Diskusní fórum  www.military-paintball.cz
Vítejte na sdruženém fóru paintballových klubů a přátel značkovacích zbraní, hrajících military paintball
v lesích, domech, hřištích a všude kde se sejde dobrá parta lidí, kteří si rádi zahrají
 
 FAQ   Hledat   Seznam uživatelů   Uživatelské skupiny   Registrace 
 Nastavení   Přihlásit, pro kontrolu soukromých zpráv   Přihlášení 

Raketomet - brokovnice
Jdi na stránku 1, 2  Další
 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra www.military-paintball.cz -> OSTATNÍ - zbraně, hlavně, upgrade
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
klihe



Založen: 04. 07. 2010
Příspěvky: 18

PříspěvekZaslal: čt srpen 26, 2010 6:16 pm    Předmět: Raketomet - brokovnice Odpovědět s citátem

Chtěl bych znát Váš názor na toto:
Na YouTube jsem prohlídnul celkem dost videí o raketometu, kde mimo jiné do něj dávají i kuličky (dávku 30-50 kulí) a pak to má efekt jako brokovnice enbo starý klasický trombon. To mě zaujalo v tom smylu, že by to možná nebylo marný na dobývání baráků a nebo do houfu...
Zajímalo by mě následující: Máte někdo s touto "zbraní" zkušenost především co se týče spotřeby plynu? Na kolik výstřelů mi přibližně vydrží 20 uncová CO2 lahev?

Má vůbec smysl ztrácet čas výrobou raketometu (zázemí na výrobu mám) vzhledem k jeho účinnosti - bude-li užíván jako brokovnice (např. 30 projektilů)? Dolet koulí bude asi menší než těch vypálených ze zbraně?

Díky za Vaše názory a zkušenosti.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hellboy



Založen: 16. 09. 2006
Příspěvky: 1904
Bydliště: Reichenau Farbenkugel Manschaft

PříspěvekZaslal: čt srpen 26, 2010 6:19 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Mě přijde, že když si koupíš elektriku a na ní nasadíš co nejnepřesnější hlaveň, tak ti to efekt brokovnice udělá taky a 20 ran za sekundu vyšle těch 30 kulí stejně rychle, ale přesněji a dál, než podobný experiment, který navíc bude zákonitě těžko přenositelný a nepraktický i když rozhodně kool Smile
_________________
Zbraně nezabíjejí, to Chuck Norris.
www.danielvavra.com
BT TM-15 | Solenoid V2 | TM Ripclip | Flasc Barrel | NCStar 40mm red dot + laser || Custom MR1 | Ripclip | Apex
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
klihe



Založen: 04. 07. 2010
Příspěvky: 18

PříspěvekZaslal: čt srpen 26, 2010 6:42 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

No mě jen udivilo, kolik lidí se tim zabejvá (dle počtu videí), ale po tom, co jsem zjistil, že v případě raketometu je "raketka" jen gumový vejce který nemá ani uvnitře barvu, takže se počítá jen náraz do auta, krytu atd...tak jediný smysl "raketometu" jsem pak viděl v možném využití jako brokovnice - 50 koulí když z toho vypálili vypadalo celkem efektivně Surprised)

zde je jedno video, asi v půlce je ukázka
http://www.youtube.com/watch?v=YH1RTGl2uQw

Ale možná je to blbost na nic, to právě nevim, a než to začnu vyrábět, tak bych jen chtěl vědět jestli s tim někdo střílel nebo to aspoň viděl v akci.
Díky
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
-INDY-



Založen: 30. 05. 2010
Příspěvky: 118

PříspěvekZaslal: čt srpen 26, 2010 7:14 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Jiřík Zidasů má bazuku, která vystřelí 100 kulí najednou. Ten by mohl poreferovat. http://www.military-paintball.cz/images/probehle_akce/nahledy/akce_gallery_nahled_1142_33.jpg Idea
_________________
BARAKUDA CZ
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hellboy



Založen: 16. 09. 2006
Příspěvky: 1904
Bydliště: Reichenau Farbenkugel Manschaft

PříspěvekZaslal: čt srpen 26, 2010 7:41 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Podle mě je praktický využití dost omezený. Moc daleko to nedoletí a neš to všechno našteluješ, tak je často po příležitosti. Vyrobit si kulomet je mnohem užitečnější. Pokud vím, tak na auta amíci často používají RPG co střílí NERF náboje z molitanu či čeho, taová ta hračka pro děcka, asi nějak poladěná.
_________________
Zbraně nezabíjejí, to Chuck Norris.
www.danielvavra.com
BT TM-15 | Solenoid V2 | TM Ripclip | Flasc Barrel | NCStar 40mm red dot + laser || Custom MR1 | Ripclip | Apex
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
klihe



Založen: 04. 07. 2010
Příspěvky: 18

PříspěvekZaslal: čt srpen 26, 2010 7:57 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

No právě ty náboje z molitanu to dle mýho názoru degradujou, kdyby to bylo naplněný aspoň barvou a udělalo to na autě kolo o průměru 1 m, to by bylo fajn, ale kus molitanu co narazí do auta a spadne na zem, mě připadá že už je docela vzdálený od paintballu...a tak ty kule v tomhle podání by mohli bejt zajímavý a furt by to byl paintball.

No ono se v podstatě jedná o rouru tak 100 až 150 cm, někde vespod (nebo na zádech) je bomba a mezi ní a rourou ventil (pákovej třeba)...máš to napěchovaný a když je možnost pálíš Surprised))
Nejlepší je to asi ve skupince, kdy ostatní tě krejou a ty zamíříš a nebo jako obléhací zbraň na baráky - chodba, schodiště se tim musí dát celkem dobře vyčistit.

Otázka ale zůstává...má smysl věnovat čas na výrobu? Je to efektivní? Uvidíme jesli vlastník zbraně poradí.

Na spestření hry, případně překvapení soupeře to může bejt dobrý - vždyť tu jde především o tu zábavu, ne? Surprised))
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Beetle



Založen: 25. 05. 2008
Příspěvky: 233
Bydliště: Schwarzkosteletz

PříspěvekZaslal: čt srpen 26, 2010 9:39 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Asi každý si hrál s touhle myšlenkou. Jestli ne, tak já už dávno.
Ale
- NERF raketky - k smíchu
- napěchovaný kulemi - lepší (a efektivnější) je kulomet
- vystřelovat dýmovnice, světlice? Co když tím někdo dostane z 5 metrů? Nebo mu to z 20m spadne na palici (RG-čko váží okolo 1.2KG)?
- tříštivé střely? V paintballu? Smile Smile Smile

Daleko více energie do vývoje a praxe bych investoval např. co Claymore, které mají větší (d)efekt na soupeři, nehledě na bezpečenost.....

Bohužel paint vs AS je v tomto dost odlišná záležitost..... tam jim nehrozí, že jim kuličky prasknou, tudíž co nějakým způsobem odněkud vyženou, tak to prostě někam letí (viz Airsoft granát-aneb hrášek, čočka a jiné pochutiny Smile )
_________________
http://www.nordicarea.cz
....a Gagarinův bratr Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
Pyle



Založen: 14. 12. 2006
Příspěvky: 436

PříspěvekZaslal: pá srpen 27, 2010 3:28 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Nerf raketky flákají pěkně, ale jsou nudné.
"Brokovnice" je na prd, daleko to neletí a zblízka Tě frajer po tomhle asi zabije, pokud to z něj poteče Smile
Spíš se zabývejte myšlenkou nepřímé palby, neboli minometu. To přinese naší hře ten správný nový "náboj" Wink
_________________
1. mrtvý na ŽT2010
1. Talib v ráji na Falcon base 2012
www.twotowers-team.cz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Beetle



Založen: 25. 05. 2008
Příspěvky: 233
Bydliště: Schwarzkosteletz

PříspěvekZaslal: pá srpen 27, 2010 7:15 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

To je ale prakticky stejný problém. Jak chceš, nebo resp. čím chceš střílet tak, aby se to při dopadu rozprsklo, ale zároveň to bylo bezpečné (váha+kinetická síla)? Osobně bych něchtěl dostat ani přímo, ani padáčkem nějakou plechovkou barvy Smile Jestli do vzduchu poslat několik desítek (stovek? Smile ) kuliček, které budou na soupeře padat zhůry jak přezrálé višně?

Obávám se, že v paintu je toto asi celkem neřešitelný problém kvůli povaze střeliva. Tedy za předpokladu eliminace výše zmiňovaných prostředků.

Ono vyflusnout do vzduchu nějaké větší množství kulí sice nebezpečné není, ale MP se hraje převážně v lese (takže stromy), v budovách to je absolutně nepoužitelné a dočítám se tady o případech, kterak si tady někdo občas hořce stěžuje jakým nemířeným a haluzovým padáčkem byl vyřazen. Já s padáčky problém nemám, ale viděl jsem už hodně nasr*** lidí, kteří to nějak nemohli rozdýchat Smile
_________________
http://www.nordicarea.cz
....a Gagarinův bratr Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
vlachla



Založen: 17. 09. 2008
Příspěvky: 296
Bydliště: Ústí nad Labem

PříspěvekZaslal: po srpen 30, 2010 7:43 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

To už by bylo asi lepší si vyrábět Flashbang granáty do baráku a hotovo Smile
_________________
Alligators
----------------
Kdo nechce, hledá důvody
Kdo chce, hledá způsoby
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Beetle



Založen: 25. 05. 2008
Příspěvky: 233
Bydliště: Schwarzkosteletz

PříspěvekZaslal: po srpen 30, 2010 8:21 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Nooo... jestlii najdeš něco, co by se dalo jakeš takeš vyrobit (tedy hlavně onu schránku) a nějaké procentuální vyjádření obsahu slože, tak sem s tím! Tohle jsem ještě nevyráběl a ještě mám všech deset Twisted Evil
_________________
http://www.nordicarea.cz
....a Gagarinův bratr Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
vegetta



Založen: 10. 05. 2008
Příspěvky: 604

PříspěvekZaslal: út srpen 31, 2010 2:02 am    Předmět: Odpovědět s citátem

no ak to zacne niekto vyrabat tak je blazon.
a hlavne cert ber vase prsty, tie su mi ukradnute, ale ked to niekomu hodite pod nohy a dajme tomu ho zapalite?
magnesium a ine podobne zlozky tvoriace ten svetelny zablesk horia pri pekne vysokych teplotach...

to sa radsej dohodnut na dzentlmenskom pravidle ze respektovat granaty tak ze clovek sa chvilku hraje na zmateneho Smile aspon to bude viac herecky zatazena hra
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
TERORIST-Z



Založen: 10. 10. 2009
Příspěvky: 194

PříspěvekZaslal: út srpen 31, 2010 1:57 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

já už k různejm takovejmhle pokusum mam malinko respekt taky mam eště všech 10 Very Happy ale voko u mam jen jedno nicméně nemyslíte si že by byl použitelnej dělobuch volepenej kulem kdy si myslim že místnost by moh relativně bezbečně vymalovat slušně. Twisted Evil
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
camell.k



Založen: 27. 06. 2010
Příspěvky: 100
Bydliště: Rychvald

PříspěvekZaslal: út srpen 31, 2010 7:27 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Tenhle návrh už tady padl ale bude se to blbe vyrábět!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
KoyoT



Založen: 26. 09. 2005
Příspěvky: 1239
Bydliště: Lihomyšl

PříspěvekZaslal: st září 01, 2010 7:15 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Já na ŽT dostal zásah do sanity z RPG tou raketkou z asi 5m a zážitek to byl neuvěřitelnej a šlupka do plechů taky... a vše bez následků... pokud by to ale koupilo sklo a vysypalo se, tak bych Kexa asi přerazil...

Ohledně minometu....vymyšlené to mám, ale není čas ani prostředky na výrobu Wink.. je to na dlouhé povídání, klidně někde osobně, psát se mi o tom nechce...
Dotažená je technologie výroby dýmového granátu, výbušného granátu i tříštivého(barva) ... ale pouze pro minomet... ten domyšlený nemám do konce Wink... rozhodování mezi potato gunem(nemusí být přisun CO) a klasic CO2 system... Twisted Evil
vše v přírodě odbouratelné , jen projektily by se musely sbírat pro opětovné použití...odhadovaný dolet cca 150-200m
_________________

KoyoT
MPC Forest

VĚČNÝ KUTIL, STAVITEL A OPRAVÁŘ

"... je dobré slyšet svoje kroky... " J. Kulhánek -Noční klub
"Když už si hraju na vojáčky, tak pořádně."
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky MSN Messenger
Beetle



Založen: 25. 05. 2008
Příspěvky: 233
Bydliště: Schwarzkosteletz

PříspěvekZaslal: st září 01, 2010 7:24 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Furt ale jsme u váhy projektilu (tedy s reálnou šancí, že to někdo dostane do škeble, masky atd..) Odhadovaný dostřel zní více než zajímavě a prakticky. Kdyby mi bylo jedno, že to támhle někde v lese někomu rozstřelí masku, brýle, né-li něco jiného, tak do toho jdu už dávno, ale jedno mi to není Sad
Návodů, videí už jsem viděl, že se mi o tom i zdá, ale všichni to používali "pánubohu do oken", ne proti soupeři...

Ale doufám, že budu moci o tom někdy někde pokecat osobně... Wink
_________________
http://www.nordicarea.cz
....a Gagarinův bratr Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
KoyoT



Založen: 26. 09. 2005
Příspěvky: 1239
Bydliště: Lihomyšl

PříspěvekZaslal: st září 01, 2010 7:51 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Beetle napsal:
Furt ale jsme u váhy projektilu (tedy s reálnou šancí, že to někdo dostane do škeble, masky atd..) Odhadovaný dostřel zní více než zajímavě a prakticky. Kdyby mi bylo jedno, že to támhle někde v lese někomu rozstřelí masku, brýle, né-li něco jiného, tak do toho jdu už dávno, ale jedno mi to není Sad
Návodů, videí už jsem viděl, že se mi o tom i zdá, ale všichni to používali "pánubohu do oken", ne proti soupeři...

Ale doufám, že budu moci o tom někdy někde pokecat osobně... Wink


No právě váha je v pohodě, něco jak ta raketka Smile...
_________________

KoyoT
MPC Forest

VĚČNÝ KUTIL, STAVITEL A OPRAVÁŘ

"... je dobré slyšet svoje kroky... " J. Kulhánek -Noční klub
"Když už si hraju na vojáčky, tak pořádně."
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky MSN Messenger
Beetle



Založen: 25. 05. 2008
Příspěvky: 233
Bydliště: Schwarzkosteletz

PříspěvekZaslal: st září 01, 2010 2:13 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Nechceš střílet kondomy naplněné barvou, že? Laughing
Nechtěl bych potom procházet lesem, kde se odehrála zuřivá bitva s použitím této "munice" Very Happy
_________________
http://www.nordicarea.cz
....a Gagarinův bratr Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
klihe



Založen: 04. 07. 2010
Příspěvky: 18

PříspěvekZaslal: st září 01, 2010 6:36 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

[quote="KoyoT"]Já na ŽT dostal zásah do sanity z RPG tou raketkou z asi 5m a zážitek to byl neuvěřitelnej a šlupka do plechů taky... a vše bez následků... pokud by to ale koupilo sklo a vysypalo se, tak bych Kexa asi přerazil...

Ohledně minometu....vymyšlené to mám, ale není čas ani prostředky na výrobu Wink..
Dotažená je technologie výroby dýmového granátu, výbušného granátu i tříštivého(barva) ... ale pouze pro minomet... ten domyšlený nemám do konce Wink...

U tý munice do minometu, předpokládáš, že bude granát exploduje při dopadu? ...použiješ nárazovou roznětku?...tohle všechno si dokážu představit, ale co když se to někomu iniciuje právě při dopadu na hlavu? Tady bych viděl nebezpečí minometu, nikdy nevíš kam to slítne. Budou-li z minometu lítat jen měkký raketky bez možnosti exploze a rozmetání barvy pak už to ztrácí to kouzlo.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
KoyoT



Založen: 26. 09. 2005
Příspěvky: 1239
Bydliště: Lihomyšl

PříspěvekZaslal: st září 01, 2010 7:57 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Beetle napsal:
Nechceš střílet kondomy naplněné barvou, že? Laughing
Nechtěl bych potom procházet lesem, kde se odehrála zuřivá bitva s použitím této "munice" Very Happy


V LESE NA TOHLE ZAPOMEŇ PÁČ SE TO ROZERVE O VĚTVE Twisted Evil

jinka protože budou pumy znovu použitelný, tak předppokládaný sběr a úklid po hře je samozřejmý Very HappyVery HappyVery Happy
_________________

KoyoT
MPC Forest

VĚČNÝ KUTIL, STAVITEL A OPRAVÁŘ

"... je dobré slyšet svoje kroky... " J. Kulhánek -Noční klub
"Když už si hraju na vojáčky, tak pořádně."


Naposledy upravil KoyoT dne st září 01, 2010 8:07 pm, celkově upraveno 1 krát
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky MSN Messenger
KoyoT



Založen: 26. 09. 2005
Příspěvky: 1239
Bydliště: Lihomyšl

PříspěvekZaslal: st září 01, 2010 8:02 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

[quote="klihe"]
KoyoT napsal:
Já na ŽT dostal zásah do sanity z RPG tou raketkou z asi 5m a zážitek to byl neuvěřitelnej a šlupka do plechů taky... a vše bez následků... pokud by to ale koupilo sklo a vysypalo se, tak bych Kexa asi přerazil...

Ohledně minometu....vymyšlené to mám, ale není čas ani prostředky na výrobu Wink..
Dotažená je technologie výroby dýmového granátu, výbušného granátu i tříštivého(barva) ... ale pouze pro minomet... ten domyšlený nemám do konce Wink...

U tý munice do minometu, předpokládáš, že bude granát exploduje při dopadu? ...použiješ nárazovou roznětku?...tohle všechno si dokážu představit, ale co když se to někomu iniciuje právě při dopadu na hlavu? Tady bych viděl nebezpečí minometu, nikdy nevíš kam to slítne. Budou-li z minometu lítat jen měkký raketky bez možnosti exploze a rozmetání barvy pak už to ztrácí to kouzlo.

V plánu jsou rozbušky v ráži 9mm v pouzdře vloženám až poté do pumy... což nic neudělá, jak jsem říkal váha bude minimální a nárazový mechanismus zapne i při puštěni na zem z 1m... Wink...
Jinak doteď hrajem na granáty, taky jen účinnost teoretická a vůbec mi to nevadí ani o nikom nevím... ..
představ si sedíš v krytu, najednou za tebou rána a mrak prachu to snad stačí... Twisted Evil
_________________

KoyoT
MPC Forest

VĚČNÝ KUTIL, STAVITEL A OPRAVÁŘ

"... je dobré slyšet svoje kroky... " J. Kulhánek -Noční klub
"Když už si hraju na vojáčky, tak pořádně."
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky MSN Messenger
klihe



Založen: 04. 07. 2010
Příspěvky: 18

PříspěvekZaslal: st září 01, 2010 9:00 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

No, myslim, že jak popisuješ tu hru na granáty, tak na pořádnej hártatak to stačí...dneska my muj synek prásknul za zádama přefouklej balonek a málem sem se leknutím po....

Jestli tomu tedy rozumim, tak po vystřelení "granátu" z minometu dojde jen ke zvukovému efektu, roznětka exploduje a granát-raketku lze recyklovat a vložit do ní opět onu roznětku? Předpokládám, že tlaková vlna pujde opačným směrem ke směru nárazu, někudy to ven vyfoukne. Roznětku použiješ průmyslovou (ty mají kovový obal = drobné střepinky) a nebo si ji vyrobíš?

Oni existují směsi, co nepotřebují žádný pevný obal, stačí tlustší papír kolem a explodují při nárazu jehlou bez jakýchkoliv střepin...
A co to naplnit kolem roznětky aspoň sazema, když to bouchne tak by je to rozprášilo aspoň kolem pro efekt.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
KoyoT



Založen: 26. 09. 2005
Příspěvky: 1239
Bydliště: Lihomyšl

PříspěvekZaslal: čt září 02, 2010 6:00 am    Předmět: Odpovědět s citátem

klihe napsal:
No, myslim, že jak popisuješ tu hru na granáty, tak na pořádnej hártatak to stačí...dneska my muj synek prásknul za zádama přefouklej balonek a málem sem se leknutím po....

Jestli tomu tedy rozumim, tak po vystřelení "granátu" z minometu dojde jen ke zvukovému efektu, roznětka exploduje a granát-raketku lze recyklovat a vložit do ní opět onu roznětku? Předpokládám, že tlaková vlna pujde opačným směrem ke směru nárazu, někudy to ven vyfoukne. Roznětku použiješ průmyslovou (ty mají kovový obal = drobné střepinky) a nebo si ji vyrobíš?

Oni existují směsi, co nepotřebují žádný pevný obal, stačí tlustší papír kolem a explodují při nárazu jehlou bez jakýchkoliv střepin...
A co to naplnit kolem roznětky aspoň sazema, když to bouchne tak by je to rozprášilo aspoň kolem pro efekt.


jak jsem psal, není moc čau se tomu věnovat, mám 2 děti a skoro mě neznaj díky paintu, práci a staráním se o moje vozítka...

Počítám s tím, že tam bude nějaký pudr nebo něco že to udělá oblak... asi jak když ho nasypeš do balonku a bouchneš Smile... pak i střelec bde mít přehled, kam to spadlo, ale je to zatím jen teorie Sad...

Jde o to aby se to zase nemlátilo se zbrojním zákonem, páč jak to uděláš na koleně a někdo tě napráší, tak je to zas to nesmyslný nedovolený osbrojení a podobný kecy páč použiješ třeskavinu buď nábojku nebo rypo to je jednou... už sádráky jsouna hraně Sad...
_________________

KoyoT
MPC Forest

VĚČNÝ KUTIL, STAVITEL A OPRAVÁŘ

"... je dobré slyšet svoje kroky... " J. Kulhánek -Noční klub
"Když už si hraju na vojáčky, tak pořádně."
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky MSN Messenger
Beetle



Založen: 25. 05. 2008
Příspěvky: 233
Bydliště: Schwarzkosteletz

PříspěvekZaslal: čt září 02, 2010 8:09 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Fešně to máš pochystané Cool Škoda jen toho voseru při hledání a sbírání, ale všechno je něco za něco.... Rolling Eyes
_________________
http://www.nordicarea.cz
....a Gagarinův bratr Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
Eril



Založen: 04. 07. 2009
Příspěvky: 82

PříspěvekZaslal: čt září 09, 2010 7:26 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

ja abych se priznal si s myslenkou minometu tez uz drahne dlouho v hlave pohravam, nicmene laťky na strane bezpecnosti a legislativy jsou celkem nizko nastavene a proplazit se pod nima bude narocne,

otazky legislativy, pokud tomu budeme rikat "minomet" (zbran) tak to si o blizsi zkoumani prislusniku primo rika, nazyval bych to napr "zarizeni k oznaceni hranice ucineho dostrelu PB znackovacu" (meridlo) a hned to bude neco jineho Very Happy

nicmene by to melo splnit bud za
A) dle zakonu podminky takove aby to nespadalo ani do kategorie D (tzn. muze bastlit kdokoliv)

a nebo za

B) splni podminky kategorie zbarni D, ackoliv D jsou zbrane nepodlehajici registraci a pro volny prodej ale z pohledu zakona se stale jedna o zbran, tedy vyrobce musi nechat schvalit k volnemu prodeji a na to potrebuje koncesi na to ze vubec neco takoveho muze vyrabet a to schvaleni pravdepodobne nebude zadarmo, tedy najit nekoho kdo neco takoveho muze delat

pripadne jeste za

C) vymyslet to tak, aby to sice nebylo uplne koser z hleiska legislativy, nicmene aby to bylo jeste porad takove ze nad tim lze primhourit oci tak ze to nikdo resit nebude, koneckoncu takto je provozovana vetsina veci v PB, vlastni upravy, pouzivani neoriginalnich dilu, pripadne dovoz u nas nehomologovanych veci ze zahranici a blablabla, protoze zakon v tomhle ohledu mysli na lecos

nicmene zakon o zbranich a strelivu prosel nekolikrat novelizaci od te doby co jsem ho naposledy cetl celej takze asi melu blbosti

na druhou stranu, to neni zase tak davno co nekde v evrope zavreli mladika za vlastneni a vyrobu spud gunu
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
mikes



Založen: 24. 08. 2008
Příspěvky: 133
Bydliště: Sezemice

PříspěvekZaslal: čt září 16, 2010 8:55 am    Předmět: Odpovědět s citátem

sice ne k tematu raketometu ale k tem minometum
http://www.milsimlabs.com/foam%20ordance%20mortar.html
_________________

Carbine 68 - SGB K1 - Minimag - Zgp - Ion P90
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
KoyoT



Založen: 26. 09. 2005
Příspěvky: 1239
Bydliště: Lihomyšl

PříspěvekZaslal: čt září 16, 2010 3:12 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

zatr sakr Very Happy... zase mě amíci předběhlí Smile no snad se toho chytí nějaký profi výrobce Smile...
_________________

KoyoT
MPC Forest

VĚČNÝ KUTIL, STAVITEL A OPRAVÁŘ

"... je dobré slyšet svoje kroky... " J. Kulhánek -Noční klub
"Když už si hraju na vojáčky, tak pořádně."
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky MSN Messenger
Beetle



Založen: 25. 05. 2008
Příspěvky: 233
Bydliště: Schwarzkosteletz

PříspěvekZaslal: čt září 16, 2010 4:22 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

No neřekl bych že předběhli.... není na tom prakticky nic úžasného. Claymore, který udělá "BUM" a nic k tomu..... pěnové raketky - jsme u Nerf...

Takhle ne soudruzi... Razz

Když už, tak takhle - ale teď na chvíli zapomenu váhu projektilu Smile
http://www.youtube.com/watch?v=URDTZQvQmno
_________________
http://www.nordicarea.cz
....a Gagarinův bratr Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
Voves



Založen: 26. 04. 2007
Příspěvky: 646
Bydliště: Dobrá Voda u Březnice; Příbram

PříspěvekZaslal: čt září 16, 2010 4:41 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Aha, takze to jde. Ted jak na to ...


http://www.youtube.com/watch?v=3G9bvZzgxqM&sns=fb
_________________
S.P.A.S. - Peace through superior firepower!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky
klihe



Založen: 04. 07. 2010
Příspěvky: 18

PříspěvekZaslal: pá září 17, 2010 4:30 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

to Beetle: Tak takle si to taky představuju, po dopadu rozprsknutí, aby mohla barva označit (vyřadit) nepřítele.

to Voves: jak na to? jestli myslíš konstrukci aparátu, je to v podstatě jen lepší roura, kde je jakýsi zásobník na plyn, kam si z bomby napustíš požadovaný tlak - regulace klasickým ventilem s manometrem. Horší to bude asi s tím "granátem" aby nebyl při pádu nebezpečný. Muselo by to být konstruovaný tak, že celá raketka bude z nějakého měkkého polymeru, pěnového materiálu atd a vkládat se bude jen ta "hlavice" s barvou, takže tělo lze recyklovat. Ovšem z čeho vyrobit tu hlavici, to je otázka.

Jestli jsem pochopil to video od Beetleho tak ten "granát" "bouchne" jen díky nárazu způsobeného pádem z velké výšky. V tomto případě netušim co to udělá když to někomu spadne na hlavu, rameno nebo páteř. Pokud by to bylo dostatečně křehký bez tvorby ostrých střepů pak by to nemusel bejt problém. Vono hrát kvůli tomu v brnění by taky asi nebylo uplně to pravý...

Jak je na tom aparátu vidět jak ho tlakuje dle toho manometru, už uplně vidim jak si člověk sestaví svoje tabulky kde bude vztah mezi tlakem v "minometu" a úhlem nastevení hlavně pro odhad místa dopadu (samozřejmě ještě vztaženo ke konstantní hmotnosti "granátu" a povětrnostním podmínkám)
To video by mohla bejt cesta...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra www.military-paintball.cz -> OSTATNÍ - zbraně, hlavně, upgrade Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Design by SkaidonDesigns | Distributed by Olate