Diskusní fórum  www.military-paintball.cz
Vítejte na sdruženém fóru paintballových klubů a přátel značkovacích zbraní, hrajících military paintball
v lesích, domech, hřištích a všude kde se sejde dobrá parta lidí, kteří si rádi zahrají
 
 FAQ   Hledat   Seznam uživatelů   Uživatelské skupiny   Registrace 
 Nastavení   Přihlásit, pro kontrolu soukromých zpráv   Přihlášení 

Bojová patrola 2010
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky   Toto téma je zamknuto bez možnosti úpravy příspěvků a psaní odpovědí    Obsah fóra www.military-paintball.cz -> Archiv proběhlých akcí - 2010
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Salfa



Založen: 18. 04. 2007
Příspěvky: 1211
Bydliště: Přední Poříčí, okr. Příbram

PříspěvekZaslal: út červen 01, 2010 5:57 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

No55 napsal:
Po sesednutí z vozidel v pozdější fázi to spíš připomínalo nějákej výlet na korbě pragy V3S než bojvou patrolu. Jednu chvíli zdravotníci zůstali na korbě vozidla místo aby šli do pole léčit zraněné, člověk si řkene 90 lidí musí převálcovat 30 lidí jen to hvízdne ale liknavost některých a strach z toho že budou zastřelení pb kuličkou byl větší než touha zničit nepřítel.

Bohužel jsem byl jako mrtvola svědkem útoku na minomety a nestačil jsem se divit co jsem viděl. Opravdu to vypadalo jak když vypustíte slepice na dvorek a každá si hledá vlastní žížalu Laughing Laughing takže také dost dobře nechápu, když tvrdíte že jsme makaly dobře.
Nevím jestli si to všichni dostatečně uvědomily, ale dle mého jsme rozhodně nejely na 100%. Hodnotím pouze sytuaci u minometů ostatní akce a utoky na povstalce jsem neviděl. Jen doufám, že si každý vzal nějaké ponaučení a myslím, že máme hodně co zlepšovat.
_________________


www.frogman.cz
Život je boj, tak se pozabíjejte a já bych s dovolením prošel!!
mé indiánské jméno je SPÁLENÉ OUŠKO, říkejte mi tak prosím
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky
Mlaďas



Založen: 17. 10. 2008
Příspěvky: 548

PříspěvekZaslal: út červen 01, 2010 6:09 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Bohse Onkelz napsal:
No po bitvě je každý generál.


Myslim že zrovna Jeník takovou potřebu nemá. Jde spíš o chování se PA v boji.

Ono když jsme jako mrtvoly pozorovali činnost Pravidelé armády v poli, tak mi to přišlo jako svačinka na V3S. Confused Když se zastavilo, tak svačinka, leháro a někam si stoupnu... Nejlépe zády k čemukoliv. Vždyť perimetry a sektory palby jsou pro srandu žejo... Confused Jinak řečeno hlouček lidí kolem nejzajímavější věci a co by se člověk taky namáhal že. Dokud okolo nesviští zrovna kuličky tak je to přece cajk... A jakmile kuličky začali svištět, tak mi to velení přišlo Noxi nezlob se, ale trochu úplně flegmatický. Prostě se jděte postřílet.... HURÁ VPŘED.... Confused Ty si neměl bejt mantinel pro trasu hry, ale velitel. To že celá hra byla naskriptovaná neznamená, že neni proč vymejšlet co a jak... Wink Koncept hry dobrej je. Mastodont to krásně připravil, ale tohle "běžte se nějak postřílet dopředu" to celý mršilo a bylo na škodu. Sad Neřikám že bych to zvládnul líp, ale snažím se napsat konstruktivní kritiku, protože něco v pořádku nebylo a tak plácání se po zádech v tuhle chvíli nějak nepobírám.

Rozhodně to neni kritika Bojový Patroly Bohouši, ale chování se PA.
_________________
http://www.pohanskypes.cz/
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Mlaďas



Založen: 17. 10. 2008
Příspěvky: 548

PříspěvekZaslal: út červen 01, 2010 6:14 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Salfa napsal:
Opravdu to vypadalo jak když vypustíte slepice na dvorek a každá si hledá vlastní žížalu Laughing Laughing


Ano. To je ten výraz co jsem se snažil vyjádřit nad chováním PA..
_________________
http://www.pohanskypes.cz/
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
marty+



Založen: 18. 02. 2008
Příspěvky: 2179
Bydliště: UH-1D

PříspěvekZaslal: út červen 01, 2010 7:13 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Bohse Onkelz napsal:
.... Minuta navíc nic neznamená.


Bohse, tady si dovolím oponovat.
Každý dobrý bojový velitel v poli moc dobře ví, že minuta navíc v boji je zatraceně dlouhá doba, která rozhoduje o všem.
Takový luxus si může dovolit tak velitelský sbor někde na štábu vhluboko ve vlastním týlu.
V reálu byl jeden váš úkol časově limitován (30minut = 30x minuta), stačilo o minutu prohrát a jste celou hru bez munice.

Noxi tvá příprava před akcí tady ve foru byla bravůrní, klobouk dolů chlape.

Tož tak
_________________
Politruk ŽABÍ CREWe Smile
Taktické vybavení http://www.frogman.cz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky
nox



Založen: 07. 08. 2008
Příspěvky: 824

PříspěvekZaslal: út červen 01, 2010 7:30 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Mlaďas napsal:
... tak mi to velení přišlo Noxi nezlob se, ale trochu úplně flegmatický...

A to já se vůbec nezlobím, naopak jsem rád, že konečně přišla kritika.
Poučení pro příště z toho samozřejmě vyvozuji, jak už jsem napsal v komentáři pro BJ2010, spoustu věcí bych udělal jinak.

marty+ napsal:
Noxi tvá příprava před akcí tady ve foru byla bravůrní, klobouk dolů chlape.

Děkuji. Ještě to zbývá vylepšit v poli. Přiznávám, že zatím mi jde plánování lépe, než komandování (a mučení).
_________________
I really like cookies...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
mastodont



Založen: 08. 02. 2008
Příspěvky: 1592

PříspěvekZaslal: út červen 01, 2010 7:51 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

No mě docela překvapilo že když jako zajatec strkám Helboyovi hlaveň 58 do gesichtu tak se nikdo moc nesnažil ho nějak bránit.Teprv až když jsem lehce hodil s Noxem tak se na mě vrhli.
A pak mě to nechali sežrat. Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Salfa



Založen: 18. 04. 2007
Příspěvky: 1211
Bydliště: Přední Poříčí, okr. Příbram

PříspěvekZaslal: út červen 01, 2010 8:01 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

mastodont napsal:
No mě docela překvapilo že když jako zajatec strkám Helboyovi hlaveň 58 do gesichtu tak se nikdo moc nesnažil ho nějak bránit.Teprv až když jsem lehce hodil s Noxem tak se na mě vrhli.
A pak mě to nechali sežrat. Very Happy

Ale Ale Laughing Laughing
_________________


www.frogman.cz
Život je boj, tak se pozabíjejte a já bych s dovolením prošel!!
mé indiánské jméno je SPÁLENÉ OUŠKO, říkejte mi tak prosím
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky
foxycone



Založen: 30. 08. 2007
Příspěvky: 287

PříspěvekZaslal: út červen 01, 2010 8:12 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Vy chcete po úřednících, pošťácich, lékařích, zednících aby se chovali jako profesionální vojáci? Jak velení, tak mužstvo, nebude nikdy na tak vysoké úrovni, co požadujete. Už jenom to, že většina klubu hraje pokaždé s někým jiným a nemají se šanci sehrát.
_________________


"Nebojím se zemřít. Jen nechci být u toho, až se to stane."
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky
Salfa



Založen: 18. 04. 2007
Příspěvky: 1211
Bydliště: Přední Poříčí, okr. Příbram

PříspěvekZaslal: út červen 01, 2010 8:19 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

foxycone napsal:
Vy chcete po úřednících, pošťácich, lékařích, zednících aby se chovali jako profesionální vojáci? Jak velení, tak mužstvo, nebude nikdy na tak vysoké úrovni, co požadujete. Už jenom to, že většina klubu hraje pokaždé s někým jiným a nemají se šanci sehrát.

No chlape to je přeci úplně jedno co mají za profesy, ale pokud se považují a hrají military paintball Wink tak si myslim, že základní věci jako je postup ve formaci, zaujmutí obraného postavení a nebo respektování velení by mělo být asi automatická a to jsem jenom nadhodil tři věci.
Na to snad nepotřebuji nějaké sehrávání Wink
_________________


www.frogman.cz
Život je boj, tak se pozabíjejte a já bych s dovolením prošel!!
mé indiánské jméno je SPÁLENÉ OUŠKO, říkejte mi tak prosím
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky
LIGER



Založen: 16. 05. 2006
Příspěvky: 726
Bydliště: praha city

PříspěvekZaslal: út červen 01, 2010 8:20 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

[/quote]
No dobrý no přišlo mě to tam jak na střelnici Laughing Laughing ale stejně nechápu proč jste do toho auta střílely Laughing Laughing když ho vyřadí pouze RPG akorát jste prozradily své pozice, ale díky za info[/quote]


Když jsme u toho RPG.
Znovu bych chtěl připomenout pro mě dosti nepochopitelný moment ze hry (lokace: od minometů na vrchol kopce), kdy se LANDROVER VYŘAZENÝ RPG DO LEVÉHO HORNÍHO ROHU NA ZADNÍM OKNĚ (resp. asi tak flek 15kuliček + potvrzení zásahu od RPG týmu) STÁLE POHYBOVAL DOPŘEDU S ŽIVOU OSÁDKOU (MG, SPAS) a tak ti "nemrtví" dojeli v klídku až k Zemanový štice. Opravdu nevěřícně jsme to s kulometčíkem Trubkynem na bugyně sledovali a jelikož byla v tom roveru na místě spolujezdce vidět přes přední okno vesta , tak jsme si usmysleli, že asi jedou něco organizačně řešit - prdlajs vylodili se z auta jako SWAT , když na ně řveme vzdálenosti 40 m parklý buggy, že jsou dávno mimo - žádná ozvěna - chlapci si to stále užívali, tak jsme si na ně dali kamikadze atak (v tý bugy to jinak ani nejde) no a výsledek, ksichtovka od někoho ze SPASU (tušim VOVES - silnější v klobouku ) tak to mě opravdu nasralo. Prostě zbytečně - jinak jizvy neřešim...

ALE zrovna tyhle 2 týmy, který jsou HC a kua nepoznaj RPG ...zbytek byl jen důsledek...tak to mě mrzí spíše z profesionálního hlediska.

Ponaučení pro příště - Velení nechte kanál na komunikaci s řidiči obou stran - vím že to znamená pro každý kus techniky vysílačku (kurva já tu bugy řídil občas i střílel a komunikoval na dvou vysílačkách - takže jde skoro všechno Laughing ), ale má li to fungovat , tak jak jsme zvyklí, když hrajeme bez techniky (dohodneme se na konstruktivním řešení) pak by to mohlo fungovat taky.

AKCE jinak 100 % nemá cenu dál chválit.


Nemohl jsem si to odpustit a nechci tímto útočit na výše jmenované týmy v roveru. Již jsme to na místě probírali s Jendou z MG a když ti někdo tvrdí, že ten zásah neslyšeli a neviděli, tak stejně neuděláš nic.

Tak sory za tady to zakalení vod. Cool
_________________
www.twotowers-team.cz
www.twotowers.cz
- CQB arena Vrané -
- paintball Džbán -
- BaTTle City Kladno -
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky
Mlaďas



Založen: 17. 10. 2008
Příspěvky: 548

PříspěvekZaslal: út červen 01, 2010 8:40 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Právě proto jsme se sami sebe ptali, proč po nás lidi střílejí z paintballek. Vědí že nás přece nezastřelí a jen to zhorší prokazatelnost RPG jak se stalo. Bohužel to není cítit, jako když to někdy koupíš do batohu a různých částí výstroje. Sad Ani slyšet nic nebylo... Opravdu to nebylo úmyslně a jak si na nás řval nahoře bubáku, tak jsem tě taky nezaslechl. Dozvěděl jsem se to až po hře od tebe... Sad Opravdu tyto situace vyřeší snad jen kanál pro střelce s RPG naladěný na řidiče vozidel. To už jsme taktéž rozebírali.
_________________
http://www.pohanskypes.cz/
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Salfa



Založen: 18. 04. 2007
Příspěvky: 1211
Bydliště: Přední Poříčí, okr. Příbram

PříspěvekZaslal: út červen 01, 2010 8:42 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Vor LIGER:
Tak nějak jsem čekal kdy to sem někdo nadhodí a dobře že jsi tak učinil Laughing
Jsem názoru, že jsme žádný zásah od RPG nedostaly. O člověku s tímto RPG jsme věděli a sec sakra jsme ujížděli pryč a ten borec byl od nás dost daleko a jestli nás trefil tak to bych se fakt hádal Confused a jak říkám a už jsem i psal pokud by jste nestříleli do LANDROVERU jak steklý uplně bez efektu tak bychom možná i na tu dálku nějaké to cvrnknutí kuličky z RPG slyšely.
Věř, že toto vozidlo je jedna velká plechovka a když to do tebe sypou tak máš strach jestli to náhodou neprojde zkrs. Myslím, že řidič jen ve slunečních brýlých si asi užil až až.
No ta bene když jsem z auta vystrkoval vestu, že jsme všichni aut opět se spustila palba Confused Shocked
To jen pro objasnění Laughing Laughing

Pro příště bych na takovou techniku prostě zakázal střílet, když je to bez efektu a pak bude zásah od RPG prokazatelný pro celou posádku Wink
a vyhneme se problémům a nějakým dalším zbytečným omylům.....
_________________


www.frogman.cz
Život je boj, tak se pozabíjejte a já bych s dovolením prošel!!
mé indiánské jméno je SPÁLENÉ OUŠKO, říkejte mi tak prosím
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky
tracker



Založen: 29. 06. 2007
Příspěvky: 1660
Bydliště: UL

PříspěvekZaslal: út červen 01, 2010 8:49 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

No tahle hra byla můj nejspíše 1 MPB. To že jsem viděl ( obzvlášť tam kde byl železniční přejezd ) že se zajistil perimetr a koukalo se jinam než do lesa apod. Tak jsem si myslel že to tak má být - všichni vytáhli sváču já na korbě taky, protože prostě nic jiného nebylo... Sad O hře si myslím samé dobré věci. Bylo to super jak jsem již psal. Přízpěvek tedy není směřován na kritiku hry nebo jejich pořadatele.

Když jsem si představoval tuto hru, myslel jsem si že to celé projdeme pěšky, ( nevím proč ale pořád jsem si představoval z pravé strany Wink náš tým ) a v nějákém tvaru bránit kolonu vozidel. Ba dokonce jsem si myslel že od ní budeme daleko třeba i na 100m ( když by byla kolona v údolí a my šli podél vršku pro lepší viditelnost viz. diskuze pravidelné armády ) A V3Sky se dotknu možná tak 3x za den. Stále budeme korigováni velitelem že musíme sem a pak zase sem - rychlé přesuny z důvodu terénu a neustálé útoky povstalců. Dokonce i že nás nějakej tým obejde ze zádu a natře nám to.
Celá cesta by byla v pohotovostní póze, páč bych čekal ( i ostatní ) za každým tmavším místě nepřítele - a prostě by se hrálo na " jistotu s opatrností " - no prostě tak jak to je ve válečných filmech ( asi na ně přestanu koukat Wink ) nebo z vyprávění z misí.
Jídlo a jiné by se provádělo jen přes dovolení velitele i dokoce dobití kuliček. No prostě vojna jako kráva že bych se ani bez dovolení neuprdnul. Vydám ze sebe všechny síly a doma padnu - co padnu - chcípnu únavou.
A hra by trvala klidně od těch 10:30 do 18:00 v kuse.
To byla má představa military hry.

Moje zjištění : hra nebo způsob hry jakou jsem si představoval byla v rozmezí - od PHM do První muniční bedy - to jsme šli pěšky a prostě tak nějak se šlo ( i když po cestě kolona újížděla mrtvolám volajicí medika a já s nimi Smile ( já vůbec pořád někomu volal medika ). To vše jen pro představu jak jsem si to " vysnil ". Ale pak někteří prostě Noxe neposlouchali - pořád mu někdo něco říkal a on se nemohl věnovat velitelům. Odpočívalo se - pořád jsme jezdili v technice ( ano nemusel jsem, ale jsem typ člověka, který se řídil většinou ). Jak jsem na začátku uved, perimetr zajištěný byl jen tak na " ozdobu ", slunění nebo utíkání kam - si po boji, když nikdo nedostal jasné instrukce na to jsem koukal z otevřenou pusou.
No prostě to bylo jiné.
Mě kdyby můj velitel řekl - prolez to křoví, nebo běž sám do útoku tak prostě to udělám, páč je to můj úkol. Žádná polemizace a diskuze o něčem probíhat by neměla. No prostě a zkrátka vše co bych měl za rozkaz, bych ve hře udělal. Byl jsem zvoleným technikem, a tak jsem pořád " otravoval " jestli toto nebo ono vozidlo je mimo provoz - byl to můj úkol a ten sem jej bral vážně. ( škoda jen že se využil jen jednou na začátku ).
Někdy jsem měl pocit že jsem ten třídní " snaživec " a nebo že to moc žeru...Prostě nevěděl jsem Wink
Když se dobíjela pískovna, tak má funkce technika již nebyla platná a tak jsem patřil k těm nejblíže k protivníkům. ( Už jsem se nemusel hlídat - pro mou cenost pro kolonu ). Běžel jsem přes otevřené pole i když to byl risk, ale mě to bylo jedno - věděl jsem že střílejí na mě a né na ostatní, kteří by se pak dostali dále. Škoda jen, že ke konci tohoto běhu jsem chtěl vystřelit se zajištěného TPXa a za tuto školáckou chybu jsem zaplatil životem Embarassed .

Trochu jsem se rozepsal což jsem neměl v ani nechtěl, ale když jsem četl některé přízpěvky taky jsem chtěl přidat můj poznatek jako woodsbalového hráče - a jak se na celou věc kouká jinak.
Mě millitárko i díky této hře chytlo a když jsem vyděl některé dobře spolupracujicí týmy tak bych chtěl u nás v okolí také něco takového vytvořit. Ale když to sleduji tak jsem asi více HC Very Happy Opravdu jsem si to vše představoval tvrdší a náročnější na fyzičku. No snad se ještě tenhle rok nikam do uzavřené komunity MPB dostanu.

Mastodonte - bylo to super, lidi nezměníš - ty si zajistil vše dobré.
_________________
Jsem jaký jsem, někdo musí být zlý.
www.yourshirts.cz - textil shop
http://conflictshop.cz/ - Military trička
http://www.idj.cz/tracker88/
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
Mlaďas



Založen: 17. 10. 2008
Příspěvky: 548

PříspěvekZaslal: út červen 01, 2010 8:54 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Noxi abych taky jenom nekritizoval, tak příprava od tebe byla opravdu na 120%. To sebevědomí určitě máš, tak to zkus i uřvat.. Wink Ty lidi na to připravený jsou a většinou toho řvouna i potřebujou... Má to mimojiné parádní vliv na morálku mužstva a demoralizaci nepřítele.. Smile No a já myslim že sem řekl až dost, tak jdu zase šoupat nohama... Very Happy
_________________
http://www.pohanskypes.cz/
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Mlaďas



Založen: 17. 10. 2008
Příspěvky: 548

PříspěvekZaslal: út červen 01, 2010 9:06 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

tracker napsal:
Když jsem si představoval tuto hru, myslel jsem si že to celé projdeme pěšky, ( nevím proč ale pořád jsem si představoval z pravé strany Wink náš tým ) a v nějákém tvaru bránit kolonu vozidel. Ba dokonce jsem si myslel že od ní budeme daleko třeba i na 100m ( když by byla kolona v údolí a my šli podél vršku pro lepší viditelnost viz. diskuze pravidelné armády ) A V3Sky se dotknu možná tak 3x za den. Stále budeme korigováni velitelem že musíme sem a pak zase sem - rychlé přesuny z důvodu terénu a neustálé útoky povstalců. Dokonce i že nás nějakej tým obejde ze zádu a natře nám to.
Celá cesta by byla v pohotovostní póze, páč bych čekal ( i ostatní ) za každým tmavším místě nepřítele - a prostě by se hrálo na " jistotu s opatrností " - no prostě tak jak to je ve válečných filmech ( asi na ně přestanu koukat Wink ) nebo z vyprávění z misí.
Jídlo a jiné by se provádělo jen přes dovolení velitele i dokoce dobití kuliček. No prostě vojna jako kráva že bych se ani bez dovolení neuprdnul. Vydám ze sebe všechny síly a doma padnu - co padnu - chcípnu únavou.
A hra by trvala klidně od těch 10:30 do 18:00 v kuse.
To byla má představa military hry.


Tak jsem si Bojovou Patrolu po MP manévrech, na kterých jsem byl taky představoval a proto jsem vytvořil ten článek výše. U PA bylo něco špatně. Tak jak si představuješ to podle mě vypadat mělo. A na MP hrách většinou vypadá. Naprosto perfektně a do puntíku fungovala Rudá strana na AP... Z mého pohledu u červená strana na MPCC atd...

PS: Tak zkus nějakou HC hru. Koukám, že srdíčko by na to asi bylo... Wink
_________________
http://www.pohanskypes.cz/
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hellboy



Založen: 16. 09. 2006
Příspěvky: 1904
Bydliště: Reichenau Farbenkugel Manschaft

PříspěvekZaslal: út červen 01, 2010 9:13 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Já bych to řekl asi takhle. Když každý ví, že se bude moct respawnovat a že povstalci musí zdrhnout, aby nás za chvíli zase mohli přepadnout a že jich je omezený množství, nebo když vepředu jede průzkumný vozidlo a je vidět široko daleko, tak asi není potřeba pobíhat v rojnici okolo auta a řešit co by kdyby.

Při prvním útoku v lese to fungovalo. Průzkum zjsitil kontakt a okamžitě se šlo rojnicí lesem a někdo zůstal hlídat kolonu a dokonce i jsme měli i dva lidi na druhý straně řeky.

Ten prostoj za brodem nebylo potřeba nic hlídat, protože se nehrálo, jelikož někde zapadlo auto nebo co. Navíc my okolo kolony bylo ve všech směrech a dost daleko dost lidí aby hlídali.

Při postupu do kopce zaváhalo vedení a hnalo nás dopředu bez krytí, takže jsem se připomenul a s BVPčkem to šlo hnedka líp a řekl bych že i docela dobře.

Při postupu na minomet to samé, okolo kolony postupovali hlídky a jakmile jsme viděli z aut kontakty, tak se šlo do toho. Škoda jen, že jsme ten minomet dobili ve třech lidech a ostatní se někde poflakovali vzadu, protože se jim nechtělo do křoví (pokud je nedrželo něco o čem nevím).

Nahoře na kopci nám nic moc nehrozilo, protože bylo vidět 2km na všechny strany a zase jakmile byly kontakty, všechno šlo relativně dobře až na tu hrůzu, když jsem viděl jak se BVP sune do bílé tmy, ve které se klidně mohl někdo válet.

Brod byla chyba velení, protože Nox dospěl k názoru, že tam je nachystaná léčka a mi do ní máme padnout a on tomu má nějak napomoct. Napomohl tomu podle mě podstatně víc než bylo zdrávo. Otázkou je, co má ale velitel dělat, když ví, že budeme napadeni zezadu a nesmí nám to říct.

Tahle hra se nedá srovnávat s hardcore jako je Železný trojúhelník, nebo i Warzona, nebo ALej, kde člověk ví, že se může stát cokoli kdykoli a podle toho se taky chová. Na Trojúhelníku byli v zásadě ti stejní lidé a takhle lehkomyslní rozhodně nebyli.

Jiná věc je závěrečná bitva, tam jsem měl opravdu pocit, že to je chaos. Na levém křídle nám zabili velitele, takže jsem tam cosi začal předvádět já a minimálně se nám tam podařilo nepochcípat a ještě před reciklací zlikvidovat ten nejdůležitější bungr.

Co se plánu útoku týče, tak jsem si od začátku myslel, že je blbost rozdělovat síly, měli jsme jít všichni hned zleva, pěkně opatrně a žádné hurá akce. Okouknout situaci a podle toho teprve reagovat a ne někam poslat dav lidí a jedéém. V tomhle těžce nesouhlasím s tou rychlostí. Pokud nás čas netlačí jako s tou municí, tak má jít nejdřív průzkum a podle něj se teprve plánovat útok.

A dovolím si nesouhlasit i s tím mlčením pěšáka. Velitel by se měl pěšáků ptát jaká je situace a co navrhují, pokud tam sám nebyl a neví to. Když to bude dělat, pěšáci nebudou držkovat. Samozřejmě se nemůže před útokem na pískovnu ptát co má dělat, ale když někoho tlačí někam kde už někdo byl, musí se zeptat toho co tam byl jak to vypadá a jestli je jeho plán realizovatelný.

Ufff. To je zase elaborát Smile
_________________
Zbraně nezabíjejí, to Chuck Norris.
www.danielvavra.com
BT TM-15 | Solenoid V2 | TM Ripclip | Flasc Barrel | NCStar 40mm red dot + laser || Custom MR1 | Ripclip | Apex
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
foxycone



Založen: 30. 08. 2007
Příspěvky: 287

PříspěvekZaslal: út červen 01, 2010 9:15 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Salfa : oni umí držet formaci, obraného postavení a respektovat velení jenom to není dokonalé. Proto tady je velitel čety, který si drží formaci. Určí, kdo hlídá perimetr atd. Neříkej mi, že kluby které hrají pořád spolu, jsou na stejné úrovni, jako kluby které se vidí poprvé.

Mlaďas : Hlavní velitel mluví na velitele čet, velitele čet řvou na mužstvo. Alespoň tak to fungovalo u nás na útvaru
_________________


"Nebojím se zemřít. Jen nechci být u toho, až se to stane."
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky
Hellboy



Založen: 16. 09. 2006
Příspěvky: 1904
Bydliště: Reichenau Farbenkugel Manschaft

PříspěvekZaslal: út červen 01, 2010 9:16 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

A s tím řvaním. Někdo řvát umí a vypadá na to a někdo ne. Ten kdo to neumí a nevypadá při tom řvaní jako že vám rozbije držku pokud neuděláte co chce, by měl radší zvolit jinou taktiku než řvaní. Taky to jde, třeba Rajko a Vládik jsou toho zářné příklady Smile
_________________
Zbraně nezabíjejí, to Chuck Norris.
www.danielvavra.com
BT TM-15 | Solenoid V2 | TM Ripclip | Flasc Barrel | NCStar 40mm red dot + laser || Custom MR1 | Ripclip | Apex
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
Mlaďas



Založen: 17. 10. 2008
Příspěvky: 548

PříspěvekZaslal: út červen 01, 2010 9:24 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Foxycone: Nebudeme slovíčkařit, že ne... Wink
_________________
http://www.pohanskypes.cz/
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
mastodont



Založen: 08. 02. 2008
Příspěvky: 1592

PříspěvekZaslal: út červen 01, 2010 9:25 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Hellboy napsal:
A s tím řvaním. Někdo řvát umí a vypadá na to a někdo ne. Ten kdo to neumí a nevypadá při tom řvaní jako že vám rozbije držku pokud neuděláte co chce, by měl radší zvolit jinou taktiku než řvaní. Taky to jde, třeba Rajko a Vládik jsou toho zářné příklady Smile

A co já asertivní mladý,perspektivní před vojnou Question
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hellboy



Založen: 16. 09. 2006
Příspěvky: 1904
Bydliště: Reichenau Farbenkugel Manschaft

PříspěvekZaslal: út červen 01, 2010 9:27 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Ty vypadáš že někomu rozbiješ držku i když neřveš Laughing
_________________
Zbraně nezabíjejí, to Chuck Norris.
www.danielvavra.com
BT TM-15 | Solenoid V2 | TM Ripclip | Flasc Barrel | NCStar 40mm red dot + laser || Custom MR1 | Ripclip | Apex
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
Mlaďas



Založen: 17. 10. 2008
Příspěvky: 548

PříspěvekZaslal: út červen 01, 2010 9:31 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Když nad tim přemýšlim, tak bys neměl poslouchat uřvanýho velitele jen ptotože vypada jako by ti chtěl udělat bubeníka, ale protože je to veletel ne? Rolling Eyes Smile
_________________
http://www.pohanskypes.cz/
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Uziel Gal



Založen: 05. 12. 2006
Příspěvky: 2754
Bydliště: Cheb

PříspěvekZaslal: út červen 01, 2010 9:32 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

salfa, omylas tady furt doho defendera, ja na to predni sklo treba strilel aby ridic nevedel kam jede, cili vy zastavite, pochcipate. po bevku jsme taky strileli, osobne jsem si myslel ze barva z me zazracne zbrane rozezere pasy i s osadkou, bohuzel se to nestalo
_________________
--------HAD-------
www.skalkajda.cz

Pokud nezvracíš, piješ pod své možnosti.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky
foxycone



Založen: 30. 08. 2007
Příspěvky: 287

PříspěvekZaslal: út červen 01, 2010 9:32 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Když se všude střílí, bouchají petardy, granáty a ještě vtom jezdí technika tak se na mužstvo mluvit nedá Smile to není, že bych si dělat respekt řvaním.
_________________


"Nebojím se zemřít. Jen nechci být u toho, až se to stane."
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky
mastodont



Založen: 08. 02. 2008
Příspěvky: 1592

PříspěvekZaslal: út červen 01, 2010 10:04 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Mlaďas napsal:
Když nad tim přemýšlim, tak bys neměl poslouchat uřvanýho velitele jen ptotože vypada jako by ti chtěl udělat bubeníka, ale protože je to veletel ne? Rolling Eyes Smile

To ano ale já osobně mam takové zkušenosti že když potřebuju lidi někam dostat a pořebuju od nich to největší nasazení při útoku tak je prostě uřvu.Jinak souhlasím s tím že velitel se nepozná podle toho jak moc umí řvát ale jak dokáže motivovat svý lidi.Někdy to jde jenom řvaním
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Mlaďas



Založen: 17. 10. 2008
Příspěvky: 548

PříspěvekZaslal: út červen 01, 2010 10:14 pm    Předmět: . Odpovědět s citátem

a proto jsem psal to o tom řvaní na lidi...
_________________
http://www.pohanskypes.cz/
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hellboy



Založen: 16. 09. 2006
Příspěvky: 1904
Bydliště: Reichenau Farbenkugel Manschaft

PříspěvekZaslal: út červen 01, 2010 10:31 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Trochu jste mě nepochopili. Reagoval jsem na to, že radíte Noxovi ať se naučí řvát. Nemám pocit, že řvaní je nutnost a pokud pominu zvýšení hlasu aby mě bylo slyšet, tak to jde i bez toho. Nemám pocit, že Nox je typ, kterej začne někomu nadávat spontánně do kreténů jako někteří (třeba já) když se mu něco nelíbí a tak myslím, že by měl zkusit radši jiné způsoby, protože pokud řvaní není spontánní, tak působí dost kontraproduktivně. Doufám, že si to Nox nevyloží nějak blbě, protože to myslím dobře Smile
_________________
Zbraně nezabíjejí, to Chuck Norris.
www.danielvavra.com
BT TM-15 | Solenoid V2 | TM Ripclip | Flasc Barrel | NCStar 40mm red dot + laser || Custom MR1 | Ripclip | Apex
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
nox



Založen: 07. 08. 2008
Příspěvky: 824

PříspěvekZaslal: út červen 01, 2010 10:59 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Nevyložím. Smile
_________________
I really like cookies...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
mastodont



Založen: 08. 02. 2008
Příspěvky: 1592

PříspěvekZaslal: st červen 02, 2010 5:20 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Ne Helboy jenom jsem popisoval vlastní zkušenosti to nebyla rada Noxovi. Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
tracker



Založen: 29. 06. 2007
Příspěvky: 1660
Bydliště: UL

PříspěvekZaslal: st červen 02, 2010 6:10 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Hellboy napsal:
Já bych to řekl asi takhle. Když každý ví, že se bude moct respawnovat a že povstalci musí zdrhnout, aby nás za chvíli zase mohli přepadnout a že jich je omezený množství, nebo když vepředu jede průzkumný vozidlo a je vidět široko daleko, tak asi není potřeba pobíhat v rojnici okolo auta a řešit co by kdyby.

No a tohle je dle mé představivosti není Military chování - Já právě myslel že tam slovo nemusím = nedělám neexistuje. Já jsem vnímal Respavn jen tak, že můj život není tak cený a tak mohu více riskovat než kdybych mohl resp. 1x za 2h. Nechci hlavně rozjíždět co je military ( to sem ani nepatří ), ale opravdu jsem byl překvapenej skoro až školáckým chováním některých hráčů. Prostě když jsem na tuto hru jel, jel jsem s pocitem že budu mezi "Elitou " bojovníků týmů a já budu absolutní komerčák oproti všem Wink . Dle mě jste nám " nováčkům " měli více dát zabrat.
_________________
Jsem jaký jsem, někdo musí být zlý.
www.yourshirts.cz - textil shop
http://conflictshop.cz/ - Military trička
http://www.idj.cz/tracker88/
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky   Toto téma je zamknuto bez možnosti úpravy příspěvků a psaní odpovědí    Obsah fóra www.military-paintball.cz -> Archiv proběhlých akcí - 2010 Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Další
Strana 8 z 10

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Design by SkaidonDesigns | Distributed by Olate