Diskusní fórum  www.military-paintball.cz
Vítejte na sdruženém fóru paintballových klubů a přátel značkovacích zbraní, hrajících military paintball
v lesích, domech, hřištích a všude kde se sejde dobrá parta lidí, kteří si rádi zahrají
 
 FAQ   Hledat   Seznam uživatelů   Uživatelské skupiny   Registrace 
 Nastavení   Přihlásit, pro kontrolu soukromých zpráv   Přihlášení 

Porušování pravidel a tresty
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další
 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra www.military-paintball.cz -> Paintball - Různé, off-topic
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
foxycone



Založen: 30. 08. 2007
Příspěvky: 287

PříspěvekZaslal: po březen 15, 2010 1:43 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Gurthang: jestli zůstane 400 opravdu solidních hráčů (a ono to bude daleko víc). Jsem jenom pro. 100,- kč za rok co dávám jako dobrovolný hasič mně opravdu nebolí. Čím méně bude hráčů tím méně máš starosti s papírováním. Do 1000 lidí nemusíš mít lidi na plný úvazek. Máš 100 tácu za rok a s toho se nějaké odměny za vedení agendy zaplatí + registrační karty ID (fotky snad dodáte samy).
_________________


"Nebojím se zemřít. Jen nechci být u toho, až se to stane."
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky
foxycone



Založen: 30. 08. 2007
Příspěvky: 287

PříspěvekZaslal: po březen 15, 2010 2:00 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Fery: Já jsem předložil pouze návrh. Já ani nechci sám vymýšlet nějaké tresty.

Na jednu stranu je to o organizátorech akcí. Muže se tady vyjádřit 2tisíce lidí že to je dobrej nápad a že do toho jdeme, ale jestli to nepodpoří kluby na akcích, tak to je vcelku k ničemu. .

Přiklad : včera jsem psal kojotoj, že jestli budeme dělat akci (80% budeme) potrestané kluby od vás nepozveme ani my. On to přivítal

To je sice jednoduché, ale kdo si má pamatovat půlroku po akci, že nějaký team Vajíček udělal hrubé porušení pravidel. Proto jsem to chtěl na papír (v lákno).

Znovu opakuji ! Bez přímého důkazu hrubého porušení pravidel nikdo na listinu nepůjde.
_________________


"Nebojím se zemřít. Jen nechci být u toho, až se to stane."
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky
foxycone



Založen: 30. 08. 2007
Příspěvky: 287

PříspěvekZaslal: po březen 15, 2010 3:04 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

marty+ napsal:

Takže nezbývá nic víc, než zatnout zuby a dát to, nebo se radši nezúčastnit!

Kdo odjede z akce předčasně a bez vědomí svých velitelů a organizátora akce bude mít na všechny hry (nejen) =DG= vystavenou STOP na 1 rok!
Proto si to ještě, než pošlete peníze, dobře rozmyslete.!
Vracet se pro něčí nespokojenost nebudou!!!

Vloni nás nikdo předčasně neopustil, ani nikdo neremcal, tak doufám, že tak to zůstane i letos.

Tož tak


No a o tom mluvím a takhle to je parádní Smile
_________________


"Nebojím se zemřít. Jen nechci být u toho, až se to stane."
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky
Gurthang



Založen: 27. 10. 2008
Příspěvky: 109

PříspěvekZaslal: po březen 15, 2010 3:06 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

marty+ napsal:
Gurthang napsal:
Pokoušel jsem se tady někde najít něco o myšlence založení sdružení nebo nějakého sportovního svazu, ale nikde jsme nenašel, tak nevím jakou formu má Fox namysli.


Řešilo se to tady cca od strany 18: http://forum.military-paintball.cz/viewtopic.php?t=2449&postdays=0&postorder=asc&start=540

Tož tak Wink

Díkes, jdu studovat Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
marty+



Založen: 18. 02. 2008
Příspěvky: 2179
Bydliště: UH-1D

PříspěvekZaslal: po březen 15, 2010 3:14 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Gurthang napsal:
Mě taky přijde nejrozumnější návrh to co napsal Ferry - hodnocení po vzoru aukra, kde viíš kdo hodnotil a jaké má zároveň hodnocení ten hodnotící..
¨

Jeden z možných návrhů:
Způsob jak dát hodnocení proviněnému týmu.
Zápisy pouze při provinění a ten zadá pouze organizátor akce (většinou jsou tady organizátoři ve foru aktivní): formou zápisu (ne procenta) "komentáře" pod týmem.

Odjeli z akce X bez udání důvodu a předchozí dohody.atd.
S možností jeho následného smazání, nebo editace jen zadavatelem komentu.

Osloví mě tým: mrknu do jejich profilu a vidím černý puntík.

Jen nevím nakolik je to v technických možnostech webu a zda je to pro většinu korektní.

Tož tak
_________________
Politruk ŽABÍ CREWe Smile
Taktické vybavení http://www.frogman.cz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky
dardanel



Založen: 31. 05. 2009
Příspěvky: 82
Bydliště: Štětí

PříspěvekZaslal: po březen 15, 2010 4:14 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Otázka "očištění" MP scény,ať už z jakého-koliv hlediska(nefunkční týmy,neaktivní registrace hráčů,porušení pravidel,nerespektování organizátorů akcí apod.) je diskutována již delší dobu.Všichni se víceméně shodnou,že by to bylo zapotřebí,ale vždy se "pohádají" o formě a míře.A tak to bude vždy!!Co člověk,to názor!
Problém je v absolutní rovnosti(demokracii-anarchii) hráčů.Neexistuje žádná "Rada starších",která by rozhodla.Pokud chcete vybudovat funkční systém,musíte vytvořit skutečně "komplexní systém".....co tím myslím??...jako fungující stát...jsou potřeba "zákony"...."policie"...."soudci"...a nakonec "vězení".Ať už si pod těma pojmama představíme cokoli..."vězení" čili "úklidový práce na akcích"??..třeba.
Základem tvorby takovýho systému je přesná registrace členů...ID karty?...roční poplatky?...JÁ JSEM PRO.

Pak můžou nastat něco jako volby....vznik "Rady Starších",vytvoření "zákonů" apod.....a tresty....!!!!

Píšu tady voloviny??....možná....ale tohle je skutečně fungující cesta k očistě MP scény(i z hlediska dodržování skutečných zákonů-tolik diskutovaný téma na jinym vláknu)...vytvoření KOPLEXNÍHO SYSTÉMU,protože jedině ten je schopen ručit "rovnoprávnost" a "spravedlnost" takový subjektivní věci,jako je hodnocení týmů.V opačným případě se jen budeme pořád hádat a diskutovat.Stačí abych některýmu z organizátorů v afektu řek,že je vůl,a hned i přes dodržování pravidel budu "na černý listině".

Tak,to ale byl slovní průjem,omlouvám se všem,který to nudilo,nebo naštvalo,ale tohle je můj názor na věc a to opravdu jednou větou říct nešlo Laughing Laughing Laughing
_________________
Egon Egonovič Egonovski,politruk jednotky.
PéTéPáci
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky
Dvorzak



Založen: 28. 07. 2007
Příspěvky: 643

PříspěvekZaslal: po březen 15, 2010 4:17 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

marty+ napsal:
tracker napsal:
a jak si představuješ možnost nápravy ? nebo jiného vyjmutí z černé listiny ?


A co něco jako veřejně prospěšné práce? Wink

Jako pomoc organizátorovy akce, úklid prostoru....prostě nějaké nepopulární úkoly.
To by jim mohlo pomoci.
(viz náš trest po LV - úklid po WZ)

Tož tak Wink


Jo tak tohle je zatim nejlepší nápad Idea
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
foxycone



Založen: 30. 08. 2007
Příspěvky: 287

PříspěvekZaslal: po březen 15, 2010 4:27 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Dvorzak napsal:
marty+ napsal:
tracker napsal:
a jak si představuješ možnost nápravy ? nebo jiného vyjmutí z černé listiny ?


A co něco jako veřejně prospěšné práce? Wink

Jako pomoc organizátorovy akce, úklid prostoru....prostě nějaké nepopulární úkoly.
To by jim mohlo pomoci.
(viz náš trest po LV - úklid po WZ)

Tož tak Wink


Jo tak tohle je zatim nejlepší nápad Idea


Už vidím, jak nějaký klub na jedné akci odjede předčasně a za trest na další akci uklízí Smile) Na druhou stránku, proč ne. Roční zákaz nebo práce pro military paintball.
_________________


"Nebojím se zemřít. Jen nechci být u toho, až se to stane."
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky
Dvorzak



Založen: 28. 07. 2007
Příspěvky: 643

PříspěvekZaslal: po březen 15, 2010 4:30 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Tak podle mě by dost záleželo na tom co provedl Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Gurthang



Založen: 27. 10. 2008
Příspěvky: 109

PříspěvekZaslal: po březen 15, 2010 4:35 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

dardanel napsal:
Otázka "očištění" MP scény,ať už z jakého-koliv hlediska(nefunkční týmy,neaktivní registrace hráčů,porušení pravidel,nerespektování organizátorů akcí apod.) je diskutována již delší dobu.Všichni se víceméně shodnou,že by to bylo zapotřebí,ale vždy se "pohádají" o formě a míře.A tak to bude vždy!!Co člověk,to názor!
Problém je v absolutní rovnosti(demokracii-anarchii) hráčů.Neexistuje žádná "Rada starších",která by rozhodla.Pokud chcete vybudovat funkční systém,musíte vytvořit skutečně "komplexní systém".....co tím myslím??...jako fungující stát...jsou potřeba "zákony"...."policie"...."soudci"...a nakonec "vězení".Ať už si pod těma pojmama představíme cokoli..."vězení" čili "úklidový práce na akcích"??..třeba.
Základem tvorby takovýho systému je přesná registrace členů...ID karty?...roční poplatky?...JÁ JSEM PRO.

Pak můžou nastat něco jako volby....vznik "Rady Starších",vytvoření "zákonů" apod.....a tresty....!!!!

Píšu tady voloviny??....možná....ale tohle je skutečně fungující cesta k očistě MP scény(i z hlediska dodržování skutečných zákonů-tolik diskutovaný téma na jinym vláknu)...vytvoření KOPLEXNÍHO SYSTÉMU,protože jedině ten je schopen ručit "rovnoprávnost" a "spravedlnost" takový subjektivní věci,jako je hodnocení týmů.V opačným případě se jen budeme pořád hádat a diskutovat.Stačí abych některýmu z organizátorů v afektu řek,že je vůl,a hned i přes dodržování pravidel budu "na černý listině".

Tak,to ale byl slovní průjem,omlouvám se všem,který to nudilo,nebo naštvalo,ale tohle je můj názor na věc a to opravdu jednou větou říct nešlo Laughing Laughing Laughing


Naprostej souhlas.

Druhá cesta ještě je že kdokoli z nás si prostě založí asociaci a pak musí přesvědčit pořadatele těch největších akcí, aby se k němu přidali. To pka donutí všechny do asociace vstoupit a bez řečí přijmout pravidla , která si určí ten zakádající "monarcha". protože jinak se k tomu skutečně nelze "demokraticky" dobrat.
ideální by samozřejmě bylo, kdyby nějakou tuto asociaci či spolek založili rovnou ti pořadatelé s tím, že je samozřejmě otevřena každému........
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Pedro



Založen: 27. 10. 2008
Příspěvky: 92
Bydliště: Třebíč

PříspěvekZaslal: po březen 15, 2010 6:00 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

A uvědomujete si pánové, že úspěšnost tohohle webu,potažmo Vámi definované MP scény, plyne právě z jeho naprosté svobody a otevřenosti, kde každý jedinec může bezjakýchkoliv omezení vsotupit a udělat akci pro lidi, popřípadě si akce najít...

Osobně vidím řešení v uzavřeném blacklistu, kterýby nebyl nikde k vidění. Př: "Organizátor velké akce měl problémy s nějakým týmem a tak si ho poznamenal s tím, že příští rok nebude daný tým pozván(mám za to, že takhle to u velkých uzavřených akcí funguje) a na požádání jakámukoliv organizátorovi předá referenci.

Nic, co by veřejně mělo omezovat nebo ovlivňovat registraci na akce podle mě není potřeba.

Osobně dám pouze na osobní zkušenost a vedu si soukromý blacklist. Pokud to bylo v minulosti zapotřebí, týmy jsem upozorňoval, ať příště nejezdí, přímo na místě.
_________________
Vítěz EP5 - Mistrovství Evropy ve sportovním paintballu 2009
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
dardanel



Založen: 31. 05. 2009
Příspěvky: 82
Bydliště: Štětí

PříspěvekZaslal: po březen 15, 2010 6:22 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

for Pedro: problém není s tím,že by to podle tvýho scénáře nefungovalo,ale s tím,že v tomto případě není zaručena objektivita,nota bene jasná standartizace hranic a vytváří se velkej prostor pro osobní animozity,odplaty,vyřizování si účtů apod.
Když se mi dva na akci rafnem a vynadáme si do kok..ů,těžko budu věřit v tvoji objektivitu,když tě za půl roku na to budu žádat jako zástupce týmu o povolení vstupu na tvoji akco jako organizátora.Už víš o čem mluvím?? Wink
_________________
Egon Egonovič Egonovski,politruk jednotky.
PéTéPáci
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky
Gurthang



Založen: 27. 10. 2008
Příspěvky: 109

PříspěvekZaslal: po březen 15, 2010 6:43 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Pedro, já to chápu tak, že se tu diskutuje o přístupu na ty největší hry jako je WZ, MPCC, Syberie, ŽT, ... a ne o přístup na tento WEB.
Jinak zase musím souhlasit s Dardanelem.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
setler
Pohanský Pes


Založen: 28. 02. 2006
Příspěvky: 380
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: po březen 15, 2010 6:56 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Gurthang: udelat 400 plastovych karet se jmenem, ruznym textem a pripadne fotkou je to nejmensi, v jinem sdruzeni to delame taky a ve volnem case... v tom problem neni.

Problem je spise v tom, kdo bude delat soudce a rikat kdo na akce nesmi, a neni to jen kvuli tomu ze by kazdy chtel byt za dobre s kazdym, ale pokud jeden team rekne jinemu DOST, odjeli jste, porusili jste pravidla, tak aby to prevzali i ostatni... jinak je to o nicem.
_________________


JE TĚŽKÉ BÝT DEBILEM, PROTOŽE KONKURENCE JE VELIKÁ
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
tracker



Založen: 29. 06. 2007
Příspěvky: 1660
Bydliště: UL

PříspěvekZaslal: po březen 15, 2010 7:01 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Není vyjímka že některé činnosti jsou rozděleny do dvou ( i více ) asociací, protože si ti hlavní nedokázali shodnout nebo dohodnout.
Když to takto z centralizujete, dokáže se tím jen to, že PBlisty rozdělíte na dvě základní skupiny.
Myslel jsem si že paint je o pohodě a určitém způsobu života, ale asi ne když musíme zajít až tak daleko, že vymýšlíme jak trestat nezbedné hráče. Nebo jak jinak jim omezit přístup.
Nejsem fanda centralizace - globalizace a nebo jiného zhlukování již tak rozdílných skupin.
Měl jsem i dojem že PB litsta je dospělej, žádnej Kindersák a tak nemá zapotřebý rozvíjet jakousi " školku ".
Pedra já zase chápu. Jedna z věcí co jde ruku v ruce s PB je jistá volnost, volba a utečením od reality. Tohle se vše zničí stratí a můžeme se spojovat se Speed hráčema.
Nezdá se Vám náhodou že PB je takový novodobý tramping ?
_________________
Jsem jaký jsem, někdo musí být zlý.
www.yourshirts.cz - textil shop
http://conflictshop.cz/ - Military trička
http://www.idj.cz/tracker88/
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
f3



Založen: 25. 03. 2009
Příspěvky: 418
Bydliště: PROGRESSIVE PAINTBALL

PříspěvekZaslal: po březen 15, 2010 7:28 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

tracker napsal:
Není vyjímka že některé činnosti jsou rozděleny do dvou ( i více ) asociací, protože si ti hlavní nedokázali shodnout nebo dohodnout.

Tak to se stane vždycky. Naštěstí tady nejde "o prachy". Kdyby šlo tak by to bylo horší. Čekám až Zidas něco konečně založí Smile .

tracker napsal:
Nezdá se Vám náhodou že PB je takový novodobý tramping ?


MP (PB) je MilSim. Novodobý tramping je dnešní tramping.
_________________
Nejlepší paintball na světě ? http://www.progresivni-paintball.cz/
Vyber si svou stranu: žoldák, vědec, civil, voják [LOST]
Dobrá zpráva pro lidstvo: všichni tady zdechneme.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Tantal



Založen: 21. 05. 2008
Příspěvky: 456

PříspěvekZaslal: po březen 15, 2010 7:40 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Pánové, vy ale řešíte starosti Rolling Eyes
_________________
Tippmann X7 Phenom, 12" JJ Edge set, MP5SD mod, Bad Karma TechT bolt, multicam, air system
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
marty+



Založen: 18. 02. 2008
Příspěvky: 2179
Bydliště: UH-1D

PříspěvekZaslal: po březen 15, 2010 7:44 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

No tady jde především o ty vzpomenuté velké akce.
Ty jsou dnes hodně ovlivněné disciplinovaností, ochotou se podřídit velení a táhnout za jeden provaz (viz třeba nepopulární kempení). A to je asi to co MPB komunitu rozděluje. Na tyhle akce bohužel individualizmus nepatří.
Spousta lidí je tady strašně military, ale když dojde k lámání chleba a např. se nedaří (nevítězí) tak berou kramle pod kdejakou záminkou a kašlou na celou svou jednotku.
A to je myslím to co bylo impulzem Foxyconeho založení tohoto vlákna.
Jedna ze stran, či organizátor může vymyslet jakoukoliv strategii, nebo scénář, ale když ti 20% hráčů odjede po polovině hry domů, je něco velice špatně. Dojde ještě k většímu uzavření se skalních? Jak se tomu rádo říká elitářství? To přece není cesta.
Já také můžu odmítnout tým z opačné strany republiky jen protože o nich nic nevím a přitom to může být ideální parta.
Takže i díky nedůvěře je to dvousečné.

Tož tak
_________________
Politruk ŽABÍ CREWe Smile
Taktické vybavení http://www.frogman.cz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky
Gurthang



Založen: 27. 10. 2008
Příspěvky: 109

PříspěvekZaslal: po březen 15, 2010 11:50 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

[quote="setler"]Gurthang: udelat 400 plastovych karet se jmenem, ruznym textem a pripadne fotkou je to nejmensi................ [quote]

No ale ono nejde jen o to vydat karty a šmitec, ale udržovat tu databázi a evidovat kdo na ketrý akci byl a dostal tam v ten den puntík, evidovat kdo zaplatil, kdo nezapaltil, řešit co s těma neplatícíma, řešit stav kasy - tudíž nějaké účetnictví...... A jakmile ti někdo začne dávat peníze (příspěvky) tak už mu nemůžeš říct, "až budu mít čas , tak na to juknu".

Ale jsem s tebou za jedno v tom, že ten zásadní problém je v tom kdo bude vynášet verdikt o tom jestli se někdo provinil a kdo bude smět podávat návrhy na "trest" co bude bráno jako důkaz a jak se může obviněný obhajovat...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
foxycone



Založen: 30. 08. 2007
Příspěvky: 287

PříspěvekZaslal: út březen 16, 2010 12:11 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Přesně tak márty Wink

Trackere: Já tady netvrdím, že musíš mít členskou kartičku. Já ti tvojí svobodu nechci brát. Jak se pravý „Tvoje svoboda končí tam, kde začíná svoboda někoho jiného“ když ty odjedeš (a já jsem tady vlastně o ničem jiném nepsal !! ) tak omezuješ naší svobodu (prožitek) ze hry, kdy oslabíš team (stranu).

Už to zavedl Márty (ŽT1967) kluci od forestu (Syberia). A další kluby budou přibývat, o to mi šlo.

Ještě jedna úsměvná věc Smile Kdo prosazuje vehementně svobodu v military paintballu : hrajete si tady na vojáky, ale disciplínu (ano, samovolné opuštění roty, je porušení discipliny) odmítáte ve jménu vaší svobody?! Tím pádem nemusíš poslouchat velení, protože tvoje svoboda je svatá a ten chlápek co ti velí, tě omezuje.
_________________


"Nebojím se zemřít. Jen nechci být u toho, až se to stane."


Naposledy upravil foxycone dne út březen 16, 2010 1:02 am, celkově upraveno 2 krát
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky
f3



Založen: 25. 03. 2009
Příspěvky: 418
Bydliště: PROGRESSIVE PAINTBALL

PříspěvekZaslal: út březen 16, 2010 12:11 am    Předmět: Odpovědět s citátem

marty+ napsal:
Spousta lidí je tady strašně military, ale když dojde k lámání chleba a např. se nedaří (nevítězí) tak berou kramle pod kdejakou záminkou a kašlou na celou svou jednotku.


Co je to vlastně military? Co to je to lámání chleba? Když se nedaří? Co se nedaří? Co se mělo dařit? Držet pozice, vytřílet protivníka?
Kam tím směřuji? Když jdeš na pařbu tak si na to "nastavíš". Když jdeš do kostela, tak se na to "nastavíš". Když jdeš nevím kam, pořád se na to vnitřně připravíš.

Co je tedy cílem MP akcí? Co je cílem třeba ŽT? Organizátor preferuje zaměření na vlastní hru (proces) nebo na výsledek?

Ty problémy jsou protože lidi přijeli na něco jiného. MP dle pravidel má přiblížit "hru" realitě. Proč? K čemu je to dobré? Jaký druh zkušenosti, jaký druh emocí to má přinést?

Vnitřně si umím jakžtakž odpovědět, na něco přijdu až to zažiju a potom se asi ale budu ptát dále.

Další jednoduchá otázka: proč organizátoři akcí nedávají do pravidel hry, že není možné hru opustit dříve než je konec, nebo na základně jasných důvodů - selhání výbroje, výstroje, zdravotní problém.

Je tu celé spektrum nastavení hry nezávisle na tom jak se v reálu bude odvíjet. MilSim (MP) má být zábavný nebo ne, tedy Zábava/pakárna? Proces/výsledek? Spětná vazba/zpracujte si to jak chcete? Střílení jako "ukončovací" faktor/recyklace? Fyzicky pohoda/ nebo nadoraz? Brodění ve vodě/bahně po prsa, mučení/fyzický kontakt? Dostatek jídla/trýzění? Vojenská(civilní) technika v boji?

Umím si představit hromadu "zajímavých" her od "zakoupených" k**ev, které by mohl protivník případně "znásilnit", pokud by je zajal až po únos UFO (pokusy na lidech). Shocked Otázka jenom je, co to má generovat a k čemu je to dobré.

Nějaký závěr: pokud není v pravidlech hry napsané, že hru není možné opustit před koncem není možné za to nikoho "trestat". Je na pořadateli aby jasně definoval parametry akce.

Každý ať si ošefuje svoji hru.
_________________
Nejlepší paintball na světě ? http://www.progresivni-paintball.cz/
Vyber si svou stranu: žoldák, vědec, civil, voják [LOST]
Dobrá zpráva pro lidstvo: všichni tady zdechneme.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
dardanel



Založen: 31. 05. 2009
Příspěvky: 82
Bydliště: Štětí

PříspěvekZaslal: út březen 16, 2010 7:35 am    Předmět: Odpovědět s citátem

No konečně,já už se leknul,že se tady něco smysluplnýho vyduskutuje,už jsme zase tam,kam jsme se dostali v jinejch diskusích,který se nějak dotkli tématu nějaký "regulace" čehokoli Laughing přiblblý slovíčkaření a dohadování "je bůh nebo ne?"


Já vám už teď řeknu,jak to celý dopadne....nijak.Nevyřešíme nic,na ničem se neshodnem a bude to fungovat jako dosud,se všemi klady a zápory.Když nejsme ochotní se omezit na své svobodě a svých právech,tak nic novýho nevznikne.A je jedno,jestli je to dobrý nebo špatný.

Prostě si každej organizátor povede svůj malej,soukromej,špinavej seznámek "těch zlejch",což už asi funguje,a,pravděpodobně,bude pro méně známý týmy pořád těžší a těžší se na nějakou velkou akci dostat(už jsem přemýšlel o účasti našeho týmu na jedný z nich ale zjistil jsem,že neznám dostatečně dobře žádný z účastnících se týmů tak,aby byl ochotný se za nás zaručit a nýst tak svoji kůži na trh).

Takže?...má smysl se tady dál dohadovat?


Wink
_________________
Egon Egonovič Egonovski,politruk jednotky.
PéTéPáci
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky
marty+



Založen: 18. 02. 2008
Příspěvky: 2179
Bydliště: UH-1D

PříspěvekZaslal: út březen 16, 2010 8:01 am    Předmět: Odpovědět s citátem

dardanel napsal:
Prostě si každej organizátor povede svůj malej,soukromej,špinavej seznámek "těch zlejch",což už asi funguje,a,pravděpodobně,bude pro méně známý týmy pořád těžší a těžší se na nějakou velkou akci dostat


Nevím proč "špinavej" ale budiž. Faktem je, že tohle už si týmy mohou (a dělají to) sdělovat napříč republikou, protože spousta hráčů jsou v kontaktu nejen přes tento web. Ale máš pravdu že to je těžší a těžší, ale nám například trvalo se dostat na AP dva roky a na WZ rok! Proč chtějí nový vše hned a zadarmo?


dardanel napsal:
(už jsem přemýšlel o účasti našeho týmu na jedný z nich ale zjistil jsem,že neznám dostatečně dobře žádný z účastnících se týmů tak,aby byl ochotný se za nás zaručit a nýst tak svoji kůži na trh).


Proto poradím jednu z možných cest, jezděte na otevřený akce, kde jezdí tyto týmy, zvěte týmy co maj zelenou všude. Seznam te se s nima, hrajte s nima, navázejte osobní kontakty a pokud budete fajn nebudou mít důvod se za Vás nezaručit. Také jsme tak začínali, nebylo to hned, ale za necelý rok už se za nás zaručili na LV a pak už nebyl problém.
To že Vás někdo nezná není jejich chyba.

Tož tak Wink
_________________
Politruk ŽABÍ CREWe Smile
Taktické vybavení http://www.frogman.cz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky
tracker



Založen: 29. 06. 2007
Příspěvky: 1660
Bydliště: UL

PříspěvekZaslal: út březen 16, 2010 8:21 am    Předmět: Odpovědět s citátem

4foxycone - vím že netvrdíš nutnost zakoupení kartičky. Ale pokud se chce hráč ( V MPB spíše tým ) zůčastnit her bude si tu kartičku muset koupit a bude se řídit svazujicími pravidly a mnoho dalšího čeho se bojím že z toho vyplyne.
( nevěřím že to zkončí u tak banálních věcí jako se řeší teď s množstvím roste chuť )

Něco bodobného jsem zažil právě v jiném stylu trávení volného času.
Taky byla organizece, pak se rozhádané vedení rozhodlo vytvořit organizace dvě, zpočátku šlo jen o kartičky - levné a v poho. S větším řízením rostli náklady - kartičky se změnili v " přízpěvky do org. ", A stal se z toho moloch o těch " vyvoleních ". Těžce se řešila politika vnitřních záležitostí - dokonce se lobovalo. Já prostě politické chování do PB nerad.

Zde F3 nemáš pravdu že to není o penězích - už jenom to, že by se kupovaly kartičky vytváří živnou půdu pro střety zájmů právě z důvodů peněz. Je jedno jestli bude stát 1,- nebo 200 ,. i více. Prostě to tak je a vždycky se najde rejpal, který sebou stáhne další a tím komplet znehodnotí celou komunitu jak se stalo jinde. Vyhozením zněj vedení jen udělá mučedníka.

Je pravda že každý promotér akce má tu možnost volby, ať už vl. zákony ( to je neopustění her a nebo jinak ). Sám si může vést Black list - když se dokáže několik dní věnovat přípravě, může věnovat i 10 minut kontrolou přihlašujicích týmů. Poprřípadě komunikovat s novými zájemci o hru stím, že jim dopředu upřesním jistá stanoviska. ( například 1000,- záloha která se odevzdá po hře - je to jen příklad toho jak jde i jinak docílit spokojených her ). Tou zálohou si každej sakra rozmyslí vztupu do hry jestli to nemyslí Vážně a nebo bude porušovat pravidla. Viníka ať si vyřeší tým sám - jsou snad dospělý a né děti.

Ano je pravda že v pb je jakási posloupnost velení a tak hlážka o volnosti v tomto pohledu je absurdní. Jenže je tu i pohled z jiné strany a to možnost volby ( svobodné ) velitele týmu ( je jedno jakým způsobem ) se zůčastnit - domluvit možnost připojení ke hře bez jiných omezení než " dovolení " pořadatelem. Kartička nebo jiná forma členství tuto volbu a tím pádem i vývoj samotného týmu dle mě dosti omezuje.
Z politizovat komunitu je dle mě prostě nešťastný krok.

Pokud se ale stane, budu se MUSET přizpůsobit a budu MUSET respektovat veškerá ustanovená pravidla ( né mého velitele nebo vedení armády, ale někoho úplně jiného ) protože se budu chtít PB stále věnovat.
Stalo se to u omezení zásobníků kdy jsem byl silně proti a teď sám 50 tku tahám. ( pokud by bylo i méně třeba 30 zase se přizpůsobím )
A není to z důvodu mé vlastní iniciativy ale z důvodu nutnosti. Naštěstí toto omezení není pro mne tak svazujicí.
Ale pokud bych se musel stát členem jakékoliv PB organizace s politickým vedením ( je jedno kdo to bude, stále to bude politika ) - stane se PB nešťastnou záležitostí.
_________________
Jsem jaký jsem, někdo musí být zlý.
www.yourshirts.cz - textil shop
http://conflictshop.cz/ - Military trička
http://www.idj.cz/tracker88/
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
foxycone



Založen: 30. 08. 2007
Příspěvky: 287

PříspěvekZaslal: út březen 16, 2010 8:59 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Můj problém je vyřešen. Takže už jenom okrajově Smile

Černý seznam je a bude. Chtěl jsem seznam veřejný, kde se muže viník obhájit. Takhle ani nevíte, že tam jste.

Je tady i seznam prověřených klubu. Taky jsem ho chtěl veřejně (Ne, nepracuji pro „věci veřejné“). Po třech letech a 6ti velkých bitvách nemusím konečně psát žádosti o přijetí do akce. Tento maraton jsem chtěl pro dobré, leč neznáme kluby zkrátit.

Žádny svaz, žádné karty. Prostě dvě uzavřené vlákna : seznam prověřených teamu a seznam hříšníku.
_________________


"Nebojím se zemřít. Jen nechci být u toho, až se to stane."
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky
marty+



Založen: 18. 02. 2008
Příspěvky: 2179
Bydliště: UH-1D

PříspěvekZaslal: út březen 16, 2010 9:20 am    Předmět: Odpovědět s citátem

foxycone napsal:
Je tady i seznam prověřených klubu. Žádny svaz, žádné karty. Prostě dvě uzavřené vlákna : seznam prověřených teamu a seznam hříšníku.


Musím se přiznat, že o tom nic nevím, to je pro mne novinka.
Musím na Czech-Point pro výpis, abych se dozvěděl jak na tom jsme?? Laughing Laughing
Tož tak
_________________
Politruk ŽABÍ CREWe Smile
Taktické vybavení http://www.frogman.cz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky
tracker



Založen: 29. 06. 2007
Příspěvky: 1660
Bydliště: UL

PříspěvekZaslal: út březen 16, 2010 9:23 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Je to tvá/vaše věc.
Je to pořád lepší než Veřejně kamenovat a nebo se hádat o nesmrtelnosti chrousta.
A ani se Veřejně tým nemusí zostudit jen pro nepochopení z obou stran.
_________________
Jsem jaký jsem, někdo musí být zlý.
www.yourshirts.cz - textil shop
http://conflictshop.cz/ - Military trička
http://www.idj.cz/tracker88/
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
foxycone



Založen: 30. 08. 2007
Příspěvky: 287

PříspěvekZaslal: út březen 16, 2010 9:25 am    Předmět: Odpovědět s citátem

My na svaz nemáme lidi. Kdekoli jinde to dělají duchodci a lidí co se při tom sportu zmrzačili a už to nemužou hrát.

MARTY:

No a jak jsi marty přišel na CZ KARTEL? Koukneš na jiné uzavřené akce (warzonu), kde někdo vybral teamy a pozveš je taky. To je podle mého seznam prověřených teamu. Já co jsem teďka vybíral kluby pro ACT OF WAR tak jsem to dělal stejně. Kouknu na trojúhelník na warzonu na patrolu a podle toho se řídím. Černa listina bude fungovat stejně. Už teďka jsem tam vyškrtl scirpions (a to je mám ve svém kraji) a když u tebe někdo udělá průser, taky ho nepozvu (doufám, že stihnu zazvonit na zvonec Smile ) prostě to fungovat bude ale neveřejně.
_________________


"Nebojím se zemřít. Jen nechci být u toho, až se to stane."


Naposledy upravil foxycone dne út březen 16, 2010 9:37 am, celkově upraveno 1 krát
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky
Jaroslav
Pohanský Pes


Založen: 13. 05. 2005
Příspěvky: 2004
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: út březen 16, 2010 9:36 am    Předmět: Odpovědět s citátem

uvidis sam foxycone jak ti to bude fungovat, blaklisty jsou opravdu realitou, sami jeden vypisujeme interne, ale stejne to proste neni zatim reseni, on kazdy totiz do toho odsudku druheho prehnane vteluje sam sebe, neni to obecna vule, ale jeho vule, vzdyt vy muzete byt na nekolika blacklistech taky.. nezda se ti to absurdni ??? delas blacklist a sam ses na jinem ??? neni jedina pravda a spravedlnost, ta bestie ma opravdu zavazane oci..... pojdme spis premyslet nad nejakym opravdu praktickym a funkcnim systemem, napriklad databaze spravovane organizatory akci, protoze co si budeme povidat jsou to zejmena oni, kdo rozhoduje o tom kdo jede kam na akci (zde jiz propirani Scorpioni ze Syberie predpokladam take nikdo konkretne neprived, ale prijmul je organizator)

psalo se tady nekde ze je tu 400 lidi, mozna ano, ale pokud si chces vybrat tymy na akci jako je treba nase AP pak zjistis ze nemas z koho vybirat protoze lide obrazi vsemozne akce ve 3 nebo 4 a ty z toho tymu mozna znas, ale cely tym ??? ten malokdy funguje v MPB kupodivu ... takze je to jako vzdy podle mne o tom, aby tu existovali opravdu silne tymy.... ale se vsim co slovo tym znamena !!! ve vasem pripade, nastoupili vasi lide s nefunkcnimi zbranemi na syberii do druheho scenare ??? pokud ano, pak jste tym v pojeti ktere vnimam ja, pokud nikoliv, pak tym nejste a ti lide si prijeli jen individualne zastrilet a jelikoz jim nefungovala zbran, pak nemelo smysl jit do boje, to je logicke, ale netymove
_________________
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky
marty+



Založen: 18. 02. 2008
Příspěvky: 2179
Bydliště: UH-1D

PříspěvekZaslal: út březen 16, 2010 10:47 am    Předmět: Odpovědět s citátem

foxycone napsal:
No a jak jsi marty přišel na CZ KARTEL? Koukneš na jiné uzavřené akce (warzonu), kde někdo vybral teamy a pozveš je taky. To je podle mého seznam prověřených teamu. Já co jsem teďka vybíral kluby pro ACT OF WAR tak jsem to dělal stejně. Kouknu na trojúhelník na warzonu na patrolu a podle toho se řídím. Černa listina bude fungovat stejně. Už teďka jsem tam vyškrtl scirpions (a to je mám ve svém kraji) a když u tebe někdo udělá průser, taky ho nepozvu (doufám, že stihnu zazvonit na zvonec Smile ) prostě to fungovat bude ale neveřejně.


Tož přesně tak Wink
_________________
Politruk ŽABÍ CREWe Smile
Taktické vybavení http://www.frogman.cz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra www.military-paintball.cz -> Paintball - Různé, off-topic Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další
Strana 2 z 6

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Design by SkaidonDesigns | Distributed by Olate