lázně

PříspěvekZaslal: ne červen 13, 2010 5:23 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Já bych řekl, že to zavdává jen příležitost bordelu... za chvilku bude ve hře tolik a tolik pidistátů a účinek uniformovanosti obou stran se mine účelem. Už vidím Dáju Dvořáka jak kolem jeho krytu přebehne třeba Voves v Tigerech a on dumá... aha tigery, ty nosí spasáci, jo ty jsou v koalici s náma woodlandovejma amíkama, nebo že by byl s hrachovými pohany... a než to zmáčkne chytí jí mezi blinkry od brita Zíďase kterej si woodland spletl s pětadevadesátkami. Razz Razz
Já bych to vážně nechal na pořadatelích, ti stanovují pravidla. Kdo chce, tak je ctí, kdo nechce může jet někam na "pivko a klobásky" tam může i v montérkách Razz
_________________
Vyskytl jsem se... a tak prostě jsem.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Dvorzak



Založen: 28. 07. 2007
Příspěvky: 643

PříspěvekZaslal: ne červen 13, 2010 5:43 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Zidas35 napsal:
Já bych řekl, že to zavdává jen příležitost bordelu... za chvilku bude ve hře tolik a tolik pidistátů a účinek uniformovanosti obou stran se mine účelem. Už vidím Dáju Dvořáka jak kolem jeho krytu přebehne třeba Voves v Tigerech a on dumá... aha tigery, ty nosí spasáci, jo ty jsou v koalici s náma woodlandovejma amíkama, nebo že by byl s hrachovými pohany... a než to zmáčkne chytí jí mezi blinkry od brita Zíďase kterej si woodland spletl s pětadevadesátkami. Razz Razz
Já bych to vážně nechal na pořadatelích, ti stanovují pravidla. Kdo chce, tak je ctí, kdo nechce může jet někam na "pivko a klobásky" tam může i v montérkách Razz


Laughing Laughing Laughing nj tak nějak by to dopadlo.
Ale určit si dva vzory pro každou stranu by i do budoucna by nebylo špatné. Jinak víkend na klobáskách a pivku by možná vyšel dráž než novej převlek Very Happy A montérky dnes stojí ranec Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Mlaďas



Založen: 17. 10. 2008
Příspěvky: 548

PříspěvekZaslal: ne červen 13, 2010 7:58 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Já to vidím naopak jako krok kupředu. Tak složité to vůbec není. Pokud si pamatuji pravidla k akci o obsahu 3x A4, tak snad není problém ještě vědět s kým proti komu bojuji. Zíďas nebavíme se akcích typu: "Sobotní Střílení, Vymlátíme chřipku z prasečáku" a jim podobným. Je řeč o akcích jako AP, MPCC, Syberia, WZ. Jde o akce, kde je dlouhodobá příprava. Tam je to opravdu krok kupředu.... Wink
_________________
http://www.pohanskypes.cz/
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zidas35



Založen: 04. 06. 2009
Příspěvky: 400
Bydliště: Praha - Mariánské Lázně

PříspěvekZaslal: ne červen 13, 2010 8:19 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Mlaďas, asi si mě blbě pochopil. Já to plně podporuju! A proto mi příjdeo pitomé dohady o vícero uniforem a věčné tlachy jestli je správně tohle nebo tamto. Pořadatel stanoví že budou dva odlišně uniformované celky, tak budou a je to v nejlepším pořádku.
_________________
Vyskytl jsem se... a tak prostě jsem.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Mlaďas



Založen: 17. 10. 2008
Příspěvky: 548

PříspěvekZaslal: ne červen 13, 2010 8:59 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Já jsem právě pro ty koalice vícero států. Samozřejmě by státy na výběr byly omezené a bylo by potřeba jedním vzorem vybavit celý tým. Pro začátek vidím jen například Německo proti Británii. Tak je tomu dnes, ale do budoucna bych to rozšířil na 2 a více koalic poskládaných z různých států bojujících proti sobě...

Ne že bychom vzali v potaz všechny maskáče, co se v paintballu objevují. To v žádném případě! Určit jich třeba jen 7 druhů, které se akce mohou zúčastnit a z nich by se poskládaly strany. Každý tým by si pak vybral vzor, jaký mu vyhovuje.

Takže by se udělaly například strany
USA
Multicam
Marpaty
ACU
Woodland

Východ
DPM
vz.95
BW

Je to příklad, jak bych si to představoval. Podmínkou by byl jednotný vzor pro tým...
_________________
http://www.pohanskypes.cz/
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
mysak



Založen: 04. 03. 2007
Příspěvky: 84
Bydliště: BRNO

PříspěvekZaslal: ne červen 13, 2010 9:05 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

To Zidas:

A myslíš, že na každou další akci si bude moci pořadatel určit vhodný vzor uniforem dle vlastního uvážení??? Tak bohatá zase komunita MP není, aby kupovala stále nové a nové maskáče a asi na to nebude mít ani chuť. A pokud už první pořadatel tento systém zvolí (myšleno dva vzory uniforem nebo třeba čtyři- dva a dva), tak by měl tak činit po moudré úvaze, protože jeho jednání bude mít dalekosáhlé důsledky. Nejde jen o jednorázovou záležitost, ale o rozhodnutí ovlivňující budoucnost mnoha následujících her MP. Proto a právě tak je třeba se nad tím zamýšlet. Ne jen tvrdit, že je to věc pořadatele. Ona už to není a nemůže být věc jednoho pořadatele. Je to věc celé MP komunity, i když se to tak zrovna všem nemusí na první pohled jevit.

Tímto se prostě utváří zítřek a tvořit ho někde izolovaně mimo názory zúčastněné komunity mi přijde přinejmenším jako sledování pouze a jenom vlastních cílů a to by přeci byla škoda, když je možné se prostě domluvit a najít přijatelný kompromis Idea
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
habakuk



Založen: 11. 09. 2006
Příspěvky: 372
Bydliště: Sloup

PříspěvekZaslal: ne červen 13, 2010 9:09 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Mlaďas napsal:
Já jsem právě pro ty koalice vícero států. Samozřejmě by státy na výběr byly omezené a bylo by potřeba jedním vzorem vybavit celý tým. Pro začátek vidím jen například Německo proti Británii. Tak je tomu dnes, ale do budoucna bych to rozšířil na 2 a více koalic poskládaných z různých států bojujících proti sobě...

Ne že bychom vzali v potaz všechny maskáče, co se v paintballu objevují. To v žádném případě! Určit jich třeba jen 7 druhů, které se akce mohou zúčastnit a z nich by se poskládaly strany. Každý tým by si pak vybral vzor, jaký mu vyhovuje.

Takže by se udělaly například strany
USA
Multicam
Marpaty
ACU
Woodland

Východ
DPM
vz.95
BW

Je to příklad, jak bych si to představoval. Podmínkou by byl jednotný vzor pro tým...


Mlaďas dobré nápad jen bych vyměnil Muliticam za BW z důvodu, že strana USA nemá levnou variantu maskáčů a (Evropa) zase nemá žádný maskáče poseldní generace, ale to je opět jen nápad jinak nemám připomínek.
_________________
Rifleman
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
mysak



Založen: 04. 03. 2007
Příspěvky: 84
Bydliště: BRNO

PříspěvekZaslal: ne červen 13, 2010 9:21 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Koalice vzorů (viz Mlaďas) je asi ideální způsob jak situaci řešit. Je potřeba se ale soustředit i na to, že některé vzory uniforem jsou si podobné a může tedy lehce dojít k jejich záměně jako např woodland a DPM. Přeci jen multicam a vz.95 si spletete jen stěží,že...ale to je spíše už věc samotné funkčnosti. Myšlenka je to ale dobrá a zaslouží si pozornost Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
nox



Založen: 07. 08. 2008
Příspěvky: 824

PříspěvekZaslal: ne červen 13, 2010 9:29 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Variant rozdělení může být vícero.
Např. už nakousnuté

Digitaly
(AT, MARPAT, CADPAT, DPM Digital)
×
NeDigitaly
(Multicam, BW, vz. 95, Woodland)

Avšak podstatou zavedení globálně jednotných uniforem je snadné rozlišení, proto je dobré zůstat jen u 2 typů. Navíc, pokud se na Warzoně prosadí BW × DPM, tak další pořadatelé budou zřejmě volit tuto kombinaci, protože budou počítat s dostatečným zásobením komunity.

A teď dotaz pro všechny, já osobně mám CADPAT (kopii). Kolik z vás ostatních ho má taky (tuším, že Žabí Crew)? Nedělám si iluze, že by se prosadil jako vzor pro ostatní a přesto si nestěžuji. Vzory pro Warzonu by měli být vybrány na základě jednoduchého rozlišení a dostupnosti.

Pokud danou volbu převezmou další pořadatelé - je třeba s tím počítat. Uvědomme si, že účast na akcích jako je Warzona jde ruku v ruce s povinností podřídit se. Ukažte mi lepší příklad ukázky ochoty podřídit se diktátu, než vzdání se svého oblíbeného vzoru a přijetí jiného...
_________________
I really like cookies...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zidas35



Založen: 04. 06. 2009
Příspěvky: 400
Bydliště: Praha - Mariánské Lázně

PříspěvekZaslal: ne červen 13, 2010 9:48 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Mlaďas: vidíš a právě tímto rozbíjíš uniformovanou celistvost dvou armád bojujících proti sobě... takže se vlastně nic extra na hře neozvláštní, neboť dnes již funguje mnoho týmů s ústrojovou kázní. Na jeníkově nápadu se mi líbila celistvost dvou armád bojujících proti sobě. To má smysl. Nějaký koaliční myšmaš, je krok zpět... minimálně v tomto případě, kdy by neměly být ani známy stavy obou znepřátelených stran.
Myšák: Hra, obzvláště takového rozsahu a její podmínky je vždy záležitostí pořadatele. Jinými slovy pořadatel stanoví pravidla a hráč je dodržuje. Pokud je nechce dodržovat, nebo se jim nechce podřídit, má svaté právo se té či oné hry neúčastnit. A jelikož hru tvoří, vymýšlí pořadatel, přijde mi trochu od věci, aby mu do toho, pokud on sám nechce kecalo x lidí. Jistě každý může mít nějaký názor a může ho i ventilovat a pořadatel se může k nějakému názoru přiklonit, ale pořád to nic nemění na tom, že výhradní slovo má právě a jen on
_________________
Vyskytl jsem se... a tak prostě jsem.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Dvorzak



Založen: 28. 07. 2007
Příspěvky: 643

PříspěvekZaslal: ne červen 13, 2010 9:58 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Já osobně bych i tohle chápal, ale proč si nedomluvit teda dva vzory na které by organizátoři brali ohled ? Jinak i jedna armáda používá více vzorů. Je to vše jen o domluvě Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Jaroslav
Pohanský Pes


Založen: 13. 05. 2005
Příspěvky: 2004
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: ne červen 13, 2010 10:47 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

hezka diskuse ale ve spatnem vlakne , pojdme to probirat jinde, vetsina z nas chce valstne skoro to same, jen kazdy trosku jinak.... jak jsem uz tady psal to co ted No55 vyhlasil je dalsim pokracovanim toho, co se dohodlo jiz na ALeji, je to proste krok, kterym se nekteri organizatori chteji vydat, jini se timhle krokem vydavat proste nebudou, jen budoucnost ukaze jestli tenhle projekt je zivotaschopny, vic uz o tom psat nema smysl, prosim proto dale jiz jen k tematu, pokud bude zajem o tomhle donekonecne diskutovat muzu tu cast diskuse, ktera se tyka uniforem presunout do zvlastniho vlakna
_________________
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky
No55
MG Team


Založen: 18. 01. 2006
Příspěvky: 801
Bydliště: Březová

PříspěvekZaslal: po červen 14, 2010 12:59 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Jak řekl Jaroslav je to prostě vývoj kterým se část komunity chce vydat. Pokud by byl zájem od odstatních pořadatelů na jednotnou ustroj je na místě vyčlenit pro toto vlákno (poprosil bych jaroslava aby ho v příslušných místech s popisem založil). Pokud na jiných hrách se toto nechytí asi bych diskuzi k temu nechal otevřenou zde v tomto vlákně s tim že by mohla finišovat až po zvolení samotných dvou velitelů.
_________________
Hong cuang ťeie tong - staré vietnamské přísloví, doslovný překlad zní "Máš-li deštník v prdeli, neotvírej ho!"

Vítěz ve skákání v pytli 86
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
mysak



Založen: 04. 03. 2007
Příspěvky: 84
Bydliště: BRNO

PříspěvekZaslal: po červen 14, 2010 3:04 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

To Zidas: Pokud někdo dělá rozhodnutí s dalekosáhlými následky a toto rozhodnutí je tohoto charakteru(nebude se vztahovat pouze na jednu hru), měl by se nad tím dostatečně zamyslet a být si vědom toho co bude následovat. Pokud někdo tvoří nebo nebo naopak boří zaběhlý systém má takový člověk jednat zodpovědně nejen k současnosti, ale i k situacem budoucím, které mohou nastat a nastanou. Přijde mi poněkud alibistické zavést nějaké pravidlo a potom tvrdit, že když už vlastně existuje, proč ho neaplikovat dál. K takovémuto rozhodnutí ovlivňujícímu celou komunitu, by měla přeci mít právo se komunita vyjádřit.

Rozhodnutí tu snad neděláme tak, že postavíme dům bez stavebního povolení a povolení získáváme potom dodatečně s tvrzením, že už jsme přeci proinvestovali dostatek financí, tak proč stavbu teď zastavit.... Sice se teď staví teprve základy, ale jaké základy takový dům Wink

Nebylo by třeba řešením, vytvořit nastálo dvě armády. Beztak většina klubů co jezdí pravidelněji na akce hrává na té nebo oné straně se stále stejnými týmy. Zvolit dva vrchní velitele, zástupce atd. a následně dát těmto skupinám možnost si vybrat v čem chtějí do budoucna hrávat je li zájem odlišovat strany uniformou a ne to direktivně nařizovat. Jde přeci o zábavu (i když u většiny asi taky srdeční záležitost)
Nejde přeci o zaměstnání, kde nám má zaměstnavatel právo určit v jaké uniformě budeme chodit. On nás ale za to platí a tu uniformu poskytuje a to je rozdíl. A hlavně zatím je na diskuze dostatek času.

(Aby si to někdo špatně neinterpretoval, tento příspěvek není proti nikomu zaměřen. Spíše má formu obecného komentáře. A nijak ani nepopírám právo organizátora akce určit pravidla hry)

To Jaroslav: Další vlákno jsem zatím jinde neobjevil, tak jsem příspěvek umístil zde. Další příspěvek už umístím tam,kam patří.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Rajko



Založen: 18. 10. 2006
Příspěvky: 1849

PříspěvekZaslal: po červen 14, 2010 3:19 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

mysak napsal:

Nebylo by třeba řešením, vytvořit nastálo dvě armády. Beztak většina klubů co jezdí pravidelněji na akce hrává na té nebo oné straně se stále stejnými týmy. Zvolit dva vrchní velitele, zástupce atd. a následně dát těmto skupinám možnost si vybrat v čem chtějí do budoucna hrávat je li zájem odlišovat strany uniformou a ne to direktivně nařizovat.


Tohle bohužel není pravda, tahle komunita je tak provázaná, že se mezi sebou pomalu na každé akci promícháme. Viz třeba Syberie a ŽT kde jednou stojíme po boku TT legion a pak proti nim bojujem nebo Bojová patrola.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Jaroslav
Pohanský Pes


Založen: 13. 05. 2005
Příspěvky: 2004
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: po červen 14, 2010 4:13 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Rajko napsal:
Tohle bohudik není pravda vzdy, protoze pak bychom se uz nikdy nikam nikdo nepohnul kupredu.

_________________
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky
Jaroslav
Pohanský Pes


Založen: 13. 05. 2005
Příspěvky: 2004
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: po červen 14, 2010 4:23 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

mysak napsal:
Pokud někdo dělá rozhodnutí s dalekosáhlými následky a toto rozhodnutí je tohoto charakteru(nebude se vztahovat pouze na jednu hru), měl by se nad tím dostatečně zamyslet a být si vědom toho co bude následovat.


jakkoliv se snazim te chapat proste souhlasit nemuzu. Predne porad zapominas na to, ze tahle diskuse mezi organizatory uz probihala pred vice jak rokem... tedy bylo dostatecne zvazeno. Za druhe porad nechces prijmout fakt, ze se nebude jednat o univerzalni pravidlo ! Bude se k nemu hlasit jen ten kdo bude chtit, aby se vice prosadilo museli by se k tomu pridat ve vetsi mire dalsi organizatori her

je mi jasne ze nikdo nechce aby tu bylo o nem rozhodnuto, ale tohle preci neni rozhodnuti o nekom jinem !!! to je rozhodnuti o hre (pripadne o nekolika hrach) a mozna organizator narazi do steny kdyz mu tam nikdo neprijede, my jsme taky museli udelat ustupky kdyz sme tam chteli mit kluki ze SPASu... proste a jednoduse tohle neni zadny diktat Cerna Osma si muze v roce 2011 usporadat Zonu WAR kde nemusi mit zadna takova pravidla rozliseni a lidi tam muzou behat v trenkach... trochu to zlehcuju ale je to tak, kdybychom tu meli cekat na rozhodnuti vsech, nedockame se nikdy niceho.. jak psal Jenik ono se to mozna bude stejne jeste menit, je to proste jen trend ktery nekteri z nas chteji prosadit... a jestli to bude zrovna BW proti Multicamu (jako na Aleji) nebo cerny hadry proti modrym monterkam to v tehle chvili neni zas tak dulezite.... protoze i kdyz si tady vsichni sedneme a rozhodneme se ze to budou lodicky proti polobotkam, zalezi jen a pouze na organizatorech jestli to do her zavedou a na hracich jestli na takove hry pojedou....
_________________
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky
Voves



Založen: 26. 04. 2007
Příspěvky: 646
Bydliště: Dobrá Voda u Březnice; Příbram

PříspěvekZaslal: po červen 14, 2010 4:24 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Jen taková řečnická otázka: Co když se to dobudoucna chytne na skoro každé akci? Vždyť nejde jen a pouze vyměnit uniformu. Spoustu lidí má v barvě uniformy i doplňky - taktické vesty, batohy chrániče, někteří i nakamuflovanou zbraň atd. Což dohromady přišlo na nemalý peníz... A teď, když se udělá nové pravidlo, tak ty pokud chceš na akci, zahoď svoje drahé a vymazlené nádobíčko a alou do maskáčů které se ti třeba vůbec ale vůbec nelíbí Sad Nic proti nikomu, jen tak nahlas uvažuji Wink
_________________
S.P.A.S. - Peace through superior firepower!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky
nox



Založen: 07. 08. 2008
Příspěvky: 824

PříspěvekZaslal: po červen 14, 2010 4:28 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Já jsem si k nové sestavě pořídil doplňky v Olivové - což sice není dokonalé, ale s přehledem poslouší u vz. 95, woodlandu, BW (už horší), DPM a CADPATu.
_________________
I really like cookies...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra www.military-paintball.cz -> Paintball - Různé, off-topic Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2, 3, 4, 5  Další
Strana 1 z 5

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Design by SkaidonDesigns | Distributed by Olate