Diskusní fórum  www.military-paintball.cz
Vítejte na sdruženém fóru paintballových klubů a přátel značkovacích zbraní, hrajících military paintball
v lesích, domech, hřištích a všude kde se sejde dobrá parta lidí, kteří si rádi zahrají
 
 FAQ   Hledat   Seznam uživatelů   Uživatelské skupiny   Registrace 
 Nastavení   Přihlásit, pro kontrolu soukromých zpráv   Přihlášení 

tippmann a5 co2 jde hlavní nejde zastavit

 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra www.military-paintball.cz -> TIPPMANN - zbraně, hlavně, upgrade
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
honza1



Založen: 08. 02. 2010
Příspěvky: 1

PříspěvekZaslal: st březen 03, 2010 3:12 pm    Předmět: tippmann a5 co2 jde hlavní nejde zastavit Odpovědět s citátem

mužete mi někdo poradit ,pustim co2 do zbraně tippmann a5 a prochazí mi to hlavní nejde to zastavit.jestli nějaky těsnění fakt nevim zbran mam nataženou a v lahvi dost co2. vrtal sem se vni jen sem dal novou pažbu a od te doby to de hlavní diky za odpověd.

Naposledy upravil honza1 dne st březen 03, 2010 3:28 pm, celkově upraveno 2 krát
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
marty+



Založen: 18. 02. 2008
Příspěvky: 2179
Bydliště: UH-1D

PříspěvekZaslal: st březen 03, 2010 3:17 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Než do A5 pustíš Co2 máš ve flašce dost CO a máš zbraň nataženou?

Tož tak
_________________
Politruk ŽABÍ CREWe Smile
Taktické vybavení http://www.frogman.cz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky
TERORIST-Z



Založen: 10. 10. 2009
Příspěvky: 194

PříspěvekZaslal: st březen 03, 2010 9:18 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

jj flaša musí bejt plná a kvér nataženej ale stalo se mi to jednou taky tohle a to z důvodu že sem tam zapoměl dát takovej ten platovej bazmek co ti vypadne zadem když právě měníš zadní část.
nevim jak se ta blbina jmenuje ale když vyndáš ty čepy tak na tebe vypadne ta pružinka, osička co je v ní a ještě takovej šišojd plastovej. tak zkontroluj jestli to tam máš všechno a správně nandané.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Bajza



Založen: 27. 09. 2009
Příspěvky: 94
Bydliště: Teplice

PříspěvekZaslal: út březen 09, 2010 5:48 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Hoj
Nejspíš vím kde máš problém, mrkni se jestli máš těsnící o kroužek v power tubě pod ním je něco jako podložka a pružina.. minule když jsem dělal rozborku tak mi vyletěl já si toho nevšim a po natlakování se stal stejnej efekt... chrčel mi vzduch hlavní. Mrkni na to
_________________
Black dogs
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Beetle



Založen: 25. 05. 2008
Příspěvky: 233
Bydliště: Schwarzkosteletz

PříspěvekZaslal: st březen 10, 2010 8:48 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Tak tak - jak praví Bajza....

vyndat power tubu, odpojit přívodní CO2 pancéřovou hadici, "vyklepnout" válec z tuby a na druhé straně, než se nalézá jehla, do které mlátí kladívko, je segrovka. Tu stahnout a vyklepnout vnitřek. Je to těsnění hned na tý záslepce, o kterou je opřena pružina - tedy hned za tou segrovkou. Těsnění za cca 35Kč v PBS....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
bod83



Založen: 16. 10. 2008
Příspěvky: 167

PříspěvekZaslal: út březen 23, 2010 7:18 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

mám uplně stejnej problém u brava. Můžu se nějak řídit radami z toho A5kovýho postupu, nebo je to u brava úplně jinak? Může bejt problém někde jinde?
Zbraň jsem rozebral celou krom toho pístu v powertubě, a pokud bude jiná možnost, radši vyzkoušim všechno dřív než tohle - vůbec se mi do toho nechce.
Díky předem.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
nemesishard



Založen: 28. 04. 2009
Příspěvky: 70
Bydliště: Puchov

PříspěvekZaslal: út březen 23, 2010 7:23 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

kamaratovi na bravo one pukol o kruzok v power tube konkretne ten SL2-25 v scheme (rovnake aj u A5 )tak som im dal spravit nove Smile tiez im to slo hlavnou i ked secko ostatne bolo v poriadku
_________________
Tekvickovi bratia
military paintball team Puchov
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Beetle



Založen: 25. 05. 2008
Příspěvky: 233
Bydliště: Schwarzkosteletz

PříspěvekZaslal: ne březen 28, 2010 7:55 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Bod83: Jestliže jsi nenašel problém jinde, tak jiná možnost není - za předpokladu marně vyzkoušených výše popsaných možností....
Není to nic složitého, jen musíš mít kleště na stahování segrovek...

Obecně se domnívám, že tento problém nastává (nebo resp. se daleko urychlí), pakliže se do power tuby často dostává tekuté CO2. Používáš hadici, nebo alespoň antisifon v bombě?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
bod83



Založen: 16. 10. 2008
Příspěvky: 167

PříspěvekZaslal: ne březen 28, 2010 9:21 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Používám hadici, už se mi podařilo to rozebrat a vevnitř se zdá být všechno v pořádku. Rozebral jsem to několikrát a stalo se mi, že to začlo zničeho nic fungovat normálně, ale pak to zas začalo ucházet. Tak nevim, může to těsnění být rozbité jen tak málo, že to okem nepoznám, a že to někdy vadí a někdy ne?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
nemesishard



Založen: 28. 04. 2009
Příspěvky: 70
Bydliště: Puchov

PříspěvekZaslal: po březen 29, 2010 9:09 am    Předmět: Odpovědět s citátem

jasne ze moze ... staci mala puklinka ktoru nevidis a ono pod tlakom to moze tadial unikat .... mal si rozobrate to telo uplne az dovnutra? tam kde je ihla a pod ihlou to tesnenie? vid na obrazku (obrazok je pre bravo tusim ale princim je ten isty)
tam kde je ten valve seat tak pod tym je este okruzok a ten moze byt vadny , vyberies ho pomocou tej tycky co spaja bolt a kladivo Smile



a tuna to mas nazorne ukazane ako to cele ma ist takze tam pri ihle by som hladal problem .
_________________
Tekvickovi bratia
military paintball team Puchov
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
mastodont



Založen: 08. 02. 2008
Příspěvky: 1592

PříspěvekZaslal: po březen 29, 2010 9:14 am    Předmět: Odpovědět s citátem

No paráda
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Beetle



Založen: 25. 05. 2008
Příspěvky: 233
Bydliště: Schwarzkosteletz

PříspěvekZaslal: po březen 29, 2010 12:13 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Já tedy měl na mysli těsnění, jenž je na obrázku pojmenováno "O-ring" Very Happy

Nicméně co Nemesishard popisuješ, by šlo celkem poznat v rozdílů natažený - nenatažený kvér, ne? Jestli blbě těsní těsnění na jehle, tak v případě i lehčího tlaku na jehlu (tedy konkrétně kladívka na jehlu) by ta chyba měla být znatelnější.....

Samozřejmě nevařím jen tak z vody, tohle jsem řešil a vyřešil na svém kvéru taky Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
nemesishard



Založen: 28. 04. 2009
Příspěvky: 70
Bydliště: Puchov

PříspěvekZaslal: po březen 29, 2010 12:41 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

jj ved hej ja som to myslel tak ze pod tym valve seat je este jeden o kruzok v scheme je popisany ako sl25-2 tusim to som mal na mysli a ten ked je presknuty tak vtedy ten rozdiel neni poznat aspon myslim . aspon sa zas comusi priucim Smile
_________________
Tekvickovi bratia
military paintball team Puchov
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
vodny



Založen: 25. 08. 2007
Příspěvky: 38

PříspěvekZaslal: pá červen 11, 2010 4:47 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Zdravím jsem úplně nováček co se týče oprav zbraní a vůbec všeho co se týče PB (mám pouze načtené "zkušenost"). Tohl pondělí jsem koupil Tipmanna A-5. Lahev mi naplnil v PBShopu v Praze. Přivezl jsem zbraň dom nacpal zásobní našrouboval lahev a prostě jsem si jen tak střílel. Dokud mi nedošel plyn. Bez plynu byla se zbraní nuda tak jsem si řek, že jí vyčistim:-D ale hlavně se mrknu co je uvnitř. Což se taky stalo a neměl jsem problém a pravděpodobě jsem nic neztratil (dle manualu)

Každopádně dnes jsem si nechal naplnit lahev (úplně do plna né jako v PBShopu v Praze cca na 75-80%). Našrobuju flášu na zbraň a po prvním výstřelu mi zbraň začne propouštět COčko někde uvnitř. Syčení je slyšet z hlavně. Pochybuju, že by 4dni stará zbraň začla po 300-500kuličkách propouštět COčko kvůli opotřebování těsnění. Nemá někdo nějaké zkušenosti? Nechce se mi to brát na nějakou reklamaci nebo tak něco.

rekap: Nová lahev na 100% plná, po prvním výstřelu začne syčet COčko z hlavně.

TERORIST-Z psal něco o nějakym šišojdovi:-D můžeš mi prosím říct co jsi měl namyslim tím šišojdem ? Na následujícím linku je naskenovaný ten manuál.

http://www.bikers.pb.cz/tipmannroz.jpg

Každopádně beru i jinou pomoc kdyby to nebylo tím "šišojdem:-D Mám jít v neděli hrát a i když mám 22oz lahev tak by mi ten plny na ten den nevydržel:-(


EDIT: už jsem z toho zoufalej zbraň jsem rozebral celou asi 6x dneska. Prošel jsem všechny těsnění včetně Power Tube nezůstal jediný šroubek, který nebyl povolený a nic. Vše vypadá na první poled zdravé ale jakmile prvně vystřelim plyn začne ucházet někde v těle Crying or Very sad

Může to dělat třeba špatný (špinavý) plyn?? To je snad jediný co by to mohlo dělat.


Naposledy upravil vodny dne pá červen 11, 2010 10:11 pm, celkově upraveno 1 krát
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
vodny



Založen: 25. 08. 2007
Příspěvky: 38

PříspěvekZaslal: pá červen 11, 2010 10:09 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Zdravím jsem úplně nováček co se týče oprav zbraní a vůbec všeho co se týče PB (mám pouze načtené "zkušenost"). Tohl pondělí jsem koupil Tipmanna A-5. Lahev mi naplnil v PBShopu v Praze. Přivezl jsem zbraň dom nacpal zásobní našrouboval lahev a prostě jsem si jen tak střílel. Dokud mi nedošel plyn. Bez plynu byla se zbraní nuda tak jsem si řek, že jí vyčistim:-D ale hlavně se mrknu co je uvnitř. Což se taky stalo a neměl jsem problém a pravděpodobě jsem nic neztratil (dle manualu)

Každopádně dnes jsem si nechal naplnit lahev (úplně do plna né jako v PBShopu v Praze cca na 75-80%). Našrobuju flášu na zbraň a po prvním výstřelu mi zbraň začne propouštět COčko někde uvnitř. Syčení je slyšet z hlavně. Pochybuju, že by 4dni stará zbraň začla po 300-500kuličkách propouštět COčko kvůli opotřebování těsnění. Nemá někdo nějaké zkušenosti? Nechce se mi to brát na nějakou reklamaci nebo tak něco.

rekap: Nová lahev na 100% plná, po prvním výstřelu začne syčet COčko z hlavně.

TERORIST-Z psal něco o nějakym šišojdovi:-D můžeš mi prosím říct co jsi měl namyslim tím šišojdem ? Na následujícím linku je naskenovaný ten manuál.

http://www.bikers.pb.cz/tipmannroz.jpg

Každopádně beru i jinou pomoc kdyby to nebylo tím "šišojdem:-D Mám jít v neděli hrát a i když mám 22oz lahev tak by mi ten plny na ten den nevydržel:-(

EDIT: už jsem z toho zoufalej zbraň jsem rozebral celou asi 6x dneska. Prošel jsem všechny těsnění včetně Power Tube nezůstal jediný šroubek, který nebyl povolený a nic. Vše vypadá na první poled zdravé ale jakmile prvně vystřelim plyn začne ucházet někde v těle Crying or Very sad

Může to dělat třeba špatný (špinavý) plyn?? To je snad jediný co by to mohlo dělat.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Bajza



Založen: 27. 09. 2009
Příspěvky: 94
Bydliště: Teplice

PříspěvekZaslal: pá červen 11, 2010 11:43 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Jak jsem už psal výše... nejspíš ti vyletěla pružinka nebo podložka co tlačí na o kroužek v pover tubě, zkontroluj to. Zítra budu měnit tubu a bolt tak ti hodím sem fotky.

Edit: vlastně dneska
_________________
Black dogs
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
vodny



Založen: 25. 08. 2007
Příspěvky: 38

PříspěvekZaslal: so červen 12, 2010 12:53 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Bajza napsal:
Jak jsem už psal výše... nejspíš ti vyletěla pružinka nebo podložka co tlačí na o kroužek v pover tubě, zkontroluj to. Zítra budu měnit tubu a bolt tak ti hodím sem fotky.

Edit: vlastně dneska


Gun jsem měl dnes rozebraný (heh vlastně včera) asi 6x včetně power tube. Těsnění OK, pružina vypadla nebyla a kdyby byla tak by ucházelo hned od začátku co našroubuju flášu a pustím ventil.

Jenže můj problém je takový, že našroubuju flášu otevřu on/off ventil a vše je OK vše těsní ale jakmile přvně vystřelím tak to ucházení začne. Zdá se mi, že netěsní to těsnění okolo tý jehly v power tube. Jako by ta pružinka nedomačkla jehlici dostatečně ke stěněSad prostě reklamace asi
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
airwolf



Založen: 26. 11. 2008
Příspěvky: 1

PříspěvekZaslal: pá červen 18, 2010 8:53 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Měl jsem loni stejný problém a mohl za to tombstone adapter 02-24(to je ta věc do které se šroubuje pancéřová hadička 02-09 a celý se to strká zespodu do těla zbraně. Je to odlitek a v mém případě byl ten horní rádius z výroby moc zabroušený a do té malé mezery se mi vždy po prvním výstřelu vmáčklo těsnění 02-72 z power-tuby 02-21 a začalo to utíkat. Musel jsm koupit nový (350,-kč) a od té doby bez problémů. Cool
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hlina



Založen: 10. 06. 2011
Příspěvky: 3

PříspěvekZaslal: po červen 27, 2011 4:17 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

mám asi podobnej problém připevním lahev ke zbrani a nabiji zbraň a v tom začne ucházet CO2 ... je to chyba v powertube ? díky moc
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Levit



Založen: 22. 09. 2007
Příspěvky: 1027
Bydliště: Strakonice

PříspěvekZaslal: po červen 27, 2011 5:02 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

kamoš měl taky takovy problem a v jeho případě stačilo Tombstone vypodložit pliškem aby lépe dosedl k otvoru v Power tubě.
_________________
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky
Hlina



Založen: 10. 06. 2011
Příspěvky: 3

PříspěvekZaslal: po červen 27, 2011 8:07 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

vypodložit? mno taky asi můžu mít vybitou baterii jelikož mě to vůbec nestřílí a jen utíká CO2 a nejde nic do pohybu, opravte mě jestli se mílím jsme "paintballista" jen pár hodin Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hlina



Založen: 10. 06. 2011
Příspěvky: 3

PříspěvekZaslal: út červen 28, 2011 11:16 am    Předmět: Odpovědět s citátem

mám to přesně na druhou stranu přívodu CO2 na tombstone jsem nalepil kobercovku a vrazil to tam ... a jde to Very Happy ... ale co mě trápí jsem zjistil že mě nefunguje ručka ... proto jsme jí rozebral a zjistil jsem že mi chybí část http://www.paintball-obchod.cz/98-18-trigger-return-slide-19630.html dále jsme koukám do návodu a koukal do zbraně a jsou tam zakresleny ještě nějaký http://www.paintball-obchod.cz/98-19-return-slide-down-pin-19628.html a http://www.paintball-obchod.cz/98-20-trigger-slide-return-spring-19624.html tak chci někoho poprosit aby se tam podíval a zjistil jsetli je to opravdu tak já říkám díky ...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
paintball-borec.cz



Založen: 23. 04. 2013
Příspěvky: 21
Bydliště: Praha 9

PříspěvekZaslal: čt květen 09, 2013 10:13 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Taky se mi to občas stává... utíká to jakoby z toho otvoru kam se zasune celý bottom line. A vyřeší se to většinou výměnou či namazáním těsnícího kroužku který navazuje právě z bottom line na tělo zbraně.
_________________
Arzenál: 32x Tippman 98, 2x Tippman A-5, 2x ZGP -> Paintball Půjčovna Praha
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra www.military-paintball.cz -> TIPPMANN - zbraně, hlavně, upgrade Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Design by SkaidonDesigns | Distributed by Olate