Diskusní fórum  www.military-paintball.cz
Vítejte na sdruženém fóru paintballových klubů a přátel značkovacích zbraní, hrajících military paintball
v lesích, domech, hřištích a všude kde se sejde dobrá parta lidí, kteří si rádi zahrají
 
 FAQ   Hledat   Seznam uživatelů   Uživatelské skupiny   Registrace 
 Nastavení   Přihlásit, pro kontrolu soukromých zpráv   Přihlášení 

WarZona 2011
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 14, 15, 16, 17  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky   Toto téma je zamknuto bez možnosti úpravy příspěvků a psaní odpovědí    Obsah fóra www.military-paintball.cz -> Archiv proběhlých akcí - 2011
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Rajko



Založen: 18. 10. 2006
Příspěvky: 1849

PříspěvekZaslal: pá září 30, 2011 4:07 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Jaroslav napsal:
Rajko napsal:
Ano v tomhle prvním nástřelu je ještě tohle, ale během druhého dne se to ještě změnilo a pak se víc jak rok nic zásadního nedělo, takže zkus mrknout na celou první stranu a budeš vědět o čem tu celou dobu mluvím.
Precet sem to hned nekolikrat i dalsi stranky a nevyslo mi z toho bohuzel nic co by ukazovalo na odklon od systemu obsazovani klicovych pozic formou zabrani bodu. Tento system byl ostatne na uplne vsech dosavadnich Warzonach a nic mi neukazuje na to, ze by tomu tentokrate melo byt jinak. Navic je podle mne zrejme (z vaseho trojnasobneho sprintu na bodu 2) ze i vy jste od pocatku vnimali system bodu jako zakladni.

Mne osobne trapi z Warzony jine veci, tohle umim pochopit, zvlast kdyz nas klub sam si necim podobnym prosel predminulou Kravavou silnici, kdy velitel vladnich vojsk (Olympic) taky opustil zakladni pravidlo hry (tedy propatravani terenu) a venoval se necemu jinemu, nakonec se to diky vzajemnemu pochopeni urovnalo. Pro mne z toho plyne jedine, je nutne vyrazneji definovat teziste jednotlivych her a stanovovat zakladni system jako dogma, protoze jakkoliv pro mne je v tomto pripade jasne, ze se hralo na body (odpovida to jak psanym pravidlum tak i tomu jak se dosud vzdy Warzona hrala) evidentne to nemuselo byt jasne pro kazdeho.

Skoda jen, ze nam tu organizatori krome vykriku smerujicich proti diskutujicimu (F3) nedaji svoje stanovisko a nevysvetli napriklad ony problemy se zahajenim hry


Ano v tomhle se určitě shodneme a je to spíš na diskuzi někde naživo než o tom psát. Nikdy jsem neměl v úmyslu se se svojí armádou poflakovat v prázdném terénu a vyhýbat se bojům o definované body. Jen jsem toužil po tom aby si ty body byli mezi sebou rovny (teď nevím jestli to vyzní tak jak to cítím) a to i body v podobě tábora. A doufal jsem, že:
1. nebudou známé od začátku
2. budou dostatečně vzdálené, aby se mezi nimi dalo manévrovat
3. budou mít různé významy (jejich obsazení přinese nějakou hmotnou výhodu a ne jen imaginární bodování)

Sám víš, že už jsme jednou proti sobě stáli (X-com 2010) a tam jsem to na imaginární body také projel vcelku zásadně, ale ani jedna strana si nikdy nestěžovala na to, že by jsme si pravidla vyložili každý jinak a navíc všichni hráči (kupodivu i ti co prohráli) byli po akci spokojení.
Je pravda tam byla ještě jedna zásadní odlišnost a to že reciklace netrvala 5 hodin.

A právě tahle šílená kombinace dlouhá reciklace a body téměř na dostřel v nepřehledném terénu mě donutili jít vám částečně z cesty (ale pouze na neutrálním bodě, jinde by jste tvrdě narazili) a změnit taktiku boje pro vámi držené body.
Nehledejte problém ve způsobu jakým jsem s vámi válčil, tam není.
Na špatné rozložení bodů a nevyužití celého bitevního pole jsem Martyho upozorňoval 2x ještě před hrou a říkal jsem to i organizátorovy. Nikdo z nich mě nevyslyšel a tak jsem byl nucen hrát to co jsem věděl, že uhrát půjde.
Žádné diletantství a vzpoura proti pravidlům v tom není.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Jaroslav
Pohanský Pes


Založen: 13. 05. 2005
Příspěvky: 2004
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: pá září 30, 2011 4:26 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Rajko napsal:
Sám víš, že už jsme jednou proti sobě stáli (X-com 2010) a tam jsem to na imaginární body projel vcelku zásadně, ale ani jedna strana si nikdy nestěžovala na to, že by jsme si pravidla vyložili každý jinak a navíc všichni hráči (kupodivu i ti co prohráli) byli po akci spokojení.
Je pravda tam byla ještě jedna zásadní odlišnost a to že reciklace netrvala 5 hodin

ja bych rad jen podotknul, ze tech odlisnosti tam bylo vic, zejmena sem tam nezazil hulvatstvi, povysenectvi a posmech jako na WZ... ani to, ze nekdo z prohry podle pravidel dela vitezstvi podle sve predstavy.... tim svuj prizpevek do zdejsi (myslim ze dobre ze) zaseknute diskuse povazuji za ukonceny, moji lide nemaji zajem se dalsich velkych her diky temto nesvarum ucastnit, asi toho zelet nebudete (moc se nikde stejne neukazujeme) mne je z toho smutno.... verim, ze cas rany zahoji
_________________
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky
Rajko



Založen: 18. 10. 2006
Příspěvky: 1849

PříspěvekZaslal: pá září 30, 2011 4:35 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

kanec napsal:
Nechtěl jsem to zde otevírat neboť mi je jasné kam to povede. Následuje útok na dlouhou nečinnost a poté za plácání na poslední chvíly. Na což bude muset organizátor reagovat. Což povede k další hádce ať ze strany jedné nebo druhé (niní nedělím na BW a WL níbrž na Org./hráč ). a toto forum bude plné jen hádání se o něčem co si každý dokáže v hlavě srovnat podle své vůle, inteligence a přesvětšení a nikdo ani já ani ty ani Rajko ani Márty ani dalších miliony lidí to nedokáží změnit. A zkazí tím zážitek ze samotné hry.

Nevím jak velkou roli jsi v přípravách doopravdy sehrál ty, ale jak sám píšeš tak jsi měl na starosti vše kolem nemocnice a to můžu potvrdit, že klaplo na 110% (jako hromosvod jsi fungoval výtečně Laughing ) takže s tebou se určitě nikdo hádat nebude ani z tebe tahat nepříjemné informace. Vyjadřovat (pokud to je vůbec nutné) by se měl někdo jiný.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hellboy



Založen: 16. 09. 2006
Příspěvky: 1904
Bydliště: Reichenau Farbenkugel Manschaft

PříspěvekZaslal: pá září 30, 2011 4:40 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Jen přihodím svou trošku do mlejna - Na Aleji 2009 nastala velice podobná situace. Poslal jsem maníky na prázdný, velice snadno ubránitelný bod a asi 10 minut po začátku byli všichni mrtví a já byl v hajzlu, protože jakýkoli pokus o útok na ten bod zkrachoval. To znamenalo buď, že ta hra může rovnou skončit, nebo, že začneme dělat něco jiného. Takže jsme začali škodit, útočit kde to nepřítel nečekal atd. To se jakž takž povedlo, protože na mrtvoly to nakonec bylo docela vyrovnané. A nikdo si nestěžoval, protože u nás si lidi docela zahráli a druhá strana jednoznačně vyhrála, takže potřebu stěžovat si neměla. Jinak jsem ale udělal přesně to co Rajko. Na loňském MPCC se zase stalo, že nás Rajko uzamkl do kleští a my nemohli takřka nic podniknout.

V životě by mě ale nenapadlo vyčítat naši neschopnost probojovat se z obklíčení Rajkovi! Byla to trochu chyba pravidel, protože se to dalo čekat a já to i docela čekal, ale rozhodně ne útočníků.

Co se letošní WZ týká, nemám pocit, že bysme dělali něco "proti" pravidlům. Snažili jsme se prostě oslabit vás a pak porazit na hlavu a to se snad nejen může, ale je to podstata válčení Smile Mě třeba dost hodně překvapilo, že ani po tom, co jsme vám dvakrát udělali bordel v táboře, jste si ho nezačali pořádně hlídat. My jsme měli mnohem menší šanci, že na ten náš zaútočíte, ale hlídali jsme si ho sakra dobře.

My jsme se prostě jen báli, že jste na bodech tak dobře zašitý, že je dobijeme jen těžko a proto jsme to zkusili jinak. Ve výsledku se ukázalo, že bysme je asi dobyli, ale po bitvě je každý generálem.

Pokud má někdo problém s tím, že se HRÁLO NA BODY, tak přece jsme neměli útočit na váš tábor, tak to má teda u mě smůlu, protože tábor byl normální hrací plocha a nemocnice důležitý strategický bod a tohle měla být nescriptovaná hra a každý si v ní v rámci pravidel mohl dělat co chce.

Mě z toho spíš plyne, že hraní na držení bodů je umělá s realitou nic společného nemající věc, díky které se může hra změnit v opravdu nezáživnou kempírnu.

Radši bych se proto bavil o tom, jak připravit scénář na podobnou hru, který bude více odpovídat skutečnosti a bude menší riziko, že se to zvrtne v něco podobného. Nejlíp nějaká kombinace Trojúhelník, Mordloch, Warzona. Úkoly, pohyb, větší strategie, kromě zadání žádný script.
_________________
Zbraně nezabíjejí, to Chuck Norris.
www.danielvavra.com
BT TM-15 | Solenoid V2 | TM Ripclip | Flasc Barrel | NCStar 40mm red dot + laser || Custom MR1 | Ripclip | Apex
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
kanec



Založen: 30. 06. 2006
Příspěvky: 267
Bydliště: Rumburg

PříspěvekZaslal: pá září 30, 2011 4:58 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Rajko napsal:
]
Nevím jak velkou roli jsi v přípravách doopravdy sehrál ty, ale jak sám píšeš tak jsi měl na starosti vše kolem nemocnice a to můžu potvrdit, že klaplo na 110% (jako hromosvod jsi fungoval výtečně Laughing ) takže s tebou se určitě nikdo hádat nebude ani z tebe tahat nepříjemné informace. Vyjadřovat (pokud to je vůbec nutné) by se měl někdo jiný.


Rajko jediný duvod proč jsem to sem napsal je ten že jaroslav ve svém příspěvku ovinil přímo organizátory že na vás s prominutím za to slovo SEROU a jen se naváží do F3. Tak to rozhodně není. Prosím máte ten pocit myslete si to, ale pokud se neplatu neviděl jsem zde nikoho z kluků a už vůbec né že by se tu opíral do F3 (teda krom mě) z toho důvodu je jasné že to bylo směřováno především právě na mě.

Je jedno jak fungovala nemocnice neboť na tom měl jen poradní hlas kdyby to bylo po mém reinkarnace by byla i několik hodin tudíž mužete být radi že tomu tak nebylo. Šlo jen o to aby si jaroslav uvědomil že já nemohu mluvit o něčem o čem nemám páru a tak to nedělám.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Rajko



Založen: 18. 10. 2006
Příspěvky: 1849

PříspěvekZaslal: pá září 30, 2011 5:08 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Jaroslav napsal:
ja bych rad jen podotknul, ze tech odlisnosti tam bylo vic, zejmena sem tam nezazil hulvatstvi, povysenectvi a posmech jako na WZ...

Je politování hodné, že některé výkřiky zde diskutujících vám vyzní až takhle nepřístojně, ale to tu bylo vždy (teda aspoň co já tohle forum sleduji) a pamatuji, že se to většinou urovnalo právě vzájemnou diskuzí (ať už zde na foru nebo jinde při osobním setkání)

Jaroslav napsal:
ani to, ze nekdo z prohry podle pravidel dela vitezstvi podle sve predstavy....

možná jsem momentálně nepozornej, ale nevšiml jsem si, že by někdo vaše vítězství zpochybňoval, ano jsou tu pichlavé poznámky co se závěru týká, ale to bych zase opakoval to co jsem napsal výše.

Jaroslav napsal:
tim svuj prizpevek do zdejsi (myslim ze dobre ze) zaseknute diskuse povazuji za ukonceny,

Tak z tohodle je zase smutno mě, nevím jestli to má být odveta za naší přílišnou ukecanost a rozjařenost z průběhu a konce WZ, ale doufal jsem že když už o průběhu hry nesmí mluvit pěchota, tak aspoň velení bude ochotné si vyříkat co se děje na vaší straně.

Jaroslav napsal:
moji lide nemaji zajem se dalsich velkych her diky temto nesvarum ucastnit, asi toho zelet nebudete (moc se nikde stejne neukazujeme) mne je z toho smutno.... verim, ze cas rany zahoji

Je zvláštní, že mám ten samej pocit a přitom k nikomu z účastníků téhle akce nechovám jakoukoliv zášť, nemáte chuť s tím něco udělat, dřív než budem hrát paint na vozíčkách Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
f3



Založen: 25. 03. 2009
Příspěvky: 418
Bydliště: PROGRESSIVE PAINTBALL

PříspěvekZaslal: pá září 30, 2011 5:38 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Vůbec se mi tady to do toho nechce montovat, ale tady to trochu psycho je pro mě jak magnet Smile

Prosím aby se pár lidí překlopilo do nové polohy a přestalo mě považovat za šmejda a škůdce českého MP.

Proč?

- dnes není situace jako v roce 2009, kdy jsem pochyboval o tom že lidi ví co chtějí hrát, nyní beru že každý organizátor už přesně ví co chce a protože disciplína je dejme tomu dobrá tak to přímo okamžitě realizuje,

- proto mě tak trochu překvapuje tato debata a pocit že se něco zkazilo nebo obecně že se něco nepovedlo.

- pokud se vaří bojový guláš a předem jsou známé ingredience tak přece výsledek (chuť) nemůže někoho překvapit. Jestli je 5H respawn, nějaké množství munice, nějaké rozmístění bodů/táborů tak jsou to nějaké parametry, a podle nich to tady dopadne.

Jestli dříve byl můj potoj takový že jsou tu "ňoumové" co "kazí" hry - a i já jsem kritizoval MPCC přesně jak Rajko píše, tak je to jen tím že profilujete hry jiným směrem než co sleduju a co se líbí třeba mě. To ale NENÍ nic osobního vůči člověku ale o preferencích typů her a stylu jakým se hrají/jsou řízené.

Jak píšete výše tak díky tomu že rozlišovací a rozhodovací schopnosti velitelů jsou čím dál lepší, tak bude určitě nezbytné aby si velitelé před hrou sedli a aniž by prozradili vlastní strategii tak se dohodli o čem a proč se vlastně bude hrát. A tohle bylo dále distribuováno mančaftu. Drobné nyance pak vedou k rozdílným výsledkům.

Podle mého názoru tady není nutná pochybnost Rajka o svých vlastních rozhodnutích, není nutná psychická podpora spoluhráčů svému veliteli a hlavně rozhodně mimo je jakékoliv napadnutí protistranou že to blbě velel a proto oni něco něco.....

Ještě jednou ten "rozdíl":
Co jsem popsal znamená že můžu mít názor jakoby si protiřečící: na předposledním MPCC tomu Rajko velel "špatně" protože jsme si od půlky dne nezahráli A ZÁROVEŇ to byla skvělá práce analýzy a řešení boj. situace která vedla k totálnímu ochromení protivníka.

Výsledný pocit: hořkosladký
MIL-SIM není zábava ale (mimo jiné) plnění úkolů, které můžou člověka i bavit.

Nevím jestli vás to baví číst ale doufám že jsem to alespoň z části trefil a že je to srozumitelné.
Takže respekt všem.
Beru že víte co děláte, proč to tak děláte a co z toho má ve finále být....
_________________
Nejlepší paintball na světě ? http://www.progresivni-paintball.cz/
Vyber si svou stranu: žoldák, vědec, civil, voják [LOST]
Dobrá zpráva pro lidstvo: všichni tady zdechneme.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kanec



Založen: 30. 06. 2006
Příspěvky: 267
Bydliště: Rumburg

PříspěvekZaslal: pá září 30, 2011 5:55 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Ale brrr já tě nepovažuji za škůdce v paintballu dokonce necítím žádnou zášť vůdči tvé osobě. a nijak bych necítil křivdu, nespravedlnost, zlost, vstek, či jiný negativní pocit kdyby tě umístili do jednotky ve které bych byl já nebo jí měl vělet.

Ale sere mě každý tvůj příspěvek který je směřován na hru které jsi se nezůčasnil a usuzuješ pouze na základě fotek a diskuze hráčů a pak hodnotíš chyby a správné postupy. To je věc která mě hodně na tobě štve.

Pokud příjdeš a řekneš na téhle akci jsem byl byla takové maková neřeknu ani píp. Ale už je to druhá akce kde bělám do ruda vždy když čtu tvé příspěvky ohledně akce kterou jsi vyděl jen na fotkách.

Kdyby bylo na mě a měl jsem 100% jistotu, že budeš dodržovat pravidla která se řeknou. Neměl bych důvad tě nepozvat ale bohužel mohu tě soudit jen podle příspěvku kde se montuješ do her které ti mohou být ukradené a podle železného trojúhelníku kda jsi předvedl jasné porušení žádosti organizátora. Jak tě pak mám soudit jinak?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
vlachla



Založen: 17. 09. 2008
Příspěvky: 296
Bydliště: Ústí nad Labem

PříspěvekZaslal: pá září 30, 2011 6:01 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Moc nepobírám to co se tu strhlo a přijde mi že to už přechází trochu do osobní roviny a nejsem si jist jestli je to to správný místo kde to řešit.
Za mou osobu, jako pěšáka, bych chtěl podotknout že jsem si hru docela užil. Samozřejmě byly chvíle lepší a horší ale stím do toho šel asi každej. Tu páteční makačku na táboře, nedostatek jídla a spánku, noční hlídky v zimě atp. hravě převálcovalo válčení (obzvlášť neděle) a celkovej dojem z akce je palec nahoru. Děkuju všem, spolubojovníkům, velitelům, pořadatelům i oponentuře za pěknou hru.

Podle mě to naši velitelé zvládli v daný situaci nejlíp jak se dalo a fakt jsem si tuhle "válku" užil.

Btw. celkem by mě zajímalo jak by danou situaci řešilo velení BW kdyby to bylo úplně obráceně Smile
_________________
Alligators
----------------
Kdo nechce, hledá důvody
Kdo chce, hledá způsoby
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hellboy



Založen: 16. 09. 2006
Příspěvky: 1904
Bydliště: Reichenau Farbenkugel Manschaft

PříspěvekZaslal: pá září 30, 2011 6:30 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Jaroslave, možná tě to překvapí, ale já želet budu když nikam nebudete jezdit. A co se týče toho hulvatstvi, povysenectvi a posmechu... Kromě pár vtípků a narážek v boji, které jsem párktát vypustil i já a přijde mi to jako naprosto normální škádlení protivníka o ničem takovém nevím. Nepanovala vůči vám žádná nenávist, posměch atd. nad zcela běžný rámec toho, že vy jste nepřítel a my máme radost, že se vám něco nepovedlo a nám jo. Pokud se někdo cítí dotčený z nějaké mojí poznámky tak sorry. Na mrtvolišti se naše a vaše mrtvoly normálně bavily a nikoho z nás by ani nenapadlo, že je něco špatně.

Takže v klidu, nikdo tu nerozjíždí žádný flame, nikdo se do vás nenaváží, nikdo vám nic nevyčítá, ani se vám nepošklebuje a už vůbec to nedělají všichni. Koneckonů i kdyby, tak vám to snad vlastně může být jedno. Na výsledku to nic nezmění. Vyhráli jste válku, prohráli jednu bitvu. To se stává. Horší by bylo, kdyby se to stalo v reálu. Tam pravidla neplatí.
_________________
Zbraně nezabíjejí, to Chuck Norris.
www.danielvavra.com
BT TM-15 | Solenoid V2 | TM Ripclip | Flasc Barrel | NCStar 40mm red dot + laser || Custom MR1 | Ripclip | Apex
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
No55
MG Team


Založen: 18. 01. 2006
Příspěvky: 801
Bydliště: Březová

PříspěvekZaslal: pá září 30, 2011 6:31 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

siky napsal:
mula napsal:
chtel bych tady podekovat neznamemu protivnikovy z bw, ktery se v patek na parkovisti podelil o zasobu piva, ktere v te chvily opravdu bodlo, myslim ze jsem ho pak obral o psi znamku pri nocnim prepadu bw tabora Smile. ps. priste mas pivo u me.


to jsem byl ja,ale znamku jsi my nevzal tus cornul kamosovy.


Tak první vyhlášení jendoho výsledku bych tu měl...Každou warzonu jsme udělovali cenu fair play (nebo jak se to kurva píše), vždy byla udělena hráči s největším počtem umrtí....: Letos uděláme vyjímku a budou to právě siky a mula. Rád bych jim věnoval bedu PBS jako bonus za chování. Mylsim že oni dva naprosto púochopili o čem to tu je takže bych je poprosil do PM o nějáký kontkat a PBSka předáme co nejdříve.

Na ostatní reakce nemohu zas tak reagovat panovadž sem docela dost vytíženej a moc sem to nečetl a jak se řiká "raději dvakrát měřit a jendou řezat" dočtu si to pěkně v klidu a radši dvakrát co která hlava tady myslela... výsledky budou zítra dopo, dnes večer na to mrdám...

Jedinou reakci abych utnul spekulace: Vítězí se na body, držení tábora dává do hry krátkou recyklaci. Z hrubého součtu je jasné že strana BW déle udržela body tudíž jí po právu náleží vítazství ikdyž přišla o základní tábor.... Takže zítra bude rozpis ranění v polní nemocnici za obě strany, KIA, a součet držení bodů....

Hellboyi diky za konstruktivní směřování.. musim dát zapravdu a bude třeba na tom dost pracovat, což ted zpětně vidim že WZ měla velkou chybu a to 2 primární cíle, přežít i za cenu lehkého zranění (neoficiální), a držení bodů (oficiální počitalo). Do ted si kladu otázku jak by to asi vypadalo tyto cíle ořezat jen na "přežít" a body počítat podle ulovených známek....??? nesmrsklo by se to v okupování jednoho či druhého tábora???

PS: reagujte tu opravdu věcně a stručně já to tu fakt nestíhám moc číst a nerad bych se překouknul a přil bych tim ohne do oleje... z čehož já osobně radost vubec nemám Evil or Very Mad díky za trpělivost
_________________
Hong cuang ťeie tong - staré vietnamské přísloví, doslovný překlad zní "Máš-li deštník v prdeli, neotvírej ho!"

Vítěz ve skákání v pytli 86
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
marty+



Založen: 18. 02. 2008
Příspěvky: 2179
Bydliště: UH-1D

PříspěvekZaslal: pá září 30, 2011 6:54 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

REPORT BW alias ŽLUTÝCH WARZONE 2011

Za stranu žlutých je to report nejen z průběhu akce, ale i něco málo z příprav, co jí předcházelo, prostě trocha informací co se dělo v průběhu těch cca 15 měsíců, od momentu kdy byly zveřejněny první informace o plánované WZ11. Ten poslední více než rok byl plný změn a zvratů. =DG= jako příjemce výzvy už neexistuje, doma jsem konečně pověsil obraz, už netankuji V-POWER a přestal jsem se ve středu holit.

Report sem vložím co nejdříve a bude takovým hlášením za celou BW, za všechny vojáky bojujících na naší straně za naši věc.

Zbraně utichly ve Válečné Zóně 2011 a slovní přestřelky zde na foru už výsledky nezmění a nikdo jistě nestojí o zbytečné rozmíšky, proto prosím mimo tento "report" nečekejte nějaké velké diskuze z naší strany.
Pokud Vás to tedy zajímá jak to bylo u nás, tak to začalo takhle.
Oslovením týmů se kterýma vzájemná chemie zafungovala už dříve:

citace:
MOBILISACE

Vojáci, branci, záložáci.

Volám všechny, kteří chtějí žít svobodně!

Volám všechy, kterým není lhostejný osud naší země!

Volám všechny zodpovědné muže i ženy!

Rozhoduje se dnes, zítra bude pozdě!



Bojovníci barevných válek,
volám právě Vás v těchto těžkých chvílích, volám Vás a vyzívám ke společnému boji na WZ2011, volám právě Vás k boji proti barbarské hrozbě!

Voláme Vás ze všech končin!
Společnými silami stvoříme vojsko těch nejlepších k obraně našeho práva na svobodný život!

Voláme Vás, houževnaté bojovníky, kteří se budou rvát o budoucnost jako jeden nesmiřitelný lev!

Právě Vás naše armáda potřebuje, právě Vy jste ti co patří do našich řad!

Jedině s Vámi společnými silami ochráníme naši budoucnost!

Budoucnost našich rodin, žen a dětí!

S námi získáte mimo pot, krev a slzy také nehynoucí slávu a uznání!


Za =DG=
Politruk
Marty+


PS: Pokud máte zájem o vstup do společné koalice, neprodleně informujte náborovou kancelář, tedy mne
Děkuji za případnou zprávu a doufáme, že se dohodneme.




Tož tak Wink


PŘÍPRAVA:
Poté co přešla euforie s náborem a padla dohoda, že s druhým mančaftem (Woods) Noxovi pomůže Rajko a Mastodont, jsem začal (stejně tak druhá strana) oslovovat týmy (viz Mobilisace viz výše) u kterých byl předpoklad, že by byli ochotni jít cestou kterou jsme chtěli jít my. Protistrana požádala o limit hráčů na maximálních 120 duší na jednu stranu, kvůli vyrovnanosti hry a oplátkou za tento kompromis byl povolen odposlech radiokomunikace, který jsem požadoval já. V otázce techniky jsme si dali naprostou svobodu: kdo si co sežene, to bude mít. Pravidla, koncept, zázemí a prostor dodá pořadatel.

Má vize hry byla: navázat na předchozí WZ09, kde probíhaly boje s nasazením masivnějších sil na dobývání jednotlivých bodů a v téhle filozofii jsme chtěli pokračovat i na WZ11. Myšlenkou a záměrem bylo WZ11 opět posunout dál od přestřelek malých až středních skupin (což je prakticky každá hra na scéně) a povýšit ji na střety a koordinaci ve větších masivních celcích, prostě boj skutečných armád se vším všudy založený na skutečné vojenské displíně, drilu i s výcvikem. Měl jsem pocit, že to byl i záměr organizátora. V tu dobu však byl primární úkol, sehnat dohodnutých 120 vojáků a bojovat kompaktně (opravdu jako armáda) a k tomu směřovala také příprava. Takže na naší straně nebylo podmínkou jen zakoupení jednotných maskáčů, ale hlavně povinnost účastnit se tří secvičení v maximálním počtu hráčů (min 70%) za tým.

Oslovil jsem docela dost týmů a mnohé oslovili mne a počty duší byly vysoko nad limit, ale pravidlo 3x secvičení (1x Čechy, 1x Morava, 1x cílová oblast) tyto stavy logicky brzy po zveřejnění termínů (v lednu 2011) a lokalit snížilo. Jasně se ukázalo kdo je ochoten "něco" obětovat pro společnou věc a oddělilo se pomyslné zrno od plev. Pokud je někdo ochoten urazit 3x více jak 300km a obětovat tři své volné víkendy, tak už to zatraceně něco znamená! Kdo nechtěl, nebo nemohl šel z kola čestně ven.
(Tímto děkuji těm, kteří nakonec nejeli za to, že si to nechali pro sebe a podle mých informací nepřítel o dvou secvičeních nevěděl až do WZ)...

STRATEGIE a TAKTIKA:
Na první místo jsem kladl především důraz na kvalitu před kvantitou! Raději výcvik před plkáním ve foru a vojáka s puškou před vozidlo s kulometem! Dynamickou obranu tábora před statickou!
Základní pilíř na kterém jsem stavěl znamenal získat na svou stranu minimálně 2 silné celky na scéně.
Jeden z nich byla =DG= (která v průběhu příprav zanikla) a Pohanský Pes, který má nejvíce zkušeností a nejmíň keců a když už je mají , tak vždy k věci:-) a hlavně byli ochotni vést kompletní výcvik a podělit se s námi o své zkušenosti.
Děkuji Jaroslave a Pohani, bez Vás bych to nikdy nerozjel.

Velení sil BW bylo rozděleno do dvou víceméně samostatně fungujících úrovní - logistické a bojové s hlavní zodpovědností vrchního velitele. Jsem profláknutý spíše defenzivním způsobem taktiky, proto jsem chtěl naopak překvapit a jít cestou útočné strategie. Celý plán bojových operací, taktiku a strategii tedy vytvořil náš guru Jaroslav a plán, který vytvořil byl natolik odvážný, že dostal zelenou. Podle něj se odvíjel i výcvik jednotek, kde se vyprofilovalo, kdo bude na hrotu útoku a kdo bude lepší v obraných pozicích. Žádné rotace jednotek (aby si všichni zastříleli apod.). Prostě jasně daná a secvičeníma vyzkoušená doktrína. Osobně jsem si vzal na starost agendu a velení obranných pozic - lágr BW, Jaroslav naopak tu horkou práci koordinace a velení celé útočné formaci přímo v bojové zóně (od stolu u mapy toho moc člověk nezmůže).

Jen v případě neúspěšného náboru (což už v únoru nehrozilo), či likvidace našeho zázemí (nemocnice) spolu s více jak 50% ztrátami (na 5h) sil mohlo vedení boje přejít na partyzánský způsob a případnou recyklací a doplněním sil na smluveném místě podniknout osvobozovací operace našeho zázemí, případně získání jednoho z bodů zpět atd...prostě úkol byl držet body co nejdéle.

Při posledním cvičení v cílovém prostoru bylo jasné, že bude potřeba doladit strategii a hlavně určit body zájmu. Po průzkumu nepřátelského postavení Pozorovatelna bylo jasné, že toto místo je naprosto zbytečné dobývat a současně že naše postavení Skála není na obranu zrovna ideální. Tak došlo po informování protistrany a pořadatele o posunutí tábora o 150 m směrem na východ přímo v ose Skála-Bod2-Pozorovatelna, což bylo v rámci pravidel dovoleno (do 250 m). Další problém byl, že i když na mapě se jeví vzdálenosti táborů od středu bojiště stejně (zalesněný porost), v reálu je situace zcela odlišná. Krokování v GPS ukázalo, že bod 2 je od protivníkovi Pozorovatelny po hranici lesa 350 až 360 m lépe přístupným terénem a strategickou panelkou. Naopak naše Skála je 480 m po těžce průjezdných cestách. V případě dešťů navíc s nemožností dostat se k jakémukoliv bodu z našeho směru i upraveným vozidlem. Na základě tohoto jsme pro vyrovnání podmínek zažádali organizátora, aby bod Bunkr byl naším bodem a bylo nám vyhověno. Protivník byl o všem informován. Kvůli komplikované sjízdnosti cest padlo rozhodnutí zajistit mobilitu zapůjčením BVP, na které jsme se společně složili se souhlasem drtivé většiny hráčů. Techniku jsem neměl v úmyslu použít k ofenzivním bojům, ale striktně pouze k evakuaci zraněných. BVP zároveň poskytuje solidní ergonomii a dostatečně velký vnitřní prostor ve své třídě offroad vozů, takže bylo jasnou volbou.Smile Další vozidlo nám nabídli kluci z Polska - Suzuki Samurai vybavené kulometem, které jsem zamýšlel využít pouze k přepravě materiálu, munice a malého počtu zraněných, protože rozměry vozu neumožňují transport celých jednotek.Smile Další techniku jsem zamítl, protože ta potřebuje řidiče a do boje jsem především potřeboval chlapa s puškou a ne za volantem. V prvé řadě byl každý střelec, až pak bylo vše ostatní.

Naposledy jsme drobně doladili složení formací - útok, obrana, velení skupin, čet, družstev, radistů a štáb. Na štábu mi k ruce byli Habakuk z Vlčí Smečky jako můj zástupce (spolupráce s ním nám vždy funguje na výbornou i když je to děsný pankáč) a Kami z Warhammers jako specialista na odposlech (chudák do toho spadl náhodou na Syberii a od té doby jsem si nikoho jiného na tuto funkci nedokázal představit). Tito lidé odvedli velký kus práce v mé blízkosti a jsou trochu neprávem opomíjeni. Tímto jim moc děkuji za pomoc! Odvedli jste kus kvalitní a perfektní práce.

START
Celá WZ11 začala dost nešikovně zbabraným začátkem, kdy v pravidlech bylo výslovně uvedeno, že hra začne - cituji:

START střetu...
Mlaďas napsal:
WarZona 2011
START střetu...
- boj začíná s lidmi v hlavním táboře a na přiděleném bodu. Kolik kde bude lidí při startu závisí na veliteli jednotlivých stran. V sobotu v 5:15 je možno své síly poslat přímou cestou na přidělený bod a v 6:00 začíná hra. Pořadatel vytvoří zvukový signál výstřelem z RPG, nebo jiným způsobem (bude před hrou oznámeno).

(Warzona 2011 - pravidla http://forum.military-paintball.cz/viewtopic.php?t=4192&start=0 )

Organizátor nám sdělil, že start hry se posouvá z plánovaných 6:00 na 7:00 hod., což jsem si potvrdil hned 2x u obou šéfů. Informace, že se startuje pouze na čas bez avizované exploze se ovšem ke mně ani nikomu z našich řad (což jsem si potvrdil) nedostala a k tomu ani nebyl seřízen velitelský čas pro obě strany stejně! Mimo to jsem měl své hodinky nastaveny o 5min dopředu oproti Woods, což by byl nejspíš další problém, bo kdyby mě někdo sdělil: "Jedeme na čas" tak by jsme startovali logicky o 5 minut do hry dřív než protivník a hru by to dost výrazně ovlivnilo v neprospěch protivníka.
Začínat hru vyosenou pro jednu ze stran, o to určitě nikdo ze zúčastněných nestál. Proto jsem požadoval "restart" - abych byl přesnější nový START hry! Ne proto abych zamezil kempení, či z důvodu jiného progresivního prvku, ale naopak v rámci fair play o narovnání šancí pro obě strany.
Stáhl jsem všechny síly, které se rozvinuly v poli po reakci na výpad protivníka, zpět na výchozí pozice! Potom proběhlo jednání na bodu 2 s Rajkem a za organizátory s Mlaďasem a bylo dohodnuto, že se odstartuje znovu podle avizovaných pravidel. Tímto děkuji Rajkovi a všem boys z Woods, že jsme našli společnou řeč a startovat se mohlo znovu. Ale od 6 hodin už uběhlo spoustu času, který mohl hru ještě pořádně zamotat. Při novém zahájení hry jsme nevyužili nic ze získaných informací po prvním startu a i napodruhé, stejně jako poprvé, jsme jeli podle předem připravené strategie. Později se mi doneslo, že byl ještě nějaký výbuch kolem sedmé hodiny, který někteří protivníci (nejspíš ti, které nikdo neinformoval o situaci, že jednaní stále ještě probíhají) považovali za další start. Tento výbuch bych ovšem připisoval spíše sofťákům, kteří se motali v prostoru u bunkru, naši lidé měli rozkaz zůstat, čekat a nevyvíjet žádnou aktivitu, tento rozkaz splnili. Start hry tedy začal se zpožděním 2hod. 45min. což je 33 bodů na jednom bodu k dobru (bude patrné později).

Žlutí aneb BW před zahájením boje.
1 armáda: BW
4 skupiny: PES 31ks , VLK 29ks, MACKO 22ks, SOKOL.23 ks, štáb 3ks, BVP 3 ks
111 vojáků celkem včetně šoféra BVP a tří žen, které nebyly určeny pro týlové funkce, ale naopak se účastnili všech bojových operací.

ROZLOŽENÍ SIL
Lágr BW (kóta Na skále) sk. SOKOL - 21ks + 3 na štábu + 3 BVP a 2 skuteční marodi na marodce (angína a chřipka).
Bunkr sk. PES, VLK, MACKO = 82 vojáků z toho 72-74 vyčleněno pro útok na bod 2 a 8-10 na obranu bodu Bunkr.

PRVNÍ BOJ:
T - 8:45H - Start WZ 2011 probíhá dle avizovaných pravidel z výchozích postavení. Zapsán náš Bod1- Bunkr. Všechny jednotky BW na WZ11 se dávají do pohybu a zaujímají svá plánovaná postavení. Útočná formace skupin PES, VLK a část MACKA vedená Jaroslavem, Warmanem a SendwiCZem vyrážejí v určených směrech postupu k Bodu 2. Sk. PES jižní front, VLK střední front a MACKO severní front. Z Bunkru i z Lágru vyrážejí "tykadla" - předsunuté hlídky, kontrolující přístupy k Lágru i bunkru a monitorují pohyb nepřítele v těchto sektorech, kde jsme momentálně nejzranitelnější, páč všechny síly jsou vrženy do ofenzivy směrem na západ.
T - 8:46H - Woods zapisují bod a je v jejich držení.
Pro naše jednotky je terén k bodu hůře prostupný a naše útočná formace dosahuje cílového sektoru s mírným zpožděním oproti nepříteli. Z radiokomunikace se ozývají hlasy velitelů skupin koordinující postup a po kontaktu s nepřítelem je slyšet z vysílaček také střelba. Boj se rozhořel naplno. Nepřítel se bránil velmi tvrdě.
Z hlášení od velícího Legie Duchů Nea z bitevního pole je jasně cítit houževnatost a urputnost obránců."V centru louky se do poslední chvíle dobře bránil jeden boys, který sám zvládl a vyřídil nejméně 4 naše co jsem viděl v mém úseku. Některé dostal ke konci už jen TPXkem. Byl to dobrý voják“
T - 9:00H - OREL (BVP) - slangově mezi vojáky překřtěný na Pyj připraven k výjezdu s naloženými nosítky.
T - 9:10H - Přibíhá první lehce zraněný do nemocnice k léčení.
T - 9:14H - Jaroslav žádá o výjezd Orla k první evakuaci těžce zraněných.
T - 9:15H - Orel vyráží.
Hlavní tíhu boje nesla Jaroslavova skupina PES ze kterého v bojeschopném stavu zůstalo z roty A tři muži, z roty B dva muži (všichni velitelé padli) z roty C opět dva muži (všichni velitelé padli) jen ze štábu roty pět mužů přežilo včetně politruka. Situaci se podařilo zvládnout teprve s příchodem skupiny VLK, které se podařilo nepřítele, který zastavil postup PSA obejít a zbytky sil vyřadit za cenu jen nepatrných ztrát (myslím že tak 2)
Vlk pod Warmanovým velením prošel severně nad bodem 2 až do lesa nad posedem a na bod 2 zaútočil ze severozápadu. Tím tak obráncům odřízl ústupovou cestu. Naši vojáci po boji vlastní 12 známek odhady z pole cca 25 mrtvých Woods celkem. Náš voják Matelko otvírá bednu a zapisuje čas.
T - 9:16H - Bod v našem držení. Nepřítel ho vlastnil 20min.
T - 9:17H - Orel přistál a začíná velmi dramatická situace. Ne všichni zranění jsou připraveni k evakuaci na extrakční zóně a čas se při jejich záchraně neskutečně vleče. Hrozí zničení Orla nepřítelem.
Z odposlechu slyšíme diverzní jednotku Woods lačnící po Orlovi.
"Jdeme za zvukem BVP!" ozývá se z odposlechu
Nařizuji zrychlit evakuaci. Skupina PES hlásí: "Extrakční plocha je čistá!" ˇ
Odposlech: "Narazili jsme na stopy BVP!"
Štáb pro Orla: "Vypadněte z tama!"
PES: "Ještě jednoho a pojede!"
T: 9:32H - těžce raněný Vojtěch (Pohanský Pes) padá při transportu k BVP z lehátka do té největší louže plné bláta z těžce raněného se stává i těžce zmáčený.
T: 9:37H - Orel opouští evakuční místo krytý raní mlhou a míří do bezpečí Lágru i s nákladem. Bohužel, dva TZ museli spolubojovníci nechat zemřít. I když se kamarádi snažili tyto zraněné odnést, co jim síly stačily, přesto nestihli odjezd Befka.
Lížeme si rány - naše ztráty 11xLZ, 8xTZ. 5xM(?) Celkem 24

Bod 2 byl obsazen a další postup k Bodu 3 už v tuto chvíli neměl význam. Postupem k Bodu 3 bychom se zbytečně roztáhnuli na velkém prostoru a tím pádem byli zbytečně zranitelní. Mimo to jsme k tomu ani neměli dostatečnou sílu. Proto jednotky zůstaly stát a začaly budovat obranná postavení pro případný drtivý útok protistrany, který byl očekáván po zrecyklování jejich mrtvol ve 14:00h - buď na Bod 2, nebo na Lágr BW.

Tento čas "klidu" byl vyplněn několika událostmi, které se hrou ani tak nesouvisí, ale přesto stojí za zmínku. Nad Lágrem krouží Piper Cub a já v domnění, že je to letadlo mého kamaráda (to ostatně nakonec nepřiletělo) jsem před štábním stanem křepčil a mával a vůbec mi nepřišlo divné, že má US znaky. Ještě že na nás nic nevysypal, naštěstí to bylo jen průzkumné éro.
Pak se za horizontem ozývá burácení motoru a skřípění pásů. Všichni jsou v pohotovosti: Do štábu je slyšet z venku"Jede sem BVP, nepřítel má BVP!" Za chvíli se na horizontu před strážním bodem Věž vyloupne dělo a následuje věž. Na štábu zvoní polní telefon, přímá linka na Věž, zvednu sluchátko a z něj se ozve: "Věž na štáb, hovno BVP, jede sem tank!" V tu dobu už jsou všichni zalarmovaní a připravují se na úder. Tank T55 s Gardovým znakem pluku SSSR na pancíři míjí perimetr tábora a blíží se k jednomu z palpostů. Z poklopu na věži se vysouká postava s červeným trikotem, náš střelec neváhá a posílá dávku směrem k T55. Zasahuje velitele vozu sedícího na pancíři vedle řidiče. Tank naštěstí palbu neopětuje a velitel tankista zásah gestikulací přiznává, známku však odmítá odevzdat. Tank s mrtvým velitelem pokračuje kolem tábora, kde opisuje kruh a nastražené miny jsou drceny pod jeho pásy a vybuchují. Přesto tank pokračuje dál a stahuje se mimo hrací prostor. Toto nepřiznání jasného několikačetného zničení techniky minami považuji za vážné porušení pravidel a tomuto tanku navrhuju dát STOPku na budoucí akce.Twisted Evil

DALŠÍ BOJE:
T - 14:00 - 19:00H
Bod 2 byl v držení BW prakticky celý den, ale to ještě pro výsledek vůbec nic neznamenalo. Jako klíčovou jsme považovali noc, resp. tmu. Je to jednoduchá matematika. Tma je cca od 18.30 večer do 6.30 ráno, což je celých 12 hodin! Pokud bysme v podvečer přišli o Bod 2 na 12 hodin, museli bysme se vzhledem k posunu začátku a zpackanému startu hry o 2 hod.45min. v neděli hodně otáčet pro dohnání případné noční ztráty. Vojáci nebyli dostatečně vybaveni na noční operace - pár NV nic neřeší a hrozilo spíš friendlyfire než koordinované operace. Proto jsme očekávali nepřátelský tlak před tmou ve velkém měřítku a přípravy na útok byly v plném proudu u všech jednotek BW. Nepřátelskému útoku nasvědčovala i aktivita trojice záškodníků v blízkosti tábora, která nás zaměstnala a znervózňovala. Zlikvidovala nám i jednoho naše tykadlo (dobrá práce). Na to jsme reagovali vyčleněním skupiny SOKOLA s rozkazem vytlačit diverzní jednotku z prostoru, pročesat rizikový prostor u palpostů 11-2 a zabezpečit průjezdnost cesty k Bodu 2. Jelikož bylo připraveno i BVP k evakuaci raněných, nemohli jsme si ho dovolit v tuto klíčovou chvíli ztratit. Špatnou interpretací mého rozkazu (nenechal jsem si ho zopakovat) se Jednotka SOKOL vytáhla prakticky až k bodu 2 a tábor byl téměř nechráněn (cca 10 mužů i se štábem a posádkou BVP). Naštěstí se nepřítel vůbec o nic nepokusil a jednotky se podařili včas stáhnout zpět a připravit k posílení obránců na bodu 2. Tohle byl nejkritičtější moment na naší základně za celou hru. V tu dobu zaútočil na dvojku nepřítel větší silou, předpokládal jsem tedy že teď se bude lámat chleba. Při předchozím tlaku jsme už používali režim podsouvání desinformací v radiokomunikaci. Ty se týkali především počtů. Podle tajného klíče se počty hlásily diametrálně odlišně. Jak posily, tak i ztráty. A banálním odečtem či přičtením jsme měli okamžitý stav. Tohle fungovalo naprosto perfektně a díky autorovi tohoto jednoduchého funkčního počítání.

Tento popis událostí, jakkoliv barvitý zaznamenává jen nepříliš intenzivní útok a aktivitu nepřítele, přičemž v ostatních místech linie boj prakticky nebyl! (Vojáci ze sveho úhlu jen popisují jednu a tu samou věc.)

Neo (VLK): Po tom jak Woods odpoledne přivezli recyklované vojáky, zaútočili na bod 2 podél cesty, která vede od jejich tábora k posedu. Vyskákali ze 2 aut, jedna jednotka (cca 10 lidí) dorazila pěšky a zaútočila přes panelku. Tady narazlili na náš odpor, tak se stáhli podpořit ostatní u cesty. Protože jich bylo nejmíň 2x tolik, co obránců, podařilo se jim pobít dost našich lidí a dostat se k jejich známkám. Svoje zraněné stihli evakuovat. Na pomoc přispěchali Pohani a Warhammers. Dál už nevím, protože jsem s ovázanou rukou prchal směr nemocnice. Vím jen, že z 11ti obránců v první linii (VZP a LD) přežil jen jeden, tři jsme měli lehké zranění, 7 se poroučelo na mrtvoliště.

Tony (PES) vzpomíná: "No, celkem zajímavý byl odpolední útok nepřítele na bod dva směrem od posedu, kdy jsme nepřítele drželi v pár lidech a oni se snažili vyburcovat útok opakovaným voláním "Sudetáá, tak teď všichni najednou vyrazíme a smázneme je!!!" po kterém se nikdy nic hromadného nekonalo. To bylo naše štěstí, jelikož kdyby opravdu vyrazili koordinovaně, tak by zřejmě prošli. Vzhledem k jejich malému odhodlaní jsme je ale dokázali udržet až do té doby, kdy je nejspíš přinutily k ústupu odposlechnuté počty posil a tůrující befko."

Habán (ŠTÁB): U útoku v 17:30 probíhalo strašení BVP a výkřiky do vysílačky, že z tábora vyráží 21 bojovníků podpořit obranu. Dle odposlechu toto strašení zabralo a Forest se stáhnul.

Setler (PES): Kolem páté nám vyndali na valu v oblasti seníku střelbou z dálky Dominika a Njorda, takže jsme část linie bránili ve třech a s velmi omezenou možností pohybu a střelby. Kdyby se zvedli a zaútočili, tak nás smáznou, ale místo toho byly slyšet jen pobídky "Sudetáá musíme dopředu"!
A když už se pak ozval pohyb, stačilo propálit par kulí do křoví a opět postup zastavili... pak raději naložili raněné a vypadli...

Neo (VLK): Po návratu z nemocnice jsme pomáhali na Samuraje nakládat raněné, protože se bojovalo někde mezi 2. a 3. bodem. Přidali jsme se k hlídkám severně od bodu 2. Panelovou cestu už držel nepřítel. Kluci ze Specters, kteří tam šli na průzkum bojem si donesli 2 těžce raněné. Pak se někde od jihozápadu proplížil řídkými liniemi statečný sebevrah, který dokázal Warmanovi sebrat známku, aby vzápětí přišel o svoji. Přesunuli nás na jih, hlídat přistávací zónu Samuraje. Občas tam někoho donesli na nosítkách. Občas někoho z těch nosítek vyklopili do bahenních lázní a donesli ho jak figurku z mléčné čokolády. Pak se už na naší straně nic nedělo.

Jaroslav (PES): co si vzpomínám, začalo to snahou nepřítele asi v počtu 10 mužů přiblížit se k lesíku úplně u silnice (to mohlo být tak kolem 14:00), které skončila beze ztrát na obou stranách. Účel této mise není zřejmý.
Dálší útok přišel tak kolem 16:00, kdy podle odhadu zhruba 30 mužů zaútočilo do oblasti nad posedem, po těžkých bojích vytlačili tamní posádku (to co popisuje Neo), druhou linii narychlo vybudoval štáb skupiny PES se mnou v čele a se zbytky přeživších z té špičky, přeskupil jsem naše jednotky a jedna rota šla nepřítele vzít do kleští zprava, lidi z VLKa z leva, zbytky nepřítele se ale stáhnul dřív stáhnout, než jsme zaklapli past ... proti 30 to ubránilo nějakých 10 mužů.

Poslední boj co vůbec ten den byl následoval tak po hodině kolem 17:00 (mozna mirne driv, da se zjistit podle Warmanovy smrti) celé to začalo tím, že se nepřítel (3 kusy) objevil v našich zádech - abychom je vytlačili a uvolnili si přístupovou cestu vyslali jsme část obránců tábora ze skupiny SOKOL a my pohyblivou část VLKa, když se snažili tu trojici polapit začal útok opět v oblasti seníku, podle odhadu tak 25 lidí, proti nim stála rota A v síle 9 mužů. Asi po 20 minutách boje se nepřítel zcela zastavil, neboť se dostal i do obranné palby roty B, která plynule navazovala na rotu A (jsou to ty situace co tu popisuje Tony) rota A měla dva těžce raněné, jednoho lehce a jednoho mrtvého (zabitého vlastní palbou Vládíka). Nepřítel předvedl žalostné výkony.

Jeden ze zadních záškodníků bohužel vyřadil Warmana, což způsobilo totální chaos u jeho jednotek, kteří v té chvíli přestali mít představu kolik jich je a kde se nacházejí, takže se nám začali stahovat z pravého křídla a tvrdili, že mezi body 1 a 2 zeje stometrová mezera, byla to nejkritičtější chvíle celého dne, nakonec se mi podařilo odchytit myslím Slayera, který se chopil veleni zbytku VLKa a zjistilo se, že situace není vůbec tak kritická a že tu mezeru do značné míry vyplňuje SendwiCZ se 4-mi muži, který byl v te chvíli jediný, kdo stál nepříteli v proražení našich pozic , nakonec se zjistilo, že máme i dost lidi z VLKA aby se linie obnovila, takže to celé byla jen hysterie z nedostatku informací.

Aknot vzpomíná Když už jsem večer poslal 120 kilového Láďu na smrt, tak jsem ho taky po zranění s pomocí ostatních a potom sám na svých zádech odnesl k extrakční zóně za lesem Twisted Evil

Štáb (SOKOL): Při útoku v 17:30 jsme použili psychogický způsob boje. Nastartovali a tůrovali Befko a výkřiky do vysílačky, že z tábora vyráží 21 bojovníků (což byl kód pro jiný počet) podpořit obranu. Dle odposlechu toto strašení zabralo a my jsme slyšeli zoufalý hlas Feryho: " ...že co má jako dělat?!, na což mu Rajko odevzdaně odpověděl: "Tak se teda stáhněte." A všem se nám na štábu nesmírně ulevilo.

Camel (MACKO - Bunkr):
Okolo 14:00 hodiny tykadla v lese u panelky hlásila pohyb nepřítele směr bunkr. Protože nás bylo jen pár, v rámci pohyblivé obrany jsme se vysunuli naproti protivníkovi. Jednalo se o 7 woodlandistů, kteří se snažili pronikat do našeho území po samém okraji hracího prostoru, těsně vedle hranic. Když se dostali na hranici dostřelu, začali pálit naším směrem. U křižovatky panelka x asfaltka stojící hlídka MG nás napomenula, že zde střílet nemáme. Proto pak došlo na jednání k vyjasnění hranice v okolí této křižovatky a zóny střelby, domluvila se zóna - ostrůvek okolo panelky, kudy bude zákaz vstupu pro obě strany a nepřítel se potom sám stáhnul zpět do výchozích pozic.
Jelikož nás bylo málo, tak jsem v tuto dobu snad na našem bodě Bunkr nenechali vůbec nikoho, což se stalo v kritických chvilkách vícekrát. Tykadla jsme měli v počtech cca Hicks + 3 vpravo a SendwiCZ + nevím kolik dalších vlevo. Na bunkru jsme byli Já + velitel Macka Peter. Po celou sobotu, od rána až do pozdního odpoledne, jsme pořád měli část svých lidí zapůjčených/odvelených u bodu 2.
Největší psycho jsem zažil když asi mezi 15 - 16 hodinou byla hlášena aktivita nepřítele u našeho hlavního tábora. Peter si stáhnul od tykadel na posilu jednoho člověka k nám, tuším že Bóbika, tak nějak jsme na bunkru hlídkovali 3 pro případ že by se nepřítel objevil z boku či zezadu. Najednou Peter hlásí, že viděl 4 WD, kteří mu mávali na pozdrav, ve vzdálenosti cca 150 metrů od bunkru (z pozice na cca 9 až 10 hodin od bunkru) a kteří pokračují směrem k panelce a na naši 12 hodinu (tedy okolo bunkru a pryč k pozicím WD). Zprávu o pohybu nepřítele jsme předali našim tykadlům. Trošku vznikl zmatek, páč jsme se domnívali, že nepřítel je pronásledován skupinou vedenou Habakukem, který odháněl diverzanty od hlavního tábora. Tento předpoklad se ukázal jako lichý. Přesto se Peter rozhodl nezůstat na krytých pozicích u bunkru, ale "následovat" nepřítele pokud možno skrytě a napadnout jej, pokud možno poté co dojde k jeho kontaktu s našimi tykadly, která očekávala příchod nepřítele do svých zad. Hodně hodně jsem si říkal, že to bude velkej průser, jestli při tomto výpadu všichnii tři chcípneme a nepřítel nám obsadí bunkr. Přestřelka se strhla v prostoru cca 11 hodin od pozice bunkr, předtím než WD dorazili k panelce. Výsledkem byli dva WD obraní o známky a munici a dva WD co se ztratili zprvu neznámo kam. Po pozdějším vývoji událostí jsem vydedukoval, že jeden z WD co se "ztratil" mohl být tím člověkem který pak měl přestřelku u bodu 2, jak po vysílačce šly hlášení, že u bodu 2 se přestřelovali vlastní s vlastním.
Pak už se nedělo nic. Celou noc jsme hlídkovali připravení na cokoliv, nepřítel neprojevil žádnou aktivitu v našem sektoru, ač status quo hrál nám do karet k našemu jistému vítězství. Ráno jsme si akorát z bunkru zaběhli do hlavního tábora a zpět, kde jsem před bunkrem vyběhli na násep a zjistili že jsme naběhli přímo do rojnice WD, kteří nás hned smetli salvou.

NOC
T - 19:00 - 2:00H
Předpoklad byl, že nepřítel bude mít lepší NV vybavení a pokusí se o nějakou výraznější aktivitu. Proto všichni vojáci zůstali na svých pozicích. Na bodu 2 nocovalo všech 60 jeho obránců v předem připravených pozicích se střídajícími se hlídkami, kolem bodu byl vytvořen bezpečný perimetr v okruhu 100 m, ve kterém se velení mohlo zcela volně pohybovat a nepřítel sem nemohl proniknout,. Bylo jasné, že pokud se bod podaří udržet nejméně do 4:00 ráno, naše strana zvítězila, neboť nepřítel ani zabráním všech bodů již není schopen zvrátit situaci. Do Lágru BW jsme stáhli tykadla na posílení obrany a k odpočinku. Pak jsem v noci provedl inspekční cestu Samurajem na bod 2 povzbudit naše vojáky v poli a dát si s naším brilantním bojovým velitelem Jaroslavem šálek výborné brazilské kávy. Byl jsem informován, že "venku" je jen Noční čtyřčlenná skupinka bojovníků na průzkumu, oťukat Gabčíkovo a trochu pobavit obránce. Pak byl vydán rozkaz po půlnoci nepřesouvat jednotky ani jednotlivce a zastřelit co se hne. Fakticky to znamenalo, že bojové jednotky na bodech nepůjdou táboru na pomoc ať se děje co se děje, neboť zakladem všeho bylo udržet zapsané body do raních hodin.

Při stavbě tábora jsem zcela záměrně nechal postavit věž mimo perimetr tábora, nedaleko jeho vnější ochranné hranice (2 perimetry vnější, vnitřní + tykadla), aby v noci mohl osvětlovat prostor před palposty a zároveň aby byl na nejvyšším místě a případně lákal do tohoto sektoru protivníka, stála min. 100m od středu tábora. Zároveň posádka této "věže" pod velením Báby měla za úkol se stáhnout do perimatru k nejbližšímu palpostu v případě napadení. Kolem 1:00 jsem si šel lehnout a usnul asi na 10 minut. Ve spánku se mi zdálo, že slyším zvonění polního telefonu, pak mě ze snění vytrhla střelba a telefon byl hluchý. Okamžitě jsem vyhlásil poplach všichni v palpostech byli na nohou. Z tábora jsem zformoval pár lidí a vyrazil k věži podpořit obranu a osobně koordinovat obranu. Doběhl jsem a už bylo jasné, že nepřítel se stahuje, bo nám za chvilku předváděl ohňostroj tak 150m od vnějšího perimetru. Ztráty byli minimální 2xLZ, 1x M a hlavně Bába (MPO) přesně uposlechl rozkazu a stáhl se (pochvala Bábo) do obrany Lágru. Tím mě mohl podat také přesné hlášení o tom co se dělo, odkud přišli, počet atd. Kluci na palpostu přesně dělali to co měli za úkol, přesto jeden padl. Obával jsem se o to, že diverzanti mají důležitější úkol než jen poškádlit a myslel jsem si, že tohle je jen na odlákání pozornosti. Obnovili jsme přerušenou tel. linku (tu přetrhl jeden nešťastník z našich řad) a stáhl jsem se s lidmi zpět do tábora s obavou, že jejich cíl je zničit skrytě zaparkované BVP. Oba vojáci z obsluhy Orla museli na hlídku. Pak jsem šel zase něco naspat se slovy "Nikdo tu nebude spát, dobrou noc!" Smile
A do rána nic. Mimo jednoho mrtvého, mého vyrušení ze spánku a vyzkoušení připravenosti obrany (reagovala v daných podmínkách překvapivě velmi dobře), jsem pochopil význam této noční eskapády, jako malou pomstu za naši Noční čtyřku, jinak žádného efektu nedosáhla.

Hlášení od Sorrenta: Byli jsme součástí obranné linie Lágru. Dělali jsme jenom svou práci. Útok nepřítele na pozorovatelnu se konal za překvapivě tichého přiblíženi. Než jsme si uvědomili co se děje a vzbudil mého spícího parťáka, měl uz nepřítel zlikvidovanou pozorovatelnu. Nevím co se tam přesně dělo, ale nepřítele jsme z našeho palpostu dobře viděli, jelikož na horizontu nebyl les a pozorovatelna byla oproti mého palpostu výše. Dále se útok nepřítele soustředil na první palpost kousek vedle od pozorovatelny kde bylo stanoviště statického kulometu. Teto palpost dobyli, ale neodpálili těžký kulomet (?). Pak objevili další palpost, který byl kousek za stanovištěm kulometu. Začalo se ozývat z rad nepřítele, že našli další stanoviště. Okamžitě na něj zaútočili (na tento palpost se stáhl Bába) podle zprávy zbytku mé čety, kteří tam měli hlídku, se tento palpost skoro rozpadl při drtivé palbě nepřítele. Roman (angina) jak jsem slyšel, musel držet stěnu palpostu, aby se nezhroutila. Baba byl myslím jediný který opětoval palbu. Dalšímu z dvojice hlídkujících selhala vz. láhev, proto do obrany moc nezasáhl. Při této situaci jsem začal střílet i já, byly sice docela daleko, ale chtěli jsme je trochu postrašit. Po zjištění že se na ně střílí z dalšího palpostu se museli přeskupit do písmene L, aby pokryly svoji levou stranu. Potom začali trochu postupovat blíže ke mě, ale já a můj parťák jsme je zasypávali kulemi, jak to jenom šlo. Jednoho se nám podařilo vyřadit z boje. Po tomto velmi šťastném zásahu se začali stahovat a při Martyho svolávání megafonem do protiútoku prostě vzali do zaječích (ustoupili).

Hlášení Alfa: Při napadení jsem spustil malý ohňostroj v síle 4 kulových pum házených mnou, byl jen tak na zastrašení vetřelců a odlehčení mojí sumky:lol:, vrhal jsem je ručně na domnělou pozici nájezdníků udanou posádkou bunkru (Shadow) a při vrhání jsem se ještě stihl totálně zamlžit a spálit Laughing .

DEN2
T - 2:00 - 12:00H
Jak bylo řečeno, pokud nepřítel nic v noci nepodnikne, hra bude prakticky vyhraná.
Plán na ráno, vzniklý u šálku výborné brazilské kávy při našem nočním randezvous, byl tedy prostý. Všichni mimo mne opustí Lágr (zbytečně aby byl zaházený od kuliček), vyhodí se do vzduchu podle pravidel dva těžké stacionární kulomety, znehybní vozidla a udeří se vším co máme, včetně BVP, na bod 3 (1). Armáda se dala do pohybu po rozbřesku. Kulomety vyhozeny do vzduchu, Orel na povel "Vyjíždí pyj z pochvy... Opakuji..." vyrazil i s mužstvem SOKOLa do boje, vzápětí přišlo hlášení, že Bod 3 je obsazen, protivník ho opustil! Rozhodl jsem se síly nechat v bitevní zóně a sám čekal na poslední závoz z recyklace (noční oběť). Bylo jasné, že kdyby se počítaly mrtvoly, resp. ukořistěné známky (pořadatel potvrdil, že se mrtvoly opravdu nepočítají), a my udržíme všechny 3 body do T - 9:16H, tak nás můžou pobít a vzít známky 2x a stejně to na výsledku nic nezmění. Dorazil zrecyklovaný voják a okamžitě jsem ho poslal do bojové zóny. Rychle jsem ze štábního stolu vzal tabuli s mapami a ukryl ji pod bagáž tak dobře, že ji nepřítel po obsazení tábora vůbec nenašel. Slyšel jsem z bitevního pole štěkat rozkazy mých velitelů a do toho nějaké hlasy blížící se k táboru. Nepřítel je tu! Hledám pušku, ale obě své jsem půjčil mým vojákům, kterým ty jejich vypověděly službu. Tak tady nezůstanu, přece nepadnu jako jediný do zajetí a šeříkem je vítat nebudu. Na stole leží megafon. Ano to je teď má zbraň! Nepřítel už je téměř v táboře. Daří se mi uniknout na poslední chvíli. Moji vojáci mě nadšeně vítají v bitevní zóně voláním: "Náš velitel žije, náš velitel je tu!"
Že v táboře spí polský řidič a marod jsem se dozvěděl, až když byla slyšet z Lágru střelba a já byl na bodu asi 5 min. Byli to dobří vojáci.

T-9:00-9:16H Mimo obsazení opuštěného Lágru nepřítel nevyvíjí jakoukoliv aktivitu. Naši vojáci pročesali několikrát les a okolí všech bodů a nepřítele nenašli. Hlášení ve vysílačce: ".... znovu jsme to všechno obešli a nikoho jsme nenašli! Nikde nejsou! Oni snad vylezli na stromy!"
Domlouvám se s Jaroslavem, že povolíme individuální akci na zpestření (útok na tábor Gabčíkovo i s BVP-Orlem) těch kdo chtějí a zbytek, že ukončí boje, neboť není bojovat s kým (máme v držení všechny body). V průběhu stahování z opevněných bojů jsou spatřeni nepřátelé a vydáno povolení volně bojovat.

Jednoznačně, při dodržení pravidel a konceptu hry, jsme US síly zcela zaslouženě porazili, a to již ve 4:00 ráno.
Nepřítel po celou hru nebyl schopen najít recept na naši taktiku, strategii, vnitřní odhodlání, disciplinovanost a vůli boj vyhrát.

Tímto děkuji všem velitelům a všem vojákům BW za perfektně odvedenou práci, mimořádnou disciplínu jak při secvičeních, v boji i po WZ11.
S takovým odhodláním, vysokou bojovou morálkou, kolegialitou a nadšením jsem se ještě nikdy opravdu na žádné MPB hře nesetkal.
Jste frajeři.
Ještě jednou děkuji svým lidem za hru!
Salfovi přejem brzké uzdravení.

Tož tak
_________________
Politruk ŽABÍ CREWe Smile
Taktické vybavení http://www.frogman.cz


Naposledy upravil marty+ dne ne říjen 09, 2011 7:15 pm, celkově upraveno 1 krát
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky
siky



Založen: 09. 07. 2008
Příspěvky: 64

PříspěvekZaslal: pá září 30, 2011 7:49 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

No55 napsal:
siky napsal:
mula napsal:
chtel bych tady podekovat neznamemu protivnikovy z bw, ktery se v patek na parkovisti podelil o zasobu piva, ktere v te chvily opravdu bodlo, myslim ze jsem ho pak obral o psi znamku pri nocnim prepadu bw tabora Smile. ps. priste mas pivo u me.


to jsem byl ja,ale znamku jsi my nevzal tus cornul kamosovy.


Tak první vyhlášení jendoho výsledku bych tu měl...Každou warzonu jsme udělovali cenu fair play (nebo jak se to kurva píše), vždy byla udělena hráči s největším počtem umrtí....: Letos uděláme vyjímku a budou to právě siky a mula. Rád bych jim věnoval bedu PBS jako bonus za chování. Mylsim že oni dva naprosto púochopili o čem to tu je takže bych je poprosil do PM o nějáký kontkat a PBSka předáme co nejdříve.

Na ostatní reakce nemohu zas tak reagovat panovadž sem docela dost vytíženej a moc sem to nečetl a jak se řiká "raději dvakrát měřit a jendou řezat" dočtu si to pěkně v klidu a radši dvakrát co která hlava tady myslela... výsledky budou zítra dopo, dnes večer na to mrdám...

Jedinou reakci abych utnul spekulace: Vítězí se na body, držení tábora dává do hry krátkou recyklaci. Z hrubého součtu je jasné že strana BW déle udržela body tudíž jí po právu náleží vítazství ikdyž přišla o základní tábor.... Takže zítra bude rozpis ranění v polní nemocnici za obě strany, KIA, a součet držení bodů....

Hellboyi diky za konstruktivní směřování.. musim dát zapravdu a bude třeba na tom dost pracovat, což ted zpětně vidim že WZ měla velkou chybu a to 2 primární cíle, přežít i za cenu lehkého zranění (neoficiální), a držení bodů (oficiální počitalo). Do ted si kladu otázku jak by to asi vypadalo tyto cíle ořezat jen na "přežít" a body počítat podle ulovených známek....??? nesmrsklo by se to v okupování jednoho či druhého tábora???

PS: reagujte tu opravdu věcně a stručně já to tu fakt nestíhám moc číst a nerad bych se překouknul a přil bych tim ohne do oleje... z čehož já osobně radost vubec nemám Evil or Very Mad díky za trpělivost


hej tak to je paráda,první veřejný ocenění,ale kdo nás zná (MPO) tak ví že kdyš uš někam přijedem tak se rádi podělíme kdyš je super parta(což bezesporu celá komunita paintbalistu je)tak nějaky pivo nebo cokoli jiného není problém,a právě proto to hrajem na celej víkend vypnout vyrazit na celej víkend někam do opičích hor a z kamošema si to užít hlavně se prosim vás uš nehádejte vždyt je to pořád jenom hra a nezáleží na tom kdo vyhrál nebo prohrál a jak si to všichni užily. a na kule se vykašli nemá cenu někam posílat kule aš se někde uvydíme tak u vás mam pivko,a kdyš tam bude i mula tak se spolu pěkně upravíme.
_________________
-MPO-
www.paintball-olesenka.tym.cz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
proste_BOBR



Založen: 15. 03. 2010
Příspěvky: 140
Bydliště: Two Towers - Ganja Group

PříspěvekZaslal: pá září 30, 2011 9:07 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

P
siky napsal:
No55 napsal:
siky napsal:
mula napsal:
chtel bych tady podekovat neznamemu protivnikovy z bw, ktery se v patek na parkovisti podelil o zasobu piva, ktere v te chvily opravdu bodlo, myslim ze jsem ho pak obral o psi znamku pri nocnim prepadu bw tabora Smile. ps. priste mas pivo u me.


to jsem byl ja,ale znamku jsi my nevzal tus cornul kamosovy.


Tak první vyhlášení jendoho výsledku bych tu měl...Každou warzonu jsme udělovali cenu fair play (nebo jak se to kurva píše), vždy byla udělena hráči s největším počtem umrtí....: Letos uděláme vyjímku a budou to právě siky a mula. Rád bych jim věnoval bedu PBS jako bonus za chování. Mylsim že oni dva naprosto púochopili o čem to tu je takže bych je poprosil do PM o nějáký kontkat a PBSka předáme co nejdříve.

Na ostatní reakce nemohu zas tak reagovat panovadž sem docela dost vytíženej a moc sem to nečetl a jak se řiká "raději dvakrát měřit a jendou řezat" dočtu si to pěkně v klidu a radši dvakrát co která hlava tady myslela... výsledky budou zítra dopo, dnes večer na to mrdám...

Jedinou reakci abych utnul spekulace: Vítězí se na body, držení tábora dává do hry krátkou recyklaci. Z hrubého součtu je jasné že strana BW déle udržela body tudíž jí po právu náleží vítazství ikdyž přišla o základní tábor.... Takže zítra bude rozpis ranění v polní nemocnici za obě strany, KIA, a součet držení bodů....

Hellboyi diky za konstruktivní směřování.. musim dát zapravdu a bude třeba na tom dost pracovat, což ted zpětně vidim že WZ měla velkou chybu a to 2 primární cíle, přežít i za cenu lehkého zranění (neoficiální), a držení bodů (oficiální počitalo). Do ted si kladu otázku jak by to asi vypadalo tyto cíle ořezat jen na "přežít" a body počítat podle ulovených známek....??? nesmrsklo by se to v okupování jednoho či druhého tábora???

PS: reagujte tu opravdu věcně a stručně já to tu fakt nestíhám moc číst a nerad bych se překouknul a přil bych tim ohne do oleje... z čehož já osobně radost vubec nemám Evil or Very Mad díky za trpělivost


hej tak to je paráda,první veřejný ocenění,ale kdo nás zná (MPO) tak ví že kdyš uš někam přijedem tak se rádi podělíme kdyš je super parta(což bezesporu celá komunita paintbalistu je)tak nějaky pivo nebo cokoli jiného není problém,a právě proto to hrajem na celej víkend vypnout vyrazit na celej víkend někam do opičích hor a z kamošema si to užít hlavně se prosim vás uš nehádejte vždyt je to pořád jenom hra a nezáleží na tom kdo vyhrál nebo prohrál a jak si to všichni užily. a na kule se vykašli nemá cenu někam posílat kule aš se někde uvydíme tak u vás mam pivko,a kdyš tam bude i mula tak se spolu pěkně upravíme.


Naprostej souhlas! Do dnes klukum z mpo a falconu vděčím (a nejen já) za tojak nám pomohli na druhém ZT, když začal ten slejvak.
Na tohle já nezapomínám Smile
_________________
www.twotowers-team.cz

tyhle výplody jsou čistě z mé hlavy a nemají nic společného s názory TT, od toho tam máme jiný
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
Hellboy



Založen: 16. 09. 2006
Příspěvky: 1904
Bydliště: Reichenau Farbenkugel Manschaft

PříspěvekZaslal: pá září 30, 2011 9:35 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Teď jsem asi 15 minut přemýšlel, jestli sem mám tohle postnout, nebo ne, aby si to někdo nevykládal nějak jinak než to myslím. Takže prosím vás, tohle není žádné pruzení a snaha o flame:

Upřesnil bych pár drobností. Ve 14:00 u asfaltky nás nebylo deset, ale dva (další dva byli opodál). Zjišťovali jsme si z bodu 1, kde máte linii a když už jsme viděli, jak se tam nudíte při kácení lesa (někdo tam snad mluvil o grilování) tak jsme vám chtěli udělat trochu zábavu Smile Ještě nás u toho Ondra vyfotil (na FB ta kde mám hadr na hlavě)

V 8:00 - 9:00 jsme podnikali obsazování vašeho tábora a připravování se na útok z vašeho týlu. Vaše hlídky teda přehlédli cca 40 lidí za vašimi zády a Ligera a spol. kterému chodily asi metr od hlavy někde poblíž bodu 1 a cesty (kdyžtak ať mě někdo opraví a upřesní).

Poněkud mi neštimujou časy, protože váš bod 2 jsme zapisovali pokud mě paměť neklame někdy v 9:45 (někdo na něm přeřídil o hodinu dopředu hodiny, čehož sme si naštěstí všimli), takže náš útok začal někdy okolo deváté a váš s BVP někdy mezi 8-9.

A trochu mě mrzí, že report končí v 9:16, když hra končila bez ohledu na bodový stav ve 12. Docela by mě zajímalo co se dělo při našem útoku na vaší straně.

Když to tak čtu, tak jsme byli prostě přehnaně opatrní, což je trochu škoda, ale po bitvě je každej generál...

A jak sem řikal na začátku - NEPRUDÍM, berte prosím s klidem! Wink
_________________
Zbraně nezabíjejí, to Chuck Norris.
www.danielvavra.com
BT TM-15 | Solenoid V2 | TM Ripclip | Flasc Barrel | NCStar 40mm red dot + laser || Custom MR1 | Ripclip | Apex
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
KoyoT



Založen: 26. 09. 2005
Příspěvky: 1239
Bydliště: Lihomyšl

PříspěvekZaslal: so říjen 01, 2011 4:49 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Pěkně napsané Marty...budu si muset s mými chlapci promluvit ... škoda, že jsem "jen" dělal saniťáka... holt není náhradní řidič... v tom terénu jsem měl co dělat i já Smile... a to bylo sucho...
_________________

KoyoT
MPC Forest

VĚČNÝ KUTIL, STAVITEL A OPRAVÁŘ

"... je dobré slyšet svoje kroky... " J. Kulhánek -Noční klub
"Když už si hraju na vojáčky, tak pořádně."
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky MSN Messenger
Jaroslav
Pohanský Pes


Založen: 13. 05. 2005
Příspěvky: 2004
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: so říjen 01, 2011 8:30 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Hellboy napsal:
Docela by mě zajímalo co se dělo při našem útoku na vaší straně.

napisu ti to chronlogicky protoze casy neznam, myslim, ze to trochu osvetli co se stalo:

- v sobotu asi ve 21:00 prisel na bod 2 Marty k valecne porade, zde doslo k dohode, ze pokud se nam pres noc podari udrzet body je vhodne rano podniknout sebevrazedny utok na bod 3 pro oziveni hry nebot hra je jiz vyhrana (overovano u organizatora zda se nepocitaji take smrti) (ve vasem cislovani asi bod 1) a to nasledujicim zpusobem?

Macko (cca 20 muzu) zustava na svych pozicich na bunkru (bod 1)
PES a VLK (cca 60 muzu) se vydava za ucasti BVP na bod 3
je opusten tabor a SOKOL misto strezeni tabora jde na bod 2

jak je vidno uz sme nemeli v umysli se ani ozivovat, cilem cele operace bylo jen to aby si nasi lide i protistrana trochu zabojovali, kdyz uz je rozhodnuto

- za rozbresku se vydava PES a VLK na bod 3 a nachazi ho prazdy

- VLK zada o povoleni pokracovat s BVP k taboru ktery chce s asi 30 lidi napadnout aby nepriteli udelal trochu show, je povoleno a vsichni do jednoho umiraji (predpokladam ze ani nikoho netrefili) Podle toho co jsem slysel tento podnik nebyl nepritelem vubec pozitivne ocenen, kdyz slysime hlaseni ve vysilacce o roztrzce na miste nechapave kroutime hlavou a uz opravdu nicemu nerozumime

- Je zaznameno dobiti tabora nepritelem, divime se proc se tam strili (pozdeji zjisteno ze tam jsou zapomenuti dva polaci Laughing )

- jsou stazeni lide z MACKA z bunkru aby se spojili se SOKOLEM a spolecne si sli zabojovat (jsou to jednotky ktere se po celou sobotu prakticky nedostali do kontaktu s nepritelem) proti nepriteli, ktery se konecne projevil (mysleno dobil tabor)

- Driv nez se MACKO cely stahnul byl zaznamenan pohyb nepritele od tabora smerem k bodu 1 Odhad kolem 40), proto se pulka MACKA odeslala zpet na bunkr (uz tam nedosla a znicila ji jina jednotka co se k bunkru dostala z druhe strany)

- Samotny SOKOL byl vyslan do boje proti nepriteli postupujicim z tabora na bunkr, zbytek MACKA byl vyslan do tabora

- Utok SOKOLA se zastavuje (no bodejt by ne kdyz ve 20 utoci na 60 lidi Laughing troubove Wink ) vysilam jim na pomoc jeste 2/3 PSA tedy 20 lidi, ti dopadaji stejne a konci pod palbou nepritele ktery stoji pevne v pozici

- Na bod 2 stahuju posledich 9 lidi ze SPASu a cekame az se to na nas privali a privalilo, pochybuju ze sme kohokoliv zasahli

- snad tohle vysvetli proc ste tabor i body obsadili prakticky bez boje, doufam ze jste si dobre zastrileli, protoze to byl nas velmi zakerny a promysleny plan Wink (tohle je samozrejme nadsazka) a priste prosim bojovat v dobe, kdy to ma z hlediska vyvoje bitvy smysl, ne ze bychom se nudili, ja jsem lidi vzdycky nejak zamestnal, ale prijde mi to trochu promarnena prilezitost, jak vest rozsahlejsi koordinovane akce, zvlast kdyz sme se na takove rozsahle akce pri priprave (trech cvicenich) pripravovali, protoze v tomhle mela byt Warzona jina oproti stovkam pifacek, kde stojime 10 na 10 Idea

pokud je ted nekdo nastvanej tak urcite ne kvuli teto posledni hodince hry, ale nasrani do okopu v tabore, odcizene veci uplne zbytecne kdyz uz nejsou potreba, vulgarni posmech nad mrtvimi (to jsem osobne celych 15 let co hraju paint nezazil a je to hlavni duvod proc nekteri moji muzi uz nechteji proti takovym lidem hrat) i vyryti vzkazu z nudy FUCK WZ 11 na bodu 3 do stromu (jak hloupe a ten strom toho hrdinu zrejme zaplati zivotem, no to sem trochu hysterickej, ale prijde mi to opravdu hloupe), to vsechno v lidech nakvasilo a spolecne s pocitem ze hra byla zbytecne promarnena z nepochopitelneho duvodu vyvolava reakci...... rikate ze jste si to uzili, my stejne jako vy (kazda vase akce preci znamena preci nasi reakci), ale potencional te hry byl trestuhodne promarnen a navic ti ktere jsem potkal v nedeli nemeli to zasadni co dosud lide v MPB mivaji a to je respekt k nepriteli, misto toho se nechali ovladnout svou flustraci...


_________________
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky
Dvorzak



Založen: 28. 07. 2007
Příspěvky: 643

PříspěvekZaslal: so říjen 01, 2011 9:15 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Jardo když jsme dorazili ráno do vašeho tábora, tak jste měli v jednom bunkru už nasráno = nasrali si tam "vaši" Jo a bylo dost nasráno i kolem Vašeho tábora. Jinak reporty jsou pěkně napsané a za sebe mohu říct, že jsem žádnou nevraživost nebo urážky nezaznamenal. Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Rajko



Založen: 18. 10. 2006
Příspěvky: 1849

PříspěvekZaslal: so říjen 01, 2011 9:17 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Je evidentní, že obě strany měli své plány jak tuhle hru odehrát a díky volnosti jaká byla ve výkladu pravidel jsme se moc s těmi plány neprolnuly (ale to mě už u téhle konkrétní akce nepřekvapuje, těch nedokonalostí bylo tolik, že kdyby se to sepsalo, byl by z toho slušnej román)
Urážky tuším byli z obou stran (i když já jsem nebyl přítomen ani jedné) jen mi nestálo za to je nějak řešit, neboť už jsem si na to tak nějak zvykl, že vyčerpaný člověk občas řekne i to co by normálně z úst nevypustil.
A co se týká toho nápisu to se pokusím zjistit kdo je ten "úžasný výtvarník" ale zatím je pátrání neúspěšné. Crying or Very sad
Je prosím možné zjistit kdo a kdy ten nápis objevil (jestli po hře nebo po vašem obsazení bodu) kvůli zúžení soupisu podezřelých?


Naposledy upravil Rajko dne ne říjen 09, 2011 7:44 am, celkově upraveno 1 krát
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Jaroslav
Pohanský Pes


Založen: 13. 05. 2005
Příspěvky: 2004
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: so říjen 01, 2011 9:30 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Rajko napsal:
Je prosím možné zjistit kdo a kdy ten nápis objevil (jestli po hře nebo po vašem obsazení bodu) kvůli zúžení soupisu podezřelých?
Objeven byl Tonym za rozbrezku bezprostredne po obsazeni bodu 3 - nedal se prehlednout
_________________
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky
Jaroslav
Pohanský Pes


Založen: 13. 05. 2005
Příspěvky: 2004
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: so říjen 01, 2011 9:36 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Dvorzak napsal:
za sebe mohu říct, že jsem žádnou nevraživost nebo urážky nezaznamenal. Wink
Ja bohuzel ano a jak sem psal nic podobneho za ty leta nezazil, nepritel ktery se vysmiva lidem ktere vyradi a smeje se jim (osobne jsem slysel) nebo nepritel kteri mrtvym rika - cha-cha blbci, nasrali sme vam do spacaku (informace od SLEPA, kteremu to rikal nepritel pote co ho zabil a nemam duvod mu neverit) proste nema a nemuze mit muj respekt ani pochopeni, kdyby aspon sve "schopnosti" tihle hrdinove ukazali v sobotu, clovek by si rek sou dobri jen trochu sprosti, ale takhle ? Pochybuju ze kdokoliv z tech 25 lidi co rano padli z vasi strany na bodu 2 (a to pro mne byli skutecni protivnici, protoze se bili jako lvy na rozdil od vseho co se ukazalo pozdeji) by mohl rict jedine slovo proti nam, ze bychom na ne cokoliv pokrikovali, jakkoliv se jim posmivali proste nic co by je mohlo urazet....
_________________
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky
ŠOTEK



Založen: 17. 07. 2007
Příspěvky: 223
Bydliště: Forest

PříspěvekZaslal: so říjen 01, 2011 9:46 am    Předmět: Odpovědět s citátem

To co je na tom ubohém stromě,může udělat jenom VŮL.Já doufám že to nebyl nikdo z mé skupiny,ale jestli píše Jaroslav,že se to nedalo přehlédnout,tak si jsem jistý že bych musel někoho vidět.Celých dest hodin jsem tam stál a obcházel bojovníky a nikdo nic takového nedělal.Ruku do ohně zato dát nemohu,člověk se může přehlédnout.Ještě se optám na jaké srtraně to bylo vyryté.Budu to brát že jste tam došli otevřenou stranou kde nebyl val.Dík za odpovědˇ.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Dvorzak



Založen: 28. 07. 2007
Příspěvky: 643

PříspěvekZaslal: so říjen 01, 2011 10:07 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Jaroslav napsal:
Dvorzak napsal:
za sebe mohu říct, že jsem žádnou nevraživost nebo urážky nezaznamenal. Wink
Ja bohuzel ano a jak sem psal nic podobneho za ty leta nezazil, nepritel ktery se vysmiva lidem ktere vyradi a smeje se jim (osobne jsem slysel) nebo nepritel kteri mrtvym rika - cha-cha blbci, nasrali sme vam do spacaku (informace od SLEPA, kteremu to rikal nepritel pote co ho zabil a nemam duvod mu neverit) proste nema a nemuze mit muj respekt ani pochopeni, kdyby aspon sve "schopnosti" tihle hrdinove ukazali v sobotu, clovek by si rek sou dobri jen trochu sprosti, ale takhle ? Pochybuju ze kdokoliv z tech 25 lidi co rano padli z vasi strany na bodu 2 (a to pro mne byli skutecni protivnici, protoze se bili jako lvy na rozdil od vseho co se ukazalo pozdeji) by mohl rict jedine slovo proti nam, ze bychom na ne cokoliv pokrikovali, jakkoliv se jim posmivali proste nic co by je mohlo urazet....


njn. to je tak, že v každém vlaku jede pár blbců Crying or Very sad
Jen by mě mrzelo kdyby jste to brali tak, že všichni wood. byly blbci a prasata Confused
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
marty+



Založen: 18. 02. 2008
Příspěvky: 2179
Bydliště: UH-1D

PříspěvekZaslal: so říjen 01, 2011 11:34 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Dvorzak napsal:
njn. to je tak, že v každém vlaku jede pár blbců Crying or Very sad
Jen by mě mrzelo kdyby jste to brali tak, že všichni wood. byly blbci a prasata Confused


To nikdo také nechce, ale je potřeba se ke všem vzniklím problémům konečně postavit jasně, jinak se nedůvěra jen prohloubí.
Mluvil jsem s Bohoušem a on určitě přetlumočí dál.
Osobně i nadále zachovávám radiový klid, páč tady se nic nevyřeší a nikdy nevyřešilo a prefuruji osobní jednání. V budoucnu až emoce vychladnou.
Jinak plně stojím za Jaroslavem, jelikož zastávám stejný postoj.

Vše má jisté hranice i když nejsou doslovně napsány v pravidlech.
Empatie ....

Tož tak Wink
_________________
Politruk ŽABÍ CREWe Smile
Taktické vybavení http://www.frogman.cz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky
nox



Založen: 07. 08. 2008
Příspěvky: 824

PříspěvekZaslal: so říjen 01, 2011 11:35 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Jaroslav napsal:
- VLK zada o povoleni pokracovat s BVP k taboru ktery chce s asi 30 lidi napadnout aby nepriteli udelal trochu show, je povoleno a vsichni do jednoho umiraji (predpokladam ze ani nikoho netrefili) Podle toho co jsem slysel tento podnik nebyl nepritelem vubec pozitivne ocenen, kdyz slysime hlaseni ve vysilacce o roztrzce na miste nechapave kroutime hlavou a uz opravdu nicemu nerozumime


U nás to bylo viděno jinak: útok byl brán jako gentelmanské gesto, protože vám muselo být jasné, že jste WZ11 již vyráli. A celá osádka tábora za něj byla nadmíru vděčná, protože bylo vidět, že nemyslíte pouze na samotnou výru, ale i na protivníka, aby z toho prohrávání také něco měl.

Jedinný zádrel byl v tom, že po zranění vašich bojujících a zničení BVP došlo k velmi rychlému odsunu spousty vašich hráčů jako mrtvol ještě před 10minutovým limitem. Samozřejmě situace si ani nevyžadovala toto vyčkávání, ale v daný moment jsme si tím nebyli úplně jisti (začínala naše nedělní ofenzíva).
Ta roztržka ve vysílačce tedy byla způsobena snahou zastavit odcházející vyřazené. A zde připomínám, že se o to snažili obě bojující strany.
_________________
I really like cookies...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
marty+



Založen: 18. 02. 2008
Příspěvky: 2179
Bydliště: UH-1D

PříspěvekZaslal: so říjen 01, 2011 11:48 am    Předmět: Odpovědět s citátem

nox napsal:
Jaroslav napsal:
- VLK zada o povoleni pokracovat s BVP k taboru ktery chce s asi 30 lidi napadnout aby nepriteli udelal trochu show, je povoleno a vsichni do jednoho umiraji (predpokladam ze ani nikoho netrefili) Podle toho co jsem slysel tento podnik nebyl nepritelem vubec pozitivne ocenen, kdyz slysime hlaseni ve vysilacce o roztrzce na miste nechapave kroutime hlavou a uz opravdu nicemu nerozumime


U nás to bylo viděno jinak: útok byl brán jako gentelmanské gesto, protože vám muselo být jasné, že jste WZ11 již vyráli. A celá osádka tábora za něj byla nadmíru vděčná, protože bylo vidět, že nemyslíte pouze na samotnou výru, ale i na protivníka, aby z toho prohrávání také něco měl.

Jedinný zádrel byl v tom, že po zranění vašich bojujících a zničení BVP došlo k velmi rychlému odsunu spousty vašich hráčů jako mrtvol ještě před 10minutovým limitem. Samozřejmě situace si ani nevyžadovala toto vyčkávání, ale v daný moment jsme si tím nebyli úplně jisti (začínala naše nedělní ofenzíva).
Ta roztržka ve vysílačce tedy byla způsobena snahou zastavit odcházející vyřazené. A zde připomínám, že se o to snažili obě bojující strany.


Noxi, osobně jsem byl za tuto politováníhodnou událost a následující přehnanou reakcí, tak znechucen, že mě přešla chuť v čemkoliv pokračovat. Další vývoj je toho jen odrazem (popsal přesně Jaroslav).

Tímto se straně Woods jako velící BW omlouvám za situaci se známkami a technikou před táborem nepřítele.

Jakou si hru udělláme, takovou ji máme. A TO BY MĚLO PLATIT PRO OBĚ STRANY, nikoliv jen pro tu svou!

HOWG

Tož tak

_________________
Politruk ŽABÍ CREWe Smile
Taktické vybavení http://www.frogman.cz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky
nox



Založen: 07. 08. 2008
Příspěvky: 824

PříspěvekZaslal: so říjen 01, 2011 12:13 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Ale nám se přece omlouvat nemusíš. Jen jsem chtěl popsat jeden střet i z druhé strany.
_________________
I really like cookies...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Dvori_czech



Založen: 29. 10. 2008
Příspěvky: 34

PříspěvekZaslal: so říjen 01, 2011 2:20 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Hellboy napsal:
...Poněkud mi neštimujou časy, protože váš bod 2 jsme zapisovali pokud mě paměť neklame někdy v 9:45 (někdo na něm přeřídil o hodinu dopředu hodiny, čehož sme si naštěstí všimli), takže náš útok začal někdy okolo deváté a váš s BVP někdy mezi 8-9...


Hellboyi... já jakožto velitel vozu BVP (v době útoku asistent habakukův, jestli se tak mohu nazvat) jsem konec útoku, dle svých hodinek zaznamenal v 7:12... opuštění BVPčka z bojiště skrze použité dýmovnice, tedy sníženou viditelnost, strach řidiče, který dostal jednu přímo do hlavy a zároveň strach o možná zranění osob v okolí při manévrech BVP schvaluji, i když to nebylo dle pravidel úplně správně... každý z vás při vychladnutí určitě pochopí, že to bylo z pohledu bezpečnosti to nejlepší co mohlo nastat...

To že jsme my, kdo byl v BVPčku neodevzdali známky hned, byla opravdu chyba, ale po emocích, které Rajko při odjezdu BVP z bojiště vykřikl, prostě ani nebyla chuť a proto se ihned odevzdaly všechny známky pořadatelovi, který je Rajkovi předal... (i Rajko musí uznat, že by nebyl asi příliš rád, kdyby musel na místě oživovat někoho přejetého BVPčkem)

a vojáčci už se nedohadujme, vždyť to ve finále nebylo zase tak špatný Very Happy

Prostě jsme vyhráli no Very Happy a vy nás zase nakonec vystříleli... na příště si odpustíme nějaké ty nevhodné činy a bude to zase fajn Smile

Miluju Vás Very Happy ... a už se konečně neštengrujte

Hrajeme to přece pro zábavu a když se člověk baví, tak by u toho mělo být jen veselo ne? Smile
_________________
******************
...vše začíná od nuly...
******************

Double Zeros
Dvořka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Dvori_czech



Založen: 29. 10. 2008
Příspěvky: 34

PříspěvekZaslal: so říjen 01, 2011 2:22 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

nox napsal:
Ale nám se přece omlouvat nemusíš. Jen jsem chtěl popsat jeden střet i z druhé strany.


No když jsem viděl poprvé při útoku s BVP váš tábor, tak první co mě napadlo bylo: No do prd... to nedopadne dobře...

hned po té mě napadla scéna z amerického akčního filmu Smile zbouráme jim BVPčkem tu věž Very Happy

myslím, že jste byli z útoku stejně vykulení, jako my z vaší pevnosti (zde se prostě nehodí slovo Tábor) Smile
_________________
******************
...vše začíná od nuly...
******************

Double Zeros
Dvořka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
nox



Založen: 07. 08. 2008
Příspěvky: 824

PříspěvekZaslal: so říjen 01, 2011 2:31 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Nám se totiž zprvu nechtělo vůbec věřit, že vážně nad útokem uvažujete - proto jsem napsal, že se jednalo o "gentelmanské gesto".
_________________
I really like cookies...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky   Toto téma je zamknuto bez možnosti úpravy příspěvků a psaní odpovědí    Obsah fóra www.military-paintball.cz -> Archiv proběhlých akcí - 2011 Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 14, 15, 16, 17  Další
Strana 15 z 17

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Design by SkaidonDesigns | Distributed by Olate