Diskusní fórum  www.military-paintball.cz
Vítejte na sdruženém fóru paintballových klubů a přátel značkovacích zbraní, hrajících military paintball
v lesích, domech, hřištích a všude kde se sejde dobrá parta lidí, kteří si rádi zahrají
 
 FAQ   Hledat   Seznam uživatelů   Uživatelské skupiny   Registrace 
 Nastavení   Přihlásit, pro kontrolu soukromých zpráv   Přihlášení 

Česká útočná puška CZ 805
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Další
 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra www.military-paintball.cz -> Paintball - Různé, off-topic
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
predators zn



Založen: 16. 12. 2008
Příspěvky: 100
Bydliště: Jevišovice, okr. Znojmo,

PříspěvekZaslal: so únor 12, 2011 12:52 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Jak psal Spaara nejčastěji se za účinný dostřel z hlediska přesnosti považuje taková vzdálenost, na níž klesne pravděpodobnost zásahu smluvního cíle na 50 % (popř. pokud se posuzují) jsou i současně splněny požadavky na účinnost v cíli (např. průbojnost ranivost atd.)
Pro Hecklera : mířidla nejsou marketingovej trik , ale dost důležitá část zbraně ! Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
Heckler



Založen: 09. 06. 2007
Příspěvky: 450

PříspěvekZaslal: so únor 12, 2011 11:53 am    Předmět: Odpovědět s citátem

To je jasný, ale v dnešní době a při použití lišt a vieverů a kdovíčeho můžou být miřidla jakákoliv. Mechanická miřidla jsou základ.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
predators zn



Založen: 16. 12. 2008
Příspěvky: 100
Bydliště: Jevišovice, okr. Znojmo,

PříspěvekZaslal: so únor 12, 2011 6:02 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

No vydíš tak tyhle měnit nemuseji a až jim v pravěku dojdou baterky do kolimátorů případně rozmlátí puškohledy budou rádi , že je tam mají Laughing jak hledí tak muška je na liště demontovatelná na rozdíl od SCARU kde je muška součástí nástavce odběru plynů (nevím co je lepší) ale při prohlížení obrázků SCARU mě zaujala spodní lišta která je součástí hlavně což mě nepřipadá jako moc dobré řešení Question Nevíte někdo nakolik je předpažbí na 805 plovoucí ? (resp. nakolik je plovoucí hlaveň vůči předpažbí )
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
camell.k



Založen: 27. 06. 2010
Příspěvky: 100
Bydliště: Rychvald

PříspěvekZaslal: ne únor 13, 2011 8:43 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Heckler napsal:
Hezká propaganda. Uvědomte si, že už dvakrát došlo k úpravám smlouvy o nákupu těchto pušek. Velmi pravděpodobně nás CZ805 vyjde dráž, než cokoliv jiného.


Jenže za to nemůže zbraň ale ta banda zm*du kolem a hlavně zadavatel zakázky!
_________________
Shadow Company Orlová
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
spaara



Založen: 04. 01. 2009
Příspěvky: 34

PříspěvekZaslal: ne únor 13, 2011 2:45 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

CZ 805 má uložení hlavně řešené uplně stejně jako SCAR. U obou zbraní je hlaveň plovoucí, když pominu sestavu odběru plynů na píst. Přední i zadní objímka hlavně je uchycena šrouby s pouzdrem zbraně z boku a zespodu s lištou. Hlaveň je v přední objímce uložena volně.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
predators zn



Založen: 16. 12. 2008
Příspěvky: 100
Bydliště: Jevišovice, okr. Znojmo,

PříspěvekZaslal: ne únor 13, 2011 3:34 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Spaara : Pochopil jsem tě teda dobře , že hlaveň u 805 je v předpažbí plovoucí a kmit hlavně přímo neovlivňoje případné příslušenství na riskách (mám na mysli hlavně dvojnožku na pevném podkladu a problémy se střelbou na větší vzdálenosti ) ?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
spaara



Založen: 04. 01. 2009
Příspěvky: 34

PříspěvekZaslal: ne únor 13, 2011 6:08 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Přesně tak...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
predators zn



Založen: 16. 12. 2008
Příspěvky: 100
Bydliště: Jevišovice, okr. Znojmo,

PříspěvekZaslal: po únor 14, 2011 9:22 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Very Happy Hecklere něco pro tebe Very Happy třeba k vánocům ? Laughing ..... http://shop.czub.cz/exec/ShowImage.aspx?img=http://shop.czub.cz/fotocache/bigorig/Apparel/8161-0067-T-shirt-CZ_805.jpg&title=Tri%C4%8Dko%20CZ%20805

Ne vážně promiň malou provokaci, ale tohle jsem si nemohl odpustit Laughing Laughing Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
Heckler



Založen: 09. 06. 2007
Příspěvky: 450

PříspěvekZaslal: út únor 15, 2011 11:55 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Ale mě to zase tak nevadí Very Happy A třeba až CZUB dotáhne Brena, tak to i budu nosit Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Heckler



Založen: 09. 06. 2007
Příspěvky: 450

PříspěvekZaslal: po květen 07, 2012 4:01 am    Předmět: Odpovědět s citátem

http://www.novinky.cz/domaci/266331-cesti-vojaci-bojuji-i-se-svou-vyzbroji-jejich-nove-pusky-bren-selhavaji.html
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
vegetta



Založen: 10. 05. 2008
Příspěvky: 604

PříspěvekZaslal: st květen 09, 2012 1:44 am    Předmět: Odpovědět s citátem

poslat to bez poriadneho rocneho polniho zkouseni do afgu == debilita Sad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Uziel Gal



Založen: 05. 12. 2006
Příspěvky: 2754
Bydliště: Cheb

PříspěvekZaslal: st květen 09, 2012 6:00 am    Předmět: Odpovědět s citátem

co rocniho... to je celkem i malo, tusim ze scar takto zkouseli v iraku a acku 9 let!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! nez rekli ano, ted se nam ta zbran libi a je spolehliva. neb na jejich vojacich jim zalezi, chtej pro ne spolehlivou zbran. tuhle nedavno jsem cetl ze amici kupujou dalsi M4 pro svy vojaky, tentokrate je nebude vyrabet Colt, jako doted ale jina zbrojovka a cena za kus bude v prepoctu 12 000kč, dobry ne Smile

by me docela zajimalo, jak chtej s brenem vyhrat nejakej mezinarodni tendr kdyz ty ceny jsou trochu nekde jinde.

PS: jsem zvedavej kdy budou nasi pouzivat jako zalohku prekomorovanou Sa58 Smile
_________________
--------HAD-------
www.skalkajda.cz

Pokud nezvracíš, piješ pod své možnosti.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky
Heckler



Založen: 09. 06. 2007
Příspěvky: 450

PříspěvekZaslal: čt květen 10, 2012 6:08 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Njn, co jde čekat od pušky, kterou vybrali v tendru, když ještě nebyla hotová. Třeba v rusku do vojskových zkoušek dávají až sériové kusy.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Heckler



Založen: 09. 06. 2007
Příspěvky: 450

PříspěvekZaslal: po květen 21, 2012 9:09 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Tak jsem celej den střílel s Evem, chcete srovnání?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Uziel Gal



Založen: 05. 12. 2006
Příspěvky: 2754
Bydliště: Cheb

PříspěvekZaslal: út květen 22, 2012 6:47 am    Předmět: Odpovědět s citátem

rozhodne, evo me celkem zajima, ta zbran se mi libi a nekde jsem ji videl uz za 30k k prodeji novou
_________________
--------HAD-------
www.skalkajda.cz

Pokud nezvracíš, piješ pod své možnosti.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky
Heckler



Založen: 09. 06. 2007
Příspěvky: 450

PříspěvekZaslal: út květen 22, 2012 6:12 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Takže tedy - budu spíše srovnávat jen HK UMP a CZ Evo. HK MP5 je generačně starší samopal, ale střeleckým komfortem se mu nevyrovná ani jeden z těchto samopalů ( kdispozici byly verze MP5A5, MP5K a MP5SD6). HK UMP ale byl navržen jako levnější varianta k HK MP5, nikoliv jeho náhrada.
První dojem u Eva byla váha - je o něco těžší než UMP. To ale nevadí, při střelbě je možná proto malinko stabilnější. UMP má naopak těžší závěr. Při rozborce mi zůstaly v ruce jen těla zbraní s hlavní. Zatímco UMP je z jednolitého dílu, Evo je sešroubované z více dílů. A to bohužel nikterak kvalitně - horní lišta měla vůli cca 0,5mm. Blbě to vypadalo, ale nikde nevadilo. Velkej průšvih Eva je rozborka. Zbraň se rozebírá s nataženým závěrem a velmi snadno lze zachytit o páku závěru a ten spustit. Pokud tam zrovna máte prsty, je to rovnou na návštěvu chirurgie. Další problém je úchyt řemenu - je umístěn v místě, které se ohřívá a kroužek uchycení řemenu začal pálit do ruky. Takže řemen musel jít pryč. Evo má přední lišty na nasazení dalšího příslušenství, ale přední část byla zůžena (asi kvůli lepšímu úchopu). Výsledkem ale je, že po nasazení baterky jsme ji nemohli sundat a jen těžko jsme ji dostávali dolů. Vadil mi také výstupek u přepínače střelby. Co má za funkci, to přesně nevím. Evo má také rychlé vypouštění zásobníku. Ten ovšem při plném zmáčknutí pojistky zásobníku nevypadne, ale pojistkou je bržděný. Vypadne jen při polovičním zmáčknutí pojistky. Netuším proč to tak je a jaký to má smysl.
Co mne ale hodně překvapilo, je nemožnost nabití zajištěné zbraně. Hned bylo vidět, jak to některé střelce překvapilo a dost rozhodilo. U vojenské zbraně mi to přijde jako nevhodné řešení.
Samotná střelba byla ale v pohodě, naopak se mi s Evem střílelo lépe než s UMP. Nutno říci, že Evo je o malinko těžší a mělo kompenzátor. UMP kompenzátor nemělo. Na druhou stanu s UMP jsem vystřelil pár ran bez sluchátek a přežil jsem to bez újmy. S Evem jsem vystřelil první dvourannou dávku a přestal jsem slyšet. Asi právě kvůli tomu kompenzátoru.
Takže celkově mi Evo přijde jako zajímavá zbraň, ale nemůžete ji provnávat. Když beru v potaz, že UMP je o něco starší, tak nevím nevím. Technologicky to má HK provedené výrazně lépe.
A jak jsem psal, naprosto nejlepší samopal v ráži 9mm je podle mne MP5. Zatím asi nepřišel nikdo s něčím lepším.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Uziel Gal



Založen: 05. 12. 2006
Příspěvky: 2754
Bydliště: Cheb

PříspěvekZaslal: út květen 22, 2012 7:44 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

hm, jaka skoda, trochu jsem cekal a doufal ze prave evo bude lepsi, uz jenom tim naskokem generace, moznosti railu atd atd Sad
_________________
--------HAD-------
www.skalkajda.cz

Pokud nezvracíš, piješ pod své možnosti.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky
Heckler



Založen: 09. 06. 2007
Příspěvky: 450

PříspěvekZaslal: út květen 22, 2012 8:02 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

A to jsme měli poslední verzi, která už měla vychytaný některý mouchy. Mě se střelecky Evo líbilo. Ale technologicky to je fakt hrůza. Pokud to není s čím srovnat, tak se to dá zkousnout. Ale i když je MP5 hodně stará, tak je střelecky stále nejpříjemnější a dá se s ní nastřílet asi nejlépe.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
vegetta



Založen: 10. 05. 2008
Příspěvky: 604

PříspěvekZaslal: po květen 28, 2012 9:14 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

to info o tej rozborke a zborke ma teda docela nasralo - sice som z toho docela strielal ale k rozoberaniu sme sa nedostali.

a ta vule to bude asi kus od kusu - s tym sa zbrojovka este nevyrovnala - kusova vyroba seriovych produktov Sad

takze pre mna teda no-buy, pockam si az to bude o dalsiu generaciu dalej
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Uziel Gal



Založen: 05. 12. 2006
Příspěvky: 2754
Bydliště: Cheb

PříspěvekZaslal: po květen 28, 2012 9:39 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

sis chtel potencionalne koupit pro civil use?
_________________
--------HAD-------
www.skalkajda.cz

Pokud nezvracíš, piješ pod své možnosti.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky
Heckler



Založen: 09. 06. 2007
Příspěvky: 450

PříspěvekZaslal: út květen 29, 2012 8:53 am    Předmět: Odpovědět s citátem

No mě se to Evo docela líbí. Ale pokud je možnost srovnání, tak poznáte, jak technologicky pozadu zbrojovka je. Nutno ale taky říct, že HK UMP je dražší.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
spaara



Založen: 04. 01. 2009
Příspěvky: 34

PříspěvekZaslal: st květen 30, 2012 12:47 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Technologicky neni pozadu CZ, ale vůbec celá republika. Pouzdro zbraně jaké používá UMP, nebo dokonce MP7 (to je technologický zázrak), podle mně nedokáže vyrobit žádná z našich firem. Kdyby ano, tak to CZ má taky. To je ale můj názor.
Konstrukce škorpionu toto ale obešla a mezi jednotlovými díly pouzdra závěru nemohou být vůle, nebo rozdíly velikosti 0,5 mm. Nedovolí to tolerance weawer lišt, vnitřního prostoru pouzdra, aj.
Jestliže během životnosti nedojde k uvolnění žádného ze šroubů spojující jednotlivé díly pouzdra závěru, tak proč to tak neudělat.
Problémy s nasazováním a sundáváním svítilen nejsou ve zbrani, ale ve svítilnách (M3X, M6X), mají nešťastný systém ,, rychlo,,upínání.
Pokud neni člověk uplná lama, tak se v žádném případě bát o prsty při rozborce nemusí.
V nešťastném uchycení popruhu zbraně má Heckler pravdu.
Ve vypouštění zásobníku bych nic složitého nehledal, páčka záchytu prostě nemá doraz a při držení v krajní poloze dochází k brždění zásobníku.
To že zbraň nejde nabít ve stavu jistota je dáno konstrukcí spoušťového mechanismu. AK to má třeba taky tak, u M4 zase nejde zajistit zbraň s vypuštěným bicím kohoutem. Prostě to tak je.
Ke střelbě asi tolik. Škopion je určitě ovladatelnější než UMP. U kterého je kombinace malé hmotnosti zbraně a velké hmotnosti závěru hotové neštěstí. Teď píšu o ráži 9X19. 40SaW, nebo 45 ACP si nedokážu ani představit, ale to jsem neměl možnost zkusit.
Na MP5 střelecky nemá ale ani jedna z těchto zbraní!
Cena je u škorpionu určitě bezkonkurenční.
Asi tolik za mně...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
vegetta



Založen: 10. 05. 2008
Příspěvky: 604

PříspěvekZaslal: st květen 30, 2012 2:01 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Uziel Gal napsal:
sis chtel potencionalne koupit pro civil use?

tak tak Smile ale radsi pojdem do HK416 22LR a do PAR MK3

zaujimalo by na napr porovnanie s kombinaciou Glock + Roni nadstavba. (ciste len z "akademickeho pohladu")
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Heckler



Založen: 09. 06. 2007
Příspěvky: 450

PříspěvekZaslal: st květen 30, 2012 7:43 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Par MK 3 nebrat ...tu jsem vracel. Teď mám VAR a je to úplně o něčem jiném.
Nemáš někde odkaz na tu HK416 ve .22LR?
Ale srovnávat Glock v konverzi a samopal se moc nedá. Konverze na Glocka vypadá moc pěkně, ale stále to je jen pistole a navíc při závadě musíte často pracně dolovat pistoli ven.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Uziel Gal



Založen: 05. 12. 2006
Příspěvky: 2754
Bydliště: Cheb

PříspěvekZaslal: st květen 30, 2012 9:10 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

heclere ty mas VAR 15 od pana Vosatky? Smile
_________________
--------HAD-------
www.skalkajda.cz

Pokud nezvracíš, piješ pod své možnosti.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky
Heckler



Založen: 09. 06. 2007
Příspěvky: 450

PříspěvekZaslal: st květen 30, 2012 10:36 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Jo jo. Už je to tak.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Uziel Gal



Založen: 05. 12. 2006
Příspěvky: 2754
Bydliště: Cheb

PříspěvekZaslal: čt květen 31, 2012 7:31 am    Předmět: Odpovědět s citátem

dobrej kauf, kdysi davno jsem z ni strilel na predvadecce v praze. jakou sis koupil verzi?
_________________
--------HAD-------
www.skalkajda.cz

Pokud nezvracíš, piješ pod své možnosti.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky
Heckler



Založen: 09. 06. 2007
Příspěvky: 450

PříspěvekZaslal: čt květen 31, 2012 5:48 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Já mám vlastně úplně poslední verzi, udělanou pro mne. Mám ji jen pár týdnu. Víc asi po SZ.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
vegetta



Založen: 10. 05. 2008
Příspěvky: 604

PříspěvekZaslal: pá červen 01, 2012 2:23 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Heckler napsal:
Par MK 3 nebrat ...tu jsem vracel. Teď mám VAR a je to úplně o něčem jiném.

ej, mam brouka v hlave - a mozes povedat v com je MK3 spatna?
Heckler napsal:

Nemáš někde odkaz na tu HK416 ve .22LR?


http://www.strelecky-portal.cz/e-shop/dlouhe-zbrane/kulovnice/.22/malorazka-samonabijeci-hk416-d10rs-raze-.22lr-20-ranna.html

Heckler napsal:

Ale srovnávat Glock v konverzi a samopal se moc nedá. Konverze na Glocka vypadá moc pěkně, ale stále to je jen pistole a navíc při závadě musíte často pracně dolovat pistoli ven.

mna by ale prave zaujimalo to porovnanie - ze ako dobre vyjde z toho samopal - lebo ak moc dobre ne, tka je neco spatne
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Uziel Gal



Založen: 05. 12. 2006
Příspěvky: 2754
Bydliště: Cheb

PříspěvekZaslal: pá červen 01, 2012 3:39 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

teda ja tu roni nastavbu videl jenom v kramu, vypada to rozhodne pekne, to jo, ale je to furt glock. opodstatneni bych videl leda ze bys mel vyjimku na fullauto a ten zasobak na 50 ran, idealni do davu pod plastik Smile
_________________
--------HAD-------
www.skalkajda.cz

Pokud nezvracíš, piješ pod své možnosti.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra www.military-paintball.cz -> Paintball - Různé, off-topic Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Další
Strana 9 z 10

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Design by SkaidonDesigns | Distributed by Olate