Diskusní fórum  www.military-paintball.cz
Vítejte na sdruženém fóru paintballových klubů a přátel značkovacích zbraní, hrajících military paintball
v lesích, domech, hřištích a všude kde se sejde dobrá parta lidí, kteří si rádi zahrají
 
 FAQ   Hledat   Seznam uživatelů   Uživatelské skupiny   Registrace 
 Nastavení   Přihlásit, pro kontrolu soukromých zpráv   Přihlášení 

NOČNÍ HRA
Jdi na stránku Předchozí  1, 2
 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra www.military-paintball.cz -> Paintball - Různé, off-topic
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Bohse Onkelz



Založen: 28. 01. 2009
Příspěvky: 461

PříspěvekZaslal: ne listopad 29, 2009 9:11 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Rajko napsal:
A to že by jsi to namontoval na flintu a pak do toho občas mrknul pro kontrolu je taky trochu utopie NV tě nejdřív oslní a pak tuplem nic v tý tmě nevidíš ....


Tak to jsem nevěděl, že Tě to oslní...to pak samozřejmě mění můj úhel pohledu na věc. Nikdy jsem neměl možnost přes NV koukat - leda bych to ukradl nějakým pytlákům, co nám loví po lese Laughing
_________________
Helga ve thetta ok hindra alla illska.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Uziel Gal



Založen: 05. 12. 2006
Příspěvky: 2754
Bydliště: Cheb

PříspěvekZaslal: ne listopad 29, 2009 9:13 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

je to jakou koukat do televize, pak do tmy, zkus si to doma, je to stejnej efekt. rajko ma pravdu v tomhle
_________________
--------HAD-------
www.skalkajda.cz

Pokud nezvracíš, piješ pod své možnosti.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky
Lombard



Založen: 10. 09. 2007
Příspěvky: 39

PříspěvekZaslal: st prosinec 02, 2009 11:21 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Tak kucí, NV bych viděl jako JEDNOU PROVŽDY (!!!) vyřešenou kapitolu nočního paintballu. Válka neni fér, chápu, ale tohle mi nepřipadá fér vůdči nám, sociálně slabším kusům, který na svou chudobu zapomínají právě při lesních potyčkách... dokonce bych se přimlouval za zákaz NV na podobných akcích... a už mě netlučte Wink

Tak dál, ať má diskuze úroveň. Když jste takhle řádili v temném lese a zábava vázla, určitě vás napadlo, že by to něco chtělo (kromě NV...); -a TO NĚCO by tady mělo zaznít.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky
Jaroslav
Pohanský Pes


Založen: 13. 05. 2005
Příspěvky: 2004
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: st prosinec 02, 2009 12:03 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

nocni hry se konaj, i kdyz jak to tu zaznelo prakticky nikdo na nich nestrili, my kdyz hrajeme tzv. tridenni hraje se non stop, ale svete div se nikdo tam v noci skoro nechodi, nikdy tam v noci nikdo na nikoho nevystrelil, neb ho nevidi, ani ho nevidi pres miridla..... navic maska (bryle) vam i tak mizernou viditelnost jeste snizi... s NV nemam zkusenost.... presto jsem v lese 2 x noci opravdu strilel, jednou na snehu, kdy je i v noci viditelnost v lese vyrazne vyssi (efekt pro zbrane vsak nizky, neb nevidite pres miridla, tedy muzete strilet jen pudove a cokoliv se nehybe proste nevidite) a jednou normalne pri minimalnim osvetleni mesicem, kdy sem celou akci (asi hodinu) strilel do toho nepritele predemnou, ze ktereho se po skonceni hry kdyz sme smeli rozsvitit baterky vyklubal... tada... parez Laughing takze nocni hra jen samo o sobe podle mne nema vubec zadny smysl, lepsi jsou hry za rozbresku a za setmeni, dava to hre trosku jiny nadech, pokud hra v noci pak jedine vc konceptu deletrvajici hry... pokud se tu lombard dozaduje sdeleni, ze vhodnym prostredkem pro nocni hru jsou svetlice nemam s tim vubec zadne zkusenosti a nemohu soudit, nebo sem jeho posledni prizpevek jenom nepochopil....
_________________
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky
Lombard



Založen: 10. 09. 2007
Příspěvky: 39

PříspěvekZaslal: st prosinec 02, 2009 6:28 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Pane Jaroslave, nikoliv já a když já, tak né světlice... mám z pyrotechniky kapku respekt a v suchém lese si to může koledovat o požár.
Snažil jsem se získat reference na použití chemických světel (lámací tyčinky - nemíchat, protřepat -svítí to...) Had je už viděl střílet z pistole, já jsem je viděl vylité na podlaze, Johnny Rambo s nimi udivuje afghánské chlapce. Svůj potenciál tedy mají. Tak třeba: jednu velkou na hruď, malou zespodu na hlaveň (proti oslnění) a hurá do tmy... dokud ležíš a hlaveň máš zakrytou, nikdo o tobě neví; postup a stělba budou nejenom slyšet, ale i vidět. Nabízí se i možnost klanmných cílů. Asi nezbývá, než to vyzkoušet.

Soumrak a úsvit mají bezpochyby největší kouzlo, ale co mezi tím? Nemohu nepoznamenat, že 3denní akce PP vedou k zamyšlení, jak se asi odehrávají a jedná-li se ještě o zábavu (o kterou -jak kdosi pozamenal- přece vůbec nemusí jít); ale je to jako když ateista přemýšlí o smyslu věčného ráje.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky
sup



Založen: 01. 06. 2009
Příspěvky: 102

PříspěvekZaslal: st prosinec 02, 2009 6:57 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

No nechapu proc by nemnelo jit hrat vnoci v AS sme vnoci klidne hrali a pres miridla videt je. Jedinej rozdil sou nasvetlovaci kulicky kazda 5 nebo 3 ale ty to nezchranej. Boj je pak vic o smislech, presunech a hlavne boji na mensi vzdalenost. Jinak NV neni zas tak spatny sive mesi zornej uhel a starsi leny kousky sou dost tesky a potrebujou prisvit IR lampou ale davaj znacnou vyhodu. Zakazat je je scestny stejne jako kazdeho hrace oznacovat chem. svetlem z duvodu toho ze clovek je vic viditelnej nes vedne a straci vihodu presunu pod havem tmi.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
SendwiCZ



Založen: 20. 07. 2007
Příspěvky: 628
Bydliště: Zlín

PříspěvekZaslal: st prosinec 02, 2009 7:01 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Co se tyce nazoru ze zakazat NV protoze on na to ma a ja ne prijde me to hodne zcestne. To je jako kdbys rekl je nefer ze mas elektroki zbran a ja jen pumpu kdyz na vic nemam...Nebo proc mas multicamy ktere jsou drahe a ja nejake jehlicky za 200....Neprijde vam to tak trochu mimo? kdyz to nekdo ma t si s tim hraje. Nocni hry hrajem celkem casto, pouzivame baterky, nekteri maji NV a dokonce se parkrat ukazali kluci s thermovzi a nikdo ani nepipl...Hrat potme se da uplne v pohode chce to jen trochu znat teren a v lese jako takovem to asi nema moc smysl, lepsi je to na nejakem prostoru kde jsou budovy apod. Nebo napr jak byla hra ZC kde byly zajimave nocni prepady atd. chce to ale mit trosku promyslenou hru ne jen nejaky obyc TDM...
_________________
http://www.zona123.cz/
Taktické vybavení http://www.frogman.cz/
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
sup



Založen: 01. 06. 2009
Příspěvky: 102

PříspěvekZaslal: st prosinec 02, 2009 7:14 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

No les zas tak velkej problem neni s budovama bych to videl hur teda pokud je to veci komplex. Baterkama se navzajem osilnujete a ten zatebou nejspis o neco zakopne. Jinak stari NV sfiltrem na baterku by nemneli bejt tak drahy senove tak do 5k i min ale je to teska krava anevim jak natom budou baterije. Jinak vlese je to o spravnym pouziti ty baterky abyses zbitecne neprozradil a videl dis potrebujes.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
NUME



Založen: 06. 11. 2009
Příspěvky: 99
Bydliště: NY City

PříspěvekZaslal: st prosinec 02, 2009 7:37 pm    Předmět: Noční hra Odpovědět s citátem

Každopádně povolenou výbavu a podmínky si určí pořadatel a bude to bez námitek.Kdo bude chtít přiject,tak přijede Idea
_________________
...Lepší je se opotřebovat než zrezivět...
Kurt Cobain
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Šáfa



Založen: 26. 05. 2009
Příspěvky: 179
Bydliště: Mělník

PříspěvekZaslal: st prosinec 02, 2009 7:47 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Lombard psal:...i nám, sociálně slabším kusům, který na svou chudobu zapomínají právě při lesních potyčkách...
když se podivám na tvoje značkovače,nepřipadáš mi sociálně slabší. Cool Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
Bohse Onkelz



Založen: 28. 01. 2009
Příspěvky: 461

PříspěvekZaslal: st prosinec 02, 2009 7:51 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Já nemám kozu, sousedovi ať chcípne.....typická česká vlastnost
_________________
Helga ve thetta ok hindra alla illska.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Uziel Gal



Založen: 05. 12. 2006
Příspěvky: 2754
Bydliště: Cheb

PříspěvekZaslal: st prosinec 02, 2009 8:14 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

neumite cist lidi mezi radky? tusim ze pan gynekolog to myslel humornou formou
_________________
--------HAD-------
www.skalkajda.cz

Pokud nezvracíš, piješ pod své možnosti.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky
Jaroslav
Pohanský Pes


Založen: 13. 05. 2005
Příspěvky: 2004
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: st prosinec 02, 2009 9:05 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Lombard napsal:
Pane Jaroslave, nikoliv já a když já, tak né světlice... mám z pyrotechniky kapku respekt a v suchém lese si to může koledovat o požár. .
aha tak sem spatne pochopil tu tvoji vyzvu ze ma zaznit dalsi zpusob boje v noci, a preci jen chemicke tycinky upevnene na tele mne opravdu nenapadli Laughing mozna proto ze nejsem svetluska ale clovek Laughing

Lombard napsal:
Nemohu nepoznamenat, že 3denní akce PP vedou k zamyšlení, jak se asi odehrávají a jedná-li se ještě o zábavu (o kterou -jak kdosi pozamenal- přece vůbec nemusí jít).
tak tady teda taky tvoje zamysleni nechapu, asi mame mezi sebou nejaky porouchany prevadec spojitosti Laughing vubec nevim co tim chces rict, naznacit ??? a myslim, ze lidi to celkem bavi Laughing jinak probiha to proste po celou dobu podle nemennych pravidel, tedy i v noci ,jen se snazim tu sdelit, ze v te noci ackoliv vsichni mohou delat cokoliv, nedelaji vetsinou nic, nebot je jejich pohyb strasne slyset, mohou se pohybovat jen po castach, v porostu to nejde, nejsou schopni zjistovat kde je nepritel, co dela ani na nej zamirit, samozrejme pokud nekdo prinese nocni videni bude mit vyhodu... ale jestli to chapu dobre, tohle asi nepovazujes za hru v noci, ale myslis tim rposte nejake kratke strety pro ktere vymyslis zpusob jak by mohli fungovat aby se dalo efektivne strilet ??? pochopil sem to dobre ?

PS: priste prosim mene jinotaju, soude podle reakci i mojeho zmateni hodne lidi to chape uplne jinak nez ty myslis
_________________
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky
Lombard



Založen: 10. 09. 2007
Příspěvky: 39

PříspěvekZaslal: čt prosinec 03, 2009 12:42 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

...jinotaj provokuje! Wink Někdy bývá užitečnější informace, na kterou se člověk neptal.

Navíc je těžký se něco dozvědět od těch zapálených militaristů, který celý problém vnímají jinak (dalo by se říct "optikou nočního vidění"). Pohybuju se spíš mezi lidma, kteří si radši hrajou než válčí. Mimochodem: v termovizi mi budete svítit jako duhový světlušky všichni - a jestli mě i tak dostanete, naťukam si na zápěstí samodestrukci a pudete do pekel se mnou! Wink

Jedinej závěr, kterej mohu zatím z diskuze učinit, že to necháme na organizátorovi a posléze na referencích zúčastněných. Přesto dál vítam každej návrh, jak chytře uspořádat zábavnou noční taškařici (i bez NV).

Děkuji.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky
Rajko



Založen: 18. 10. 2006
Příspěvky: 1849

PříspěvekZaslal: čt prosinec 03, 2009 1:30 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

No jestli jsi chtěl Lombarde slyšet že chemické světlo je skvělá věc a vyřeší tvůj problém že v noci h..no vidíš tak ti můžu z vlasní zkušenosti říct že nevyřeší Wink
Kdysi jsme to zkoušeli tak že jsme si na Tiberia přitělali tyčinku s chem. světlem a zkoušeli se nahánět u nás po aréně v úplný tmě - sranda to sice byla, ale ne proto že by jsme si bůh ví jak dobře zahráli stačilo aby se protivník schoval za překážku nebo si zakryl svojí tyčinku a neviděl si vůbec nic a to ani překážky takže když jsi se nepřerazil o překážku tak jsi měl velkou kliku a o nějakých zásazích nemůže bejt řeč.
Jediný co trochu fungovalo je nasvícení placu kde se má hrát a pak se to jakš takš dá ale stejně pokud pak narazíš na kempera tak to na zábavnosti ukrutně ztrácí - nevíš kde je a ani nevidíš odkud střílí.
Jedině snad v kombinaci s těma světékujícíma kuličkama co byli vidět v jednom díle těch americkejch kriminálek by to mohlo splnit tvoje požadavky na zábavnost a akčnost jen si neumím představit kolik by stáli a kde je koupit.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
SendwiCZ



Založen: 20. 07. 2007
Příspěvky: 628
Bydliště: Zlín

PříspěvekZaslal: čt prosinec 03, 2009 1:43 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Opsgear vyuziva blikajicich baterek napojenych na zbrani tka ze kdyz strilis tak to vzdycky udela zablesk jako bys vystrelil...
_________________
http://www.zona123.cz/
Taktické vybavení http://www.frogman.cz/
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Mlaďas



Založen: 17. 10. 2008
Příspěvky: 548

PříspěvekZaslal: čt prosinec 03, 2009 4:21 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

SendwiCZ napsal:
Opsgear vyuziva blikajicich baterek napojenych na zbrani tka ze kdyz strilis tak to vzdycky udela zablesk jako bys vystrelil...


To je to, co sem navrhoval... Smile Máš link Sendwič? Cool Dalo by to HC menším hrám nový rozměr...
_________________
http://www.pohanskypes.cz/
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
SendwiCZ



Založen: 20. 07. 2007
Příspěvky: 628
Bydliště: Zlín

PříspěvekZaslal: čt prosinec 03, 2009 4:32 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Link nemam mam doma par DVD z treningovych programu opsgear centra takze sem to odkoukal tam Very Happy
_________________
http://www.zona123.cz/
Taktické vybavení http://www.frogman.cz/
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Ciza



Založen: 14. 10. 2007
Příspěvky: 127
Bydliště: Letohrad

PříspěvekZaslal: čt prosinec 03, 2009 9:19 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

SendwiCZ napsal:
Opsgear vyuziva blikajicich baterek napojenych na zbrani tka ze kdyz strilis tak to vzdycky udela zablesk jako bys vystrelil...

Uz jsme nad podobnou veci premejsleli taky. Nastava vsak plno otazek: kam s dratama, cim spinat ono svetlo jestli cidlem, zvukem nebo kontaktem u spouste, jak intenzivni a dlouhej ten zablesk ma byt............ Kdyz se ovsem na hre nesejdou vsichni s takto upravenejma zbranema co pak, budes pro ostatni krasnej terc nebo to vypnes a jsme tam, kde jsme byli (samo, ze ve tme) Smile
K tem chem. svetlum. Pokud si na zbran pridelam jakykoliv svetlo, ktere neni bodove, tak me bude ve tme oslnovat a tim vetsi prd uvidim. Takze touto cestou bych se asi nedaval.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky
marty+



Založen: 18. 02. 2008
Příspěvky: 2179
Bydliště: UH-1D

PříspěvekZaslal: čt prosinec 03, 2009 9:42 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Vloni na soukr. akci 24hod.DG měl Peří ty svítivé fosforové kule.
Efekt byl výborný. Jako stopovky prima věc.
Myslím, že je měl na zkoušku od Marcela (RPR)
Jednu nevýhodu měly, že brzo přestaly svítit, tak se musela do zásobníku
vrazit baterka na chvilku rozvítit aby zase svítily.
Ve spojení s NV to bylo super:-)
Tož tak
"
_________________
Politruk ŽABÍ CREWe Smile
Taktické vybavení http://www.frogman.cz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky
NUME



Založen: 06. 11. 2009
Příspěvky: 99
Bydliště: NY City

PříspěvekZaslal: so prosinec 05, 2009 9:31 am    Předmět: v noci Odpovědět s citátem

Když začíná Tankový prapor, jak v noci zakopávaj tanky, a do toho je celej les prosvícenej světlometem, kterej rotuje...
To sou přesně ty podmínky,při kterejch bych si asi dobře zahrál, ještě bych tomu dodal kouzlo třeba dýmovnicí.
Zkoušel ste někdo nasvítit les třeba litrem halogenem? asi malej výkon,co?
_________________
...Lepší je se opotřebovat než zrezivět...
Kurt Cobain
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Lombard



Založen: 10. 09. 2007
Příspěvky: 39

PříspěvekZaslal: út prosinec 08, 2009 12:26 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

OK pánové, začíná mi být jasné, že je to jen a jen o designu hry, vhodnosti scénáře, způsobu užití techniky ...a dobré vůli všech zúčastněných. Zrovna tak je mi jasné, že kouzlo nočního hraní zdaleka nespočívá v tom, že je tma a neni nic vidět, nebo že se zakempuje a kdo chce, může držet hlídku...

Takže STAY TUNED a třeba se uvidíme na jaře na Krkavci. Ať promluví praxe!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky
Heckler



Založen: 09. 06. 2007
Příspěvky: 450

PříspěvekZaslal: st prosinec 09, 2009 1:31 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Já mám signální pistoli a osvětlovací rakety. Třeba by se to dalo taky využít. Problém ale asi bude v létě, kdy od toho může něco chytnout.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra www.military-paintball.cz -> Paintball - Různé, off-topic Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2
Strana 2 z 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Design by SkaidonDesigns | Distributed by Olate