Diskusní fórum  www.military-paintball.cz
Vítejte na sdruženém fóru paintballových klubů a přátel značkovacích zbraní, hrajících military paintball
v lesích, domech, hřištích a všude kde se sejde dobrá parta lidí, kteří si rádi zahrají
 
 FAQ   Hledat   Seznam uživatelů   Uživatelské skupiny   Registrace 
 Nastavení   Přihlásit, pro kontrolu soukromých zpráv   Přihlášení 

MPCC 2010
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky   Toto téma je zamknuto bez možnosti úpravy příspěvků a psaní odpovědí    Obsah fóra www.military-paintball.cz -> Archiv proběhlých akcí - 2010
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
tracker



Založen: 29. 06. 2007
Příspěvky: 1660
Bydliště: UL

PříspěvekZaslal: po srpen 09, 2010 6:00 am    Předmět: Odpovědět s citátem

kdo ?
_________________
Jsem jaký jsem, někdo musí být zlý.
www.yourshirts.cz - textil shop
http://conflictshop.cz/ - Military trička
http://www.idj.cz/tracker88/
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
Rajko



Založen: 18. 10. 2006
Příspěvky: 1849

PříspěvekZaslal: po srpen 09, 2010 6:23 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Hellboyi bylo by možné zjistit kdo to byl? Ty co na vaší straně odjeli bez rozloučení. Já jen abych je do budoucna náhodou "neotravoval" svojí nudnou a nezáživnou akcí, případně hrou Rolling Eyes
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
supersonic.firestorm



Založen: 26. 12. 2008
Příspěvky: 225
Bydliště: Dobříšsko

PříspěvekZaslal: po srpen 09, 2010 6:26 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Hellboyi.. tak to je zajímavý postřeh...a měli by si z toho vzít lidi ponaučení... pořadatelé nestíhají všechno kontrolovat, musíme se zapojit i samy a má to být fair play... odjezdy bych přísně trestal, zbytek má rychlé řešení > maskáče - vezmu si přes to pončo nebo se omotám palestýnou.. mám ledvinu > vycpu nebo půjčím 50... navíc všude je to napsaný.. si aspoň mají přečíst pravidla..
a ještě jak si myslel ten příspěvěk k akci, že si sejmul Fílu...???
_________________
____see you in hell____
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
supersonic.firestorm



Založen: 26. 12. 2008
Příspěvky: 225
Bydliště: Dobříšsko

PříspěvekZaslal: po srpen 09, 2010 6:26 am    Předmět: Odpovědět s citátem

... zase dvojitý odeslání sorry
_________________
____see you in hell____
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
mastodont



Založen: 08. 02. 2008
Příspěvky: 1592

PříspěvekZaslal: po srpen 09, 2010 6:31 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Fila byl absolutně nejotravnější civil nebyl jsem daleko od toho, ho přivázat ke stromu a nechat ho tam do neděle.Hrál to velmi dobře Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Fery



Založen: 24. 05. 2006
Příspěvky: 1047
Bydliště: Forest - Voděrady City

PříspěvekZaslal: po srpen 09, 2010 6:34 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Pro mě osobně byla druhá polovina akce velikým zklamáním. Už na začátku jsem tušil, že armáda jediné, co může udělat, tak nás zamknout na naší recyklaci. A to se jim povedlo, i když si myslím, že jsme jako povstalci udělali co šlo, aby to tak nebylo (samozřejmě se dalo udělat víc Smile Myšlenka, že naši recyklaci nenajdou, i když je veliká jak fotbalové hřiště, byla fakt naivní.
Přitom stačilo málo, aby hra v druhé polovině nestagnovala, a obě strany to měli zajímavější.
- stačilo například umožnit recyklaci i na základně B (dík Židas za nápad)
- nebo přivést zezadu A auto, a odvést povstalcům zbraně na B a ti by pak museli jako civilisté tam dojít, vzít zbraně a jít bojovat
- nebo trochu kontroverzní útok modrých přileb na zakopané jednotky armády a dostat tak povstalce z toho zámku
- případně s tím počítat dopředu a umístit základu tak, aby nebyla v rohu herního prostoru a existovalo více stran kudy uniknout

Scénář byl ale skvělý a neotřelí. Velmi se mi líbil. Prvek civilisty byl velmi zajímavý.

Ještě bych tady rád tady poděkoval Metudovi za těžké velení, a Peťovi a Hellboy za to, že se snažili i v těžké situaci nás trochu ovládat.
_________________
Komunikace a spojení - Forest
Administrativní velitel Sudeta Óre
Kdo hledá řád, najde především hojnost chaosu. Chaos vždy vítězí nad řádem, protože je lépe organizován.
Filozof Li-Tin O'Wevidle
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
f3



Založen: 25. 03. 2009
Příspěvky: 418
Bydliště: PROGRESSIVE PAINTBALL

PříspěvekZaslal: po srpen 09, 2010 7:41 am    Předmět: Odpovědět s citátem

čím více toho lidi napíšou, tak to umožní mě i ostatním pochopit co se dělo někde jinde.

sám jsem tedy pořádně asi nevstřebal scénář a zdá se že ani protistrana.
Včera jsme došli k závěru, že ta neprůstřelná linie kterou VV pro nás připravila byla špatně z toho důvodu, že VV neměli šanci získat nějaké diamanty a tím i body. Hra potom byla spíše bojem přes jednu linii. VV nás mělo pustit dále do lesa a zablokovat spíše naše Bčko.

Naše řešení bylo v první fázi nefasovat diamanty (všichni na linii vždy vytuhli), potom v té koncové části je zase nafasovat a v lese zahodit /pro případ že bude dobyta naše základna/.

Pokud se někdo prostřílel asi 15 metrů do linie, tak mu stejně došly náboje.

Zpracovávám video, kde bude dobře vidět jak jsme některé části hráli.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Rosi



Založen: 29. 11. 2007
Příspěvky: 476

PříspěvekZaslal: po srpen 09, 2010 8:00 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Z pohledu toho kdo měl co dočinění se zázemím vám řeknu :

- kuci z Melodi Boys donesly ukázat upravený zásobníky a byly opravdu na 50 , přesto , že jsme se ptaly těch co moc neznáme na základní pravidla , tak se opravdu našli jedinci co šly do pole s bandaskou
- jedna skupina z vládníh vojsk ( komplet ve vz.95 ) byla přítomna na rozpravě povstalců , protože neměli ponětí kam patří
- odjezdy , někdo se omluvil někdo ne , zase stejné jak zásobníky v poli , toto si budete muset hoši dohlídat sami , není v moci organizátorů dohlížet pořád na všechny a všude
- VV , donesli jste diamanty UN s tím , že jste je zabavily povstalcům nebo jste si je připsaly na základně ?
- povstalci , pomoci od UN i s vytlačením VV od vaší základny proběhlo , proč jste si nenechaly nějaký zbraně munici a lidi na základně B ? Hodné lidí tam za mnou doślo , jestli se můžou ode mě napít , nevyužily jste potenciál základny B
Scénář měl a mohl mít hodně možností , pokud by jedna ze stran předala diamanty UN , že je našla , naklonila by si jednotky UN .
- a několik výstřelků od pár jedinců

Obě strany nevyužily ty možnosti co byly možné . Stačilo trochu improvizace . Velice hodnotné velení u VV . Povstalcům vyšlo jen začátek a obrana základny a to i přes zásahy ze strany UN .
Obě strany se soustředily na jednu základní věc , jedna na pašování a druhá na zamezení pašování , ani jedna ze stran nevyužila politické pozadí tohoto konfliktu .

Není důležitý kdo vyhrál , ale že se vám hra samotná i přes všechny okolnosti líbila .
_________________
Lidí je jak sraček .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Fery



Založen: 24. 05. 2006
Příspěvky: 1047
Bydliště: Forest - Voděrady City

PříspěvekZaslal: po srpen 09, 2010 8:39 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Kua to mám myslet ještě "politicky"!! No příště snad budu Smile
_________________
Komunikace a spojení - Forest
Administrativní velitel Sudeta Óre
Kdo hledá řád, najde především hojnost chaosu. Chaos vždy vítězí nad řádem, protože je lépe organizován.
Filozof Li-Tin O'Wevidle
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Rajko



Založen: 18. 10. 2006
Příspěvky: 1849

PříspěvekZaslal: po srpen 09, 2010 9:06 am    Předmět: Odpovědět s citátem

No vzhledem k tomu, že vztahy mezi VV a UN byli od začátku hry stabilní asi jako bedna nitráku Laughing a některé detaily scénáře nebyli dořešeny ani před začátkem hry (možnost využití Štiky VV a podobně) Tak mě jako hlavního velitele VV ani ve snu nenapadlo, že bych se s nimi dělil o těch pár diamantů co jsme posbírali v první polovině hry. A v druhé části už jsme téměř žádné nezískali, takže nebylo čím uplácet a i kdyby, UN pro mě v tu chvíli byli stále jen nevypočitatelní záškodníci a ne spojenci.

Prostě jsem taktiku založil na předpokladu, že zamezíme pašování a pak základnu dobijeme i se všemi diamanty. Bohužel terén, který byl zvolen pro základnu A byl tak nepřehledný, že se vyčištění základny nezdařilo. I když už moc nechybělo Wink .

P.S.: Jedinou mojí chybou bylo tedy to, že jsem jako velitel vše podřídil tomu, aby jsme zvítězili, místo toho abych se snažil dělal hru zábavnou pro široké masy, jak to někteří stále požadují. Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
TomasP



Založen: 21. 04. 2008
Příspěvky: 194

PříspěvekZaslal: po srpen 09, 2010 10:33 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Rajko napsal:
Prostě jsem taktiku založil na předpokladu, že zamezíme pašování a pak základnu dobijeme i se všemi diamanty. Bohužel terén, který byl zvolen pro základnu A byl tak nepřehledný, že se vyčištění základny nezdařilo. I když už moc nechybělo Wink :


To opravdu moc nechybělo. Stáli jsme pod naším povstaleckým paravánkem a odpočítávali doslova sekundy do recyklace. Nepřátelskou kulometnou palbu bylo slyšet sakramensky blízko. Já měl pocit, že to bylo snad z 10-ti max 15-metrů. Kule lítaly mezi námi mrtvolami a UNproforák, který odpočítával minuty do recyklace, se zbaběle kryl za svojí vlastní židlí Smile V momentě kdy zařval recyklace, povstaleckou základnu bránil snad jediný povstalec. Ostatní přeživší povstalci byly od bedny s diamanty dost daleko.

Hru jsem já osobně užil se vším všudy. Vody mohlo být samozřejmě míň, ale aspoň vím, že impregnační spray opravdu funguje. Aspoň do určité míry. To že druhá půle hry stagnovala, je samozřejmě škoda. Mohlo se to udělat jinak, ale známe to všichni - po bitvě je každý generál. Jedné co mě mrzí je, nechuť většiny povstalců zemřít hrdinskou smrtí. Pokud Metud jako velitel chce hromadný útok a chce, aby všichni pokud možno zároveň vlezly na tu blbou cestu, určitě si nepředstavuje hromadný útok pouze v 5-ti lidech. A taky mě mrzí, že povstalci neudělali ihned po hře nástup, nepřepočítali stavy a neprovedli kontrolu chybějících lidí. Tohle jsme mohli udělat. Jen tak z prdele, aby se vědělo s kým příště nepočítat.
_________________
rockový festival na lontu - www.horbojopen.cz
Post coitum omne animalia triste est
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Pedro



Založen: 27. 10. 2008
Příspěvky: 92
Bydliště: Třebíč

PříspěvekZaslal: po srpen 09, 2010 1:28 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

šlo by opět na nějakou chvíli otevřít oddělená fóra, abychom se mohli pobavit nad naivitou plánů obou stran? Smile
_________________
Vítěz EP5 - Mistrovství Evropy ve sportovním paintballu 2009
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
Hellboy



Založen: 16. 09. 2006
Příspěvky: 1904
Bydliště: Reichenau Farbenkugel Manschaft

PříspěvekZaslal: po srpen 09, 2010 1:31 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Sorry za preklepy, pisu z mobilu.
Takze, na porusovani pravidel jsem upozornoval dotycne pred organizatory a nic se nedelo. Ja nikoho jako pesak vyhazovat nebudu a kdyz vidim, ze vsem okolo je to burt, tak rezignuji.
Co se civilistu tyce: nikde nebylo v pravidlech receno, ze nemuzou spehovat a lhat a taky, ze je nemuzete zastrelit kdyz to delaji a tim padem to nejsou civiliste. Nam bylo navic receno, ze civil je vlastne nesmrtelny, coz sem zpetne v pravidlech nenasel a nedava to moc smysl. My se rozhodli civilisty zneuzivat, protoze nsm vlastne ani nic jineho nezbyvalo. Pocitali jsme s tim, ze je budete strilet a ze nas osn ztresta. Tim padem, kdyz byl fila vyslan prudit a me se naskytl vyhled na pet vojaku kteri ho sacuji, nevahal jsem ani vterinu a pokropil je. bud to vyjde a fila prezije a nebo ne ammy stejne uz nemame co ztratit. osn to spatne vyhodnotili, vy jste je nebyli schopni presvedcit a stalo se to co se stalo Smile takova je valka Smile

problem bych videl spis v tom, ze vv pravidlech neni anivslovo o nesmrtelnosti civilu, ale na miste nam bylo receno neco jineho, nebo ze v pravidlech je na zacatku napsano, ze zajatci se neberou a pak, ze se berou. priste to chce napsat prehledneji a trochu to domyslet.

Co se tech kamikaze hurs utoku tyce tak to bych nikomu moc nevycital, ze se mu nechce vybihat na paseku proti kulometu. jednou bych to jeste pochopil, ale 4x po sobe donutit 60 lidi behem peti minut zhebnout, to se pak nelze divit, ze muzstvo je nasrane a nikdo mi tu nevykladejte, ze rozkaz je rozkaz.

Ve druhe pulce byla nase situace opravdu takrka bezvychodna a ze jsme tam s lubanem, predatory, kojotem a sotkem opravdu hodne premysleli co s tim.
_________________
Zbraně nezabíjejí, to Chuck Norris.
www.danielvavra.com
BT TM-15 | Solenoid V2 | TM Ripclip | Flasc Barrel | NCStar 40mm red dot + laser || Custom MR1 | Ripclip | Apex
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
vegetta



Založen: 10. 05. 2008
Příspěvky: 604

PříspěvekZaslal: po srpen 09, 2010 1:52 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

ale bola to dobra akce Smile ani nedoslo na mucenie civilistov a zajatcov.
i ked par civilistov si to hezky odneslo, ale holt valka je valka... Smile

technicka otazka - ake vysielacky ste to pouzivali? myslim tie non-pmr
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Rajko



Založen: 18. 10. 2006
Příspěvky: 1849

PříspěvekZaslal: po srpen 09, 2010 3:59 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

VV používali Motorolu v pásmu UHF
Jinak jsem si dovolil sepsat drobný report, jak jsem akci prožil já. Very Happy
http://www.twotowers-team.cz/index.php?option=com_content&view=article&id=113:mpcc-2010&catid=38:akce&Itemid=64
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
camell.k



Založen: 27. 06. 2010
Příspěvky: 100
Bydliště: Rychvald

PříspěvekZaslal: po srpen 09, 2010 5:35 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Hezká reportáž! Až na to měkké a tvrdé I. Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Rajko



Založen: 18. 10. 2006
Příspěvky: 1849

PříspěvekZaslal: po srpen 09, 2010 6:39 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Hmm Embarassed nikdo nejsme dokonalej Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
tracker



Založen: 29. 06. 2007
Příspěvky: 1660
Bydliště: UL

PříspěvekZaslal: po srpen 09, 2010 6:43 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

vítej do klubu Wink .
Mě to čtení bavilo a aspoň vím trochu více o story " Nádrž " která se probírala u nás pod altánem...jinak je frajeřina i rychle sehnat náhradní káru s koulí...
_________________
Jsem jaký jsem, někdo musí být zlý.
www.yourshirts.cz - textil shop
http://conflictshop.cz/ - Military trička
http://www.idj.cz/tracker88/
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
camell.k



Založen: 27. 06. 2010
Příspěvky: 100
Bydliště: Rychvald

PříspěvekZaslal: po srpen 09, 2010 6:43 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

citace:
Hmm Embarassed nikdo nejsme dokonalej Laughing


Však v poho! Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
mastodont



Založen: 08. 02. 2008
Příspěvky: 1592

PříspěvekZaslal: po srpen 09, 2010 8:21 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Rajko napsal:
VV používali Motorolu v pásmu UHF
Jinak jsem si dovolil sepsat drobný report, jak jsem akci prožil já. Very Happy
http://www.twotowers-team.cz/index.php?option=com_content&view=article&id=113:mpcc-2010&catid=38:akce&Itemid=64

Si talent Very Happy Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
basandy



Založen: 19. 05. 2007
Příspěvky: 152

PříspěvekZaslal: út srpen 10, 2010 7:35 am    Předmět: Odpovědět s citátem

...Ti snad zaridim, aby Ti ty reportaze jednou u nas vydali knizne. Wink Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
mastodont



Založen: 08. 02. 2008
Příspěvky: 1592

PříspěvekZaslal: út srpen 10, 2010 8:44 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Jenom to ne už takhle je nafoukanej dost Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Rajko



Založen: 18. 10. 2006
Příspěvky: 1849

PříspěvekZaslal: út srpen 10, 2010 10:59 am    Předmět: Odpovědět s citátem

mastodont napsal:
Jenom to ne už takhle je nafoukanej dost Very Happy

Ty si hnusák Laughing
To bych ti je musel Andy poslat všechny na překotrolování pravopisu Laughing
A to vlastně není špatnej nápad Idea dřív než něco zveřejním, tak to pošlu tobě na kontrolu. Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
basandy



Založen: 19. 05. 2007
Příspěvky: 152

PříspěvekZaslal: út srpen 10, 2010 11:07 am    Předmět: Odpovědět s citátem

....takze uz jsem svacinarka a ted nove i editorka Wink Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
mastodont



Založen: 08. 02. 2008
Příspěvky: 1592

PříspěvekZaslal: út srpen 10, 2010 8:20 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Jsi prostě mnohostranně založená žena Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
-INDY-



Založen: 30. 05. 2010
Příspěvky: 118

PříspěvekZaslal: út srpen 10, 2010 8:37 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

My ani nevíme, co v ní máme za poklad. Idea
_________________
BARAKUDA CZ
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
f3



Založen: 25. 03. 2009
Příspěvky: 418
Bydliště: PROGRESSIVE PAINTBALL

PříspěvekZaslal: út srpen 10, 2010 9:18 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

VIDEO z akce:

http://mpm.advertech.cz/down/MPCC.2010.TomB.dlouha-verze.360.avi

122 MB. Takže komu se nelíbí videa ve "standardu f3" tak ať si šetří lajnu na lepší věci Smile Díky délce 20 minut hodně osekaná kvalita. Původní soubor je 1,4 GB.

pár chronologických věcí k akci:
- v pátek se měli velitelé družstev hlásit metudovi. nehlásili
- v sobotu ráno potom co odešla skupina VV do pískovny přišli tři dezorientovaní lidé ve 95 a hledali Rajka. V tu dobu se už řešily věci vyloženě pro povstalce
- ukazuje se, že i v naší skupině jsou lidi v 95ce
- poprvé jsem vyzkoušel v akci lokalizaci pomocí GPS. Po obejití celého prostoru lokalizovaná základna VV na pozici tuším 40,2
mapa ke stažení zde:

http://mpm.advertech.cz/mapa-mpcc-tiskova3.jpg

To bylo cca 1,5 hodiny po začátku hry. Potom jsem se už do prostoru nedostal. Po cestě jsem nenašel žádné kanystry s palivem. GPS beru jako odzkoušenou a reálně využitelnou pro veškeré noční hry a operace v hustém/nepřehledném prostoru (nokia 5230, je potřeba cca 40 sekund na několik kliknutí a být v té době krytý, v noci to bude stívit...)
- kromě metuda necítím žádného silného "velitele".
- metud to začíná mít těžké (viz video) a situace začíná být patovou
- lidi začínají brblat, po problému s minulým mpcc jsem v pohodě a spíše mě překvapuje reakce "skalních"
- začíná docházet vzduch i kuličky (velká spotřeba na zbytečné full-auto a střílení na 50 metrů)
- není využitý potenciál recyklací.
- po několika útocích se čeká už jen na finální útok
- VV si vylámou zuby na stejném problému jako my při našich útocích - nepřehledný terén a lidi zalezlí jak myši
- přichází UN a naštětí to ukončí před naší pravědpodobnou prohrou

hodnocení:
+ formát akce, scénář nabízel hodně - byť se to nevyužilo
+ počasí - nalomilo ale nezlomilo. Magnumky nepustily vodu (díky LD za tip)
+ většina našich hráčů je v pohodě
+ guláš (1 šufan stačil)

- "zatajeny" některé věci organizátory. Měli vtisknout lépe svou představu o čem to má být a systém bodování
- následné rozhodnutí velitelů, že se něco vymyslí na místě
- následná situace v obklíčení, která z mého pohledu byla mimo scénář. VV nás neměli primárně pozabíjet ale obrat o diamanty, které jsme do boje už ani radši nefasovali.

Stěžejní pro mě byly bojové situace - prostě proces té hry a z toho mám svých pár super zážitků jako ostatně z každé velké akce. Takže na základě toho 100%. Zbytek není tolik podstatný.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hellboy



Založen: 16. 09. 2006
Příspěvky: 1904
Bydliště: Reichenau Farbenkugel Manschaft

PříspěvekZaslal: út srpen 10, 2010 11:08 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Jenom ještě jedna poznámka.

Při posledním boji jsem nabyl intenzivního dojmu (a nebyl jsem sám), že se jede na poslední život, protože to někdo někde říkal a nějak mi nebylo jasné jak by asi šlo recyklovat na místě, kde se střílí a o které se v tu chvíli bojuje. Několika našim lidem jsem proto řekl ať už tam nelezou.

Ve skutečnosti se recyklovalo. Když jsme se to dozvěděli stejně jsme tam už nešli. Kdybysme šli, tak minimálně několik lidí ze Sudety by šlo doprostřed té přestřelky s oranžovýma vestama a protože VV neměla v tu chvíli možnost recyklace, vyběhlo by proti troskám útočníků řada nových lidí a tím by bylo pravděpodobně zcela rozhodnuto. Nikdo z nás sice už prakticky neměl kule (ani na mrtvolišti), ale tohle mě přišlo jako dost zásadní nedostatek. Nedovedu si představit jaký chaos by na těch pár metrech způsoboli motající se mrtvoly a šance armády dobýt základnu by byla prakticky nulová. Zůstali jsme teda stát mimo boj a čekali jak to dopadne.

Dopadlo to tak jak to dopadlo a sám Rajko tuším zmiňoval, ještě že jsme tam nelezli.

A pak ještě jedna věc. Sice jsem taky neměl moc radost z toho jak probíhaly naše útoky a zanadával si a platí, že s vojákem který neremcá je něco špatně, ale Metud si toho remcání (a dost často dost ostrého) vyslechnul ten den docela hodně, což mu nezávidím a přimlouval bych se aby se příště někteří lidé poněkud klidnili. Na druhou stranu velitel by měl občas vzít v potaz, že když vojáci někam nejdou, možná k tomu mají i jiný důvod než strach ze zásahu Smile My jsme se například zoufale snažili bránit naše levé křídlo proti útoku obrovské přesily na náš bok a když jsme rozkaz uposlechli, znamenalo to, že je náš útok v prdeli.

Ve výsledku mě to ale nijak zvlášť nevadí, protože jsme přeci jen byli povstalci a tam se tak nějak dá předpokládat Smile
_________________
Zbraně nezabíjejí, to Chuck Norris.
www.danielvavra.com
BT TM-15 | Solenoid V2 | TM Ripclip | Flasc Barrel | NCStar 40mm red dot + laser || Custom MR1 | Ripclip | Apex
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
Rajko



Založen: 18. 10. 2006
Příspěvky: 1849

PříspěvekZaslal: út srpen 10, 2010 11:40 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

JJ psal jsem to o té pochybné reciklaci do komentářů k akci, byl jsem docela zděšen, že jsem něco prošvihnul když se mi už jako mrtvému ozvalo do vysílačky, že za chvíli proběhne reciklace a ač se to nemá snažil jsem se okamžitě zjistit jak to je a to i přes živé vojáky. Ta informace přišla asi 17:30 a to už bylo pro VV pasé, zreciklovat se nedalo. Ono když jsem nad tím pak trochu přemýšlel, tak VV recikolat nemohlo po posledním útoku ani kdyby se okamžitě otočili a mastili na svoje mrtvoliště, že je možné zaútočit na vaši základnu A jsme zjistili okolo 17:10 a jen jedna cesta na naše mrtvoliště trvala cca 10 minut plus 30 minut reciklace a daších 10 minut na cestu zpět, takže když měl bejt konec akce v 18:00 nějak mi tam nezbývá čas pro bojové manévry Wink .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
supersonic.firestorm



Založen: 26. 12. 2008
Příspěvky: 225
Bydliště: Dobříšsko

PříspěvekZaslal: st srpen 11, 2010 6:40 am    Předmět: Odpovědět s citátem

..a hlavně konec se odpískal plus mínus ve 3/4 na 6, což jsem taky nepochopil..
_________________
____see you in hell____
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky   Toto téma je zamknuto bez možnosti úpravy příspěvků a psaní odpovědí    Obsah fóra www.military-paintball.cz -> Archiv proběhlých akcí - 2010 Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další
Strana 4 z 5

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Design by SkaidonDesigns | Distributed by Olate