Diskusní fórum  www.military-paintball.cz
Vítejte na sdruženém fóru paintballových klubů a přátel značkovacích zbraní, hrajících military paintball
v lesích, domech, hřištích a všude kde se sejde dobrá parta lidí, kteří si rádi zahrají
 
 FAQ   Hledat   Seznam uživatelů   Uživatelské skupiny   Registrace 
 Nastavení   Přihlásit, pro kontrolu soukromých zpráv   Přihlášení 

Česká útočná puška CZ 805
Jdi na stránku 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Další
 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra www.military-paintball.cz -> Paintball - Různé, off-topic
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Jacob



Založen: 26. 05. 2007
Příspěvky: 47

PříspěvekZaslal: čt únor 18, 2010 10:09 am    Předmět: Česká útočná puška CZ 805 Odpovědět s citátem

Nevim jestli už to sem někdo nedával, nicméně už mam jasno co budu stavět z X7 Very Happy Very Happy

http://www.novinky.cz/ekonomika/192481-ceska-utocna-puska-cz-805-je-svetovy-unikat-chlubi-se-v-uherskem-brode.html
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Jaroslav
Pohanský Pes


Založen: 13. 05. 2005
Příspěvky: 2004
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: čt únor 18, 2010 10:36 am    Předmět: Odpovědět s citátem

ja bych nedelal predcasne zavery, neb tahle vec zatim vubec neni odskousena, obchodni prodejce nakeca ledacos ale zakladem u ostrych zbrani je spolehlivost, takze staci malickost a pokud se bude sekat treba vyhazovac tak je to jen drahy a nepouzitelny srot...
_________________
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky
Voves



Založen: 26. 04. 2007
Příspěvky: 646
Bydliště: Dobrá Voda u Březnice; Příbram

PříspěvekZaslal: čt únor 18, 2010 10:39 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Vyrábí se už od minulého roku, teď jednají o zakázce na zařazení do výzbroje ačr ... http://world.guns.ru/assault/as105-e.htm
_________________
S.P.A.S. - Peace through superior firepower!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky
Jaroslav
Pohanský Pes


Založen: 13. 05. 2005
Příspěvky: 2004
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: čt únor 18, 2010 10:45 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Voves napsal:
Vyrábí se už od minulého roku, teď jednají o zakázce na zařazení do výzbroje ačr ... http://world.guns.ru/assault/as105-e.htm
no ty jsi Vovsi komik, ja sem od minuleho roku jeste nespal se svoji manzelkou Laughing Laughing vzdyt je teprve pulka unora, neco od minuleho roku muze byt taky jen 2 mesice !!! proste dokud tahle vec nebude poradne odskousena nemyslim si, ze by melo z ni panovat jakekoliv nadseni, neni proste zatim proc. Pokud se osvedci muze to byt bezesporu dobry krok kupredu, ale zatim o tom myslim vsichni vedi jen kulovy a koukaj maximalne na to jak vypad a to je u ostre zbrane zatracene spatny pohled
_________________


Naposledy upravil Jaroslav dne čt únor 18, 2010 11:17 am, celkově upraveno 1 krát
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky
Uziel Gal



Založen: 05. 12. 2006
Příspěvky: 2754
Bydliště: Cheb

PříspěvekZaslal: čt únor 18, 2010 10:56 am    Předmět: Odpovědět s citátem

no, hlavne pouzit clanek z novinek, cose vojenske techniky tyce, nejserioznejsi server Smile docela jsem se zasmal jak ji srovnavaj furt s M16. o FN SCARU nic
_________________
--------HAD-------
www.skalkajda.cz

Pokud nezvracíš, piješ pod své možnosti.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky
udabluda



Založen: 17. 11. 2006
Příspěvky: 318

PříspěvekZaslal: čt únor 18, 2010 11:08 am    Předmět: Odpovědět s citátem

hm amíci maj něco podobnýho
http://www.youtube.com/watch?v=ZJhPMIVgF6c
No jde tam asi hlavně o tu modularitu že si s toho postavíš třebas snajpu. Prostě LEGO. Zase čím složitější verk tím spíš se to pos** to platí i v paintu.
Proč asi 58ma sloužila půl století?? Evil or Very Mad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
marty+



Založen: 18. 02. 2008
Příspěvky: 2179
Bydliště: UH-1D

PříspěvekZaslal: čt únor 18, 2010 11:25 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Kucí nebuďte takový skeptici. na této zbrani se maká už dost dlouho (tu přestávku nepočítám) a testování bylo důkladné a drsné (podle mých zdrojů z CZ-UB), takže ta zbraň bude fakt dobrá.

Tož tak uvidíme.
_________________
Politruk ŽABÍ CREWe Smile
Taktické vybavení http://www.frogman.cz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky
Uziel Gal



Založen: 05. 12. 2006
Příspěvky: 2754
Bydliště: Cheb

PříspěvekZaslal: čt únor 18, 2010 11:40 am    Předmět: Odpovědět s citátem

no, ja proti ty zbrani primarne nic nemam, spis sem kritizoval ten clanek. I bych byl rad kdyby se to CZUB povedlo a byla to takova vz58 21. stoleti. ALE!!! vadi mi ty zpravy kolem ni a kdyz uz delali vyberko o dvou!!! uchazecich ( ostatni se stahli z jistych duvodu ) proc rovnou nerekli ze to daji CZUB protoze je to statni zajem.

a ohledne zbrane samotne, je fajn ze v idealnich podminkach je testovana, ale treba FN SCAR je jiz nejakym rokem v afgosi u jednoho pluku rangers v ramci testovani, ted uz prezbrojeni. jsem na CZ805 hodne zvedavej, ja se zase doslechl ze ta zbran ma par much ci detskych chyb, ale nevim co to je atd. preju ji to, i kdyz jsem chtel FN SCAR, neb je proste odzkousena, jenom doufam, ze se nejaka zavada neprojevi primo v boji a nikdo kvuli tomu nezhyne - jenom honba do extremu .)
_________________
--------HAD-------
www.skalkajda.cz

Pokud nezvracíš, piješ pod své možnosti.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky
Jaroslav
Pohanský Pes


Založen: 13. 05. 2005
Příspěvky: 2004
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: čt únor 18, 2010 12:33 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

vis co marty, reci se vedou a voda tece, nic jineho nez praxe nepresvedci an inadsence ani skeptiky, ta zbran je proste novinka a cas ukaze, ja tu jen reagoval na nadsene prizpevky z toho na co si prestavet hnedka svou paintballku a myslim, ze je to proste predcasny, pro vyvazenost informaci tady dodavam jeden nazor cloveka z nejakeho fora o strelectvi k teto zbrani:

Med Napsal: 07.05.2009 19:54 Předmět: Re: CZ 805 - nová útočná puška od ČZ

Registrován: 27.07.2007
Příspěvky: 321
Bydliště: Brno Tak jsem si byl dnes na Idetu omakat zázraky z Brodu a musím říct, že na živo 805- ka vypadá mnohem líp, než na obrázku, obzvláště pak sklopka. Pak jsem to vzal do ruky bez přední ručky a málem jsem omdlel šokem, jak je to děsně, ale VÁŽNĚ DĚSNĚ těžký na čumák. Bylo kolem mě chumel zelenejch a každý tvrdil, že pokud se toto zavede, tak snad půjdou k hasičům
Další šok byl zásobník a páčka na výměnu zásobníku- nějak se zásobník skoro nikomu nedařilo dorazit, aby nevypadl a pak ta páčky je tak blbě umístěná, že je nutnej zbytečnej přehmat prstu.
Můj subjektivní dojem- naprostej krám a 58- ka se po zavedení toho verglu bude muset jednou obracet v hrobě...
To "novej" škorpik už ve mě zanechal výrazně kladnější dojem, omak i ergonomie pro mě supr, hmotnost taky.
_________________
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky
marty+



Založen: 18. 02. 2008
Příspěvky: 2179
Bydliště: UH-1D

PříspěvekZaslal: čt únor 18, 2010 1:09 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Jj to vyvážení se hodně reklamovalo.
Dělali se nějaké úpravy, ale jak se to povedlo fakt ukáže čas a hlavně nasazení v reálném boji. Každý konstruktér říká: čím více součástí tím větší pravděpodobnost, že se něco posere.


Tady je více fotek:
http://www.youtube.com/watch?v=G3PI3vl5ZWQ

Tož tak
_________________
Politruk ŽABÍ CREWe Smile
Taktické vybavení http://www.frogman.cz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky
tracker



Založen: 29. 06. 2007
Příspěvky: 1660
Bydliště: UL

PříspěvekZaslal: čt únor 18, 2010 1:14 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Pokud se aspoň z části zevede, stejně se najdou hráči PB, kteří jí budou napdobovat - už jenom z toho důvodu že vzhledově vůbec nevypadá zle.
A je pravda dělat unáhlené závěry, nadšení výrobce může předčit kvalitu použití i nemusí. Může to být po úpravě možnýsh chyb trhák a i nemusí...
_________________
Jsem jaký jsem, někdo musí být zlý.
www.yourshirts.cz - textil shop
http://conflictshop.cz/ - Military trička
http://www.idj.cz/tracker88/
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
vlachla



Založen: 17. 09. 2008
Příspěvky: 296
Bydliště: Ústí nad Labem

PříspěvekZaslal: čt únor 18, 2010 4:13 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Jen tak mimochodem, prej výrobce jednal o prodeji těchto zbraní s armádou už v únoru 09. A to určitě měla za sebou zkoušek dost.

No nevím, mě se celkem líbí. Viděl jsem v bedně nějaký videa a docela mazec. Jinak hlavní výhodou je údajně opravdu modularita a kadence.
Jenom mě docela dostalo že chce armáda objednat hlavně v ráži 5,56 což mi přijde celkem na hovno. Vypadá to že se naši potřebujou vyrovnat Amíkům a jejich M16 a M4. Podle mě by se spíš měli vyrovnat protivníkům. Většinou na blízkém východě střílej ráží 7,62. Viděl jsem testy jak ráží 5,56 neprostřelíš standartní vestu ale 7,62 ano takže naši budou třeba v iráku proti AKčkám celkem v nevýhodě Sad
Nějak jsem nepochopil co je vede k těm 5,56kám... možná cena nebo lepší ovladatelnost nebo co.

Jinak si myslím že už bylo na čase, přeci jen současná útočná puška AČR byla vyvinuta kolem roku 53 a zavedená do výzbroje byla před 52lety Smile

Info o rozdílu součastných 5,56 a 7,62 nábojů :
http://cs.wikipedia.org/wiki/5,56_%C3%97_45_mm_NATO#Srovn.C3.A1n.C3.AD_n.C3.A1boje_5.56_.C3.97_45_mm_NATO_s_n.C3.A1bojem_7.62_mm_NATO

A něco málo o CZ 805:
http://cs.wikipedia.org/wiki/CZ_805
_________________
Alligators
----------------
Kdo nechce, hledá důvody
Kdo chce, hledá způsoby
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kanec



Založen: 30. 06. 2006
Příspěvky: 267
Bydliště: Rumburg

PříspěvekZaslal: čt únor 18, 2010 4:19 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

marty+ napsal:
Jj to vyvážení se hodně reklamovalo.
Dělali se nějaké úpravy, ale jak se to povedlo fakt ukáže čas a hlavně nasazení v reálném boji. Každý konstruktér říká: čím více součástí tím větší pravděpodobnost, že se něco posere.


Tady je více fotek:
http://www.youtube.com/watch?v=G3PI3vl5ZWQ

Tož tak


To je svatá pravda. 4ím jednotuší konstrkukce tím spolehlivější. Jinak upřímně Jaroslav peskuje na zakladě jedné suběktivní recenze. Jakej je to rozdíl oproti citaci novinek?

Já upřímě CZ 805 fandim přijít s napadem vyměnitelných raží a uspusobením zbraně na použití jiných zasobníku v ramci NATO mi příjde revoluční .I kdyby měla tahle zbraň nějaký ty mouch tak lze vždy upravit a ty mochy vychitat. viz M16 ta ve větnamu byla taky sračkojidní a nestřílela když svítilo sluníčk když pršlo když foukalo atd. ale hoši upravovaly upravovaly a v dneší podobě, kdy už je to normalní použitelná funkční zbraň je taky historicky známa .

Už jen tím konceptem má 805 své místo v historii a to že někdo řiká že někdo řikal že pujde k hasičům když to zavedou, to má asi stajnou váhu jako říct že jsem to viděl v americkým akčním filmu


Naposledy upravil kanec dne čt únor 18, 2010 4:22 pm, celkově upraveno 1 krát
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Jaroslav
Pohanský Pes


Založen: 13. 05. 2005
Příspěvky: 2004
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: čt únor 18, 2010 4:20 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

vlachla napsal:
Nějak jsem nepochopil co je vede k těm 5,56kám... možná cena nebo lepší ovladatelnost nebo co.
to je trosku slozitejsi otazka, nicmene jsou tu dva velke klady
1) nizsi vyrobni naklad munice
2) zvyseni mnozstvi nesene munice (jeji vaha i rozmer)

pak je tu diskutovatelny klad ve forme presnejsi strelby na vetsi vzdalenost (kulka je lehci a na rozdil od munice 7,62 x 39 neztraci po 300 m rovinost strelby ale az dale kolem 500 m) a samozrejme neoddiskutovatelne mensi pruraznost pevnejsimi latkami a udajna moznost vychyleni kulky vhustsim porostu (pry si na to stezovali vojaci ve vietnamu, ze cloveka v krovi tim prakticky nemohou zasahnout, ale nechce se mi tomu verit) coz ma byt zpusobeno opravdu lehkou kulkou, na jejiz drahu letu ma vliv i mensi prekazka
_________________
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky
Jaroslav
Pohanský Pes


Založen: 13. 05. 2005
Příspěvky: 2004
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: čt únor 18, 2010 4:25 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

kanec napsal:
Jaroslav peskuje na zakladě jedné suběktivní recenze jakej je to rozdíl oproti citaci novinek já upřímě CZ 805 fandim
ale prdlacku nepeskuju, tu zbran sem ani nevidel strilet ani o ni neslysel mluvit nikoho kdo by z ni vystrilel alespon 500 ran, jen se ohrazuju proti vasemu svatemu zapalu, ktery tu sirite, i kdyz o ty zbrani proste zatim VSICHNI vime kulovy Laughing Laughing Laughing fandit ji budu az se ukaze ze je dobra, nemusim svuj nacionalismus dohanet falesnym obdivem ke vsemu ceskymu, i kdyz to treba nestoji za nic... rikam tedy jedine POCKEJME NA VYSLEDKY !!!! nic vic, nic min... ta citace byla jen o tom, zel ide co tu zbran videli z ni ne vsichni jsou nadseny (coz neznamena ze ma ten clovek pravdu)
_________________
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky
kanec



Založen: 30. 06. 2006
Příspěvky: 267
Bydliště: Rumburg

PříspěvekZaslal: čt únor 18, 2010 5:06 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Tak ano ten nacionalizmus je v příspěvcích cítit. Co mě fascinuje je že teměř všichni mají tendenci tvrdit já jsem vlastenec a ti ji falešný ti to tak necítíš upřímě věřim že jí tu obdivují kluci nikoliv falešně ale právě kuli revoluční mišlence která je umocněná pravě tím že s ní přišli češi rozhodně to není falešný Upřímně uznej sám že i kdyby to byla ta nejvíc nejsračkovitější sračkojidní sračka Very Happy (čeština je krásná) tak ten nápad "rychlé" výměny raže. a univerzalnosti použití zasobníku je skvělý nápad a už jen kuli tomu je dobré jí nechat nějaký to místečko v enciklopedii o zbraních Very Happy a to že je česká budiš jsme radi a proto oní tak hodně mluvíme. ale rozhodně to není falešné přesvěčovaní okolí o tom jací jsme vlastenci.

Naposledy upravil kanec dne čt únor 18, 2010 5:13 pm, celkově upraveno 1 krát
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Jaroslav
Pohanský Pes


Založen: 13. 05. 2005
Příspěvky: 2004
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: čt únor 18, 2010 5:10 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

kanec napsal:
Tak ale uznej sám že i kdyby to byla ta nejvíc nejsračkovitější sračkojidní sračka Very Happy (čeština je krásná) tak ten nápad "rychlé" výměny raže. a univerzalnosti použití zasobníku je skvělý nápad a už jen kuli tomu je dobré jí nechat nějaký to místečko mezi zbraněmi světa
neuznam, protoze sem praktik, sakra kdo z nas by si sebou do lesa tahal nahradni hlaven, komoru, ustroji pro uchyceni zasobniku a dalsi sadu zasobniku aby si mohl prestavit zbran... zbran neni panenka marie, je to jen nastroj !!! neni to nic s cim bych se mazlil, co bych miloval, je to proste jen prostredek pro eliminaci protivnika, ne ja proste myslim, ze zbran ma byt zejmena spolehliva a dosahovat alespon srovnatelnych parametru jako zbrane protivniku, vic od ni neocekavam
_________________
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky
kanec



Založen: 30. 06. 2006
Příspěvky: 267
Bydliště: Rumburg

PříspěvekZaslal: čt únor 18, 2010 5:20 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Jde vidět že jsi pravník a né technik nedoceníš tu univerzálnost. Soustruh má taky několik druhů víměních slíčidel a nikdo nechce aby je dělník měnil během chodu stroje. jde o to že si mohu sám na zakladně pár pohyby upravit zbraň podle potřeby podle toho kam jdu proti komu jdu s kým tam jdu. např. jsem típek ze 601 mám operovat v avgánu v týlůnepřítele 20 dní vezmu si svuj kver šoupnu tam 7.62 a mužu střílet po avgancích jejich vlastní munici. nebo jsem na společné misi s amíkama šoupnu tam uchitku na zasobníky pro M4 a mužem si sdílet munici jsem levák udělám tři pohyby a nemám problém střílet z levačky. samozřejmě že nebudu měnit raži u prostřed boje tak by přece nikdo uvažovat pořádně nemohl to aby jsi za sebou tahal kárku s doplňkama. Uvažuj přece. Je to jako bych řekl že RIS lišta je nahovno protože si přece nebudu měnit kolimátor za nokovizor nebo klasickou optiku uprostřed boje a znova si to nebudu zastřelovat. Tak se to přece nedělá.

Naposledy upravil kanec dne čt únor 18, 2010 5:40 pm, celkově upraveno 3 krát
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
tracker



Založen: 29. 06. 2007
Příspěvky: 1660
Bydliště: UL

PříspěvekZaslal: čt únor 18, 2010 5:26 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

nekažme radost těm, co zní má prostou radost. Těm co se nelíbí nevnucujme kvality a všichni jsou spokojený. Jako vždycky se tu začlo pár pisatelů ( vč. mě ) dohadovat o tom co někde někdo řekl/napsal....
Počkejme si jak to dopadne a během toho obdivujme nový možný přírůstek Wink
Abych řekl pravdu na první pohled sem měl pocit že koukám na nový PB značkovač ( od Tippmanna ? ). I toto robustnější tělo ( aspoň z obrázků ) dovolí značkovače více reálné zpracování.
Wink
_________________
Jsem jaký jsem, někdo musí být zlý.
www.yourshirts.cz - textil shop
http://conflictshop.cz/ - Military trička
http://www.idj.cz/tracker88/
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
marty+



Založen: 18. 02. 2008
Příspěvky: 2179
Bydliště: UH-1D

PříspěvekZaslal: čt únor 18, 2010 5:49 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Jaroslav napsal:
[...pry si na to stezovali vojaci ve vietnamu, ze cloveka v krovi tim prakticky nemohou zasahnout, ale nechce se mi tomu verit) coz ma byt zpusobeno opravdu lehkou kulkou, na jejiz drahu letu ma vliv i mensi prekazka


Válka v džungli byla pro moderní americké zbraně a střelivo fakt komplikace. Je to tak, že ve Vietnamu byl skutečně problém s tak vyzdvihovanou přesností a dostřelem u tehdejšího typu střeliva pro M16. V husté vegetaci džungle Namu byl velký zádrhel právě měnící se dráha letu kulky a údajně k tomu stačilo stéblo sloní trávy.
Ona ta výchylka nebyla sice tak markantní, ale na větší vzdálenost už to bylo jako, když my máme extrémně přetaženou úsťovku. Proto to GI doháněli kadencí a podporou palby z M60 - kropiči.
Přesto byla a je nezanedbatelná zastavovací schopnost na živé cíle tohoto střeliva oproti střelivu 7,62 na což měla vliv především vysoká úsťová rychlost střel 5,56.
Další věc kterou přinesly zkušenosti v této válkce, je použití granátometu ve větším měřítku a to přineslo časem i modifikaci - podvěsný granátomet.
Ono také metat granáty v hustém porostu asi nebylo dost bezpečné pro házejícíSmile
To už jsem trochu odbočil, od tématuz, ale já musel Wink
Tož tak
_________________
Politruk ŽABÍ CREWe Smile
Taktické vybavení http://www.frogman.cz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky
Uziel Gal



Založen: 05. 12. 2006
Příspěvky: 2754
Bydliště: Cheb

PříspěvekZaslal: čt únor 18, 2010 6:05 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

taky je to z duvodu logistiky v ramci NATO ten prechod na razi.

ale duvodu pro obe raze je vsude milion, tezko rict ktera je lepsi.
_________________
--------HAD-------
www.skalkajda.cz

Pokud nezvracíš, piješ pod své možnosti.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky
Mlaďas



Založen: 17. 10. 2008
Příspěvky: 548

PříspěvekZaslal: čt únor 18, 2010 6:21 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

kanec napsal:
samozřejmě že nebudu měnit raži u prostřed boje tak by přece nikdo uvažovat pořádně nemohl to aby jsi za sebou tahal kárku s doplňkama. Uvažuj přece. .


jak uvažuju, tak uvažuju... No a napadá mě, že kdyby byla ta kárka od S.P.Mka, tak bych ji i tahal... Laughing Laughing
_________________
http://www.pohanskypes.cz/
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Gurthang



Založen: 27. 10. 2008
Příspěvky: 109

PříspěvekZaslal: čt únor 18, 2010 6:40 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Jaroslav napsal:
....neuznam, protoze sem praktik, sakra kdo z nas by si sebou do lesa tahal nahradni hlaven, komoru, ustroji pro uchyceni zasobniku a dalsi sadu zasobniku aby si mohl prestavit zbran... zbran neni panenka marie, je to jen nastroj !!!


Já teda zbraním rozumím jako koza petrželi a možná právě proto v tý změně ráže vidím jasný přínos.
1) Tahle zbraň se dá prodat kterékoli armádě bez ohledu na to jakou ráži v současnosti používá. Respektive rozsah potenciálních zákazníků je výrazně širší.

2) Kdykoli v budoucnu se dá ráže znovu změnit a to relativně rychle a levně (poměrně aktuální je v NATO přechod z 5,56 na 6,5)

3) Při nasazení jendotek do mezinárodního kontingentu se dá zbraň přizpůsobit zbytku kontingentu pro možnost sdílení munice.

Stejně to vidím i s "kitem" pro možnost použití jiných zásobníků - zbraň je díky možnosti plného sdílení munice snadněji zařaditelná do výzbroje a tudíž i snáze "obchodovatelná" a to je pro výrobce to nejdůležitější.
Prodej 3000ks do ČR by asi nebylo zrovna terno...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Jaroslav
Pohanský Pes


Založen: 13. 05. 2005
Příspěvky: 2004
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: čt únor 18, 2010 6:43 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Gurthangu (teda to je jmeno Laughing ) to mas pravdu, ale to nejsouvyhody pro beznyho uzivatele ale pro vyrobce, to spis chapu ten argument Kance, ze si prestavi zbran podle cile mise, jenze Kance ma to jeden hacek, kazda ta raze da zbrani jine vlastnosti co se tyce jejiho chovani po vystrelu !! je to skoro stejne jako kdyby si mel dve zbrane, takze pro uzivatele podle mne zas takova vyhoda opet nebude, ale pro armadu urcite, neb muze usetrit, protoze jinak by jim musela dat dve zbrane Laughing
_________________
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky
Uziel Gal



Založen: 05. 12. 2006
Příspěvky: 2754
Bydliště: Cheb

PříspěvekZaslal: čt únor 18, 2010 6:53 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Gurthang napsal:
..... a to je pro výrobce to nejdůležitější.
Prodej 3000ks do ČR by asi nebylo zrovna terno...


nebude, jen to da praci lidem v ty fabrice na dva, tri roky Smile
_________________
--------HAD-------
www.skalkajda.cz

Pokud nezvracíš, piješ pod své možnosti.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky
Gurthang



Založen: 27. 10. 2008
Příspěvky: 109

PříspěvekZaslal: čt únor 18, 2010 6:57 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Jaroslav napsal:
Gurthangu (teda to je jmeno Laughing ) to mas pravdu, ale to nejsouvyhody pro beznyho uzivatele ale pro vyrobce,.....:

Jsi první kdo si stěžuje Laughing

No nemyslím si že to je plus jen pro výrobce. Je to velké plus pro zbraň- respektive je to předpoklad pro to aby se výrazněji rozšířila. Ačkoliv... nedělám si iluze že by jí mohly nakoupit US. V případě že by USArmy projevila zájem, tak tu do roka máme totéž od S&W či H&K.

Jinak naprosto souhlas že bigošovi je jendo jestli se á jeho kvér snadno inovovat, když má problém vyměnit zásobník a nemůže trefit ani vrata od stodoly
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Gurthang



Založen: 27. 10. 2008
Příspěvky: 109

PříspěvekZaslal: čt únor 18, 2010 6:59 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Uziel Gal napsal:
Gurthang napsal:
..... a to je pro výrobce to nejdůležitější.
Prodej 3000ks do ČR by asi nebylo zrovna terno...


nebude, jen to da praci lidem v ty fabrice na dva, tri roky Smile

No jestli mají výrobní kapacitu 1000 kvérů ročně, tak náklady na vývoj by se mohli zaplatit tak někdy v roce 2214... když všechno půjde dobře
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ra.rasch.ek



Založen: 17. 10. 2009
Příspěvky: 630

PříspěvekZaslal: čt únor 18, 2010 7:03 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Mi se ten kvér líbí, jsem rád, že se to zase někam posunulo, ale mam jen výhradu k té modularitě, přeci jen si myslim, že čim víc hejblátek, tim větší šance průšvihu. Myslím, že jeden odladěný kvér, nebo jakýkoliv jiný výrobek je o dost lepší, než cokoliv univerzálního. Univerzálnost = ústupky na jedné vlastnosti pro přidání druhé ...

Třeba AK47, kus železa, rozborka sborka během chvilky, ale opěvovaná M16 a klony mají problém, zmiňovaný Vietnam - voda bahno, jakákoliv pouštní oblast zase jemný písek.
_________________
Na wůdsbálek Etek 2
Na tůristiku Pro Carbine + Tiberius 8
Black Dogs Teplice
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kanec



Založen: 30. 06. 2006
Příspěvky: 267
Bydliště: Rumburg

PříspěvekZaslal: čt únor 18, 2010 7:08 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Jaroslav napsal:
...jenze Kance ma to jeden hacek, kazda ta raze da zbrani jine vlastnosti co se tyce jejiho chovani po vystrelu !! je to skoro stejne jako kdyby si mel dve zbrane...


No máš pravdu když pozapomenu ergonomii zbraně a její vrozený vlasnosti (viztřeba i mochy) tak je to tak jak řikáš. Zbraň s 7,62 bude mít určitě jinej ráz než když tam necháš 5.56 co se týká přesnosti bude zaviset na mnoha faktorech ne jen na raži. Prostě uživatel si jí udělá podle sebe popř podle podmínek vhodných pro celek (armada jednotka to je fuk jak velkej celek ) to má pravě tuto výhodu že ti stačí jeden kver plus pár součástek rozhodně je to lepší pro logistiku sklady cenu i v budoucnu když někdo vymyslí ráži 8.325 nebude problém s touto zbraní na ní přejít. pořád se bavíme jen o převozu výrobě uchovavaní a co já vim třech malích součastní a né celého kvéru. Ale i pro vojáka je lepší fungovat se stejnou flintou u který zná rozborku ví kde co má. Zná její vrozený vlasnosti (nejde jen o raži ale o celou konstrukci když bude mít placnu nějakej uderník bude to mít pořád určitý vlasnosti stejný jak s 5.56 tak s 7.62 a i když to jinak "kope" lepší než mít každý dva týdny jinej kver .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
mastodont



Založen: 08. 02. 2008
Příspěvky: 1592

PříspěvekZaslal: čt únor 18, 2010 7:46 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Vy děláte jak kdyby sme s tim měli střílet po sobě Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra www.military-paintball.cz -> Paintball - Různé, off-topic Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Další
Strana 1 z 10

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Design by SkaidonDesigns | Distributed by Olate