Diskusní fórum  www.military-paintball.cz
Vítejte na sdruženém fóru paintballových klubů a přátel značkovacích zbraní, hrajících military paintball
v lesích, domech, hřištích a všude kde se sejde dobrá parta lidí, kteří si rádi zahrají
 
 FAQ   Hledat   Seznam uživatelů   Uživatelské skupiny   Registrace 
 Nastavení   Přihlásit, pro kontrolu soukromých zpráv   Přihlášení 

CO2 v zime
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra www.military-paintball.cz -> CO2, Vzduch, Regulátory
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Tantal



Založen: 21. 05. 2008
Příspěvky: 456

PříspěvekZaslal: st prosinec 30, 2009 8:56 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Hlavně sem prosím netahejte nesmysly a flamy, které už o CO2 máme dávno za sebou. CO2 je v lahvi tekutý docela běžně, s nižší teplotou a vyšším tlakem kapalní a to je přesně ten problém, proč se ti z nás, kteří ho v zimě používají potýkají se zamrzáním lahví a špatným výstupním tlakem.
Jakmile jdou teploty do mínusových hodnot, nemá prostě moc smysl hrát s CO2 a je lepší přejít na vzduch. Případně očekávat problémy a snažit se střílet po jedné ráně, nekropit. Wink
_________________
Tippmann X7 Phenom, 12" JJ Edge set, MP5SD mod, Bad Karma TechT bolt, multicam, air system
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
udabluda



Založen: 17. 11. 2006
Příspěvky: 318

PříspěvekZaslal: st prosinec 30, 2009 2:17 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Tantale kdybys trochu procetl mnou postnute odkazy tak bys vedel co mam na mysli. Takovej Pet@s to pochopil hned Laughing
Ve zkratce misto antisifonu pichnes sifon. A do kveru ti de primo tekute co2. Musis stahnout ustofku a to ohodne a pichnout mekou pruzinu. Problem se zamrzanim to sice asi neresi. Ale docilis vic ran a lip to bude strilet, tozn. že minimalne odstranim problemy s vystupnim tlakem, neniliz pravda??. Ale nejde to taky se vsema kverama..... Zatim jsem taky ve fázi testování. Zkratka jsem na to nahodou narazil tak se chci taky podelit a poradit Question Idea


Naposledy upravil udabluda dne st prosinec 30, 2009 2:25 pm, celkově upraveno 1 krát
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Pr0uza



Založen: 29. 07. 2007
Příspěvky: 180

PříspěvekZaslal: st prosinec 30, 2009 2:25 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

udabluda
Ja nechci byt skeptik ale toto nemuze behat.
Bud ti to hned zamrzne, nebo ti zachvilku odejde tesnení.
To ze na to das vic ran je dle meho soudu uplne scestne.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Tantal



Založen: 21. 05. 2008
Příspěvky: 456

PříspěvekZaslal: st prosinec 30, 2009 5:06 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Zbraň jede vždy jen na plynné CO2, tím, že do ní dostaneš kapalné CO2 docílíš jen jediného - zmrvíš regulátor u nízkotlaků a u vysokotlaků snížíš výrazně životnost těsnění, případně si nečistotami rozpuštěnými v kapalném CO2 zajetelíš vnitřek a to nemluvím o křehnutí materiálů vlivem kapalného CO2.
Nevím jaké by takové řešení mělo mít smysl, zamrzat ti ta zbraň bude ještě více. V teplotách kolem -5°C a nižší bych prostě CO2 nepoužíval. Zahřívání lahví může být nebezpečné a jiný způsob zvyšování tlaku v láhvi s CO2 neznám.
_________________
Tippmann X7 Phenom, 12" JJ Edge set, MP5SD mod, Bad Karma TechT bolt, multicam, air system
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
NUME



Založen: 06. 11. 2009
Příspěvky: 99
Bydliště: NY City

PříspěvekZaslal: st prosinec 30, 2009 9:34 pm    Předmět: ????? Odpovědět s citátem

Taky nevim jak to udabluda a jeho odkazy myslí...
CO2 se musí roztáhnout v plyn, aby to vyfluslo kuli. Jak to funguje tady? Samotný kapalný CO2 nic neutlačí.
Kolik asi nastřílim na 340g, když na jeden výstřel zmizí objem pístu? Tipuju to na 100 výstřelů.
Nechci flejm, jen mi to někdo vysvětlete, poberu i termíny. Nedokážu si představit mít kvér plnej kapalnýho CO2.
Díky za trpělivost
_________________
...Lepší je se opotřebovat než zrezivět...
Kurt Cobain
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Mlaďas



Založen: 17. 10. 2008
Příspěvky: 548

PříspěvekZaslal: st prosinec 30, 2009 11:17 pm    Předmět: Re: ????? Odpovědět s citátem

NUME napsal:
Taky nevim jak to udabluda a jeho odkazy myslí...
CO2 se musí roztáhnout v plyn, aby to vyfluslo kuli. Jak to funguje tady? Samotný kapalný CO2 nic neutlačí.
Kolik asi nastřílim na 340g, když na jeden výstřel zmizí objem pístu? Tipuju to na 100 výstřelů.
Nechci flejm, jen mi to někdo vysvětlete, poberu i termíny. Nedokážu si představit mít kvér plnej kapalnýho CO2.
Díky za trpělivost


Nedokážeš si to představit a díky tomu ti nic nikdo vysvětlovat nemusí.... Wink Na kapalný to prostě nikdy nešlo, nejde a nepůjde. Exclamation
_________________
http://www.pohanskypes.cz/
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
tracker



Založen: 29. 06. 2007
Příspěvky: 1660
Bydliště: UL

PříspěvekZaslal: čt prosinec 31, 2009 9:29 am    Předmět: Re: ????? Odpovědět s citátem

když si někdo zapaluje cigaretu plynovým zapalovačem, hoří ta kapalina ? - já si myslím že ne - prostě se zapálí rychle se uvolňujicí plyn. A v zapalovači ( né díky teplotě - ale tlaku ! ) je vidět kapalina..
U CO2 v PB je to samé Wink
_________________
Jsem jaký jsem, někdo musí být zlý.
www.yourshirts.cz - textil shop
http://conflictshop.cz/ - Military trička
http://www.idj.cz/tracker88/
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
Pet@S



Založen: 16. 10. 2007
Příspěvky: 125

PříspěvekZaslal: čt prosinec 31, 2009 9:34 am    Předmět: Re: ????? Odpovědět s citátem

NUME napsal:
Taky nevim jak to udabluda a jeho odkazy myslí...

To, že zbraň jede na kapalné CO2 znamená, že se kapalné CO2 dopravuje až do ventilu zbraně, zde expanduje a výstřel je samozřejmě pomocí plynného CO2. Pro uvedené je nutné mít sifon v lahvi, pokud možno, co nejkratší vedení od lahve do zbraně (malý vnitřní průměr hadičky).
Při expansi plynu v komoře dochází samozřejmě k ochlazení zbraně, a proto záleží na kadenci. Pro klasické použití semiautomatu to podle mně není. Několik výstřelů během několika sekund a je omrznutá zbraň i hlaveň. Já to používám u pumpy a tam s tím rozhodně nemám problém.
Pro použití na semiautomatu (T98) se mi naopak osvědčila antisifonová trubička (a to i v zimně), která je instalovaná v lahvi a naopak zabraňuje protékání tekutého CO2 do zbraně. Ve spojení s gravitačním zásobníkem jsem s ní loni hrál v -9 °C (postupně se pak oteplovalo) a problém se zbraní jsem neměl. Radar jsme v té době neměli, takže nemůžu posoudit pokles úsťovky, ale určitě v chladnějším počasí nějaký byl.
Při nízkých teplotách mi přijde, že spíše trpí kule, ty proto nosím v takový taštičce pod vrchní vrstvou oblečení v desítkových tubách a při přestřelce je tam pak ve stresu lovím Smile, abych dosypal.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
NUME



Založen: 06. 11. 2009
Příspěvky: 99
Bydliště: NY City

PříspěvekZaslal: so leden 02, 2010 12:38 pm    Předmět: aha Odpovědět s citátem

AHA, DÍK.
Takže je to taky princip expanze CO2, ne v bombě ale o kus dál ve zbrani.
Sifon a antisifon je mi jasnej, o tom žádná.
Celkově si myslim, že v zimě na tom nebude nic lepšího. Jak ta pumpa namrzne, tak v teplotách pod nulu už jí nerozmrazíš, zvlášť když zkrze ní teče kapalný CO2. V létě to bude mít stabilnější tlak, to jo.
Ale přijde mi to zbytečný, céóčko je stejně k hovnu, když chceš seřizovat zbraň na přesnost, zamrzat to bude taky, a navíc mi odejdou O-kroužky a jiný náchylný součástky.
Jestli takhle někdo běžně hraje, tak všechna čest.
Pro mě to asi neni... Wink
_________________
...Lepší je se opotřebovat než zrezivět...
Kurt Cobain
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Mlaďas



Založen: 17. 10. 2008
Příspěvky: 548

PříspěvekZaslal: so leden 02, 2010 1:18 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Vzduch z tebe lepšího bojovníka neudělá. Kdybys zkusil jako ostatní moji seštelovanou Vendulku s CO2, tak se myslim budeš divit... Wink Na vojáčkovi minulej rok nefungovaly 3/4 kvérů. Doprdele šli i ti, co vykládali, že to budou mít se vzduchem v pohodě... Bylo to docela úsměvný, když sem s CO2 měl po celou dobu 100% funkční kvér a koukal na ty kluky se vzduchem...

To samozřejmě neznamená, že bych vzduch nechtěl... Exclamation Ovšem je to hlas budoucnosti. Kvůli tý první větě co sem napsal, dám nejdřív dohromady výstroj a až poté vzduch nejspíš nakoupim... Wink
_________________
http://www.pohanskypes.cz/
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
NUME



Založen: 06. 11. 2009
Příspěvky: 99
Bydliště: NY City

PříspěvekZaslal: ne leden 03, 2010 1:40 pm    Předmět: CO2 v zimě Odpovědět s citátem

Sem se svojí A5 na céóčko taky spokojenej, zatim nezamrzla, ani mi nikdy nepraskla kule, ale mam jí chvíli, to všechno asi přijde...
_________________
...Lepší je se opotřebovat než zrezivět...
Kurt Cobain
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
GEorGE



Založen: 01. 06. 2006
Příspěvky: 1199
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: čt leden 07, 2010 12:30 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Zamrzlá zbraň? Co to je? V týmu známe jen pojem totálně zmrzlej kvér, který v poho střílel, ale teda výdrž některých dílů šla pěkně do kélu. Ve výsledku jsme teda v nějakejch -15 stříleli, ale občas praskla pažba, ručka, atp. Vyvrcholením bylo, když Carlos vyrval pažbu a celej její chyt pouhým pohybem v rameni ... to jsme pak hledali v závějích pružiny, šrouby, kladivo ...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
Jaroslav
Pohanský Pes


Založen: 13. 05. 2005
Příspěvky: 2004
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: čt leden 07, 2010 12:36 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

to je neco co ty jako hrac v teplotach nad 0 nemuze znat Laughing Laughing A 5 to nedelaji, ale treba VM-ka pokud nemaji venturu z plastu nebo spidery zamrzaj (coz se projevuje tim ze kulometej) ..mam ted RAPku co ma vnitrni mechanismus Spidera a stava se mi to taky, zvlast kdyz vystrelim nekolikrate za sebou v rychlem sledu.... dela to tak od nejakych - 5 stupnu
_________________
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky
GEorGE



Založen: 01. 06. 2006
Příspěvky: 1199
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: čt leden 07, 2010 12:44 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Ale znám Jaroušku Laughing Jen jsme se na tepoloty pod -10°C vyprdli po zkušenostech s kvalitou zbraní. Možná výrobní vada, možná ne, ale k vyrvané pažbě z těla zbraně se přidala málem prostřelená maska záslepkou kladiva a ventury u TLX, která ten mráz prostě nevydržela a prosvištěla mi kolem palice, což není moc příjemné, když jí máš 5cm před ksichtem, zlomená rychlospojka hadice a další ukleplé věci.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
NUME



Založen: 06. 11. 2009
Příspěvky: 99
Bydliště: NY City

PříspěvekZaslal: pá leden 08, 2010 12:15 am    Předmět: zamrzlej kvér Odpovědět s citátem

Pro GEorGE:
Bylo trochu pod nulou.
Spyder MR1 zamrznul po 200 výstřelech (asi hodina hraní), místo výstřelu kule se ozvalo jen FLUFFF a pak UFFF a pak jen FFF a pak už nic, týpek to zabalil a jel domů. Po další hodině začal kulometit T98, po slušnej přestřelce. Musel zavřít bombu, jinak si to jelo to svoje TRRRRRRRRRRRR. Párkrát to skusil pustit, ale jelo to TRRRRRR. Po 20ti minutách to pustil, kvér se natáhnul on se mohl znova zapojit do děje.

Tohle u mě znamená "zamrzlý zbraně", ať už se to projeví jakkoliv ( funkce,výdrž,výkon,spolehlivost,životnost,...)

Zatim jsme nic nezlomili Wink
_________________
...Lepší je se opotřebovat než zrezivět...
Kurt Cobain
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
tracker



Založen: 29. 06. 2007
Příspěvky: 1660
Bydliště: UL

PříspěvekZaslal: pá leden 08, 2010 7:25 am    Předmět: Odpovědět s citátem

když jsem hrál na CO2, tahal jsem sebou dvě plné flašky. S jednou jsem hrál, druhou jsem měl v autě ( někdy do auta svítilo sluníčko a tak tam bylo tepleji než venku ). A po cca dvou - třech hrách jsem je vyměňoval. Pomáhalo to a zamrznutí jsem zažil tak 1 - 2x v životě ( pokud nebudu počítat pučovanou zbraň z počátků )
_________________
Jsem jaký jsem, někdo musí být zlý.
www.yourshirts.cz - textil shop
http://conflictshop.cz/ - Military trička
http://www.idj.cz/tracker88/
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
GEorGE



Založen: 01. 06. 2006
Příspěvky: 1199
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: pá leden 08, 2010 7:44 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Jj při těhle mrazech to chce COčku drobet pomoci. My rozdělali oheň a všechny rezervní láhve vyskládali okolo i s hasičákem. Po zdechnutí láhev vyměnit, natáhnout fusekli a původní znova rozestavit, popř. dofouknout.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
fanlan



Založen: 02. 08. 2008
Příspěvky: 69
Bydliště: Turnov

PříspěvekZaslal: pá leden 08, 2010 8:12 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

jo jak je pod -5stupňů tak mi bravo tak po hoďce začne kulometit a vytvářet krásné sprejerské grafity a můžu si s tím hrát jak chci a je mi to prd platný
_________________
kdož jsi bez miny,hoď kamenem.........
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Rory



Založen: 02. 12. 2010
Příspěvky: 9
Bydliště: Budějce

PříspěvekZaslal: pá prosinec 03, 2010 4:11 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

paintball hraju krátce, toto bude má první zima, takže celkem řeším co a jak s tim CO2 v chladnu.
no, že bych byl o moc chytřejší než doted se říct nedá ale stejnak je tu pár zajímavých nápadů jak na to.
1) nedělat nic
2) navlíknout na bombu nějakou izolační vrstvu
3) přilepit na ní ohřejvací "pytlik" a oizolovat
4) udělat oheň (asi by stačil lihovej vařič) a dát bombu mezi hrama do teplé vody (pořešit aby to nevybuchlo, viz. výše ve vlákně)
5) elektrotechnické kouzlo s ohřívací spirálkou a prvděpodobně s autobaterií na zádech

- no doufam že nebudu muset vyzkoušet všechny možnosti abych nakonec neskončil u č.1 Smile
- každopádně něco málo by se snad dalo dělat
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
ra.rasch.ek



Založen: 17. 10. 2009
Příspěvky: 630

PříspěvekZaslal: pá prosinec 03, 2010 4:36 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Rory napsal:
paintball hraju krátce, toto bude má první zima, takže celkem řeším co a jak s tim CO2 v chladnu.
no, že bych byl o moc chytřejší než doted se říct nedá ale stejnak je tu pár zajímavých nápadů jak na to.
1) nedělat nic
2) navlíknout na bombu nějakou izolační vrstvu
3) přilepit na ní ohřejvací "pytlik" a oizolovat
4) udělat oheň (asi by stačil lihovej vařič) a dát bombu mezi hrama do teplé vody (pořešit aby to nevybuchlo, viz. výše ve vlákně)
5) elektrotechnické kouzlo s ohřívací spirálkou a prvděpodobně s autobaterií na zádech

- no doufam že nebudu muset vyzkoušet všechny možnosti abych nakonec neskončil u č.1 Smile
- každopádně něco málo by se snad dalo dělat


U nás kluci na Xtrách používají takovou tu izolaci na trubky, pěnová roura, tu nasunou na lahev a případně ještě obalí něčim "líbivějším" a filcovou omotávkou na trubky omotají i přívod z asa adaptéru a nemají problém. Hlavně pozor na kadenci Wink
_________________
Na wůdsbálek Etek 2
Na tůristiku Pro Carbine + Tiberius 8
Black Dogs Teplice
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zz3022
Anonymní





PříspěvekZaslal: so prosinec 04, 2010 11:15 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Zalezi na tom co ma clovek za zbran, jak tam CO2 pouziva, jak moc (rychle) strili, jak plni, kolik plynu mu to zere na vystrel a par dalsich vecech. Kdyz tomu clovek nerozumi, ma levnej nebo nevhodnej kver, se spatnym prislusenstvim, blbe (nena)plni flasku a spatne to cely obecne pouziva, ma problem i pri +12°C. Kdyz ma neco normalniho, dobre to pouziva a nekropi, nema zpravidla problem ani pri -15°C. Vic jsem jaksi nezkousel, ponevac pres den tu tyhle teploty zpravidla nemame a pokud jo, nikoho hrat ven stejne nevytahnete.

To nejpodstatnejsi podle me neni nejakej termopovlak nebo ohrivani, ale dobra separace tekutyho/plynnyho CO2, spravne naplnena CO2 flaska a pripadne co nejjednodussi zbran (zadna elektronika a spousta tesneni a hejblatek) s co nejmensi spotrebou plynu na vystrel.

...ten pocet vystrelu se az tak radikalne nemeni - u dobry sestavy klesne max. o 1/3. Tzn. napr. z 500 na 350. U nekterych zbrani a sestav ale vubec nemusi klesat. S tekutym CO2 pak uplne bez problemu.

Nejvetsi problem kazdopadne nevidim v samotnym CO2, ale v kulickach.
Návrat nahoru
Rory



Založen: 02. 12. 2010
Příspěvky: 9
Bydliště: Budějce

PříspěvekZaslal: po prosinec 06, 2010 12:42 am    Předmět: Odpovědět s citátem

tak rozhodl jsem se na první pokus použít nějakej lacinej neopren na bombu a pravděpodobně si dát druhou bombu někam pod maskáče, kde by se trošku vohřála (je to 12oz snad nebude překážet) a v případě potřeby dicky vyměnit. Ale jak píšu je to první pokus takže začnu od toho nejjednodužšího nápadu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Tony_MPG
Pohanský Pes


Založen: 07. 09. 2006
Příspěvky: 78

PříspěvekZaslal: po prosinec 06, 2010 11:18 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Dovolim si prispet pribliznymi hodnotami tlaku nasycenych par CO2 v zavislosti na teplote - o tom to totiz cele je:
20 °C ... 830 PSI
10 °C ... 652 PSI
0 °C ... 507 PSI
-5 °C ... 440 PSI
-10 °C ... 385 PSI
-15 °C ... 333 PSI

Rekl bych, ze vetsina vysokotlakych semiautomatu zacne mit kolem cca 500 PSI problemy s natahovanim - ono zname kulometeni (je to v podstate totez, jako kdyz vam dochazi lahev). Jedine reseni tedy je zajistit (ohratim) ci udrzet (izolaci) dostatecnou teplotu (tlak) nutnou pro chod vasi zbrane. Pro splneni teto podminky se musi vzit v potaz nejen teplota okoli, ale take ochlazovani lahve spotrebovavanim (expanzi) jejiho obsahu.

Ponekud lepe jsou na tom nizkotlaky (operujici kolem 200 PSI a mene), tam je ovsem zase nebezpeci zkapalnovani podchlazeneho CO2 tesne u regulatoru (jakozto nejochlazovanejsi soucasti celeho systemu) ci namrzani jeho ventilu a nasledneho pretlakovani zbrane (ktere ji nejen nesvedci, ale zaroven se i v poli dost blbe resi).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Voves



Založen: 26. 04. 2007
Příspěvky: 646
Bydliště: Dobrá Voda u Březnice; Příbram

PříspěvekZaslal: út prosinec 07, 2010 9:01 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Ty izolační navléky na láhve, nejsem přesvědčen, že by to mohlo nějak pomoc. V létě asi ano, aby se láhev od sluníčka nepřehřívala a nerostla ÚR. Ale pokud tedy ten návlek nebude nějakým způsobem hřát, jen izolovat, tak pouze u láhve zaizolujete ten chlad, který při expanzi vzniká, čili to vidím spíš kontraproduktivní.
Jinak při "normální" kadenci, je dost nepravděpodobné, že by CO2 zamrzlo. Alespoň se mi to tedy ještě nestalo. Teď jsme byly v sobotu a podle Tonyho tabulky bych si vůbec neměl vystřelit Smile neb mám A5 a bylo -13. A já se krásně probojoval celým dnem od osmi do dvou. A měli tam klucí větší "žrouty" a taky v pohodě. Základem je hlídat si tu kadenci a střílet více najistotu, člověk se i zlepší Wink Vlastně to tam šlo krásné porovnat, protože tam bylo i pár "rekreačních hráčů" a ty mačkali a kulometili Smile
_________________
S.P.A.S. - Peace through superior firepower!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky
udabluda



Založen: 17. 11. 2006
Příspěvky: 318

PříspěvekZaslal: út prosinec 07, 2010 10:53 am    Předmět: Odpovědět s citátem

skuste ohřejvák na ruce http://www.outdoor-army.cz/detail-365166-rucni-ohrivac/ za pár korun na bombu prez to fusekli. To musí fachat a teplota neni nějak závratná. Maximálně vyfuní pojistka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
camell.k



Založen: 27. 06. 2010
Příspěvky: 100
Bydliště: Rychvald

PříspěvekZaslal: út prosinec 07, 2010 11:51 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Já měl doma ohřívače které se daly použít opakovaně...stačilo je převařit ve vodě a daly se použít zase.
_________________
Shadow Company Orlová
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
GEorGE



Založen: 01. 06. 2006
Příspěvky: 1199
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: út prosinec 07, 2010 12:10 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Voves: Tak, tak. V mrazech nekropit a mělo by být vše ok. Navíc k tomu ještě střídat láhve a neměl by mít nikdo problém.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
Pet@S



Založen: 16. 10. 2007
Příspěvky: 125

PříspěvekZaslal: út prosinec 07, 2010 4:06 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Ještě k tomu Vovsovu příspěvku. Byl jsme tam taky a -13°C bylo možná ráno, když jsme vyráželi, teplota se pak pohybovala spíš k -7°C (můj odhad, teploměr jsme neměli). K jeho vyjádření je potřeba dodat, že Voves používá velkou 20Oz láhev, která se také tak snadno neochladí a má jí v náprdeláku, který zase něco odizoluje, navíc tam má pod tím nějaký hadry, nikoliv jako primární izolaci, ale určitě něco izolují. Na tom zimní převlečník a hýbali jsme se Smile.

Pokud taky vytáhnete 20 Oz lahev relativně plnou a zahřátou na 25°C z baráku a začnete s ní běhat po lese a střílet, tak se během těch pěti šesti hodin hraní a rozumného střílení (jak psal Voves) rozhodně nedostanete na tak nízké teploty, co uvádí Tony, ty jsou předpokládám ze stavového diagramu CO2.

Jinak samozřejmě, ty co stříleli "krycí" palbu, tak se do problémů dostali, ať už ochlazením nebo samozřejmě vyšší spotřebou a tím pádem dalším poklesem tlaku, promrzáním zbraně ...

Jinak něco pro zastánce vzduchu.Smile Já zpravidla v zimě hraji na vzduch, když už jsem si ho pořídil Smile. Moje úsťová rychlost se i po těch pěti hodinách hraní pohybovala stále okolo 300fps (298 - 304), zatímco jeden z hráčů na CO2 (nebyl to Voves Smile) měl s 20Oz lahví při měření 175 fps, přičemž v nějakém předchozím měření se pohyboval někde na hranici 295fps, takže dost velký pokles ÚR.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Pedro



Založen: 27. 10. 2008
Příspěvky: 92
Bydliště: Třebíč

PříspěvekZaslal: čt prosinec 09, 2010 11:11 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

3022 a jeho zpátečnické světonázory...Smile

Všichni si dobře přečtěte tonyho příspěvek s tlaky plynnýho cočka.
_________________
Vítěz EP5 - Mistrovství Evropy ve sportovním paintballu 2009
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
GEorGE



Založen: 01. 06. 2006
Příspěvky: 1199
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: pá prosinec 10, 2010 8:52 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Důkladně přečteno Smile

A co takhle hřejivý polštářky do fusekle na flašce? Nejsou nikterak drahý, jsou na xx-použití a flašku určitě zahřejí.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra www.military-paintball.cz -> CO2, Vzduch, Regulátory Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
Strana 2 z 3

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Design by SkaidonDesigns | Distributed by Olate