Diskusní fórum  www.military-paintball.cz
Vítejte na sdruženém fóru paintballových klubů a přátel značkovacích zbraní, hrajících military paintball
v lesích, domech, hřištích a všude kde se sejde dobrá parta lidí, kteří si rádi zahrají
 
 FAQ   Hledat   Seznam uživatelů   Uživatelské skupiny   Registrace 
 Nastavení   Přihlásit, pro kontrolu soukromých zpráv   Přihlášení 

Spaní v zimě pod širákem
Jdi na stránku 1, 2  Další
 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra www.military-paintball.cz -> Paintball - Různé, off-topic
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Rajko



Založen: 18. 10. 2006
Příspěvky: 1849

PříspěvekZaslal: ne prosinec 27, 2009 7:58 pm    Předmět: Spaní v zimě pod širákem Odpovědět s citátem

Moc se to k paintu nehodí, ale občas je to potřeba - je lepší mít dva slabší spacáky vložené do sebe, nebo jeden tlustej?
Jde o to, že ty slabší jsou mnohem skladnější, než jeden tlustej, ale zase nevím o kolik se zvýší jeho izolační vlatnosti když vložím dva identický spacáky do sebe. (jedná se o Husky Espace)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
NUME



Založen: 06. 11. 2009
Příspěvky: 99
Bydliště: NY City

PříspěvekZaslal: ne prosinec 27, 2009 8:20 pm    Předmět: širák Odpovědět s citátem

Chrápal sem pod širákem na Stříbrnej pile v Krušných horách. Byl listopad, večer max. 10°C. Ráno na hlavě 5 čísel sněhu, moc se mi ven ze spacáku nechtělo. Mam Izraelskej leteckej spacák, docela tenkej, dutý vlákna.
Nedoporučuji 2 spacáky, je lepší mít ráno mokrej jen jeden:)
Nejdůležitější je mít teplo odspoda,bez vlhkosti, a zakrytej hořejšek ( proti rose, popelu, sněhu,...).
Takže odspoda: celta, karimatka (mam tu stříbrnou tenkou),já ve spacáku (oblečenej, mikinu s kapucou,čepici), celta.
Doporučuji: Nechat si ušít z gore-texu pytel 2x1m a v tom mít spacák,okolo sebe nebo pod hlavou výbavu, na dně boty. Kamarád to používá, v totálním lijáku se v tom vyspal jako v bavlnce.
Jinak v zimě je dobrý dát si před spaním štamprdli kořalky a je zatopeno...
_________________
...Lepší je se opotřebovat než zrezivět...
Kurt Cobain
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Voves



Založen: 26. 04. 2007
Příspěvky: 646
Bydliště: Dobrá Voda u Březnice; Příbram

PříspěvekZaslal: ne prosinec 27, 2009 8:20 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Já pořídil od Husky Anapurnu a jsem moc spokojen. Není nikterak velký nebo těžký, nosím ho připevněn pod Alicí médium a vůbec teda nepřekáží. Má ještě vyjímatelnou tepelnou vložku na nohy, po jejímž vyjmutí se ještě o kus objem sbaleného zmenší. Při vkládání dvou spacáku do sebe bych se při větší postavě obával mála místa ...
_________________
S.P.A.S. - Peace through superior firepower!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky
Bohse Onkelz



Založen: 28. 01. 2009
Příspěvky: 461

PříspěvekZaslal: ne prosinec 27, 2009 9:19 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Rajko, dva spacáky jsou nepraktické. Jak zde bylo psáno a i dle vlastní zkušenosti z dob, kdy jsme si o nějakém goretexu a jiných super materiálech mohli nechat jen zdát, tak jsem jezdil do lesa s klasickým spacákem (z dob totality) povlečeným do šusťáku (dnes nahradíš nepromokavým goretexovým potahem) a pod sebou jsem měl nafukovačku nebo karimatku (oboje zabere dost místa). S ohledem na to, co je dnes za možnosti (a jde jen o to, kolik do toho chceš vrazit peněz), tak si lze koupit super spacák, který nebude objemný, ale splní Tvé požadavky. Jinak špatný nebyl vojenský důstojnický spacák, měl nafukovací podložku.

Jo a to štamprle zase tak moc nepomůže, jen to jen placebo efekt. Ale když už, tak si ho dej i po ránu, než vylezeš ze spacáku. Praděda na Ukrajině takto začínal každé ráno, aby se nastartoval a dožil se 99 let Very Happy
_________________
Helga ve thetta ok hindra alla illska.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Jaroslav
Pohanský Pes


Založen: 13. 05. 2005
Příspěvky: 2004
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: ne prosinec 27, 2009 11:11 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

mam britskej vojenskej spacak s pogumovanym spodkem a spim v nem i v - 20 ... ne ze by byl tak dobrej, ale da se to v nem prezit... jde o to co od toho cekas, pokud ti staci, ze se tak nejak vyspis pak nemusis blbnout s nejakejma drahejma civilnima spacakama, jak tu nekdo psal je opravdu dulezite izolovat se od zeme, nejlepe ponco nebo pogumovany spodek spacaku, karimatky sou moc velky na tahani pa kje dulezite zustat v suchu tedy nezmoknout , na to ti staci ponco nad sebe (pozor neprikrivat se s nim !!!) ... kdyz pojedu v zime na tri dny do lesa mam jen tu polni co sem s ni byl na mordlochu, tedy Holandana, vaha do 8 kg, mam tam jen munici, zradlo, spacak a to ponco... kecam, jeste tam mam jedny chundelaty ponozky na noc Laughing , nebot clovek s mokrejma nohama se proste nevyspi
_________________
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky
Rajko



Založen: 18. 10. 2006
Příspěvky: 1849

PříspěvekZaslal: po prosinec 28, 2009 12:20 am    Předmět: Odpovědět s citátem

JJ rozumím každému z vás jenže moje siuace je tošku jiná, mám spacák od Condora což je česká firma a tenhle kousek je asi 10 let starej, ale macatej a izoluje moc dobře a pak mám doma 2 spacáky od Husky a ty jsou slabší a komfort končí na 0 stupních a co se týká podložky tak mám samonafukovačku, která je více než dostatečná takže můj problém stále zůstává potřebuji vědět jestli je vhodné vzít si spacák plus vybavení pod sebe i nad sebe jako jeden celek nebo je vhodnější vzít si dva spacáky, tenčí ale modernější a poslední zajímavost je, že se do těch dvou spacáků vejdu bez větších problémů.
Díky všem co mi odpoví Rajko.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
mastodont



Založen: 08. 02. 2008
Příspěvky: 1592

PříspěvekZaslal: po prosinec 28, 2009 12:46 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Jsem zvyklej používat pouze jeden spacák s použitím opatření ktaré jsou tu zmíněny mám vojenskej hrobeček kterej nemá chybu.Ovšem řekl bych že je na tobě co ti bude vyhovovat,zlato Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Rajko



Založen: 18. 10. 2006
Příspěvky: 1849

PříspěvekZaslal: po prosinec 28, 2009 1:49 am    Předmět: Odpovědět s citátem

mastodont napsal:
Jsem zvyklej používat pouze jeden spacák s použitím opatření ktaré jsou tu zmíněny mám vojenskej hrobeček kterej nemá chybu.Ovšem řekl bych že je na tobě co ti bude vyhovovat,zlato Very Happy

No jo kocoure jsem totiž hrozně moc nerozhodnej a nezkušenej, takže než abych zmznul, během následujících třech dnů, někde bídně pod skalou, tak si radši nechám poradit, pokud teda má někdo zkušenosti v oblasti outdoorového bivakování Wink Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
marty+



Založen: 18. 02. 2008
Příspěvky: 2179
Bydliště: UH-1D

PříspěvekZaslal: po prosinec 28, 2009 8:50 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Rajko taky přispěji, mám, s outdoorovým bivakováním pod nulou i v horách (transylvaniia) trochu zkušeností.
2 spacáky je hloupost. Jak už bylo psáno je důležité se kvalitně odizolovat a zároveň mít kolem sebe dostatek vzduchu, aby se ze vnitřku spacáku odváděla vlhkost.
Nad sebe pončo NEpřikrývat se jím - zapaření (pokud nepadají trakaře) jinak se dá použít i pod karimatku (pončo vleze do kapsy). Celta je samosebou lepší, ale cosi váží.
Je lepší mít jeden spacák s teplotním komfortem pod nulou než dva spacáky s komfortem kolem nuly. Co je ovšem zásadní, je dobře izolovot samotné tělo ve spacáku
(spacák od Condora je rozhodně lepší jak ten od Husky).
Takže pokud Ti můžu poradit, tak si radši na spaní pořiď kvalitní termoprádlo (min. 2 vrstvy) a flísovou mikinu (ty vojenské AČR jsou více než dostatečné) a máš po problému,
tyto věci nezaberou tolik místa jako dva spacáky, jen jde o to mít větší batoh (55l nebo 65 litrů bude stačit).
Osobně používám skládací karimáti od BW a spacák s ní narvu (bez obalu) do hlavního oddílu, kdy hlavní oddíl báglu slouží místo obalu na spacák.
Ono totiž se dá přežít v jakémkoli spacáku, ale nevyspat se kvůli klepání kosy celou noc se na třídenním výšlapu, je zbytečné plýtvání energií.

Tož tak
_________________
Politruk ŽABÍ CREWe Smile
Taktické vybavení http://www.frogman.cz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky
Bohse Onkelz



Založen: 28. 01. 2009
Příspěvky: 461

PříspěvekZaslal: po prosinec 28, 2009 1:38 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Marty mi to sebral z hlavy - termoprádlo udělá hodně, to je pravda. Ale zdaleka se vyhni firmě Banner!Ale např. MOIRA nabízí ideální cenově dostupné řešení pro všechny aktivity, mám s oblečením od nich dobré zkušenosti. Jen bacha, neprat to s máchadlem, jinak to prádlo ztrácí své vlastnosti.
_________________
Helga ve thetta ok hindra alla illska.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Bajza



Založen: 27. 09. 2009
Příspěvky: 94
Bydliště: Teplice

PříspěvekZaslal: po prosinec 28, 2009 2:37 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Zkoušel někdo při spaní v zimě ve spacáku chemickej ohřev? Nemusí to bejt špatný a je to docela i skladný.
Je to něco takovýho... http://mrtve.cz/2009/11/11/reklamace-geloveho-termosacku/
mimochodem u článku k tomu se docela pobavíte Very Happy
_________________
Black dogs
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Jaroslav
Pohanský Pes


Založen: 13. 05. 2005
Příspěvky: 2004
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: po prosinec 28, 2009 3:19 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

no pri takovemhle spani neni az takovy problem teplo udelat (ostatne clovek je 37 stupny teply ohrivac, ale to teplo ve spacaku uchovat, takze sacky jsem nezkousel, ale pokud nedodrzis tady nekolikrat popsane zasady je ti to k nicemu, lokalne ti to bude hrat na zada nebo kam si to das, ale nevydrzis s tim celou noc pro cele telo
_________________
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky
NUME



Založen: 06. 11. 2009
Příspěvky: 99
Bydliště: NY City

PříspěvekZaslal: po prosinec 28, 2009 5:35 pm    Předmět: bivak Odpovědět s citátem

To sem blázen, pod stanem sem spal poprvý v 6ti měsících, pod stanem sem de-fakto vyrůstal, od 15ti let preferuju "no-tent" styl (širák,cokoliv s celtoviny,...), spal sem snad na jakýmkoliv povrchu, ale NIKDY jsem nepoužil nafukovačku pod sebe. Příde mi to malicherný. Když jedu spát ven, tak chci cejtit pod zádama šišky Laughing
Sorry kluci, jestli sem moc hard-core...
A dále k tej výbavě: mam 2x BW trojúhelník,spacák do 0°C, tenkou karimatku (z jedný strany nopa,z druhý stříbrná fólie, složim jí na 20x20x5 cm) a toť vše na noc venku když neprší.
V případě delšího trempu přibaluju celtovinu 2,5mx1,5m místo stanu (kulíky a tyčky netaham, improvizuju na místě), protišokovou fólii (ta zlatostříbrná šustivá 50ti gramová záchrana),pončo a víc ponožek, protože jak psal Jaroslav, s mokrejma nohama tě nezachrání nic.
Ještě sem tu výbavu na delší tremp zvážil s báglem 65l a je to 6kg.
Tu lehčí variantu balim do USky.
Mam toho na srci hodně, co bych poradil, psát to je nadlouho.
A neni to egoistický machrování (to nemam v povaze).
Tohle je totiž moje disciplína...
2.místo kurs přežití ČTU 1996
1.místo kurs přežití ČTU 1997
_________________
...Lepší je se opotřebovat než zrezivět...
Kurt Cobain
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Rajko



Založen: 18. 10. 2006
Příspěvky: 1849

PříspěvekZaslal: po prosinec 28, 2009 7:00 pm    Předmět: Re: bivak Odpovědět s citátem

NUME napsal:
To sem blázen, pod stanem sem spal poprvý v 6ti měsících, pod stanem sem de-fakto vyrůstal, od 15ti let preferuju "no-tent" styl (širák,cokoliv s celtoviny,...), spal sem snad na jakýmkoliv povrchu, ale NIKDY jsem nepoužil nafukovačku pod sebe. Příde mi to malicherný. Když jedu spát ven, tak chci cejtit pod zádama šišky Laughing

No to je sice hezký, že chceš cejtit pod zádama šišky jenže ono je občas taky potřeba neležet na mokrým a studeným (teda aspoň já to tak mám radši) Páč tuhle výbavu co mám a používám jsem nakupoval původně hlavně kvůli cestování na mašině a když bych dostal horečku nebo zimnici 2000 kiláků od domova to se pak blbě jede zpátky. A co se týká skladnosti dnešních samonafukovaček tak ta se dá krásně zbalit do ruličky 25 x 10 cenťáků a nezabere to o moc víc místa než tvoje alumatka Wink
Samozřejmě nic proti HC trempingu, ale já už jsem asi dost zhejčkanej na to, abych se týral víc než je nezbytně nutný Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
NUME



Založen: 06. 11. 2009
Příspěvky: 99
Bydliště: NY City

PříspěvekZaslal: po prosinec 28, 2009 7:36 pm    Předmět: Re: bivak Odpovědět s citátem

Rajko napsal:
NUME napsal:
To sem blázen, pod stanem sem spal poprvý v 6ti měsících, pod stanem sem de-fakto vyrůstal, od 15ti let preferuju "no-tent" styl (širák,cokoliv s celtoviny,...), spal sem snad na jakýmkoliv povrchu, ale NIKDY jsem nepoužil nafukovačku pod sebe. Příde mi to malicherný. Když jedu spát ven, tak chci cejtit pod zádama šišky Laughing

No to je sice hezký, že chceš cejtit pod zádama šišky jenže ono je občas taky potřeba neležet na mokrým a studeným (teda aspoň já to tak mám radši).

Jasně že jo, dyť já taky.Šišky odmetu,klacky odházim,položim vrstvičku chvojíSmile Bylo to myšleno lehce humorně.
Rajko napsal:
A co se týká skladnosti dnešních samonafukovaček tak ta se dá krásně zbalit do ruličky 25 x 10 cenťáků a nezabere to o moc víc místa než tvoje alumatka Wink

Sorry, neurážim nafukovačky. Fakt sem to nikdy nepoužíval, nevim nic o samonafukovačkách.
Rajko napsal:
Samozřejmě nic proti HC trempingu, ale já už jsem asi dost zhejčkanej na to, abych se týral víc než je nezbytně nutný Wink

Neni to HC tremping Laughing To tak jen vypadá v porovnání s kempařema u Mácháče.
Obecně vzato, co se týče mého okolí, je to romantické vícedenní poznávání krás naší vlasti v olivových "origo" hadrech za použití minima výbavy. Pro mě bezedná studnice moudra a životních zkušeností.
Sou i výpravy o 20ti lidech, většinou 50níci (okolo mýho taťky), takže ti, co pamatují HC tremping za komanče.
Dneska už si to užívají, psychycky mládnou...
_________________
...Lepší je se opotřebovat než zrezivět...
Kurt Cobain
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Cactusius



Založen: 22. 05. 2006
Příspěvky: 164

PříspěvekZaslal: út prosinec 29, 2009 9:39 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Co se tyce toho HC kempeni za komancu,tak o tom by mohl muj otec vypravet...tenkrat jezdili tyden co tyden bezohledu na to jake meli vybaveni. Ono toho taky tenkrat az tak moc nebylo a taky to prezili. Tata mi toho vysvetloval hodne. Ale jednu vec jsem nezapomel. Je to zajimavy a jednoduchy jak facka....damske puncochace. Nejak mi to nepobralo ale zkusil jsem a opravdu to funguje..dobre to izoluje teplo,rychle to vyhrejete,rychle to vysusite a nic to nestoji...jo hold kluci tenkrat vedeli s cim si musi vystacit
_________________
In vino veritas....in pivo taky
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Bohse Onkelz



Založen: 28. 01. 2009
Příspěvky: 461

PříspěvekZaslal: út prosinec 29, 2009 6:26 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Cactusius napsal:
....damske puncochace...


Nj, copak silonky, ty se dali použít všelijak - přepadení benzínové pumpy nebo pošty, náhrada za řemen v autě... Laughing Prostě soudruzi vymysleli skvělou věc Very Happy
_________________
Helga ve thetta ok hindra alla illska.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
mysak



Založen: 04. 03. 2007
Příspěvky: 84
Bydliště: BRNO

PříspěvekZaslal: út prosinec 29, 2009 9:04 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
mysak



Založen: 04. 03. 2007
Příspěvky: 84
Bydliště: BRNO

PříspěvekZaslal: út prosinec 29, 2009 9:51 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

No tak příspěvek se napoprvé neodeslal Rolling Eyes asi chyba na vedení.

Znovu už se s tím smolit nebudu. Tak aspoň pár odkazů:
http://www.prima-spacaky.cz/
http://www.spacaky-stany-batohy.cz/prima-bivak-3d-200-eco/
ten spacák z druhého odkazu mám v olivové a max. spokojenost. Jedinou chybičkou je docela velký objem, Pokud ho balíte do batohu bez obalu, zabere cca 20l a to není málo. Na druhou stranu to za to teplo stojí.
Různé spacáky od téhle firmy máme se známejma všichni už tak 15let a nikdo na ně nedá dopustit. Když už někam v zimě jedem, tak počasí neřešíme. Loni jsem v něm spal v -15 a absolutní spokojenost. Používám do toho zimní termoprádlo ačr a starej vlněnej svetr BW a nevím co je to zima.

Další zajímavej odkaz:
http://www.trekshop.cz/bivakovaci-doplnky-a-pytle/bivakovaci-pytel-zdarak-zdarsky-pytel/ Je to obdoba vaků na spacák z goretexu, bohužel to nevětrá, ale to v zimě není tak důležité a je to za příznivější cenu než goretex. A pokud v zimě fouká, nebo v létě prší ochrání to vás i spacák od vlhka a chladu. On totiž v zimě profoukne i ten nejlepší spacák pokud zrovna člověk není v závětří. Však to znáte Cool A zabalit se do celty je fajn, ale není to zrovna ideální. Ale nejlepší je přeci jen origo goratexovej vak na spacák.

Co se týče toho co pod sebe, nejlépe se mi osvědčila obyčejná karimatka tloušťky 10-12mm. Je to dostatečně sylný jako izolace. A tu poslední mám cca 8let a to dostává dost zabrat a stála by dneska tak 200Kč. Nebyl to žádnej super model. Alumatky a skládací karimatky BW je na zimu nehodí. Jsou sice skladný, ale moc tenký a od země promrznou Wink Taky jsme s tím experimentovali, ale nakonec zůstali jen na léto.

Pod karimatku kvůli vlhku dávám ještě igelit. Ten co se dává dětem do postele, když se počůrávaj Laughing . Má to cca 200x100cm a 0.5kg, ale vyplatí se to, když v noci člověk sjede kousek s karimatky, není aspoň hned ne vlhku. Je to hooodně odolnej materiál. Koupil jsem to v drogerce za cca 60Kč.

Tak to je pár poznatků, ale ověřenejch léty a léty spaní v zimě Very Happy . Tak doufám, že někomu pomohou.

PS:A co se slev na ty spacáky týče, tak ty na těch stránkách mají co vím snad už půl roku a jen tak rychle nezmizí Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
marty+



Založen: 18. 02. 2008
Příspěvky: 2179
Bydliště: UH-1D

PříspěvekZaslal: st prosinec 30, 2009 9:48 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Tak tak.
Jak píše Myšák spacáky české výroby Prima jsou opravdu výborné a u nás na trhu za ty peníze fakt špica.

Tož tak
_________________
Politruk ŽABÍ CREWe Smile
Taktické vybavení http://www.frogman.cz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky
Hondzik



Založen: 09. 08. 2009
Příspěvky: 33

PříspěvekZaslal: st prosinec 30, 2009 10:50 am    Předmět: Odpovědět s citátem

marty+ napsal:
Tak tak.
Jak píše Myšák spacáky české výroby Prima jsou opravdu výborné a u nás na trhu za ty peníze fakt špica.

Tož tak


Mám taky, naprostá spokojenost...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
venca



Založen: 04. 06. 2006
Příspěvky: 406
Bydliště: Náchod

PříspěvekZaslal: st prosinec 30, 2009 8:26 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

no já mám taky pár postřehú se spaním venku karimatku mam 14 milimetrú silnou a na zimu to není stejně nasákne vodu a to jsem si koupl lepší cena 600kč tědka si pod ní dávám uzkej kus německý celty stála mě 80kč spacák mám péřovej a jeden slabej letní na hory si beru oba a goráčovej vak mám taky stál mě 1300 na aukru a je to hodně znát jen je blbí že vypadá jako spacák takže na déšt to není člověk má pořád mokrou hlavu tak jsem si ho nechal přešit na malej bivak a už to bude dokonalí a čepici si na noc nesundávám ani náhodou
_________________
Žoldáci - military paintball tým
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
KoyoT



Založen: 26. 09. 2005
Příspěvky: 1239
Bydliště: Lihomyšl

PříspěvekZaslal: st prosinec 30, 2009 10:04 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

no mám Pinguin material identický i náplně a gramáž, ale na WZ09 jsem v tom spal a jen ve slipech mi byla zima , pak jsem si vzal termo a fleesku a ok... ale zase jsem spal v Hamace, která profoukne(na tu nedám dopustit-pokud to jde spím v ní), takže to možná byl problém... myslel jsem že když je to do -28 tak se v tom upeču ale jsem asi nějakej zmrzlík Smile))).. no uvidíme letos jak řádně zamrzne půjdu ho vyzkoušet...
_________________

KoyoT
MPC Forest

VĚČNÝ KUTIL, STAVITEL A OPRAVÁŘ

"... je dobré slyšet svoje kroky... " J. Kulhánek -Noční klub
"Když už si hraju na vojáčky, tak pořádně."
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky MSN Messenger
Rajko



Založen: 18. 10. 2006
Příspěvky: 1849

PříspěvekZaslal: čt prosinec 31, 2009 6:56 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Tak už to mám za sebou Laughing díky všem za rady a postřehy, ale jak napsal Mastodont tak jsem si to stejně musel vyzkoušet po svém a vzal si dva slabý spacáky do sebe (stejně byla h..no zima takže jsem prd poznal) a jedinej zádrhel byl když jsem se první noc trochu přiožral a nechal si vystrčený nohy ven z pod převysu a nasněžilo mi na spacák takže jak ta jedna vrstva navlhla tak mi bylo chladnějc na nohy jinak pohoda Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Salfa



Založen: 18. 04. 2007
Příspěvky: 1211
Bydliště: Přední Poříčí, okr. Příbram

PříspěvekZaslal: so leden 02, 2010 2:35 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Tak vyrážim do lesa a přespim až do rána Laughing a jestli se zejtra neozvu tak jsem tam zmrznul Laughing Laughing Laughing
_________________


www.frogman.cz
Život je boj, tak se pozabíjejte a já bych s dovolením prošel!!
mé indiánské jméno je SPÁLENÉ OUŠKO, říkejte mi tak prosím
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky
Voves



Založen: 26. 04. 2007
Příspěvky: 646
Bydliště: Dobrá Voda u Březnice; Příbram

PříspěvekZaslal: ne leden 03, 2010 12:20 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Dobrý lehký a skladný izolant od promrzlé země, je bublinkový igelit. Pončo, na třikrát přeložený bublinkový igelit a BW karimatka ověřeno včera v cca -10
_________________
S.P.A.S. - Peace through superior firepower!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky
mastodont



Založen: 08. 02. 2008
Příspěvky: 1592

PříspěvekZaslal: ne leden 03, 2010 12:54 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Salfa napsal:
Tak vyrážim do lesa a přespim až do rána Laughing a jestli se zejtra neozvu tak jsem tam zmrznul Laughing Laughing Laughing

Tak nám Salfa zmrznul Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Voves



Založen: 26. 04. 2007
Příspěvky: 646
Bydliště: Dobrá Voda u Březnice; Příbram

PříspěvekZaslal: ne leden 03, 2010 3:13 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Dopoledne, když jsme se rozcházeli, vypadal docela dobre. Jestli někde nezapadl cestou Smile
_________________
S.P.A.S. - Peace through superior firepower!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky
Salfa



Založen: 18. 04. 2007
Příspěvky: 1211
Bydliště: Přední Poříčí, okr. Příbram

PříspěvekZaslal: ne leden 03, 2010 3:33 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

mastodont napsal:
Salfa napsal:
Tak vyrážim do lesa a přespim až do rána Laughing a jestli se zejtra neozvu tak jsem tam zmrznul Laughing Laughing Laughing

Tak nám Salfa zmrznul Very Happy

Ale nezmrznul Wink Noční patrolu jsme všici přežili ve zdraví.
Sám jsem se včera přesvědčil, že nejsem úplně dobře vybaven na přespání v mrazivých nocích. Chce to opravdu mít dobrý funkční a termoprádlo a hlavně nohy v suchu Laughing
_________________


www.frogman.cz
Život je boj, tak se pozabíjejte a já bych s dovolením prošel!!
mé indiánské jméno je SPÁLENÉ OUŠKO, říkejte mi tak prosím
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky
No55
MG Team


Založen: 18. 01. 2006
Příspěvky: 801
Bydliště: Březová

PříspěvekZaslal: st únor 10, 2010 6:48 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Hoši si kupte skřínovou vejtru a super.. netáhne nikde, teplo od kamen, snadno se to zbalí a tak Laughing Laughing

Jinak mužu potvrdit že prima-spacáky dělá velmi kvalitní pytle, dokonce bych je hodnotil i nad zminovanou anapurnu od huskyho. a dva spacáky nejsou zas až taková blbost. v uričtejch podmínkách maji svoje opodstatnění. JInak že je budete mít mokrý.. dutý vlákno hřeje ikdyž je mokrý a o to tu jde. Péřák bych v životě asi už nechtěl páč celkem 3 sem mi stalo to že sem přes noc zmoknul naotlik že sem ráno byl jak ve vaně.. ale dalo se spát Cool nejvíc co jsem spal bylo v Novohrakdách -30, tenkrát jsem to dával se spacákem zančky rockempire ale letos jsem ho trvale vyřadil ze svých ziních spacáků Laughing Laughing Laughing
_________________
Hong cuang ťeie tong - staré vietnamské přísloví, doslovný překlad zní "Máš-li deštník v prdeli, neotvírej ho!"

Vítěz ve skákání v pytli 86
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra www.military-paintball.cz -> Paintball - Různé, off-topic Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Design by SkaidonDesigns | Distributed by Olate