Diskusní fórum  www.military-paintball.cz
Vítejte na sdruženém fóru paintballových klubů a přátel značkovacích zbraní, hrajících military paintball
v lesích, domech, hřištích a všude kde se sejde dobrá parta lidí, kteří si rádi zahrají
 
 FAQ   Hledat   Seznam uživatelů   Uživatelské skupiny   Registrace 
 Nastavení   Přihlásit, pro kontrolu soukromých zpráv   Přihlášení 

Vojáček
Jdi na stránku 1, 2  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky   Toto téma je zamknuto bez možnosti úpravy příspěvků a psaní odpovědí    Obsah fóra www.military-paintball.cz -> Archiv proběhlých akcí - 2010
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Salfa



Založen: 18. 04. 2007
Příspěvky: 1211
Bydliště: Přední Poříčí, okr. Příbram

PříspěvekZaslal: po leden 04, 2010 7:08 pm    Předmět: Vojáček Odpovědět s citátem

Nechtěl jsem to psát do tématu Kalendář tak jsem založil nové téma, kdyžtak to pak smázněte Laughing

Chtěl bych se zeptat jestli jsou dostupné, už nějaké informace o této akci?
např. datum, místo a další.
Předem děkuji za odpověď
_________________


www.frogman.cz
Život je boj, tak se pozabíjejte a já bych s dovolením prošel!!
mé indiánské jméno je SPÁLENÉ OUŠKO, říkejte mi tak prosím
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky
camel



Založen: 04. 03. 2007
Příspěvky: 583
Bydliště: tým Leones

PříspěvekZaslal: po leden 04, 2010 11:18 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Dobrej dotaz. Zatím to nemáme na 100% jisté. Momentálně máme ústní příslib vlastníka pozemku, v příštím týdnu proběhne konečné jednání a pak teprv můžem tvrdit že vojáček proběhne. Scénář akce je zpracován.
dodatek: Už je to na 100%.

Z technických důvodů akci proti avízu budeme pořádat o ca 14 dnů později oproti původnímu plánu konce ledna:

termín: od 08:30 hodin dne 13.02.2010 (start v plné vybavenosti) do 12:00 hodin dne 14.02.2010

lokalita: lesy východně od města Boskovice, okr. Blansko

pořadatel: skupiny Vlčí smečka + Leones z Ďábelské gardy

cíl a zaměření hry: přežití déle než 24 hodin v podmínkách středoevrpské zimy, a přitom za spolupráce se spolubojovníky, při využití znalostí orientace v terénu, komunikace a vojensko-taktických dovedností, být schopen splnit stanovené úkoly

typ hry: pořadatelem bude dán výchozí scénář - simulace vojenského střetu skupiny povstalců snažící se dosíci svých cílů, kontra skupina pravidelné armády. Záleží na týmech jaký zvolí způsob splnění bojových úkolů obdržených z velitelství (vycházející ze scénáře a takzvaně "z bojové situace"). Týmy mohou z velitelství obdržet dodatkové úkoly, které budou vždy vycházet z aktuální "bojové situace" - zvolení způsobu splnění/nesplnění záleží pouze na konkrétním týmu a jeho velitelích.
Budou dvě základní protistrany - povstalci a řadové jednotky. Obě protistrany budou mít možnost vybudovat si vlastní "tábořiště" pro přečkání noci, kterou bude možno využívat jako jakousi základnu.

předpokládaný počet účastníků: tajné.

způsob přihlašování: sdělit zájem na tomto vlákně s uvedením týmu, závazného počtu lidí a kontaktu na kontaktní osobu (nejlépe email, případně mobil). Pokud nenastane avizovaných 10%, se zájemci vejdeme v kontakt a dodáme přesnější info místa startu atd. Zde na tomto vlákně bude pár dní před startem akce potvrzena registrace jednotlivých týmů k odstranění případných chyb, či nejasností.

pravidla: obecně respektovaná military, to jest zejména
- vybavení účastníků akce odpovídající přírodním podmínkám a vzhled tzv. military (hrajeme si přece na vojáky). Týče se i například stanů - aby stříbrná či reflexně oranžová nedemaskovala protivníkovi celý tábor.
- nutnost respektovat a podřídit se velitelům svojí bojové skupiny (strany)
- munice omezená kapacitou zásobníku do 50 kulí na zbrani, počet munice nesené v sumkách neomezen
- hraje se na zdravotníka, pravidla zásahu budou upřesněny s vyvěšením hry do kalendáře
- platí zásah granátem, pokud se na ně bude hrát (nepravděpodobné)
- platí šoková pauza u zásahu do helmy
- samozřejmě fair play a bezkonfliktní kamarádské chování
- zákaz střelby uvnitř stanu
- v případě vrtulníkového náletu na tábor, kdo se neschová (např do stanu, nebo do zákopu) je mrtev - pravidlo obdobně jako bombrtým na Warzoně.
- funguje recyklace, mrtvoliště bude vybaveno velkým stanem s vytápěním

předpokládané vstupné: 20,- Kč na pokrytí nutných výdajů pořadatele.


Naposledy upravil camel dne pá leden 15, 2010 10:08 am, celkově upraveno 3 krát
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zidas35



Založen: 04. 06. 2009
Příspěvky: 400
Bydliště: Praha - Mariánské Lázně

PříspěvekZaslal: út leden 05, 2010 10:24 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Ahoj... vstupujeme tedy v kontakt s enormním zájmem o Vojáčka.
Za Bratránky závazně: Mastodont, Xlastx, Zíďas a Anička jako nebojující ale všechno fotografující zpravodaj.
mail: jiri@zidas.cz
telefon: na sebe máme
Zatím zdar a těšíme se.
_________________
Vyskytl jsem se... a tak prostě jsem.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
camel



Založen: 04. 03. 2007
Příspěvky: 583
Bydliště: tým Leones

PříspěvekZaslal: pá leden 15, 2010 10:05 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Právě jsme získali písemné povolení vlastníka a provozovatele lesa na konání akce Vojáček, takže akce se v uvedený termín na uvedeném místě Vojáček bude konat na 100% a to za každého počasí.

Pravidla jsem předběžně nastínil, jejich přesné znění a majlovou adresu pro zájemce na přihlašování na akci (kamkou@post.cz) vložím do kalendáře co nejdřív - během tohoto víkendu. Teďkon musím jet do práce.

Kompetentní osoby ke zodpovídání případných dotazů: Peří + Camel
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Jaroslav
Pohanský Pes


Založen: 13. 05. 2005
Příspěvky: 2004
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: pá leden 15, 2010 12:10 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

ta akce vypada vic nez jen zajimave, prosim te mohl by si mi priblizit trosku co se tam bude odehravat ??? jak je to s zivotem (mam jeden nebo na kazdou akci ???) kolik je akci, v cem spocivaji, kdo je oponent a podobne, diky moc
_________________
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky
camel



Založen: 04. 03. 2007
Příspěvky: 583
Bydliště: tým Leones

PříspěvekZaslal: pá leden 15, 2010 6:34 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Jde o akci která probíhá nepřetržitě po dobu cca 30 hodin. Akci neuzavíráme. Pravděpodobně se nenajde až tak moc lidí, kterým by se chtělo nocovat v polovině února v lese. Přihlášeným týmům sdělíme souřadnice startovacího bodu. Oponentní skupiny budou startovat každá z jiného místa. Prostory jsou cca 5 až 10 km východně od Boskovic, převážně les, nadmořská výška cca 580 až 650 n. mořem. Protivníky budou osoby z komunity tohoto webfora. Počet osob, které se akce zúčastnily bude organizátory sdělen až po akci - nyní (před akcí) každá strana bude mít svůj tým, který bude znát a nebude znát síly oponenta - může je odhadovat.
Styl hry bude přibližně: transport vlastního vybavení na místo kde lze přečkat noc (přibližně méně než 3 km), transport případných těžších věcí dle dohody zajistíme (např. tlaková lahev na doplňování media) + akce vyhledej a znič dle operační a taktické situace.
Systém života je: lehké zranění - těžké zranění - smrt - recyklace - znovu do akce. Závisí na zásahu. V současné době se zatím nechceme ubírat systémem delší hry na jeden jediný život.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Jaroslav
Pohanský Pes


Založen: 13. 05. 2005
Příspěvky: 2004
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: so leden 16, 2010 12:39 am    Předmět: Odpovědět s citátem

to ze nebude znam pocet nepratel (asi do prvniho stretu) je jedine dobre, stejne jako to ze tam bude recyklace na akci nemusi vubec nic ubrat, mne spis slo o to, zda ten system bude neco jako byl Mordloch, tedy zda se bude jednat o postupne plneni ukolu v nejake primce, nebo se bude jednat o utoky z jednoho mista (tabora)

ja zjistim zajem u nas a pak bych zdovlenim nahlasil pocty muzu
_________________
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky
camel



Založen: 04. 03. 2007
Příspěvky: 583
Bydliště: tým Leones

PříspěvekZaslal: so leden 16, 2010 2:10 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Akci jsem vložil do kalendáře.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
camel



Založen: 04. 03. 2007
Příspěvky: 583
Bydliště: tým Leones

PříspěvekZaslal: ne leden 17, 2010 11:18 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Abyste nebyli úplně neinfomovaní, a aby to nevypadalo že jsme tajemní jako hrad v Karpatech, zveřejňujeme operační oblast. Akce bude probíhat přibližně v prostoru ohraničeném silnicemi spojujícími obce Valchov, Žďárná, Suchý a Velenov.

Velicí jednotlivých skupin od nás obdrží mapové podklady.

Zájemci o hru se mohou hlásit na e-mailu: kamkou@post.cz.

Po skončení registrace hodláme udělat oddělená vlákna pro protistrany, aby se mohly domluvit na taktice, velení, spojení atd. Ještě před "ostrým bojovým nasazením".
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
camel



Založen: 04. 03. 2007
Příspěvky: 583
Bydliště: tým Leones

PříspěvekZaslal: ne leden 24, 2010 10:09 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Byl proveden konečný edit pravidel, šlo jen o detail podrobností.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
peri



Založen: 04. 03. 2007
Příspěvky: 141

PříspěvekZaslal: po leden 25, 2010 6:18 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Z pátku na sobotu jsme schopni ubytovat u našich členů doma asi 30+ lidí. Tak prosím o připsání počtů a pravděpodobné době příjezdu (Boskovice) těch,co budou mít zájem.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
camel



Založen: 04. 03. 2007
Příspěvky: 583
Bydliště: tým Leones

PříspěvekZaslal: st únor 03, 2010 4:07 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

odpověď na drobnosti stran pravidel:

- rezervní náboje pro kulomet může nosit kdokoliv, ale mimo kulometčíka, kterej si je může nacpat kam chce, tak ostatní je musí nosit v plechové schránce na kulometné náboje

- obvazy s sebou může mít jakýkoliv hráč v počtu do dvou kusů max, zdravotník do 10 kusů max.
(kdokoliv může ošetřit lehké zranění, zdravotník ošetřuje lehké i těžké zranění)

- funkce zdravotník je nepřenosná (jde o osobu se specializovanými dovednostmi)

Jinak, přihlašování na akci bylo ukončeno, přihlášené týmy budou kontaktovány e-mailem.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
habakuk



Založen: 11. 09. 2006
Příspěvky: 372
Bydliště: Sloup

PříspěvekZaslal: pá únor 12, 2010 3:28 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Tak se těšte holomci v prostoru je 50-100cm sněhu a připravte se teplotou přes den kolem -5°C v noci k – 12°C a lehce nám poletuje sníh. Optimální podmínky pro paintball Very Happy
_________________
Rifleman


Naposledy upravil habakuk dne pá únor 12, 2010 6:39 pm, celkově upraveno 1 krát
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
peri



Založen: 04. 03. 2007
Příspěvky: 141

PříspěvekZaslal: pá únor 12, 2010 6:02 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

A stále sněží Rolling Eyes
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Wolf



Založen: 23. 03. 2006
Příspěvky: 145
Bydliště: Kuřim

PříspěvekZaslal: pá únor 12, 2010 8:42 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Vyhraje ten kdo přežije...
_________________
No one lives forever...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Burnes



Založen: 07. 12. 2008
Příspěvky: 749

PříspěvekZaslal: ne únor 14, 2010 7:11 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Brigádě Růžové Září:Viděli jste Zidasovi fotky? Very Happy Oni chodili skutečně téměř kolem nás a nenašli Twisted Evil Na jedné fotce jsou Vládní vojska u naší přístupové cestě (tam u těch drátů). To jsem se pobavil Very Happy Ale škoda, že nejsme na žádné fotce i my Mad Cool Smile Teď nemůžem onanovat nad svýma zmrzlýma ksichtama.
_________________
Connane, co je v životě nejdůležitejší? Rozdrit nepřítele a hnát ho před sebou...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zidas35



Založen: 04. 06. 2009
Příspěvky: 400
Bydliště: Praha - Mariánské Lázně

PříspěvekZaslal: ne únor 14, 2010 7:47 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Burnes: Malinko ti možná pokazím radost, ale jestli píšeš o těch fotkách na nichž je Černá osma s nimiž Anička - Bojový Muck v té době (sobota mezi 15 - 16:00 hod) chodil a fotil tak z té pozice hlásili možný kontakt a několik minut na to tam vlítl Kekso s Alfou a prohlédli celou oblast ale to jste už byli dávno v trapu, odpalovali jste totiž nahoře raketu... Confused
Což nic nemění na faktu, že jste byli hodně dobří. Twisted Evil
_________________
Vyskytl jsem se... a tak prostě jsem.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Burnes



Založen: 07. 12. 2008
Příspěvky: 749

PříspěvekZaslal: ne únor 14, 2010 8:00 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Aha,ale mi od tam měli tábor asi 20m a ten jste nenašali.Jako hra to byla luxusní.Dali jsme si všichni pěkně do těla Smile Škoda, že se naše skupiny po akci nesešli.Těšíl jsem se na čerstvé zážitky Vládních vojsk.

Jo ještě aby nedošlo k nedorozumění.To, že "jsem se pobavil" jsem nemyslel určitě s despektem.
_________________
Connane, co je v životě nejdůležitejší? Rozdrit nepřítele a hnát ho před sebou...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zidas35



Založen: 04. 06. 2009
Příspěvky: 400
Bydliště: Praha - Mariánské Lázně

PříspěvekZaslal: ne únor 14, 2010 8:10 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Burnes: Naprostý souhlas. Byla to pěkná a výživná zimní porce...
P.S. však já tu svou poznámku rovněž nemyslel jizlivě Very Happy Naopak, taky mě to hodně pobavilo.
_________________
Vyskytl jsem se... a tak prostě jsem.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Wolf



Založen: 23. 03. 2006
Příspěvky: 145
Bydliště: Kuřim

PříspěvekZaslal: ne únor 14, 2010 8:56 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Kapánek sme se míjeli. Když sme přibližně určili oblast kde by ste měli být tak už ste operovali někde jinde? Neviděli ste nás v během noci na křižovatce? Od půlnoci do rána sme v oblasti hlídkovali (měli sme informace že ste pravděpodobně až někde za Valhalou, kde vas nad ránem hledala hlídka TT).
Kudy ste šlí při posledním přesunu že sme se minuli? Museli ste buď hodně velkou oklikou východně nebo západně.....

Jinak až do raního přepadu kdy sem kvuli vám vylil poslední redbull a posral se do trenek sem lehce pochyboval že v lese vůbec někdo je Razz Celkem ste nás po šeti hodinové hlídce překvapili...
_________________
No one lives forever...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zidas35



Založen: 04. 06. 2009
Příspěvky: 400
Bydliště: Praha - Mariánské Lázně

PříspěvekZaslal: ne únor 14, 2010 9:09 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Wolfe, ty hamoune, vědět že máš redbulíka "vyloupím" ti stan! Razz Razz Razz
Když si vybavím jak mi v čutoře během hlídky zamrzl Iso drink a já po páté ranní lačně vysával zmrzlé krystaly kdysi nápoje, běhá mi ještě teď v teple a suchu mráz po zádech. Very Happy
_________________
Vyskytl jsem se... a tak prostě jsem.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zidas35



Založen: 04. 06. 2009
Příspěvky: 400
Bydliště: Praha - Mariánské Lázně

PříspěvekZaslal: ne únor 14, 2010 9:11 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Jinak v tom lese byl kanec, ale boužel ne ten od MG Razz
_________________
Vyskytl jsem se... a tak prostě jsem.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Burnes



Založen: 07. 12. 2008
Příspěvky: 749

PříspěvekZaslal: po únor 15, 2010 7:42 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Na křižovatce jsme vás neviděli,ale asi v 19:00 jsme vás pozorovali v místě, kde jste pak měli tábor.Stál tam sumec a lítlai kolem něj asi dva lidi.Kdyby byli blíž,tak jsme vás chtěli zkropit.Chvíli před tím jste byli na té křižovatce a to my byli jen kousek za stromy.Pak jsme se vidali za vámi s tím, že zas o kousek dál zastavíte my si na vás vypálíme.Ale byli jste pak daleko.
Při posledním přesunu jsme šli severovýchodně.Šli jsme tak dvěstametrů severně od Vallhaly.Dokonce jsme přebíhali cestu na které jste měli hlídku.Ale bylo to min 150m.Mysleli jsme,že ste nás viděli.Těma všema oklikama za ty dva dny jsme si dali fakt do těla.Jednou jsme bořili doslova ksichty do sněhu,když kolem nás projížděl sumec.Byl to brutál pohled jak se řítí sumec a na něm ten velkej kulmoet Very Happy
_________________
Connane, co je v životě nejdůležitejší? Rozdrit nepřítele a hnát ho před sebou...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kanec



Založen: 30. 06. 2006
Příspěvky: 267
Bydliště: Rumburg

PříspěvekZaslal: po únor 15, 2010 8:08 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Tak ano já a mlaďas jsme na křižovatkách hlídky spozorovaly když jsme šli nahrát druhé video dokonce s v místě oné černé bedny vyskitly minimalně 2 típci nevím jestli nás spozorovaly ale na 90% si myslím že ano protože od černé skříniky odeběhly tak na 50m po cestě a pak čekaly když jsem vloži foťák do černé skřínky a zmizel chvíly na to k ní přišly bylo to mezi 20:00-21:00 hodinou jinak hlídaa která na křižovatce svítila baterkou byla pěkně na prd vyděli jsme zaři již zdalky a v klidu jsme jí obešli ohromným obloukem. Jinak stím prohledavaním oblasti u tý přístupový cesty to nemohlo být tak markantní modrej stan přece musí být vidět Very Happy. Neděly jsme to obešli za valhalou tam jsme spozorovaly a byly spozorovani hlídkou jinak jsme šli výhradně po protažených cestách a kdyby fungoval sumce tak jsme v řiti. Bohužel pro vás tomu bylo v tu chvíly naopak. Jinak dofám že kluci dopravyly sumce domů a nebudou mit problém s opravou. Prostě supr zelený.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kanec



Založen: 30. 06. 2006
Příspěvky: 267
Bydliště: Rumburg

PříspěvekZaslal: po únor 15, 2010 8:12 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Zidas35 napsal:
Jinak v tom lese byl kanec, ale boužel ne ten od MG Razz
Jo byl to muj příbuzný a nebyl to vlese jedinej z mích přibuzných sendwicz srnec a burns potkaly v lese rodiknu když šly už ani nevim kam a proco Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Rosi



Založen: 29. 11. 2007
Příspěvky: 476

PříspěvekZaslal: po únor 15, 2010 10:11 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Report družstvo Bravo ( Černá Osma )

Naše ( moje ) strategie byla založena na co nejdelším setrvání jako jeden celek , to znamená nemít žádné bojové ztráty alespoň do noci , nebo minimálně do spojení se zbytkem vládních vojsk . Pořadatelům se podařilo zajistit utajení počtů a účastníků jednotlivých stran , klobouk dolů .

8.45

Naše družstvo bylo vysazeno v obci Ludíkov a náš úkol zněl spojit se se zrádcem na statku na jihovýchodní straně Valchova ( první usedlost po pravé straně na trase Ludíkov - Valchov ) .
Měly jsme dvě možnosti buď jít přes les ( Hranolkov ) nebo zrychleným přesunem po hlavní silnici kolem lesa ( Divočákov ) s tím , že po cca 400m vejdeme do lesa po cestě co vedla lesem kolem statku . Zvolil jsem druhou možnost s tím , že posledních cca 300m jsme nešly po cestě z obavy z léčky .

10.30

Po opatrným postupu jsme odložily batohy asi 100m od hrany lesa a vyslal se průzkum na ohraj ( spíše cíp ) lesa nad statkem , kde se poté zřídila pozorovatelna a probíhala diskuze k dalšímu postupu s případným vstupem a čištěním budov .
Nakonec byl zvolen postup bez batohů , po přiblížení na 50m jsme měly kontakt s naším zrádcem , krásně si vysel na stromě a již ho nic netrápilo . V tu chvíli jsme musely do budov . Při čištění stojících budov jsme zlikvidovaly dva povstalce , ale stálo nás to jedno těžké a jedno lehké zranění .

12.00

Po ošetření byl těžce zraněný eskortován na náš oživovací bod ( Ludíkov ) a zároveň se provedlo ohledání zrádce ( kvůli případným dokumentům ) . Jako v každé armádě i u vládních vojsk se pozapomnělo družstvo Bravo vybavit cb vysílačkou , pmr na naší frekvenci nemělo dosah , tedy po telefonátech , kdy Sumec měl pohotovost a nemohl tedy pro nás v tuto dobu přijet bylo jasné jak budeme dále postupovat . Obezřetně jsme se vrátily k batohům na naši předchozí pozorovatelnu a tam jsme čekaly na eskortu a těžce zraněného , kdy jsme byly na příjmu s eskortou přes pmr . Pozitivní bylo , že povstalci neočekávaly náš příchod a ani útok na statek z lesa nad usedlostí .

Po tomto střetu bylo jasné , že náš další postup musí být hodně opatrný , řekl bych až defenzivní , protože náš oživovací bod byl stále Ludíkov .

13.00

Po přeskupení nám velení poslalo Sumce a ten nás na dvakrát přepravil po cestě Valchov - Žďárná na lesní cestu mezi Řáholec a Divočákov podle měřítka mapy cca 800m jižně ( úplně jižně to není , ale kdo má mapu , tak to najde ) od pozice Křižovatka . Spojení přes pmr s velením stále nebilo ( a to již umřel jeden telefon ) a i na základě informace co jsme měly ze Sumce jsem rozhodl postupovat na pozici Křižovat a tam se spojit se zbytkem vládních vojsk , které měly za úkol zajistit tuto pozici . Náš postup byl tak říkajíc cik-cak kolem cesty do 30m od cesty vždy s obejitím místa vhodného na léčku , šly jsme na jistotu . Asi 400m od pozice Křižovatka se nám podařilo navázat spojení s vládním vojskem a poté jsme se i spojily . Konečně jsme odložily i bagáž .

14.30

Úkol : najít odpalovací stanoviště , velení nám předalo pravděpodobnou pozici ( F 6,7,8 )
Řidič Sumce nechal svoji posádku na pozici Křižovatka , a s vládním vojskem se přesunul na první rozcestí jižně od Křižovatky , zde se na pozorovatelnu ( posed ) umístil " sniper " , ten se poté osvědčil jako předávač informací mezi družstvy Alfa a Bravo , když se od sebe vzdálily tak Bravo mělo problém slyšet čistě Alfu .
Sumec byl zaparkován na druhé rozcestí jižně od Křižovatky s tím , že se lopatama prokopal sníh , aby mohl jet východně a západně po cestě . Alfa prověřovala cestu východní , Bravo ve čtyřech ( jeden zůstal jako posílení ochrany Sumce ) postupovalo západní cestou na další rozcestí , kde jsme si udělaly na cca 20 minut pozorovatelnu a poté jsme se vrátily zpět k Sumcovy . A již v pěti jsme se vrátily na rozcestí pod sniperem a postupovaly opět západní cestou na další rozcestí s pozorováním okolí .

15.00

Z tohoto rozcestí ( podle mapy 50-100m jižně od kóty Kámen ) jsme vyrazily severně k červené cestě na další rozcestí ( 500 m západně od Křižovatky ) , kde jsme našly čerstvé stopy , které směřovaly z jihozápadu na severovýchod či naopak , již se to nedalo přesně specifikovat . Odhadem byly od 3-4 lidí , jedny stopy byly podstatně menší . Prověřily jsme přilehlý nízký porost severně od rozcestí do 10m od cesty . A protože jsme stále ještě pátraly po odpaliště , tak po dohodě s Alfou jsme vyrazily na Křižovatku na plánované setkání s Alfou .

15.30

Při postupu východně z rozcestí ke Křižovatce zpozoroval náš čelní pátrač " kontakt " v průsečíku 6,7, E,F , poté proběhlo ověření dalšíma dvěma lidmi z týmu se stejným výsledkem , cca 40m od nás dva kontakty , když se asi 20 minut náš kontakt ani nehl , tak jsem rozhodl o opatrné prozkoumání , byl to krásně zasněženej stromek Smile . Poté následoval návrat na červenou a postup ke Křižovatce v té době byly již raketa odpálena .

16.15

Spojení s Alfou na Křižovatce .

Tady musím přerušit svůj popis činnosti družstva Bravo , protože jsem musel odjet řešit průser do práce . A to mě vcelku sere .

Perla neděle : když jsem přijel pro kluky , tak Wolf chtěl ode mě napít ( cola ) , že má žízeň jak prase , říkam ok , ale pomalu je to studený . Nu a jeho pohled jasně říkal , že on je rozhodně studenější jak to pití z auta Wink .

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Hodnocení za mě , přes drobné zmatky ( které se dají očekávat při každé akci ) , které nijak podstatně neovlivnily hru , hodnotím tuto akci jako velice povedenou .
A již vím jak se musí cítit každý obyčejný blátošlap z jakékoli pravidelné armády , který patroluje na území povstalců či partyzánů a neví kdy a odkud se kdo vyřítí a hlavně nechce chcípnout .
Povstalci byly víc jak schopní , terén nádhernej , scénář i přes malé množství hrajících dobře propracovaný . Určitě lepšímu pocitu ze hry pomohlo i to , že protistrany neměly o sobě informace o počtech či složení .
Dík .
_________________
Lidí je jak sraček .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Wolf



Založen: 23. 03. 2006
Příspěvky: 145
Bydliště: Kuřim

PříspěvekZaslal: po únor 15, 2010 12:07 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Report družstvo Bravo ( Černá Osma ) z pozice zástupce velitele

Bohužel sem po nuceném a rychlém odchodu našeho vůdce neobdržel deník pro zápis, tak časy pouze odhaduju...


16:30
Velení mi bylo předáno cca 500m východně od pozice KŘiŽOVATKA během pátrání po povstalcích, kteří již odpálili raketu.
Začali sme postupovát jižně směrem kde byla odpálená raketa spatřena. Vzhledem k velkému množství stop v daném místě nebylo možné určit počet ani směr povstalců, kteří se tam cca před půl hodinou pohybovali. Navázali sme kontakt s ALFOU a bylo rozhodnuto o pátrání po povstaleckém táboře.
Pročesali sme celou oblast jihovýchodně od křižovatky až k hlavní silnici, kde jsme během dne zaznamenali největší aktivitu. Pátrání probíhalo až do setmění a poté bylo odvoláno, protože sme ještě neměli určené místo pro naše přenocování.


cca 19:00
Společně s Alfou sme začali se stavbou tábora což bylo dokončeno asi v 20:00. Vozidlo Sumec bylo v tuto dobu jíž nepojízdné kvůli zničené spojce. Spojení s velitelstvím mělo pouze družstvo Alfa které dostalo rozkaz zajistit oblast jižne od Valhaly kde se má nacházet nějaké předávací místo pro zprávy povstalců (nevím přesně o co šlo, Bravo mělo do 2:00 volno pro odpočinek)


00:30
Kdosi z ALFY (kterého ze srdce nenávidím Razz ) nás budí že je na nás řada s hlídkováním. S nechutí sme zlomili zmrzlé převlečníky a vypáčili tkaničky od bot. Jelikož sme byli pouze 4, velitelství nám poslalo na pomoc Ziďase. Rozkaz zněl "Zajištění tábora a v případě možností vyslání hlídky a nalezení nepřátelského tábora. Dostali sme informace že se nacházi v oblastí východně od Valhaly. V 5ti lidech nebylo možné vysílat někoho 2km od našeho ležení tak sme se sostředili na zajištění bezprostřeního okolí. Dvou až trojčlené hlidky zajišťovaly sřídavě oblast okolo tábora a zbytek strážil stany.


2:00
Projíždí kolem nás Proba směrem na jih a po chvíli se vrací zpět. Při průjezdu taborem údajně blika blinkrama. Pro podezdření že převáží povstalce do našeho týlu a blikáním značkuje naši pozici, bylo zastaveno hlídkování a soustředili sme se jen na hlídkování v táboře


03:00
cca 50m jižně od tábora je z lesa slyšet pohyb ve sněhu a praskání větví. Vzbudili sme 2 členy ALFY jako posilu a vytvořili rojnici k zajištění okolí. Během průzkumu nebyly nalezeny žádné čerstvé stopy kromě kančích takže byl poplach odvolán.


4:00
Společně s dvěma vzbuzenými členy ALFY kterým už se do zmrzlých spacáku nechtělo nas už bylo 7. Tito 2 se dobrovolně přihlásili k hledání nepřátelského tábora. Část Brava je eskortovala cca 500m od pozice KŘIŽOVATKA odkud se vyadli na vlastní pěst.


5:00
Alfa se vrací s neúspěchem kvůli nízké vyditelnosti. Až do rána patrolujem kolem tábora, protože kvůli promrznutí už nikdo nevydrží na místě déle než pár desítek minut.


06:30
Přichází rozkaz z velitelství že v 8:00 máme být nachystaní k bojovým operacím. Rozhodl sem že zbytek Alfy probudíme v 7:00. V této době byla naše hlídka po šeti hodínách na nohách uplně promrzlá a demoralizovaná a povstalci nás načapali jak se říká se staženýma kalhotama. Dostali sme se do koordinované palby ze dvou stran. Útok se naštěstí podařilo odrazit a po probuzení nadávajíci ALFY sme zajistili okolí tábora. Výsledkem útoku byl na naší straně jeden mrtvý a jeden těžce zraněný. Co sem viděl tak sme zabili jen 2 povstalce. Nikdy nezapomenu na zprávu z velitelství, když sem hlásil že sme pod útokem: "Red1 tady Storm, sme pod těžkým útokem na tábor" "Tady Red1, ste přece největší a nejsilnější armáda, v klidu se proberte, uvařte si čaj a v 8 buďte nachystaní"


8:00
Tábor je sbalenej a dostáváme rozkaz zastavit prchající povstalce kteří se nacházejí v prostoru F6 a směřují na SeveroVýchod. Bravo dostalo jako posilu 2 lidi z alfy a společně sme zajistili oblast JihoZápadně od tábora. Myleli sme že máme pokrytou celou oblast SV od F6 ale po 20ti minutách nikdo nezaznamenal kontakt. Předpoklad byl, že ste nás už někudy obešli, tak sme se vydali směrem k Valhale v naději že na povstalce ještě narazíme. Bravo bylo zanecháno na pozici KŘIŽOVATKA jako hlídka a Alfa postupovala směrem k Valhale. Těsne před desátou část Alfy zaznamenala kontakt u Valhaly kam sme se všichni seběhli ale ukázalo se že je to jen promrzlej nudící se Cactus přímo ve Valhale Cool Tímto byla celá akce ukončená
_________________
No one lives forever...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
SendwiCZ



Založen: 20. 07. 2007
Příspěvky: 628
Bydliště: Zlín

PříspěvekZaslal: po únor 15, 2010 12:38 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Teeda kdyz to tak ctu, rikám si jak ste mohli krasne dostat na kozich Very Happy nas e obezretnost byla hlavne diky tomu ze sme neverili zbranim. jako klasicky problem se ukazaly nedostatky PB v zime a castokrat sme museli doplnovat vzduch, rozmrazovat vysilacky a pod.

Tato akce byla i prez mensi pocet hracu velice podarena. Mel jsem sice semtam chvilky kdy sem si rikal "mam ja todle zapotrebi? proc nejsem doma v teple" misto toho sme se 4mackali v jednom modrem stanu a vykladali si zazitky z jinych akci, zkratka tak jako pravi povstalci co jsou takovi lazo plazo, ale kdyz bylo potreba tak sme zabrali. cely team slapal jak hodinky, vseci se dobrovolne hlasili na ruzne ukoly a nemeli sme jediny problem s moralkou. Musim rict ze pres to vsechno u nas panovala neustale dobra nalada plna vtipnych poznamek (kdyz jsem rano vylezl ze stanu a pred nim lezel rozbaleny kondom a vedle praznda flaska rumu apod.) zkratka k nezaplaceni. Noc byla fakt perna, mokri a zmrzli sme se rozhodli si odpocinout a zautocit nad ranem na tabor pravidelne armady. S budicekem ve 3:30 jsme vstali a trochu se najedli. Bohuzel 2 z 6ti zbrani byly prez noc bez vzduch tak jsme se rozhodli prvni jit do valhaly doplnit medium a pak az zautocit. Tim se cely nas ukol spozdil a misto v 5 jsme zautocili tusim kolem pul 7. Jak se ale ukazalo zastihli jjsme je opravdu nepripravene, ve stanech apod. Po prestrelce trvajici nekolik minut jsme se zacali stahovat. Napadlo me udelat jeste posledni pruzkum jejich tabora a zjisti nejake dulezite informace. Bohuzel si me vsimnul Kexo a jeho skupina, ktera me s pokrikem "uz nam nemuze nikam utect" nemilosrdne pronasledovala nekolik stovek metru. Uz to vypadalo ze opravdu nemam kam utect, kdyz jsem narazil na roklinu, diky ktere jsem mohl zmenit smer a ztratit se jim z dohledu. vycerpany a a unaveny jsem se vratil do tabora, kdesme vyckali na navrat mrtvole z valhaly a pokracovali v dalsim ukolu, ktery znel zkontaktovat speha na pozici cca 500m od nas. Po prichodu na lokaci jsme se dozvedeli ze nas zradil a meli jsme se urychlene stahnout na parkoviste v obci Suchý. Se vsi vsstroji jsme museli absolvovat strastiplnou cestu dlouhou nekolik kilometru v nemilosrdnem terenu zasypnym hromadou snehu, ktery byl misty i po pas (alespon muj Very Happy) Ac delsi oklikou a namahavejsi cestou vyhnuli jsme se nepratelskym hlidkam a bez jeidneho kontaktu jsme dopochodovali na urcene misto v limitu 2hodiny 30minut, ktery jsme splnili diky vysoke odhodlanosti mladaska ktery to tahl dopredu.

Diky celemu teamu, ktery fungoval jak se patri ac jsme byli slepeni ze 4 teamu Smile i kdyz vlastne dvou, MG a DG

Díky za organizaci a pripravenou hru. Letos uz mam ale zimy opravdu dost Very Happy
_________________
http://www.zona123.cz/
Taktické vybavení http://www.frogman.cz/
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
kanec



Založen: 30. 06. 2006
Příspěvky: 267
Bydliště: Rumburg

PříspěvekZaslal: po únor 15, 2010 4:12 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Tak mě ještě napadlo mohl b y jsem pak někdo hodit naše výhružné video resp. obě videa jinak pro ty kdo ještě nepoznaly herce Very Happy tak maník s RPG a MNS vestou mlaďas týpek v palestině s raketou SS-12 Very Happy venca a fanatický hlas za kamerou má maličkost Very Happy v druhem videu pouze obličej a spustu beďarů patřící mlaďasovy Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
camel



Založen: 04. 03. 2007
Příspěvky: 583
Bydliště: tým Leones

PříspěvekZaslal: po únor 15, 2010 4:59 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Velký obdiv všem, co se odvážili na tuto "survival" akci přijet a přežili to. Doufám, že to bude bez újmy na zdraví.

Ocenil bych, kdyby velitel rebelů i velitel jednotky vládních vojsk Alfa též provětrali své bojové deníky a nahodili sem na stránky něco z jejich dojmů z akce. To proto, že bojové deníky jsem bohužel zapomněl po skončení akce vybrat.

Ty videjka zkusím někam na net umístit. Prosím o trpělivost. Doufám že mě za to nikdo nezavře Smile .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky   Toto téma je zamknuto bez možnosti úpravy příspěvků a psaní odpovědí    Obsah fóra www.military-paintball.cz -> Archiv proběhlých akcí - 2010 Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Design by SkaidonDesigns | Distributed by Olate